Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 30.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Mapия]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано25.08.06 18:41



Ми... психически не е никак добре.
Единият от родителите не му оказва никаква подкрепа, у тях са постоянни скандали и това го смазва още повече... и в тези моменти все му се ще да си вземе. Надявам се тези фактори да не повлияят...щото знам, че сега му трябва най-много подкрепа именно от семейството.



Иначе: болките в ставите се появяват рядко вече, яде доста, от два дена вече не пие никакви лекарства - дори и зопиклон. Трудно му е, но горе-долу успява да спи без него.

Идеята за психолога не я прие добре...

Не иска да си намери никакво занимание...
Отпаднал е, няма желание за нищо...но въпреки това от седмица излиза всеки ден и не се знае къде ходи. Първите дни - когато беше по-зле, говорехме повече, разказваше какви планове има, какво ще прави след като се оправи...а сега...е някак апатичен, отпуснат, незаинтересован, на моменти груб, подвиква ми...

Ammе, моля за включване и мнение.


ПП. поли - Благодаря Ви. При мен на този етап не мога да го взема, но скоро сигурно ще мога да прекарам известно време с него...дано.


-------
N/A

Редактирано от *cлънчицe на 25.08.06 19:57.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано26.08.06 00:31



И още нещо - 3те месеца се оказаха 8.............

-------
N/A


Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано26.08.06 04:26



Не знам какво да ви кажа, честна дума, видях че питате за мнение, но знам ли колко може да е меродавно мнението ми? Та аз се препъвах толкова време още на физическата част от упражнението, видях по едно време че не е непреодолима, ама се изправих лице в лице с психическата и за сега тя ми е непреодолима...

Ситуацията ви е доста сложна...
Особено с тези скандали за които говорите, имайки в предвид крехкото му психично състояние в момента....
Ако наистина се държи още за мен си е абсолютен герой...



Не може точно този фактор да не повлияе, не стига, че липсата на определени вещества в мозъка са го потопили в тъмна депресия, ами и непрекъснати скандали?!? То това може да накара и човек дето не е пипал да пипне... Няма ли как да се повлияе на този родител да си сдържа малко нервите или момчето да не е в негова компания поне за известно време?

Браво, ако въпреки всичко е успял да не пипа, явно желанието му да спре е истинско, но в тези моменти човек си търси все пак извинение за да си вземе, някакви непреодолими и важни неща, с които уж не може да се справи, а при него са си налице и без да ги търси...не е добре, кажете им да се спрат поне за известно време с истериите и тормоза, особено ако са на тази тема...

Ясно ми беше, че не са 3 месеца, дори предполагам, че са и повече от 8, не знам, дано да се лъжа де...

Нормално е - това, че не иска да си намери никакво занимание, че всичко му е черно, не вижда смисъл, меланхолия, апатия...тия неща се случват точно в този период и именно за това се определя тази фаза - на психическата абстиненция като по-трудно преодолима...в депресия е...но това е нормална реакция на организма - на мозъка, на който са спрени определени вещества, а той не може още да си ги произвежда сам...

За това би било добре да поговори с психолог, но явно не е узрял за идеята, то и аз не съм, колкото и да го препоръчвам и да знам, че е добре...разбирам го...

А по въпроса с налтрексона какво казва? Четох, че донякъде помагал и за психическото стабилизиране, освен че е антагонист на опиатните рецептори...той е точно за момента, в който се е изчистил физически, но е хубаво да е честен и наистина да не е взимал, за това се прави и тест преди да се почне, не с нагласата "Я да видим сега ти лъжеш ли ни или не...", той сам би трябвало да поиска да си направи за да е сигурен, че е чист и може да го почне, щото ако не е, това което ще му се случи съм чувала, че не е много хубаво....пък и в краяйна сметка го прави за себе си, ако го прави за някой друг, каузата е обречена....

Сигурно ли е, че като излиза и никой не го знае къде ходи не си взима? Едва ли има начин да научите, защото ако го прави ще е особено внимателен да не се разбере, но дано не е това и да държи на решението си.

А това току що го прочетох в един друг форум - "Да се бориш с мислите си прилича на един човек, който с цел акуратност и хигиена решил повече да не ака. Ден не акал, два не акал. След това, естествено, не издържал, но продължавал да уверява всички, че не ака."

