Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 28.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Черен списък на хомеопатитенови  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано24.03.04 02:53



Ако имате оплакване от професионализма и етиката на хомеопат, който ви е лекувал можете да напишете отзивите си в тази тема.

Имайте пред вид, че макар хомеопатията да е една от най-ефективните форми на медицината тя не е панацея, както и никоя друга медицинска ситема не е такава.Не във всички случаи когато не са ви помогнали това е заради липса на професионална подготовка или серизоно отношение.Но когато сте категорични,че ства дума за безотговорност или неграмотност, споделете опита си тук за да бъдат предпазени други хора.

Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.03.04 00:16



Чудех се дали да напиша нещо от личния си опит.И реших,че ще спомена все пак....
Недоволна съм от непрофесионалния и предубеден подход на д-р Виолета Тенева.За нея пациентите са някой, на когото трябва да се проповядва/предимно Дънов/, и втора ръка хора щом са се разболяли.Не реперторизира особено, и предписва по преубеждение и наизуст.
Знам, че има хора,които са доволни и на които е помогнала, но личните ми наблюдения от начина и на работа са негативни.Да не говорим,че с подхода си ми докара разширени вени по цялото тяло изведнъж, като ми даде напълно неподходящо лекарство, което доакзах /т.е проявих симптомите му/.Вените изчезнаха като антидотирах, но и до сега се виждат през кожата ми на най-необичайни места като ръцете, гърдите и хълбоците...

Та с две думи-не я препоръчвам.

Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 06:25



За това съчетанието билколечител-токсиколог=хомеопат е най- препоръчително в резюмето на лечителя:)))



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Kaлинa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.03.04 17:55



Бих казала, че е достатъчно да си отговорен и професионален хомеопат.Информацията за лекарствата я има в Материя Медика, няма нужда да четеш от учебниците по ботаника или токсикология.Да не говорим,че голяма част от лекарствата не са от растителен произход.Например това, което въпросната лекарка ми даде беше от животински произход.Ако беше мислила какво прави и беше подходила отговорно, и беше реперторизирала нямаше да се случи това.

Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
Авторлekyвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано28.03.04 01:34



Интересно как бихте се почувствали, ако някой ви обсъжда по същия начин?! Вероятно се чувствате защитена защото се криете зад псевдоним, но ако си напишете името със сигурност ще можете да прочете за вас неща, които няма да ви допаднат особено. Относно коментарите за това, кои хомеопати били добри и кои лоши, смятам, че това е горе-долу същото както коментирането на "Хербалайф". Ако на един е помогнал някой лекар, на друг няма да помогне, това е повече от ясно. Аз съм се лекувал с хомеопатия, познавам различни хомеопати и знам, че на някои някои помагат, на други не могат - независимо от "чудесата", но които са били свидетели някои от лекувалите се. Повечето хора все гледат сламката в окото на ближния си, а не виждат гредата в своето. Веднага бих споменал няколко имена на хомеопати, които смятам за много добри и такива, които не бих препоръчал на никого (може би и вашето да е сред тях), но смятам, че това не е редно да се прави по такъв начин. Дори за известни имена в медицината можеш да чуеш противоречиви мнения, какво остава за някакви хомеопати! Едва ли модераторът на този клуб е най-подготвеният и най-опитният хомеопат за да дава мнението си кой бил добър, и кой не е. Лично на мен ми става малко терсене като чета подобни квалификации тук.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: лekyвaщ ce]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано28.03.04 19:56



Да, разбирам позицията ти.Поради същите съображения се чудех първо дали да има такава тема тук и второ дали аз да напиша моето мнение в нея.След това реших да има.Дали съм сбъркала, ще си покаже.Ако темата се превърне в гнездо на оси, ще я изтрия и толкова.

Съгласна съм с това, което си казал/а "Ако на един е помогнал някой лекар, на друг няма да помогне, това е повече от ясно".Точно същото съм написала в първият постинг, с който откривам темата.Това,че някой хомеопат/лекар/лечител не е помогнал на някой конкретен човек не говори абсолютно нищо за професионалните му качества.Изрично съм упоменала ,че темата е за сериозни оплаквания отпрофесионализма, отговорността и етиката на конкретни хомеопати.

А моето "оплакване" не е в качеството ми на модератор /изобщо какво е "модератор"???това е просто доброволна административна позиция в дира -някой отговорен за гладкото функциониране на даден клуб, която на дава никакъв авторитет по тематиката на клуба сама по-себе си/.Оплакването ми е в качеството ми на пациент на този конкретен хомеопат и се опалквам не от това, че не ми е помогнала просто, а от напълно безотговорното и непрофесионално отношение.Още повече, че когато се лекувах при нея вече бях завършила хомеопатия и знаех точно как трябва да се действа и можех да оценя много точно доколко е професионална.И за жалост тя не беше.

Ако някой е недоволен от мен ...просто ще си видя името в темата.Всеки си отговаря за действията.Не се плаша от това...Знам как съм действала, съвестта ми е чиста.А ако някъде се окаже,че съм се оляла-хак да ми е, ако някой се оплаче тук.Би било интресно

Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.04 23:18



ММММ да. Темата наистина е хич не е лесна за подхващане, но аз се радвам, че съществува. Тя показва различни мнения, което с нищо не задължава никой. Всеки е свободен да избира какво да прави. А каква ни е алтернативата - да не я подхващаме или да я изтрием. Това означава да се направим, че не забелязваме какво става около нас, само защото ни е по-лесно. Тук се събираме интелигентни хора, но които не прилягат такива действия.

Абсолютно съм съгласен, че лекарите са хора и, че няма нищо по-човешко от това да бъркаш. Проблема не е в грешките на лекарите. Имаше една пациентка, която каза че от 3-ти път са и уцелили лекарството, но тя е много доволна от лекаря. Повода за откриването на тази тема беше системното и много продължително объркване на друг пациент. За мен страшното и дори подсъдимо е когато неуспешното лечение е очевадно, а лекаря продължава да влошава сътоянието на пациента си. Чашата преля когато този лекар беше разкрит само по почерка на действията си, което означава, че изобщо не му е за първи път, а за него това е масова практика. Това аз възприемам като неуборими доказателства, че този лекар е опасен за пациентите си. Именно такива лекари трябва да фигурират в този списък.

Аз прекрасно разбирам, че не може да съществува човек, който да разбира от всичко. Няма нищо по-естествено да си признаеш, че не разбираш от нещо и да препратиш пациента към друг лекар, а не да експериментираш с най-ценното на всеки от нас.

Относно качествата на модератора на този клуб - мисля, че те са очевадни. Аз самият се учудвам как успява да отговори на всички запитвания и коментари, при условие, че това изобщо не и е работата, а на всичкото отгоре съветите са много ценни за много от нас. Аз лично благодарение на нея, съм на път да се справя с проблем, който ме мъчеше повече от 15 години и мисля, че не съм единствения, възползвал се от безплатните й консултации.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Димo]  
Автор natalindo (надяващ се)
Публикувано06.04.04 15:45



темата мисля тръгна от мен и моя случай. повярвайте ми много е на място и се радвам, че я има, защото много се надявам на никого да не се случва, случилото се с мен. но сега не това е важно! искам да спомена името на теменуга сотирова, като хомеопат с меко казано странни методи на действие. вярно е, че не всеки и за всичко може да помага, но поне да не вреди, както стана с мен. когато постъпваш така или си некадърен или злонамерен. как да си обясня, че и двамата хомеопати, с които се консултирах след нея не познаваха няколко от лекарствата, които ми беше дала и казаха, че такива няма! бяха коректни да не направят коментар, но се хванаха за главата и физиономията на този, при когото останах да се лекувам бавно се изкривяваше и потъмняваше, докато ме слушаше да разказвам за доводите й, че всичко е само лечебна криза - 6 месеца! ами това, че ме караше да чакам още няколко месеца докато си направя изследването, което показа сериозно влошаване на състоянието, а не "лечебна криза". не ми се мисли! вярно е, познавам такива, които твърдят, че са се подобрили при нея, но други като мен май са били бели мишки.
а достойното поведение, когато не можеш да се справиш с даден случай е да посъветваш пациента да отиде при друг и да си признаеш, че случая не е по силите ти.
всичко е въпрос на морал, а не на криворазбрана чест, защото после други страдат и не зная, как се живее с мисълта, че и ти си допринесъл за това!



Тема Сотирова - УЖАС !!!!нови [re: Fire walker]  
Автор Puhka (член)
Публикувано07.04.04 22:54



Моля те,
опиши в твой стил нашата одисея с майка ми - жената без щитовидна жлеза, която си спря Ел-Тироксина по нейно / на Сотирова/ настояване.

Описах ти всичко в бележка преди време.

Когата нещата много се влошиха, въпросната Теменужка Сотирова се криеше от нас и въобще не искаше да разговаря с майка ми.
Това струваше на майка ми куп пари и мъки и лежане по болници.

Като капак на всичко чухме зад гърлба си коментари, че майка мми /пациентката и/ не заслужавала нищо, защото била лош човек и пр..

Нямам възможност да го опиша пак, а съм си изтрила старото написано.

Абсолютна престъпна безотговорност и недоученост, съчетана със самочувствие без покритие.

Благодаря



Тема Re: Сотирова - УЖАС !!!!нови [re: Puhka]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано08.04.04 03:11



Не пазя бележката, но няма значение.За тази госпожа се чуват идентични оплаквания от много хора, непознати помежду си.Това, което пишеш е достатъчно.

Mens agitat molem

Тема Re: Сотирова - УЖАС !!!!нови [re: Puhka]  
Автор natalindo (надяващ се)
Публикувано08.04.04 12:11



моля те, остави ми бележка, искам да поговорим за тази "хомеоПАТКА". това, което прави е за съд и трябва да бъде спряна, за да не страдат и други като нас!!!



Тема Re: Сотирова - УЖАС !!!!нови [re: natalindo]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 21:56



До колкото разбрах има асоциация на хомеопатите в България. Не знам каква и дейността, но според мен, една такава институция би трябвало да се занимава и с лицензирането на хомеопатите в България или отнемането на лиценз на ЗАСЛУЖИЛИТЕ. В противен случай ЗАСЛУЖИЛИТЕ лекари работят само по въпросите за влошаване състоянието на пациентите си с "хомеопатия" и създаването на лошо мнение за този вид медицина.

Чудя се аз дали не можем да информираме тази асоциация за споменатите в тази тема престъпни и подсъдими изяви на ЗАСЛУЖИЛИТЕ лекари.



Тема Re: Сотирова - УЖАС !!!!нови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.04.04 04:08



Има няколко асоциации, които не са под обща шапка.Няма лицензиране на хомеопати за сега,така,че няма и отнемане на лицензи.Мисля,че това,което сега можем да направим е това ,което вече става-публикуване на информация от такива проблеми,така че възможно най-много хора да бъдат предпазени.

Mens agitat molem

Тема Не сте прави за Сотированови [re: Puhka]  
Автор Ocтaп (не-Бендер)
Публикувано09.04.04 13:45



Може да се е случило да сгреши, може да се е случило да се държи като патка, но тя има над 600 пациенти и болшинството от тях са много доволни. Това, че тя е една от най-известните хомеопати, очевидно дразни някои хора и те се нахвърлят като лешояди върху всяка нейна грешка. Вместо да плюете върху този и онзи, помислете си по какъв начин да улесните хомеопата ви като се наблюдавате сериозно и обяснявате ясно болежките си. И може би няма да е зле да се направи една тема "бели хомеопати", та поне да знаем при кого да ходим. Защото съм убеден, че за всеки един хомеопат ще се намери поне една дузина критици



Тема Re: Не сте прави за Сотированови [re: Ocтaп]  
Автор natalindo (надяващ се)
Публикувано09.04.04 16:58



"... а достойното поведение, когато не можеш да се справиш с даден случай е да посъветваш пациента да отиде при друг и да си признаеш, че случая не е по силите ти.
всичко е въпрос на морал, а не на криворазбрана чест, защото после други страдат и не зная, как се живее с мисълта, че и ти си допринесъл за това!"

мисля, че не си чел внимателно, затова си позволявам да цитирам. а за това, че с новия ми хомеопат за две седмици се чувствам по-добре ще пиша понататък...



Тема Re: Не сте прави за Сотированови [re: natalindo]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 19:20



Темата за БЕЛИТЕ хомеопати съществува много от отдавна, вероятно още със създаването на този форум. Погледни във втората тема от форума - "Често задавани въпроси и важна информация" -> "координати на хомеопати". За мое съжаление, там обаче няма много лекари. Надявам се причината да не е в това, че няма достатъчно успешно изпитани хомеопати.

Сега като се замсиля, май е добре да направим и един списък с хомеопати, които работят като лични лекари с договор към здравната каса или така наречените GP-та. Аз лично искам да си сменя личната лекарка с хомеопат, по възможност в района ми, но за съжаление познавам само един хомеопат, който не работи като личен лекар.

