Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Цар ли е Симеон Борисов?нови  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано18.06.01 20:27



Убих се да търся в дебелите книги, но не намерих нищо. Някой може ли да ми каже кога, къде и от кого е коронован Симеон за цар на българите?



Тема E, хайде сеганови [re: AK47M]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано18.06.01 22:42



http://seattletimes.nwsource.com/html/nationworld/134307906_wdig18.htmlSimeon became king in 1943, at age 6, after the death of his father. He reigned under regents until 1946, when the communists abolished the monarchy

Ако това е чужда пропаганда, отвори Търновската конституция от това време. После има подзаконов акт, търси в червено..Персонално, не съм чувала за направен Референдум, на който народа да е гласувал престолонаследника да не застъпи след баща си ???



Тема Re: E, хайде сеганови [re: 4eHe]  
Автор woland (непознат )
Публикувано19.06.01 09:53



Да - за тогава. Но вече не е цар, а и осмен това, май не е обявявал че има такова желание.
А сме и република сега, ако се не лъжа.
:-)



Тема Re: E, хайде сеганови [re: woland]  
Автор Gray (не(о)познат)
Публикувано19.06.01 11:09



da be, republika s zar nachelo. Da jiwee balkanskata originalnost!!!!!!!!!!!

Бедите са моят занаят...


Тема Re: E, хайде сеганови [re: 4eHe]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано19.06.01 16:51



Имам предвид това, че дори регентството е назначено в нарушение на Конституцията, защото това е извършено от 23 Обикновено народно събрание, а не от Велико такова. Второто Регентство също е такова. Вярно, война, но... Всъщност май до 1947 не е свиквано Велико събрание. Де да знам, просто питам...



Тема Имам кутия цигари...нови [re: AK47M]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано19.06.01 18:00



...от 1947 марка "Народна република". На бандерола обаче пише "Царство България". Голяма гъзария. И сега могат да се пуснат такива.



Тема Interesna kutiqнови [re: AK47M]  
Автор Бaлтaвap (кан-ювиги)
Публикувано21.06.01 12:47



Trqbva da mi q pokashesh nqkoi put...



Тема Re: Interesna kutiqнови [re: Бaлтaвap]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано21.06.01 17:30



Готово. На всичкото отгоре е произведена във фабриката към Софийския централен затвор.



Тема Re: E, хайде сеганови [re: woland]  
Автор Xapви ()
Публикувано22.06.01 00:52



След като е бил, не може вече да не е, ако не е обявил, че се отказва от титлата. Това, че България е република, не му пречи да е цар. Цар в изгнание. Както съществува и такова нещо като правителство в изгнание, или както там го наричаха. Като по времето на WWІІ - френското правителство в англия продължава да си заседава, въпреки че във франция е назначено друго правителство.

"Ето - покой, дайте покой на отрудения, и ето - успокоение." Но те не искаха да слушат. Исая 28:12


Тема Re: E, хайде сеганови [re: Xapви]  
Автор woland (непознат )
Публикувано22.06.01 11:02



Примерът с Франция и Англия е малко неточен - не съществува такова нещо като френско правителство в изгнание през втората световна война. Клуб "История" сме все пак. Трябва поне малко от малко да се знае и да се чете.
Де Гол ръководи движението "Свободна Франция". То е признато от Великобритания и от СССР, а от САЩ - не.
Колкото до останалото - нека си се нарича цар - лошо няма. Не се е отказвал от титлата. Но не е действуващ такъв.



Тема Re: Имам кутия цигари...нови [re: AK47M]  
Автор woland (непознат )
Публикувано22.06.01 11:06



Да! Е това е - защо не я сканираш и не пуснеш по мрежата картинката. Ако го направиш имам една молба - прати ми я на woland@dir.bg. Благодаря предварително. Тази кутия е показателна за всичко що става в нашата държавица.



Тема Re: Имам кутия цигари...нови [re: woland]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано22.06.01 15:13



Пускам ти я по мейла. Даже е обработена във фотошоп - готова за печат.



Тема Re: Имам кутия цигари...нови [re: AK47M]  
Автор woland (непознат )
Публикувано22.06.01 15:21



10х!



