Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 04.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯ  
АвторDona (Нерегистриран)
Публикувано14.02.09 13:19



*Jull**: Промених или по-точно допълних заглавието на темата, за да го направя по-ясно.
Давам линк към предишните постинги в темата "Рак на яйчника":



Здравейте, мили хора! Наскоро открих този клуб-и за първи път пиша.
Възхитена съм от духът,които цари в клуба-от това,че всички са изпълнени с доброжелателство,топлина и обич към другия!
А сега за мен. През май 2006г.откриха на майка ми киста на левия яйчник с размери 7на 10. Последва незабавна операция. Присъдата беше недиференциран карцином ІІІа стадий. Направиха тотална хистеректомия /отстраниха яйчниците и матката,тъй като имаше разсейки по тях/. Освен това отстраниха и оментума, по който също имаше разсейки.Карциномът бил срастнал с дебелото черво-както твърдят без мета. Операцията и понесе много тежко. Лекарите бяха засегнали /без да искат!!!!!/ съседен орган и беше изгубила животозастрашаващо количество кръв. Поради рядката кръвна група 0- едва успяха да я спасят.Изписаха я от интензивно отделение в окаяно състояние!!! Прекарах 20 денонощия до болничното и легло почти без да се храня и спя,борейки се за живота и.
Насочиха я за химиотерапия.И тук се случи страшното.През нощта след вливането /Таксол+Цисплатина/сякаш Господ ме събуди, станах и се приближих до болничното и легло - на светлината от нощната лампа видях, че очите и са обърнати с бялото на горе, а крайниците и мускулите на лицето - изпънати и вдървени. Дишане не долових. Веднага натиснах бутона за медицинския персонал, но никой не се отзова!!! Явно спяха. Виках в истерия. Без резултат! Тогава /спомням си го смътно/ по инстинкт започнах да й правя изкуствено дишане и сърдечен масаж /откъде съм събрала сили и ум - не помня/. В един момент тя изхриптя и отвори очи. Гледаше ме замаяно и ми каза, че е сънувала, че я викам МАМО, МАМО. /Аз наистина виках между изкуственото дишане. Изскочих от болничната стая и силно почуках на стаята на мед. сестра - нощна смяна.Без резултат! Тогава започнах да чукам и викам силно /бях в истерия от шока/ и след известно време сестрата отключи полуоблечена и сънена. На нея пък й отне доста време и усилия да събуди Лекарката - нощна смяна - спяща в друга стая. НОЩНА СМЯНА - медицински персонал не трябва ли да е на разположение на пациентите за спешна реакция?!! Нали често живота е въпрос на секунди реакция!!! Бивайки в медицинско заведение, аз сама реанимирах Майка си!!! И то Господ е бил с мен да събера ум и кураж да го направя. А можеше и да не се сетя! Или да не успея- откъде ти знам аз как се прави точно изкуствено дишане и сърдечен масаж!!! Казах им всички тези неща, а те ми отговориха с мънкане, че те не били спали, че не била нужна чак такава аларма, че най-вероятно си внушавам и на майка ми просто й било прилошало. Все пак направиха преглед /мерене на кръвно и няколко успокоителни думи/. И отново ми казаха, че си внушавам,ч е съм в истерия и т.н.т. Жената, която беше на съседното легло в стаята на Майка ми /и която през цялото време беше до мен, когато се борех да й помогна/,фпотвърди моя разказ пред Лекарката и изказа възмущение. Казаха ни всички да си лягаме вече и да не създаваме излишна паника. Майка ми се унесе, а аз седнах неотклонно до леглото й. След около 40 минути отново се случи същото с Майка ми - изведнъж избели очите, мускулите на лицето и крайниците се изпънаха и вдървиха. Не долавях дишане. И отново натисках паник бутона, и отново сама изкуствено дишане и сърдечен масаж...! Този път дежурните сами дойдоха - след около 5-10 минути!!! Пак забележки, че си внушавам, че просто е прилошаване, че трябвало да го видят с очите си /как когато идват след цяла вечност за "спешна реакция"/. Казаха ми, ако отново се случи, да звъня - те щели да дойдат веднага, за да видят с очите си. Е,след около 1 час отново се случи! Този път наистина дойдоха светкавично и видяха с очите си цялата картина. Наплискаха майка ми с вода и тя се освести. Тогава Лекарката ме извика в коридора и каза, че това вероятно са епилептични припадъци, че ако се случи пак, не трябва да правя изкуствено дишане. Обясни ми как да реагирам, извини се, че не ми е вярвала, но каза че не е имало друг такъв описан случай - химиотерапия да отключи Епилепсия /Майка ми никога преди това не е имала епилепсия/. До сутринта се случиха още два такива припадъка. На другия ден /случаят е бил обсъден на медицинския съвет - очевидно с голям научен интерес/ дойде да я прегледа лично завеждащият отделение. Назначи преглед от невролог, Електроенцефалография-, за да се види дали има епилептични огнища в мозъка и Скенер на мозък - да не би да има разсейки там,к оито да предизвикват тези странни и тежки припадъци. Всички тези изследвания бяха извършени на територията на същата болница /няма да цитирам коя/. Резултатите показаха, че няма епилептични огнища, нито разсейки от тумора в мозъка. Лекарите останаха изумени, не можеха да кажат какво е това! Единственото,което можаха да направят е да забранят терапия с Цисплатина /предположиха,че тя е повлияла така/ и назначиха Карбоплатина. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ - някой знае ли нещо за такива необичайни явления при химиотерапия? Вече проведохме 4 вливания с Карбоплатина - слава Богу, нямаше такива инциденти /извън повръщанията и изтощението/. Знам,че Карбоплатината е алтернативен по-нискоефективен вариант, особено без Таксол,но нямаме избор, не смеем друго. Забелязах,че при злополучната първа терапия с Цисплатина, Майка ми получаваше тези припадъци винаги, когато имаше позиви да повръща. Вероятно има някаква връзка, но незнам каква. Нали и после - с Карбоплатината повръщаше, но нямаше такива неща. МОЛЯ,ако някой е чувал, виждал, предполага нещо за състоянието, което описах - да пише! Защото съм в полуистерия на всяка химиотерапия /крия го от Мама, разбира се/. Защото от тогава нещо се случи с мен, не съм същия човек. Имам кошмари, плача на сън, спомените за случилото се ме връхлитат често и тогава буквално обезумявам. Не мислете, че съм слабохарактерна или малодушна - напротив! Аз съм силен и борбен човек. Но да видиш Майка в такова състояние, както я видях аз - променя завинаги. Но не мисля да се давам на това!В инаги ще се боря и ще бъда с надежда и вяра до нея! И до всички вас!
Желая на всички много,много ЗДРАВЕ, СИЛА, ВЯРА и СВЕТЛИНА!!!!!!!!!!!!!!!
Моля, пишете, ако някой знае нещо!

Редактирано от *jull** на 15.02.09 14:03.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Dona]  
Автормapa (Нерегистриран)
Публикувано14.02.09 14:31



съжалявам, че ще се изкажа лаишки...ма провериха ли да няма просто някакви стеснения на кръвоносни съдове в главата...или да става някаква реакция с повишаване на съдовото налягане при напъните за повръщане? може би се дразнат определени центрове в мозъка?



Тема Re: рак на яйчниканови [re: мapa]  
АвторDona (Нерегистриран)
Публикувано14.02.09 14:42



Не не са гледали за стеснения на кръвоносни съдове в мозъка.
Но един млад лекар плахо подметна пред старшите точно това.
Може би наистина трябва да направим такива изследвания.
Благодаря ти!Бях забравила този детайл,преди да ми го подскажеш.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Dona]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.09 15:06



А защо не направите една ирисова диностика? Бързо и безболезнено могат да се видят проблеми, които иначе изискват дълги и сложни изследвания.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на яйчниканови [re: *jull**]  
АвторDOND (Нерегистриран)
Публикувано14.02.09 15:26



Не съм много наясно с Ирисовата диагностика.
Чувала съм само бегло,но все добри нешта.Дали тя би дала някой отговори
на този проблем?Доколко точно?

Бих опитала.Благодаря!!!

Знаеш ли нещо за този вид диагностика?



Тема Re: рак на яйчниканови [re: DOND]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.09 15:40



Ирисовата диагностика има хилядолетна традиция и е надежден метод, ако се прави от добър диагностик. Петър Димков Лечителя беше известен в тази област. Неговият внук - д-р Петър Димков е лекар-офталмолог и също прави ирисова диагностика. Ако сте в София, мога да дам телефон на кабинета му.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на яйчниканови [re: *jull**]  
АвторDONA (Нерегистриран)
Публикувано14.02.09 15:51



Да,в София съм.Ако може телефона на Д-р Димков.

Предварително благодаря!