Чудя се защо всички които са против темата за Черните хомеопати, постват под неразбираеми за мен псевдоними, за разлика от другите? Дали се крият от нещо?



Тема Чудесно!нови [re: natalindo]  
Автор Ocтaп (не-Бендер)
Публикувано09.04.04 21:26



Много се радвам, при това искрено, че с новия ти хомеопат само за две седмици се чувстваш по-добре (сигурно така е било и със Сотирова) Та значи как се казва този човек? Надявам се да не те е страх да му кажеш името, защото май има някаква традиция да споменаваме имена само в лоши случаи



Тема Re: Не сте прави за Сотированови [re: Димo]  
Автор Ocтaп (не-Бендер)
Публикувано09.04.04 21:35



Доколкото видях, в темата за координати на хомеопати има само един хомеопат - Атанас Гълъбов. Като прибавим и дълбокото ми съмнение в посочените две хомеопатични асоциации, излиза, че на практика имена липсват. Представете си колко много хора влизат тук, за да се насочат към подходящ хомеопат, а намират само едно име.
Идеята ти да смениш личния си лекар с личен-лекар-хомеопат не е добра, с изключение на финансовата страна Първо, добрите хомеопати не са завършили медицина, и второ - имай си застраховка с личния лекар-не-хомеопат, в случай, че някоя Сотирова се издъни



Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Ocтaп]  
АвторБeндep (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 23:51



Интересно заключение: "добрите хомеопати не са завършили медицина" Тази глупост откъде я измисли Чувал съм, че Лондонският колеж разпространяваше подобни нелепости родени явно от сериозен комплекс Всеки има право да се съмнява в каквото си иска и да вярва в каквото си иска. Като гледам този спор, на който попаднах тук и в който май не биваше да се намесвам, ми се струва, че полезността на форума ще се поразводни доста от подобни полемики.



Тема Re: Чудесно!нови [re: Ocтaп]  
Автор natalindo (надяващ се)
Публикувано09.04.04 23:52



ако наистина се интересуваш. как е било със сотирова, можеш да го прочетеш в предишните бележки, но честно казано не ми се иска да влизам в диалог с теб, защото иронията ти не звучи съвсем уместно. що се отнася до новия ми хомеопат, винаги ще споделя името му с тези, които ми го поискат, без да ме е страх.



Тема Re: Не сте прави за Сотированови [re: Ocтaп]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.04.04 05:32



Моля да ме извиниш за нарушаване на "прайвасито" ,но ще цитирам какво си ми писал на кю то-"извинявай за пламенната защита на Сотирова, но обичам да провокирам хората".И в тази вързка-ти защо я смени като толкова ти е помогнала?
Позволявам си да те цитирам,не за да те "затапвам",а защото това е изключително сериозна тема, и не е място за чесане на езици и ораторски упражнения.Да дойдеш да твърдиш нещо, в което самият ти не вярваш,само за спрорта на спора...Ако обичаш избери друга тема.Тази е достаъчно чувствителна за това.

Mens agitat molem

Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Бeндep]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.04.04 05:43



Изказването, разбира се е пресилено и екстремистко.Есенцията му е в това,че голямата част от лекарите хомеопати,са възпитаници на Боарон, което по същество не е хомеопатия, а алопатия с хомеопатични лекарства.Иначе има лекари,които са класически хомеопати и са добри, но те са много по-малко от останалите.От друга страна има много въпитаници на други курсове по класическа хомеопатия, които не са лекари, но са изключитлено професионални и кадърни хомеопати.В моето собсвено лечение с хомеопатия именно не-лекари са ми помогнали най-много.И това се дължи на фактът,че алопатичната и хомеопатична медицина са много различни и макар, всяко знание в повече да е плюс, в никакъв случай не е задължително да си лекар за да си добър хомеопат.В Канада, Англия ,а сигурна съм и други страни хомеопатите не са лекари.Така,че не става дума просто за български неуредици, а за приемливо състояние на нещата.

Mens agitat molem

Тема Re: Не сте прави за Сотированови [re: Fire walker]  
Автор Ocтaп (не-Бендер)
Публикувано10.04.04 21:14



Чакай малко бе девойче... Откъде реши, че провокирането е нещо лошо и нещо несериозно?!? Прочети някои книжки, в които много убедително се разяснява защо човеците трябва да се развиваме чрез спорове и дискусии, а не чрез налагане на "научни" истини. А и като нарушаваш прайвасито, да го беше нарушила докрай, а не да цитираш само онова, което ти изнася. А именно - че докато беше при Сотирова, на майка ми й нямаше нищо. След като се премести при твоя прехвален хомеопат, вече на 2 пъти за по 20 дни има такива кръвоизливи, сякаш носи касапин в корема си! Нямам нищо против "твоя" хомеопат, аз лично съм много доволен от него. Факт е обаче, че той изобщо не успя да помогне на майка ми, както вероятно Сотирова се е изложила с въпросната госпожа-не-знам-коя-си. Така че нека да бъдем толерантнти и обективни, за да не заблуждаваме хората, които си нямат грам представа за въпросните светли личности



Тема Re: Чудесно!нови [re: natalindo]  
Автор Ocтaп (не-Бендер)
Публикувано10.04.04 21:21



Сигурно си изживяла голям ужас, разбирам те. Но ако си мислиш, че ще намериш добър хомеопат, който да може и да знае всичко - грешиш, за съжаление, както грешах и аз. Просто не спирай да се интересуваш и да търсиш



Тема Re: Чудесно!нови [re: Ocтaп]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.04 21:33



Не разбирам защо е нужно да държиш такъв заядлив тон. Ако си доволен от някой хомеопат или пък от друг си недоволен, можеш да го споделиш по по-човешки начин, както правят останалите.



Тема Re: Не сте прави за Сотированови [re: Ocтaп]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано11.04.04 05:18



Целта на тази тема е излагане на обективна информация от определен вид ,а не философстване по научни теми.Ако искаш да философстваме по теми,които те вълнуват, пусни отделна тема, както е направил Хамелеон, например.

Не мога да коментирам случая на майка ти,защото не го познавам.Познавам обаче маниера на действие на Сотирова, и на никой не пожелевам да и попадне в ръцете за нещо повече от лечение на насинено коляно и настинка.

Mens agitat molem

Тема Re: Чудесно!нови [re: Ocтaп]  
Автор natalindo (надяващ се)
Публикувано11.04.04 12:18



mersi!



Тема Re: Не сте прави за Сотированови [re: Ocтaп]  
Автор natalindo (надяващ се)
Публикувано12.04.04 12:32



остап, би ли споделил, защо майка ти напусна сотирова, след като се е чувствала така добре при нея?

Редактирано от natalindo на 12.04.04 12:35.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано12.04.04 23:40



хъм, тази тема определено не отговаря на заглавието си.Защо не си пуснете тема на име-спор и философстване
А какво ще кажете за Гочо Гочев ,че ме интересува.Доколкото знам и той е известен като Сотирова(между другото и мен ме издразни малко тази жена и не съм сигурна ,че помогна на бебето ми преди време-бих казала ,че по скоро нещо експериментираше,без да дава достатъчно обяснения защо ,но пък на мен ми е помагала един път от раз.Явно има и добри и лоши дни жената)



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: raia_a_a]  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 00:50



Не мисля, че е само до лоши и добри дни От това, което знам от лекували се при нея и което съм прочел тук си вадя заключение, че тя май не е много в час с хомеопатията, а и понякога може би не е съвсем искрена и се измъква по тъчлинията А за Гочо радиестезиста няма какво да говорим



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: raia_a_a]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано13.04.04 01:30



Имам силно мение за Гочо Гочев.Методите му на смесване на хомеопатични лекарства в на едно място, определяне на лекарствата с махало, космическите му цени, пробутването на добавки на всеки клиент за стотици лева и прочие изпълнения дават основания да бъде наречен всичко друго, но не и хомеопат.

Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
Автор Ocтaп (не-Бендер)
Публикувано13.04.04 14:59



Напълно си права! Той е много повече от хомеопат! Имаш ли му координатите?

Редактирано от Ocтaп на 13.04.04 15:00.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Ocтaп]  
Автордaaa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 15:04



гочо е един мошеник, а ти защо се яхнал/а метлата днес ???



Тема Re: Не сте прави за Сотированови [re: natalindo]  
Автор Ocтaп (не-Бендер)
Публикувано13.04.04 15:13



Изключително уместен въпрос Обяснението е много тъпо - понеже аз се махнах от Сотирова, а тя ни знаеше като двойка с майка ми, и за да си спестим оправданията... Всъщност след дълго размишление реших, че другия хомеопат ще бъде още по-добър от Сотирова, обаче се оказах прав наполовина - за мен се оказа по-добър, за майка ми - много по-лош. А понеже съм мамино детенце и много си обичам мама, сега се чувствам виновен
Интересното е, че жената, която преди време ни препоръча Сотирова, е със значителни и трайни подобрения (както и майка й, която е на 80 години). А нейния съпруг, който също ходи при Сотирова, е със значителни влошавания - най-вече във външния вид и психическото си здраве. Сега голямото ми чудене е какво да посъветвам майка ми и при кого да заведа дядо ми, който е с един чувал болести...



Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Fire walker]  
Автор nedkos (лекар)
Публикувано30.04.04 17:17



Не атакувайте организации като BOiRON ,които обучават само лекари защото те допринасят много за популяризирането на хомеопатията и ако един ден тя стане част от националния рамков договор едвали ще е в резултат от съжденията на класическата школа.Хомеопатията е наистина сложен метод на лечение изизскващ задълбочени познания това ,че някои хора нежелаят да го изучат обстойно и си позволяват да предписват хомеопатични препарати базирайки се на тяхната безвредност без да са сигурни дали това са точните за случая си е в отговорностите на отделните терепевти.
Има случаи в които наистина е за предпочитане да си лекар и да знаеш доколко е опасно дадено заболяване и докъде можеш да си позволиш да отидеш ....

Хомеопатично лечение


Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: nedkos]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано01.05.04 00:13



Вярно е, че е добре хеомопатът да знае какво точно представлява конкретното заболяване и какви са опасностите.За това аз бих питала лекар за тази част от нещата ако се съмнявам в нещо или не ми е ясно.

Но ако знае само тази половна добре,а другата-как точно да лекува заболяванията напълно, включително серизоните заболявания, за които в алопатията няма добра прогноза-не е добра позната, ефектът е че се предписват няколко неточни лекарства /най-често на куп/ и след това се минава на алопатия.

Школата на БОАРОН не е хомеопатия, за мен.Това е алопатия с хомеопатични лекарства.В този смисъл не виждам как популяризирането на това , което те наричат "хомеопатия" може да полезно.Става "популярно",че с хомеопатия могат да се лекуват хреми и натъртвания, по-сериозните респираторни заболявания се лекуват с антибиотик + 5-6 хомеопатични...И ефект върху сериозни заболявания като рак, астма, автоимунни...не може да се очаква.Е това просто не е истината за възможностите на хомеопатията, и не е в ничии интерес /освен на самата компания/ да става по-популярна от това.

Иначе е повече от чудесно хомеопатията да стане част от рамковия договор, но става дума за истинската хомеопатия, с която може да се лекува, а не частната школа на някаква фармацевтична компания, създадена спецално за да поддържа високите продажби на препаратите и.

Понеже в България Боарон навлезе много стабилно, хората остават с впечатление,че има две неща на света-Боарон и класическа хомеопатия.И че едва ли не Боарон е по-кредибилната защото практикуващите са лекари.Този ход да обучава само лекари е много хитър, между другото! Пробутват си смешната школа на хора с авторитет и образование каквито лекарите винаги са били и ще бъдат и трупа дивиденти на чужд гръб.Авторитетът на Боарон не е в резултат на школата им, която няма никакви успехи почти/с малки изключения като осцилококцинума/, а е в резултат на авторитета на леакрите! Истината в световен мащаб е,че по-силната и по-широко разпростанена школа е тази на класическата хомеопатия, като има разбира се има национални школи в нея.А некласическата е предимно това дето върви по интеренет в сайтовете , та човек да може сам да си предпише и купи лекарство или в някой краткосрочни курсове за натуропати даващи им някакакъв сертификат за практикуване.Сериозните школи, от които се излиза с титла Медикъл Доктор/Хомеопати/ или Хомеопатик Доктор са си по класическа хомеопатия.

Mens agitat molem

Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 21:31



Аз лично съм благодарен на Боарон, до толкова, че успя някакси да стане "модерен" и да ми привлече вниманите, та да ме въведе в Хомеопатията, както и за това че произвежда качествени хомеопатични лекарства. За мен това е фирма производител, а не медицина.

Мисля си, че ако хомеопатията в България стане държавна политика, то това ще се отнася за Боарон. Просто те са машина за пари, а не за здраве. Държавата се интересува от парите. Вече си мисля /и съм доста убеден/ че когато се поръчва изобретяване на алопатично лекарство, някъде секретно се казва, че то не трябва в никакъв случай да излекува изцяло проблема.

