Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 27.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано23.06.10 16:46



На село.
От месец съседът реве от гадините.
Пръска в къщата с 'дезодоранти KILTOX' - през седмица. Това има в селския магазин.
Пръска с лозовата пръскачка в двора с "BUTOX" (Бутокс-а му го купих аз от ветеринарна аптека, и му го занесох в събота.) В събота комшито пръска с лозовата пръскачка - из целия двор.
Но в неделя пак рева завалията.

Но казват - мечката играе първо у съседите. Наред е моят двор и моята къща.

Четох в нета. В нета можеш да намериш десетина препарати как се обезбълхяват кучета и котки. Но как се трепят бълхи в къщата и в двора - цъ!

Та помагайте. Щото ще ги изпопренеса гадините и в апартамента ми чак.

Моля да ми кажете най-ефективното средство за борба с бълхите.

Питах по аптеките; предлагат ми КИЛТОКС. Но с КИЛТОКС съседа ми не постига нищо.
Питам тук, защото тук пишат и аптекари. И се надявам, аптекатите тук да по-грамотни от местните аптекари и да са по-запознати с препаратите против бълхи.

А ако темата не е за тук - моля за извинение, и, моля, кажете къде да я поставя.

Благодаря!



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.06.10 20:32



Не ти трябват аптекари. Отиваш в агроаптеката и купуваш инсектицид с активно вещество перметрин. Пръскаш навсякъде и се изнасяш за един ден.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Може и без химия!нови [re: 11-11]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано23.06.10 23:07



Като малък съм изкарал маса лета при баба и дядо на село (говориш за селска къща, нали?). Случвало се е да има и бълхонашествия. Както правилно си забелязал, те идват от съседи. Обикновено това са възрастни хора, които НИКОГА не отварят прозорци, а врати - рядко и за малко. Даже, ако се опиташ да отвориш прозорец в такава къща и той понеже не е отварян 14 години и е залепнал и не става.


Та, баба ми и дядо ми какъв метод използваха. Отваряха широко всички врати и прозорци и така ги оставяха дни наред, по 24 часа в денонощието. След нема и месец и кьорава бълха не оставаше.
По-късно осъзнах научната обосновка на метода. Всички низши същества (каквито са бълхите в случая), не понасят ниски и високи температури и особено, въздушно течение. Низшите същества най-добре се чувстват при температури между 20 и 27 градуса по Целзий. Т.е. такава дискомфортна (за тях) ги изгонва, престават да се размножават. Бълхите живеят вътре в къщите, а в такава обстановка, в която ги поставяш, те на практика са в откритата дива природа.
Има и недостатъчно научно доказана обосновка - че бълхите предават на съвидниците си, че в дадена къща не е гот и трябва да се избягва.
Това са ми съветите за момента.



Тема Re: Може и без химия!нови [re: Phillip]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.06.10 23:15



Мен ме ухапа бълха преди няколко дни както си брах черешата насред полето. Освен това ме ухапа една нищожно малка муха, ама ми се поду половината крак, зачерви се и се нагря - няколко дни едва ходех.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Може и без химия!нови [re: Phillip]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано23.06.10 23:32



Как ще оставя къщата за месец с отворени врати и прозорци??
Стига с подобни екзотични идеи!!
То... верно, че и бълхи може да няма след месец, но... не само бълхи

. Нищо няма да е останало в къщата

Да се върнем към реалноосъществимите идеи; ако не химия - биология, може би.



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: Изyмeн]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано23.06.10 23:41



А ти опитвал ли си?
Тоя перметрин да не би да ги подхранва повече



Сега сериозно: Този перметрин непосредствено контактно действие ли има. Или трябва да го ядат. А не е ли достатъчно да го дишат? Всъщност - бълхите дишат ли? Едва ли е възможно да не дишат. Ама дали е възможно да се тровят чрез вдишвания въздух, а?

Ей, т'ва - бълхата, голяма е гад. Сега трябва да я изучавм, за да разбера как се изтребва.

А ХЕИ-тата с какво пръскат? Някой знае ли ХЕИ как трепе тези добитъци?



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор Kossoman ()
Публикувано24.06.10 08:22



Neostomosan.
И най-голямо внимание обърнете на комшийските кози. Тия бълхи по двора идват от козите.



