Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 23.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Черен списък на хомеопатите  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано24.03.04 02:53



Ако имате оплакване от професионализма и етиката на хомеопат, който ви е лекувал можете да напишете отзивите си в тази тема.

Имайте пред вид, че макар хомеопатията да е една от най-ефективните форми на медицината тя не е панацея, както и никоя друга медицинска ситема не е такава.Не във всички случаи когато не са ви помогнали това е заради липса на професионална подготовка или серизоно отношение.Но когато сте категорични,че ства дума за безотговорност или неграмотност, споделете опита си тук за да бъдат предпазени други хора.

Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.03.04 00:16



Чудех се дали да напиша нещо от личния си опит.И реших,че ще спомена все пак....
Недоволна съм от непрофесионалния и предубеден подход на д-р Виолета Тенева.За нея пациентите са някой, на когото трябва да се проповядва/предимно Дънов/, и втора ръка хора щом са се разболяли.Не реперторизира особено, и предписва по преубеждение и наизуст.
Знам, че има хора,които са доволни и на които е помогнала, но личните ми наблюдения от начина и на работа са негативни.Да не говорим,че с подхода си ми докара разширени вени по цялото тяло изведнъж, като ми даде напълно неподходящо лекарство, което доакзах /т.е проявих симптомите му/.Вените изчезнаха като антидотирах, но и до сега се виждат през кожата ми на най-необичайни места като ръцете, гърдите и хълбоците...

Та с две думи-не я препоръчвам.

Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 06:25



За това съчетанието билколечител-токсиколог=хомеопат е най- препоръчително в резюмето на лечителя:)))



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Kaлинa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.03.04 17:55



Бих казала, че е достатъчно да си отговорен и професионален хомеопат.Информацията за лекарствата я има в Материя Медика, няма нужда да четеш от учебниците по ботаника или токсикология.Да не говорим,че голяма част от лекарствата не са от растителен произход.Например това, което въпросната лекарка ми даде беше от животински произход.Ако беше мислила какво прави и беше подходила отговорно, и беше реперторизирала нямаше да се случи това.

Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
Авторлekyвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано28.03.04 01:34



Интересно как бихте се почувствали, ако някой ви обсъжда по същия начин?! Вероятно се чувствате защитена защото се криете зад псевдоним, но ако си напишете името със сигурност ще можете да прочете за вас неща, които няма да ви допаднат особено. Относно коментарите за това, кои хомеопати били добри и кои лоши, смятам, че това е горе-долу същото както коментирането на "Хербалайф". Ако на един е помогнал някой лекар, на друг няма да помогне, това е повече от ясно. Аз съм се лекувал с хомеопатия, познавам различни хомеопати и знам, че на някои някои помагат, на други не могат - независимо от "чудесата", но които са били свидетели някои от лекувалите се. Повечето хора все гледат сламката в окото на ближния си, а не виждат гредата в своето. Веднага бих споменал няколко имена на хомеопати, които смятам за много добри и такива, които не бих препоръчал на никого (може би и вашето да е сред тях), но смятам, че това не е редно да се прави по такъв начин. Дори за известни имена в медицината можеш да чуеш противоречиви мнения, какво остава за някакви хомеопати! Едва ли модераторът на този клуб е най-подготвеният и най-опитният хомеопат за да дава мнението си кой бил добър, и кой не е. Лично на мен ми става малко терсене като чета подобни квалификации тук.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: лekyвaщ ce]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано28.03.04 19:56



Да, разбирам позицията ти.Поради същите съображения се чудех първо дали да има такава тема тук и второ дали аз да напиша моето мнение в нея.След това реших да има.Дали съм сбъркала, ще си покаже.Ако темата се превърне в гнездо на оси, ще я изтрия и толкова.

Съгласна съм с това, което си казал/а "Ако на един е помогнал някой лекар, на друг няма да помогне, това е повече от ясно".Точно същото съм написала в първият постинг, с който откривам темата.Това,че някой хомеопат/лекар/лечител не е помогнал на някой конкретен човек не говори абсолютно нищо за професионалните му качества.Изрично съм упоменала ,че темата е за сериозни оплаквания отпрофесионализма, отговорността и етиката на конкретни хомеопати.

А моето "оплакване" не е в качеството ми на модератор /изобщо какво е "модератор"???това е просто доброволна административна позиция в дира -някой отговорен за гладкото функциониране на даден клуб, която на дава никакъв авторитет по тематиката на клуба сама по-себе си/.Оплакването ми е в качеството ми на пациент на този конкретен хомеопат и се опалквам не от това, че не ми е помогнала просто, а от напълно безотговорното и непрофесионално отношение.Още повече, че когато се лекувах при нея вече бях завършила хомеопатия и знаех точно как трябва да се действа и можех да оценя много точно доколко е професионална.И за жалост тя не беше.

