Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Моля за повече подробностинови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.12.08 09:27



Преди доста време прочетох бегло в един постинг, че голямо значение за напълняването имало смесеното поемане на сладки и мазни неща заедно - например диня или грозде СЪС сирене, макарони със захар и сирене заедно, мазна баница със захар и сирене и пр.

Моля, ако някой може да развие повече тази тема, при положение, че някъде е чел сигурно и научно потвърждение на това!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Моля за повече подробностинови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано03.12.08 09:41



Истина е. Най-опасна е комбинацията нишесте-захар-мазнина. Простите въглехидрати се усвояват много бързо, но за кратко. Нишестето се усвоява много по-дълго, а мазнините имат най-много енергия. Ако ядеш смес от прости и сложни въглехидрати, количеството на глюкозата за единица време ще е максимално. При такъв излишък на енергия мазнините просто не могат да изгорят. Все пак най-важно е количеството на храната, а не в какъв ред се яде.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Моля за повече подробностинови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.12.08 10:08



За профани в материята като мен

би ли обяснил с думи прости, освен комбинациите, които вече описах, какво с какво не трябва да се комбинира, за да не се получава "взривоопасната" смес "нишесте-захар-мазнина" ? Някакви примерни широко разпространени анти-менюта? Плийз!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Моля за повече подробностинови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 10:20



Сладкиши - захар и масло. Толумбички.


Изумен, го е написал, но в комбинация мазнини и въглехидрати, според мен чак толкова голямо значение гликемичния индекс и дали са прости и сложни въглехидратите няма, просто това е най-добрата комбинация за напълняване. Спомнете си бабината рецепта за "подсилване" на слабички деца - мед и масло.



Тема На прима виста -нови [re: yниKaлнa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано03.12.08 11:42



Шоколад, сладолед, торта, пържени картофи...



Тема Re: На прима виста -нови [re: Wildberry]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.12.08 11:54



Пържени картофи?!?! Че се пълнее от тях - ясно, но къде е смесицата, за която аз говоря?

Може да се помайтапите с мен,

но си задавам сериозно въпроса - дали причината за моето трайно натрупване на килограми и неуспешните ми опити да отслабна с намаляването на количеството храна, не е точно в това, че аз ВИНАГИ, ГОДИНИ НАРЕД, ям сладко и солено заедно. Например - солените ядки, или чипс, или солени бисквитки - винаги с някакъв сладък плодов сок. Или със сладък алкохол - бейлис и пр. Солена баница - с компот, сладък чай или боза, или ако е с айрян - задължително я посипвам със захар. Сладка баница или торти, пасти и пр - задължително с кисело мляко. Когато се храня - напитката е винаги сладка, а не вода. Другите типични за мен храни и комбинации ги споменах в другите постинги в тази тема.

Та - може ли това да е причината?

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: На прима виста -нови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано03.12.08 12:45



Солта няма никакво отношение тук, тя е необходима. Погледни внимателно комбинациите, които споменаваш - всичко съдържа нишесте и захар едновременно. Тортата и вафлата са си источници на огромно количество калории, а е лесно да бъдат изядени в сравнително голямо количество. Сладките напитки съдържат минимум 10% захар - например от безалкохолните най-малко съдържа тоникът - 8%, а миринда грозде - 13%. Средното е 10. Нужно е не само количествено, но и качествено променяне на храната - повече протеини, по-малко мазнини. Добре е да има и повече зеленчуци, които не са много калорични, но добре пълнят стомаха. И не на последно място генетично заложеното тегло, което за всеки е различно.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: На прима виста -нови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 13:57



Пържени картофи?!?! Че се пълнее от тях - ясно, но къде е смесицата, за която аз говоря?

Това, че картофите не са сладки на вкус не означава, че нямат голямо съдържание на въглехидрати, също като жито, тестени изделия - макарони.
Затова например макарони масло или мазен сос са много кофти комбинация.
Когато преди няколко години бях на стриктна много ниско въглехидратна диета и отслабнах 30 килограма, редовно присъстваха в менюто ми бекон, сланина, мазно месо, но не съм си позволявала никаква комбинация с нещо по въглехидратно от зелени зеленчуци.



Тема Re: На прима виста -нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.12.08 14:29



Хубаво, ама италианците се тъпчат почти денонощно със спагети с мазен сос, живяла съм с италианци, те си изяждат по една пълна купа спагети за предястие, и чак след това започват сериозното ядене. И пак не се славят като дебела нация...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: На прима виста -нови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 14:45



Не знам доколко е мазен, знам, че употребяват домати и босилек, но доколко наблягат на мазнината не мога да кажа.
Но със сигурност при мен спагети със сметана, или макарони със запържено олио и сирене + крутони за капак ми действат много "добре" на килограмите

.



Тема Re: Моля за повече подробностинови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 15:07



Малко инфо :
Инсулинът

Дали ще се натрупват мастни депа - това зависи от секрецията на инсулин. Той се произвежда в панкреаса и въвежда кръвната захар в тъканите. Тя се употребява или за непосредствените енергийни нужди на тялото, или ако е в по-голямо количество, служи за създаване на мастни депа.

Усвояване на въглехидрати
Пример - филия хляб без нищо друго.
Скорбялата от хляба, превърната в глюкоза, минава директно в кръвта. Нивото на кръвната захар веднага се повишава. Панкреасът започва да отделя инсулин. Това има за цел:
- първо, да се фиксира глюкозата в тъканите, за да се създаде или временен запас за непосредствените енергийни нужди на тялото (гликоген), или траен запас под формата на мастно депо;
- второ, да се намали нивото на кръвната захар.

Усвояване на въглехидрати и мазнини
Пример - филия хляб с масло.
Въглехидратът се превръща в глюкоза, нивото на кръвната захар се повишава, панкреасът отделя инсулин. Имаме обаче и мазнина, попаднала в кръвта под формата на мастна киселина.
Ако панкреасът е здрав, количеството отделен инсулин е в съответствие с количеството глюкоза, която трябва да се обработи. Но ако не е здрав и отдели повече инсулин от необходимото, част от енергията на мазнината се складира в мастно депо.

Усвояване на мазнини
Пример - парче сирене без нищо друго.
Поглъщането на мазнина не влияе върху нивото на кръвната захар. И панкреасът не отделя инсулин.

Панкреасът е диригент на метаболизма. Ако е здрав, отделя точно толкова инсулин, колкото трябва за снижаване нивото на кръвната захар. Ако не е здрав и отделя много повече инсулин, се предизвиква наднормено складиране на мастни киселини в мастни депа. Следователно инсулиновата функция на панкреаса е отговорна за трупането на излишни килограми. Комбинацията от “лоши” въглехидрати и мазнина усложнява нещата. Както ще видим по-нататък, системното пренасищане на организма с въглехидрати може да разстрои функционирането на панкреаса.