Тема Очевиднонови [re: 11-11]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано24.06.10 10:12



трябва да си там през това време. Ако ходиш примерно 2-3 уикенда месечно и то през лятото само, не става.

Казвам ти какво правеха баба ми и дядо ми в случая.





Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: Kossoman]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано24.06.10 10:39



Kossoman. благодаря за съвета!

Ще си позволя да ти поставя няколко бързи въпроса.
Първият и вторият- относно Neostomosan:
В листовка от нета за него, пише, че се отпуска по лекарско предписание. Това означава, че мога да го взема от аптеката само срещу рецепта от вет. лекар ли;
От листовката чета, че Neostomosan се прилага главно за къпане на опаразитени животни. (В една от листовките пише, че препарата е малкотоксичен.) И почти нищо не се споменава за третиране в жилищата на хора. Т.е. препарата (като че ли) е специален за къпане на кучета, котки и коне, но не и за спалнята ми, за хола ми и за кухнята ми. ОК, ще напръскам с него из двора, но листовката на Neostomosan е написана с такъв подтекс, че от нея ясно личи за приложението на Neostomosan главно за къпане на опаразитените животни. Май единственото, което ми остава, е да взема и да изкъпя животните на комшито. Между впрочем, в двора му наистина има 3-4 кози.

Третият въпрос е свързан с козите: Четох някъде, че нормалната телесна темпаратура на козите, е с няколко градуса по-висока от нормалната температура на останалите животни. И в този смисъл, козите нямало как да са среда за живот и развитие на бълхи, защото бълхите не били могли да живеят и да се развиват при температура, каквато е (по-високата) телесна температура на козите. Kossoman, ти откъде имаш инфо, че козите са приносители на бълхи? Моля, сподели.

Редактирано от 11-11 на 24.06.10 10:48.



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано24.06.10 13:10



Козите определено въдят бълхи. Що се отнася до перметрина - сравнително безопасен инсектицид, действа при попадане върху насекомото (действа на всички членестоноги, не само на насекомите), при което буболечката се парализира и умира. Действието е почти незабавно.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: Изyмeн]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано24.06.10 15:06



Да видим какво беше казал:

В отговор на:

... и купуваш инсектицид с активно вещество перметрин. Пръскаш навсякъде и се изнасяш за един ден.




А после казваш:

В отговор на:

... Що се отнася до перметрина - сравнително безопасен инсектицид, действа при попадане върху насекомото (действа на всички членестоноги, не само на насекомите), при което буболечката се парализира и умира. Действието е почти незабавно.




С'я... Каквото и да си приказваме, двата цитата влизат в противоречие помежду си: Хем перметрина действа незабавано чрез парализиране... хем и трябва да действа цял ден. И по никакъв начин не мога да си обясня двете ти противоположни тези!!

Що се отнася до твърдението ти, че козите въдят бълхи, би ли обяснил откъде достигна до този извод.
Пак ще се върна на това, дето бях чел някъде - че високата телесна температура на козите не позволява на бълхите да паразитират върху козите. И да прибавя към прочетенето и мнението на един местен козар. Днес специално заради него спрях и го заговорих; той каза, че повече от 35 години се е занимава с кози и каза още, че козите нямат бълхи точно заради по-високата им температура на тялото.

Верно, (т.е. предполагам,) че козарят няма никакво сносно образование, но дали не трябва да се доверим на опита му??

Моля, помагайте.



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано24.06.10 15:52



Имам предвид, че макар и сравнително безопасен, перметринът не е абсолютно безвреден за хората. Що се отнася до бълхите по козите - селянин съм, та съм виждал, че и са ме хапали.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.06.10 18:20



Хм... ето цитат от руската уикипедия:

В отговор на:

Лабораторное исследование в университете Калифорнии продемонстрировало, что уборка помещения пылесосом позволила уничтожить 96% взрослых блох.

Одним из популярных способов борьбы с блохами является размещение в центре комнаты на ночь тарелки с мыльной водой (или растворённым стиральным порошком без пены), в центре которой устанавливается горящая свеча. Блохи, привлечённые теплом свечи, прыгают в тарелку и тонут в воде с повышенной мягкостью.