Хората масово са убедени, че хомеопатията помага само в начален стадии на заболяването и то на грип и настинка. Иначе е безсилна. Тази лоша слава си мисля, че се дължи на многото шарлатани или оклонения от класиката. Аз се благодаря на възможността да попадна на добър класик и да видя силата на хомеопатията.

Как ще коментирате факта, че резолюзия 1206, т-ка 7 на Съвета на Европа от 1999 не изисква хомеопатите да са завършили класическа медицина, а изисква да са добре обучени? Какво ще стане като влезнем в Европа? Пак ли ще си сменяме законите или ще го направим още по-рано, че да може да ни приемат?



Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Fire walker]  
Автор nedkos (лекар)
Публикувано03.05.04 13:42



Вие сте заклета превърженичка ,на класическата хомеопатия ,но мие много интересно колко раково болни са се излекували по този начин ,не говоря за доброкачествени заболявания .Ос вен това никои преподавател от BOIRON не съветва да се ползват антибиотици кортекостероиди или хормонални лекарства освен когато се налага заместително лечение при цялостна деструкция на засегнатия орган . Аз не говоря за лечение с комбинираните препарати те са за лаици.Когато е възможно да се ползват по малко препарати разбира се ,че е за предпочитане.Но ми е интересно колко чисти типа Sulfur сте срещали
д-р Събев

Хомеопатично лечение


Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: nedkos]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано03.05.04 15:53



Аз лично, не съм имала пациент с рак.Което нищо не говори.Познавам хомеопати,които се занимават с ракови заболявания с успех.

Това за "чистия тип сулфур" и ,че поради това, че рядко се срща не могат да се избегнат няколко медикамента, наведнъж е мислене от некласическата хомеопатия.По този начин не се лекува нищо.Могат да се замажат симптомите, но да се излекува сериозно забполяване няма начин да стане.

Наистина поради начина на живот на хората днес и оисобеностите на съвременното общество чистата картина не се среща често.Поради това е трудно да се види симилимума веднага.Предписва се симиле-лекарството,което отговаря най-пълно на настоящите симптоми.Когато то спре да действа се дава миязматично лекарство или изопатично-ако пациентът проявява картината на Сулфур, например, но той спре да действа /или изобщо не започва/ ,а има история на прием на кортикостероиди или противогрипна ваксина, или подтиснати хламидии се дват изопатични за тези неща.Това отблокира и Сулфурът започва да действа отново.

Друг възможен проблем, който би накрал един Боарноски възпитаник да предише неколко лекарства е недостъпността на средните и високи потенции в БГ-поне за Боаронските лекари.Боарон произвежда лекарства до СМ /100М/ потенция и ги продава навсякъде освен в БГ, защото това не се връзва с измислените постулати на школата им.Много често най-точното лекарство няма да започне да действа ако не е в достатъчно висока потенция.От личния ми опит, предписах си лекарство, което беше съвсем точно показано.Пих го, пих го...нищо не става....Обадих се на колега да питам за съвет-и той каза-вземи го във по-висока потенция и го пий по-често.Така и направих-лекарството подейства и всичките ми оплаквания изчезнаха.По-високата потенция беше-10М.Е как тогаваедин възпитаник на Боарон щеше да ми помогне?С 15 СН?Или торба препарати в 6, 9 и 15 СН?

Идеята ми е ,че когато лекарството не действа има ред възможни прични за това и начини за справяне.И това не налага даване на много лекарства наведнъж.

Просто наистина има МНОГО порблеми с некласическия подход...не съм против него, защото не ми звучи добре думичката, а защото не върши работа.

Mens agitat molem

Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Fire walker]  
Автор jism ()
Публикувано03.05.04 23:15



Въпроси:
1.Кой лекар възпитаник на ЦОРХ - Център за Обучение и Развитие на Хомеопатията - CEDH е обучаван извън понятията залегнали в Класическата хомеопатия?
2.Кой лекар от тях не е държал изпит по Материя медика?
3.Някои от обучените написаха и книги,не ги преписаха,а ги подписаха с опита си, базиран на 8-9 години работа като лекари-хомеопати.Кой от класическите хомеопати написа книга,или протегна ръка на друг - да го
научи на нещо?
Ето сайта на създадената през 1972 CEDH:
www.cedh.org



Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: jism]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано04.05.04 02:25



Прости ми невежеството, но не знам каква е тази оргазнизация, която цитираш.Ще погледна сайта да видя за какво става дума.

Поради това не мога да ти отговоря на въпросите, макар,че предполагам,че са риторични.

Иначе, всеки който изкара какво да е курсче по хомеопатия държи изпит по материя медика.Въпросът е какво точно се учи в тази материя медика.А още по-важното е дали се държи изпит и дали изобщо се провежда обучение по реперторизация.Ако един хомеопат не може да ползва реперториум си е жив умрял.А ,пардон-не той, а пациентите му са живи умрели.Именно в реперторизацията е основаната разлика между класическите и некласическите хомепати, що се отнася до МЕТОДА на работа.Във философията има други важни разлики.

С това не плюя срещу неизвестние на мен "някой от обучените" за който говориш, защото просто не знам кой са и какво са учили и какво са направили.Може да се велики хомеопати.И дай боже да са.

Кой от класическите хомеопати направил нещо ....Ами ако започнем с Георгиос Витулкас...можем и да спрем там.Дори само той единствен да беше, пак би било достатчъно.Безчет калсически хомеопати могат да се споменат-Примери за най-известните-Шанкаран, Фатак, Бьорике, Питър Чапел,Вермюлен...Само ако се изброят тези от Индииската школа няма да ми стигне лимита за текст в постинга.Да не забравяме българин сред тях написал няколко изключително ценни книги-небезизвестноият доктор Гълабов.И така нататък....

Mens agitat molem

Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 10:00



Интересен спор заформихте, но може ли да изясните следните две неща, че на мен нещо не ми е съвсем ясно, а предполагам, че има и други като мен - материя медика и реперториум?



Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано04.05.04 17:03



Ако погледнеш в затворената тема -има реперториум и материя медика и можеш да ги разгледаш.

-това е секция-Глава, в реперториума на Бьорике.Това е малък реперториум.В новите като Синтезис например има поне 50 пъти повече информация, рубрики, лекарства.Невъзможно е човек да знае тази информазия на изуст.Все едно да знаеш телефонният указател на изуст.Новите реперториуми са по 2 хилиади страници.

-а това е материя медика.Можеш да кликнеш на отделните лекарства за да видиш картината им-т.е симтомите, които са характерни за тях./като не забравяш,че има симптоми,които не са характерни, но все пак лекарството може да се предпише за тях,ако има други причини за това/

Реперториум е нещо като дебел речник /има го и в компютърен вариант/ в който са изборени всякакви симптоми и срещу симптома-възможните хомеопатични лекарства.

Разделен е на различни секции-например-Ум /тук са изборени умствени и емоционални симптоми, Глава/всякакви видове главоболия, усещания в главата и т.н. Крайници-симптоми свързани с кариниците...и т.н

Използването на реперториума е изключително важен етап от работата.Без него пракртически няма шанс да се улучи точното лекарство, особено в проследяванията, когато картината се променя.За това некласическите хомеопати,които не позлват реперториум предписват по много лекарства наведнъж, защото не могат да улучат точното.Много често в Материя медика не пише,че някое лекарство има даден симптом-в нея са изборени само характерните симтоми за дадено лекарство.Но в Реперториума има и редките симптоми.За това ако хомеопатът работи само с материя медика и не ползва реперториум не може да открие лекарство покриващо всички симптоми на пациента, което е и целта в хомеопатията.

Всъщност процесът на намиране на наи-вероятното лекарство е факторен анализ.Човекът споделя с хомеопата всичките си оплаквания.Хомеопатът трябва да е обучен да "преведе" тези оплаквания на езика на реперториума и да знае къде да намери съответните рубирики.След това се избират да кажем 5-6 най-важни за конкретния случай раубрики и се вижда кои лекарства се повтарят във всичките.Така се отделят няколко възможни избора.От там нататък е работа на хомеопатът да зададе уточняващи въпроси за да види кое е най-точното лекарство.

Материя медика е обратното на репрториум-описание на всички симптоми,които дадено лекарство покрива."Големите" лкеарства-тъй наречениете полихрести-имат по-5-6-7 страници картина, някой малки или новооткрити лекарства имат само по няколко реда.

С две думи:

реперториум е -избораване на лекарства срешу симптом
материя медика-изброяване на симптоми срещу лекарство

Няма как да се работи истинска хомеопатия без който и да е от двата инструмента.



Mens agitat molem

Редактирано от Fire walker на 04.05.04 17:19.



Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: jism]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано05.05.04 14:10



Сигурен ли си, че това е сайта? Защото при мен не се отваря!?

Колкото до въпросите, моето скромно мнение е, че специално Боарон не дава необходимото ниво на хомеопатично обучение.. но аз градя съжденеито си само върху няколко разговора. Напр., една жена, фармацевт, която беше дошла с баща си да оперират котарака му (ФУС синдром) на въпроса ми дали ги учат да използват Реперториум-а ме погледна странно, странно.. "Какво е пък това!?".. когато поговорихме защо не е пробвала с хомеопатията, която изучава на курсовете по Боарон.. за Кантарис.. или след операцията за Белис перенис (дори не го беше чувала), или поне за Арника.. как да ти кажа, останах с впечатлението, че никак не е сигурно, че това ще помогне.. те тук вашите доценти и професори ще си кажат.. хм, дано котарака да е жив и здрав:)
После за ММ - ми да ти кажа аз като се знам колко съм надъхан спокойно мога да изкълва (наизустя) 180-200 полихреста и да си положа изпит върху Материя Медика - това ще ме направи ли лекар?
А за книгите - тези на Гълъбов и Найденов не са лоши.. ако става дума за класическата хомеопатия в България..

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Hamaelleon]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 15:20



Fire walker мерси много за безценните и обширни разяснения. Вече съм почти готов класически хомеопат :). По-точно казано разбрах, че без поне 2 години солидно обучение, човек не може да практикува класическа хомеопатия.

С колко лекарства борави хомеопатията в днешно време?

Относно линковете - аз нямам проблеми с отварянето им, даже мисля да ги ползвам поне като справка.



Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.05.04 17:00



Лекарствата са доста.Не съм виждала точната цифра, но са няколко стотин до хиляда.Поради това няма как да стане "номерът" без реперториум.

Mens agitat molem

Редактирано от Fire walker на 05.05.04 17:03.



Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Fire walker]  
Автор jism ()
Публикувано07.05.04 23:28



Хайде сега без "риторични въпроси"...
Идва болния,разказва ти за болежките си.Казва имам главоболие.Питаш:"Нещо друго?"Засилва ли го нещо това главоболие?"
Отговор:"Не"
Питаш:"Някакъви болести в миналото"
Отговор :"Никакви" И отваряме "РЕЧНИКА ДЕБЕЛ"и четем и намираме 10 лекарства и преценяваме.....
А човекът има малки стеснени артерийки към мозъка,има засягане невидимо на
на нервчетата на лицето,пък и целия му фронтален десен синус запушен,пък и
един зъб свръхброен с ядка до максиларния синус...Че и едни често рецитивиращи ринореи през зимата...Ама Нали това го няма в "РЕЧНИКА" и в главата на този дето чете...
Само лекар с типичните му умения да изследва,да прегледа,да намери патофизиологията и етиологията на причините довели до ГЛАВОБОЛИЕТО може да разбере ,че АЙСБЕРГЪТ има една огромна част НЕВИДИМА ,която я няма в никой"ДЕБЕЛ РЕЧНИК".Това го има не в компютъра на класика немедик хомеопат ,а в главата на медика -хомеопат.

Още въпроси:Как ще проведеш теренно лечение на астма?Ще си намериш симптоматичното лекарство,ще дадеш нещо с/у задуха и спазъма и край?
Не ще търсиш чувствителен тип?
Не ще си зададеш въпроса кое лекарство за този болен ,вече в СИКОЗА ще даваш по-нататък...Ще ЧАКАШ ПРОМЕНИТЕ В СИМПТОМАТИКАТА да ти се подредят в РЕПЕРТОРИУМА??????????????????????????????????????????????

Това не е риторика!Не бъркай понятията!На това ме учиха повече от 4 години лекари хомеопати от Франция,Испания,Германия,дошли да ме научат - мен и другите - благодарение на "Боарон"!



Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: jism]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано09.05.04 00:03



С какъв реперториум си работил, познаваш ли го наистина? Наистина ли там няма рубрики за това, което даваш като пример? И мислиш ли, че ако има стеснена артерия или артерии, особено пък от тези, които изхранват мозъка това няма да се отрази на човека.. имам предвид, че ще се наблюдават симптоми, които определено могат да бъдат преведени на езика на Реперториума - стига да го познаваш де, т.е да си учил нещо повече от курсовете на Боарон, където доколкото знам думата Реперториум дори не се споменава.. не знам, поправи ме, ако греша.. аз нещо не схващам за какво спорите.. дали трябва да се ползва Реп или не и да се разчита само на познанието за 100-200 лекарства от ММ.. ма това е смешно, Америка ли ще откривате.. че цял свят (хомеопатичния) ползва Реп и въобще това дето го пробутва Боарон като "хомеопатия" в БГ-то къде още се практикува? Я ме светнете, че нещо не схванах..



Диагнозите - като тези дето сте ги изброили по-горе - ми нищо не значат.. при един човек стеснена a. carotica interna, напр. ще даде една симптоматика, при друг - сходна, но все пак различна.. и същественото тук е в специфичните разлики - те водят до лекарството, а не в алопатичната диагноза, поставена от човека в бяла престилка чрез някоя умна машинка.. аз поне така си мисля..

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: jism]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.05.04 02:40



Първо, бих те замолила да си овладееш враждебния, надменен и всезнаещ тон.По този начин не се тига до никаква истина ,а време за лични препирни нямам повече.

По същество :

1.Не си запознат с начина на провеждане на хомеопатично интервю.То трае към 2 часа и има доста въпроси,които се задават ,а не само тези 2 които си си представил.В този смисъл нещата в хипотетичния ти случай ще се развият по съвсем друг начин.

2.Реперторума има рубрики с 500 лекарства.И няма да прецениш нищо като само отгърнеш на една рубрика/ако исобщо упееш да я намериш без подготовка/.За това реперторизацията е наука и изкуство и трябва да се изучава специално и да се реперторизират реални случаи под супервизия.Да се научиш кои точно рубрики са важни, къде да намериш рубриката за конкретния симптом и каква тежест да и придадеш.

3.Прав си,че хомеопат неизучавал анатомия, физиология , патология и прочие предмети обикновено изучавани в рамките на алопатичната медицина, няма да може да постави алопатична диагноза.Хубавото в хомеопатията е,че такава често не е нужна.Важното е да може да постави хомеопатична диагноза и да знае как да проведе хомеопатичното лечение правилно.Още едно хубаво нещо е,че в сериозните хомеопатични колежи /т.е в които се изучава класическа хомеопатия/ се изучава анатомия, физология и патология/Аз съм държала изпити по това.А лекарите хомеопати-имам предвид истинските лекари хомеопати, които са завършили класическа хомеопатична медицина , примерно в Индия, са учили 5 години за анатомията, физологията, патологията и всички останали предети които се учат стандратно и могат да поставят и алопатична и хомеопатична диагноза.За мен това е идеалът за хомеопатично образование и дай боже да успеем да го осъществим в България някой ден.До тогава ще се лекувам при класически хомеопати били те лекари или не.


4.Теренно лечение е термин от Боаронската школа ,смисълът на който до колкото разбирам е сходен до конституционално лечение.А ко греша-поправи ме.Не мога да обяснявам как бих направила "теренно лечение" защото това не е понятие от класическата хомеопатия.Мога да ти кажа как бих лекувала астма-като след цялостно интервю и внимателна реперторизация и консултация с материя медика избера единственото точно лекарство за човека в този момент.Това е.
Но сега като прочитам пак въпросът ти виждам странното предположение,че ще постъпя като боаронски възпитаник и ще дам симптоматично лекарство...Не няма да направя така.Така правят некалсическите хомеопати и за това имат малък успех.

От темите ти се вижда ,че не знаеш нищо за класическата хомеопатия , освен ,че е "врагът".Имаш празни предположения какво би направил един класически хомеопат и какво не би, но всичките те са напълно погрешни до тук.

Mens agitat molem

Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Fire walker]  
Автор jism ()
Публикувано09.05.04 11:14



Въпрос:

За за се обучавам в класическа хомеопатие трябва ли да имигрирам,или да се
самообучавам в България чрез "книжки"?
Как да започна въобще обучението си?



Тема не е задължителнонови [re: jism]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.05.04 17:25



Не, не трябва да емигрираш.Можеш да се обадиш на Асоциацията на Лекарите Хомеопати и да ги попиташ какви курсове правят.Също на Българско Хомеопатично Общество.Преди Марио Бояджиев правеше курсове, сега нямам представа дали прави.Аз лично от неговия курс научих много ценни неща.
И няма как да ти се размине усиленото четене на книжки от класиците-особено Ханеман , Витулкас, Ален и кой ли не....И самостоятелните занимания с Реперториума...Не знам колко часове съм прекарала с него, включително съм заспивала с него просто четейки го...И пак не се осмелявам да твърдя, че съм експерт.

Mens agitat molem

Тема Re: не е задължителнонови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 23:40



Аз само ще допълня, че има приятел индиец, който ми каза, че ако отида в Индия мога да изкарам 3 месечен курс по хомеопатия и да започна да практикувам Хомеопатия в Индия, без да имам друго мидицинско образование. Освен това той твърдеше, че хомеопатията е подходяща само за дребни болежки, за сериозните болести само алопатията е ефективна. Явно и те имат проблеми с теченията, въпреки че са смятани за страната с най-развита хомеопатия в днешно време.



Тема Re: не е задължителнонови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.05.04 03:53



Мисля,че приятелят ти или откровено лъже /индииците обичат да си измислят/ или се е заблудил.
Била съм в Индия в хомеопатичен колеж, и знам как учат студентите там.И че се учи 4 години за да излезеш с Бакалавърска степен и да имаш право да работиш.Никой няма да отиде при някой завършил 3 месечен курс, когато всяка година завършват стотици лекари-хомеопати със сериозно обучение и изобщо не мисля,че съществуват такива курсове.

Mens agitat molem

Тема ПИТАНЕнови [re: Fire walker]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано15.05.04 19:33



Тази тема се превърна в нещо съвесм друго,а не списък на хомеопати, за които има лоши отзиви.Дали да не я откова и да я пусна да си отплува?

Mens agitat molem

Тема Re: ПИТАНЕнови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 20:50



Относно тази тема - според мен интересът към нея е огромен /според броя посетили/, въпреки противоречивите мнения споделени в нея. Именно това е най-интересното, да чуеш различни мнения и всеки да си защити неговото. А това, че темата се изроди е факт. Може би най-добре ще е да я поразчистиш, като отделиш черния спъски, който да остане закован от останолото, което да отплува.


Fire walker - "Мисля,че приятелят ти или откровено лъже /индииците обичат да си измислят/ или се е заблудил. Била съм в Индия в хомеопатичен колеж, и знам как учат студентите там..."

Индия наброява над 1 милиярд души /за сравнение на всеки българин се падат по около 150 индиици/. Това е огромна държава, в която със сигурност има невероятни хомео-колежи, но това не пречи да има и 3 месечни курсове. Аз специално попитах отново приятелят ми и той каза, че такива курсове има. Не е нужно да си лекар за да ги изкараш и да практикуваш след това. Обикновено след такъв курс, курсистите се прилепват към практикуващ хомеопат за около година, но доколкото разбрах това не е задължително.



Тема Re: ПИТАНЕнови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано15.05.04 22:28



До колкото Индия е наистина огромна и всичко има в нея, съм склонна да го приема..."тъмна Индия" както се казва.Но наистина ми е чудно...Именно студентите от хомеопатичните колежи се скъсват от учене за да имат висок успех и да се навие някой практикуващ доктор да ги вземе след като завършат при него.Говорила съм с някой от тях докато бях там.Така ми каза една девойка дето учеше денонощно.дори като бяхме в ресторант излезали една група, та докато чака да и сервират си чете "Ключовите симптоми на Ален"/много важна хомеопатична книжка, която Индииците знаят на изсуст/.Та та каза ,че учи така за да може някой доктор да и даде шанс като завърши.....
Както и да е..

За темата-няма как да стане това да я разделя на две.Трябва или да изтрия или да пусна всичко.ще видим.....ще помисля.

Mens agitat molem

Тема Re: ПИТАНЕнови [re: Fire walker]  
Автор Algara (непримирима)
Публикувано16.05.04 15:55



Модераторе, какви сатези ревизии???? Не мислите ли, че тук има достатъчно полезна информация, която не би трябвало да бъде изтривана ей така....?



Тема Re: ПИТАНЕнови [re: Algara]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.05.04 16:54



Има информация, наистина, но не по темата на темата.Освен с две изключения в началото.
Не става дума да я изтрия,а да я откова, така,че да се движи според интереса на хората към нея, вместо да си стои все отгоре.А може би- не...не знам.За това питам какво мислите вие по въпроса.

Mens agitat molem

Тема Re: ПИТАНЕнови [re: Fire walker]  
Автор natalindo (надяващ се)
Публикувано19.05.04 12:23



вярно, че темата се измести постепенно от друга, но според мен трябва да остане. споменатите имена трябва да се знаят, защото иначе се вреди на труда на всички честни и способни хомеопати. например мен странични хора, след като знаят как съм се влошила от некомпетентна намеса, казват: " никаква хомеопатия вече" , без да знаят, че не хомеопатията е виновна, а некъдърността и самовлюбеността на една така наричаща се и внушаваща на другите, че е "хомеопат теменуга сотирова".



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Kaлинa]  
АвторKika (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 21:17



Има страшно много хомеопати в Бьлгария без най-обикновено медицинско образование или без елементарни познания по медицина и затова някои от тях са истински шарлатани.
Ами че хомеопата трябва да има сериозни познания по физиология, анатомия и биохимия.
А у нас всеки много лесно може да вземе хомеопатична диплома и после хората като отидат на хомеопат и казват-ама тя хомеопатията е глупост.
Не е така просто има много мошенници използващи хомеопатията да направят лесни пари.
Например една приятелка се беше "лекувала" при някакьв хомеопат в София от безплодие. Та той се оказа че заснемал сьс скрита камера всичките си пациенти и водел курсове по хомеопатияи и показвал филмите с пациентите си на учениците си. Овен това и беше забьрквал такива невероятни смески от които тя се чувстваше много зле.
Ох не му помня името ама ще я питам и ще го напиша непременно как се казва, защото това което прави той минава всички граници на етиката.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Kika]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано28.10.04 22:18



Познавам един хомеопат, който заснема пациентите си със камера и води курсове по хомеопатия, НО:

1.камерата не е скрита, а е пред очите на пациента и той е много ясно уведомен,че го снимат.Целта е при трудно предписание да може да се направи справка, ако хомеопатът нещо е пропснал да забележи, за доказателство при случай на проблем, а също и с обучителна цел.

2.Понеже съм била на тези курсове, знам че представянето на видео-случай-т.е показването на тези записи на учениците, става само след изрично съгласие на заснетия пациент.Показваха случай на моя роднина и знам,че хомеопатът се обади и поиска разрешение от нея.А го знам защото случайно аз вдигнах телефона.

Това не е странна или изолирана практика нито в хомеопатичните, нито в медицинските, нито в психологическите среди.Така се практикува стандартно навсякъде по света, включително в психиатричната болница, в която в момента работя в Канада.Всеки пацеинт се записва и заснема по време на терапията.

В началото на темата съм казала,че не е разумно да се обвинява хомеопатът, /лекарят/ във всеки случай,когато лечението няма ефект.Просто никой не държи в ръцете си живота и смъртта и се прави каквото може да се направи, и гаранции за успех никога, никъде, никой и в никоя терапевтична система не дава.

Тази тема е за оплакване от ЕТИКА И ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ.

Ако се окаже,че говориш за някой друг хомеопат, а не за този, за който аз си мисля и че той снима пациените си без тяхно знание, това е въпрос наистина на нарушена етика и е дори подсъдно.Но всичко останало си е съвсем в реда на нещата.

Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 21:40



Няма да се включвам,цитирайки имена,защото считам,че е грозно.Нещо друго искам да споделя.Много бях доволна от един хомеопат.От хомеопатията му,става въпрос.Но освен това ме налегна да ми пробутва и водорасли.Аз отидох при него за хомеопатично лечение ,а не за друго.Щяло да ми се отрази добре и да има неимоверно по -голям ефект ако съвместно с хом.лекарство приемам и водорасли.Въпросният водорасъл струваше 70 лв.,консултацията-20 лв.Първия път не се дадох,бях много доволна от лечението.Когато отидох втория път,отидох с всичките си надежди и добри чувства,като смятах,че въпросът с водораслите е приключил.След като приключи консултацията,ми заяви,че всъщност един от проблемите ми няма да се оправи,освен ако не взема водораслото!Ама това си е живо изнудване!Пак не го взех,защото не бях отишла затова!Отново останах много доволна от резултата,само дето вече не ходя при него,не ми е приятно просто.Много съжалявам,дали ще намеря толкова добър хомеопат?Ей,хора,защо постъпвате така?



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Пeпи]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано04.12.04 00:59



Според мен, този хомеопат има нужда да чуе от теб какво мислиш и как се чувстваш...Явно е загубил усета и има нужда от обратна връзка.
Безспорно е много непрофесионално това....

Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторFireWater (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 23:54



В живота (и най-вече във връзка с неща като здравето) най-важни са две неща - фактите и тяхното правилно тълкуване. В този форум се търси добър хомеопат, който, първо, да е съвестен в работата си и второ, да не се счита за господ, а да отпраща навреме при други специалисти, когато трябва. Това са явно справедливи положения. Но има и неявни - и още по-важни съображения:
1. Фактите в хомеопатията е трудно да бъдат установени, поради силното влияние на чесдто променящия се и без това ход на самите болести, поради психологическия фактор (плацебо или наплашване) и евентуалното въздействие на други лечебни или болестотворни фактори по време на и след лечението.
2. Тълкуването на фактите често е еднопосочно (всяко лошо самочувствие по време на терапията се набеждава непременно за влошаване или непременно се оправдава като лечебна криза...). Класическата хомеопатия може да служи като пример за цялостен подход към човека, който е добре поне отчасти да се възприеме и от другите медицински школи. Но теоретичната й привлекателност все още не съответства на резултатите от прилагането й. Много хора бързат да вярват например на твърденията, че само с високи разреждания се лекувало, а аз знам десетки случаи, когато след високи разреждания хората се оплакват продължително, без да се оправят впоследствие. Имам впечатление, че средните разреждания като правило не създават подобни проблеми. Но може, разбира се, от каквито и да било разреждания просто да няма ефект, а естествения ход на болестта да води до влошаване - някои са така устроени, че трябва непременно да обвинят някого за това.
3. Единственият ми много сериозен упрек към болшинството практикуващи сега хомеопати е във връзка с твърденията им, че най-добре да се лекува главно или даже само с хомеопатия. Практиката обаче показва, че - колкото и да не ни се иска да го признаем и ни е трудно да го следваме - но само правилният начин на живот е сигурна база и за лекуването, и за профилактиката. От там нататък хомеопатията, фитотерапията, източната медицина, груповите психотерапии и т.н. могат да помогнат, но това ще бъде временно, ако живеем всекидневно по разрушителен за тялото и психиката си начин.
Не претендирам за знаещ цялата истина, но все пак помислете над това, което ви казвам - и то не съпоставяйки го с книжки или словесни твърдения, а с това, което се случва в живота на всекиго от нас...



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: FireWater]  
Автор Mariannna (новак)
Публикувано10.12.04 13:07



Това мнение звучи интересно, но нещо не мога да схвана някои от твърденията.


Много хора бързат да вярват например на твърденията, че само с високи разреждания се лекувало, а аз знам десетки случаи, когато след високи разреждания хората се оплакват продължително, без да се оправят впоследствие. Имам впечатление, че средните разреждания като правило не създават подобни проблеми.

Какво значи това? Нали уж в хомеопатията всичко беше индивидуално - и лекарството, и потенцията? Как така хората вярвали, че само с високи потенции се лекувало, а всъщност средните били най-добри?!?!


Но може, разбира се, от каквито и да било разреждания просто да няма ефект, а естествения ход на болестта да води до влошаване - някои са така устроени, че трябва непременно да обвинят някого за това.


Това ми звучи като класическото оправдание на традиционните лекари, че пациентът по принцип за всичко си внушава, а за влошаването евентуално е виновен нестандардният и дефектен организъм на пациента, но в никакъв случай не и предписаното от дофтора лекарство.

Всъщност, ти хомеопат ли си или любител? Защото на места звучиш като експерт с познания и опит с пациенти, но на други говориш сякаш се дистанцираш от хомеопатското племе?

Редактирано от Mariannna на 10.12.04 13:16.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Mariannna]  
Автор Elaps (непознат )
Публикувано24.12.04 00:04



Всеки хомеопат у нас има различен опит. Факт е обаче, че на пациент с ниска енергия ще е добре да му се даде лекарство от ниските стотични потенции или LM-потенция. Ако жизнената сила на пациента е висока - няма причина да не се даде висока потенция (освен когато хомеопатът не е сигурен в избора си - високите потенции действат много по-дълго време и тогава ще трябва да антидотира).
Всички правят грешки, хомеопатите - също. Това не значи, че хомеопатията не работи. Но тя не е панацея - представи си терминално болен човек, метастази, отива си - какво да направи хомеопатията. Не може да го върне, може да се опита да облекчи страданията. Но и това ще е трудно ако за първи път се дава хомеопатично лекарство на човека - та той до този момент вече е "надрусан" с морфин. Морфинът, освен че е създал зависимост у болния, снижава и прага на болката. Например, раково болен пациент, лекуван само с хомеопатични лекарства може да няма толкова силни болки в сравнение със същия тип пациент, обезболяван с морфин. Д-р Рамакришнан, един индийски хомеопат, който се занимава само с ракови случаи описва практиката си в книга и там се вижда, че пациентите му си отиват без болка и без страдание, които измъчват пациентите, засегнати от ракови забоявания.
Пък и когато сте/сме критични към хомеопатите, нека не забравяме, че в България хомеопатия съществува едва от 10 години. Много хляб имаме още да изядем...




Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано30.12.04 17:21



Firewalker, choweka ti gowori za SKRITA kamera. Edno e da q slozhish do pacienta i pacienta da q wizhda i da znae, drugo e kamerata da e skrita. Nikoj nqma prawo da te snima s skrita kamera bez twoeto syglasie - dali e lekar ili homeopat nqma znachenie. Oshte poweche posle da pokazwa snimanoto na drugi hora. Ima minimalna etika, kakto i zakoni za predpazwane na lichnite danni - i tozi chowek mozhe, i trqbwa da byde osyden (oshte poweche kogato stawa wypros za zdrawni problemi). Dori i da te predupredi ne e dostatychno - trqbwa da mu dadesh syglasieto si pismeno, i imash prawo da otkazhesh. Zakoni za towa ima w wsichki ciwilizowani dyrzhawi (ot skoro - dori w BG). Taka de kritikata mi ne e samo kym homeopati - ako hodish na lekar imash prawo da poiskash toj da iztrie wsichki lichni danni koito ima za teb. Syshtoto e i s drugi profesii, no w medicinata towa e mnogo po wazhno, tyj kato stawa za lichni/zdrawni problmi.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Xexo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано31.12.04 01:48



според мен става въпрос за феномена "развален телефон"...Мисля,че знам кой е хомеопатът и понеже съм му била пациентка знам, че камерата е много явна и в никакъв случай не става дума за такива неща, като скрита камера.Естествено,че е незаконно. и естествено,че никой няма да го направи.За какво?!Какво ще правят с тази информация?Хомеопатите си имат достатъчно проблеми с идиотския закон,който бе приет та да си създават излишни усложнения с безсмилени неща,като скрита камера....Просто не може да се вярва на всичко, което някой си казал, "на шура ми на шуранайката, ама не съм много сигурен...".

Mens agitat molem

Тема Препатих от най-известните и се научих сама...нови [re: Fire walker]  
АвторПaциeнт, нayчил нa cвoй rpъб (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 22:32



Включих се още в първия хомеопатичен курс, но не се дипломирах по финансови причини... Бях много запалена, но ми стана ясно, че хомеопатия могат да практикуват само много опитни лекари или лечители. И отговорни! В чужбина плащат за изпитания, а при нас пациентът си плаща да правят опити върху него... Лекувах се при най-известните. Отвратена съм! Бързо компютърно реперторизиране и вземане на пари, пари, пари...
Виолета Тенева не искам дори да я наричам доктор! Не заслужава! 1 минута я таксува повече от 1 лв и ппредписва страшно безотговорно! Плюс това сугестира доста отрицателно! Студена, предизвикателна, иронична... Добре, че жертвах парите и не й пих предписанията... Защото други нейни високомерни колеги вече бяха успяли да ме повредят...
... Повечето "учители" и писачи на хомеопатични статии си правят само рекламата, а им липсва ОПИТ.
Валя Янкова (която също няма да нарека д-р) ми предписва 3 пъти едно и също нещо, като твърдеше, че съм това. И трите пъти то не задейства, но тя си ми взема паричките за преглед. Когато след време получих сърдечна криза и й се обадих, тя затвори телефона...
Да цитирам ли и други? Ще анатемосат Клуба!
Дора Пачова прави курсове, но няма време за учене явно! А в началото беше една от най-добрите ученички... 2 години ме мота. Бях в остро състояние. Предписа ми сума и неща, за действието на които не даде никакво обяснение. Да, оправда се, че поне не е навредила, но не е така. Навреди ми като острото състояние се влоши и хронифицира. За парите не говоря...
Накрая седнах да си дълбая сама и да оправям последствията... Срещнах съвсем случайно неизвестна хомеопатка (но от Френската школа!, а аз съм от Английската), която се зае съвестно с моя случай. Съвсем сърдечно ми каза, че не може да ми вземе пари, защото съм объркан случай и не знае дали ще се справи... А именно тя ми помогна! Станахме приятелки, разменяхме книги и така научих и Френска хомеопатия.
Днес наистина учудването ми е огромно защо се карат и отричат двете школи, след като и в двете има ценни постижения, но и двете на практика малко се разминават с теорията??? Нали е важно ДА ПОМОГНЕМ, БЕЗ ДА НАВРЕДИМ!?! Обединение трябва за това, а не отричане...



Тема Школи, потенции, моди...нови [re: Elaps]  
АвторXoмeoпaт oт quot;Kлacичeckaтaq (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 16:02



Пак се развихри ожесточено сравнение между представителите на двете школи! Аз съм от Английската, но честно казано, досега съм видяла много по-по-малко излекувани, а много повече влошени.
И хич не се предписва според пациента! Никакво ПОДОБИЕ не се търси! Просто според модата в момента - в началото я караха масово на LM1, после минаха на 200С, после се някои останаха на тази потенция, други скочиха на 1М... Има бая привърженици (школата на Марио) на 10-50 М... И си твърдят, че високите потенции не давали обостряне и лечебни кризи!
А Боарон я карат на потенции от 5С до 30 С и поне няма такива влошавания. Аз лично съм видяла излекувани от такива "смески", за които съм се прекръствала Но да гледаме ФАКТИТЕ!!!
В БОАРОН има една теория за комбинациите, която още не я приемам, но ТЯ РАБОТИ!!! Как да си затворим очите за този факт???
А като погледнем германската и австрийската школа с представителите тук DR. RECKEWEG, HEEL, а и още има по аптеките..... За тях какво да кажем?
Сгърчвам се като ги видя тия СУПИЧКИ, но има доста ДОВОЛНИ ХОРА!!! Или поне няма ВЛОШЕНИ...???
КАК ЩЕ КОМЕНТИРАТЕ ТЕЗИ ФАКТИ??? В крайна сметка - Хомеопатията е емпирична наука и се развива от опит... Да си затворим очите ли???
И аз съм Английска възпитаничка, но търся ИСТИНАТА!!!



Тема Re: Школи, потенции, моди...нови [re: Xoмeoпaт oт quot;Kлa]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано27.02.05 21:15



Това, че някой не си вържши работата, не значи че класическата хомеопатия не работи, а боаронската работи. Просто хората като завършат курса и смятат, че са научили всичко. Нито посещават чуждестранни семинари, нито учат език, за да сърфират в Интернет, да не говорим, че не се правят колегиуми, за да се обсъждат сложни случаи и т.н.
А пък за боарнци ще ти кажа, че веднаж бях в аптеката на Чаталджа и пристигна една пациентка с боаронска рецепта за 6 лекарства, но вече изписани не в 15 и 30, а в 200 и 1 М. Което е също толкова ужасяващо, колкото и изцепките на цитирания от теб колега и неговия кръг.
Така че проблемът е сериозен - обучителен, организационен, защита на пациентите и т.н. И само с поплювки няма да се оправи. Просто всеки трябва да си прегледа картотеката, от последната година, например, и да види какво е изписал и какъв е резултатът и после простичко да го сметне в проценти. И ако не му е неудобно, да продължава.
А книги и курсове - колкото щеш.



Тема Re: Препатих от най-известните и се научих сама...нови [re: Пaциeнт, нayчил нa c]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано27.02.05 21:21



Ами практикувай си френска хомеопатия "безплатно" тогава. Никой не ти пречи. Но не карай Ханеман да се обръща в гроба. А иначе - напълно съгласна с "първо - не вреди!".



Тема Re: Школи, потенции, моди...нови [re: Xoмeoпaт oт quot;Kлa]  
Автор koя ли (новак)
Публикувано28.02.05 12:59



Може ли повече информация за това:
Аз съм от Английската, но честно казано, досега съм видяла много по-по-малко излекувани, а много повече влошени.
И хич не се предписва според пациента! Никакво ПОДОБИЕ не се търси! Просто според модата в момента - в началото я караха масово на LM1, после минаха на 200С, после се някои останаха на тази потенция, други скочиха на 1М... Има бая привърженици (школата на Марио) на 10-50 М... И си твърдят, че високите потенции не давали обостряне и лечебни кризи!