Желая добро!!!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Dona]  
Автор emily999 (колежка)
Публикувано14.02.09 17:04



Нещо подобно се случи и на мен.Можеш да прочетеш от визитника моята история.Понеже няма да провеждам хормонотерапия ,лекарите решиха профилактично да направя един последен курс таксол+цисплатина за който изобщо не се бях подготвила ,не бях чела нищо за цисплатината.По принцип аз при първо вливане на таксол получих алергичен шок и си имам все едно на ум но кой те пита така или иначе сме си обречени.След вливането ми беше много лошо повръщах и през нощта като отидох до тоалетната усетих че ми е много лошо ,съъбудих съпруга си и припаднах.Той горкия се ошашавил ударил ми десетина шамара икато се свестих и аз имах позиви за повръщане, същото се повтори след още четири часа но в по слаба степен.После близо месец си бях не добре и след още един месец се пооправих и тръгнах на работа.Естествено повече ххимио не съм правила.Значи на другшя ден след припадъците се обадихме на лекарката и тя каза да ходя на скенерно аз не можех да стана от леглото и така след два месеца се появих на преглед .Лекарката ме пита кое те свали така а аз казвам цислатината.След случая четох много за цисплатината например че може да се получи инсулт и затова се вливат и други лекарства за да се предотврати мозъчен излив. При мен се е получило обезводняване на организма от повръщането а аз понеже ми е лошо не можеш да поемам вода ,тогава се получава един кислороден глад на клетките което довело до припадъка.Така си обясних моя случай,но това си е мое заключение.Оттогава мина година.А ти защо Дона разказваш вашия случай как е майка ти.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: DONA]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.09 19:45



Телефонът на д-р Петър Димков (внук) в кабинета му е 928 28 77.
Приема на „Суходолска” 143 (София). Прегледът му струва 30 лв.

Успех и ще те моля да споделиш после впечатления и резулатати!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на яйчниканови [re: Dona]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.02.09 10:24



За съжаление не мога да помогна въпреки, че бях на същото лечение. Не съм имала такива проблеми. Но тук има много знаещи и добри хора. Модераторката ни е една от тях така че напълно можеш да й се довериш.

Включвам се само да помоля Джул да сложи в първия постинг линк към старата тема Рак на яйчника, защото и без друго стана много голяма. /ако прецениш разбира се/


Стискам палци да се справите по най-добрия начин. Успех и сила ти желая от сърце! Прегръщам те.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Ekna]  
АвторDona (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 10:31



Благодаря! Много си мила! От сърце желая добро!!!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: emily999]  
АвторDona (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 11:11



Майка ми сега е закрепена.Слава Богу!

Разказвам случая,защото никои Лекар досега не можа да си обясни
за какво точно става въпрос в нейния случай.
При теб е било различно-повръщала си цяла нощ.Нормално е да се
обезводниш,да се промени електролитния баланс в организма ти.
След такова нещо е напълно възможно човек да загуби съзнание,
да се чувства зле.Когато се случи това с Майка ми, тя дори не беше
повръщала нито един път,не беше се оплакала да се чувства зле.
Нейните припадъци не бяха "нормални",а състояния с избелени очи,
изпъване и изкривяване на крайниците и лицето в неописуеми пози.
Както изглеждат епилептиците,ако случайно си виждала на живо,
или във филм.Никой Лекар не можа да си обясни какво е това.
Затова разказвам,ако някой знае за нещо подобно да помогне
с информация.

Желая ти много здраве,сила, вяра и спокойствие!!!

П.П./ А ти как си сега?



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.02.09 13:26



"Включвам се само да помоля Джул да сложи в първия постинг линк към старата тема Рак на яйчника, защото и без друго стана много голяма."

Благодаря, Екна, права си. Само че се колебая дали да не променя названието на тази тема, защото в нея всъщност става въпрос за последствия от химиотерапия...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на яйчниканови [re: Dona]  
Автор emily999 (колежка)
Публикувано15.02.09 18:52



Благодаря, Дона,може да се каже че съм добре,макар че в момента ме е налегнал някакъв вирус но дано да мине.Тази комбинация таксол+цисплатина си е яко опасна,за съжаление аз и майка ти сме реагирали по свой особен начин,важното е че сме оживели.Аз лично познавам хора които не издържаха химиото и си отидоха,но нали затова подписваме декларация иси поемаме лично отговорността.Моя приятелка направи няколко вливания и сама се отказа,осъзна че не може повече.Аз обаче искам да споделя какво се случва смен една година след злополучното последно химио-отначало бях много зле сега по добре е усетих се че забравям имена на хора неприятна ситуация но успявам да замажа положението за да не се изложа,обръщам се към човека без име итака какво да се прави.Другото което ми се случи появиха ми се разширени вени и на двата крака,предполагам че това е последица от лечението.Важното е че дишаме,живи сме да се радваме на всеки ден.Само с положителни мисли трябва да се живее.Успех на всички!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: emily999]  
АвторDona (Нерегистриран)
Публикувано16.02.09 15:18



Да,четох някъде за този по-късен ефект от химиотерапията:
промени в способностите на паметта.При Майка ми също го има на
моменти.Слушала съм и други хора да споделят подобно нещо,когато
сме ходили на химиотерапии.Не е страшно!Нали сте ни живи!!!
По отношение на разширените вени -това е често срещан страничен
ефект:химията променя еластичността на кръвоносните съдове.
Лекарите препоръчват мазане с Троксевазин,или Хепароид на крайниците-
особено веднага след химиотерапия.

Желая ти скорошно оздравяване от вируса!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Dona]  
АвторLillit (Нерегистриран)
Публикувано17.02.09 19:10



Здравей й от мен. Браво за куража, който си проявила с майка си. Аз също изкарах 6 курса на таксол (уж) и карбоплатина. Имам и същата операция, за щастие без открити мета. Препоръчвам ти обаче да изискаш да ти дадат листовката, за да видиш точно какво лекарство са вливали на майка ти, защото оригиналинят таксол не се внася в България от няколко години и вместо него вливат генерични лекарства - южнокорейски и какви ли не бози. При мен се оказа че вливаха някакъв гинексол, на който като му прочетох листовката се хванах за главата. Та нищо чудно и от това да се е получила някаква реакция, въпреки че казваш, че при смяната на платината от цис на карбо не е имало подобен случай при майка ти.
Що се отнася до дислексията - забравяне на имена, има я и при мен, вече две години след края на вливките, но гледам да не обръщам внимание, и с това се живее. Важно е да оцелеем, за да си гледаме децата и да не се даваме. Имам дъщеря на 19 и син на 6,5 години и нямам намерение да ги оставям без майка.

Успех



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Lillit]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано17.02.09 19:57



Хайде и аз да допълня, че днес съм от най-активните (нищо, че не мога да се регистрирам).

Ракът на яйчниците е от типа, който много се влияе от химиотерапевтичните агенти. Ако има останали клетки (при мен освен метастази по оментума имаше и асцитна течност), едва ли алтернативните методи ще помогнат.
Затова съм твърдо "за" провеждане на химиотерапия.

Но! да има поддържане на организма.
При мен от Онкодиспансера предписаха Преднизолон, Клемастин, Фамотидин, Дексаметазон и Зантак, вземани по схема три дни преди всяко вливане.

Така, независимо от Таксола, страничните ефекти се намаляват.
През цялото време на вливане съм вземала различни добавки, включително и Натанал. Вземам ги и сега.

Другото важно нещо е да сложат венозно лекарство против повръщане ПРЕДИ вливане, за да не тръгне неуправляем процес, че става лошо..

За да не ставам досадна, моля вижте и други теми.

Успех желая, сила и оптимизъм!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Lillit]  
АвторDona (Нерегистриран)
Публикувано19.02.09 15:34



Привет! Радвам се на високия ти дух.Само така!!!

Споделяш,че си имала достъп до листовката на лекарството,което са ти
вливали.Сега от теб разбирам,че пациентите имат право на това.
Или просто си се преборила за това право?
Според мен тази възможност/право?/е много важна за всички пациенти,
които като Маика ми са получили тежки странични реакции на химиотера-
пия,за да могат да разберат,кои са съставките към които имат непоноси-
мост.