И пише, че има над 2300 (!!!) вида бълхи...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.06.10 18:24



А за препарата от аптеките - не знам дали точно КИЛТОКС, едни малки кафяви шишенца, около 1.20 лв., казват, че са за 10 литра вода... Една аптекарка тихичко ми каза "абе сложи го в два литра вода... иначе не действа добре".



И да - в такава концентрация действа.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: walkman™]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано24.06.10 20:28



Крачещ, в кварталната аптека има общо 17 малки кафяви шишенца с разни и различни течности вътре. Продават ги за 1.10-1.40 лв едното. Аптекарката ми ги показа всичките. И ми даде да си избера.

Ама ти, ако искаш, дай и някакво име на препарата. Иначе трябва и седемнадесетте и да ги купя... Ще ми дойдат малко в повече



А относно братушките - евалла им пра'йм за идеята. Ще пробвам сапунения им капан.

PS
Опитай да си спомниш името на препарата в кавявото шишенце.

Благодаря!



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.06.10 21:28



Абе какво да си спомням... ще мина утре там, дет бях взимал, и ще попитам. :)

А за идеята с водата... поне е евтина и екологична.

И ако не помогне - поне в никакъв случай няма да попречи... освен ако не ти се достава нощес и не стъпиш в паничката. Минус - не става за двора...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: walkman™]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано25.06.10 07:44



В отговор на:

... ще мина утре там, дет бях взимал, и ще попитам.




Ще съм преблагодарен за което.

---

Натъкнах се в нета на "ТЕНОПА" - голяма хвалба го хваляат (рекламата е голЕма работа, де). Някой има ли отзиви за него?
Една от съставките на ТЕНОПА - алфациперметрин - явно е много ефективна върху излюпени и възрастни бълхи. Тя е основната съставка на "ФЕНДОНА" - препрепрехвален препарат. Но в ТЕНОПА има още една съставка, която унищожява и яйцата на бълхите. Но докато алфациперметрина е разрешен от Евросъюза, май втората съставка на ТЕНОПА не е.

Някой ползвал ли е ТЕНОПА?

---

Тъй като съседите на село отглеждат зайци, чували ли сте, че зайците не били въдили бълхи. Това твърдение го чух от вет.лекар след консултация с него по телефона. Странна ми се вижда позицията на този ветеринар. Как така зайците ще са изключени от бозайниците, които не въдят бълхи?!



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор Kossoman ()
Публикувано28.06.10 19:30



Требе да се изкъпят козите не само на комшито, ами цялото стадо. Това, че козите въдят и разнасят бълхи го знае всеки селянин като мен. Изчистите ли козите проблем няма да има.



Тема Капанът не сработва. Точка!нови [re: 11-11]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано02.07.10 16:00



В отговор на:

Одним из популярных способов борьбы с блохами является размещение в центре комнаты на ночь тарелки с мыльной водой (или растворённым стиральным порошком без пены), в центре которой устанавливается горящая свеча. Блохи, привлечённые теплом свечи, прыгают в тарелку и тонут в воде с повышенной мягкостью.




Това са пълни глопости! Не действа. Нито една уловена бълха няма. Точка!



Тема Успя ли да се справи6? [re: 11-11]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано10.07.10 14:02



Със същия проблем съм! Пиши за резултатите.

Пръсках обилно с ЕКТОМИН или циперметрин (въпросния препарат от кафявите шишенца) с активно вещество cypermethrin, но ето ве4е няколко дни само като 4е са понамалели...

Единственото съмнително място което остана бе6е дивана. В4ера вдигнах седалката на дивана под, която има кухина където държим зимни палта и напръсках с килтокс върху дрехите, а самия диван отгоре и отстрани обилно до намокряне с разтвор на Ектомин. Ве4ерта легнах да спя на дивана абсолутно убеден 4е е стерилен, но да види6 изненада ... бяха мн пове4е от преди да го обработя, като 4е само съм ги пуснал от кухината, на вси4ното отгоре и мири6е6е на химикалите ... комарите, които обикновенно мн ме харесват прелитаха наоколо и не ме зака4аха ... като 4е действа, но не и на мойте бълхи ... или си има 4алъм за обработката и аз пропускам нещо важно ... а се боря ве4е цяла седмица ... толкова усилия и средства ...

Може би трябва да се обърна към специалисти, знаете ли фирма, която да е помогнала на някой???, 4е всякакви фирми4ки са навъдиха ... и не искам да попадам на новаци дето сега се у4ат.