Какво обостряне и лечебни кризи дават високите потенции? В какъв период - месец, няколко месеца, година...Каква е тая школа на Марио, класическата хомеопатия не е ли една школа? По какво може да се прецени вредно ли е и доколко даването на високи потенции?



Тема Re: Препатих от най-известните и се научих сама...нови [re: Пaциeнт, нayчил нa c]  
Автор Mariannna (новак)
Публикувано28.02.05 16:06



Мила анонимна пациентке,
Разбирам гнева ти, защото и аз имах проблем заради високомерието и прекаленото самочувствие на една известна хомеопатка, чието име няма да споменавам. На няколко пъти й натвърдих, че лекарството й не ми действа добре, даже напротив, но тя продължаваше да цупи презрително устни (не може аз да знам по-добре) и да пропуска покрай ушите си моите оплаквания. Обаче тази същата дама преди няколко години ми беше помогнала невероятно много с едно лекарство, от което бях почувствала невероятно подобрение. За това аз я боготворях и не смеех да погледна истината в очите и да я сменя.

За съжаление, всички се стремят да се запишат при най-известните имена, защото смятат, че това е някаква гаранция, че хомеопатът е добър. Това обаче се оказва нож с 2 остриета - някои просто разчитат името да работи за тях и карат хората като на конвейер. Явно и в хомеопатията, както и във всяка друга област, човек трябва добре да си отваря очите и да преценя дали вижда подобрение от лечението на дадения хомеопат, или не. Мен примерно, предишната лекарка правеше всичко възможно да ме убеди, че колкото и зле да се чувствах, всъщност съм много по-добре, а хронифицирането на заболяванията и усилване на умората са само плод на въображението ми (за тях тя предписваше водорасли, след като всъщност трябваше правилна хомеопатия).



Тема демагогията заради парите...нови [re: Mariannna]  
Авторпaциeнтkaтa/xoмeoпaт (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 17:44



Май отгатвам кой/коя ти е хомеопата, лекуващ некадърността си с водорасли и обяснения! На мене ми каза, че "антидотирам лекарството с мисъл!!!"
И аз пих водорасли, но ефект имаше само от тях.... И то - временен...
Тези, които правят име чрез разни публикации (като описват само добри случаи, често нереални), нямат време да се доусъвършенстват. Дори са ми го казвали, че нямат време за интернет. Да им давам "нещичко интересно" като срещна!!!

Така се научих на повече тънкости в хомеопатията от тях.
....
А всичките сме си виновни. Приказката за зелника...
Би трябвало, като се отиде на проследяване, ако няма подобрение, то не само да не се плаща още една такса, ами и да се връщат парите. Некачествена услуга!!! Ако нещо не работи при поправка, то майсторът или ще трябва да го поправи да заработи, или да върне парите...
В страните с млада хомеопатия се плаща за опити на пациентите - те са доброволци. И наистина е така! Защото резултатите остават за лекувания/влошения...
Аз досега съм видяла само една хомеопатка - въпросната от Френската школа, която се обажда за своя сметка на пациентите си и ги пита как са, как върви лечението, като си записва подробно по телефона! А познатите ми "класически хомеопати" трябваше да им се оплаквам при влошаване (не обостряне, а влошаване!) само в кабинета срещу таксата.....



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: пaциeнтkaтa/xoмeoпaт]  
Автор mulan (непознат )
Публикувано08.03.05 01:07



моля те би ли ми изпратила името на хомеопатката от френската 6кола. Бих искала да се запи6а при нея.Виждам 4е си напатила и си наясно с не6ата.А 4увала ли си за Янева мисля 4е и тя е от френската 6кола. Педиатар ? Мерси предварително!



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: пaциeнтkaтa/xoмeoпaт]  
Автор Asssia (непознат)
Публикувано08.03.05 21:23



Здравей, може ли да ми напишеш координатите на тази хомеопатка на ел поща assia_tz@yahoo.com. При хомеопатката при която сам ходила досега се пишат доста отрицателни мнения тук жаж форума. Имам според мене хроничен проблем от няколко години и трябва някой да подходи сериозно. Благодаря предварително!



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: Asssia]  
Авторпaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 23:16



Защо никой не пише имена ,ТУк?Говорите за хомеопати (лоши ,добри) <а аз така и не мога да реша кьде да отида!Някой ще даде ли име на добьр хомеопат в Пловдив !Нямам предпочитания за английски или френски школи!!!Благодаря!!!



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: пaциeнт]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано09.04.05 00:33



Щом нямаш предпочитания за английска или френска школа, значи не знаеш за какво става дума. Всеки е отговорен за нивото си на некомпетентност. Така че засега не заслужаваш координати на добър хомеопат.



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: Elaps]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.04.05 04:10



еее, много си жестока!

в заключената тема има координати.Аз препоръчвам доктор Стоименова.

Mens agitat molem

Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: Elaps]  
Авторпaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 11:28



Елапс ,след този отговор сьм сигурен ,че при теб не искам да попадна.Уж хомеопатите са широко скроени и виждат нещата от друг ьгьл и нямат предрасьдаците на обикновенните лекари,но ти и от други твои постинги ме оставяш сьс сьвсем друго впечатления!



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: Fire walker]  
Авторпaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 11:32



Д-р Стоименова практикува в София доколкото разбрах!?Така ли е или греша??



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: пaциeнт]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано16.04.05 11:03



Скъпи, непознати, пациенте, когато търсиш информация трябва знаеш какво търсиш. Като не знаеш - получаваш като предишния ми отговор. Кой каквото търси, такова и намира. И това няма нищо общо с кройката.



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: пaциeнт]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.04.05 21:32



да, в София е Др. Стоименова.

Mens agitat molem

Тема Re: Препатих от най-известните и се научих сама...нови [re: Пaциeнт, нayчил нa c]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 14:49



Има ли възможност по някакъв начин да се свържа с тази,която накрая ви е помогнала.Търся помощ.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторPesimist (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 16:42



Искам да попитам нещо съвсем директно не само Вас, Fire Walker но и останалите интересуващи се от тази тема. Аз не познавам много хомеопатията, но ми препоръчаха да започна лечение с хомеопатия на здравословните си проблеми, които алопатичната медицина не можа. Не съм толкова стара (на 37 съм), за да се откажа да възвърна здравия си дух и тяло, но вече повече от година и половина НЕ МОГА.
Препоръчаха ми д-р Тенева. И тъй като аз не познавам хомеопатията до там добре, а от друга страна не виждам друга по-добра алтернатива за себе си в момента - се чудя това, което ми се случва вече 2ри месец, лекувайки си при
д-р Тенева правилно ли е.
Пих ве4е 4 лекарства - 1вото 1 път, после д-рката ми смени потенцията. Пих и от него (2 пъти), д-рката ми смени лекарството, пих от него 2 пъти (по телефона д-рката ми назначи друго, на гранули), пих от него 1 път, миналата седмица ми даде 4то (като ми обясни,4е няма време да ме утешава; но повявайте ми - аз не търся утешение, искам да се излекувам). Сега направо ме е страх да й се обадя. Макар, че се престраших, но не я намерих.
Не зная как да постъпя - според вас, един д-р така ли трябва да се държи или това е психологически елемент, защото забелязах по себе си, че ден, два след нейните думи се постегнах. След 2 дни обаче, моите проблеми си продължават с все по-пълна сила.
Ако знаете само клоко д-ри съм сменила (имам предвид алопатични...)
Искам вече да намеря доктор, който да ми помогне, убедена съм, че сама НЕ МОГА да се справя (нито с намирането на д-р, нито със здравословните си проблеми).
Споделете мнение, ако желаете



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторPesimista (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 16:46



Искам да попитам нещо съвсем директно не само Вас, Fire Walker но и останалите интересуващи се от тази тема. Аз не познавам много хомеопатията, но ми препоръчаха да започна лечение с хомеопатия на здравословните си проблеми, които алопатичната медицина не можа. Не съм толкова стара (на 37 съм), за да се откажа да възвърна здравия си дух и тяло, но вече повече от година и половина НЕ МОГА.
Препоръчаха ми д-р Тенева. И тъй като аз не познавам хомеопатията до там добре, а от друга страна не виждам друга по-добра алтернатива за себе си в момента - се чудя това, което ми се случва вече 2ри месец, лекувайки си при
д-р Тенева правилно ли е.
Пих ве4е 4 лекарства - 1вото 1 път, после д-рката ми смени потенцията. Пих и от него (2 пъти), д-рката ми смени лекарството, пих от него 2 пъти (по телефона д-рката ми назначи друго, на гранули), пих от него 1 път, миналата седмица ми даде 4то (като ми обясни,4е няма време да ме утешава; но повявайте ми - аз не търся утешение, искам да се излекувам). Сега направо ме е страх да й се обадя. Макар, че се престраших, но не я намерих.
Не зная как да постъпя - според вас, един д-р така ли трябва да се държи или това е психологически елемент, защото забелязах по себе си, че ден, два след нейните думи се постегнах. След 2 дни обаче, моите проблеми си продължават с все по-пълна сила.
Ако знаете само клоко д-ри съм сменила (имам предвид алопатични...)
Искам вече да намеря доктор, който да ми помогне, убедена съм, че сама НЕ МОГА да се справя (нито с намирането на д-р, нито със здравословните си проблеми).
Споделете мнение, ако желаете...



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Pesimist]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано23.06.05 22:52



Аз смятам,че тя е непрофесионална и никога не бих се лекувала при нея, както съм и казала.
Добри хомеопати има в заключената тема.Препоръчвам Др Стоименова-0888 268 415.

Успех!




Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторPesi (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 12:29



Първо, благодаря Ви за това, че ми обърнахте внимание.
После, не мога да се ориентирам в понятието "заключна тема"




Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Pesi]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано24.06.05 12:51



Ето я заключената тема





Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Svet1]  
АвторPesi (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 08:25



Mnogo blagodaria.
Tozi klub mnogo mi haresva. Za pesimisti kato men,napravo e 4udo.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Pesi]  
Авторpиk (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 10:36



Хайде отказалите се от"черните" хомеопати споделете при кои по- добри попаднахте? Важно е да разберем кои са добрите и то от опит. За сега прочетох само за д-р. Стоименова - тя ли е единствената???????



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
Авторevaluna (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 12:31



За тези които се чудят при кой хомеопат да отидат и при кой - не ще бъде по-лесно четейки темата, още в заглавията на мненията да виждат имената.Ще става и по-бързо.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: evaluna]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано13.09.05 22:24



Може би би било по-бързо, но това не може да стане по простата причина,че това би значело аз да стана оценител на това, доколко това, което казват хората е точно и достоверно.Така има голяма опасност някой клеветник /който може да е някой завистлив и неморален "хомеопат"/ да дойде да изсипе куп лъжи за конкуренцията си и аз като не познавам хомеопата, за който се говори просто да приема това и да включа автоматично името в някакъв "черен списък". Вече имаше случай на клевети пуснати тук от един хомеопат за друг, но в случая имах късмета да познавам оклеветения хомеопат и да знам, че това са абсурдни лъжи.Обаче не мога да кажа,че познавам всеки...

Та за това- МОЛЯ ВИ, не взимайте нещата тук като някаква черно-бяла, безпрекословна истина.Нета е анонимно място и никога не се знае кой стои зад казаното.Вземете информацията само за сведение и сами преценете кой е добър и кой не.

Тази тема просто ви дава възможност да видите какво поведение се твърди,че е имал някой хомеопат в миналото и ако се лекувате при този хомеопат имате възможност да сте нащрек за подобни неща.Както и да видите какво е очакваното и професионалното отношение и кое е неприемливо и непрофесионално.

Mens agitat molem



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
Автор VAJA72 (непознат )
Публикувано19.10.05 08:17



Здравейте има ли някой информация за доктор Мариана Стоименова,дали е професионалист, на когото можеш да се довериш?



Тема различно мнение за В. Теневанови [re: Fire walker]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.03.06 00:17



От: lilly9
Получена: 04.03.06 21:14
лекувах сина си години при личен лекар-хомеопат д-р Гергана Георгиева.Вначалото бях много доволна, тъй като имаше добри резултати при хронични оплаквания, но при остри състояния подхождаше "на страх". Така стигнахме до хронифициране на отит. Трябва да уточня, че след лечение перфорираната тъпанчева мембрана се възстанови. Но около 2 години след началото на лечението д-ра ми обясни,че явно отита ще си остане хроничен. Тогава отидохме да се консултираме с д-р Виолета Тенева. Тя ни каза, че откакто се е запознала с "Теория на потискането" е преработила практиката си. Много се зарадвах най-накрая да срещна хомеопат, който да търси единственото лекарство, а не да ми обяснява, че пациента е като глава лук(с различни лекарства се стига до сърцевината). Помогна много на детето ми.



