Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 30.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Лечение от хероин вкъщи  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано04.08.06 22:09



Здравейте.

Значи става въпрос за взимане на хероин в продължение на 3 месеца. На помпа. Първият месец през няколко дена, следващите два - всеки ден. По веднъж на ден, 10-тка.
Сега човекът иска да се откаже. Искам да попитам дали може да се справи при домашни условия, вкъщи - без клиники и лекари ?
3 месеца според мен не са никак много, но вие кажете.
От вчера не е взимал. Казва, че много го болят ставите. Опитва да яде и да пие течности, но повръща всичко. Не може да спи, има леки гърчове на моменти когато легне, обливат го топли и студени вълни.

В момента за жалост не мога да наблюдавам отблизо нещата. Възможно ли е толкова много да го боли на този етап...може ли да преувеличава ?
Знам, че има някакви хапчета за тези болки в ставите. Как се казват и може ли вече да ги взима...или е рано още ?
Ще съм благодарна на всякакви съвети и препоръки за лечение при домашни условия.

Дано да съм се изразила правилно и да съм описала всичко разбираемо.Мерси предварително.

-------
N/A


Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано04.08.06 23:41



Еми не са много 3 месеца употреба...би трябвало да се оправи до 3-5 дена, поне така си мисля. Стига да не спестява нещо от времето..

Но като за начинаещ от 3 месеца ми се струва голяма дозата която е взимал, а и всеки ден...създал си е навик...но би трябвало да се оправи лесно, ако го е решил наистина той, а не е поради външен натиск....

Това дето му се случва е абстиненция, би трябвало да не е толкова силна, но....

За болките в ставите не знам какво да ви кажа, по принцип ако отиде на доктор ще му изпишат някакви бензодиазепини и ще трябва да ги пие по схема по доста на ден, вследствие на което ще спи няколко дни и ще е доста замаян и не на себе си, но пък няма да усеща болката....

Без доктор - може да си вземе Зопиклон - заспива и проспива болките през ноща, които са най-ужасни - изкарва некак си деня, вечерта пак пие и заспива, на следващия ден ще му е по-лесно и на следващия и по-следващия вече трябва да се е оправил и само да има включвания от време на време...трябва му само истинско намерение и малко воля...

За да не го боли въобще - ако му изпишат MST или DHC - и да ги намалява постепенно - мисля че за 14 дни....

Това е за което се сещам, но 3 месеца?!? .... дано да си ги изтърпи - няколко дни са и ще се оправи...малко време е за да се закачи истински и физически и психически...незнам...на мен ми трябваха години...но пък всеки си е различен...


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 04.08.06 23:44.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Amme]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано05.08.06 00:03



Този Зопиклон - по едно, всяка вечер - така ли ?
А през деня...нищо ли да не взима ?

Друго...душове, разтриване ?

-------
N/A


Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано05.08.06 14:03



Душове и разтриване - особено на краката - са си направо благодат, ако има кой да се занимава...
Също и гореща вана...просто докато киснеш във водата не се усеща болката и напрежението...

Едно или максимум 2...някакви успокоителни- диазепам, лексотан...лошото е че са със рецепта и не може да се прескочи доктора така...но пък ги изписват и на жени...възрастни и не толкова доста често...та не е невъзожно да се намерят и без да е наложително той да ходи на доктор....
...но това си е общо взето метода на отказване "студена пуйка"...иска се много воля...но пък прескочи ли веднъж, после няма да му се иска да го изтърпи това пак и това може да го спре да се върне към хероина като се оправи...все пак не е от много време....

Най-добре е ако му изпишат МСТ - няма да усети никаква болка, ще си е добре физически и всякак, а в същото време ще се откъсне от средата, от навика да търси пари, от срещите с дилъра...но не за повече от месец, по принцип процедурата е да се намаляват за към 14 дни...и накрая да е добре и без....но не трябва греши с времето и дозировката ...за това за тях си трябва доктор а не самолечение...

До къде го е докарал - разправяхте, че се мъчи в момента...изкара ли поне 2 дни?


Daughter of the Night

Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Amme]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано05.08.06 14:43



Ами...да, изкарал е 2 дена.