Тема Re: Успя ли да се справи6?нови [re: O8O3287]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано10.07.10 16:41



За малки площи Райд действа безотказно.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Принципът на действие на Райд е елементарен:нови [re: Изyмeн]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано10.07.10 17:09



Насекомите като разберат цената му, получават инфаркт.





Тема Re: Успя ли да се справи6?нови [re: O8O3287]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано10.07.10 21:01



Няма справяне с тези гадини.

Отровата действа на някои бълхи, но на други не действа.
Явно - всички праепарати по ветеринарните аптеки са абсолютно менте.
Щом аптекарите признават, че доставчиците им правят номера с препаратите...

Рових много из нета.
Намерих един нов препарат: Така както го описва производителя, е много ефективен. Защото действал не само на развитите бълхи, но и на яйцата им.
Препаратът е "Тенопа" Но го намерих само при един професионално занимаващ се спръскане срещу бълхи по жилища и офиси. Обаче и той самият ми каза, че препарата бил с изтекъл срок на годност. Освен това ми предлагаше да купя 1 литър. А литърът струва около 260 лв с ДДС. Не съм решил още дали да го купя.

Достойнствата на ТЕНОПА били в съставката - 'флуфеноксурон' - влияела и върху яйца и ларви на бълхите.

Разчитам да я намеря някъде тази ТЕНОПА. Търся по-малка разфасовка. И да е оригинално запечата от BASF. А другото не действа - досега вероятно съм олекнал със стотачка... и няма оправия.



Тема Re: Успя ли да се справи6?нови [re: 11-11]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.07.10 01:23



Имам един приятел - занимава се точно с изтребление на разни подобни гадини - приказвал съм с него предимно за хлебарки де. Та по неговите думи - в аптеките продават доста слаби препарати, просто защото силните могат да бъдат опасни за хора ако не се използват както трябва.
За райда мнението му беше че най-добре действа ако хванеш хлебарката и го налееш в устата и докато се удави.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Успя ли да се справи6?нови [re: bira_more]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано11.07.10 07:48



Аз затова и казвам - за малки площи. Имам си един спрей в стаята и редовно пръскам някой по-голям паяк или хлебарка, а веднъж дори кърлеж - беше ме ухапал и не щеше да пуска, та му видях сметката.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Успя ли да се справи6?нови [re: bira_more]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано11.07.10 08:31



в аптеките продават доста слаби препарати, просто защото силните могат да бъдат опасни за хора ако не се използват както трябва.

Това, май-май, са глупости.
В хуманитарните аптеки - само РАЙД и КИЛТОКС. Трябва да си много изкукуригал, за да можеш да се отровиш с тях.

Във ветеринарните аптеки има професионални препарати против бълхите по кучета и по котки... Сякаш светът се е побъркал... и е станал котешки. И, по-вероятно, кучешки. На тоя свят освен кучетата и котките - друго май няма значение. Според ветеринарите, де.

Та там - във вет. аптеките има и проф. препарати. Но не действат. А самите препарати са "лекувани" от доставчиците. Но... дали са лекувани, или не - ако искаш да се самоотровиш с неправилна употреба - вероятно ще успееш.

Проблемът е, че ако искаш да си свършиш работа с проф. препарати и спазваш инструкциите в листовките към препаратите - бълхите не изчезват: Първо - защото препаратите, по веригата, са разреждани дени поне три пъти, и второ - Има препарати само против възрастните бълхи, но не и против яйцата им.
Освен за 'флуфеноксурон' - за друго вещество, влияещо върху яйцата на инсектите, чували ли сте???



Тема Re: Успя ли да се справи6?нови [re: 11-11]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.07.10 12:21



Само исках да кажа, че професионалистите в изтребването на гадта си купуват препаратите от други места - не от аптеките.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Успя ли да се справи6?нови [re: 11-11]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано11.07.10 19:57



За ТЕНОПА може да видиш


Също ми направи впе4атление диаграмата за действието на препарата - измират постепенно в продължение на седмици ...

Питах в една агроаптека за инсектицид + регулатор на растежа, но продава4ките мигаха на парцали - не можаха да предложат. Затова си мисля, 4е се практикува 2ро и 3то третиране за новоизлупените.