Тема Re: E, хайде сеганови [re: woland]  
Автор Xapви ()
Публикувано22.06.01 17:21



Не съм специалист по историята, но съм почти сигурен, че имаше такова нещо... Може и да греша.
Та, по всичко изглежда, че си е цар - тоест носи тази титла. Че към нея няма нищо, е друг въпрос.
А някой разясняваше по телевизията преди време, че той е цар, само че жена му не е царица, нито пък синовете му са князове, нито има престолонаследник, защото няма престол.


"Ето - покой, дайте покой на отрудения, и ето - успокоение." Но те не искаха да слушат. Исая 28:12


Тема Re: E, хайде сеганови [re: Xapви]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано22.06.01 17:35



На всичкото отгоре е злобен тоя пич и се връзва на приказки. Никво чувство за хумор. Пълен шушлек.



Тема Re: E, хайде сеганови [re: AK47M]  
Автор Xapви ()
Публикувано22.06.01 17:58



Кой това. И какво е шушлек.

"Ето - покой, дайте покой на отрудения, и ето - успокоение." Но те не искаха да слушат. Исая 28:12

Редактирано от Xapви на 22.06.01 18:04.



Тема то става автоматичнонови [re: AK47M]  
Автор П.M. (член)
Публикувано22.06.01 18:24



По конституция Симеон е станал цар веднага след смъртта на баща си. Не е нужна специална сесия на Народното събрание или каквото ще там, тъй като монархията е наследствена и се предаваха от баща на син и от брат на брат и т.н.
Така че принципно е коректно да го наричаме цар и да се обръщаме към него с Ваше Величество, понеже той по рождение си е такъв. Разликата е само, че БЪЛГАРИЯ вече е република.

Това ли е новият морал в политиката?


Тема Moge li i na mene da mi q pratish?нови [re: П.M.]  
Автор Бaлтaвap (кан-ювиги)
Публикувано22.06.01 18:45



tangrianin@abv.bg



Тема Re: то става автоматичнонови [re: П.M.]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано23.06.01 00:45



Формата на управление и морала са различни дисциплини.
По първата, за държавата, нищо не е писано от Макиавели насам.
По втората, дневно излизат поне две аксиоми.

Дори от Бг Търговски закон да смъкна тълкуване, личния стил на управление няма връзка с това дали дружеството ще е ООД, СД, АД .. и как наричаме Управляващия; давам пример с управление в бизнеса, защото вече споменах как след "Принцът" никой не е сядал да напише новата теория за държавно управление.



Тема Re: Moge li i na mene da mi q pratish?нови [re: Бaлтaвap]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано23.06.01 13:12



В понеделник



Тема Re: E, хайде сеганови [re: Xapви]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано23.06.01 13:29



Царя, бе. Т.нар. Щото ти ако имаш нужда от цар, аз нямам. А пък шушляка е една мушама, дето си я слагаш, като вали дъжд и после я заебаваш някъде на тавана. Кремълските свине /извинявай, Историк, нищо лично/ ни я надянаха тая мушама, за да ни объркат държавицата и да я дръпнат от НАТО. Сега НАТО ще видим на путкинден /куково лято, б.пр./, нямам календарче да ти го покажа кога е. Питай Путин. На всичкото отгоре мадридският козел събори Ваньо Костов. А пък Ваньо беше пич - не шикалкавеше, като го питат нещо, стряскаше комунягите в съня им и ако си пусне дълга коса, може да заприлича на Миг Джагър. Симеон ако го питаш нещо, трябва да си вземеш два дни неплатен, докато ти отговори на езика на бесарабските българи.
Ама комунягите са виновни. Да вземат да го изпратят на влака за Истанбул с майка му, вместо да ползват челния съветски опит и да изтрепят цялата фамилия. После можеха да кажат - смутно време беше, революция, отиде си момчето. Ама не. Каквато ни е държавата, такива са ни и комунягите.
Ти, майна, май си класически благородник - имаш вътрешна необходимост да служиш на някого. Като рицарите и самураите. Аз обаче отдавна съм станал ронин и съм го ударил на самостоятелен бандитизъм. Откакто умря цар Иван Шишман, нямам на кого да служа. Ако нарочим някой българин за негов наследник, ще му служа вярно. Ако ще и Велко Вълканов да е.



