Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 17.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Лечение от хероин вкъщинови  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано04.08.06 22:09



Здравейте.

Значи става въпрос за взимане на хероин в продължение на 3 месеца. На помпа. Първият месец през няколко дена, следващите два - всеки ден. По веднъж на ден, 10-тка.
Сега човекът иска да се откаже. Искам да попитам дали може да се справи при домашни условия, вкъщи - без клиники и лекари ?
3 месеца според мен не са никак много, но вие кажете.
От вчера не е взимал. Казва, че много го болят ставите. Опитва да яде и да пие течности, но повръща всичко. Не може да спи, има леки гърчове на моменти когато легне, обливат го топли и студени вълни.

В момента за жалост не мога да наблюдавам отблизо нещата. Възможно ли е толкова много да го боли на този етап...може ли да преувеличава ?
Знам, че има някакви хапчета за тези болки в ставите. Как се казват и може ли вече да ги взима...или е рано още ?
Ще съм благодарна на всякакви съвети и препоръки за лечение при домашни условия.

Дано да съм се изразила правилно и да съм описала всичко разбираемо.Мерси предварително.

-------
N/A


Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано04.08.06 23:41



Еми не са много 3 месеца употреба...би трябвало да се оправи до 3-5 дена, поне така си мисля. Стига да не спестява нещо от времето..

Но като за начинаещ от 3 месеца ми се струва голяма дозата която е взимал, а и всеки ден...създал си е навик...но би трябвало да се оправи лесно, ако го е решил наистина той, а не е поради външен натиск....

Това дето му се случва е абстиненция, би трябвало да не е толкова силна, но....

За болките в ставите не знам какво да ви кажа, по принцип ако отиде на доктор ще му изпишат някакви бензодиазепини и ще трябва да ги пие по схема по доста на ден, вследствие на което ще спи няколко дни и ще е доста замаян и не на себе си, но пък няма да усеща болката....

Без доктор - може да си вземе Зопиклон - заспива и проспива болките през ноща, които са най-ужасни - изкарва некак си деня, вечерта пак пие и заспива, на следващия ден ще му е по-лесно и на следващия и по-следващия вече трябва да се е оправил и само да има включвания от време на време...трябва му само истинско намерение и малко воля...

За да не го боли въобще - ако му изпишат MST или DHC - и да ги намалява постепенно - мисля че за 14 дни....

Това е за което се сещам, но 3 месеца?!? .... дано да си ги изтърпи - няколко дни са и ще се оправи...малко време е за да се закачи истински и физически и психически...незнам...на мен ми трябваха години...но пък всеки си е различен...


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 04.08.06 23:44.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Amme]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано05.08.06 00:03



Този Зопиклон - по едно, всяка вечер - така ли ?
А през деня...нищо ли да не взима ?

Друго...душове, разтриване ?

-------
N/A


Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано05.08.06 14:03



Душове и разтриване - особено на краката - са си направо благодат, ако има кой да се занимава...
Също и гореща вана...просто докато киснеш във водата не се усеща болката и напрежението...

Едно или максимум 2...някакви успокоителни- диазепам, лексотан...лошото е че са със рецепта и не може да се прескочи доктора така...но пък ги изписват и на жени...възрастни и не толкова доста често...та не е невъзожно да се намерят и без да е наложително той да ходи на доктор....
...но това си е общо взето метода на отказване "студена пуйка"...иска се много воля...но пък прескочи ли веднъж, после няма да му се иска да го изтърпи това пак и това може да го спре да се върне към хероина като се оправи...все пак не е от много време....

Най-добре е ако му изпишат МСТ - няма да усети никаква болка, ще си е добре физически и всякак, а в същото време ще се откъсне от средата, от навика да търси пари, от срещите с дилъра...но не за повече от месец, по принцип процедурата е да се намаляват за към 14 дни...и накрая да е добре и без....но не трябва греши с времето и дозировката ...за това за тях си трябва доктор а не самолечение...

До къде го е докарал - разправяхте, че се мъчи в момента...изкара ли поне 2 дни?