Желая добро!!!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Dona]  
АвторLillit (Нерегистриран)
Публикувано19.02.09 18:39



Може би това ще е последнсият ми постинг, защото не желая да се регистрирам и по принцип не смятам, че точно този форум трябва да се превръща в някакъв тип езотерично общество. Ако става въпрос за взаимопомощ и мисолърдие, по-добре да е отворен, а недобронамерените посетители и без това се отхвърлят.
Що се отнася до листовката, всъщност ми я дадоха "нелегално". В предишен мой постинг на темата "Рак на яйчника" съм описала случая и няма смисъл да го повтарям, нито да издавам добрите хора от онкото, които ми я дадоха. Но когато ми правеха вливанията срещнах жена, която си носеше банката от вливанията на лаборатория, за да изследват какво й "забъркват". При нея не държавата, а друга институция й плащаше лекарставта. Не съм прекалено мнителна, но мисля, че тя имаше основания да го прави.
От друга страна не е нужно дори да ти дават листовката. Достатъчно е да проследиш в интернет положителния лекарствен списък и вносителите, за да разбереш какво в момента се внася и влива. Но това го разбрах по-късно, от собтвен опит. Когато на мен ми прекъснаха вливанията след втората доза, тогава тръгнах да търся откъде да си купя тези съставки и така случайно разбрах, че едно мое вливане не струва на тази скапана държава 3000 лв., както мислех, а не повече от 300. Само дето не можеш да отидеш в аптеката да си купиш "отровата".
Тогава, когато писах на тази тема, помолих други в клуба да ми дадат сигнали за подобни случаи - на вливане на генерични лекарства, които се представят за оригинални, но никой не откликна. Нищо, не се сърдя защото е нормално човек да се затваря в собствената си болка и да се страхува от истината. Страхуваме се дори да признаем болестта и да примемем този факт пред себе си. Правила съм го и аз.
Е, трудно е да започнем война, особено когато сме сами срещу системата, придружавани само от страха си. Но ти си борбено момиче. Доказала си го, като си съживила майка си. Затова продължавай, моля те и заради мен.

Иначе пожелавам на майка ти да се оправи и да забрави. Имай предвид, че е доказано, че рака на яйчниците наситина се повлиява много от химиотерапия.

Ще следя постигните ти по-нататък и стискам палци.


Когато морето е спокойно, мравките отиват да пият вода!





Тема Re: рак на яйчниканови [re: Lillit]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.10.12 15:48



Е, приятели, дойде време да споделя и аз неволите си.

Една година не бях пускала маркери. Чудя се как мина цяла година в канене. Последните две години СА 125 беше над горна граница, но с минимално превишение. Леко ме тревожеше, че се застоя над референтните 35 единици и се въртеше около 40-45, но лекарите ме уверяваха, че това не е сигнал за тревога. Влияе се от много неща и т.н. Знам това, но имаше тенденция, а никой не смяташе, че трябва да й се обръща внимание.

Та през септември си пуснах СА 125 и НЕ4. СА 125 беше 77 (при реф.ст.35), а НЕ 4 беше 120 при 150 реф.ст. На пръв поглед НЕ4 е в граници, но четох, че при повече от 25% повишение спрямо предходно изследване вече може да се постави знак за внимание.

Тогава отидох и на преглед, рентген и скенер на малък таз и корем и всичко беше ок, освен две лезии в стомашната кухина, които по характеристиката си приличан на лимфни възли на горната граница на нормалната им големина (12 мм и 7 мм), както и нови маркери само седмица по-късно - СА 125 със стойност 161, СЕА 3,7 и СА 19-9 със стойност 57, т.е. всички имат превишение макар и да не е с космическа величина.

Тогава получих направление за ПЕТ и подадох документи, но ме планираха за края на м. ноември т.г. и тук започнаха колебанията ми.

Трябва ли да чакам или нещо трябва да предприема. Освен че започнах с джинджифила, черния бъз, настойка от зелени орехчета и саменто, трябваше ли да предприема друго?! До преди 2-3 г. нямаше ПЕТ. Какво биха предприели тогава лекарите?! Така се явих на онкокомисия, на която някак скорострелно ме отметнаха и изпратиха от стаята с още повече чуденки. Та "заседанието на комисията" протече така:

"- Имате три варианта: Да изчакате 2-3 месеца, докато маркера стане 300-500 и тогава да видим какво ще правим; да постъпите за ПХТ (стандартната венозна ХТ) или да си вземете Ендоксан и да взимате всеки ден по една таблетка. От него не капе косата и действа постепенно с натрупването, подобно на хомеопатичните лекарства. Казвайте кой вариант избирате?"

!!!!!!!! Нямаше време дори да помисля и да разпитам какви са плюсовете, минусите, рисковете и т.н. Влезе и следващ пациент. Лекари, пациенти и сестри разговаряха по между си по всякакви поводи, а "водещата" ме притискаше да дам "верния отговор", сякаш бях на викторина и ще загубя ако се бавя много. "Само че от БГ не може да се купи Ендоксан и трябва от Гърция, Турция и от където искате." Така се стигна до това, че в протокола се записа: лечение: ПХТ или метрономна ХТ.

Хм ...

Последва консултация със специалист - химиотерапевт, на когото се доверява човек, който много ценя и от своя страна аз му се доверявам.

Неговото мнение отхвърля Ендоксан като вариант, който се предписва на възрастни хора, със сърдечни проблеми, които няма да издържат ПХТ и то като крайна и последна мярка се дава Ендоксан. Той казва, че съм млад човек и при тези изследвания не бива да се рискува, а следва да се приложи ПХТ за да се отвоюва по-сигурна и дълга ремисия.

Съгласих се и така този понеделник ще бъда приета за първи курс.

Та, първо, оказах се в нелепата ситуация да не знам как да приложа Дексаметазон 3 ампули по 4 мг, които трябва утре да си бия - наведнъж ли или не и в колко часа. Не знам как, но пропуснахме да уточним това, а сега телефонът му е изключен. Разбира се ще опитам по-късно пак да се свържа, но междувременно ако някой знае моля да сподели. През 2006 г. за първия курс съм си записала, че вечерта в 9 ч. са ми били противоалергично лекарство, но не съм знаела какво е и това не съм си го уточнила в записките.

И втората съществена питанка е дали това е наистина верния път ...?! Знам, че каквото и да споделите решението ще е само мое, но не чувствам онази убеденост, непоколебимост, твърдост и вяра, каквато беше първия път. Искам си ги! Опитвам се да се вслушам в себе си - имам ли проблем наистина, какъв е той, как трябва да го реша?! До ПЕТ скенера има време, което е и много и малко. Лекарят смята, че може и два курса да сместим докато останат 2 седмици без ХТ до ПЕТ-а (което е изискване за да се направи ПЕТ - не трябва да си бил на ХТ поне от 2 седмици).

Май ще си направя 2-те ХТ до ПЕТ, пък после каквото той покаже. Но лекарят каза, че при всички случаи трябва да си направим 6 курса. А пък ПЕТ-а ако покаже туморна маса ще я отстраним оперативно с прекъсване на ХТ и после ще продължим до пълно изтрепване на бързоделящите се гадини.

Какво ще кажете, мили мои?

Редактирано от Ekna на 13.10.12 15:52.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Ekna]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.10.12 18:56



Мила Екна,
увереността, с която си съветвала останалите, бих искала да я имаш за себе си сега. Стискам ти ръката и мисля, че логиката ти е вярна. Планът е отличен и с Господ- напред. Какви лекарства ще бъдат вливани?
Гушшш



Тема Re: рак на яйчниканови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.10.12 21:08



Благодаря ти, Пиранче! Да, първият път наистина бях бетон!

За момента не е така, но знам, че постепенно ще ми се избистри. Мисля, че още като изписах решението си и вече започнах да го вярвам. И още няколко спокойни реплики от баща ми в потвърждение. Ще добавя и твоята подкрепа и, полека - лека, като дете, което се учи да ходи, ще тръгна напред без клатушкане.

Разсъждавах днес за бремето на опита; за лошите сънища, които изместват детския сън за левитиране; за невъзможността, понякога, да очертаеш пътя си. И отново за това, че има неща, които просто трябва да си минат и то за добро. Така постепенно започвам да чувствам решението си...

Таксол и карбоплатина мисля.

Прегръщам те и аз! Ти си най-милата пираня, която познавам


Мисля да съм шен за срещата и да се видим!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Ekna]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано13.10.12 21:43



Екничка, мила какво е точното заключение на скенера, защото ЛВ 12 мм и 7 мм не са патолочно уголемени. Приема се горна граница на ЛВ 20 мм.

Редактирано от ИлeнkaKo на 13.10.12 21:43.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Ekna]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано13.10.12 23:05



Мила Екна! Поставена си пред поредното житейско изпитание. Но ти си бойно момиче и само ти трябва малко време и изясняване на ситуацията, за да си възвърнеш решителността и да поемеш верния път. Аз съм на мнение, че решението ти е правилно. Изумена съм от отношението на комисията. Да се чака маркера да достигне трицифрени стойности - това е абсурдно! Също и пациента да си избира варианти - нямам думи! Все пак добре е, че имаш лекар, на когото можеш да се довериш. По-нагоре в темата прочетох, че рака на яйчника се повлиява много добре от ХТ. Колкото и неприятна и вредна да е тя - не е измислено нещо по-добро. Скоро бях провокирана от една тема за отричане на ХТ, но нямах време да пиша. Само с алтернативни средства не може да се овладее ситуацията, те само спомагат на организма да се бори. Пета година съм на химиотерапия и смея да твърдя, че благодарение на нея съм жива. Препоръчвам на всички да подбират добавки, които да не пречат на действието на ХТ.
Екна, за дексаметазона: на мен ми даваха по 2 ампули за вечерта преди вливането, на следващата сутрин преди вливането сестрата ми слагаше пак 2 бр. и ми даваха още по 2 за вечерта и за следващата сутрин. Предполагам, че на теб са ти дали 3 бр. заради платината. Не са ли ти дали и спринцовки, ако е от 5 кубика, значи трите наведнъж със сигурност. Ако вливането ще ти бъде в 8 сутринта, трябва да си ги биеш предната вечер към 20 часа. Вливането се осъществява най-малко 1 час след като е направен Дексаметазона. Не забравяй да си набавиш Зофран или нещо по-силно срещу повръщане. Това е, което се сещам да ти пиша.
Желая ти успех и бързо да си възвърнеш увереността и прекрасната усмивка! Ние сме насреща да помагаме с каквото можем!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: ИлeнkaKo]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.10.12 23:06



Да, мила, не са, но по принцип май не трябва да са там, а и лекарят изглежда не е сигурен какво е точно, защото каза, че по принцип не е виждал често такива неща там:

"В съседство на голямата кривина на стомаха се установява окръглена солидна лезия с размери 12 мм и плътност 35 ХЕ. Подобна, но по-малка лезия /7 мм/ се установява и в съседство на предния ръб на слезката. Лезиите имат КТ характеристика на лимфни възли в горногранични размери.