Тема И още:нови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 15:10



Основните видове гориво, които тялото използва за това са гликоген и мазнини. Ако имаме твърде много енергия, тялото я складира под формата на мазнини. Защо не под формата на захар? Колко гликоген може да се складира в черния дроб и мускулите? Много малко, досататъчно за около ден-два гладуване. Защо тялото няма механизми за складиране на много гликоген? Защото гликогена не е предпочитаното гориво и никога не е бил. Еволюционно гликогенът е служел за гориво само в екстремни ситуации, като примерно бягство от голямо животно. Гликогенът е бил по-скоро гориво за допълнителен турбо двигател, а не основно гориво. Цивилизацията променя това съотношение.
Дългите години консумация на много въглехидрати, малко свежи зеленчуци и есенциални мазнини, избягването на месо и млечни продукти, защото съдържат мазнини....създават една необичайна среда за генетично предразположеният към горене на мазнини организъм. И така телата ни стават все по-добри фабрики за производство на мазнини и все по-лоши производители на жизнена енергия. Освен всичко друго въглехидратите ни пречат да горим мазнини за енергия. Всеки път, когато хапнете повече въглехидрати те се складират под формата на мазнини, и всеки път щом на тялото му потрябва енергия, то ще си я взима, разграждайки мускулите ви, тъй като инсулинът отделен след консумациятя на въглехидрати ще му пречи да черпи енергия от мазнините.



Тема Пържените картофинови [re: yниKaлнa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано03.12.08 15:46



не са точно "смесицата" за която ти говориш, но са съчетание на въглехидрат с мазнина - всяка една такава комбинация е кг натрупваща, както вече са обяснили.



Тема Re: И още:нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.12.08 16:51



А какво значи и до какво води, ако един организъм произвежда извънредно голямо количество инсулин, което е доказано чрез кръвен профил?

Имам предвид - взимане кръв на гладно - инсулин 17, изпиване на 75 гр глюкоза - след един час - инсулин 207!!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано03.12.08 17:12



извънредно голямо количество инсулин, отиди на ендокринолог. Тези нива на инсулин, които споменаваш не са нормални. Има лекарства, които регулират нивото му в кръвта, но те се предписват задължително от ендокринолог и се пият по схема. Лекарят ще установи каква е причината за голямото количество инсулин.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: mecopuh]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.12.08 17:22



Бях на лекар. Всъщност - тя ми назначи тези изследвания. Даде ми Глюкофаш. На третия ден кръвното ми падна до 65 долна граница, щях да се пребия от виене на свят и тя ми го спря... А каква е причината за този инсулин - не ми каза. Захарна болест нямам.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: И още:нови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 17:39



Много, не съм наясно с тези изследвания. Знам, че от инсулина зависи и чувството за глад например.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано06.12.08 10:11



Тези стойности на инсулина ли са, или на кръвната ти захар? Мисля,че има грешка.
Да добавя,че картофите съдържат доста нишесте. Спомнете си за опита с капка йод върху срязан картоф, дето го правихме навремето в училище. Даже ако не греша- нишестето, което е в пакетчета,че произвежда точно от картофи.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: lodka_v_moreto]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.12.08 16:20



Истина, истина ти казвам

- на инсулина са. На гладно - 17, след първия час (и 75 гр глюкоза)- 206, след втория - 150.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: ако един организъм произвежда [re: yниKaлнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано06.12.08 17:57



Вие разбихте моите представи за всичко. И толкова много научни познания имате. Уникална и аз съм като теб. Но ти със този въпрос и с отговорите на всички вас, просто ме разтресохте. А кой знае колко по сложна ще се окаже всичката тази система(мазнини, въглехидрати, инсулин) ако отворя учебниците по медицина. Но и там бъкел няма да зацепя защото ще намеря само термини и терминологий.
И се оказва, че всъщност аз се въртя в един порочен кръг. Хем обичам -забраненото, хем като не го ям и се ограничавам от него-всяко сетиво от мен го търси и иска. Т. е хем съм зависима,хем мозъчен или какъвто и да е там контрол аз -съществото -аз, немога да приложа.
И извода ми-ами аз съм си обречена. Да -на инат и глад и всичко ще направя-но за кратко. Да не говорим, че след всяка проведена диета се чувствам виновна до мозъка на костите си, ако хапна нещо по различно от това което включва диетата. След което пердето пада и помитам пак всичко. И май пак стигнах до задънена улица. И пак стигам до там да препрочитам едни и същи статии и да се чудя коя храна или по точно кои хранителни продукти са точно за мен. И като ми каже поредния човек-кои са и не открия там "любимите" си надебеляващи вкусотийки и аз вече съм изпаднала в поредната депресия. А най лошото е, че като се нахъсам да живея само от плодове и зеленчуци за да не продължава наедряването на пояса около талията ми-изпадам пък в размисъл-"А да не си навредя на здравето като съм само на плодове и зеленчуци". И тогава наистина съм елегантна и изглеждам перфектно. Но не за дълго. Последната мисъл на една жена която се пребори с килограмите-бече, че процеса се контролира от мозъка и че мога да се спра. Но за 15 години-след като не успявам, май няма спасение.
Обещавам обаче тази вечер да изчета абсолютно всичко за инсулина,мазнините, кръвната захар, и цялата тази връзка между тях и в тялото ми и извън него. Защото наистина ми писна, а вие ми отворихте очите. Дано сега поне се засрамя, след като разбера как си отравям организма, а най лошото е че едва на 30 ще се доведа до болести и негативизъм. Последното никак не ми е присъщо.
Ще следя темата. Като гледам само зеленчуци, риба, плодове и ядки ще ям цял живот. И ето отново въпроса-нали няма да има недостиг тялото ми от важни елементи ако консумирам само това и ще оживея до 80 поне.

Редактирано от yoanence на 06.12.08 18:02.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано06.12.08 20:30



Уникална, да не би да имаш хиперинсулинемия? Това е нещо като анти-диабет и е честа причина за напълняване. Ето линк:





Дано греша, но ми звучи като това.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Ayame]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано06.12.08 22:41



И какво правят в крайна сметка хората с такъв проблем (СПХЯ-и инсулинова резистентност)=Как цял живот трябва да живеят.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yoanence]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано07.12.08 01:25



В ранната фаза много помага достигането на идеално тегло и упражненията 5+ пъти седмично, които разграждат въглехидратите в тялото, защото инсулинът, който пренася глюкозата в организма и спомага за разграждането й, не се разпознава правилно от клетките и това налага производството му в много по-големи количества. Затова състоянието се нарича още инсулинова резистентност. Мисля, че имаше и някакви лекарства. Не съм сигурна дали състоянието е напълно лечимо. По-скоро е от типа, които се поддържат до края на живота, като диабета. Съжалявам

. Във всеки случай, ако имаш съмнения, непременно се прегледай!
А ето и малко инфо, което намерих в нета:

Хиперинсулинемията често се причинява от начина на живот и храненето и една от основните причини за нея е "повреда" в панкреаса. Типични симптоми са напълняване, постоянен глад, чувство за слабост, лоша концентрация, прекалена емоционалност, умора, виене на свят и лошо съсредоточаване. Съпътстващи заболявания: диабет тип 2, нисък холестерол, гуша, високо кръвно.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yoanence]  
Автор fenixx (scorpio)
Публикувано07.12.08 09:18



И какво правят в крайна сметка хората с такъв проблем (СПХЯ-и инсулинова резистентност)=Как цял живот трябва да живеят.




