Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 24.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано23.06.10 16:46



На село.
От месец съседът реве от гадините.
Пръска в къщата с 'дезодоранти KILTOX' - през седмица. Това има в селския магазин.
Пръска с лозовата пръскачка в двора с "BUTOX" (Бутокс-а му го купих аз от ветеринарна аптека, и му го занесох в събота.) В събота комшито пръска с лозовата пръскачка - из целия двор.
Но в неделя пак рева завалията.

Но казват - мечката играе първо у съседите. Наред е моят двор и моята къща.

Четох в нета. В нета можеш да намериш десетина препарати как се обезбълхяват кучета и котки. Но как се трепят бълхи в къщата и в двора - цъ!

Та помагайте. Щото ще ги изпопренеса гадините и в апартамента ми чак.

Моля да ми кажете най-ефективното средство за борба с бълхите.

Питах по аптеките; предлагат ми КИЛТОКС. Но с КИЛТОКС съседа ми не постига нищо.
Питам тук, защото тук пишат и аптекари. И се надявам, аптекатите тук да по-грамотни от местните аптекари и да са по-запознати с препаратите против бълхи.

А ако темата не е за тук - моля за извинение, и, моля, кажете къде да я поставя.

Благодаря!



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.06.10 20:32



Не ти трябват аптекари. Отиваш в агроаптеката и купуваш инсектицид с активно вещество перметрин. Пръскаш навсякъде и се изнасяш за един ден.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Може и без химия!нови [re: 11-11]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано23.06.10 23:07



Като малък съм изкарал маса лета при баба и дядо на село (говориш за селска къща, нали?). Случвало се е да има и бълхонашествия. Както правилно си забелязал, те идват от съседи. Обикновено това са възрастни хора, които НИКОГА не отварят прозорци, а врати - рядко и за малко. Даже, ако се опиташ да отвориш прозорец в такава къща и той понеже не е отварян 14 години и е залепнал и не става.


Та, баба ми и дядо ми какъв метод използваха. Отваряха широко всички врати и прозорци и така ги оставяха дни наред, по 24 часа в денонощието. След нема и месец и кьорава бълха не оставаше.
По-късно осъзнах научната обосновка на метода. Всички низши същества (каквито са бълхите в случая), не понасят ниски и високи температури и особено, въздушно течение. Низшите същества най-добре се чувстват при температури между 20 и 27 градуса по Целзий. Т.е. такава дискомфортна (за тях) ги изгонва, престават да се размножават. Бълхите живеят вътре в къщите, а в такава обстановка, в която ги поставяш, те на практика са в откритата дива природа.
Има и недостатъчно научно доказана обосновка - че бълхите предават на съвидниците си, че в дадена къща не е гот и трябва да се избягва.
Това са ми съветите за момента.



Тема Re: Може и без химия!нови [re: Phillip]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.06.10 23:15



Мен ме ухапа бълха преди няколко дни както си брах черешата насред полето. Освен това ме ухапа една нищожно малка муха, ама ми се поду половината крак, зачерви се и се нагря - няколко дни едва ходех.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Може и без химия!нови [re: Phillip]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано23.06.10 23:32



Как ще оставя къщата за месец с отворени врати и прозорци??
Стига с подобни екзотични идеи!!
То... верно, че и бълхи може да няма след месец, но... не само бълхи

. Нищо няма да е останало в къщата

Да се върнем към реалноосъществимите идеи; ако не химия - биология, може би.



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: Изyмeн]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано23.06.10 23:41



А ти опитвал ли си?
Тоя перметрин да не би да ги подхранва повече



Сега сериозно: Този перметрин непосредствено контактно действие ли има. Или трябва да го ядат. А не е ли достатъчно да го дишат? Всъщност - бълхите дишат ли? Едва ли е възможно да не дишат. Ама дали е възможно да се тровят чрез вдишвания въздух, а?

Ей, т'ва - бълхата, голяма е гад. Сега трябва да я изучавм, за да разбера как се изтребва.

А ХЕИ-тата с какво пръскат? Някой знае ли ХЕИ как трепе тези добитъци?



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор Kossoman ()
Публикувано24.06.10 08:22



Neostomosan.
И най-голямо внимание обърнете на комшийските кози. Тия бълхи по двора идват от козите.



Тема Очевиднонови [re: 11-11]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано24.06.10 10:12



трябва да си там през това време. Ако ходиш примерно 2-3 уикенда месечно и то през лятото само, не става.

Казвам ти какво правеха баба ми и дядо ми в случая.





Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: Kossoman]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано24.06.10 10:39



Kossoman. благодаря за съвета!

Ще си позволя да ти поставя няколко бързи въпроса.
Първият и вторият- относно Neostomosan:
В листовка от нета за него, пише, че се отпуска по лекарско предписание. Това означава, че мога да го взема от аптеката само срещу рецепта от вет. лекар ли;
От листовката чета, че Neostomosan се прилага главно за къпане на опаразитени животни. (В една от листовките пише, че препарата е малкотоксичен.) И почти нищо не се споменава за третиране в жилищата на хора. Т.е. препарата (като че ли) е специален за къпане на кучета, котки и коне, но не и за спалнята ми, за хола ми и за кухнята ми. ОК, ще напръскам с него из двора, но листовката на Neostomosan е написана с такъв подтекс, че от нея ясно личи за приложението на Neostomosan главно за къпане на опаразитените животни. Май единственото, което ми остава, е да взема и да изкъпя животните на комшито. Между впрочем, в двора му наистина има 3-4 кози.

Третият въпрос е свързан с козите: Четох някъде, че нормалната телесна темпаратура на козите, е с няколко градуса по-висока от нормалната температура на останалите животни. И в този смисъл, козите нямало как да са среда за живот и развитие на бълхи, защото бълхите не били могли да живеят и да се развиват при температура, каквато е (по-високата) телесна температура на козите. Kossoman, ти откъде имаш инфо, че козите са приносители на бълхи? Моля, сподели.

Редактирано от 11-11 на 24.06.10 10:48.



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано24.06.10 13:10



Козите определено въдят бълхи. Що се отнася до перметрина - сравнително безопасен инсектицид, действа при попадане върху насекомото (действа на всички членестоноги, не само на насекомите), при което буболечката се парализира и умира. Действието е почти незабавно.

Най-важното е невидимо за очите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.