Daughter of the Night

Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Amme]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано05.08.06 14:43



Ами...да, изкарал е 2 дена.

Снощи е взел 2 диазепама и болките са понамаляли.
Днеска много го боли и съвсем се е отчаял.
Зопиклонът е купен вече и от довечера го започва.
Повръщането е намаляло, но няма апетит.
Категорично отказва да ходи на лекар, страх го е, че ще го пратят в клиника.
Майка му обаче сутринта е направила консултация с лекар. Тя е описала нещата и той е предписал 2 неща за през деня - КАРБАМАЗЕПИН и ХЛОФАЗОЛИН. Тези неща са по-профилактични и може да се предписват така без преглед... ? Да не му стане нещо ? Първото било за гърчовете, а второто - за сваляне на кръвното. Тези плюс зопиклона, е казал.
Трябвало да пие по едно от двата вида три пъти през деня.
И аз казах за студената пуйка. Или пък поне да опита само със зопиклон и да не се блъска с толкова много неща...но той казва, че болките са нечовешки и не може да ги изтърпи.
Отделно имал проблеми вече с дилърите...
Не знам...толкова да затънеш за 3 месеца ?!?

Наистина не мога да съм там сега и да наблюдавам отблизо. Общо взето поддържам връзка с него. Уредих /и с негово съгласие де/ през
по-голямата част от деня при него да е негов близък човек, който е далеч от тази среда. Добра идея ли е ?

Не знам...как ви се струва ?

ПП. при по-лабилни и слаби хора болките по-големи ли са ?
-------
N/A

Редактирано от *cлънчицe на 05.08.06 15:05.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано05.08.06 15:16



Ха...никой няма да го прати насила в клиника, без това да е неговото изрично желание....сигурна съм че има доста хора, които примерно не могат да се вредят, местата за лечение са малко...та да не се притеснява за това...

...но пък го разбирам - и аз поради някаква неосъзната най-вероятно причина не ща да ходя на доктор....хем знам, че би било добре да отида, ама...

Ми нека да опита и да види как ще му повлияят...щом е изкарал вече 2 дни, като прескочи и третия - мисля че по това време някъде е макса на гадното...след това трябва да търгне вече на оправяне...

Да не би да спестява нещо за времето за което е бил закачен, за да не тревожи близките си да речем...щото такива мъки за 3 месечна зависимост и за 10ка на ден....де да знам, малко ми е странно...но както и да е важното е че има желание да се оправи, пък може да си има причини....

То тва си Е "студена пуйка" - без заместители е...те тия лекарства ако помагат да може да се заспи е доволно, друго не знам дали облекчават особено...поне на мен не са ми помагали де...да стиска зъби и да удържи фронта още ден-два и трябва да тъгне на подобрение...

Само ако крие нещо и зависиостта му е по-сериозна и от повече време - ще е необходимо повече време и за да се подобри, но не повече от 2 седмици общо докато е ОК физически, каквато и да му е зависиостта и от колкото и време да е... просто максимуа на гадното ще се проточи малко до след 5тия ден сигурно и после ще става по-добре....

Но това само за физиката, ако зависимостта му е от повече време трябва сериозно да се замислите за психологическа помощ, понеже психическата зависимост е много по-тежка и трудна за преодоляване от тия няколко дни, които ще го боли...само за това е от значение да се знае дали не крие периода си на зависимост, защото може да се оправи и после пак да влезе с нови сили обратно в ****.....

Това с близкия дето да е до него е добре, стига той да иска и да може да го изтърпи...но щом той го е поискал.....аз примерно не бих желала, ама хората са различни...

Не знам да има връзка между лабилност и физическа болка...може просто някои по-чувствителни хора да я преекспонират и да има се струва по-голяма от колкото е, иначе...едва ли...


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 05.08.06 15:36.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Amme]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано06.08.06 01:20



Благодаря много.

И на мен ми е странно за тези болки.
Не знам. Не знам как бих могла да разбера дали тия 3 месеца са наистина толкова, без да помисли, че му нямам доверие и се съмнявам в него.
Казва, че са 3 ама...