Хиперинсулимията се влияе идеално от НВД - ВМ и спорт .
Научно доказано и лично изпитано от мен .



Приемът на протеини регулира инсулина , спорта също ...
Често хранене на малки порции .
И всичко е преди всичко воля , ако нямаш желание да се ограничиш и само повтаряш как ти е трудно и нищо не правиш , никой не може да ти помогне .

Авторката на темата пита дали това , че е хапвала сладко със солено - после изрежда разни комбинации са довели до наднорменото тегло .
И без да навлизам в състава на храните и как са комбинирани не мислиш , ли че самата им калоричност е достатъчна да ти докара излишни килца .
Няма как да хапваш баница с компот и да очакваш да не качваш .
Или с други думи - дори да беше яла само сладко или само солено пак щеше да качиш при прекаляване с количества и калории .
Отслабването е математика в по голямата си част - приемаш повече -трупаш , приемаш по малко - сваляш .



I`m not a bitch , i`m The Bitch !

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: fenixx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 10:00



Прав си, разбира се. Както казва моят мъж, когато започна да му обяснявам какви диети се пазят и как някои не могат да отслабнат, той казва - "Абе, каквото и да ми говориш - ДЕБЕЛИЯТ ЧОВЕК СИ ЯДЕ!"



Моят въпрос беше - освен КОЛИЧЕСТВОТО, комбинацията сладко-солено не довежда ли до ДОПЪЛНИТЕЛНО напълняване.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: fenixx]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано07.12.08 10:10



Добре дошла отново в клуба!

НВД - ВМ и спорт .

И за мен това е начина





Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.12.08 10:43



Солта няма нищо общо. А това за количеството си е 100% вярно. Е, човек може и да се тъпче като прасе и пак да не надебелее, но това са по-скоро изключения.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 10:53



Здравей, щом си тук вече! Би ли ми казал и ти МНОГО ли съм си навредила с един подсладител - смес от цикламат и захарин?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Ayame]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 11:34



Да точно това са всичките неща които се случват около мен. Да кажем, че гушата още не съм я докарала и високото кръвно . Но всичките други симптоми са налице. Забрави само едно. СПХЯ. Това при мен е от години проблем. Трудно забременях. Но след проведена поредна диета със спорт,успях със зачеването. Мога обаче да се похваля с прекрасна бременност. Докато има случай с инсулинова резистентност и повторни не задържания на бременност.Вчера се разрових в нета и връзката е много явна-между поликистозата и всичките храни, инсулини, кръвни захари и незнам си какво беше още там. Дори от уплаха докато четох неможах да смеля цялата информация.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: fenixx]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 11:38



Така е -наистина знам , че никой неможе да ми помогне аз ако не си дам воля . Но сега вече страха от това което може да се случи-ме поразява. Всичките симптоми са на лице. Без за сега гушата и високото кръвно и то може би защото съм още на 30. Но е неизбежно виждам и чета.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 11:42



Моляте дай ми го по подробно това НВД -ВМ



Тема Re: И още:нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано07.12.08 13:57



Инсулиновата резистентност НИКОГА не е сама! Винаги има съпътстващ хормонален проблем. Когато се въведе ред в хормоналния баланс на организма се нормализират и нивата на имунорезистентния инсулин /IRI/, а и теглото започва да се редуцира. Има лекарства за нормализирането на инсулина, но те ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се предписват от специалист - ендокринолог. Не е задължително да се пият цял живот, ако след като нивото на инсулина се номализира се въведе някакъв ред в храненето като диетата трябва да е бедна на мазнини и въглехидрати. Аз пих лекарствата три години, като при мен съпътстващ хормонален проблем е ХИПОТИРЕОИДИЗЪМ /недостатъчно или никакви щитовидни хормони/. Всеки сам си избира хранителния си режим, но това е основното. Момичето обаче НЕПРЕМЕННО трябва да се консултира с ендокринолог, който да следи състоянието й продължителен период от време /докато е необходимо/.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yoanence]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано07.12.08 15:46



Моля ти се, отиди на лекар. Кажи му подозренията си. Само лекарят може да те диагностицира и да ти каже какво да правиш и какво да не правиш. Може въобще дори да не е толкова страшно, колкото си представяш. А може и да има решения. Обещаваш ли ми?





Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.12.08 16:26



Че са вредни тия двата - вредни са. Няма място за безпокойство, не са толкова опасни.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Ayame]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 17:49



ходих. казаха ми че трябва да свалям килограми. ходих и на ендокринолог. Той се зарадва много от факта, че поне съм забременяла. Изписа ми редуктил и метформин. Едновременно..Редуктила го купих, но след като прочетох листовката му така си седи в шкафа. А метформина го започнах, но желанието ми за СЛАДКО не изчезна. и в един момент хем пиех метформин, хем ядях и сладко. Естествено отказах се от метформина. Смених ендокринолога, направих повторни изследвания. всичко беше в абсолютна норма и новата ендокриноложката стигна до извода-пак диета. Скара ми се що съм пила метформин, защото нямало нужда и как така предния ендокринолог си е позволил да ми го предпише без да ми е правил изследване. И така до там се приключи.



Тема Re: И още:нови [re: mecopuh]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 17:59



От гладолечението на Емилова, нещата се нормализирват, но до момента в който отново се насхвърлям върху забранениете неща, става ми гузно и контрола е под всякъква критика. Което на теория -зная, че напълно зависи от мен...Причината да забременея беше именно тази -1 месец глад със захранване и 6 месеца не се окусих със сладко и сутрин и вечер по половин час бях на стадиона. Но до сега не съм възприемала за нормално мисълта да живея вечно на такъв режим и може би от там идва тази въртележка-днес на диета, утре на прехранване. Аз и за това попитах,може ли цял живот да живееш на плодове, заленчуци, риба и ядки.



Тема Re: И още:нови [re: yoanence]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано07.12.08 18:10



Не мога да разбера защо продължавате да наричате експериментите с глад на Емилова лечение? За мен това си е вид мъчение, което са практикували и нацистите в концлагерите по време на втората свтовна война с цел "прочистване" на света от определени групи хора! И като резултат - стотиците хиляди починали от глад и изтощение!!! А колко много здравословни проблеми води след себе си т.нар. ГЛАДОЛЕЧЕНИЕ - това е повод за друг разговор!!! Има толкова много други диети с що-годе балансирано хранене. Дори и диетите на доц. Байкова са за предпочитане пред издевателствата на Емилова!