Снощи е взел 2 диазепама и болките са понамаляли.
Днеска много го боли и съвсем се е отчаял.
Зопиклонът е купен вече и от довечера го започва.
Повръщането е намаляло, но няма апетит.
Категорично отказва да ходи на лекар, страх го е, че ще го пратят в клиника.
Майка му обаче сутринта е направила консултация с лекар. Тя е описала нещата и той е предписал 2 неща за през деня - КАРБАМАЗЕПИН и ХЛОФАЗОЛИН. Тези неща са по-профилактични и може да се предписват така без преглед... ? Да не му стане нещо ? Първото било за гърчовете, а второто - за сваляне на кръвното. Тези плюс зопиклона, е казал.
Трябвало да пие по едно от двата вида три пъти през деня.
И аз казах за студената пуйка. Или пък поне да опита само със зопиклон и да не се блъска с толкова много неща...но той казва, че болките са нечовешки и не може да ги изтърпи.
Отделно имал проблеми вече с дилърите...
Не знам...толкова да затънеш за 3 месеца ?!?

Наистина не мога да съм там сега и да наблюдавам отблизо. Общо взето поддържам връзка с него. Уредих /и с негово съгласие де/ през
по-голямата част от деня при него да е негов близък човек, който е далеч от тази среда. Добра идея ли е ?

Не знам...как ви се струва ?

ПП. при по-лабилни и слаби хора болките по-големи ли са ?
-------
N/A

Редактирано от *cлънчицe на 05.08.06 15:05.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано05.08.06 15:16



Ха...никой няма да го прати насила в клиника, без това да е неговото изрично желание....сигурна съм че има доста хора, които примерно не могат да се вредят, местата за лечение са малко...та да не се притеснява за това...

...но пък го разбирам - и аз поради някаква неосъзната най-вероятно причина не ща да ходя на доктор....хем знам, че би било добре да отида, ама...

Ми нека да опита и да види как ще му повлияят...щом е изкарал вече 2 дни, като прескочи и третия - мисля че по това време някъде е макса на гадното...след това трябва да търгне вече на оправяне...

Да не би да спестява нещо за времето за което е бил закачен, за да не тревожи близките си да речем...щото такива мъки за 3 месечна зависимост и за 10ка на ден....де да знам, малко ми е странно...но както и да е важното е че има желание да се оправи, пък може да си има причини....

То тва си Е "студена пуйка" - без заместители е...те тия лекарства ако помагат да може да се заспи е доволно, друго не знам дали облекчават особено...поне на мен не са ми помагали де...да стиска зъби и да удържи фронта още ден-два и трябва да тъгне на подобрение...

Само ако крие нещо и зависиостта му е по-сериозна и от повече време - ще е необходимо повече време и за да се подобри, но не повече от 2 седмици общо докато е ОК физически, каквато и да му е зависиостта и от колкото и време да е... просто максимуа на гадното ще се проточи малко до след 5тия ден сигурно и после ще става по-добре....

Но това само за физиката, ако зависимостта му е от повече време трябва сериозно да се замислите за психологическа помощ, понеже психическата зависимост е много по-тежка и трудна за преодоляване от тия няколко дни, които ще го боли...само за това е от значение да се знае дали не крие периода си на зависимост, защото може да се оправи и после пак да влезе с нови сили обратно в ****.....

Това с близкия дето да е до него е добре, стига той да иска и да може да го изтърпи...но щом той го е поискал.....аз примерно не бих желала, ама хората са различни...

Не знам да има връзка между лабилност и физическа болка...може просто някои по-чувствителни хора да я преекспонират и да има се струва по-голяма от колкото е, иначе...едва ли...


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 05.08.06 15:36.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Amme]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано06.08.06 01:20



Благодаря много.

И на мен ми е странно за тези болки.
Не знам. Не знам как бих могла да разбера дали тия 3 месеца са наистина толкова, без да помисли, че му нямам доверие и се съмнявам в него.
Казва, че са 3 ама...

Одеве се чухме. Звучеше ми по-спокоен. Пуши много трева. Вече пие лекарствата, а сега се надявам че спи. Действали, но бързо го пускат. Сигурно не са много силни... ? Най-вече краката го болят. Разтриването ще има кой да го прави в следващите дни поне по веднъж.