Одеве се чухме. Звучеше ми по-спокоен. Пуши много трева. Вече пие лекарствата, а сега се надявам че спи. Действали, но бързо го пускат. Сигурно не са много силни... ? Най-вече краката го болят. Разтриването ще има кой да го прави в следващите дни поне по веднъж.

Казва, че първите 3 пъти е смъркал, след това е започнал на помпа. Още нещо: последните 4 седмици го е мешал със СУБСТИТОЛ, защото вече не го хващало а не искал да увеличава дозата. Тва днеска го разбрах.
Да попитам - това мешане може ли да е причина за силните кризи ?

Вече обаче си има проблеми с хората, от които е взимал и това допълнително го скапва. Дано не стане някоя беля...

-------
N/A


Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано06.08.06 07:26



Да не е хубаво да загуби доверието, по-добре не го разпитвайте, той сам ще си каже ако реши...
При пушене на трева понякога се усеща по-силно абстиненцията - поне като емоция, незнам...но пък все с нещо трябва да замести...тъй че може би е добре...до хора си е - на някои помага, на други пречи...

Ааа субститола доколкото знам качва много дозата т.е след взимане на субститол, ако после се вземе хероин трябват по-големи количества за да се почувстваш добре...така съм чувала, но иначе само веднъж съм пробвала и не мога да кажа със сигурност...
Незнам, възможно е, но не мога да ви кажа със сигурност, понеже не знам субститоловите кризи какви са, но нищо чудно...ще разпитам, ако науча нещо ще ви кажа...
Тва че има проблеми със дилърите може и да е добре...ако в следствие на тях няма от къде да си намира...е, зависи какви и доколко са сериозни тези проблеми разбира се...

Може би е тръгнал на подобрение вече, хубаво е да може да говори с някой - психолог, приятел...защото след като се оправи физически може да си каже "ето вече съм добре, може да си взема само за веднъж, няма да ми стане нищо...и т.н"....защото психическата абстиненция после хич не е за подценяване...
Или да му вземете от някъде налтрексон (ревия) което лекарство е антагонист на опиатните рецептори и ще го предпази от грешки - дори и да си вземе ще види че няма да му подейства и ще се откаже от идеята...
Може да попитате "майка" от темата "тест" как се отразява на сина й - той го пие от доста време и мисля, че е добре...
Утре вече може би трябва да е прескочил най-гадната част и да усети облекчение постепенно...дано...държте ни в течение ако не ви е проблем и успех




Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 06.08.06 07:31.



Тема същия случайнови [re: *cлънчицe]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 15:03



Здрасти, моя приятел сега също се опитва да спре сам в къщи. Заключвах го по негово желание когато излизам, защото няма кой да седи с него, но той разглобяваше ключалката и излизаше. Сега пак реши да седи вкъщи стоя около четвърти ден му е днес, обаче абстиненцията започна от неделя, мисля че е взимал в събота но не ми казва. Пие по половин хлофазолин за намаляване на кръвното, половинка защото неговото си било ниско. Карбамазепин не пие, преди пиеше Тегретол, ама май се и друсаше тогава. Сега нищо. Смърка от около три месеца, така поне твърди ама не му вярвам много, преди е бил около 10 години с прекъсвания на хероин. Ходихме в един кабинет, специализиран е в тези неща, на ъгъла на ул. Искър и Левски се намира. Ако се надруса заведете го там. Ние ходихме но лекаря беше в отпуск, от днес е там, трябва да си запишете час първо, ще потърся телефона и ще ви го кажа. Казаха ни че има три програми - детоксикация за 10 дни, субститол (синтетичен морфин) за 6 месеца, метадон за 3 години. Естествено че не ви препоръчвам метадона особено ако е взимал само 3 месеца, при моя приятел симптомите са същите, казва че Зопиклона не му върши работа защото само заспива и след 1 час се събужда и всичко продължава. Ще се радвам ако продължиш да пишеш, и да видя при вас как върви. Дано всичко е наред, ако вземе въпреки всичко не се отказвайте. Приятелят ми е решил да пробва сам, и ако не стане да ходи в този център на Искър.



