Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 30.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Координати - лекарнови [re: Mapия]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано08.08.06 20:28



Виж си пощата непременно....


Daughter of the Night

Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Amme]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано09.08.06 23:12



Привет.

Ами... да не бързам, ама май вървиме към подобрение.
Повръщането почти е изчезнало, още течност не може да пие, храни се горе-долу добре, казва, че с всеки изминал ден апетитът му се възстановява. Но ужасните болки в краката продължават. Тези лекарства много го замайвали и яко му се вие свят. Явно наистина организмът му е по-чувствителен. Днес звучеше ентусиазиран и по-уверен.
За тревата - помага му.
За зопиклона - продължава да го пие, с него успява да спи, първите две вечери майка му каза, че имал гърчове цяла нощ и е бълнувал.

Ам сега с лекаря на мен малко са ми странни и неясни нещата... значи засега с него се среща само майката на момчето, той не иска да ходи. Последното негово решение е от другата седмица той да го преглежда и наблюдава, но само вкъщи. За мен това решение е странно и не знам доколко е само негово. Не искал да ходи в клиниката, защото щяли да го видят познати, а не иска много хора да разбират /той е в не много голям град/. Пък и мисли, че ако отиде там все ще го убедят да влезе за лечение, а той не ще да е регистриран като наркоман... и общо взето, срам го е един вид /!?!/. Иначе докторът няколко пъти е предложил да влезе и е казал, че ще са нужни не повече от 14 дни там за детокс.
Та последно са се разбрали да го посещава у дома. Казал е, че от другата седмица ще намалят дозата на тези двете лекарства /за кръвното и гърчовете/ и ще ги пие само 2 пъти на ден.
Амме, бихте ли казали мнението си за тези неща ?
Време ли е вече за намаляване ?
А за психиатъра - със сигурност идеята е много добра. Това обаче едва след пълното му физическо възстановяване ли е добре да стане ?
Много благодаря за информацията за Ревията. Лекарят също е споменал. Казал е, че е наложително да се пие това нещо. Така че и него ще започва по-нататък.

За проблемите с дилърите - става въпрос за лек побой и заплахи, след като е отказал.
Днес е 7ми ден, откакто не е взимал.
Силно се надявам да се задържи така.
Всъщност...притеснява ме, че онази вечер е излизал с някакъв негов приятел за няколко часа. Утре пак щял да излиза. Било му омръзнало да си седи вкъщи. А в същото време стабилно се оплаква, че още си го боли. Не знам дали е повод за притеснение.



-------
N/A

Редактирано от *cлънчицe на 09.08.06 23:28.



Тема Re: същия случайнови [re: Mapия]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано09.08.06 23:16



Благодаря за помощта и информацията, но той не е от София. А и няма да се съгласи да ходи в тази клиника...

Успех с твоето момче, дано се оправи.



-------
N/A

Редактирано от *cлънчицe на 09.08.06 23:30.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано10.08.06 21:16



Супер

Много се радвам...

Да, може би болките в краката отшумяват по-бавно, но и тва би трябвало да премине - след още толкова дни...
Тва си е тежка форма на каране на абстиненция все пак...с ДХЦ, МСТ или субститол, просто няма да усети нищо, но има си тънкости разни трябва да намалява, иска се воля, но пък всичко ще мине съвсем леко...и тях ги изписват за 14 дни май - може и тва да има в предвид лекаря, не знам...
Не знам какво да ви кажа - докторът може би най-добре ще прецени все пак той е назначил това лечение...
Не психиатър - психолог - или просто някой с който да може да споделя, най-добре да е със съответното образование разбира се, за да може да го насочи по подходящ начин, някой с когото би могъл да споделя без притеснения, да открият заедно корена на проблема, щото той никога не е в самата употреба....Не пречи и да е по време или след възстановяването, но просто си трябва, за да може да задържи постигнатото, а не да е направил просто един опит...психическата абстиненция е много по трудно преодолима от физическата...в началото е много остра...като спре да боли и човек вече не е ангажиран в това да се справя с болежките, настъпва една празнота, апатия, депресия...ще ти се поне веднъж да си вземеш, един вид да си починеш от борбата и после да продължиш с нови сили, защото знаеш, че от веднъж няма да ти стане нищо кой знае какво...обаче в повечето случаи не можеш да се спреш и има втори, трети път и т.н

Ревията си е направо задължителна, ако иска да си задържи постигнатото и да продължи напред, стига наистина да я пие, а не да симулира - пие ли я, поне в периода за който действа тя, никакъв опият няма да му подейства...

По добре е да си седи в къщи поне докато се стабилизира...щото кат нищо може да се изкуши и после да симулира...всъщност няма да е съвсем симулациа, понеже след като се изчисти човек и вземе веднъж, поне за една нощ или денонощие ще има дискомфорта на абстиненцията, просто в по-лека и поносима форма....

Надявам се да не го е треснала психическата, като се е пооправил до състоянието да може да излиза, щото точно сега опасността да се завърне на стария път е доста голяма...зависи си от него и от това до колко е мотивиран да продължи, но пък и никой не се е отказал още с първия си опит...е, ако действително е от 3 месеца, незнам...но нещо не ми се вярва много...незнам...


Daughter of the Night

Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Amme]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 11:40



Само да кажа че приятеля ми твърди че е напълно възможно за три месеца взимане на хероин да се пристасти така и да бъде с такава силна абстиненция. Ако не може да се справи сам с депресията може да се взимат антидепресанти след като минат болките, например серопрам може, приятеля ми не го е взимал още но мисли да го започне сега . Ние го взехме без рецепта от аптеката.



Тема Re: същия случайнови [re: *cлънчицe]  
Авторпoли (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 11:56



Здравей, слънце. Аз съм майка на момче на 23 годи. което по същия начин се бори. Вече 7месеца от както е чист. А е ползвал хероин чрез смъркане близо 7години.В момента пие ревия незнам дали му помага но си мисля, че за да се спре наркотика трябва да имаш силно желание и причина. Например да обичаш както си мисля ,че е при моя син. Много е трудно мисля, че ако ти е приятел трябва да си до него или го взими при теб.Пиши моля те. И да не стане от първия път щом е решил да спе ще успее.

Исках да попитам и момчето което пишеот колко време не е наркоман. Как се справя и не му ли се иска при трудности в живота а те са много да се предаде.



Тема Re: същия случайнови [re: пoли]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 11:07



Кое момче? В тази тема сме само момичета.





Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 14:46



какво стана успя ли да спре?
при моя човек няма развитие за сега, още си взима всеки ден





Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Mapия]  
АвторByйчo (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 02:41



Разбери че само комуна може да му помогне.....домашното в повечето случай не помага....той му минава и излиза на вън и пак взима....остава най-страшното психическата зависимост а повярвай ми тя най-силна!!!!



Тема Съвет от наркоманнови [re: Byйчo]  
Автор retrofil (непознат )
Публикувано21.08.06 09:59



За *слънчице: В момента в цялата страна усилено предлагат Налтрексон (Ревиа). Не че съм против, но имайте предвид, че има хора, при които Налтрексона предизвиква невероярно силна депресия! Просто преди да започнете да давате по 5.60лв. (поне) на ден за Ревиа направете сериозно проучване относно този препарат. Още нещо- абстиненцията към Субститол и MST е далеч по-гадна отколкото към материал! Желая успех и много поводи за усмивки!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.