Тема опитнови [re: O8O3287]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано11.07.10 20:15



От опита ми до сега забелязах, 4е е много важно да се премахне изто4ника, да им се пресе4е пътя - има4е ти ги трови6 а те пак си прииждат.
И също елиминиране / щателно третиране на местата на развъждане - примерно в дома може да е вътр6носта на матрака, дивана, възглавници и такива закътани местенца, където си снасят яйцата. Ако пода е балатум или пло4ки там не могат да се развъдят, търсят текстил.



Тема Re: опитнови [re: O8O3287]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано14.07.10 12:00



Питах в една агроаптека за инсектицид + регулатор на растежа, но продава4ките мигаха на парцали - не можаха да предложат.

И аз като питах в аптеките - продавачките също мигаха на парцали. Явно - това са учили: Да мигат на парцали!
А една продавачка ми заяви, че не била чувала да се унищожават яйца по друг начин, освен да се били удряли с чук за да се счупят.
----------------

Посъветваха ме да преместя темата тук:



Дано в "Химия" бълхите си намерят майстора.



Тема към 11-11нови [re: 11-11]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано14.07.10 15:41



От обработката с ЕКТОМИН или ЦИПЕРМЕТРИН намаляха много, но не напълно. Според мен или аз не обработвам правилно, или тези отрови не вършат добра работа, или продължаваме да внасяме (да влизат) бълхи в апартамента.
Затова реших да се обърна към професионалисти, утре ще идва фирма - 32лв за 100м2 - нищо не е ако се справят. След седмица ще пиша за резултатите.

11-11 Про4етох поста в "химия" - не утиваш ли твърде дале4. Хората имали този проблем и са измислили решения - можем да се доверим и да ползваме опита им. Защо трябва да откриваш Америка - явно 4е специалистите се справят с препаратите, които ползват: фендона, айкън ... можеш да се обадиш на фирми и да питаш с какво пъскат - то о4евидно дейстава. А може би си имат и 4алъм на пръскането.

Но по-важно е да махне6 изто4ника на бълхите!



Тема Re: към 11-11нови [re: O8O3287]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано14.07.10 17:32



Затова реших да се обърна към професионалисти, утре ще идва фирма - 32лв за 100м2 - нищо не е ако се справят.

Много те моля, още утре пиши с какво са пръскали. И как са пръскали.
Мен не ми се вярва да пръскат по начин, различен от пръскането с разтвор под налягане през дюза... Но гледай. И питай за името на препарата. И за начина му на действие. Питай и за активните вещества, съдържащи се в препарата за пръскане.
Питай ги. И сподели моля. Може тамошните фирми за пръскане да са по-компетентни и можещи.





След седмица ще пиша за резултатите.
Пиши! Ако има ефект - ефектът трябва да се появи след ден. Не мислиш ли?

11-11 Про4етох поста в "химия" - не утиваш ли твърде дале4. Хората имали този проблем и са измислили решения - можем да се доверим и да ползваме опита им.
Да де! Решението се казва "ТЕНОПА" или "Бонус". Т.е отрова + инхибитор на хормоните на растрежа.

Но по-важно е да махне6 изто4ника на бълхите!
А този проблем е неразрешим за мен. По никакъв начин не мога да идентифицирам източника. Според мен, източник са яйцата на бълхите. Но не съм убеден. Никак даже!

Сподели какво ще е станало утре у вас.
Благодаря!



Тема Re: към 11-11нови [re: 11-11]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано14.07.10 18:29



Най- подробно разпитах 2 фирми преди да запи6а 4ас. Обадих се в РИОКОЗ (бившето ХЕИ) те самите не пръскат а само сертифицират ДДД фирми за борба с/у вредители (бълхи)

Едната пръска с айкън, а другата, която избрах, с фендона - но става въпрос за апартамент. И двете ме увериха, 4е едно пръскане е достатъ4но, при положение 4е не се довнасят нови бълхи отвън, защото има дълготраен ефект, и като се излупят яйцата се отравят. Може да вземе6 телефони от интернет и да говори6 с ДДД фирми, информативно, пък дали ще викне6 някоя, ще решиш в последствие.