Тема Координати - лекарнови [re: Mapия]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 15:11



Превантивно-информационен център по проблемите на наркоманите
бул Васил Левски № 126, вход от улица Искър
тел. 944-64-97
работно време - 8:00 - 18:00 (събота и неделя почиват)

няма да го вкарват в болница, добре се държат, лечението мисля е домашно, просто изписват лекарства



Тема Re: Координати - лекарнови [re: Mapия]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано08.08.06 20:28



Виж си пощата непременно....


Daughter of the Night

Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Amme]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано09.08.06 23:12



Привет.

Ами... да не бързам, ама май вървиме към подобрение.
Повръщането почти е изчезнало, още течност не може да пие, храни се горе-долу добре, казва, че с всеки изминал ден апетитът му се възстановява. Но ужасните болки в краката продължават. Тези лекарства много го замайвали и яко му се вие свят. Явно наистина организмът му е по-чувствителен. Днес звучеше ентусиазиран и по-уверен.
За тревата - помага му.
За зопиклона - продължава да го пие, с него успява да спи, първите две вечери майка му каза, че имал гърчове цяла нощ и е бълнувал.

Ам сега с лекаря на мен малко са ми странни и неясни нещата... значи засега с него се среща само майката на момчето, той не иска да ходи. Последното негово решение е от другата седмица той да го преглежда и наблюдава, но само вкъщи. За мен това решение е странно и не знам доколко е само негово. Не искал да ходи в клиниката, защото щяли да го видят познати, а не иска много хора да разбират /той е в не много голям град/. Пък и мисли, че ако отиде там все ще го убедят да влезе за лечение, а той не ще да е регистриран като наркоман... и общо взето, срам го е един вид /!?!/. Иначе докторът няколко пъти е предложил да влезе и е казал, че ще са нужни не повече от 14 дни там за детокс.
Та последно са се разбрали да го посещава у дома. Казал е, че от другата седмица ще намалят дозата на тези двете лекарства /за кръвното и гърчовете/ и ще ги пие само 2 пъти на ден.
Амме, бихте ли казали мнението си за тези неща ?
Време ли е вече за намаляване ?
А за психиатъра - със сигурност идеята е много добра. Това обаче едва след пълното му физическо възстановяване ли е добре да стане ?
Много благодаря за информацията за Ревията. Лекарят също е споменал. Казал е, че е наложително да се пие това нещо. Така че и него ще започва по-нататък.

За проблемите с дилърите - става въпрос за лек побой и заплахи, след като е отказал.
Днес е 7ми ден, откакто не е взимал.
Силно се надявам да се задържи така.
Всъщност...притеснява ме, че онази вечер е излизал с някакъв негов приятел за няколко часа. Утре пак щял да излиза. Било му омръзнало да си седи вкъщи. А в същото време стабилно се оплаква, че още си го боли. Не знам дали е повод за притеснение.



-------
N/A

Редактирано от *cлънчицe на 09.08.06 23:28.



Тема Re: същия случайнови [re: Mapия]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано09.08.06 23:16



Благодаря за помощта и информацията, но той не е от София. А и няма да се съгласи да ходи в тази клиника...

Успех с твоето момче, дано се оправи.



-------
N/A

Редактирано от *cлънчицe на 09.08.06 23:30.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщи [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано10.08.06 21:16



Супер

Много се радвам...

Да, може би болките в краката отшумяват по-бавно, но и тва би трябвало да премине - след още толкова дни...
Тва си е тежка форма на каране на абстиненция все пак...с ДХЦ, МСТ или субститол, просто няма да усети нищо, но има си тънкости разни трябва да намалява, иска се воля, но пък всичко ще мине съвсем леко...и тях ги изписват за 14 дни май - може и тва да има в предвид лекаря, не знам...
Не знам какво да ви кажа - докторът може би най-добре ще прецени все пак той е назначил това лечение...
Не психиатър - психолог - или просто някой с който да може да споделя, най-добре да е със съответното образование разбира се, за да може да го насочи по подходящ начин, някой с когото би могъл да споделя без притеснения, да открият заедно корена на проблема, щото той никога не е в самата употреба....Не пречи и да е по време или след възстановяването, но просто си трябва, за да може да задържи постигнатото, а не да е направил просто един опит...психическата абстиненция е много по трудно преодолима от физическата...в началото е много остра...като спре да боли и човек вече не е ангажиран в това да се справя с болежките, настъпва една празнота, апатия, депресия...ще ти се поне веднъж да си вземеш, един вид да си починеш от борбата и после да продължиш с нови сили, защото знаеш, че от веднъж няма да ти стане нищо кой знае какво...обаче в повечето случаи не можеш да се спреш и има втори, трети път и т.н

