Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано02.12.19 16:30



Те, тия задачи ги измислят за мозъчни лицеви опори. Ти представяш ли си да няма математика в училище, щото има компютри и програми! Ми те ще тръгнат по кръчми още от втори клас, ве. Нямам домашно, отивам с аверите на бар, аре.



Мани, ами едно време бях факир на секви синуси, тангенси и котарангенси, пък сега - нула, бяло петно, все едно съм Липарското, тоз математически инвалид.



Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: lipari]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.12.19 16:35



Те, тия задачи ги измислят за мозъчни лицеви опори.

Знам бе, знам...
Ама никога не съм разбирал фитнеса като занимание.
Като искаш мускули, ей я на Сточна гара - барем файда ще има, а и пари може да изкараш.





Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: Glastar]  
Автор blue jewel ()
Публикувано02.12.19 16:43



Айде сега да изчислиш за колко време ще окосиш поляната с площ х и на колко години е жената на косача. Тогава те признавам.





Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: lipari]  
Автор blue jewel ()
Публикувано02.12.19 16:52



Явно само последният е бил най-работлив. На останалите им писнало и го оставили да довършва.



Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: blue jewel]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано02.12.19 16:59



Не, ве. Последният сигурно е бил Блъди. Оставили го да търси смисъла на живота в една педя треволяк за цял ден.





Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано02.12.19 17:21



Като искаш мускули, ей я на Сточна гара - барем файда ще има, а и пари може да изкараш.

Абсолютно. Идваха щангистчета, но май не е същото.

Имаше един мноо як, пак спортист нещо.
Направи бригада за леене на плочи. Отивам веднъж с тях, бетона го изсипва самосвал на земята ,товариш в количка тичайки, пълниш кофи и го качваш на трета плоча. Макарата ръчна, въртите я двама, четири кофи са закачени. Аз с две ръце, и от другата страна на макарата друг с две ръце. Скапваш се, убиваш се. Тоя въртеше макарата сам и с една ръка.

Толко бях грохнал, във влака се напих съвсем лесно , за да повръщам в автобуса.

Боже , дано не ставаме млади пак ми да дойде време кротко и тихо да си умрем.



Редактирано от Glastar на 02.12.19 17:22.



Тема Re: Задачка-закачка №18нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.12.19 02:02



Ти пък! Логическата задача умувах 100 часа, докато се сетя, че всъщност пропускам да отчета половината от условието, а решенията на задачите, които публикувам, ги преписвам откъдето съм ги видял. Достатъчно ми е, че просто разбирам решенията. Мечтата ми е да се задържа в колцентъра, иначе изобщо нямам амбиции да се занимавам с математика. Ако бях добър и владеех тази наука, на изпита в УАСГ щях да изкарам минимум 5.50, а не 4.50, и нямаше да получа двойка по линейна алгебра и аналитична геометрия. Моят приятел от квартала, който впрочем е преподавател в УНСС и доцент в БАН, на изпита в този университет е изкарал кръгло 6 – ето това е да си наистина добър.

Реално ти си много по-добра, защото изпитите по висша математика си ги взимала с отлична оценка – там се вижда кой е добър и кой не, а не на занимателните пъзелчета от ютюб.





Тема Re: Задачка-закачка №18 (решение)нови [re: Deern]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.05.21 03:27



Понеже не ми харесва да оставям неразрешени проблеми, публикувам 3-тата третина от решението на задачата:

d(1,2) = (b +/- sqrt(b^2 + 8a^2))/2

Тъй като работим с реални стойности, а те оригинално са a=3 и b=7, следователно

d1 = (7 + sqrt(49 + 72))/2 = (7 + sqrt(121))/2 = (7 + 11)/2 = 9
d2 = (7 - sqrt(49 + 72))/2 = (7 - sqrt(121))/2 = (7 - 11)/2 = -2

и понеже отсечките винаги имат само и само положителна стойност, взимаме положителната една.

По този начин d = 9






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.