Редактирано от mecopuh на 07.12.08 18:14.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yoanence]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано07.12.08 21:03



Ох, милата. Това българските лекари са в голямата си част незаинтересовани некадърници за съд. Много мога да изпиша по темата :) , но не му е тук мястото. Постарай се да се информираш, трябва да се иде не само при ендокринолог, но и да се види панкреаса и другите вътрешни органи, както и кръвта, т. е. изследването трябва да е много по-пълно. Иди в клуб Здраве, поинтересувай се и намери най-добрите специалисти, които да ти изяснят точно в какво състояние е тялото ти и какво трябва да се прави. Ако трябва - пробвай няколко. Един малко подъл трик е да не казваш на новия лекар точно какво ти е, само най-общи симптоми и да видиш доколко съвестно ще те прегледат и дали ще познаят какво ти е.



Ето тук намерих един линк - ако четеш английски - за идеалната диета при това заболяване. Пише, че за да се намали гладът за сладко, който е много типичен при хиперинсулинемиците, трябва 2-3 месеца да се балансира инсулинът. Ето:





Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yoanence]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано07.12.08 21:28



НВД -ВМ
Нисковъглехидратна - високомазнина диета + спорт.
Но не е за всеки, особено за тези, което са убедени от масовите мнения за това колко са вредни мазнините и колко са полезни въглехидратите. Не може човек, който е убеден в панацеята плод-чай и пак плод-чай, да закусва с яйца и бекон, да обядва с пържола (мазна) и зелена салата и да вечеря с пиле и броколи. За това всеки сам избира режима си, не може да ядеш нещо, за което смяташ, че е противно и вреди на здравето ти.


Списък с храни подходящи при НВД

1. Всички видове месо, риба, субпродукти (черен дроб, бъбреци, сърца и пр.), бекон, колбаси (само много сухи). Ако използвате мляно месо, смилайте го на място в магазина, за да знете какво съдържа.
При приготвяне на месо избягвайте пърженето. Задушавайте месото със масло, сметана, зехтин, вино, подправки, като избягвате готовите подправки и тези с много сол (като Вегета и подобните на нея).

2. Яйца, приготвени по всякакъв начин.
3. Всички млечни (сирена, кисело мляко), без топените и вносни такива (гледайте опаковките за съставките, често имат маргарин или други хидрогенизирани мазнини). Хубави варианти са: по-сухо, плътно и достатъчно мазно сирене; кашкавал, фета, моцарела, чедар и гауда.

4. Мазнини: масло, сметана и зехтин. Органичете или напълно изключете олиото, маргарина и други преработени мазнини. Придържайте се към студено пресовани и качествени растителни масла, ако ги употребявате. Задължителна добавка към храната е рибено масло.

5. Зеленчуци: всички, особено зелените на цвят като броколи и спанак; карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби. Избягвайте картофи и други корени с много нишесте. Рядко употребявайте боб, леща, царевица и пр., като винаги предварително ги накисвате поне за 1 нощ преди да ги сготвите. Не употребявайте соя и производните и продукти.

6. Плодове: максимум до 2, по възможност по-кисели плода. За предпочитане е да се консумират около физическо натоварване. Избягвайте банани, грозде, диня и др. сладки плодове. Добре дошли са боровинки, малини, къпини и други дребни горски плодове.

автор: Галина Толкингтън





Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Ayame]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 21:41



Много ти благодаря за подкрепата. Не знам добре английски но ще насм,еря как да го преведа. Балансирането на инсулина-сигурно става само чрез метформин. Но втората ендокриноложка каза че нямало нужда, защото захарта ми била в норма.



Тема Re: И още:нови [re: mecopuh]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 21:44



Да, че и аз го чувствам като издевателство е вярно. но наистина зная разликата, в момента в който чрез тази диета сваля килограми и се захраня правилно. И мисленето ми е друго и всичко. Лошото е , че съм на крайностите-или много ще слагам или нещо няма да ям.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 22:42



И искаш да кажеш, че с тази диета се отслабва бързо?? Или изобщо СЕ ОТСЛАБВА? Ами то върте какво няма? Аха - захар и брашнени... Аз съм правила НВД, но БЕЗ МЛЕЧНИ камо ли пък мазно сирене! Направо е БЕЗПОДОБНО, признавам...



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор fenixx (scorpio)
Публикувано08.12.08 05:15



Уникална от тази диета се отслабва ... и това за доста хора не е диета , а начин на живот .
Има цял сайт посветен на този режим www.spidersport.com - препоръчвам ти го .
Хората , които бяха по времето , когато аз пишех тук активно знаят колко свалих именно с този режим .
Сега вече отказвам да си спомням , че някога съм била дебела .


Задържам си килограмите повече от две години с вариране до 2 - 3 кг , което е нищо .
Справих се не с един , а с цяла кошница здравословни проблеми именно с този режим на хранене .
Нормализирах кръвното си налягане / бях на лекарства , които ми бе казано , че ще пия до края на живота си / , имах проблем с краката / силни болки поради много кила / пиех детралекс , сега не си спомням какво беше това да те боли крак , ПКЯ / поликистозни яйчници придружени с хиперинсулимия / - това беше и най - големия ми проблем .
От близо година кисти не са се появявали , инсулина ми е перфектен , а и още нещо всички хормони са си по местата .
И това всичкото само с НВД и спорт .
Под спорт имам предвид всекидневни занимания - кардио 30 мин интервално на някой от уредите в нас / крос или вело / , плуване винаги , когато имам възможност , фитнес 3 пъти в сезмицата .
В последната една година не ме е боляла дори глава .

Толкова добре се чувствам , че не мога да повярвам как съм пропиляла толкова години под тонове лои и обездвижена .
За външния вид да не говорим ... да кажем , че съм повече от доволна .

I`m not a bitch , i`m The Bitch !

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: fenixx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 07:07



Наистина ти се възхищавам! За съжаление не мога да те последвам. Мразя спорта във всичките му разновидности ПОВЕЧЕ, отколкото мразя многото си килограми...(очевидно го мразя повече, отколкото обичам здравето си, за съжаление!)

Аз лично също отслабнах доста - 24 кг, с НВД (без никакви млечни и без чак толкова мазнина, и без плодове), репинг и масажи - за 5 месеца. Наваксах ги за 2 години със свинско ядене. Не мога да го започна пак - качили са цената на процедурите почти 2 пъти...