Тема Re: Цар ли е Симеон Борисов?нови [re: AK47M]  
АвторJudas (Нерегистриран)
Публикувано24.06.01 00:12



На 28 авг. 1943 г. цар Борис ІІІ скоропостижно почива. Според Търновската конституция ( вж. Методиев, В., Стоянов, Л. " Български конституции и конституционни проекти", С., 1990., стр. 20 - 36. ) негов наследник е синът му Симеон Търновски ( чл. 24 ) и понеже той е непълнолетен се избира Регенство в състав: Б. Филов, Н. Михов и княз Кирил. Както самото избиране на Регенството така и въздигането на Симеон за цар е в пълно противоречие на Търн. конст. и по-специално чл. 27, 29 ( гл. ІV ). Оттук нататък всеки може да си прави изводи - това са фактите!



Тема Re: E, хайде сеганови [re: woland]  
Авторjedi knight (Нерегистриран)
Публикувано24.06.01 13:37



Това е незаконно.Той не е цар, а изгнанник-ВАМПИР.
Той открадна баницата на Костов.
Царят е гол.И ако има референдум няма да спечели!



Тема не бил Цар...нови [re: AK47M]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано25.06.01 12:24



А бе много комунисти в тоя клуб бре.... Момчета, референдумът на вашата партия не е бил легитимен, колкото и да се напъвате.
България е НЕЛЕГИТИМНА република!!!

Костов към Симеон ІІ:
Еее хафте, со керез у наште храсти?


Тема Кой знае пък...нови [re: jedi knight]  
Автор Лъчeзapнa ( 'лапе)
Публикувано29.06.01 14:50







Тема Re: не бил Цар...нови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано02.07.01 19:41



Абе Ювиги, на теб пък за кво ти е цар? Кога ВМРО е била в добри отношения с Кобургите? Кой подписваше смъртни присъди на Ванче Михайлов, Иван Костов ли? И нещо не мога да разбера, защо се явявате на избори? При цялото ми уважение към ВМРО, това политиката е занимание за педераси. Ванчето ако ви види, ще се обърне в гроба. Пък и представяш ли си да спечелите избори и България да се управлява от Вътрешната Македонска Революционна Организация? Ква Македония бе, ква революция. Съвсем добронамерено те питам.
Или сте бойци, или сте педали. Среден път за вас няма.
Ей, ОМО Илинден стоят и чакат, мамицата им недобита.
А пък Симеон Борисов първо да научи децата си на български, и тогава да ми става цар. Както Батенберг след абдикацията учи децата си /Крум, Асен и Цветана/.



Тема Царската титла е пожизнена - Стандартнови [re: AK47M]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано21.07.01 11:29



Референдумът от 1946 г. е извършен в противоречие с Търновската конституция и де факто е невалиден


След като лидерът на НДСВ Симеон Втори обяви, че ще оглави новото правителство, възникна въпросът: какъв е един неабдикирал монарх, който поема функциите на най-овластеното лице в една републиканска институция? В световната практика подобни прецеденти няма, доколкото действащите до определен момент монарси или са абдикирали доброволно, или са сваляни насилствено и прекарват остатъка от живота си като ексмонарси.