Ако някой е недоволен от мен ...просто ще си видя името в темата.Всеки си отговаря за действията.Не се плаша от това...Знам как съм действала, съвестта ми е чиста.А ако някъде се окаже,че съм се оляла-хак да ми е, ако някой се оплаче тук.Би било интресно

Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.04 23:18



ММММ да. Темата наистина е хич не е лесна за подхващане, но аз се радвам, че съществува. Тя показва различни мнения, което с нищо не задължава никой. Всеки е свободен да избира какво да прави. А каква ни е алтернативата - да не я подхващаме или да я изтрием. Това означава да се направим, че не забелязваме какво става около нас, само защото ни е по-лесно. Тук се събираме интелигентни хора, но които не прилягат такива действия.

Абсолютно съм съгласен, че лекарите са хора и, че няма нищо по-човешко от това да бъркаш. Проблема не е в грешките на лекарите. Имаше една пациентка, която каза че от 3-ти път са и уцелили лекарството, но тя е много доволна от лекаря. Повода за откриването на тази тема беше системното и много продължително объркване на друг пациент. За мен страшното и дори подсъдимо е когато неуспешното лечение е очевадно, а лекаря продължава да влошава сътоянието на пациента си. Чашата преля когато този лекар беше разкрит само по почерка на действията си, което означава, че изобщо не му е за първи път, а за него това е масова практика. Това аз възприемам като неуборими доказателства, че този лекар е опасен за пациентите си. Именно такива лекари трябва да фигурират в този списък.

Аз прекрасно разбирам, че не може да съществува човек, който да разбира от всичко. Няма нищо по-естествено да си признаеш, че не разбираш от нещо и да препратиш пациента към друг лекар, а не да експериментираш с най-ценното на всеки от нас.

Относно качествата на модератора на този клуб - мисля, че те са очевадни. Аз самият се учудвам как успява да отговори на всички запитвания и коментари, при условие, че това изобщо не и е работата, а на всичкото отгоре съветите са много ценни за много от нас. Аз лично благодарение на нея, съм на път да се справя с проблем, който ме мъчеше повече от 15 години и мисля, че не съм единствения, възползвал се от безплатните й консултации.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Димo]  
Автор natalindo (надяващ се)
Публикувано06.04.04 15:45



темата мисля тръгна от мен и моя случай. повярвайте ми много е на място и се радвам, че я има, защото много се надявам на никого да не се случва, случилото се с мен. но сега не това е важно! искам да спомена името на теменуга сотирова, като хомеопат с меко казано странни методи на действие. вярно е, че не всеки и за всичко може да помага, но поне да не вреди, както стана с мен. когато постъпваш така или си некадърен или злонамерен. как да си обясня, че и двамата хомеопати, с които се консултирах след нея не познаваха няколко от лекарствата, които ми беше дала и казаха, че такива няма! бяха коректни да не направят коментар, но се хванаха за главата и физиономията на този, при когото останах да се лекувам бавно се изкривяваше и потъмняваше, докато ме слушаше да разказвам за доводите й, че всичко е само лечебна криза - 6 месеца! ами това, че ме караше да чакам още няколко месеца докато си направя изследването, което показа сериозно влошаване на състоянието, а не "лечебна криза". не ми се мисли! вярно е, познавам такива, които твърдят, че са се подобрили при нея, но други като мен май са били бели мишки.
а достойното поведение, когато не можеш да се справиш с даден случай е да посъветваш пациента да отиде при друг и да си признаеш, че случая не е по силите ти.
всичко е въпрос на морал, а не на криворазбрана чест, защото после други страдат и не зная, как се живее с мисълта, че и ти си допринесъл за това!



Тема Сотирова - УЖАС !!!! [re: Fire walker]  
Автор Puhka (член)
Публикувано07.04.04 22:54



Моля те,
опиши в твой стил нашата одисея с майка ми - жената без щитовидна жлеза, която си спря Ел-Тироксина по нейно / на Сотирова/ настояване.

Описах ти всичко в бележка преди време.

Когата нещата много се влошиха, въпросната Теменужка Сотирова се криеше от нас и въобще не искаше да разговаря с майка ми.
Това струваше на майка ми куп пари и мъки и лежане по болници.

Като капак на всичко чухме зад гърлба си коментари, че майка мми /пациентката и/ не заслужавала нищо, защото била лош човек и пр..

Нямам възможност да го опиша пак, а съм си изтрила старото написано.

Абсолютна престъпна безотговорност и недоученост, съчетана със самочувствие без покритие.

Благодаря



Тема Re: Сотирова - УЖАС !!!! [re: Puhka]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано08.04.04 03:11



Не пазя бележката, но няма значение.За тази госпожа се чуват идентични оплаквания от много хора, непознати помежду си.Това, което пишеш е достатъчно.

Mens agitat molem


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.