Тормози ме оба4е наблюдението ми, 4е може да влизат от прозореца, където седя пред компа. Рационално погледнато е безумие, защото живея на 2ри етаж и въпросния прозорец е с южно изложение и стената се напи4а много. Примерно седя си на компа и взема 4е отворя прозореца приве4ер и след малко по4вам да усещам как долу от кра4олите по4ва нещо да ми подска4а ... ве4е добре го познавам това усещане. А преди това го е нямало. И гледам, гледам по прозореза, по краката нищо не се вижда. Абе много странна работа. А долу на двора под прозореца ми лежи бившата ми бълхлива котка, и може и още някоя. Дугото е 4е едно дъв4е мн е пораснало и клони те му допират прозореца ... оба4е пак не пасва - бълхите да се катерят до 2ри етаж по дръв4ето ;) ... направо може да полудее 4овек. Дано утре да се приклю4и тая истерия.



Тема Re: към 11-11нови [re: O8O3287]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано14.07.10 21:35



Едната пръска с айкън, а другата, която избрах, с фендона - но става въпрос за апартамент. И двете ме увериха, 4е едно пръскане е достатъ4но, при положение 4е не се довнасят нови бълхи отвън, защото има дълготраен ефект, и като се излупят яйцата се отравят.

И Фендона и Айкън нямат т.нар. овулациден ефект. И не влияят на вече снесени яйца. От вече снесени яйца могат да се излюпят и се излюпват читави бълхи. Които след няколко кръвосмучения започват да снасят пълноценни яйца. Това ми казаха на мен.
Ако искаш - питай и фирмата, която си предпочел вече. Питай пак.
Затова според мен единственият изход е да се ползват препарати за инхибиране на хитина.
А ако не се полват инхибитори - трянва да пръскаш през два дни - дорде изтребиш всички раждащи се бълхи. Но оставиш ли някоя жива - тя пак ще снесе по 50 яйца на ден. И ... всичко се повтаря наново.

Задай всички въпроси на фирмата, когато дойдат у вас. Подготви се със сериозни и компетентни въпроси... Но не знам какво би ти отговорил ... Пешо с пръскачката. Той е само един нает работник.

Ти обаче питай. Задължително задавай компетентни въпроси, моля.





Тема Re: към 11-11нови [re: 11-11]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано16.07.10 22:42



Специално за Фендона продължителността на действие в лабораторни условия според производителя е 30 дни. И когато някое яйце се превърне в движещ се обект, той - лаврата или ска4ащата бълха тръгват по третирените повърхностии умират ... това е принципа на действие на пове4ето препарати. Да се уморят яйцата о4евидно е трудно и скъпо и хората се оправят по първия на4ин.

Що да го зорим по-трудня на4ин, като има и лесен? Взима6 си препарат дето го ползват ДДД фирмите и готово, кво си се вкоп4ил в тоя регулатор на разтежа ... то по-хубаво ама вижда6 4е е мисията невъзможна ...

Утре ще пи6а подробно за методиката на пръскането.



Тема Re: към 11-11нови [re: O8O3287]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано17.07.10 10:27



И когато някое яйце се превърне в движещ се обект, той - лаврата или ска4ащата бълха тръгват по третирените повърхностии умират ... това е принципа на действие на пове4ето препарати.

Ами никак не е така. Ама никак.
А да се уморят яйцата е най-сигурният начин за справяне с проблема. Но няма специалисти със знания за този метод.

Взима6 си препарат дето го ползват ДДД фирмите и готово, ...
Вече 5 седмици го играя това упражнение. Ефектът ли? НИКАКЪВ!!!

Кажи, моля, какво правиха специалистите у вас? Спешно ми е.



Тема Re: към 11-11нови [re: 11-11]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.07.10 00:33



Замислял ли си се, че може да внасяш нови бълхи? Има ли животни - забрави за живот без бълхи. На мен ми стига само да ида на гости у баба ми и пак си ги завъждам.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Какво нау4их от опитнови [re: 11-11]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано19.07.10 13:31



Ето тук

описах опита си.

Успех на вси4ки!

Редактирано от O8O3287 на 19.07.10 13:33.



Тема Re: Очевиднонови [re: Phillip]  
Автор Бacapбoвckи (новак)
Публикувано24.07.10 17:57



Е как ще остави човекът отворена къща ами ако влезе някое бясно куче?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.