Ревията си е направо задължителна, ако иска да си задържи постигнатото и да продължи напред, стига наистина да я пие, а не да симулира - пие ли я, поне в периода за който действа тя, никакъв опият няма да му подейства...

По добре е да си седи в къщи поне докато се стабилизира...щото кат нищо може да се изкуши и после да симулира...всъщност няма да е съвсем симулациа, понеже след като се изчисти човек и вземе веднъж, поне за една нощ или денонощие ще има дискомфорта на абстиненцията, просто в по-лека и поносима форма....

Надявам се да не го е треснала психическата, като се е пооправил до състоянието да може да излиза, щото точно сега опасността да се завърне на стария път е доста голяма...зависи си от него и от това до колко е мотивиран да продължи, но пък и никой не се е отказал още с първия си опит...е, ако действително е от 3 месеца, незнам...но нещо не ми се вярва много...незнам...


Daughter of the Night

Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Amme]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 11:40



Само да кажа че приятеля ми твърди че е напълно възможно за три месеца взимане на хероин да се пристасти така и да бъде с такава силна абстиненция. Ако не може да се справи сам с депресията може да се взимат антидепресанти след като минат болките, например серопрам може, приятеля ми не го е взимал още но мисли да го започне сега . Ние го взехме без рецепта от аптеката.



Тема Re: същия случайнови [re: *cлънчицe]  
Авторпoли (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 11:56



Здравей, слънце. Аз съм майка на момче на 23 годи. което по същия начин се бори. Вече 7месеца от както е чист. А е ползвал хероин чрез смъркане близо 7години.В момента пие ревия незнам дали му помага но си мисля, че за да се спре наркотика трябва да имаш силно желание и причина. Например да обичаш както си мисля ,че е при моя син. Много е трудно мисля, че ако ти е приятел трябва да си до него или го взими при теб.Пиши моля те. И да не стане от първия път щом е решил да спе ще успее.

Исках да попитам и момчето което пишеот колко време не е наркоман. Как се справя и не му ли се иска при трудности в живота а те са много да се предаде.



Тема Re: същия случайнови [re: пoли]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 11:07



Кое момче? В тази тема сме само момичета.





Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 14:46



какво стана успя ли да спре?
при моя човек няма развитие за сега, още си взима всеки ден





Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Mapия]  
АвторByйчo (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 02:41



Разбери че само комуна може да му помогне.....домашното в повечето случай не помага....той му минава и излиза на вън и пак взима....остава най-страшното психическата зависимост а повярвай ми тя най-силна!!!!



Тема Съвет от наркоманнови [re: Byйчo]  
Автор retrofil (непознат )
Публикувано21.08.06 09:59



За *слънчице: В момента в цялата страна усилено предлагат Налтрексон (Ревиа). Не че съм против, но имайте предвид, че има хора, при които Налтрексона предизвиква невероярно силна депресия! Просто преди да започнете да давате по 5.60лв. (поне) на ден за Ревиа направете сериозно проучване относно този препарат. Още нещо- абстиненцията към Субститол и MST е далеч по-гадна отколкото към материал! Желая успех и много поводи за усмивки!





Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Mapия]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано25.08.06 18:41



Ми... психически не е никак добре.
Единият от родителите не му оказва никаква подкрепа, у тях са постоянни скандали и това го смазва още повече... и в тези моменти все му се ще да си вземе. Надявам се тези фактори да не повлияят...щото знам, че сега му трябва най-много подкрепа именно от семейството.