Много се надявам случаят да не е този, но на мен лично ми се е случвала доста често да се намирам в тази ситуация, разбира се не буквално за да изпитвам определени съмнения....

Но дори и така да е, дори и да е сгрешил няколко пъти, ако си държи на решението все ще успее...пак повтарям ...от един път никой не е успял...преодоляването изисква определена упоритост, стига само ако се случи да сгреши да не си каже "край, провалих се"...и стига да няма около себе си други хора, които да му го повтарят....

Пишете!


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 26.08.06 04:30.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Amme]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано04.09.06 15:57



Здравей, Амме. / ако нямаш нищо против да си говорим на ти вече

/

Да, исках мнение, защото съм чела много твои постове и знам, че си наясно и имаш какво да кажеш и посъветваш по тия въпроси.

Оо, да се надяваме, че не са повече от 8 месеца...

Та моят човек не е добре...
Физически се оправи, но психически...
Много е депресиран, апатичен, отпуснат, отдал се е на самосъжаление...
За скандалите - единственият начин да се махне от този човек /всъщност баща му/ е да отиде в клиника - което той категорично отказа още в началото. Другаде няма къде да отиде.
Поведението на баща му аз лично не мога да го разбера. Той всъщност и попринцип си е такъв. Но се надявах, че поне сега ще се очовечи малко.
То са едни постоянни обвинения и караници, бил боклук, бил това, бил онова...
Не прави ни най-малък опит да го разбере и да го подкрепи. Не му пука изобщо.
Самият той предостатъчно се обвинява, та сега и друг да го прави... Честно казано наивно се надявах този фактор да не повлияе, защото момчето е минало пубертета отдавна и ще се държи, но... очевидно в сегашното си състояние е достатъчно крехък и лабилен, много важно че е голям. Това го знаех, но се чувствам безсилна специално по тоя въпрос и...
Майката е абсолютната противоположност. Тя много страда и е до него...не винаги постъпва правилно по мое мнение, но поне го подкрепя и помага.
Та не знам. В последните дни бащата малко се е кротнал и уж се сдържа, да видим докога... Иначе общо взето се влияе само от майката.

За ревията - добре прие идеята и каза, че ще я пие. Но докторът, с който майка му прави консултации, казал че е още рано да я почва. Защо да е рано - нали вече е добре физически, спрял е всичките лекарства, спи все по-добре без зопиклон, храни се много /дори наддава :), беше отслабнал много/. Ти как мислиш ?
Този тест непосредствено преди да започне да я приема ли трябва да се направи ?

Обаче е започнал много да пие... това забравих да го спомена в предния пост. Наистина много. Казва, че замества хероина...иначе не можел да издържа. Аз знам, че често се случва така при хора, които се опитват да спрат да се друсат. Самият той казва че се притеснява да не си създаде сега пък проблем с алкохола...
Тук баща му отново не си прави труда да помогне - купуват се ракии, водки, бири както обикновено...и у тях общо взето винаги има алкохол, въпреки че знае какво изживява в момента сина му.
Не знам какъв развой на нещата е това, дали ще се закачи сега пък към него, дали когато се оправи психически ще му е трудно да спре да пие...и изобщо...много ми е объркано.

Ами не, по никакъв начин не мога да разбера дали като излиза не си взима и изобщо къде ходи.

Аз да си кажа имам едни планове за него... Иска ми се да го махна оттам. Евентуално за постоянно даже.
Но не знам дали ще се осъществи, дали изобщо е редно и дали имам право да го правя. То верно съм му близка, ама...

Стана малко дълго... ще съм благодарна да пишеш пак.


-------
N/A

Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 13:36



Само да ти кажа че с алкохола наистина може да стане голям проблем. Моя приятел като спря хероина миналия път и така се пропи, ужас, мисля че е по-лошо отколкото да се друса, защото не беше обикновенно пиянство а надрусване с алкохол, до безсъзнание. Но иначе повечето съм чувала че като спрат хероин пият много. Дано не прекали, че тогава е по-трудно спирането май.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: Mapия]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано09.09.06 22:37



Мдаа, казва че вече има алкохолни кризи.