Заключение: Два интраперитонеални лимфни възела в ляво на нивото на стомаха. Уместна РЕТ СТ."



Тема Re: рак на яйчниканови [re: nadia_O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.10.12 23:15



Благодаря ти, Наденце, за подкрепата в решението ми и за инфото за Дексаметазона!

Спринцовка не са ми дали. Купи я баща ми заедно с лекарството, та това няма да ми е ориентир. Но като съпоставя с моята инфо от 2006 значи трябва наистина към 21,30 ч., защото сутринта в 8,30 трябва да съм там и първо ще се пуснат нови изследвания и ще ме регистрират, та вливката ще започне сигурно към 9,30. И в моите записки на сутринта пак ми е бита противоалергична инжекция, така че нещата съвпадат.

За всеки случай утре ще опитам да се свържа с някой дежурен в отделението и отново ще пробвам на мобилния на лекаря.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано13.10.12 23:55



Мила Екна, имаш моята подкрепа с тази информация, а тя е че има групи в които се лекуват хората, говорим за лекуване а не за ремисия, на 50 вида - различен - рак, в това число и рак на яйчника, свържи се с онколозите на болницата, изпрати всички изследвания които имаш и питай за група безплатна или финансово плащане специално за твоя случай, плащането зависи от много неща, въпрос на разбиране, това допълнително ако ти трябва ще ти го обесня на лични. В тази болница се работи индивидуално за всеки пациент, ето отвори на пациенти, можеш да влезеш на личен контакт с тях да ти обеснят някои неща които те интерисуват, и прочети тези сайтове, не губи време, трябваше още в началото когато нещата са показали развитие да пишеш. Който ти казва, че от самосебе си нещата ще се оправят, значи е наивник или заблуждава другите съзнателно.















на неговата оригинална страница където пише езици - има сложен и български език, той работи и с български пациенти.

Пуснала съм ти още съобщение на лични, а това го пускам тук за да го видят и тези които са пропуснали в моята тема ТОВА КОЕТО ЛЕКАРИТЕ НЕ ВИ КАЗВАТ - информацията за д-р Бурзински

Имаш подкрепата на още една жена от щатите, но тя не пише във форума, а е изключително добронамерена към теб.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: рак на яйчниканови [re: nadia_O6O6]  
Автор EFO75 ()
Публикувано14.10.12 07:57



Екна,ще вземеш правилното решение и ще се справиш

Успех,ти си победител и получаваш тази хубава статуетка



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Kaлoянa]  
Автор magi61 ()
Публикувано14.10.12 08:37



Zдравейте, всички и Екна,мила приятелко!! Приятелка и пример за всички си била и още ще си такава! Ще вземеш правилното решение,разбира се не сама -консултирай се,питай и ето помощта и в клуба е насреща. Не знам доц.Тимчева дали дава консултация в Пловдив или направо тук, идвай в София. Ако има нещо, с което да помогна- казвай!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.10.12 10:11



Екна, мила, проучила ли си как стои въпросът с графиците за ПЕТ-а във Варна? Може пък там да има по-ранна дата...
По въпроса за алтернативите, мисля, че си започнала много правилно. И нещо подсещащо - лечителят Георги Петров от с. Радуил... Писали сме за него.
За другото ще говорим, като се видим. Прегръщам те и бъди спокойна - ще му видим сметката на "онова" (каквото и да е!)



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 14.10.12 10:54.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: *jull**]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано14.10.12 10:41



Скъпа Екна, миличка!
Знаеш колко си ми толкова близка! И сега съм с теб!
Ще преодолееш и това изпитание!
Подкрепям решението ти.
Не ми е ясно обаче защо са повишени както СА 125/НЕ4, така и СА 19-9.
Но доколкото зная, Таксолът е най-ефективен за тези тумори, Карбоплатината е по-малко ефективен агент, отколкото цисплатина. Комбинацията Таксол с цисплатина дава най-добри резултати, но трябва да се неутрализират страничните ефекти специално от Таксола.

Не можах да намеря схемата за прилагане на Преднизолон, Клемастин, Фамотидин, Дексаметазон и Зантак, прилагани по схема три дни преди всяко вливане - този лист ми дадоха от Онкодиспансера (дала съм го на някого).

Друго важно е да поддържаш добри кръвни показатели с подходящи добавки и храни - Герисан, сок от цвекло, аз вземах саменто и натанал и други.
Знаеш, че се натоварват бъбреците, та трябват грижи и за тях.
За храненето – ти си знаеш, че трябва да се избягва сладкото.

Миличка Екна! Исках да ти се обадя по телефона, но оставям на теб – както и Надето ти е казала – ние сме на разположение.
Надявам се да се видим в Пловдив. Целувам те, мила!

Редактирано от TheaO5 на 14.10.12 10:51.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.10.12 12:52



Да, Джулче, проучих и графикът им върви абсолютно по същия начин. Заседава комисия няколко пъти в месеца и в момента планират за края на ноември. Благодаря ти за римайндърчето! Ще го имам в предвид! Както този път наистина ще планирам и ирисодиагностика преди ПЕТ-а.

Прегръдкоцелув!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: TheaO5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.10.12 12:58



Благодаря ти, скъпа за мен, Тheа! И аз не знам защо изобщо онколоът реши и него да проверим. Някога имах и асцит. И част от булото на червата също беше отстранено. Може да има нещо общо с това.

Саментото съм го взела, но не съм го започнала заради предстоящата вливка. Ще го започна след нея. Но добре ме подсети за герисана, благодаря ти!

И аз се надявам да съм в кондиция и макар и за малко да е, но много ще се радвам да ви видя всички!

Прегръщам те!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: magi61]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.10.12 12:59



Благодаря и на теб, мило Маги! На всички за нетклонната ви подкрепа!

Всички вие - номер 1 сте! Обичам ви!



Тема Премедикация-Дексаметазоннови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.10.12 20:27



И накрая в 20 ч. вечерта като не се свързах с никое от отделенията по телефона, нито с лекаря, и след като не посмях да действам на своя глава, отидох до отделението. Дежурният лекар не ми вдъхна доверие (възрастен с голям нос и торбички под очички, да ме извини). Сестрата беше по-убедителна и ето какво мога да обобщя за архива:

Схема за премедикация с Дексаметазон:
В деня преди вливката се бият две ампули по 4 мг - едната сутринта, втората вечерта. В деня на вливката се бие още една.

Може и да има и други схеми, а може да има и елемент на преценка на лекаря според пациента.

Сестрата каза, че ще ми бие сега една, но тя ще е недостатъчна. Тогава взех да се дърпам с идеята да си започна чисто нов ден и да си направя премедикацията като хората - сутрин, вечер, сутрин. Но тя, след като ме упрекна, че не съм отишла днес сутринта, настоя, че така и така съм дошла, нека да ми бие една. И рече утре да обясня като ме приемат, че съм взела само една ампула, пък те щели да си преценят!

И така ще стане, че ще се опитат да ме метнат само с две ампули премедикация, че после ела да видиш... Ама ще си я искам до дупка и третата! Ако трябва четири да ми бият, ама с две - НЕ!



Тема Успех утре сутрин миличка!нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.10.12 22:07



Както винаги разплете случая, та една премедикацията ще ти се опре.


Имаш силна прегръдка за утре сутрин, после да докладваш.

п.п. добре, че взе още едно мнение, щото ходех и цъках като махало из къщи! Отиваш на лекар и ти казват избери си сам, имаш три варианта!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Успех утре сутрин миличка!нови [re: Buba67]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано14.10.12 22:27



Здравей мила Екна! Мисля, че си взела правилно решение, ще се справиш. Подобна ситуация с повишаване на туморен маркер имаше при майка ми, лекарите в началото ме убеждаваха, че малко покачване е допустимо. Но както пишеш и ти, подцениха тенденцията. При ПЕТ се установи проблем с лимфните възли при нея. Но тя е с рак на дебелото черво. На ПЕТ бяхме с една жена със заболяване като твоето, после се видяхме по време на химиотерапията и при нея след химията маркерът беше в норма. Пиша ти това, защото е доказателство, че ракът на яйчника се повлиява от тази схема, за която пишеш. Ще стискам палци!



