Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: рак на яйчниканови [re: Ekna]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.10.12 18:56



Мила Екна,
увереността, с която си съветвала останалите, бих искала да я имаш за себе си сега. Стискам ти ръката и мисля, че логиката ти е вярна. Планът е отличен и с Господ- напред. Какви лекарства ще бъдат вливани?
Гушшш



Тема Re: рак на яйчниканови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.10.12 21:08



Благодаря ти, Пиранче! Да, първият път наистина бях бетон!

За момента не е така, но знам, че постепенно ще ми се избистри. Мисля, че още като изписах решението си и вече започнах да го вярвам. И още няколко спокойни реплики от баща ми в потвърждение. Ще добавя и твоята подкрепа и, полека - лека, като дете, което се учи да ходи, ще тръгна напред без клатушкане.

Разсъждавах днес за бремето на опита; за лошите сънища, които изместват детския сън за левитиране; за невъзможността, понякога, да очертаеш пътя си. И отново за това, че има неща, които просто трябва да си минат и то за добро. Така постепенно започвам да чувствам решението си...

Таксол и карбоплатина мисля.

Прегръщам те и аз! Ти си най-милата пираня, която познавам


Мисля да съм шен за срещата и да се видим!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Ekna]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано13.10.12 21:43



Екничка, мила какво е точното заключение на скенера, защото ЛВ 12 мм и 7 мм не са патолочно уголемени. Приема се горна граница на ЛВ 20 мм.

Редактирано от ИлeнkaKo на 13.10.12 21:43.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Ekna]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано13.10.12 23:05



Мила Екна! Поставена си пред поредното житейско изпитание. Но ти си бойно момиче и само ти трябва малко време и изясняване на ситуацията, за да си възвърнеш решителността и да поемеш верния път. Аз съм на мнение, че решението ти е правилно. Изумена съм от отношението на комисията. Да се чака маркера да достигне трицифрени стойности - това е абсурдно! Също и пациента да си избира варианти - нямам думи! Все пак добре е, че имаш лекар, на когото можеш да се довериш. По-нагоре в темата прочетох, че рака на яйчника се повлиява много добре от ХТ. Колкото и неприятна и вредна да е тя - не е измислено нещо по-добро. Скоро бях провокирана от една тема за отричане на ХТ, но нямах време да пиша. Само с алтернативни средства не може да се овладее ситуацията, те само спомагат на организма да се бори. Пета година съм на химиотерапия и смея да твърдя, че благодарение на нея съм жива. Препоръчвам на всички да подбират добавки, които да не пречат на действието на ХТ.
Екна, за дексаметазона: на мен ми даваха по 2 ампули за вечерта преди вливането, на следващата сутрин преди вливането сестрата ми слагаше пак 2 бр. и ми даваха още по 2 за вечерта и за следващата сутрин. Предполагам, че на теб са ти дали 3 бр. заради платината. Не са ли ти дали и спринцовки, ако е от 5 кубика, значи трите наведнъж със сигурност. Ако вливането ще ти бъде в 8 сутринта, трябва да си ги биеш предната вечер към 20 часа. Вливането се осъществява най-малко 1 час след като е направен Дексаметазона. Не забравяй да си набавиш Зофран или нещо по-силно срещу повръщане. Това е, което се сещам да ти пиша.
Желая ти успех и бързо да си възвърнеш увереността и прекрасната усмивка! Ние сме насреща да помагаме с каквото можем!



Тема Re: рак на яйчниканови [re: ИлeнkaKo]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.10.12 23:06



Да, мила, не са, но по принцип май не трябва да са там, а и лекарят изглежда не е сигурен какво е точно, защото каза, че по принцип не е виждал често такива неща там:

"В съседство на голямата кривина на стомаха се установява окръглена солидна лезия с размери 12 мм и плътност 35 ХЕ. Подобна, но по-малка лезия /7 мм/ се установява и в съседство на предния ръб на слезката. Лезиите имат КТ характеристика на лимфни възли в горногранични размери.

Заключение: Два интраперитонеални лимфни възела в ляво на нивото на стомаха. Уместна РЕТ СТ."



Тема Re: рак на яйчниканови [re: nadia_O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.10.12 23:15



Благодаря ти, Наденце, за подкрепата в решението ми и за инфото за Дексаметазона!

Спринцовка не са ми дали. Купи я баща ми заедно с лекарството, та това няма да ми е ориентир. Но като съпоставя с моята инфо от 2006 значи трябва наистина към 21,30 ч., защото сутринта в 8,30 трябва да съм там и първо ще се пуснат нови изследвания и ще ме регистрират, та вливката ще започне сигурно към 9,30. И в моите записки на сутринта пак ми е бита противоалергична инжекция, така че нещата съвпадат.

За всеки случай утре ще опитам да се свържа с някой дежурен в отделението и отново ще пробвам на мобилния на лекаря.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано13.10.12 23:55



Мила Екна, имаш моята подкрепа с тази информация, а тя е че има групи в които се лекуват хората, говорим за лекуване а не за ремисия, на 50 вида - различен - рак, в това число и рак на яйчника, свържи се с онколозите на болницата, изпрати всички изследвания които имаш и питай за група безплатна или финансово плащане специално за твоя случай, плащането зависи от много неща, въпрос на разбиране, това допълнително ако ти трябва ще ти го обесня на лични. В тази болница се работи индивидуално за всеки пациент, ето отвори на пациенти, можеш да влезеш на личен контакт с тях да ти обеснят някои неща които те интерисуват, и прочети тези сайтове, не губи време, трябваше още в началото когато нещата са показали развитие да пишеш. Който ти казва, че от самосебе си нещата ще се оправят, значи е наивник или заблуждава другите съзнателно.















на неговата оригинална страница където пише езици - има сложен и български език, той работи и с български пациенти.

Пуснала съм ти още съобщение на лични, а това го пускам тук за да го видят и тези които са пропуснали в моята тема ТОВА КОЕТО ЛЕКАРИТЕ НЕ ВИ КАЗВАТ - информацията за д-р Бурзински

Имаш подкрепата на още една жена от щатите, но тя не пише във форума, а е изключително добронамерена към теб.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: рак на яйчниканови [re: nadia_O6O6]  
Автор EFO75 ()
Публикувано14.10.12 07:57



Екна,ще вземеш правилното решение и ще се справиш

Успех,ти си победител и получаваш тази хубава статуетка



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Kaлoянa]  
Автор magi61 ()
Публикувано14.10.12 08:37



Zдравейте, всички и Екна,мила приятелко!! Приятелка и пример за всички си била и още ще си такава! Ще вземеш правилното решение,разбира се не сама -консултирай се,питай и ето помощта и в клуба е насреща. Не знам доц.Тимчева дали дава консултация в Пловдив или направо тук, идвай в София. Ако има нещо, с което да помогна- казвай!



Тема Re: рак на яйчника [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.10.12 10:11



Екна, мила, проучила ли си как стои въпросът с графиците за ПЕТ-а във Варна? Може пък там да има по-ранна дата...
По въпроса за алтернативите, мисля, че си започнала много правилно. И нещо подсещащо - лечителят Георги Петров от с. Радуил... Писали сме за него.
За другото ще говорим, като се видим. Прегръщам те и бъди спокойна - ще му видим сметката на "онова" (каквото и да е!)



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 14.10.12 10:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.