Иначе: болките в ставите се появяват рядко вече, яде доста, от два дена вече не пие никакви лекарства - дори и зопиклон. Трудно му е, но горе-долу успява да спи без него.

Идеята за психолога не я прие добре...

Не иска да си намери никакво занимание...
Отпаднал е, няма желание за нищо...но въпреки това от седмица излиза всеки ден и не се знае къде ходи. Първите дни - когато беше по-зле, говорехме повече, разказваше какви планове има, какво ще прави след като се оправи...а сега...е някак апатичен, отпуснат, незаинтересован, на моменти груб, подвиква ми...

Ammе, моля за включване и мнение.


ПП. поли - Благодаря Ви. При мен на този етап не мога да го взема, но скоро сигурно ще мога да прекарам известно време с него...дано.


-------
N/A

Редактирано от *cлънчицe на 25.08.06 19:57.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано26.08.06 00:31



И още нещо - 3те месеца се оказаха 8.............

-------
N/A


Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано26.08.06 04:26



Не знам какво да ви кажа, честна дума, видях че питате за мнение, но знам ли колко може да е меродавно мнението ми? Та аз се препъвах толкова време още на физическата част от упражнението, видях по едно време че не е непреодолима, ама се изправих лице в лице с психическата и за сега тя ми е непреодолима...

Ситуацията ви е доста сложна...
Особено с тези скандали за които говорите, имайки в предвид крехкото му психично състояние в момента....
Ако наистина се държи още за мен си е абсолютен герой...



Не може точно този фактор да не повлияе, не стига, че липсата на определени вещества в мозъка са го потопили в тъмна депресия, ами и непрекъснати скандали?!? То това може да накара и човек дето не е пипал да пипне... Няма ли как да се повлияе на този родител да си сдържа малко нервите или момчето да не е в негова компания поне за известно време?

Браво, ако въпреки всичко е успял да не пипа, явно желанието му да спре е истинско, но в тези моменти човек си търси все пак извинение за да си вземе, някакви непреодолими и важни неща, с които уж не може да се справи, а при него са си налице и без да ги търси...не е добре, кажете им да се спрат поне за известно време с истериите и тормоза, особено ако са на тази тема...

Ясно ми беше, че не са 3 месеца, дори предполагам, че са и повече от 8, не знам, дано да се лъжа де...

Нормално е - това, че не иска да си намери никакво занимание, че всичко му е черно, не вижда смисъл, меланхолия, апатия...тия неща се случват точно в този период и именно за това се определя тази фаза - на психическата абстиненция като по-трудно преодолима...в депресия е...но това е нормална реакция на организма - на мозъка, на който са спрени определени вещества, а той не може още да си ги произвежда сам...

За това би било добре да поговори с психолог, но явно не е узрял за идеята, то и аз не съм, колкото и да го препоръчвам и да знам, че е добре...разбирам го...

А по въпроса с налтрексона какво казва? Четох, че донякъде помагал и за психическото стабилизиране, освен че е антагонист на опиатните рецептори...той е точно за момента, в който се е изчистил физически, но е хубаво да е честен и наистина да не е взимал, за това се прави и тест преди да се почне, не с нагласата "Я да видим сега ти лъжеш ли ни или не...", той сам би трябвало да поиска да си направи за да е сигурен, че е чист и може да го почне, щото ако не е, това което ще му се случи съм чувала, че не е много хубаво....пък и в краяйна сметка го прави за себе си, ако го прави за някой друг, каузата е обречена....

Сигурно ли е, че като излиза и никой не го знае къде ходи не си взима? Едва ли има начин да научите, защото ако го прави ще е особено внимателен да не се разбере, но дано не е това и да държи на решението си.

А това току що го прочетох в един друг форум - "Да се бориш с мислите си прилича на един човек, който с цел акуратност и хигиена решил повече да не ака. Ден не акал, два не акал. След това, естествено, не издържал, но продължавал да уверява всички, че не ака."

