Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 15:20



Знам какво пише в интернет, то е ясно. Само не ми е ясно кой печели от тези слухове. Няма нито едно сериозно научно проучване, доказващо вреда от аспартама. От нефт значи... Не знаех, че в нефта е пълно с аминокиселини



Отиди в аптеката, как се продава.

Всъщност хората хомеопатията пробутаха, та обявяването на аспартама за отровен едва ли е било по-трудно.

Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 15:30



Казваш - не е вярно, че се произвежда от нефт ли?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 16:06



Що ли тогава праловеца е убивал животни - да им ползва костите за да прави ножчета за плодове?
Шимпанзето - Даммммм, май не е липсващото звено.
Изобщо подборът на животни по принципа на биологично сходство с човека често е доста странен. Оказва се например, че лалугерът се предпочита при имунологически и ракови изследвания, а при изследване на сърцето и кръвообращението прасето се смята за най-близко до човека.


Ето тук малко реални находки по нашите земи.

В предната част на пещерата "Миризливката" са намерени сечива.Кремъчните оръдия на труда са разнообразни по форма, но са грубо издялани.
Направата им ставала в самата пещера.Открити са и няколко примитивни костени предмети.Намерените игли от кост и кремъчни оръдия на труда(за обработване на кожите) показват, че първобитният човек изработва своеето облекло от кожи, за да може да съществува в суровите климатични условия.
Човекът не познава земеделието и скотовъдството.
Той се храни главно с месото на убитите от него животни, отчасти с плодове, корени и растения, които събира.



Тема За прачовеканови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано08.12.08 16:45



... За да се проведе толкова бурно развитие на човешкия мозък, бил необходим цял “пакет от новаторства”. Наред с изправения вървеж и външните принуди, несъмнено решителна роля играла промяната в храненето на прачовека. Докато маймуните продължавали да са вегетарианци, прачовеците започнали да се занимават с лов на дивеч и да ядат суровото месо. Пренагласата на богата на белтъчини храна, към пълноценно хранене с месо било решаващият ключ за нарастването на мозъка.

Ама сигурно затова съм толкова умна

.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 16:54



Доказано е, че хората произлизат от Африка. Там няма студени зими. Всъщност човекът е единствената маймуна, живееща при по-студен климат. Логично е след разселването да си присвои чужда кожа, понеже собствената не топли толкова. Шимпанзето е най-близко в генетично отношение. Приликите му с човека са твърде много, за да бъдат пренебрегнати. Месото е полезно, но с мярка. Маймуните убиват не просто от скука или злоба. Убиват за да се нахранят, тъй като протеините са доста дефицитни в Африка. Протеините, а не мазнините са основната причина за яденето на месо, буболечки и риба.

* Да добавя - маймуните и сега ядат месо. В цитата от Уикипедия го пише.
Най-важното е невидимо за очите.

Редактирано от Изyмeн на 08.12.08 16:59.



Тема Re: ако един организъм произвежда [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано08.12.08 17:39



Така де и аз това казвам в основата са белтъчините - най добрия протеин е в месото, а не от растения. Месото съдържа и мазнини, млякото също и рибата тоже. Та затова смятам НВД за най балансираната от всички диети - има и протеини и мазнии и въглехидрати - в пропорции, които аз смятам за добри. Не смятам за добра идея изключването на мазнините за много дълъг период, същото е мнението ми и за веганството, твърде много въглехидрати, не много качествен протеин и липса на животински мазнини, особено визирам рибата като такъв източник. За чай-плод е ясно, но до 3 дни го приемам.

И още нещо искам да вмъкна относно теория, че видите ли липсата на въглехидрати влияе на умствения процес - работата ми е изключително свързана с умствено натоварване - работя "на бюро" - по 10- 12, че и повече според зависи, не забелязвам някакво оглупяване от повечкото месо и по-малкото въглехидрати.


Приятно ми е да си спориме, че иначе ми доскучава в клуба, но утре....



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 18:42



Не съм съгласен с това, че са балансирани. Много пъти съм споменавал - основен източник на енергия трябва да са въглехидратите, а не мазнините.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 20:05



Но е факт, че при НВД-ВМ се намаляват основно мазнините, без да се губи мускулна маса, докато въглехидратното хранене дава енергия за кратко време. Един шоколад дава "пауър" за аеробни упражнения - бягане, кростренажор, вело... но след това си мнооого изтощен и мноооого гладен, това от скачането на нивата на инсулина. И като си хапнеш като невидял после, познай какво се лепи на д-то.
Всичко това не го пиша само от ровичкане в интернет, а съм го изпробвала през дългите си перипетии с разни диети всякакви. То не какво ли не ссъм опитвала - глад, моно диета, ледена вода, оцет и лимони, Байкова, Майкъл Търмънд, Дюкан, с него от ден до пладне просто търпилото ми не издържа и затова там не мога да кажа, но пък чета какви завидни резултати дава. Изобщо бедното ми тяло е видяла много издевателства.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано08.12.08 20:06



Благодаря ти за подкрепата и за това, че винаги си била искренна с мен. така е наистина си права. Убежденията са ми такива, което ще означавали, че всеки път усилията ми ще водят до провал. И означавали че съм си обречена.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 21:05



Шоколадът съдържа доста мазнини, а освен това и различни вещества, дето дават сила. Аз например изядох половин черен шоколад преди време и усетих как ми се покачва кръвното - явно имаше доста алкалоиди в него. Нали знаеш - "Рънътъ прай бурбътъ"



Най-важното е невидимо за очите.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.