Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 23.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема към 11-11нови [re: 11-11]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано14.07.10 15:41



От обработката с ЕКТОМИН или ЦИПЕРМЕТРИН намаляха много, но не напълно. Според мен или аз не обработвам правилно, или тези отрови не вършат добра работа, или продължаваме да внасяме (да влизат) бълхи в апартамента.
Затова реших да се обърна към професионалисти, утре ще идва фирма - 32лв за 100м2 - нищо не е ако се справят. След седмица ще пиша за резултатите.

11-11 Про4етох поста в "химия" - не утиваш ли твърде дале4. Хората имали този проблем и са измислили решения - можем да се доверим и да ползваме опита им. Защо трябва да откриваш Америка - явно 4е специалистите се справят с препаратите, които ползват: фендона, айкън ... можеш да се обадиш на фирми и да питаш с какво пъскат - то о4евидно дейстава. А може би си имат и 4алъм на пръскането.

Но по-важно е да махне6 изто4ника на бълхите!



Тема Re: към 11-11нови [re: O8O3287]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано14.07.10 17:32



Затова реших да се обърна към професионалисти, утре ще идва фирма - 32лв за 100м2 - нищо не е ако се справят.

Много те моля, още утре пиши с какво са пръскали. И как са пръскали.
Мен не ми се вярва да пръскат по начин, различен от пръскането с разтвор под налягане през дюза... Но гледай. И питай за името на препарата. И за начина му на действие. Питай и за активните вещества, съдържащи се в препарата за пръскане.
Питай ги. И сподели моля. Може тамошните фирми за пръскане да са по-компетентни и можещи.





След седмица ще пиша за резултатите.
Пиши! Ако има ефект - ефектът трябва да се появи след ден. Не мислиш ли?

11-11 Про4етох поста в "химия" - не утиваш ли твърде дале4. Хората имали този проблем и са измислили решения - можем да се доверим и да ползваме опита им.
Да де! Решението се казва "ТЕНОПА" или "Бонус". Т.е отрова + инхибитор на хормоните на растрежа.

Но по-важно е да махне6 изто4ника на бълхите!
А този проблем е неразрешим за мен. По никакъв начин не мога да идентифицирам източника. Според мен, източник са яйцата на бълхите. Но не съм убеден. Никак даже!

Сподели какво ще е станало утре у вас.
Благодаря!



Тема Re: към 11-11нови [re: 11-11]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано14.07.10 18:29



Най- подробно разпитах 2 фирми преди да запи6а 4ас. Обадих се в РИОКОЗ (бившето ХЕИ) те самите не пръскат а само сертифицират ДДД фирми за борба с/у вредители (бълхи)

Едната пръска с айкън, а другата, която избрах, с фендона - но става въпрос за апартамент. И двете ме увериха, 4е едно пръскане е достатъ4но, при положение 4е не се довнасят нови бълхи отвън, защото има дълготраен ефект, и като се излупят яйцата се отравят. Може да вземе6 телефони от интернет и да говори6 с ДДД фирми, информативно, пък дали ще викне6 някоя, ще решиш в последствие.

Тормози ме оба4е наблюдението ми, 4е може да влизат от прозореца, където седя пред компа. Рационално погледнато е безумие, защото живея на 2ри етаж и въпросния прозорец е с южно изложение и стената се напи4а много. Примерно седя си на компа и взема 4е отворя прозореца приве4ер и след малко по4вам да усещам как долу от кра4олите по4ва нещо да ми подска4а ... ве4е добре го познавам това усещане. А преди това го е нямало. И гледам, гледам по прозореза, по краката нищо не се вижда. Абе много странна работа. А долу на двора под прозореца ми лежи бившата ми бълхлива котка, и може и още някоя. Дугото е 4е едно дъв4е мн е пораснало и клони те му допират прозореца ... оба4е пак не пасва - бълхите да се катерят до 2ри етаж по дръв4ето ;) ... направо може да полудее 4овек. Дано утре да се приклю4и тая истерия.



Тема Re: към 11-11нови [re: O8O3287]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано14.07.10 21:35



Едната пръска с айкън, а другата, която избрах, с фендона - но става въпрос за апартамент. И двете ме увериха, 4е едно пръскане е достатъ4но, при положение 4е не се довнасят нови бълхи отвън, защото има дълготраен ефект, и като се излупят яйцата се отравят.

И Фендона и Айкън нямат т.нар. овулациден ефект. И не влияят на вече снесени яйца. От вече снесени яйца могат да се излюпят и се излюпват читави бълхи. Които след няколко кръвосмучения започват да снасят пълноценни яйца. Това ми казаха на мен.
Ако искаш - питай и фирмата, която си предпочел вече. Питай пак.
Затова според мен единственият изход е да се ползват препарати за инхибиране на хитина.
А ако не се полват инхибитори - трянва да пръскаш през два дни - дорде изтребиш всички раждащи се бълхи. Но оставиш ли някоя жива - тя пак ще снесе по 50 яйца на ден. И ... всичко се повтаря наново.

Задай всички въпроси на фирмата, когато дойдат у вас. Подготви се със сериозни и компетентни въпроси... Но не знам какво би ти отговорил ... Пешо с пръскачката. Той е само един нает работник.

Ти обаче питай. Задължително задавай компетентни въпроси, моля.





Тема Re: към 11-11нови [re: 11-11]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано16.07.10 22:42



Специално за Фендона продължителността на действие в лабораторни условия според производителя е 30 дни. И когато някое яйце се превърне в движещ се обект, той - лаврата или ска4ащата бълха тръгват по третирените повърхностии умират ... това е принципа на действие на пове4ето препарати. Да се уморят яйцата о4евидно е трудно и скъпо и хората се оправят по първия на4ин.

Що да го зорим по-трудня на4ин, като има и лесен? Взима6 си препарат дето го ползват ДДД фирмите и готово, кво си се вкоп4ил в тоя регулатор на разтежа ... то по-хубаво ама вижда6 4е е мисията невъзможна ...

Утре ще пи6а подробно за методиката на пръскането.



Тема Re: към 11-11нови [re: O8O3287]  
Автор 11-11 (непознат)
Публикувано17.07.10 10:27



И когато някое яйце се превърне в движещ се обект, той - лаврата или ска4ащата бълха тръгват по третирените повърхностии умират ... това е принципа на действие на пове4ето препарати.

Ами никак не е така. Ама никак.
А да се уморят яйцата е най-сигурният начин за справяне с проблема. Но няма специалисти със знания за този метод.

Взима6 си препарат дето го ползват ДДД фирмите и готово, ...
Вече 5 седмици го играя това упражнение. Ефектът ли? НИКАКЪВ!!!

Кажи, моля, какво правиха специалистите у вас? Спешно ми е.



Тема Re: към 11-11нови [re: 11-11]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.07.10 00:33



Замислял ли си се, че може да внасяш нови бълхи? Има ли животни - забрави за живот без бълхи. На мен ми стига само да ида на гости у баба ми и пак си ги завъждам.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Какво нау4их от опитнови [re: 11-11]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано19.07.10 13:31



Ето тук

описах опита си.

Успех на вси4ки!

Редактирано от O8O3287 на 19.07.10 13:33.



Тема Re: Очевиднонови [re: Phillip]  
Автор Бacapбoвckи (новак)
Публикувано24.07.10 17:57



Е как ще остави човекът отворена къща ами ако влезе някое бясно куче?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.