Mens agitat molem



Тема Re:За експериментиранетонови [re: VAJA72]  
АвторlVV (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 18:10



Както виждам от мненията до тук и от отговорите в Б-я за да си наясно с лечението си трябва поне да посетишкурс по хомеопатияИначе нямаш никакьв шанс да си час с това което се случва с теб.
В никакьв случай не може да се разчита на някакваси етика



Тема Re:За експериментиранетонови [re: lVV]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.03.06 20:25



стгласна съм, но да не би същото да не важи за стандартната медицина в болниците? нищо не ти казват, а като питаш се ядосват.

Mens agitat molem



Тема Re:За експериментиранетонови [re: Fire walker]  
АвторlVV (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 22:06



Честно казано поставях хомеопатията и хомеопатите на много по- високо ниво откъм етика ,морал ихуманност.Малко съм разочарована в последно време, като ми се изпариха илюзиите и почетох съвсем малко за да разбера, че умишлено ме дезинформират



Тема Re:За експериментиранетонови [re: lVV]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано12.03.06 03:25



Едва ли умишлено те дезинформират. По-скоро всеки си има своя система на работа и разбирания и може това,което четеш тук да не съвпада с техните разбирания. Просто питай до дупка.Докато не си удовлетворена от обясненията им.

Mens agitat molem



Тема Re:За експериментиранетонови [re: Fire walker]  
АвторlVV (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 14:11



FIRE, зная, че звуча малко крайно но до тези въпроси обикновено се достига когато нещо не е както трябва.Когато всичко е наред с лечението никой не задълбава и не издребнява, на никой не му хрумва да си зададе въпроса:Този човек знае ли какво прави въобще, след като не ми обяснява нищо?
Наясно ли е какво ще се случи или просто изчаква да види и тогава да реагира?
Това ли е нормалният начин за лечение в хомеопатията :проба-грешка?И съотвентно няма няма нужда от обяснения защото пациента и без това не е наясно какво става
Последиците са за пациента!Той трябва да знае за тях, ама как да стане това ако и хомеопата не ги е предвидил
Иначе за въпросите си абсолютно права питане до дупка и тва е
спасението.Край на безгрижното и безгранично довериеНаясно съм че явно не съм била достатъчно настоятелна, но пак повтарям това аз наричам доверие
Този форум страшно ми помогна да осъзная, че и в хомеопатията има "нежелани ефекти" от лечението
за съжаление.



Тема Re:За експериментиранетонови [re: lVV]  
Автор И. ()
Публикувано12.03.06 16:04



Не бъди мнителна и не си изграждай предварително негативно мнение за случилото се. Възможни са всякакви варианти. Никой от тук присъстващите не би могъл да ти даде достатъчно задоволително обяснение какво и защо се случва. Това може да го направи единствено твоя хомеопат.

Направи го, иди при него и разговаряйте! Може би той не е наясно, че ти все пак четеш и имаш някаква информация, и затова не е направил опит да го обсъди с теб. Това е особена материя и не всички пациенти са наясно кое за какво се изписва. А доверието помежду ви е необходимо!



Тема Re:За експериментиранетонови [re: И.]  
АвторlVV (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 17:19



О.К. Това естествено и неизбежно ще се случи много скоро.Не съм просто мнителна ами направо съм подозрителна,но не мога да да не се съглася с теб.Само споделях собствените си впечатления по темата.До скоро



Тема Re:За експериментиранетонови [re: lVV]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано14.03.06 00:48



Ами не знам дали задължително ако хомеопатът ти не ти дава много информация, това значи,че не знае какво прави. Може да значи това, а по-скоро значи ,че това му е стилъа на работа.

Докторите също не обясняват за странични ефекти и варианти на лечение, което мен ме дразни и ги правя луди от въпроси...

всичко на тоя свят има странични ефекти, дори витамин С.

Mens agitat molem



Тема Re:За експериментиранетонови [re: Fire walker]  
Автор lOANNA (непознат )
Публикувано14.03.06 22:12



Fire, ти просто ме изуми!Какви странични ефекти има вит. С!



Тема Re:За експериментиранетонови [re: lOANNA]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано15.03.06 18:18



Ако вземеш над 3 грама-диария, стомашни проблеми и газове. Също ако се взима синтетичен витамин С във високи дози, може да причини камъни в бъбреците. Освен това витамин С повишава абсорбцията на желязо от храната, което е добре ако имаш анемия, но ако нямаш не е толкова добре.

Mens agitat molem



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторOщe жив (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 19:19



За д-рТенева сте абсолютно прави от моя гледна точка.Имах остър възпалителен процес ,който бе наблюдаван философски от нея докъто се разрастваше.Отказах се от традиционата медицина заштото тя задържаше само процеса. Обеща ми се ,че това е дребна работа и никакъв проблем нямало да бъде увладяването му. При хомеопатичното третиране нещата така се оплескаха,че се загуби функция. Иначе сладките приказки си ги правихме. То бяха интересни въпроси и т.н.Преструвките бяха големи. Малко се изживява ,като психиатър.
Резултатът за мен бе плачевен.
Относно етиката на лекарите винаги ми е правило впечатление ,че много рядко някой (почти никои освен двама лекари) казват : втази област не съм силен ,това е работа за друг мои колега той по-разбира тази материя.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Oщe жив]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано19.03.06 00:03



Съжалявам да чуя това.:(

Mens agitat molem



Тема Re:За експериментиранетонови [re: Fire walker]  
Автортъpceщa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 22:07



Моля ви кажете ми добър хомеопат във Варна.Помогнете.





Тема Re:За експериментиранетонови [re: тъpceщa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.06.06 05:32



Не познавам хомеопатите във Варна, но имаше доста теми пуснати в клуба за такива.Потърси назад в темите.



Mens agitat molem



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Svet1]  
Авторgostenka (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 15:44



nqkoi shte mi obqsni li kakvo e"Реперториума на Бьорике"?Ima linka kym sait na angliiski i nishto ne razbrax





Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: gostenka]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано14.07.06 16:44







Тема изтрито-виж линканови [re: Fire walker]  
АвторXoмeoпaтия (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 19:35



Редактирано от ease на 08.09.06 04:54.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
Автор oh! (непознат )
Публикувано08.01.07 10:09



Molia Wi,ako niakoj e ot Burgas,neka mi prepora4a dobyr-lekar homeopat,za predpo4itane pediatyr.Blagodaria predwaritelno!



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: oh!]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано08.01.07 10:41



В черен сипсък на хомеопатите очакваш да ти бъде препоръчан добър такъв?!



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Mese4inka]  
Автор oh! (непознат )
Публикувано09.01.07 00:28



Pro4etoh dosta ot mneniata tuk i biaha spomenti i imena na dobri lekari.Oswen towa mislia,4e smisala na tozi forum e ne da se opliuwat lekarite,a da si pomagame wzaimno.Iskam da naprawia izbora si za lekar kato 4uia razli4ni wpe4atlenia-dobri i loshi,kasaeshti lekarite-homeopati w Burgas.Wse pak blagodaria za Washeto mnenie-mnogo mi pomogna!



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: oh!]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано09.01.07 11:58



Опитах се да ти кажа, че малко вероятно е тук да намериш отговор на своя въпрос, но щом си на мнение, че греша-успех в търсенето!



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Mese4inka]  
Автор oh! (непознат )
Публикувано09.01.07 12:36



Razbiram,no vij tema"Tarsia dobyr homeopat"-Tam uspehat na Toni e nikakyw.E-iawno niama da moga da polu4a info ot tuk,ili pak niama dobri homeopati w Burgas,ili pak opredelenieto "dobyr" e dosta neiasno.Za men kombinaciata ot dobre kwalificiran lekar,s bogata praktika w homeopatiata i uspiawasht da obiasni na pacienta kakwo to4no se slu4wa s nego,resp.deteto mu,kakto i kakwi "reakcii" na le4enieto da se o4akwat iz4erpwa opredelenieto dobyr.OK.Niama powe4e da wi gubia wremeto-lek den!



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: oh!]  
Автор hom (непознат )
Публикувано09.01.07 15:17



Изискванията са ти перфектни,но може ли да кажеш какви са ти били изискванията към обикновения лекар,лекувал до сега твоето дете.Нима ти си очаквала и половината от сегашните си изисквания?!В Бургас не знам да има добър хомеопат,който да е лекар,пък и отгоре на това педиатър.Ако търсиш просто Добър хомеопат,може и да намериш,но с твоите изисквания,явно още дъъълго ще си седи детето ти при сегашния си личен лекар и ще продължи да си взима добре познатите анти-БИО-тици.Сори



Тема Тез требе ги наградятнови [re: Fire walker]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано10.01.07 14:04



дано помогнат да намалеят идиотите..
хомеопат и лекар 2 несъвместими понятия Оксиморон

М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: QTEK™]  
Автор honey13 ()
Публикувано10.01.07 14:53



А тебе требе да те баннат!





Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: honey13]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано10.01.07 19:19



защо! защото казвам Истини които не с аугодни?
нима здравия разум не ви казва че не можеш да лекуваш с разтвор в който няма нито една активна мулекула?? и че всико е пари и пак пари
къде е хуманността?



М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: QTEK™]  
Авторhom (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 19:45



А бе,ти луд ли си !Кой ти плаща да пишеш тия глупости!Я се информирай преди да се изказваш неподготвен!Джипитата изпращат вече при нас пациенти,защото са видяли,че има ефект,а ти се извъди най-дървения философ!



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: QTEK™]  
Авторвaнилия (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 19:49



Доста си прочел за хомеопатията. И тук в клуба също. От какво е породен този интерес и последващото ти мнение за хомеопатията? Нещо лично ли?



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: hom]  
Авторвaнилия (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 19:55



хом, те джипитата и обратните случаи са виждали.



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: вaнилия]  
Автор hom (непознат )
Публикувано10.01.07 19:58



Тоя кютек плюе не само хомеопатията,а заради самото прюене.Ако погледнеш в съседните клубове,прави същото.Абе,търси си кютека,то е ясно!



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: hom]  
Авторвaнилия (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 20:00



А ясно. Мислех, че е сериозно.



Тема Re: Тез требе ги наградят [re: QTEK™]  
Автор honey13 ()
Публикувано10.01.07 20:14



За каква хуманност говориш?!? Искаш да кажеш, че хомеопатията не е хуманна? Може би официалната медициа е по-хуманна??? Да си поглеждал напоследък листовката на което и да е лекарство - че задължително има подточки с противопоказания, нежелани ефекти, специални предупреждения и т.н. и т.н. Не си ли се замислял, че както лекуват 1, така развалят още 3 неща???

И нещо за здравия разум - обясни ми, моля, защо хомеопатията действа върху бебета и животни?

Защо не прочетеш малко, пък после да пишеш?



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: oh!]  
Автор elan (непознат)
Публикувано10.01.07 21:14



Добър класически лекар-хомеопат в гр.Бургас :
Д-р Соня Ферфериева тел: 0889 530 195

Достатъчно отзивчива за да препоръча педиатър такъв!

Поздрави и успех!





Тема У)0нови [re: hom]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано11.01.07 14:51



естествено "пращат" щото им плащат да пращат
но както упоменах повечето тук са з а ветеринар...



М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: вaнилия]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано11.01.07 14:54



estestweno моя позната чак от щатите ми препоръча и плати за да ида на хомеопат / много известен и шеф н аасоциация/

без да ме погледне ми даде 3 шишенца и каза зеленото се тръс а 77 пъти и 5 капки синкавото 99 и 9 капки а 4ерното само трябвало леко да го тупкам/!/ и на 4 ден апо 4 капки..

и 230 лв стрували..
з а спукано тъпанче..
не че знаеше какво ми има...

М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: honey13]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано11.01.07 14:57



силно се съмнявам че някой тук е наясно какво е хомеопатия..

и как когато няма дори 1 мулекула вещество действа??
че и н а бебета че и на добитък?!

и в основата си разреждането което е отбелязано на шишенцата в действителност никога не може да се осъществи поради простия факт че на земята няма толкова течност за разреждане ...абе аман от малумници..

М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: hom]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано11.01.07 14:58



плюя другите вас ви храча

М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: QTEK™]  
АвторLUFA (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 20:03



TOVA S TRASKANETO NA 6I6ENCATA E MNOGO TAPO I BEZMISLENO.I AZ KATO DRUGI NA MOQ XAL PRAVEX TOVA 2-3 DNI NO POSLE BARZO SE UPOMNIX 4E E 6MEKERIQ .PIX SI KAPKITE I PAK IMA6E EFEKT.VQRVAM NA XOMEOPATIQTA,NO NQMAM LI4EN XOMEOPAT.SAMA SI PREDPISVAM DOZITE I LEKARSTVATA ILI AKO NQKOI E IZPROBVAL NE6TO NOVO...MALKO KATO OPITNA MI6KA,NO DOSEGA NI6TO NE NI E NAVREDILO.LUFATA E NAI NOVOTO MI OTKRITIE NA HEEL.ZA 1-2DNI MINAVAT OPLAKVANIQ KATO NASTINKA,GRIP,XREMA,KA6LICA...NEPRAVETE KATO MEN.





Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: LUFA]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано14.01.07 01:11



като чета такива мнения като твоето и се сещам за един репортаж, който гледах преди години-дето едни цигани бяха намерили една противотанкова мина от втората световна война и бяха почнали да я чукат с чукове за да я раздробят и да я предадат на вторични суровини.....

..не беше останало дори какво да остържат от паважа за погребение


тия неща,които ги правиш са УНИКАЛНО глупави и те съветвам да спреш да ги правиш веднага, ако ти е мил живота разбира се.Ако не ти пука какво ще сдтава с тебе-дерзай.



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: QTEK™]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано14.01.07 01:19



я виж ти...ми,че Доктор Калина Костова-сърдечен хирург с дългогодишна практика, Доктор Мариана Стоименова-педиатър с дългогоишна практика, Доктор Иларион Внаков-анестезиолог с дългогодишна Практика, Доктор Атанас Гълабов...всички те са класически хомеопати и лекари и оксиморона е само в твоята глава насаден, всред комплекта ти предразсъдъци.

Питали са те вече какво правиш тук. И аз да взема да те попитам....Не ,че ще можеш да обясниш де.

Не подценявай хората. Никой не е луд да си повери здравето на децата и собственото си, на някакви хора, които не помагат. Лекарите не са станали хомеопати защото са се смахнали ненадейно.Хората виждат нещо практическо,което им обръща представите и за това се занимават с хомеопатия и се лекуват с нея.

А ако ще ми говяориш,че има некадърни хомеопати-с това няма да споря. Но може да посочиш една професия,в която няма некадърни хора,наред с кадърните.



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: QTEK™]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано14.01.07 01:24



Не смятам да те банна, ако не обиждаш хора. Имаш право да вярваш или да не вярваш в хомеопатията, да си съгласен или не-твоя си работа.

А за лечението без нито една молекула...Приел си механистичната парадигме за единствено правилна и за това ти се струва,че хомеопатията няма как да работи. Но това, че работи е факт. Проверен от милиони хора.Английската кралица не се лекува с алопатия.Има си личен хомеопат. Дали от глупост?

Много хора са видяли от собствен оипит, как стават неща, които няма как да бъдат обяснени със спонтанна ремисия, случайност, пшлацебо и т.н. За това се и интересъват от този вид медициина. Ти ако искаш да я провериш-като се разболееш от грип , направи си експеримент, иди при класически хомеопат и виж какъв ще е ефектът. Ако не сработи-само ще имаш практически основания да потвърдиш тезата си.

Ако пък сработи...ела ни кажи.



Тема Re: У)0нови [re: QTEK™]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано14.01.07 01:27



гледай да не "упоменаваш" такива неща като това с ветеринаря, да не правиш квалификации на пишещите тук, защото това поведение не е приемливо

а е смешно да мислиш,че някой хомеопат плаща а някое джи пи да му праща пациенти....



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: ease]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано14.01.07 12:08



английската кралица си има цяла болница
стига стези лъжи
казах ако имаше полза щеше да го запишат в конституцията- та нали е евтино!?
и що да ме банваш?

М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: ease]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано14.01.07 12:13



просто се запитай колко им плащат хомеопатичните фирми...
лекар и щедър- оксиморон


в Бг лекар не си мърда пръста ако няма далавера
както и гробар
не грешат в диагнозата само патоанатомите
Интересно как се прави "хомеопатичен аборт ?подобното с подобно?
дали съсъ секс в разредена форма


М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: У)0нови [re: ease]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано14.01.07 12:16



нее смешно а е трагична действителност стига да падат $$



М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема ххаахнови [re: ease]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано14.01.07 12:17



това само от застаряваща лелка съвет ще дае



сега чакам да се докажеш
ban now??

М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: У)0нови [re: QTEK™]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано14.01.07 15:55



действителност е нещо, което реално е станало

а ти говориш за фантазии



Тема Re: ххаахнови [re: QTEK™]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано14.01.07 16:18



хаха, не улучи. Никак не съм застраяваща лелка. Умението да обиждаш в нета включва това да улучиш къде може да е болезненото място на "противника".

Но си прав за бана. Тук никой няма да бъде наричан с епитети и да бъде квалифициран-включително и аз. Това ти е предупреждението. При повторна проява ще има санкции.

Сега ти имаш възмжност да дпажеш дали си пъпчив лигльо, който понеже не се оправя в живота извън нета е дошъл да се заяжда и да обижда хората тук и ще говори глупости докато може, или си интелигентен човек със собствено мнение, който е дошъл да спори за идеите си.Бан за разлино мнение в този клуб няма, дори то да е като твоето-"хомеопатията е измама". Но за обиди има.

Всичко хубаво.



Тема Re: Тез требе ги наградятнови [re: QTEK™]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано14.01.07 16:21



Кой "хомеопатически фирми"? Ако говориш за Боарон-те такива неща не правят -те са концерн за производнство на лекарства и са измисли далче по-хитри методи за печалба от тези. А и те преподават некласическа хомеопатия, докато изброените от мен лекари са класически хомеопати.

Не обобщавай за лекарите. Има всякакаи лекари и щедри и не. А за един от изброените от мен лекари мога да кажа,че лично знам как се насочи към хомеопатията-като с хомеопатия спасихме едно дете,което щеше да умре.



Тема за абортанови [re: QTEK™]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано14.01.07 16:23



има поне два три начина за хомеопатичен аборт.Едното е с едно определено лекарство в ниска потенция, а другото с комбинация от една тинктура и лекарство във висока потенция. Недей да приказваш без да знаеш, злато.



Тема I vse pakнови [re: ease]  
Авторhaab (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 13:34



6те направи ли модераторът например списък на лекарите-хомеопати, на които не би трябвало да се доверява 4овек?? Все пак има доста 6арлатани, нали??



Тема Re: I vse pakнови [re: haab]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано15.02.07 19:25



не съм в България и не мога да поема отговорност за такъв спистък, макар да съм съгласна,че би било чудесно да има такъв

хората сди разменят адреси на бележки или в темите



Тема Re: I vse pakнови [re: ease]  
Авторhaab (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 19:10



abe to i az ne jiveia v BG. Ne e problem mestojiveeneto. Ti kato moderator bi mogla da sastavi6 podoben spisak na bazata na mneniyata na pisalite vav foruma - taka ili ina4e 4ete6 tehnite postingi.



Тема Re: I vse pakнови [re: haab]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано17.02.07 19:30



мненията ни се различават

не смятам да поемам такава отговорност

модератор е административна длъжност и не включва никакви такива задължения

ролята ми тук е да гледам да има мир във форума, не да давам съвети и още по-малко да предлагам някакви услуги

съветите,които понякога давам са по лично усмотрение



Тема Re: I vse pakнови [re: ease]  
Авторbyzantium (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 22:53



Привет от Холандия!
Аз съм новак във вашия форум, извинявам се за нахълтването. Прочетох, че си в чужбина и лъч надежда ме огря. Имам бебок на 1 г. и почти 2 м, който ми прави ужасяващи гневни сцени с превиване назад (първо с глава, а после отпуска цялото тяло). На 2 м и дерматит направи... Страх ме е да не се осакати. И днес пак в пристъп на гняв удари силно глава (тила си) в плочките на пода. Много ми се иска да се посъветвам с теб по този проблем. Тук сигурно има много хомеопати, но ако са като алопатичните си колеги, хич не искам и да пробвам. А й на български е къде-къде по-лесно да намеря точните думи.
Предварително благодаря!
Емайлът ми е:
byzantium68@abv.bg



Тема Re: I vse pakнови [re: byzantium]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано28.02.07 05:21



Мисля,че в Холандия има класически хомеопати.В Белгия има-Еди Тиленс е известен и добър и лекува деца. Аз не бих се наела в нета да лекувам дете.
Бих те посъветвала да го заведеш на невролог да види дали това не са гърчове, случайно..Едва ли-но е добре да се знае. А също ако можеш не слагай ваксини.Те се отразяват много сле на децата.Най-вероятно дерамтитът се дължи на тях, а много вероятно е и тези гневни кризи.

Не мога да ти дам координати на хомеопати там.Но намерих следното:






Дано ти свърши работа!



Тема Re: I vse pakнови [re: ease]  
Авторbyzantium68 (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 22:07



Благодаря за сайтовете и съветите!



Тема Re: различно мнение за В. Теневанови [re: Fire walker]  
Авторtiti (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 16:27



Искам да изкажа мнението си за д-р Тенева:два пъти след като не ми помогнаха лекари тя намери точното лекарство за мен.Втория път отидох в поликлиника за да ме видят на ехограф и нямаше как да не взема рецептата с антибиотици и други лекарства за 120.00лв.В разговора споменах и за болното ни куче.Д-р Тенева ми даде координати за хомеопат за животни и едно лекарство ако евентуално помогне-беше сигурна че ако съм била права в описанията си за състоянието на животното.След като два месеца не беше ставало кучето ми сега е здраво.Дъщеря ми се лекува при нея вече 5 години.Има дете на 1,5год и за него се консултира с нея и не му е давала никакви лекарства.



Тема "д-р" Георги Хаджиев- Велико Търновонови [re: Fire walker]  
Авторkpacи (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 13:54



Искам да ви се оплача от хомеопата д-р Хаджиев. Преди около месец заведох сина си на преглед след поредната хрема и кашлица при него. След интервюто (за което платих 50лв) ми написа рецепта с 10 хомеопатични препарата, които веднага трябвало да си купя, защото ще ги сменяме според състоянието . Дадох и 30лв за тези препарати. Звънях му по 2 пъти не ден сутрин и вечер за да му казвам как е детето и какво да започвам да му давам (все пак съм купила лекарствата), а той все ми казваше "Чакаме" и така всеки ден в продължение на 6 дни. След това дойде конюктивит! Обадих му се и той ми каза какви гранулки да давам (после разбрах, че никак не са подходящи). Пак звъня всеки ден и му казвам, че няма промяна и пак така минаха 6 дни. Имахме уговорка за преглед, но той не ни отвори в кабинета и не отговаряше на моб.тел След няколко дни се събужда от сън, а очичките му кърваво червени , толкова се изплаших и веднага на аптеката за капки (след второто капане видимо се подобриха очичките). Тогава реших да не му звъня и да не си правя експерименти със сина ми. Писах му писмо на пощата, с надеждата да ми даде някакво обяснение но... не получих отговор. След това се свързах с друг хомеопат по интернет разказах за проблемите и той му каза какви лекарства да давам. Ефекта си пролича след 24ч. Детето вдигна температура, появи се хрема и кашлица и конюктовит пак, но всичко премина за 1 ден, остана само конюктивита да долекуваме. Не ме е яд за парите, които дадой, а за това че неоправда доверието, което му гласувах да лекува едно нямащо 3г дете!!! В моят случай мога да кажа съвсем спокойно, че е напълно безотговорен. Моля ви, помислете си преди да му се доверите. Името и славата неправят човека "лекар", а явно печалбар!!!





Тема Re: НЕ ходете при Екатерина Чамурлийска нови [re: Fire walker]  
Автор kari kari (непознат )
Публикувано12.08.15 13:08



Екатерина Чамурлийска е хомеопат, който не трябва да посещавате. Личния ми опит с нея е следния: в тежко състояние отидох при нея на консултация /още при записването на часа беше груба по телефона/. В чакалнята на апартамента, в който преглежда навсякъде с огромни букви са налепени листове с цени: преглед -80 лв, e-mail -20 лв., разговор по телефон -20 лв.,skype разговор-20 лв. и т.н. Самия преглед-зададе ми някакви въпроси, студено и неприятно отношение. Най-неприятното- след като реши, че сме приключили изсипа 2 гранулки под езика ми. Когато я попитах кое лекарство ми предписва, ми отговори, че не може дами каже сега, да и се обадя след 1 седмица.....Взе си парите и това беше...Нищо, абсолютно нищо не ми обясни. След 1 ден, след като се чувствах още по-зле и се обадих. Грубо ми обясни, че трябва да чакам 1 месец да подействало... Ето това е. Горещо ви съветвам -НЕ ХОДЕТЕ при Екатерина Чамурлийска.

Редактирано от kari kari на 12.08.15 13:21.



Тема Re: НЕ ходете при Екатерина Чамурлийсканови [re: kari kari]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано24.08.15 18:01



ами сам си виновен. Макар че това е напълно предвидим резултат - хем прецакан, хем и с опразнен джоб. Е, пак си се отървал леко.



Тема Re: НЕ ходете при Екатерина Чамурлийсканови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор nip (†ЗАЛИЧИТЕЛ†)
Публикувано30.04.16 00:17



много проЗд народ чукай го тъпчи го- той си е прост




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.