Във всеки случай ТЕ ПОЗДРАВЯВАМ!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: fenixx]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 08:26



spidersport препоръчват меко казано небалансирана диета. Въглехидратите, особено захарите са необходими за здравословното хранене.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 09:27



Аз точно с нея свалих 30 кг. Но пак казвам, явно не е за всеки, аз съм си месарка от малка, обичам месо, обичам и зеленчуци, никога пред дилемата ябълка или пържола не бих се замислила за избора. Само дет` обичам и баници :(



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 09:53



Този спор май сме го водили. Мисля, че според теб липсват бавните въглехидрати - картофи, ориз, бобени? А ако имаш предвид буквално захар, то много грешиш относно полезността и. Зеленчуковите въглехидрати според мен са си много добри и имат си и фибри. И още нещо когато човек не спазва някакъв режим, то за какъв баланс говорим?
Лично мнение - според мен това е най-балансираната от всички диети:
Емилова - само въглехидрати.
Дюкан - 5 дни само протеини, а и дори и в останалите липсват мазнини.
НВД - присъстват и трите хранителни групи в определено съотношение.

Друго предимство, според мен много важно, че не ме ограничава при хранене в заведение - не се налага да питам, ама има ли олио в салатата, таратора с какво кисело мляко е, месото без мазнини ли е приготвяно, ами омлета?



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 10:30



Имам предвид изобщо въглехидратите и особено захарите. Под захари имам предвид моно- и дизахариди - глюкоза, фруктоза, захароза и други прости въглехидрати. Познават се по сладкия вкус. Мазнините може и да са полезни, но само за ескимосите. Хората са пригодени да използват захар, не мас. Затова и всички обичат сладките неща. Доста хора си хапват чиста захар, но за сметка на това не познавам нито един, дето за удоволствие пие олио. Ако ставаше дума за диета с определена продължителност - можеше и да се съглася ДОНЯКЪДЕ. Като начин на живот това е пълна глупост. Погледнете професионалните културисти - колко от тях наблягат на мазното? Ако наистина беше по-добре да се яде мазно - нямаше ли вместо ориз и пилешко да ядат сланина и кюфтета? Всеки има право на избор. Плодовете са основна храна за хората и аз нямам никакво намерение да ги изключвам от менюто си за продължително време.

Не е и случайно, че вкусът им е сладък. Сладък значи полезен. По принцип сладките неща стават за ядене. Дори миризмата им е приятна. Ако нещо изглежда и мирише добре, много вероятно е то да става за ядене. От друга страна ако нещо мирише зле и на вкус е горчиво - много вероятно е, да е отровно. Да вземем за пример един умрял кон - след няколко дни започва да мирише доста гадно. Никой няма да тръгне да го яде, а дори и да опита - едва ли ще му хареса особено, да не говорим за риска от хранително отравяне. От друга страна хищниците веднага ще го подушат и ще го изядат. За тях миризмата на мърша е не по-малко приятна, отколкото за нас тази на какаото или бананите. Миризмата по принцип си е миризма, важно е как я възприемаме, а не каква е всъщност. За хищника това значи полезна и пълноценна храна, а за нас - опасност. Хората също ядат месо, но в значително по-малки количества от хищниците. При тази НВД се набляга силно на месните продукти, а това определено не е полезно. Просто погледнете зъбната конфигурация на хората - типична за всеядните животни. Наскоро беше обсъждано и полезно ли е приемането на сол - оказва се, че хората трябва да приемат сол поради предимно растителната си диета, тъй като в растенията има много повече калий и много по-малко натрий от необходимото. Хищниците нямат този проблем, те си набавят натрий от растителноядните.

Зеленчуците безспорно са полезна храна, но предвид малкото количество енергия, липсата на достатъчно количество протеини - те могат да бъдат само добавка към храната. Основното меню на човека трябва да включва плодове, зеленчуци, ядки, зърнени храни, месо, яйца, риба, мляко. Качественото хранене значи да се използва максимално разнообразие от хранителни продукти, като по този начин се осигурят всички необходими вещества. Изключването на който и да е компонент за продължителен период от време, води до негативни последици. Драстичното намаляване на въглехидратите и увеличаването на мазнините е неоправдано и вредно. 100 грама мазнина се равняват на около 2 килограма плодове. В плодовете освен енергия се съдържат различни микроелементи, витамини, целулоза. Още много мога да изпиша по въпроса, но за съжаление имам и други неща за писане. Ако някой не е съгласен с нещо от написаното - готов съм да приложа трудно опровержими аргументи към всяко свое твърдение.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 10:50



Да те попитам, ако още ти се занимава с такъв "спортомразец" като мен



Има едно НЕЩО на пазара, подобно на сирене, но му викат ДАТСКО БЯЛО САЛАМУРЕНО. Дали е подходящо за въпросната диета?

50% масленост в сухото вещество, обезмаслено краве мляко, палмово масло, сол, мая, закваска.
В 100 гр - мазнини - 21 гр, белтъчини - 11 гр, въглехидрати - 3 гр

Как ти се струва?? Мога да го ям от сутрин до вечер...

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 10:53



Сбърках - защо адресирах до теб питането за датското - не разбрах. Но нищо, дано го прочете който трябва.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 11:01



Ако въпросът е до мен... Смятам, че пълномасленото сирене е по-полезно. Палмовото масло се използва поради това, че е изключително евтино, в сравнение с кравето. Съдържа около 224 килокалории в 100 грама. Ако става въпрос за мазната диета на spidersport - подходящо е, съдържа много малко въглехидрати.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 11:05



Не беше до теб, но благодаря. Очевидно трябва да се насоча към тази точно диета! Това ли е тази, която е описана по-горе?


Теб бих помолила ГОРЕЩО да ми препоръчаш най-безвредния подсладител.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 11:11



Аспартам. Сред най-безвредните, а от нискокалоричните има най-близък до захарта вкус. За повече информация -



Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 11:25



Мерси. Намира ли се лесно?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 11:42



Намира се. Все пак чети какво пише на опаковката, някои фирми предлагат не само аспартам, но и други подсладители. Питай в аптеката. EQUAL трябва да е с аспартам. Имам спомен, че и candy е аспартам. Във всеки случай купувай подсладители съдържащи САМО аспартам, без ацесулфам и захарин. Знам какво може да се открие из гугъл за аспартама, но в действителност той е може би най-безвредният подсладител. Неслучайно сложих линк към MSDS.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 12:13



Мазнините може и да са полезни, но само за ескимосите. Хората са пригодени да използват захар, не мас.
Мазнините СА полезни стига да не са рафинирани буклуци - зехтин, масло.
Без мазнини някои витамини не могат да се усвояват.

Човекът не е пригоден да живее основно от захари. Плодовете, които днес консумираме нямат нищо с тези които са били в природата преди да се намеси човекът и да го облагородява и ашладисва или незнам какво още, да прави ябълкосливи и т.н. А и никога не са били негова основна храна в онези пра времена, жените са търсели разни семена и ядки, щото то да хванеш мамут не е много лесна работа сигурно. Цивилизацията е променила коренно начина ни на живот.