Тема Re: Успех утре сутрин миличка!нови [re: 123galia]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.10.12 23:00



Ееей това бабче Бубче

Представих си те как цъкаш като махало Мдаа, то това първото изобщо не се брои за мнение.

Е, имах малко угризениякъм тялото си, че ще погълна някой и друг "коктейл Молотов" без да знам със сигурност дали ми се пие, ама я по-добре да "вържем гащите" та да не се тюхкаме като паднат

Честно казано за да направя този избор не малко примери повлияха, обобщени от всеобщия любимец Красива в един постинг, който ми се заби като стрела в главата. Беше нещо от рода на: Те лекарите все това ви казват рано е, рано е още и после внезапно започват да говорят ами то е късно, късно е вече.

Красива, много си ме дразнил, но за тази реплика най-искрено ти благодаря!

Благодаря ти и на теб, мила 123galia! Още едно потвърждение.

И дай боже да е за добро!

Оздравявайте и бъдете здрави и вие, момичета!

Както писах и на Ураа подействахте ми като еликсир, като имуномодулатор или имуностимулатор може би



Тема Re: Успех утре сутрин миличка!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.10.12 01:19



Дружно стискаме палци, кукличке!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Успех утре сутрин миличка!нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано15.10.12 10:06



Екна ,не съм забравила ,че когато започнах да пиша в клуба, ти и Флорчето ме посрещнахте с добро. Ако мога да помогна с нещо ,макар и малко...С Джулче се помъчихме да съживим една тема ,може да надникнеш в нея ... Става дума за излекували се реални хора ,всеки съобщава името , професията си ,някои са написали и книги. Ако се открие подобен на твоя случай /а случаите са доста ,браво!/ ,,американките" могат да помогнат за връзка с тях.

Мила Екна ,с цялото си сърце ти желая успех!Екна , от рода на Победителите...

.Изпращам ти хубави мисли.



Тема Re: Успех утре сутрин миличка!нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.10.12 15:56



Отново бързо се хванах за косата и се издърпах нагоре, но не и без вълшебното килимче на приятелите от клуба

Тиа,Джулче ще се видим скоро и ще ви гуша всички наред!

Чувствам се отлично след първата ХТ! Даже по-добре от преди нея

Вчера пуснахме нов маркер, който е 193. Пак има леко покачване, така че тъкмо навреме взех химическия коктейл!

А сега е време за среща с добри приятели, почивки, разходки, позитивно мислене, здравословно хранене и други приятни неща!

Обич!



Тема Re: Успех утре сутрин миличка!нови [re: Ekna]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано16.10.12 16:30








Тема Re: Успех утре сутрин миличка!нови [re: nadia_O6O6]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано16.10.12 17:53



........Ти си огън момиче,...знаех си...Не намирам подходяща картинка,ама си я представям...- ти си сред зелена поляна, около теб летят шарени пеперуди- а ти излъчваш розови и златисти сърчица...!!!! Обичам те!!!



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Dona]  
Автор plamiluch-204388 (член)
Публикувано16.10.12 22:12



Мила Екна, аз не те познавам лично, но винаги съм ти се възхищавала!!!Изпращам си всичките си позитивни мисли и ще се моля от сърце за теб!!!Трябва отново да си победител!Прегръдки!



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: plamiluch-204388]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано18.10.12 08:51



Здравей Екна,
душата ме заболя, като прочетох, че пак имаш проблем. Ти си такова слънчево момиче, излъчваш здраве и радост. От сърце ти пожелавам всичко да мине бързо и леко.



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: ramibolu]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.10.12 11:22



Ще мине Рами!

Е, сега съм малко с тежък химически махмурлук, но какво е няколко дни "махмурлук" пред дълги години живот след това





Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.10.12 13:56



Екна, слънчице, ще ти помогнем да излезеш от
химическия махмурлук с "полифеноловия"...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.10.12 14:31



А ти винаги знаеш какво трябва да се направи Цун!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: мapa]  
Автор sonshine (непознат )
Публикувано18.10.12 18:18



Здравейте! Отдавна не съм писала тук. От много ходене по мъките не ми остава време. Вече 5-та година съм на химиотерапия. Прочетох за Ендоксана в някое мнение. Наистина е леко лекарство но пък действа при някои. Аз лично го пих 4 месеца - толкова действаше при мен. Но когато започнат рецидиви Таксол и Платина не могат да се използват непрекъснато и тогава за удължаване на периода между вливанията им се използват другите лекарства. За поддържане на левкоцитите 2 години бях на дексаметазон и се сдобих с 20 кг отгоре. Сега пия Етопозид на капсули / и вените ми трябва да си починат/ , който си закупувам от чужбина. За потдържане на кръвната картина пия натурален сок от НОНИ-Но пък на път са нови лекарства. Авастина е вече и в България и не знам защо не ми го изписват. Четох и за ОЛАПАРИБ, за резистентен към платина рак на яйчника. Така че, да не губим вяра. Науката напредва!

Само нашата здравна система - не



Тема Re: рак на яйчниканови [re: sonshine]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано18.10.12 22:32



Здравей! Намерих аналогия в твоя случай - и аз съм пета година на ХТ след рецидив, само че с друга диагноза. И също редувам по-агресивна терапия с по-щадяща. Много ценна информация даваш, ще бъдеш много полезна на Екна. Моля те, влизай по-честичко тук и споделяй опита си с нас. Поздрави!





Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор sonshine (непознат )
Публикувано19.10.12 12:36



Скъпа Екна! Реших да пиша, защото минах по твоя път и все още продължавам. Спомням си първия рецидив. Апаратурата тук не можа да открие къде е локализацията. Правих ХТ и пак повишаване на маркера.Този клуб и Thea ми помогнаха, като ми писаха, че в Турция има ПЕТ-СТ. Тогава намериха локализацията и слава богу можеше да се оперира. Пиша това за да кажа, че ПЕТ скенера при рака на яйчника е може би най-достоверния източник на информация за сега и много важен. И в чуждата литература пише, че обикновените скенери и ехографи не могат да уловят метастатични лимфни възли и др. от рак на яйчника. А пък аз 9-та година вече го доказвам на гърба си. За съжаление в България се чака много за да минеш това изследване. На мен лично са ми отказвали във Варна, ако маркера ми не много висок. Тогава тичам в Турция . Успех и кураж!



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: sonshine]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано19.10.12 13:40



Благодаря ти за подкрепата, Саншайн!
Оценявам, че даваш подкрепа дори, когато ти самата имаш нужда от нея!

Не бях се замисляла, за вероятността от резистентност. Предполагам, че тя е също толкова индивидуална, колкото и всичко останало. Дали и кога ще се прояви ...!? Има ли някакви "правила" за това?

Да, ще почакам още за ПЕТ-а, но поне не съм отхвърлена. А дотогава ще направя и втора вливка, така че да не чакам със скръстени ръце. И дано извадя и късмет.

Аз се планирах за ПЕТ-а в Александровска болница в София. Графикът им върви по същия начин като във Варна, горе-долу 2 мес. напред. Но все пак са вече 2 апарата. Ако ме бяха отвхърлили на единия щях да се пробвам на втория



Прегръдки, целувки и кураж и от мен за теб!



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор sonshine (непознат )
Публикувано19.10.12 17:00



Скъпа Екна! Не се познаваме, но като съратнички в борбата направо сме на ти. Почти 100% гаранция ти давам, че като си премериш маркера преди 2-ра вливка ще видиш, че е в норма. Платината и Таксола при този карцином си казват думата. Само имай предвид, че трябва да мине месец от химиотерапията до скенера. Препоръчвам ти варненския. Успех и много целувки!



