Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:47 27.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: Изyмeн]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано24.06.10 15:06



Да видим какво беше казал:

В отговор на:

... и купуваш инсектицид с активно вещество перметрин. Пръскаш навсякъде и се изнасяш за един ден.




А после казваш:

В отговор на:

... Що се отнася до перметрина - сравнително безопасен инсектицид, действа при попадане върху насекомото (действа на всички членестоноги, не само на насекомите), при което буболечката се парализира и умира. Действието е почти незабавно.




С'я... Каквото и да си приказваме, двата цитата влизат в противоречие помежду си: Хем перметрина действа незабавано чрез парализиране... хем и трябва да действа цял ден. И по никакъв начин не мога да си обясня двете ти противоположни тези!!

Що се отнася до твърдението ти, че козите въдят бълхи, би ли обяснил откъде достигна до този извод.
Пак ще се върна на това, дето бях чел някъде - че високата телесна температура на козите не позволява на бълхите да паразитират върху козите. И да прибавя към прочетенето и мнението на един местен козар. Днес специално заради него спрях и го заговорих; той каза, че повече от 35 години се е занимава с кози и каза още, че козите нямат бълхи точно заради по-високата им температура на тялото.

Верно, (т.е. предполагам,) че козарят няма никакво сносно образование, но дали не трябва да се доверим на опита му??

Моля, помагайте.



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано24.06.10 15:52



Имам предвид, че макар и сравнително безопасен, перметринът не е абсолютно безвреден за хората. Що се отнася до бълхите по козите - селянин съм, та съм виждал, че и са ме хапали.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.06.10 18:20



Хм... ето цитат от руската уикипедия:

В отговор на:

Лабораторное исследование в университете Калифорнии продемонстрировало, что уборка помещения пылесосом позволила уничтожить 96% взрослых блох.

Одним из популярных способов борьбы с блохами является размещение в центре комнаты на ночь тарелки с мыльной водой (или растворённым стиральным порошком без пены), в центре которой устанавливается горящая свеча. Блохи, привлечённые теплом свечи, прыгают в тарелку и тонут в воде с повышенной мягкостью.




И пише, че има над 2300 (!!!) вида бълхи...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.06.10 18:24



А за препарата от аптеките - не знам дали точно КИЛТОКС, едни малки кафяви шишенца, около 1.20 лв., казват, че са за 10 литра вода... Една аптекарка тихичко ми каза "абе сложи го в два литра вода... иначе не действа добре".



И да - в такава концентрация действа.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: walkman™]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано24.06.10 20:28



Крачещ, в кварталната аптека има общо 17 малки кафяви шишенца с разни и различни течности вътре. Продават ги за 1.10-1.40 лв едното. Аптекарката ми ги показа всичките. И ми даде да си избера.

Ама ти, ако искаш, дай и някакво име на препарата. Иначе трябва и седемнадесетте и да ги купя... Ще ми дойдат малко в повече



А относно братушките - евалла им пра'йм за идеята. Ще пробвам сапунения им капан.

PS
Опитай да си спомниш името на препарата в кавявото шишенце.

Благодаря!



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.06.10 21:28



Абе какво да си спомням... ще мина утре там, дет бях взимал, и ще попитам. :)

А за идеята с водата... поне е евтина и екологична.

И ако не помогне - поне в никакъв случай няма да попречи... освен ако не ти се достава нощес и не стъпиш в паничката. Минус - не става за двора...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: walkman™]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано25.06.10 07:44



В отговор на:

... ще мина утре там, дет бях взимал, и ще попитам.




Ще съм преблагодарен за което.

---

Натъкнах се в нета на "ТЕНОПА" - голяма хвалба го хваляат (рекламата е голЕма работа, де). Някой има ли отзиви за него?
Една от съставките на ТЕНОПА - алфациперметрин - явно е много ефективна върху излюпени и възрастни бълхи. Тя е основната съставка на "ФЕНДОНА" - препрепрехвален препарат. Но в ТЕНОПА има още една съставка, която унищожява и яйцата на бълхите. Но докато алфациперметрина е разрешен от Евросъюза, май втората съставка на ТЕНОПА не е.

Някой ползвал ли е ТЕНОПА?

---

Тъй като съседите на село отглеждат зайци, чували ли сте, че зайците не били въдили бълхи. Това твърдение го чух от вет.лекар след консултация с него по телефона. Странна ми се вижда позицията на този ветеринар. Как така зайците ще са изключени от бозайниците, които не въдят бълхи?!



Тема Re: Бълхи! Мечката играе първо у съседа.Наред сме ние!нови [re: 11-11]  
Автор Kossoman ()
Публикувано28.06.10 19:30



Требе да се изкъпят козите не само на комшито, ами цялото стадо. Това, че козите въдят и разнасят бълхи го знае всеки селянин като мен. Изчистите ли козите проблем няма да има.



Тема Капанът не сработва. Точка!нови [re: 11-11]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано02.07.10 16:00



В отговор на:

Одним из популярных способов борьбы с блохами является размещение в центре комнаты на ночь тарелки с мыльной водой (или растворённым стиральным порошком без пены), в центре которой устанавливается горящая свеча. Блохи, привлечённые теплом свечи, прыгают в тарелку и тонут в воде с повышенной мягкостью.




Това са пълни глопости! Не действа. Нито една уловена бълха няма. Точка!



Тема Успя ли да се справи6?нови [re: 11-11]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано10.07.10 14:02



Със същия проблем съм! Пиши за резултатите.

Пръсках обилно с ЕКТОМИН или циперметрин (въпросния препарат от кафявите шишенца) с активно вещество cypermethrin, но ето ве4е няколко дни само като 4е са понамалели...

Единственото съмнително място което остана бе6е дивана. В4ера вдигнах седалката на дивана под, която има кухина където държим зимни палта и напръсках с килтокс върху дрехите, а самия диван отгоре и отстрани обилно до намокряне с разтвор на Ектомин. Ве4ерта легнах да спя на дивана абсолутно убеден 4е е стерилен, но да види6 изненада ... бяха мн пове4е от преди да го обработя, като 4е само съм ги пуснал от кухината, на вси4ното отгоре и мири6е6е на химикалите ... комарите, които обикновенно мн ме харесват прелитаха наоколо и не ме зака4аха ... като 4е действа, но не и на мойте бълхи ... или си има 4алъм за обработката и аз пропускам нещо важно ... а се боря ве4е цяла седмица ... толкова усилия и средства ...

Може би трябва да се обърна към специалисти, знаете ли фирма, която да е помогнала на някой???, 4е всякакви фирми4ки са навъдиха ... и не искам да попадам на новаци дето сега се у4ат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.