Проф. д-р Георги Бакалов
Казусът, който заинтригува и световната общественост, е връщането във властта на бившия цар в качеството му на републикански премиер. Соченият като прецедент случай с френския президент Луи Наполеон (декември 1848 - декември 1851) не е коректен, тъй като племенникът на Наполеон I извършва държавен преврат, премахва президентската институция и се обявява за император. Това е насилствено суспендиране на републиката, какъвто в нашия случай няма. Движението на цар Симеон Втори се регистрира по установения ред и спечели законно парламентарните избори. Номинираният за 48-и министър-председател поема властта като гражданско лице под името Симеон Сакскобугготски и полага клетва пред републиканската институция с ангажимент да я спазва. Така вече поставеният въпрос придобива нов акцент: запазва ли новоизбраният премиер царското си звание, или поради causa activa (действаща причина) го губи? При липса на конституционна или друга нормативна уредба за подобни прецеденти би следвало да припомним събитията от 1943 г. Смъртта на Цар Борис III (28 август 1943 г.) поставя началото на тригодишна криза в политическия живот на Царство България. През това време се извършват няколко важни нарушения на Търновската конституция. Те предпоставят водените и днес спорове за законосъобразността на някои от взетите решения. В своя дневник министър-председателят Богдан Филов отбелязва, че след смъртта на царя заедно с вътрешния министър Петър Габровски и военния ген. Никола Михов подготвят две прокламации - една за смъртта на Борис III и друга - за възцаряването на Симеон Втори. Актът е в изпълнение на чл. 4 от Търновската конституция. От този момент Симеон Втори е легитимният цар на българите. Поради малолетието му се определя Регентски съвет. Тук е извършено първото конституционно нарушение. Според текста на основния закон член на царската фамилия не може да бъде регент, а за такъв е определен и княз Кирил Преславски. Следва второ нарушение. Сутринта на 9 септември 1944 г. регентите княз Кирил и ген. Михов подписват указ за разпускане на 25-ото народно събрание. Без да има това право, новото правителство на Кимон Георгиев издава постановление, с което освобождава регентите княз Кирил Преславски и ген. Михов и назначава друг регентски съвет. Нарушенията на основния закон продължават с решението за провеждане на референдум, чиято процедура отново е в разрез с конституцията. Членовете на правителството от комунистическата партия поддържат становището, че Търновската конституция е историческа отживелица без реална стойност. Това заявление има идеологическа мотивация, но няма правни основания. Освен че е нарушен редът за допитването до народа, самата формулировка на референдума от 8 септември 1946 г. е видимо тенденциозна: "Закон за допитване до народа за премахване на монархията и провъзгласяване на народна република". Повече от ясно е какво се желае от гласоподавателите. Затова и резултатите не изненадват -за република гласуват почти 96%, а за монархия - малко над 4% Някои допускат, че и без драстичните нарушения при провеждане на референдума, и без упражнения пропаганден натиск, и без присъствието на съветски войски и мълчаливото съпричастие на Съюзната контролна комисия референдумът щеше да завърши с вот за република. Такава е конюнктурата в следвоенна Европа. Може би са прави Но от юридическа гледна точка референдумът е извършен в противоречие с основния закон и де факто е невалиден. Цар Симеон Втори обаче нито тогава, нито по-късно е лишен от българско гражданство. В деня на пълнолетието си - 16 юни 1955 г., той обявява официално встъпването си на българския престол, от който никога не е абдикирал. Царската титла и достойнство не се "дават", а се придобиват по рождение. Един цар може да абдикира или да преустанови пълномощията си като "управляващ" владетел (vae soli), но си остава (in aeterum) цар до края на дните си. Нито при абдикацията, нито при детронацията не следва отнемане на званието. Цар се става по рождение и харизма. Званието може да бъде афиширано или не по преценка на своя носител. Когато казваме бивш цар или монарх от какъвто и да е ранг, трябва да имаме предвид не правата му върху титлата, която притежава in aeterum, а правомощията му да управлява.



Тема Re: не бил Цар...нови [re: AK47M]  
Автор CилнoДeceн (Просто такъв)
Публикувано28.07.01 00:12



Ама ти не си никакъв патриот, бе джанъм... Наместо да се гордееш, задето за ВТОРИ път в историята, ние, блъгарете, докарваме на власт ДОБРИЯ ЦАР, ти се заяждаш на дребно и му викаш педерас, само задето се занимавал с политика.... Първия път е бил, разбира се, бърдоквата Ивайло. Историята, казват, се повтаря.... Ще видим дали се повтаря до края... Тоя въпрос сериозно ме притеснява. Вие тука всички сте малко-много историци - твърдо ли е установено, че Ногай е умрял?