Тема Re:за резистентносттанови [re: sonshine]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано19.10.12 17:28



Момичета, надявам се да ми простите, че се намесвам във вашата тема, но се изкушавам да си кажа мнението по отношение на резистентността – от личен опит.
След рецидивиране на заболяването ми през 2008 г. ми назначиха 6 курса доцетакс. След ІV курс направих контролен скенер в ИСУЛ. Скенерът показа 50% намаление на ТУ, а истината беше, че беше пораснал /изразено видимо външно на гръдната стена/. От това произтече обездвижване в горната част на тялото и само благодарение на доц.Цекова, която ме изпрати на спешна лъчетерапия и ме спаси. Два месеца по-късно ми отпуснаха Херцептин и благодарение на него положението се задържа около година, след което той престана да ми действа и започнах лечение по Програма за клинично изследване. След няколко месеца – нова прогресия. Лекарят много се притесни и каза, че ще го обсъдят на комисия с доц.Цекова и ще ми се обади. Около 2 седмици никой не ме потърси и аз помислих, че ме отписаха, но най-накрая той ми се обади и ми съобщи, че комисията е решила да започна Таксотер/Доцетакс/. Явно доцентката е разгледала доста обемното ми досие и е видяла подвеждащия скенер от 2008 г. и е сметнала, че тогава ефекта от това лекарство е бил добър. Но аз, знаейки истината, направо съвсем се сдухах. Започнах Искадор и др.алтернативни средства, но не посмях да откажа и химията. След 8 курса скенера показа, че всички образувания – на гръдна стена, бял и черен дроб, лимфни възли, са намалели, т.е. лекарството, което преди 2 години въобще не ми е подействало, сега си е свършило много добре работата. Започнах отново Херцептин, който задържа положението около 6 месеца, после пак Доцетакс, пак с добър ефект, и отново Херцептин. Та така ги редувам и слава богу, държа положението засега. Дано не съм ви досадила с писанията ми, но искам да ви кажа, как едно и също лекарство в един момент не действа, а на по късен етап действа. Така че, в заключение мога да кажа, че резистентността е нещо относително. Не се отчайвайте и бъдете отворени към всичко, което предложат лекарите, или пък това, което ти подсказва интуицията.Това, което най-малко очакваш, може да се окаже спасението.
И не на последно място е и дозата късмет, която пожелавам от сърце на всички тук!





Тема Re:за резистентносттанови [re: nadia_O6O6]  
Автор sonshine (непознат )
Публикувано20.10.12 19:22



nadia_O6O6 точно така е относно резистентността. Аз всъщност искам да попитам на накоя от Вас с овариален карцином правена ли е брахитерапия или лъчева терапия . Счита се , че този вид рак не се влияе от лъчетерапия. Но напоследък чета в чуждата литература някаква ревизия на това твърдение. Тайно си мечтая вече да има и друг начин за лечение освен химиотерапията.



Тема Re:за резистентносттанови [re: sonshine]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано22.10.12 15:13



Много зависи резистентността от това от кое ниво на злокачественост тръгваш. Нивото миже да се повиши от начина на хранене и на живот и рака да стане резистентен към всичко, което до този момент е действало.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Dona]  
Автор merylus (непознат )
Публикувано26.10.12 18:29



Dona , kaжи какво стана с майка ти ?
Искам да попитам как да отговарям в темите , къде да кликна , освен цитат др. не ми е ясно , как да видя собствените си отговори ? Благодаря !
Някой ходил ли е на тази терапия : http://www.spartakhadjiev.com/bg/page3/ , какво ви е мнението , помага ли , какви са цените ?



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Dona]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.11.12 08:18



Странно. Като странични ефекти най-вече се набляга на повръщане и други подобни, а рядко се споменава за психическия дискомфорт след вливка.
Аз не повръщам, леко ми се гади само. Но пък толкова да не ме свърта на едно място, че ще откача. В същото време нямам енергия за да свърша нещо. Хем ме унася, хем не мога да заспя. Как се справяте с тези странични ефекти? Какво правите за да намалите психическия дискомфорт?



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано08.11.12 09:39



При съпруга ми най-много помага ходенето пеша. Кога колкото може, но всеки ден и то сред природа. Преместихме се в къщата на Варвара, много е близо до гората. Това в началото го прочетох в книгата "Антирак", той пише, че независимо от времето и от това, колко зле се е чувствал, е ходил пеша и е карал колело. Наистина има ефект - и психически, и физически.



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: ramibolu]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.11.12 11:02



Мда, права си. Сега точно това направих.
Макар, че съм с кърпа и нямам перука се разходих до социалните да си подам документите за перуката.
Свежият, леко щипкащ въздух и слънцето ме оживиха. Но ето че като се прибера и ръце и крака потропват и мърдат постоянно. Малко като аутист съм. Но ще се оправим, нали така





Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано08.11.12 13:56



Екна, това е от Дексаметазона, мила! И не знам как да се справиш с това – аз не успях. Нощем бях в някакво положение като полусън, сякаш в транс някакъв – много неприятно чувство. Пробвах с валериан и някакви други таблетки билкови, но нямаше почти ефект. И точно както при теб, не ме свърта на едно място, а нямам сили за нищо. Дано по-бързо отмине всичко. Съжалявам, не можах да ти бъда от полза, дано някой друг се включи със съвет. От мен прегръдки!





Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: nadia_O6O6]  
Автор magi61 ()
Публикувано08.11.12 14:11



Ekna,mila,не знам как да ти помогна,бих искала много...Загледай се някой филм -свали от нета ,ако можеш да забравиш да се пренесеш някъде,дано да успееш!!Много е трудно сигурно, но силният характер ще надвие..вярвам в теб!!



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.11.12 15:23



Екна, съкровище, доколкото съм чела, сред страничните ефекти на Дексаметазона е загубата на калий. А като се замисля, по принцип мускулни крампи се появяват при недостиг именно на калий. Дали да не помогнеш на организма си (главно чрез храна) да си го набави?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.11.12 17:09



Но аз нямам мускулни крампи, Джулай. Просто съм малко психо



А доколкото аз знам крампите са от недостиг на магнезий.



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: nadia_O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.11.12 17:17



Да, Наденце, точно такова полусънно състояние и като в транс.
Не ми е ново, но ... не се и свиква.

Надявам се утре да съм ОК. Като реши, че ще минава ей така от веднъж сякаш се вдига мъглата.

Маги, миличка, така е, не можеш по друг начин, но с включването и подкрепата пак ми помагаш





Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано08.11.12 18:20



Екна, миличка, на мен също са ми слагали Дексаметазон и така ме замайваше, че не можех да говоря свързано. Но всичко минаваше за един ден и после се чувствах добре. Надявам се и искрено вярвам, че ще се справиш и с това. Много си готина и ще успееш. Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано08.11.12 18:26



Екна, права е Джул за Калия - на английски е Потациум, е жизнено необходим за клетките, поне така пише в книгите. Доказано е, че всички раково болни имат ниско ниво на калий, и високо на натрий. Трябва да спреш всякаква сол, дори и хималайската, напълно безсолна диета, и прибавяй всеки ден една таблетка калий, така лека полека клетките се пълнят с калий и изхвърлят натрия, калия алкалицира тялото и се бори с раковите клетки. Калий има във банана, но не е достатъчно, трябва прием от вън. Аз купувам от тук, много добро качество, една таблетка на ден, опаковката стига за повече от 3 месеца.

сега ще ти пусна и електронен превод

Калий 108mg 100 капсули

Произведено от: д-р Кларк Store

Калият е важен минерал. Подобно на натрий, тя се свързва лесно с други минерали и не се срещат естествено в несвързан състояние. Калият е необходим за правилното функциониране на много важни органи и системи. Калият е от съществено значение за сърцето, бъбреците, мускулите, нервите и храносмилателната система да работи нормално, и е необходимо за регулиране на баланса на течностите, киселинно-алкалния баланс на организма, както и кръвното налягане.

Калий симптоми на недостиг включват нередовен сърдечен ритъм, мускулна слабост и промени в настроението, както и гадене и повръщане. Хората с бъбречни и стомашно-чревни проблеми, както и тези, които приемат диуретици може да имат по-ниски нива на калий.
Добър източник на калий включват повечето плодове, особено банани, тъмни листни зеленчуци, картофи и бобови растения.

Внимание: Както и с диетичен режим или билкова добавка, трябва да уведомите вашия лекар здравеопазването на употребата на този продукт. Ако имате язва, камъни в жлъчката или кърмите, бременна или бременност, трябва да се консултирате с Вашия доставчик на здравни грижи, преди да приемате този продукт.
----------------------

За магнезия, той е жизнено важен елемент, препоръчвам ти този, също е много качествен и тази опаковка е за повече от 3 месеца, по една капсула на ден, ако лекар не ти е препоръчал и по високи дози.

електронен превод
Магнезиев оксид 300 mg чист магнезий (100 капсули)

Магнезият играе много важни роли в организма, включително потискане на нестабилни сърдечен ритъм, контролиране на кръвното налягане, поддържане на инсулиновата чувствителност, и регулиращи над 300 ензима. Постигане на оптимални нива на магнезий е абсолютно изискване за добро здраве.

Последствията от недостиг на магнезий са сериозни. Общности с ниско съдържание на Магнезий в питейната вода са особено изложени на риск.

Зелени зеленчуци като спанак са добър източник на магнезий. Някои бобови растения (боб, грах), ядки, семена и пълнозърнести, нерафинирани зърнени храни също са добър източник на магнезий. Рафинирани зърна, от друга страна, обикновено са с ниско съдържание на магнезий. Когато бяло брашно се рафинира и преработени, богати на магнезий зародиш и трици са отстранени. Хляб, направени от пълнозърнесто пшенично брашно, осигурява повече магнезий от хляб, направен от бяло рафинирано брашно.