Много се надявам случаят да не е този, но на мен лично ми се е случвала доста често да се намирам в тази ситуация, разбира се не буквално за да изпитвам определени съмнения....

Но дори и така да е, дори и да е сгрешил няколко пъти, ако си държи на решението все ще успее...пак повтарям ...от един път никой не е успял...преодоляването изисква определена упоритост, стига само ако се случи да сгреши да не си каже "край, провалих се"...и стига да няма около себе си други хора, които да му го повтарят....

Пишете!


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 26.08.06 04:30.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Amme]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано04.09.06 15:57



Здравей, Амме. / ако нямаш нищо против да си говорим на ти вече

/

Да, исках мнение, защото съм чела много твои постове и знам, че си наясно и имаш какво да кажеш и посъветваш по тия въпроси.

Оо, да се надяваме, че не са повече от 8 месеца...

Та моят човек не е добре...
Физически се оправи, но психически...
Много е депресиран, апатичен, отпуснат, отдал се е на самосъжаление...
За скандалите - единственият начин да се махне от този човек /всъщност баща му/ е да отиде в клиника - което той категорично отказа още в началото. Другаде няма къде да отиде.
Поведението на баща му аз лично не мога да го разбера. Той всъщност и попринцип си е такъв. Но се надявах, че поне сега ще се очовечи малко.
То са едни постоянни обвинения и караници, бил боклук, бил това, бил онова...
Не прави ни най-малък опит да го разбере и да го подкрепи. Не му пука изобщо.
Самият той предостатъчно се обвинява, та сега и друг да го прави... Честно казано наивно се надявах този фактор да не повлияе, защото момчето е минало пубертета отдавна и ще се държи, но... очевидно в сегашното си състояние е достатъчно крехък и лабилен, много важно че е голям. Това го знаех, но се чувствам безсилна специално по тоя въпрос и...
Майката е абсолютната противоположност. Тя много страда и е до него...не винаги постъпва правилно по мое мнение, но поне го подкрепя и помага.
Та не знам. В последните дни бащата малко се е кротнал и уж се сдържа, да видим докога... Иначе общо взето се влияе само от майката.

За ревията - добре прие идеята и каза, че ще я пие. Но докторът, с който майка му прави консултации, казал че е още рано да я почва. Защо да е рано - нали вече е добре физически, спрял е всичките лекарства, спи все по-добре без зопиклон, храни се много /дори наддава :), беше отслабнал много/. Ти как мислиш ?
Този тест непосредствено преди да започне да я приема ли трябва да се направи ?

Обаче е започнал много да пие... това забравих да го спомена в предния пост. Наистина много. Казва, че замества хероина...иначе не можел да издържа. Аз знам, че често се случва така при хора, които се опитват да спрат да се друсат. Самият той казва че се притеснява да не си създаде сега пък проблем с алкохола...
Тук баща му отново не си прави труда да помогне - купуват се ракии, водки, бири както обикновено...и у тях общо взето винаги има алкохол, въпреки че знае какво изживява в момента сина му.
Не знам какъв развой на нещата е това, дали ще се закачи сега пък към него, дали когато се оправи психически ще му е трудно да спре да пие...и изобщо...много ми е объркано.

Ами не, по никакъв начин не мога да разбера дали като излиза не си взима и изобщо къде ходи.

Аз да си кажа имам едни планове за него... Иска ми се да го махна оттам. Евентуално за постоянно даже.
Но не знам дали ще се осъществи, дали изобщо е редно и дали имам право да го правя. То верно съм му близка, ама...

Стана малко дълго... ще съм благодарна да пишеш пак.


-------
N/A

Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 13:36



Само да ти кажа че с алкохола наистина може да стане голям проблем. Моя приятел като спря хероина миналия път и така се пропи, ужас, мисля че е по-лошо отколкото да се друса, защото не беше обикновенно пиянство а надрусване с алкохол, до безсъзнание. Но иначе повечето съм чувала че като спрат хероин пият много. Дано не прекали, че тогава е по-трудно спирането май.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Mapия]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано09.09.06 22:37



Мдаа, казва че вече има алкохолни кризи.