Тема Re: Царската титла е пожизнена - Стандартнови [re: 4eHe]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано28.07.01 03:31



Търновската конституция е потъпквана от бащата и дядото на Симеон II, и то многократно, тъй че е адски глупаво някой да се позовава на нея в защита на короната на Симеон II. Друг е въпроса че референдума за монархия или република е явно фалшифициран. Така или иначе минали са повече от 55 години и каквато и да е истината тя не може по никакъв законен начин да окаже влияние върху формата на управлението на България. Никой политик не е толкова луд че да опита да обяви резултата от референдума за нелегитимен, камоли да върне в действие Търновската конституция. Това би обрекло на международна изолация България, и то в най-добрия случай, а в най-лошия... не това просто не може да се случи!!!



Тема Re: не бил Цар...нови [re: CилнoДeceн]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано29.07.01 13:05



Ти какво бе, руския синдром ли те пере? За добрия цар? Батюшка-царя. И щом не искам да ме управлява германец, не съм бил патриот. Виж му правителството, бе. Един германец, двама резняци, един чифутин, двама емигранти и двама комунисти. Другите са Мултигруп. Това не е моето правителство. Ако е твоето, завиждам ти на оптимизма. Колкото до педераслъка, не ти ли писна от педераси по телевизията, че да те управляват и на живо. И аз съм крайно десен и затова не обичам чужденците. Всяка жаба да си знае гьола.



Тема Re: не бил Цар...нови [re: AK47M]  
Авторyo (Нерегистриран)
Публикувано08.08.01 19:24



Не ми стана ясно само защо Костов мургавия ти е толкова симпатичен, че заради него си готов да изкривиш виждането си върху историята и историческите личности?



Тема Re: не бил Цар...нови [re: yo]  
АвторAK47П (Нерегистриран)
Публикувано09.08.01 14:52



Костов също е историческа личност/вече/. А пък го харесвам, защото управляваше държавата като еднолична фирма - точно както бих я управлявал и аз. В моята фирма всеки, който ми дава ъкъл, си заминава. Защото демокрацията в икономиката е равносилна на фалит.
Имало корупция. Ти лично пострадал ли си от корупцията? Защото според мен корупцията е много силен двигател на икономиката. Как например дребна частна фирма ще се добере до държавна поръчка, ако не са механизмите на корупцията? Настроенията срещу Костов ги създадоха вацовите чифутски вестници, защото не бяха в корупционната схема.
Каквото и да говорят, според мен Костов си гледаше съвестно работата. Народът бил обеднял. Не може да има бедни хора със земя на село и апартаменти за по 20000 лева. Пък и досега никой не е дошъл при мен да ми каже - дай ми 20 лева и ще ти почистя офиса. Веднага ще му ги дам. Ама не идват, защото искат да ги получат наготово от държавата. Затова не обичат и Костов - не им ги даваше. Това си е лично мое мнение,де.



Тема Въпросът е миропомазан ли е С2 за цар?нови [re: AK47M]  
АвторCтpeзoв (Нерегистриран)
Публикувано09.08.01 15:03



За да стане един човек цар, той трябва да бъде миропомазан от патриарха на страната. Когато Симеон е навършил пълнолетие обаче, патриархът е бил полковник от ДС, така че просто не е нямало как да стане.



Тема Re: не бил Цар...нови [re: AK47M]  
Автор CилнoДeceн (Просто такъв)
Публикувано09.08.01 15:24



Бе аз си знам, че хич не ми се удава да се правя на ироничен и по правило никой не ме разбира, та затова сега клетва сторвам, че ми е за последно. Щото се депресирах, че ме подозираш в това, в което ме подозираш.Оттук нататък само в прав текст. Иначе до голяма степен съм съгласен с теб. Аз самият съм убеден привърженик на тезата, че заниманията с политика са пряко следствие на сексуална девиация /педераслъка не е най-лошата/. . И вярно е - не съм фен на чужденците. Но и не съм дотам примитивен, че за всичко да обвинявам тях. Защото ако другите са направили повече от нас, за това сме си виновни ние, а не те. Ако са съумели да защитят интереса си, а ние не сме - каква е първопричината? Нашите собствени дупедавци и некадърници, си мисля аз, а не чужденците. От наш`те си помияри трябва да започнем, а не да крещим "дръжте чужденците". Когато си слаб, беден, необразован и всичко друго, което сега сме, кво се чудим, че ката ден го духаме неумит и сиренясал. Е, да - и в по-далечното и в по-близкото минало не всичко е зависело само от нас. И сега е така. И утре ще е така. Но всеки, който се има за българин и обича землята, що го е кърмила, трябва да направи зависещото от него - колкото и да е малко - нещата да се променят. И да започне от себе си. Може и да е от простотия, но аз патриотизма така го разбирам.
А за евреите не обичам да се говори лошо. От Шестдневната война насам всеки здравомислещ човек би трябвало да ги гледа с уважение

В историята всяка съвременност може да прочете своето бъдеще.


