Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: Deern]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.12.19 13:00



Изразявайки ъглите чрез подходящи тригонометрични функции можем да съставим уравнение, в което да участват само a, b и d, и след като го решим спрямо d, бихме могли да изразим d чрез a и b, което би било решението на задачата.

Например в правоъгълния триъгълник ABD sin(алфа) = a/d, а в ABC cos(2алфа) = b/d и знаейки че cos(2алфа) = 1 - 2sin^2(алфа), получаваме

b/d = 1 - 2(a/d)^2
b/d = 1 - 2a^2/d^2
b/d = (d^2 - 2a^2)/d^2
bd = d^2 - 2a^2
d^2 - bd - 2a^2 = 0

Дотук сме ползвали материал от 8-ми и 9-ти клас. Последната стъпка е да решим квадратното уравнение спрямо d, изразявайки по този начин d чрез a и b.





Тема Re: Задачка-закачка №18 [re: Nuke Dukem]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано01.12.19 13:09



Мислех че е от материала за по-малките.

Както и да е, в тоя случай учениците (поне тези които познавам) ще те питат — И за какво ще ми послужи товааа?

А другите от социалистическия фронтален авторитарен модел ще го напишат, ще започнат някъде работа и ще питат шефа като горе в твоята тема — Шефее, а може ли да ползваме метъра за измерване, за какво да се занимаваме с цялата тая калкулация





Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: Deern]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано01.12.19 15:26



Както и да е, в тоя случай учениците (поне тези които познавам) ще те питат — И за какво ще ми послужи товааа?

За да се научат да маркират правилно стоките на касовия бон, когато и ако ги вземат някъде за касиери, разбира се.





Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: Deern]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.12.19 15:43



Ами не знам. За нищо друго не може да им послужи, освен като част от обучението в училище, което ги подготвя за кандидатстването в университет, иначе в аутокад тази дължина може да се изчисли автоматично без никакви познания по математика.

Четенето на роман или решаването на кръстословица може ли да ти помогне за нещо в живота?





Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: lipari]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.12.19 15:43



Даже и за това няма да им помогне.







Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано01.12.19 16:00



Да, четенето на роман инспирира, а решаването на кръстословица тренира ума най-малкото да разбираш взаимовръзки от случайна информация — например веднага мозъка ти да направи взаимовръзка какво означава Б.Джонсън да участва в толк шоу тая неделя — сега.





Съвсем пресен пример, в училището на дъщерята отделили тая седмица цял учебен час за Урзула фон дер Лайен. Не знам дали нашите изисквания вкъщи са твърде високи, но й дадох задача да чете по диагонал новините на първа страница от Тагесшау, даже само заглавията
ще са достатъчни


п.п. Ти доволен ли си от младите нови хора, които идват директно от обучението си във фирмата? Аз като цяло да— по горните причини. (но само като цяло)



Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: Deern]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.12.19 17:37



Новите попълнения са всички млади момчета и момичета на по 20-22, с изключение на мен, и съм дълбоко впечатлен от 90% от тях. Изключително ерудирани, възпитани, отзивчиви, приятни и бързомислещи хора.





Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано01.12.19 19:00



Много симпатична задачка.

От кой сайт я намери? Много харесвам геометрия.




Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.12.19 19:26



Абониран съм за канала на

и пускам тук задачите, които ми харесват.





Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано01.12.19 20:13



Супер. И аз се абонирах.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.