Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 18.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 11:42



Моляте дай ми го по подробно това НВД -ВМ



Тема Re: И още:нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано07.12.08 13:57



Инсулиновата резистентност НИКОГА не е сама! Винаги има съпътстващ хормонален проблем. Когато се въведе ред в хормоналния баланс на организма се нормализират и нивата на имунорезистентния инсулин /IRI/, а и теглото започва да се редуцира. Има лекарства за нормализирането на инсулина, но те ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се предписват от специалист - ендокринолог. Не е задължително да се пият цял живот, ако след като нивото на инсулина се номализира се въведе някакъв ред в храненето като диетата трябва да е бедна на мазнини и въглехидрати. Аз пих лекарствата три години, като при мен съпътстващ хормонален проблем е ХИПОТИРЕОИДИЗЪМ /недостатъчно или никакви щитовидни хормони/. Всеки сам си избира хранителния си режим, но това е основното. Момичето обаче НЕПРЕМЕННО трябва да се консултира с ендокринолог, който да следи състоянието й продължителен период от време /докато е необходимо/.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yoanence]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано07.12.08 15:46



Моля ти се, отиди на лекар. Кажи му подозренията си. Само лекарят може да те диагностицира и да ти каже какво да правиш и какво да не правиш. Може въобще дори да не е толкова страшно, колкото си представяш. А може и да има решения. Обещаваш ли ми?





Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.12.08 16:26



Че са вредни тия двата - вредни са. Няма място за безпокойство, не са толкова опасни.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Ayame]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 17:49



ходих. казаха ми че трябва да свалям килограми. ходих и на ендокринолог. Той се зарадва много от факта, че поне съм забременяла. Изписа ми редуктил и метформин. Едновременно..Редуктила го купих, но след като прочетох листовката му така си седи в шкафа. А метформина го започнах, но желанието ми за СЛАДКО не изчезна. и в един момент хем пиех метформин, хем ядях и сладко. Естествено отказах се от метформина. Смених ендокринолога, направих повторни изследвания. всичко беше в абсолютна норма и новата ендокриноложката стигна до извода-пак диета. Скара ми се що съм пила метформин, защото нямало нужда и как така предния ендокринолог си е позволил да ми го предпише без да ми е правил изследване. И така до там се приключи.



Тема Re: И още:нови [re: mecopuh]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 17:59



От гладолечението на Емилова, нещата се нормализирват, но до момента в който отново се насхвърлям върху забранениете неща, става ми гузно и контрола е под всякъква критика. Което на теория -зная, че напълно зависи от мен...Причината да забременея беше именно тази -1 месец глад със захранване и 6 месеца не се окусих със сладко и сутрин и вечер по половин час бях на стадиона. Но до сега не съм възприемала за нормално мисълта да живея вечно на такъв режим и може би от там идва тази въртележка-днес на диета, утре на прехранване. Аз и за това попитах,може ли цял живот да живееш на плодове, заленчуци, риба и ядки.



Тема Re: И още:нови [re: yoanence]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано07.12.08 18:10



Не мога да разбера защо продължавате да наричате експериментите с глад на Емилова лечение? За мен това си е вид мъчение, което са практикували и нацистите в концлагерите по време на втората свтовна война с цел "прочистване" на света от определени групи хора! И като резултат - стотиците хиляди починали от глад и изтощение!!! А колко много здравословни проблеми води след себе си т.нар. ГЛАДОЛЕЧЕНИЕ - това е повод за друг разговор!!! Има толкова много други диети с що-годе балансирано хранене. Дори и диетите на доц. Байкова са за предпочитане пред издевателствата на Емилова!

Редактирано от mecopuh на 07.12.08 18:14.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yoanence]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано07.12.08 21:03



Ох, милата. Това българските лекари са в голямата си част незаинтересовани некадърници за съд. Много мога да изпиша по темата :) , но не му е тук мястото. Постарай се да се информираш, трябва да се иде не само при ендокринолог, но и да се види панкреаса и другите вътрешни органи, както и кръвта, т. е. изследването трябва да е много по-пълно. Иди в клуб Здраве, поинтересувай се и намери най-добрите специалисти, които да ти изяснят точно в какво състояние е тялото ти и какво трябва да се прави. Ако трябва - пробвай няколко. Един малко подъл трик е да не казваш на новия лекар точно какво ти е, само най-общи симптоми и да видиш доколко съвестно ще те прегледат и дали ще познаят какво ти е.



Ето тук намерих един линк - ако четеш английски - за идеалната диета при това заболяване. Пише, че за да се намали гладът за сладко, който е много типичен при хиперинсулинемиците, трябва 2-3 месеца да се балансира инсулинът. Ето:





Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yoanence]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано07.12.08 21:28



НВД -ВМ
Нисковъглехидратна - високомазнина диета + спорт.
Но не е за всеки, особено за тези, което са убедени от масовите мнения за това колко са вредни мазнините и колко са полезни въглехидратите. Не може човек, който е убеден в панацеята плод-чай и пак плод-чай, да закусва с яйца и бекон, да обядва с пържола (мазна) и зелена салата и да вечеря с пиле и броколи. За това всеки сам избира режима си, не може да ядеш нещо, за което смяташ, че е противно и вреди на здравето ти.


Списък с храни подходящи при НВД

1. Всички видове месо, риба, субпродукти (черен дроб, бъбреци, сърца и пр.), бекон, колбаси (само много сухи). Ако използвате мляно месо, смилайте го на място в магазина, за да знете какво съдържа.
При приготвяне на месо избягвайте пърженето. Задушавайте месото със масло, сметана, зехтин, вино, подправки, като избягвате готовите подправки и тези с много сол (като Вегета и подобните на нея).

2. Яйца, приготвени по всякакъв начин.
3. Всички млечни (сирена, кисело мляко), без топените и вносни такива (гледайте опаковките за съставките, често имат маргарин или други хидрогенизирани мазнини). Хубави варианти са: по-сухо, плътно и достатъчно мазно сирене; кашкавал, фета, моцарела, чедар и гауда.

4. Мазнини: масло, сметана и зехтин. Органичете или напълно изключете олиото, маргарина и други преработени мазнини. Придържайте се към студено пресовани и качествени растителни масла, ако ги употребявате. Задължителна добавка към храната е рибено масло.

5. Зеленчуци: всички, особено зелените на цвят като броколи и спанак; карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби. Избягвайте картофи и други корени с много нишесте. Рядко употребявайте боб, леща, царевица и пр., като винаги предварително ги накисвате поне за 1 нощ преди да ги сготвите. Не употребявайте соя и производните и продукти.

6. Плодове: максимум до 2, по възможност по-кисели плода. За предпочитане е да се консумират около физическо натоварване. Избягвайте банани, грозде, диня и др. сладки плодове. Добре дошли са боровинки, малини, къпини и други дребни горски плодове.

автор: Галина Толкингтън





Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Ayame]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 21:41



Много ти благодаря за подкрепата. Не знам добре английски но ще насм,еря как да го преведа. Балансирането на инсулина-сигурно става само чрез метформин. Но втората ендокриноложка каза че нямало нужда, защото захарта ми била в норма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.