Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: рак на яйчниканови [re: *jull**]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано14.10.12 10:41



Скъпа Екна, миличка!
Знаеш колко си ми толкова близка! И сега съм с теб!
Ще преодолееш и това изпитание!
Подкрепям решението ти.
Не ми е ясно обаче защо са повишени както СА 125/НЕ4, така и СА 19-9.
Но доколкото зная, Таксолът е най-ефективен за тези тумори, Карбоплатината е по-малко ефективен агент, отколкото цисплатина. Комбинацията Таксол с цисплатина дава най-добри резултати, но трябва да се неутрализират страничните ефекти специално от Таксола.

Не можах да намеря схемата за прилагане на Преднизолон, Клемастин, Фамотидин, Дексаметазон и Зантак, прилагани по схема три дни преди всяко вливане - този лист ми дадоха от Онкодиспансера (дала съм го на някого).

Друго важно е да поддържаш добри кръвни показатели с подходящи добавки и храни - Герисан, сок от цвекло, аз вземах саменто и натанал и други.
Знаеш, че се натоварват бъбреците, та трябват грижи и за тях.
За храненето – ти си знаеш, че трябва да се избягва сладкото.

Миличка Екна! Исках да ти се обадя по телефона, но оставям на теб – както и Надето ти е казала – ние сме на разположение.
Надявам се да се видим в Пловдив. Целувам те, мила!

Редактирано от TheaO5 на 14.10.12 10:51.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.10.12 12:52



Да, Джулче, проучих и графикът им върви абсолютно по същия начин. Заседава комисия няколко пъти в месеца и в момента планират за края на ноември. Благодаря ти за римайндърчето! Ще го имам в предвид! Както този път наистина ще планирам и ирисодиагностика преди ПЕТ-а.

Прегръдкоцелув!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: TheaO5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.10.12 12:58



Благодаря ти, скъпа за мен, Тheа! И аз не знам защо изобщо онколоът реши и него да проверим. Някога имах и асцит. И част от булото на червата също беше отстранено. Може да има нещо общо с това.

Саментото съм го взела, но не съм го започнала заради предстоящата вливка. Ще го започна след нея. Но добре ме подсети за герисана, благодаря ти!

И аз се надявам да съм в кондиция и макар и за малко да е, но много ще се радвам да ви видя всички!

Прегръщам те!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: magi61]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.10.12 12:59



Благодаря и на теб, мило Маги! На всички за нетклонната ви подкрепа!

Всички вие - номер 1 сте! Обичам ви!



Тема Премедикация-Дексаметазоннови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.10.12 20:27



И накрая в 20 ч. вечерта като не се свързах с никое от отделенията по телефона, нито с лекаря, и след като не посмях да действам на своя глава, отидох до отделението. Дежурният лекар не ми вдъхна доверие (възрастен с голям нос и торбички под очички, да ме извини). Сестрата беше по-убедителна и ето какво мога да обобщя за архива:

Схема за премедикация с Дексаметазон:
В деня преди вливката се бият две ампули по 4 мг - едната сутринта, втората вечерта. В деня на вливката се бие още една.

Може и да има и други схеми, а може да има и елемент на преценка на лекаря според пациента.

Сестрата каза, че ще ми бие сега една, но тя ще е недостатъчна. Тогава взех да се дърпам с идеята да си започна чисто нов ден и да си направя премедикацията като хората - сутрин, вечер, сутрин. Но тя, след като ме упрекна, че не съм отишла днес сутринта, настоя, че така и така съм дошла, нека да ми бие една. И рече утре да обясня като ме приемат, че съм взела само една ампула, пък те щели да си преценят!

И така ще стане, че ще се опитат да ме метнат само с две ампули премедикация, че после ела да видиш... Ама ще си я искам до дупка и третата! Ако трябва четири да ми бият, ама с две - НЕ!



Тема Успех утре сутрин миличка!нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.10.12 22:07



Както винаги разплете случая, та една премедикацията ще ти се опре.


Имаш силна прегръдка за утре сутрин, после да докладваш.

п.п. добре, че взе още едно мнение, щото ходех и цъках като махало из къщи! Отиваш на лекар и ти казват избери си сам, имаш три варианта!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Успех утре сутрин миличка!нови [re: Buba67]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано14.10.12 22:27



Здравей мила Екна! Мисля, че си взела правилно решение, ще се справиш. Подобна ситуация с повишаване на туморен маркер имаше при майка ми, лекарите в началото ме убеждаваха, че малко покачване е допустимо. Но както пишеш и ти, подцениха тенденцията. При ПЕТ се установи проблем с лимфните възли при нея. Но тя е с рак на дебелото черво. На ПЕТ бяхме с една жена със заболяване като твоето, после се видяхме по време на химиотерапията и при нея след химията маркерът беше в норма. Пиша ти това, защото е доказателство, че ракът на яйчника се повлиява от тази схема, за която пишеш. Ще стискам палци!



Тема Re: Успех утре сутрин миличка! [re: 123galia]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.10.12 23:00



Ееей това бабче Бубче

Представих си те как цъкаш като махало Мдаа, то това първото изобщо не се брои за мнение.

Е, имах малко угризениякъм тялото си, че ще погълна някой и друг "коктейл Молотов" без да знам със сигурност дали ми се пие, ама я по-добре да "вържем гащите" та да не се тюхкаме като паднат

Честно казано за да направя този избор не малко примери повлияха, обобщени от всеобщия любимец Красива в един постинг, който ми се заби като стрела в главата. Беше нещо от рода на: Те лекарите все това ви казват рано е, рано е още и после внезапно започват да говорят ами то е късно, късно е вече.

Красива, много си ме дразнил, но за тази реплика най-искрено ти благодаря!

Благодаря ти и на теб, мила 123galia! Още едно потвърждение.

И дай боже да е за добро!

Оздравявайте и бъдете здрави и вие, момичета!

Както писах и на Ураа подействахте ми като еликсир, като имуномодулатор или имуностимулатор може би



Тема Re: Успех утре сутрин миличка!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.10.12 01:19



Дружно стискаме палци, кукличке!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Успех утре сутрин миличка!нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано15.10.12 10:06



Екна ,не съм забравила ,че когато започнах да пиша в клуба, ти и Флорчето ме посрещнахте с добро. Ако мога да помогна с нещо ,макар и малко...С Джулче се помъчихме да съживим една тема ,може да надникнеш в нея ... Става дума за излекували се реални хора ,всеки съобщава името , професията си ,някои са написали и книги. Ако се открие подобен на твоя случай /а случаите са доста ,браво!/ ,,американките" могат да помогнат за връзка с тях.

Мила Екна ,с цялото си сърце ти желая успех!Екна , от рода на Победителите...

.Изпращам ти хубави мисли.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.