Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: dobrindebulgaria]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано03.11.13 19:37



Когато ги наблюдаваш стават частици, когато не са вълни. Подло от тяхна страна, обаче пък всеки който свири на музикален инструмент знае, че ако започне много внимателно да наблюдава коя нота трябва да изсвири и потока се губи, и започва да бърка.

Работа с поток, цяла наука си е, или би било готино ако беше...

Идва интересният въпрос, да не би пък да има някакво отношение към потока и това дали наблюдаваме нещо... Работи както за това кога ще ни дойде трамвая така и за това дали една частица ще се държи с характеристики на вълна или не...

Квантовите физици за го пропуснали, разбира се, те си мислят че за тези частици работят други закони, което се дължи на това, че не познават законите на света наоколо. При малките частици не могат да отрекат, пък при големите не могат да видят. Езотериците виждат тези неща обаче, това им е работата.

Always, someone,
somewhere is fighting for you.


Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: onmyown-189576]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано09.11.13 21:17



Между другото, понеже преди зяпах, че сме писали за Друнвало... Ако ти е попадало нещо за египетската тантра(ако не ти е, някъде из клубовете има инфо) с 8-те личности е готино да се спомене, че личностите са 8-те личности от И Дзин.

Не знам дали са ти попадали, накратко с имената на триграмите са баща(ch'ien), майка(k'un), първи син(chen), втори син(k'an), трети син(ken), първа дъщеря(sun), втора дъщеря(li), трета дъщеря(tui)

А И Дзин на практика освен всичко останало е и всички възможни опитности които тези 8 личности могат да имат една с друга.

Always, someone,
somewhere is fighting for you.


Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Samhain]  
Автор Cилвия M (:-)
Публикувано12.11.13 12:19



о, да !



добре, че си сетил и си го дал това. интересно погледнато по този начин

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Cилвия M]  
Автор Cилвия M (:-)
Публикувано12.11.13 23:50



сега, като поразгледах, остана да те питам пак - откъде знаеш предния ден, какво търсих?!, как се сети?! и ред подобни...



тия тетраедри и т.н. -едри (макар че не са в поста ти сега) са ми доста странни, иначе е някак си по лесно. с тях е мислене по-скоро.

благодаря ти много от сърце, крайно време беше да разбера и това, какво се случва, че и накъде водят знаците, и така нататък (все трябваше да има някакво обяснение)

прощавай, че не се изразих особено точно...

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Cилвия M]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано13.11.13 11:42



Усеща се кое е готино да се напише, понякога и аз се чудя защо, ама обикновенно после се вижда. ;)

Нали писахме за Монро някъде, ако се сещаш там в някое от книжките той започваше да събира опитноста от всичките личности които е, и да ги интегрира в душата си. Което го има като стъпка на развитие/инициация, интересното с И Дзин е че имаме карта на всички опитности които се минават за да се завършат уроците от Земята, което е много готино.

Сега си четох нещо за това, покрай темата и аз се върнах малко на теорията там, ето готино откъсче от книжката за която стана въпрос преди. За огън и вода(кан и ли), преди години много писахме за тях из клубовете основно като част от практиките на Мантак Чия, та е готино да има малко инфо и от И Дзин.

Кан е интересна, защото докато първият син е започване на движение, третият е завършеност на движение, то вторият(кан) е опасност от движение, момента когато трябва движението да спре, за да може след това да продължи в безопасност.

______
___ ___
______

Ли - Огън
Светлина
Виждане

Това е втората дъщеря(съответно дъщерите са Ин в среда от Ян),

*********************************************************
___ ___
______
___ ___

Кан - Вода
Втори син(синовете са Ян в среда от Ин, подредбата на Фу Си ги дава всеки син срещу съответната дъщеря, което е и в примерчето отдолу за вторите).

Бездънно
Вода
Замъглено възприемане

Свързаност: Becoming Aware


"Дейноста на "осъзнаване" свързва двете заедно в нашата интерпретация... нека оставим физическото ниво; на нивото на растенията, има осъзнаване, дори и мътно, за тъмната, влажна земя от една страна и от друга търсене на топлото светло небе и слънце(heliotropism), а цялото биващо интуитивно свързано, което е именно "becoming aware", акт на възприемане..."

Идеята е че в подредбата на Фу Си двете се определят едно от друго, съответно са едно срещу друго както всички синове/дъщери.

Always, someone,
somewhere is fighting for you.


Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Samhain]  
Автор Cилвия M (:-)
Публикувано13.11.13 22:20



Да, занимавах се и наблюдавах едно астрономическо явление на 11.11. (без да обърна внимание на деня)

Слънцето залязваше, луната наблизо беше изгряла, а точно между тях беше Венера (вечерница), след обяд, около 17 часа. Много интересно усещане. Сякаш се събуждаш в осъзнат сън и пак, и пак. По-късно имаше някаква книга за осмоъгълни слънца на много места по Земята, порових за инфо в нета и за Плеядите, и за турското знаме, хората писали тук-там, че и на тях им е било специално, и така. Че и писаното от теб, макар и преди датата



Намерих материалите за египетската тантра. Направо се чудя, как съм забравила за написаното от Друнвало за това. Изобщо съм го изключила. Като толкова неща си бях спомнила през/чрез него, четейки го, и изобщо, докато го търсех още… Някак си по-голямо впечатление са ми направили университетите и 18-те дъха тогава сигурно. Случва се. Спомням си, че много ми се дишаше и все ми беше любопитно „ама, защо и как … и т.н.?!”

Интересно ми е за тия осем лъча, личности

Извадих и този материал, че е по-подробно за И Дзин -



И нали си ми е любим Юнг, да поуспокоя акъла, го препрочетох (не, че нещо ново, де)-

„Учението на „И Дзин” не почива на принципа на причинната връзка, а на непознат принцип, останал до сега без име, защото при нас не се среща, който се опитах да опиша, като синхронен принцип. Моята работа върху психологията на несъзнаваните процеси ме принуди преди няколко години да потърся някакъв друг обяснителен принцип, защото принципът на казуалността ми изглеждаше недостатъчен да обясня някои забележителни явления на несъзнаваната психология. Първото, което открих, бе, че съществуват психологически паралелни явления, които не се отнасят едно към друго казуално, а се намират в някаква друга процесуална зависимост. Тази зависимост ми се стори значителна, дадена в действителността на относителна едновременност, оттук и изразът „синхронен”. Изглежда, времето е по-малко от една абстрактност и нещо повече от един конкретен континиум, то притежава качества, или основни предпоставки, които могат да се проявяват в относителна едновременност на различни места в казуален, необясним паралелизъм, както например в случаите на едновременен проблясък на идентични мисли или психични състояния. Друг пример е подчертаната от Вилхелм едновременност на китайски и европейски стилови периоди, които не могат да се свържат един с друг казуално. Пример на синхроничност на макровеличини би била астрологията, ако тя разполагаше изцяло с достоверни резултати. Доколкото действително има точни астрологически прогнози, те не се дължат на действието на звездите, а на нашето хипотетично чувстване на времето, т. е, с други думи, това, което се ражда или създава в даден момент на времето, то притежава качеството на този момент. Това същевременно е и основната формула на практическия опит на „И Дзин”. Както е известно, познанието за хексаграмата, отразяваща момента, се постига посредством боравенето със стеблата на белия равнец, или трите монети, а това се основава на чиста случайност. Падането им съответства на момента.”

Супер си го дал това инфо! Много ти се радвам

Накрая разбрах, че не виждат...

Редактирано от Cилвия M на 13.11.13 22:22.



Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Cилвия M]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано13.11.13 22:47



Това линкче изглежда много интересно, ще го прочета после, втората картинка от горе надолу е от Mayan Factor на Хосе Аргуеллес и за мене много готино показва ролята на И Дзин към всичко останало.

Юнг е един от хората които трудно ми вървят за четене, ама чисто исторически ме кефи много ролята която е играл(както Блаватска, Щайнер а и други).


Always, someone,
somewhere is fighting for you.

Редактирано от Samhain на 13.11.13 23:39.



Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Cилвия M]  
Автор Cилвия M (:-)
Публикувано13.11.13 22:52



както и това за гръбнака.
преди време беше разказал нещо за дишане през шията (май не само). беше точно и свърши добра работа



Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Cилвия M]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано13.11.13 23:04



:)

Always, someone,
somewhere is fighting for you.


Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Samhain]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано14.11.13 10:59



За Ин и Ян/Земя и Небе много готино физическо нещо което човек може да си прави е примордиал чи-гуна на Майкъл Уин.

Движенията напасват към тези принципи пълно за мене, Миро ми го беше дал преди години... Какво стана с Миро всъщност?
Зяпам че са се барикадирали в Ошо... Вярно че минаха години от тогава, ама е малко изненадващо човек да види нещата така сега...

Always, someone,
somewhere is fighting for you.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.