Тема Re: не бил Цар...нови [re: AK47П]  
Автор CилнoДeceн (Просто такъв)
Публикувано09.08.01 15:36



Абсолютно вярно. Само това за фирмата и акъла не ми хареса. Че ако е на същото мнение с мен, за какво ми е? Не винаги ми е приятно, но се насилвам и съм си поставил за цел да обмислям и всяко друго мнение - особено от хората, които пряко се занимават с проблема. Друг е въпроса, че щом парите са мои, само аз решавам как да ги харча. Ако искам - в морето ще ги хвърля. Затова с абсолютно недоверие гледам на всякакъв вид съдружие. Орташката кобила накрая винаги я изяждат вълците.

В историята всяка съвременност може да прочете своето бъдеще.


Тема Симеон 2 е Цар без царство... стига толкова умувалнови [re: Cтpeзoв]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано09.08.01 18:13



не мога да резбера, седесарите-комунисти толкова ли са тъпи и не могат да вдянат или много добре разбират как седят нещата, ама говорят глупости за да привличат внимание, избивайки комплексите си за малоценност.
Цар е пожизнена титла! Както например "инженер". Ти може да си инженер, но да продаваш в бакалия, нали? Това прави ли те по-малко инженер? Например сър Елтън Джон си има титтла, независимо дали това на теб ти харесва или не. Същото е и със Симеон 2. Симеон 2 носи титлата Цар, а това, че на вас това не ви харесва... ми единствения вариант е да насочите дулото на пистолета към слепоочието си.
Цар Симеон 2, е получил титлата Цар на всички българи, след като баща му умира. Цар Симеон 2, не влиза обаче във владение на царството си.
Много са ми смешни седесарите антикомунисти, които казват "А бе всъщност комунистите не са толкоз лоши, че са отменили монархията!" Хем ги мразят, хем ги харесват...
Всъщност сега си проличава най-ясно, че комунист родил ли си се, комунист си оставаш, без значение, че преориентираш идеологията си от изток, към запад...
Републиканец = Комунист


На крив Командир - народа му пречи!


Тема Re: не бил Цар...нови [re: AK47П]  
Авторщд (Нерегистриран)
Публикувано09.08.01 20:30



Аз не съм оспорвал, че Костов е историческа фигура. Не разбрах, след като корупцията е двигател на икономиката /според тебе/, бившият м-р председател използвал ли го е?



Тема Re: Симеон 2 е Цар без царство... стига толкова умувалнови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Cлeдyщий (бугараш)
Публикувано09.08.01 22:10



Републиканец=Комунист ?!
Извинявай, но ти в час ли си ?
Основателите на Римската Република /примерно/ също ли са били комунисти ? А на Италианските Републики ? А на Гръцката ? На САЩ ?
В главата ми напират още десетки примери за "комунисти".

Или пък ти говориш за частния български случай ?
Или може би не си наясно в какво точно се състои идеята за Републиката ?
Да не би пък да бъркаш понятията "псевдо-демокрация" и "слободия" с "Република" ?

То хубаво да се разтоварват емоциите с писане, но и малко смисъл да се влага от време-навреме също не е зле.



Тема В България... републиканец = комунистнови [re: Cлeдyщий]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано10.08.01 10:20



...а относно примерите, които даваш... пак интернационал!

На крив Командир - народа му пречи!


Тема Re: не бил Цар...нови [re: щд]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано15.08.01 18:02



Да не съм му светил. Ако се е възползвал, значи е корумпиран. Ако не е, значи е Майка Тереза - на всички по нещо, на него нищо. Пък аз си стоя и чакам някой да ме корумпира...