Съвременните техники за пречистване на вода, потреблението на магнезиев дефицит бутилираните води, и лоши хранителни навици допринасят за разпространените недостатъци на магнезий в САЩ и по целия свят. Въпреки че RDA на САЩ за Магнезият е 420 мг на ден за възрастни мъже и 320 мг за възрастни жени, повечето американци поемат само на около 270 мг магнезий на ден.

Оптимално Магнезий прием се свързва с подобрена чувствителност към инсулин, оптимални нива на липопротеините с потискане на нарушения на сърдечния ритъм, понижено кръвно налягане, освобождаване от мигрена, главоболие, и подобрена възможност за упражнения, наред с други ползи за здравето. Магнезият може да се използва като антиацид за облекчаване от време на време киселини, кисело стомаха или лошо храносмилане киселина. Магнезиев оксид също може да се използва като слабително средство за краткосрочно, бързо изпразване на червата.

Стратегии за оптимизиране на дневна Магнезий прием включват консумация на храни с високо съдържание на магнезий, допълването с разтворими фибри, известен като инулин, богати на магнезий минерални води за пиене, и като Магнезиеви добавки, които доставят стандартизирани количества на елементен магнезий.

Предпазливост

Както и с диетичен режим или билкова добавка, трябва да уведомите вашия лекар здравеопазването на употребата на този продукт. Ако имате язва, камъни в жлъчката или кърмите, бременна или бременност, трябва да се консултирате с Вашия доставчик на здравни грижи, преди да приемате този продукт.

--------------------
Също бих ти препоръчала и Селениум. Лично аз пия по две капсули на ден

електронен превод

Селен 200mcg 50 капсули

Селен
Мощен антиоксидант.
Селенът е минерал, който е от съществено значение за доброто здраве. Селенът помага антиоксиданти, забавят процеса на окисляване. Повишава енергията и имунната система да произвежда антитела. Селенът също играе роля в имунната система и в регулирането на функциите на щитовидната жлеза.

Растителните храни са основните хранителни източници на селен в много страни по целия свят. Съдържание на селен в храната зависи от съдържанието на селен на почвата, където се отглеждат растения или животни се отглеждат. Например, учените знаят, че почви във високите равнини на Северна Небраска и Дакота имат много високи нива на селен. Хората, живеещи в тези райони обикновено имат висок прием на селен в Съединените щати. Почвите в някои части на Китай и Русия имат много малки количества селен. Дефицит на селен често се съобщава в тези райони, защото повечето храни в тези райони се отглежда и се яде на местно ниво.
Селен съдържание на храните може да варира. Например, бразилски орехи може да съдържа толкова, колкото петстотин четиредесет и четири микрограма селен за тройунция. Те също могат да съдържат много по-малко селен. Твърде много селен може да бъде вредно. Безопасната горна граница за възрастни е 400 микрограма на ден.

Използването на тази билкова добавка е традиционна хранителна употреба, което не е предназначено да се предписва, или за лечение на всяко заболяване, и не претендира да излекува всяка болест, включително заболявания, свързани с треска, настинки, грип или нахлуващите организми.

Внимание: Както и с диетичен режим или билкова добавка, трябва да уведомите вашия лекар здравеопазването на употребата на този продукт. Ако имате язва, камъни в жлъчката или кърмите, бременна или бременност, трябва да се консултирате с Вашия доставчик на здравни грижи, преди да приемате този продукт.

-------------------

Също е много важно за раковите клетки да се пие Пау Дарко, има и на таблетки, но лично аз предпочитам на прах и сама да си напълня капсулите, по имаш сметка. Пие се два пъти на ден. Има хора които пият по големи количества на ден, но това трябва да се консултираш каква е горната граница все пак.

електронен превод
Pau D 'Arco прах 1 чаша

• Антиоксидант *
• Противовъзпалително *
• Помага на тялото да се отърве от малки гъбична *
• Изработен от: DrClarkStore.com

Native до тропическа Южна Америка, земята кората на Pau d'Arco дърво отдавна се използва от бразилските индиански племена за лечение на малария, анемия, респираторни проблеми, гъбични инфекции, треска, и артрит. Pau d'Arco се пази сред билкови лечители за антиоксидант, противогъбични, антибактериални, противовъзпалителни и антималарийно свойства.

Каталог Benefit

Pau d'Arco съдържа съединение хинонната, който се смята, че имат антиоксидант, антикоагулант, антивирусно, противовъзпалително и антималарийни свойства. Pau d'Arco се използва за облекчаване на широк кръг от вътрешни и външни условия, включително кожни раздразнения, грип, стомашно-чревни възпаления, артрит и проблеми с кръвообращението. Противогъбични силата на Pau d'Arco помага на тялото да се отърве от малки гъбични огнища, като микоза и гъбични инфекции.

* Тези твърдения не са оценени от храните и лекарствата. Този продукт не е предназначен за диагностика, лечение, лекува или предотвратяване на всяко заболяване.


Също високи дози Вит.Д3, високи дози Вит.С


---------------
Храната, много важна е храната - препоръчва се изцяло растителна храна - салати, плодове, но без мляко, без сирене, масла, зехтин, само студено пресовано ленено олио, без меса, без риба, някой зеленчуци да са задушени, има една супа, така наречената ХИПОКРАТОВА супа която се дава на хора борещи се със рака, ако не знаеш ми пусни бележка ще я напиша.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.11.12 18:35



Нали каза, че краката ти "бързат"...? А колкото за крампите - не са само от липса на магнезий. За тях са отговорни и калият, и калцият. Ето ти от медицински справочник: "Симптоми за липсата на достатъчно калий са обща отпадналост, липса на енергия, мускулни крампи..."

Половин доФтори станахме!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 08.11.12 18:37.



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: *jull**]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано08.11.12 20:01



Миличка Екна,

Аз сега ти пиша, защото дъх не мога да си поема от работа (до кога ли??).
При мен беше различно все работа и работа, без болнични, без отпуска, та не можех да се отпусна.

Но ако ти чувстваш друго, следвай желанията си!! Само си мисля да има нещо, което да те ангажира и така да те отвлече. Знаеш колко хора те обичат и те подкрепят, където и да решиш да отидеш, всички ще те приемат!

А за храната, аз не приемам горните ограничения, напротив - организмът и имунната система трябва да се подсилят, хапвай си бяло пилешко месо, нетлъста риба, препоръчва се обаче сьомга, не забравяй соковете, но силно ограничавай сладките тестени съблазни, е малко шоколадче може!
За допустимите добавки по време на терапия съм казвала, но и ти си знаеш.

Силно те прегръщам и целувам, мила!!



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.11.12 23:56



Не, Джулче, просто непрекъснато си потропвам от нерви.





Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.11.12 23:59



За пореден път благодаря момиченца-кокиченца за подкрепата! Обичам ви!



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Kaлoянa]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано09.11.12 10:09



Може ли да напишеш как се прави хипократовата супа?



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: ramibolu]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано09.11.12 17:53



В книгата



е дадено точно как с храна човек може да победи най страшните болести на съвремието, не само рак, но като цяло книгата е предназначена за лечение на тумори и раци. Изключително полезна информация, тъй като не само ти казват какво да ядеш, но и какво да не ядеш и ЗАЩО, каква е причината и за едното и за другото. Книгата е 25 лева, който неможе да си позволи тези пари да ми пусне на лични бележка и да ми даде скайпа си, ще му я изпратя електронен вариант на български език. Съжалявам, но само по този начин мога.

.............................
А сега за ХИПОКРАТОВАТА СУПА - от книгата

Специалната Хипократова супа открита от Хипократ е създадена като основна лечебна храна за почти всички дегенеративни заболявания. Според д-р Герсон тя трябва да се приема за обяд и за вечеря. По-голяма част от храните от терапията Герсон подпомагат очистването на черния дроб, а Хипократовата супа подпомага очистването на бъбреците. Специалната супа е вкусно начало на всяко хранене, след като пациентите отвикват да ядат сол, приблизително 1-2 седмици след началото на лечението.
За да приготвите Хипократовата супа се нуждаете от посочените в следващите абзаци зеленчуци - цялостно измити, необелени, нарязани на кубчета, заляти с вода и подложени на термична обработка за два часа. Поставете продуктите в мелничка за храна. След като ги смелите отстранете влакната и обелките. Ще получите гъста крем супа. Оставете я да изстине, преди да я сложите в хладилника. Пригответе доза, която да ви стигне за два дни. Остатъкът, който е изгубил хранителните си качества след този период, се изхвърля. Прилагаме необходимите количества от зеленчуците.

- 1 средно голяма глава - корен - целина. В случай, че не е сезона на кореноплодната целина, използвайте 2-3 стръка листна целина.
- малко магданоз.
- 700 гр. домати - по желание през лятото можете да добавите повече.
- 2 средно големи глави лук.
- 1 средно голям корен магданоз - намира се трудно, за това можете да го пропуснете.
- 2 малки стръка праз - в случай че не намерите, използвайте още 2 средно големи глави лук
- няколко скилидки чесън
- 450 гр картофи.