Днес като му се обадих каза, че трябва да отиде до магазина и ще ми звънне след 20мин. Е, обади се след 4 часа. Мнооого пиян. За тези 4 часа аз разбира се, се притесних адски много и кво ли не ми мина през главата.
Бил с компания и не издържал.
До тоя момент се опитвах да говоря нормално и да не се караме, но като ми го каза се ядосах и повиших тон. В резултат на тва той започна да се жалва как всички го наранявали, как на никой не му пукало за него... бе жертва, жертва.
Опитах да обясня, че не можеш ти да излезеш навън, да видиш познати и да отидеш и да се напиеш. Особено в това си състояние сега. Утре същото може да стане... само че с хероин.
Отделно от това, той си се вижда с хората, които взимат и с тези, от които може да си купи. От 10 дена се занимава и с продажба /не на хероин/. Твърди, че само замества някакъв човек и всичко ще свърши другата седмица. Аз обаче имам съмнения, че го е правил и преди.
Всички тия неща той не се старае много много да ги крие от мен - явно ги смята за нормални. Та... аз ли не съм в час, или така не се спира ?! Каква е вероятността да не е взимал, при положение че не сменя тази среда ?
В последните дни е много нервен, подвиква на всички, кара се с майка си, защото не иска да му дава пари.

Не знам какво да правя... как да се държа, как да подходя, как да го мотивирам. Той иска да успее, обаче е безхарактерен, безволев и разглезен... когато става въпрос за такива лоши влияния, много лесно може да му се въздейства.


-------
N/A


Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано10.09.06 23:23



Е, значи е минал успешно първият и по-лесен етап от цялостното преодоляване на зависимостта...ако още си държи тази идейка в главата....

Сега е на вторият и по-труден психичексата зависимост - апатията, депресията, самосъжалението са характерни за този етап и желанието да замести с нещо също...

Лошото е, че с алкохола е "от трън та на глог" ....



Ако той още не се е раколебал по отношение на спирането, ако оценява като добро това, което до тук е постигнал е най-добре наистина да се махне от тази обстановка, която го изнервя, понеже това ще му даде малките причини, които биха му позволили да се върне към старите си навици - защото няма как иначе или защото е невъзможно да се справи иначе или защото....може да си измисли още много защото, но явно му се и сервират на тепсия готови решения....

Стига да има такава възможност и той да е съхранил в себе си първоначалното си желание да си промени живота , да не се е отказал напълно....

Но това ти трябва да си прецениш и той според конкретните обстоятелства, но не бива нищо да става насила .....

....и си поемете и двамата отговорността за евентуален неуспех....защото може и да го е решил, но това да е само стъпка от пътя, може пак да се върне, после пак да продължи...нищо не се знае....пътят е доста дълъг, трънлив и с много завои....

А за ревията не разбрах защо да не може да я почне щом е чист? Какви резерви има докторът? Това може би е добър вариант - защото так и да се изкуши ще си се откаже сам от идеята като види, че не му действа хероина, незнам....какво казва доктора точно...все трябва да е обяснил нещо....


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 10.09.06 23:26.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано10.09.06 23:37



Вижда се с хора, които вземат и от които може да си вземе?!?
..... едва приключил с физическата абстиненция....

....изобщо не ми се вярва, че не се е изкушил, просто не бих го повярвала и за човек с извънредно силна воля...ако не са минали поне няколко години...

По принцип невъзможни неща няма, но това ми се вижда доста невъзможно, дано да греша...

...не подхождай никак...нека знае, че може да разчита на теб ако реши нещо, нека ти има доверие, но сам трябва да поиска помощ, ти нищо не можеш да направиш...наблюдавай го отблизо...това е, постигнал е доста ако е преодолял физическата зависимост, може да е решил обаче, че за сега не може да продължи нататък или пък може само за малко да е залитнал и да продължи ....може замествайки с алкохола да успява да не взема друго (макар и да не мисля, че това е по-добрия вариант, но важното е той какво мисли)... прекалено много са неизвестните и хипотетичните възможности....времето ще си покаже....


Daughter of the Night


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.