Аз съм привърженичка на по-простичките храни близко до природата - да хвърлиш парче месо или риба (най-обичам агънце чеверме) на огъня и да хрупаш маруля, да си свариш яйца с парче домашно сирене и домат, а защо не и със сланинка, за десерт - сметана ( ама не растителна каквото и да означава) с боровинки, малини, ягоди. Сега такива крем брюлета, парфета и домашни торти, що да си кривя душата като са ми страст, ама не казвам, че ги ям за да ми е баласнирана диетата

.

Захарта я възприемам като наркотик за мозъка. Смяташ ли хероина или кокаина за полезен? Но организмът веднъж опознал веществото си го иска. За кучетата нормално ли е да ядат бонбони? Нашия любимец едва го въздържаме да не докопа кутията :)))



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 13:14



У дома се консумира в промишлени количества сирене. Аз си консумирам обикновено бяло саламурено сирене. Когато имам възможност си купувам от село, от едни съседи на леля ми, козе и краве сирене. Пък ако ме дикисат от някъде добре дошло :).
Това датското съм го яла, наподобява на нашето дунавия, доста ми е солено и не мога да си обясня защо първо обезмасляват млякото, пък после му добавят палмово масло?!



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 14:39



Цитирам Уикипедия: "Шимпанзе являются всеядными животными. Их основное питание состоит из фруктов, листьев, насекомых и небольших позвоночных. Иногда шимпанзе охотятся на другие виды обезьян, которых они разрывают на куски и поедают."

Това е най-близкия до човека вид, храната е абсолютно същата. Голяма част от насекомите стават за храна, просто в Европа не ги обичат много, а и няма кой знае колко големи буби.

Хората наистина са направили много по отношение на храната - в началото неволно, а по-късно и целенасочено започват да отглеждат все по-добри растения за храна. Мамутите никога не са били основна част от менюто на хората.
Не смятам, че захарта е наркотик. Захарта е източник на енергия. Преди нея хората редовно са употребявали мед. Затова и мечките го ядат - защото е полезен и дава много енергия. Кучетата по произход са месоядни и само дългото съжителство с хората ги е превърнало във всеядни. За сметка на това котките са месоядни и просто не могат да живеят без месо. И хероинът и кокаинът могат да бъдат полезни в определени случаи. Лоши вещества няма.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 15:09



Проблем!! Отидох в един диетичен магазин, поисках аспартам. Нямало. Не се търсел. Ами, казвам, защо - нали е най-безвредният подсладител?? А продавачът опули очите и каза да съм отворела интернет, където щяла съм да прочета, че той се прави от нефт. Бил, напротив, най-вредният и заради това никой не го търсел и той не зареждал, но ако много държа-до утре щял да ми го достави.

Магазинчето е доста добре снабдено, между другото. Има доста неща, вкл. овесени трици - бях чела някъде, че са дефицитни?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.12.08 15:17



Отдавна не са дефицитни триците. Търговците разбраха, че маса народ е луднал по тях и се снабдяват вече редовно.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 15:20



Знам какво пише в интернет, то е ясно. Само не ми е ясно кой печели от тези слухове. Няма нито едно сериозно научно проучване, доказващо вреда от аспартама. От нефт значи... Не знаех, че в нефта е пълно с аминокиселини



Отиди в аптеката, как се продава.

Всъщност хората хомеопатията пробутаха, та обявяването на аспартама за отровен едва ли е било по-трудно.

Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 15:30



Казваш - не е вярно, че се произвежда от нефт ли?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 16:06



Що ли тогава праловеца е убивал животни - да им ползва костите за да прави ножчета за плодове?
Шимпанзето - Даммммм, май не е липсващото звено.
Изобщо подборът на животни по принципа на биологично сходство с човека често е доста странен. Оказва се например, че лалугерът се предпочита при имунологически и ракови изследвания, а при изследване на сърцето и кръвообращението прасето се смята за най-близко до човека.


Ето тук малко реални находки по нашите земи.

В предната част на пещерата "Миризливката" са намерени сечива.Кремъчните оръдия на труда са разнообразни по форма, но са грубо издялани.
Направата им ставала в самата пещера.Открити са и няколко примитивни костени предмети.Намерените игли от кост и кремъчни оръдия на труда(за обработване на кожите) показват, че първобитният човек изработва своеето облекло от кожи, за да може да съществува в суровите климатични условия.
Човекът не познава земеделието и скотовъдството.
Той се храни главно с месото на убитите от него животни, отчасти с плодове, корени и растения, които събира.



Тема За прачовеканови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано08.12.08 16:45



... За да се проведе толкова бурно развитие на човешкия мозък, бил необходим цял “пакет от новаторства”. Наред с изправения вървеж и външните принуди, несъмнено решителна роля играла промяната в храненето на прачовека. Докато маймуните продължавали да са вегетарианци, прачовеците започнали да се занимават с лов на дивеч и да ядат суровото месо. Пренагласата на богата на белтъчини храна, към пълноценно хранене с месо било решаващият ключ за нарастването на мозъка.

Ама сигурно затова съм толкова умна

.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 16:54



Доказано е, че хората произлизат от Африка. Там няма студени зими. Всъщност човекът е единствената маймуна, живееща при по-студен климат. Логично е след разселването да си присвои чужда кожа, понеже собствената не топли толкова. Шимпанзето е най-близко в генетично отношение. Приликите му с човека са твърде много, за да бъдат пренебрегнати. Месото е полезно, но с мярка. Маймуните убиват не просто от скука или злоба. Убиват за да се нахранят, тъй като протеините са доста дефицитни в Африка. Протеините, а не мазнините са основната причина за яденето на месо, буболечки и риба.

* Да добавя - маймуните и сега ядат месо. В цитата от Уикипедия го пише.
Най-важното е невидимо за очите.

Редактирано от Изyмeн на 08.12.08 16:59.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано08.12.08 17:39



Така де и аз това казвам в основата са белтъчините - най добрия протеин е в месото, а не от растения. Месото съдържа и мазнини, млякото също и рибата тоже. Та затова смятам НВД за най балансираната от всички диети - има и протеини и мазнии и въглехидрати - в пропорции, които аз смятам за добри. Не смятам за добра идея изключването на мазнините за много дълъг период, същото е мнението ми и за веганството, твърде много въглехидрати, не много качествен протеин и липса на животински мазнини, особено визирам рибата като такъв източник. За чай-плод е ясно, но до 3 дни го приемам.

И още нещо искам да вмъкна относно теория, че видите ли липсата на въглехидрати влияе на умствения процес - работата ми е изключително свързана с умствено натоварване - работя "на бюро" - по 10- 12, че и повече според зависи, не забелязвам някакво оглупяване от повечкото месо и по-малкото въглехидрати.


Приятно ми е да си спориме, че иначе ми доскучава в клуба, но утре....