Казва, че първите 3 пъти е смъркал, след това е започнал на помпа. Още нещо: последните 4 седмици го е мешал със СУБСТИТОЛ, защото вече не го хващало а не искал да увеличава дозата. Тва днеска го разбрах.
Да попитам - това мешане може ли да е причина за силните кризи ?

Вече обаче си има проблеми с хората, от които е взимал и това допълнително го скапва. Дано не стане някоя беля...

-------
N/A


Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано06.08.06 07:26



Да не е хубаво да загуби доверието, по-добре не го разпитвайте, той сам ще си каже ако реши...
При пушене на трева понякога се усеща по-силно абстиненцията - поне като емоция, незнам...но пък все с нещо трябва да замести...тъй че може би е добре...до хора си е - на някои помага, на други пречи...

Ааа субститола доколкото знам качва много дозата т.е след взимане на субститол, ако после се вземе хероин трябват по-големи количества за да се почувстваш добре...така съм чувала, но иначе само веднъж съм пробвала и не мога да кажа със сигурност...
Незнам, възможно е, но не мога да ви кажа със сигурност, понеже не знам субститоловите кризи какви са, но нищо чудно...ще разпитам, ако науча нещо ще ви кажа...
Тва че има проблеми със дилърите може и да е добре...ако в следствие на тях няма от къде да си намира...е, зависи какви и доколко са сериозни тези проблеми разбира се...

Може би е тръгнал на подобрение вече, хубаво е да може да говори с някой - психолог, приятел...защото след като се оправи физически може да си каже "ето вече съм добре, може да си взема само за веднъж, няма да ми стане нищо...и т.н"....защото психическата абстиненция после хич не е за подценяване...
Или да му вземете от някъде налтрексон (ревия) което лекарство е антагонист на опиатните рецептори и ще го предпази от грешки - дори и да си вземе ще види че няма да му подейства и ще се откаже от идеята...
Може да попитате "майка" от темата "тест" как се отразява на сина й - той го пие от доста време и мисля, че е добре...
Утре вече може би трябва да е прескочил най-гадната част и да усети облекчение постепенно...дано...държте ни в течение ако не ви е проблем и успех




Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 06.08.06 07:31.



Тема същия случайнови [re: *cлънчицe]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 15:03



Здрасти, моя приятел сега също се опитва да спре сам в къщи. Заключвах го по негово желание когато излизам, защото няма кой да седи с него, но той разглобяваше ключалката и излизаше. Сега пак реши да седи вкъщи стоя около четвърти ден му е днес, обаче абстиненцията започна от неделя, мисля че е взимал в събота но не ми казва. Пие по половин хлофазолин за намаляване на кръвното, половинка защото неговото си било ниско. Карбамазепин не пие, преди пиеше Тегретол, ама май се и друсаше тогава. Сега нищо. Смърка от около три месеца, така поне твърди ама не му вярвам много, преди е бил около 10 години с прекъсвания на хероин. Ходихме в един кабинет, специализиран е в тези неща, на ъгъла на ул. Искър и Левски се намира. Ако се надруса заведете го там. Ние ходихме но лекаря беше в отпуск, от днес е там, трябва да си запишете час първо, ще потърся телефона и ще ви го кажа. Казаха ни че има три програми - детоксикация за 10 дни, субститол (синтетичен морфин) за 6 месеца, метадон за 3 години. Естествено че не ви препоръчвам метадона особено ако е взимал само 3 месеца, при моя приятел симптомите са същите, казва че Зопиклона не му върши работа защото само заспива и след 1 час се събужда и всичко продължава. Ще се радвам ако продължиш да пишеш, и да видя при вас как върви. Дано всичко е наред, ако вземе въпреки всичко не се отказвайте. Приятелят ми е решил да пробва сам, и ако не стане да ходи в този център на Искър.



Тема Координати - лекарнови [re: Mapия]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 15:11



Превантивно-информационен център по проблемите на наркоманите
бул Васил Левски № 126, вход от улица Искър
тел. 944-64-97
работно време - 8:00 - 18:00 (събота и неделя почиват)

няма да го вкарват в болница, добре се държат, лечението мисля е домашно, просто изписват лекарства




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.