Днес като му се обадих каза, че трябва да отиде до магазина и ще ми звънне след 20мин. Е, обади се след 4 часа. Мнооого пиян. За тези 4 часа аз разбира се, се притесних адски много и кво ли не ми мина през главата.
Бил с компания и не издържал.
До тоя момент се опитвах да говоря нормално и да не се караме, но като ми го каза се ядосах и повиших тон. В резултат на тва той започна да се жалва как всички го наранявали, как на никой не му пукало за него... бе жертва, жертва.
Опитах да обясня, че не можеш ти да излезеш навън, да видиш познати и да отидеш и да се напиеш. Особено в това си състояние сега. Утре същото може да стане... само че с хероин.
Отделно от това, той си се вижда с хората, които взимат и с тези, от които може да си купи. От 10 дена се занимава и с продажба /не на хероин/. Твърди, че само замества някакъв човек и всичко ще свърши другата седмица. Аз обаче имам съмнения, че го е правил и преди.
Всички тия неща той не се старае много много да ги крие от мен - явно ги смята за нормални. Та... аз ли не съм в час, или така не се спира ?! Каква е вероятността да не е взимал, при положение че не сменя тази среда ?
В последните дни е много нервен, подвиква на всички, кара се с майка си, защото не иска да му дава пари.

Не знам какво да правя... как да се държа, как да подходя, как да го мотивирам. Той иска да успее, обаче е безхарактерен, безволев и разглезен... когато става въпрос за такива лоши влияния, много лесно може да му се въздейства.


-------
N/A


Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано10.09.06 23:23



Е, значи е минал успешно първият и по-лесен етап от цялостното преодоляване на зависимостта...ако още си държи тази идейка в главата....

Сега е на вторият и по-труден психичексата зависимост - апатията, депресията, самосъжалението са характерни за този етап и желанието да замести с нещо също...

Лошото е, че с алкохола е "от трън та на глог" ....



Ако той още не се е раколебал по отношение на спирането, ако оценява като добро това, което до тук е постигнал е най-добре наистина да се махне от тази обстановка, която го изнервя, понеже това ще му даде малките причини, които биха му позволили да се върне към старите си навици - защото няма как иначе или защото е невъзможно да се справи иначе или защото....може да си измисли още много защото, но явно му се и сервират на тепсия готови решения....

Стига да има такава възможност и той да е съхранил в себе си първоначалното си желание да си промени живота , да не се е отказал напълно....

Но това ти трябва да си прецениш и той според конкретните обстоятелства, но не бива нищо да става насила .....

....и си поемете и двамата отговорността за евентуален неуспех....защото може и да го е решил, но това да е само стъпка от пътя, може пак да се върне, после пак да продължи...нищо не се знае....пътят е доста дълъг, трънлив и с много завои....

А за ревията не разбрах защо да не може да я почне щом е чист? Какви резерви има докторът? Това може би е добър вариант - защото так и да се изкуши ще си се откаже сам от идеята като види, че не му действа хероина, незнам....какво казва доктора точно...все трябва да е обяснил нещо....


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 10.09.06 23:26.



Тема Re: Лечение от хероин вкъщинови [re: *cлънчицe]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано10.09.06 23:37



Вижда се с хора, които вземат и от които може да си вземе?!?
..... едва приключил с физическата абстиненция....

....изобщо не ми се вярва, че не се е изкушил, просто не бих го повярвала и за човек с извънредно силна воля...ако не са минали поне няколко години...

По принцип невъзможни неща няма, но това ми се вижда доста невъзможно, дано да греша...

...не подхождай никак...нека знае, че може да разчита на теб ако реши нещо, нека ти има доверие, но сам трябва да поиска помощ, ти нищо не можеш да направиш...наблюдавай го отблизо...това е, постигнал е доста ако е преодолял физическата зависимост, може да е решил обаче, че за сега не може да продължи нататък или пък може само за малко да е залитнал и да продължи ....може замествайки с алкохола да успява да не взема друго (макар и да не мисля, че това е по-добрия вариант, но важното е той какво мисли)... прекалено много са неизвестните и хипотетичните възможности....времето ще си покаже....


Daughter of the Night


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.