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 18:42



Не съм съгласен с това, че са балансирани. Много пъти съм споменавал - основен източник на енергия трябва да са въглехидратите, а не мазнините.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 20:05



Но е факт, че при НВД-ВМ се намаляват основно мазнините, без да се губи мускулна маса, докато въглехидратното хранене дава енергия за кратко време. Един шоколад дава "пауър" за аеробни упражнения - бягане, кростренажор, вело... но след това си мнооого изтощен и мноооого гладен, това от скачането на нивата на инсулина. И като си хапнеш като невидял после, познай какво се лепи на д-то.
Всичко това не го пиша само от ровичкане в интернет, а съм го изпробвала през дългите си перипетии с разни диети всякакви. То не какво ли не ссъм опитвала - глад, моно диета, ледена вода, оцет и лимони, Байкова, Майкъл Търмънд, Дюкан, с него от ден до пладне просто търпилото ми не издържа и затова там не мога да кажа, но пък чета какви завидни резултати дава. Изобщо бедното ми тяло е видяла много издевателства.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано08.12.08 20:06



Благодаря ти за подкрепата и за това, че винаги си била искренна с мен. така е наистина си права. Убежденията са ми такива, което ще означавали, че всеки път усилията ми ще водят до провал. И означавали че съм си обречена.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 21:05



Шоколадът съдържа доста мазнини, а освен това и различни вещества, дето дават сила. Аз например изядох половин черен шоколад преди време и усетих как ми се покачва кръвното - явно имаше доста алкалоиди в него. Нали знаеш - "Рънътъ прай бурбътъ"



Най-важното е невидимо за очите.

Тема За Уникална ...нови [re: yниKaлнa]  
Автор fenixx (scorpio)
Публикувано08.12.08 23:56



Не е важно само да знаеш , но и да прилагаш ... а бих казала и да си постигнал нещо .

В спор с Изумен не бих влязла , защото " този филм съм го гледала" , както се казва .
Имаше спор с Милко / от спайдер спорт / тогава Изумен пред резултатите показани от него извади снимки дето бил свалил еди колко си кила .
Та Милко на неговите снимки изглеждаше повече от перфектно , а Изумен не показа нищо повече от едно слабо момченце .
Сега мисля , че дори споменава , че си е отново пълен .
Е ти кой предпочиташ да слушаш - човек , който явно е постигнал доста и поне още 100 човека след него потвърждават неговите резултати , или човек , който твърди , че аспартама е безвреден , захарта е едва ли не важна колкото въздуха и въобще бълва умности една след друга .
Щото само с висене и писане по форуми не става .

Аз не казвам , че НВД е единствения верен път ... но е един от доказаните .

I`m not a bitch , i`m The Bitch !



Тема Re: За Уникална ...нови [re: fenixx]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано09.12.08 08:36



Понякога твърде много се увличам в спора. Това не значи, че греша.

Ето един сайт на хора, достойни за уважение:



Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yoanence]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 09:40



Как бе Йоаненце си обречена!

Това че не си от месната "порода" не означава, че трябва да се отказваш. Просто опитвай различни начини докато намериш своя. Опитвай да си наложиш например малки порции. Ние обикновено имаме навика да се крием от себе си и да си хапваме тайничко дори от самите нас. Например бързото ядене директно от тавата какво е? Първо не може да се каже колко сме изяли, защото гълтаме много бързо и от голямото количество не си личи и после какво - аз ям толкова малко, цял ден не съм яла само съм опитала малко от това, което готвя и какво пак съм дебела, а моите слаби приятелки ядат три пъти повече от мен (разбирай те си хапват 3 пъти малки порции сутрин обед вечер) и са слаби.

Тук сега могат пак да ме нападнат, видите ли по добре е да се примирим ит.н.
Аз съм много борбен човек и не разбирам много от примиренчески теории, не мога просто да ги възприема, но това не означава, че съм права.

Понякога се усещам, че раздавам съвети наляво и надясно, но пък като се усетя намирам сили да се извиня.





Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 10:06



Верно, че шоколада е мазничък, май примера ми беше неудачен. Но смятам, че разбра смисъла.
А това покачване на кръвното също е power, поне аз така чуствам, като ми се вдигне адреналина и имам желание да отида на Тае-бо вместо на Йога.

Интересно ми е притеб, който се занимаваш с тежък физически труд и то продължителен, как стои въпросът с въглехидратното хранене - не се ли уморяваш по-бързо? Питам защото синът ми е може би на твоите години и също работи тежкък физически труд, но когато храната му за деня е основно въглехидратна има нужда от по-голямо количество храна за да поддържа тонуса.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.12.08 11:22



Това е много вярно (за малките порции). Последните десетина дена съм на експериментална за мен диета, която обаче учудващо има невероятни резултати. Снощи случайно тука в темата на униКална попаднах на линк, в който имаше списък с продукти, които НЕ СА за мен, тъй като имам Инсулинова резистентност. "Диетата" ми е съставена точно и предимно от такива неща, но вместо 3 пъти на ден ям към 5-6 пъти и по малко.

Значи "забранените" продукти са ми: всичко дето има общо с хляб и нишесте, царевица, плодове, червени меса, мазни сирена, безалкохолни, сладки, твърд алкохол. От друга страна диетата мни изглежда по следния начин:

сутрин в 9: пакетче брускети + 2 чаши доматен сок
към 11:30: 1/3 пакетче (демек към 30-40гр.) ядки (бадеми, кашу)
към 13:30: чашка варена царевица с подправки или пармезан
към 16:30: пакетче брускети + 2 чаши доматен сок
около 20 ч.: голяма чиния (за двамата с жена ми общо) с бекон, филета, 2-3 вида сирена (синьо, гауда и др.) + 0.5 литра червено вино

Резултата: за 10 дена съм минус 3 килограма, без да съм бил гладен, а и две вечери имам консумация по около половин литър концентрат с безалкохолни СЛЕД виното с мезетата. Странно, нали?



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.12.08 13:18



Не мога изобщо да повярвам, че един голям мъж няма да умира от глад при описания от теб режим. И да попитам - откъде си набавяш витамините?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.12.08 13:33



Какво умиране от глад говориш, това са над 3000 kcal?!?

Витамини - от натуралния сок, може би.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.12.08 13:51



Доколкото моята непросветена натура знае от опит - КАЛОРИИ НЕ НАХРАНВАТ.



Мен ако питаш - два дни на такъв режим - и ще се просна от глад. Пет бадема и една чашка царевичка......

А плодов сок май нямаше - само доматен.

А, разгеле да попитам специалистките по Дюкан и НВД - става ли, вместо пресен домат, кутия фабрично консервирани домати, на които пише, че няма нищо, освен домат, сок от него и сол?