Докато пациентът все още не е свикнал да се храни без сол, прибавяйте суров, смачкан чесън за отскок на Хипократовата супа, зеленчуците, салатите и дргите ястия. Чесънът е полезен за здравето и може да се употребява по всяко време и във всякакъви количества.
.......
.......


Да поясня, храната се смила с машинка за месо, едновремешните, без ток, и се отстраняват влакната и обелките. В книгата ще прочетете защо се варят с тях, пък после се отстраняват. Още - след първия строг протокол в началото, се разширява храната и има достатъчно избор.

Успех на всички, дори и да не е болен човек от рак, този вид хранене е много полезен.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 09.11.12 17:57.



Тема Re: реалност...нови [re: Dona]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.12.12 14:48



Е, приятели в добро и лошо,

не очаквах подобен развой, въпреки всичко. Смятах, че каквото и да е имало съм го гепила навреме и ХТ ще е напълно удовлетворяваща.

За съжаление не съм убедена, че ще бъде така.

Заключението от ПЕТ е: суспектен локален рецидив и перитонеални мета.

В момента нямам време за подробностите. Имам среща с ХТ терапевта ми.

Ще пиша пак.



Тема Re: реалност...нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.12.12 18:00



Та (то днес празник ама така ми е дошло, ко да се праи), да споделя подробностите:

Рецидивченце 20/13 мм - Мекотъканна метаболитно активна формация в ляво край външните илиачни съдове, на ниво S2, с неправилна форма и с уплътнение на околната мастна тъкан; SUV max 5.3. В съседство, в ляво пресакрално подобна формация с SUV max - 3.7.

Уголемен ляв чернодробен дял /вариетет/. Субхепатално, под него, се визуализира метаболитно активен нодул с размери 17,6/15 мм,SUV max - 5.1 Каудално от него, до горния полюс на слезката се визуализира друг, метаболитно неактивен нодул с аксиални размери 10 мм.

Химиотерапевта ми очерта евентуалните действия:

Увеличаваме курсовете ХТ от 6 на 8 бр. за да се намали основната формация и евентуално да се стопят метите. След това евентуално може да се наложи операция и, ако се налага, и лъче.


Ами това е засега.

Show must go on until last breath!

Чудя се само дали да не се консултирам и с хирург ?!? И май е добре да чуя и едно такова мнение.



Тема Re: реалност...нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано06.12.12 18:16



Професор Томов от Плевен ? Вече е професор. С много добро мнение съм.За квартира там грижа нямаш. До болницата живея. Чакай да си събера мислите ,че почнах с Йода -словоред.



Тема Re: реалност...нови [re: Ekna]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано06.12.12 19:11



Миличка звездичке, с теб съм, целувам те и знам че ще прескочиш и тази стена! Събери и още едно мнение, допитай се и до лекарите в Клуба! С теб съм!

Моля Господ да донесе здраве на теб и всички нас грешни люде.



Редактирано от toxygen-169391 на 06.12.12 20:56.



Тема Re: реалност...нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.12.12 22:15



Тиа, развесели ме с Йода словореда



Много ти благодаря за предложението! Ще посъбера и други мнения и ще реша.

Прегръд!



Тема Re: реалност...нови [re: toxygen-169391]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.12.12 22:17



Благодаря ти, Адмирале!!!

Отправих питане към нашите лекари.

Псалмът ми подейства много успокояващо!





Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Dona]  
Автор nikidi07 (непознат)
Публикувано29.08.17 14:31



Здравейте на всички! От една година Ви чета, черпя информация и се опитвам да прилагам част от споделеното! Жалко е че вече няма лекар който да отговаря на въпросите ни!
На кратко - как попаднах тук:
Майка ми на 61г. след месеци ходене по мъките и безброй небивали диагнози и изпити лекарства и поставиха диагноза папилиферен серозен кистаденокарцином III степен. Точно преди 1год. претърпя тотална хистеректомия след което биопсията ни разби Т3с Nx M1 .На 09,09,16 почна първа линия химия - паклитаксел и карбо платина. Първоначално бяха предвидени 6 курса, но в последствие направиха 8курса. Тя ги понесе стойчески, като всяка следваща химия ставаше по -тежка. Февруари 2017 беше последната вливка от 8-те. Март 2017 я пратиха на скенер (обикновен) който показа сенки в костите на таза, но тъй като яйчниковия карцином почти не метастазирал в костите ни пратиха на РЕТ скенер! Колко щастливи бяхме когато заключението беше че няма данни за рецидив в лимфогенно и хематогенно дисеминиране.
Не ми е ясно до ден днешен защо я пратиха на 25 лъчетерапии на малък таз и корем (целия Април 2017).И това мина.
Всичко си беше ОК! Чувстваше се чудесно, порасна и косичка, поканиха я да се върне на работа!
Така до фаталния Юли 2017- трябваше да иде на контролен и да започне адювантна терапия за 15мес. Маркера повишен, наличие на асцитна течност и т.н.
Тя рухна. Обясниха ни че има мети по перитонеума и черния дроб. Почна втора линия химия с Топотекан( за жалост не й понася- корема и расте със страшна скорост, болки навсякъде, не може да се храни и да пие дори вода). От Онкологията ни казаха че трябва да мине 4 химии( до тук са 3, но се съмнявам да дочака 4-тата). Почти не се храни, молих се на лекарите да ми изпишат нещо за болката - казаха рано е още.... Колко да чакам, каза да й давам Но Шпа, бусколизин и спазмалкон..... Че те и за менстроална болка не помага, а камоли .... и как по точно да ги дам на човек който от всяка глъдка вода връща....

.
Моля Ви хора, който има дори малки наблюдения над тази диагноза кажете има ли шанс. Четох за новата операция на Перитонеална карциноматоза и HIPEC. Някой ако има близък който да се е подлагал, макар че незнам дали изобщо ще стигнем до там. Но няма да се откажа, ако знам че нещо ще повиши шанса й дори с 1% ще го направя... Но това от което най - много ме е страх да не удължа безмислено агонията й....
Започвам да губя надежда като я гледам как се мъчи и гасне... Моля, споделете опит...



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: nikidi07]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.08.17 11:22



Успокой се, отговорих ти в темата за Рак на яйчника. Дано съм ти била полезна.
Успех и кураж, за да вдъхваш сили и на мама!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: *jull**]  
Автор nikidi07 (непознат)
Публикувано30.08.17 12:50



много благодаря!



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: nikidi07]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.08.17 15:15





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.10.17 20:09



Миналият месец проф. Юлианов е използвал за пръв път в БГ аерозолна химиотерапия /май платина каза/, след това е облял перитонеума с таксол за 48 часа. Познавам лично пациентката, след два различни вида РМЖ, в момента лекува рак на яйчника при него. Да знаете, възможностите се увеличават.
Целув, прегръд от мен!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.10.17 23:04



Бубе, моля те дръж ни в течение за развоя! Може да ми се наложи...

Стискайте палци. На 6- ти съм на ПЕТ. Чак дя е чист много не се надявам, но поне да са намалели пущините по брой и обем.



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: nikidi07]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.10.17 23:07



Nikidi07, ако четеш, пиши какво става с вас...

Моля се майка ти да се е стабилизирала...



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор nikidi07 (непознат)
Публикувано04.10.17 13:51



Мили хора не пиша, защото няма какво хубаво да напиша и не ми е останало време от обиколки по болниците, от където дори без да са видели пациента и без да са прочели поне ред от документите който нося ме пращат обратно вкъщи!
Дори няколко хирурга от Пловдив ми казаха, че нямало с какво да ми помогнат, че организма й вече се е предал и че няма да издържи упойка камо ли операция, а за ХАЙПЕК и дума не може да става, да се подготвям до седмица или дни....
Така най - накрая (с връзки след безконечни разговори с познати и непознати хора) я приеха в ОАИЛ на Централ Онко Хоспитал.
Не мога да си изкривя душата, верно че всичко си плащах, но отношението към пациента и близките му е на ниво.
Направиха снимки, скенер - установи се че дробовете са и пълни със асцитна течност,също и корема, кракатай бяха и са подути почти до таза и вече стават на рани от който тече кръв и лимфа....
Направиха пункция на левия дроб, после малко източване на асцит, приляха и няколко плазми и няколко ампули Хуман Албумин, но кръвното и рухна и не можаха да източат десния дроб. Повръща всичко, дори вода...
Повикаха от Медлайн на консултация онколог, който бе категоричен че тя вече не подлижи на химиотерапевтично лечение. Казаха, че от тук на нататък само обезболяване и палиативни грижи.
Изписаха ни, и пак мъки....
Вчера като по чудо се съгласиха да я вземат в хоспис (така е по спокойна, че е под медицинско наблюдение, защото вкъщи я е страх да се прибере - знае че не мога да й помогна, а линейка не идва при онкоболна пациентка

)
Ми това е............. Мъка.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.