Тема Re: Симеон 2 е Цар без царство... стига толкова умувалнови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
АвторCтpeзoв (Нерегистриран)
Публикувано15.08.01 20:54



Най обичам шесташките копелета!
От 5 km се усещат.
Путьо-хан, аз винаги съм бил монархист и винаги ще си остана.
Това, че изроди като баща ти и дядовците ти не са позволили Симеон да бъде миропомазан за цар, не пречи това да бъде направено..., когато му дойде времето!
Не е ли крайно време да си сложиш клупа?



Тема Re: Симеон 2 е Цар без царство... стига толкова умувалнови [re: Cлeдyщий]  
Автор Pocu (user-ka)
Публикувано15.08.01 22:56



Tochno taka! Izglejda nyakoi hora oshte burkat ponyatiyata demokraciya i republika. Samo edin primer:
Dreven Rim e bil republika, no e nyamalo demokraciya (kato Libiya i Irak - ako vi idva mnogo nagorno da si spomnyate takiva neshta).
Drevna Gurciya - ima demokraciya, no ne e bila republika ( evropeyskite monarhii).

Pocu



Тема Re: Цар ли е Симеон Борисов?нови [re: AK47M]  
Авторaz sum (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 13:43



nikoga ne e bil korenovan.



Тема Re: ЕСТЕСТВЕННОнови [re: AK47M]  
Автор SCELOS (КОПАЧА)
Публикувано26.08.01 18:52



Защото е бил коронясан след смъртта на баща си. Не е управлявал,защото е бил много малък и страната се е управлявара от регенти. Впоследствие изгонват царската фамилия и той на практика не е упражнявал власта си, до сега.
А между другото малко известен факт е,че той би трябвало да бъде Симеон3. Симеон 2 е бил цар твърде кратко време,и явно не е заслужил да влезе в историята на България,като запомнящо се име.Споменава се в твърде малко документи,естественно които са останали до наше време,поради което смятам,че е бил незначителен във тогавашната история.

Предпочитам невъзможното, което звучи убедително, пред възможното, което звучи неубедително


Тема 28 Август 1943 - Симеон Търновски е провъзгласеннови [re: AK47M]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано30.08.01 00:33



...за Симеон II - цар на всички българи.
Стига толкова!

На крив Командир - народа му пречи!


Тема Re: С кое постановление на МСнови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Arient ()
Публикувано04.09.01 11:13



Българската липса на монархически традиции е очарователна. След като е бил обявен за цар, за какъв чеп има и регентски съвет. И какво значи "провъзгласен" - коронясан, миропомазан ....

You can take the horse to the river but You can't make him drink.

Редактирано от Arient на 04.09.01 11:15.



Тема Ма ти си бил и комунист...нови [re: Arient]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано06.09.01 02:25



...ясно сега, защо считаш ония къртици славяните, за нещо повече...
Все едно слушам някой "антички македонец"...
Те са също толкова убедени, че "бугарите са татари от Африка"...

Казах!


Тема Re: Край, разкри менови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Arient ()
Публикувано10.09.01 21:32



Сега ще трябва да ходя на ленински съботник

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Цар ли е Симеон Борисов?нови [re: AK47M]  
Автор Anonymous (Operative)
Публикувано16.09.01 00:21



1vo na kakvo e car Simeon Sakskoburgotski?!?!?!Nali sme demokratichna republika ... a dokolkoto znam republikata niama car! :) ili moje bi se laja ? :P
2ro shtom veche e premier nemislia che moje da e i car !

Just Obey


Тема "Цар" е титла умнико...нови [re: Anonymous]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано16.09.01 15:13



Ц-ц-ц... а после средното образование в България било добро...

Казах!


Тема Re: Никой не се ражда "Цар" [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Arient ()
Публикувано17.09.01 22:12



Тук там се раждат "престолонаследници", някъде и в излишък(при Кобурготите например). И докато станат царе, трябва много хляб да изядат. Че и през доста "царополагащи" процедури да преминат. Май трябва и клетва да положат. И цялата тая дандания трябва обилно да бъде поръсена със светена патриаршеска вода. Симеончо още не я е докарал до там. А образованието, колкото и да е добро, от време на време пропуща и "творения", като тебе.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.