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Blake]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 13:58



При добра дисциплена помага.
На млади години, кат` нямаше йощи интернет, съотвено информация, диетолози, даже Емилова я нямаше, пробвах точно така малки порции и то без хляб. Верно налагаше ми се да ям през два часа, но ефектът беше 15 кг. по-малко. Например - половин сварен картоф със сиренценце колкото половин кибритена кутийка, после половин домат с останалия "кибрит", след това половин кремвирш с лъжица лютеница, слагах си супа в купички за крем и т.н.
Като ме връщаш назад се сещам, че волю-неволю тогава ядях бавно, нали знам, че тоз полвин кремвирш ми е за поне два часа, мога и на две хапки да го глътна, ама друго си е да го нарежа на кръгчета - така поне изглежда повече и внимателно да си топя всяко кръгче в лютеница или горчица.

Сега е малко кофти и не мога да си позволя на работното място постоянно да ям, първо съм малко нещо шеф, телефона звъни и аз да дъвча или влиза някой подчинен или The Boss, пък аз си парчатосвам краставицата :).

Успех Blake!
Много разумен падход, честото хапване поддържаше нивата на инсулин по-постоянни май. Ама какви са тез брускети и варена царевица при Инсулинова резистентност? Дай да помислим за заместител а?



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.12.08 14:05



Мен ако питаш - два дни на такъв режим - и ще се просна от глад. Пет бадема и една чашка царевичка.....

Бе и аз си мислех така, ама е факт вече 10-тина дена - в момента в който почувствам глад, и си мушвам по нещо мъничко.

Витамини - от време на време хапвам по половин кило мандарини например. Но както вчера прочетох за моя случай - плодове може САМО в комбинация с МНОГО протеини. В никакъв случай поотделно. Което аз отдавна го бях забелязал, ама никой не ми го е казвал. Всички доктори викат "яж плодове за да отслабнеш" - да ама не, като хапна една ябълка след 10 минути съм мъртво гладен и се превръщам в добрата ламя Спаска... А то си имало обяснение.

Иначе витамини има и в зеленчуците, повечето от които мога да ги ям. Днеска си взех и авокадо - хем е плод, хем е с "полезни" мазнини, хем засища.

Иначе интересното в статията беше, че от всичките "изкуствени" сокове (демек пакетирани), единствения дето мога да пия спокойно, е доматения във всякакви варианти. Да ти отговоря на въпроса демек...



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.12.08 14:05



Ами че то и като количества е доста, с изключение на обяда. И не знам тая "чашка" колко грама е всъщност.

Как да е.

За доматения сок, що да не може. Ако си падаш по консерванти.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Dorchester]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.12.08 14:23



Ми де да знам колко е количеството царевица вътре. На вид чашката е за към 200 и 300 мл течност (чашките са 2 вида всъщност).

За калориите не мога да се съглася, че са доста в менюто ми (освен вечерята).



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.12.08 14:32



Глей ся.


ТОЧНО ендокриноложката, която ми откри проблемите с инсулина, ми повтори сто пъти, че НАЙ-ВАЖНОТО в храненето ми трябвало да бъде едно МИНИМУМ четиричасово разстояние между две слагания в уста на каквото и да било.
Как се връзва това с вашите чести похапвания?

И второ - според сведения от най-ранното ми детство, плодовете не трябвало да се ядат с друго, а ПОЛОВИН ЧАС преди нормалното ядене - нещо, свързано с ферментацията...

А и субективно - шапка ти свалям, че успяваш да се задоволиш с малко хапване. Аз лично, когато нещо ми харесва, ПОСМЪРТНО не мога да се спра да не го ликвидирам цялото - било то торта, или пък 3 кила череши, например!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Dorchester]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.12.08 14:34



калориите са (по памет) 2 пакета брускети са около 500 ккал, кутия доматен сок (1 л) е 165 ккал, царевицата не вярвам да е повече от 300, айде 400 ккал с екстрите, 150 гр. сирене са към 500 ккал, 200 гр. месо (червено) са към 800 ккал., вино 500 мл - 350 ккал., ядките са към 200 ккал.

Сумираме:
500
165
400
500
800
350
200
----------
2915, айде 3000 ккал да са.

Доколкото съм чел, за моите възраст килограми (140) в покой без да се занимавам с нищо, са ми необходими около 3000 ккал. Аз обаче ходя на работа, занимавам се с умствен труд (и той хаби енергия, не е само копането), имам около 30-60 мин. разходки на ден, ставам в 7:30 и лягам в 1:30. Така че грубо на око ми трябват поне 4000 ккал дневно, да не кажа 5000... М/у другото, преди време си правих тест на един сайт (не го помня, но съдържаше доста въпроси относно това какъв съм, какво правя, какво ям и т.н.), според резултата за да си поддържам теглото без да качвам, са ми необходими 4400 ккал на ден (тогава тежах към 130-135кг), което е доста близко до изчисленията ми малко по-горе...



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: fenixx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.12.08 15:34



Прощавай, ако те карам да повтаряш, но само ми щракни - ти с коя диета направи рекордите - НВД-НВД само, или НВД+ВМ? За колко време колко килограма? И правеше ли някакви прекъсвания като глезотии със сладкиши, торти и баници по празници, или си била истински дисциплинирана - та и до днес?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 16:46



А, разгеле да попитам специалистките по Дюкан и НВД - става ли, вместо пресен домат, кутия фабрично консервирани домати, на които пише, че няма нищо, освен домат, сок от него и сол?

Аз за НВД да кажа, че става, става, ама на мен доматите са ми такава слабост и един, такъв готов за консумиране продукт, мога да си го хапна наведнъж и да не ми стигне, особено с пресен лук, зехтин и сирене.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.12.08 17:31



Да бе, ама доматите през този сезон са просто отвратителни! Имат вкус и мирис на картон, и дебели кожи..... също като доматите през цялата година в бленувания от нас ЕС, впрочем. Пред такъв изкуствен боклук, аз, да ти кажа, предпочитам белени цели консервирани, също е прелест с лук и зехтин, но аз си спестявам сиренето... Според моята диетоложка никакви млечни не влизат в НЕЙНАТА НВД. Имало било въглехидрати...



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 09:56



Ами то си има таблици и се вижда - сиренето е толкова въглехидратно, колкото и доматите. Само дето мога да изям един буркан домати 800 гр, ама толкова сирене ще ми дойде дори и на мен множко.

Продукт kcal/100g Мазн, g Белт, g Въгл, g
Сирене краве 300 24 17 2
Домат 17 0 0.7 3


Колкото до доматите през този сезон съм на 100% съгласна, аз за това и не купувам, предпочитам консерви. Между другото единствената зимнина, която приготвям е домати (белени, небелени, доматен сок-както дойде) и мариновани краставички.
Абонирала съм се към една баба от село, директно и купувам доматите, и сиренце когато има.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 13:16



Безподобна, за мен е огромно удоволствие да разбера, че освен всичките фитнеси, пилатеси, ... някакви танци и още куп неизброими дейности, ти слагаш и зимнина


Наистина ти се възхищавам



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Olli]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано10.12.08 14:39



От танците нищо не излезе, ако си гледала Гибона в Денсинг старс, все едно гледаш мен.


То фитнес, пилатес, ама ранътъ на първу мясту




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.