Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: не бил Цар...нови [re: AK47M]  
Авторyo (Нерегистриран)
Публикувано08.08.01 19:24



Не ми стана ясно само защо Костов мургавия ти е толкова симпатичен, че заради него си готов да изкривиш виждането си върху историята и историческите личности?



Тема Re: не бил Цар...нови [re: yo]  
АвторAK47П (Нерегистриран)
Публикувано09.08.01 14:52



Костов също е историческа личност/вече/. А пък го харесвам, защото управляваше държавата като еднолична фирма - точно както бих я управлявал и аз. В моята фирма всеки, който ми дава ъкъл, си заминава. Защото демокрацията в икономиката е равносилна на фалит.
Имало корупция. Ти лично пострадал ли си от корупцията? Защото според мен корупцията е много силен двигател на икономиката. Как например дребна частна фирма ще се добере до държавна поръчка, ако не са механизмите на корупцията? Настроенията срещу Костов ги създадоха вацовите чифутски вестници, защото не бяха в корупционната схема.
Каквото и да говорят, според мен Костов си гледаше съвестно работата. Народът бил обеднял. Не може да има бедни хора със земя на село и апартаменти за по 20000 лева. Пък и досега никой не е дошъл при мен да ми каже - дай ми 20 лева и ще ти почистя офиса. Веднага ще му ги дам. Ама не идват, защото искат да ги получат наготово от държавата. Затова не обичат и Костов - не им ги даваше. Това си е лично мое мнение,де.



Тема Въпросът е миропомазан ли е С2 за цар?нови [re: AK47M]  
АвторCтpeзoв (Нерегистриран)
Публикувано09.08.01 15:03



За да стане един човек цар, той трябва да бъде миропомазан от патриарха на страната. Когато Симеон е навършил пълнолетие обаче, патриархът е бил полковник от ДС, така че просто не е нямало как да стане.



Тема Re: не бил Цар...нови [re: AK47M]  
Автор CилнoДeceн (Просто такъв)
Публикувано09.08.01 15:24



Бе аз си знам, че хич не ми се удава да се правя на ироничен и по правило никой не ме разбира, та затова сега клетва сторвам, че ми е за последно. Щото се депресирах, че ме подозираш в това, в което ме подозираш.Оттук нататък само в прав текст. Иначе до голяма степен съм съгласен с теб. Аз самият съм убеден привърженик на тезата, че заниманията с политика са пряко следствие на сексуална девиация /педераслъка не е най-лошата/. . И вярно е - не съм фен на чужденците. Но и не съм дотам примитивен, че за всичко да обвинявам тях. Защото ако другите са направили повече от нас, за това сме си виновни ние, а не те. Ако са съумели да защитят интереса си, а ние не сме - каква е първопричината? Нашите собствени дупедавци и некадърници, си мисля аз, а не чужденците. От наш`те си помияри трябва да започнем, а не да крещим "дръжте чужденците". Когато си слаб, беден, необразован и всичко друго, което сега сме, кво се чудим, че ката ден го духаме неумит и сиренясал. Е, да - и в по-далечното и в по-близкото минало не всичко е зависело само от нас. И сега е така. И утре ще е така. Но всеки, който се има за българин и обича землята, що го е кърмила, трябва да направи зависещото от него - колкото и да е малко - нещата да се променят. И да започне от себе си. Може и да е от простотия, но аз патриотизма така го разбирам.
А за евреите не обичам да се говори лошо. От Шестдневната война насам всеки здравомислещ човек би трябвало да ги гледа с уважение

В историята всяка съвременност може да прочете своето бъдеще.


Тема Re: не бил Цар...нови [re: AK47П]  
Автор CилнoДeceн (Просто такъв)
Публикувано09.08.01 15:36



Абсолютно вярно. Само това за фирмата и акъла не ми хареса. Че ако е на същото мнение с мен, за какво ми е? Не винаги ми е приятно, но се насилвам и съм си поставил за цел да обмислям и всяко друго мнение - особено от хората, които пряко се занимават с проблема. Друг е въпроса, че щом парите са мои, само аз решавам как да ги харча. Ако искам - в морето ще ги хвърля. Затова с абсолютно недоверие гледам на всякакъв вид съдружие. Орташката кобила накрая винаги я изяждат вълците.

В историята всяка съвременност може да прочете своето бъдеще.


Тема Симеон 2 е Цар без царство... стига толкова умувалнови [re: Cтpeзoв]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано09.08.01 18:13



не мога да резбера, седесарите-комунисти толкова ли са тъпи и не могат да вдянат или много добре разбират как седят нещата, ама говорят глупости за да привличат внимание, избивайки комплексите си за малоценност.
Цар е пожизнена титла! Както например "инженер". Ти може да си инженер, но да продаваш в бакалия, нали? Това прави ли те по-малко инженер? Например сър Елтън Джон си има титтла, независимо дали това на теб ти харесва или не. Същото е и със Симеон 2. Симеон 2 носи титлата Цар, а това, че на вас това не ви харесва... ми единствения вариант е да насочите дулото на пистолета към слепоочието си.
Цар Симеон 2, е получил титлата Цар на всички българи, след като баща му умира. Цар Симеон 2, не влиза обаче във владение на царството си.
Много са ми смешни седесарите антикомунисти, които казват "А бе всъщност комунистите не са толкоз лоши, че са отменили монархията!" Хем ги мразят, хем ги харесват...
Всъщност сега си проличава най-ясно, че комунист родил ли си се, комунист си оставаш, без значение, че преориентираш идеологията си от изток, към запад...
Републиканец = Комунист


На крив Командир - народа му пречи!


Тема Re: не бил Цар...нови [re: AK47П]  
Авторщд (Нерегистриран)
Публикувано09.08.01 20:30



Аз не съм оспорвал, че Костов е историческа фигура. Не разбрах, след като корупцията е двигател на икономиката /според тебе/, бившият м-р председател използвал ли го е?



Тема Re: Симеон 2 е Цар без царство... стига толкова умувалнови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Cлeдyщий (бугараш)
Публикувано09.08.01 22:10



Републиканец=Комунист ?!
Извинявай, но ти в час ли си ?
Основателите на Римската Република /примерно/ също ли са били комунисти ? А на Италианските Републики ? А на Гръцката ? На САЩ ?
В главата ми напират още десетки примери за "комунисти".

Или пък ти говориш за частния български случай ?
Или може би не си наясно в какво точно се състои идеята за Републиката ?
Да не би пък да бъркаш понятията "псевдо-демокрация" и "слободия" с "Република" ?

То хубаво да се разтоварват емоциите с писане, но и малко смисъл да се влага от време-навреме също не е зле.



Тема В България... републиканец = комунистнови [re: Cлeдyщий]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано10.08.01 10:20



...а относно примерите, които даваш... пак интернационал!

На крив Командир - народа му пречи!


Тема Re: не бил Цар...нови [re: щд]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано15.08.01 18:02



Да не съм му светил. Ако се е възползвал, значи е корумпиран. Ако не е, значи е Майка Тереза - на всички по нещо, на него нищо. Пък аз си стоя и чакам някой да ме корумпира...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.