Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Cилвия M]  
Автор Samhain (Lion Path)
Публикувано28.11.13 23:56



хе-хе ами да предполагам :)
Мене от тези неща много ми пасват сините училища, което е клон на Кабала, там се работи с видения, и е страхотно точно, ама е символично, тоест да се кажат конкретни неща е трудно чак после разбираме кое защо е изглеждало така или поне при мене е така, ама май при всички.

За хопите, ето линкче към първата част, то ютубето ще ти даде към другите две:


Това за плочките е много готино, ако потърсиш в нета има инфо, включително и когато учени са се опитали да ги датират. :)

Always, someone,
somewhere is fighting for you.


Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Samhain]  
Автор dobrindebulgaria (член)
Публикувано29.11.13 12:19



Нали фараоновата щерка е извадила детето от реката и го е отгледала, като свой син. Колкото и да е бъркала го е отгледала до към 40...

Не си спомням много добре, но Картакея или Дхирендра Брахмачари е поискал от учениците си да не го погребват в гроб, но да го оставят да го отмие реката...
Сякаш питат ш се мешаш. Това може би е от съзнанието. Приема, копира и принася на наблюдателя.

Редактирано от KREDOR™ на 01.12.13 20:17.



Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Samhain]  
Автор Samhain (Lion Path)
Публикувано29.11.13 12:53



"ей тук нещо не го разбирам това. знам само, че след 27-32 година нещата ще задобреят. беше преди няколко години, та за по- сигурно четох - попадна ми Слава Севрюкова. Ако не се лъжа разбира се, дали беше тя. "

Амиии... Аз си вярвам на Хосе, последните години преди да си тръгне имаше някои неща които не станаха точно както ги мислеше, но общата идея за мене си е така. За ноосферата(което в теософията се нарича Логос) и начина по който съзнанието ни вече се променя и я запълва и преподрежда за мене си е валидна, а това е нещо много хубаво.

Та мисля че неизбежно идва(пък и вече сме) в интересно време. :)
Дали ще е готино или не, си зависи от хората. Но самите промени са впечетляващи и това е това което предсказанията могат да обхванат, пък как ще се отразят зависи от свободната воля и решенията които всеки взима.

Подобно време е имало в Китай преди хиляди години... Имали са два похода "похода на мира" и "похода на любовта"... Всичко което са казвали че ще дойде с новата епоха(тяхната нова епоха е била идването на първият император и е станало около 10-15 години след походите) е дошло.

Ама е имало голяма цена за тогава, толкова голяма, че аз лично не съм сигурен, дали можем да кажем от начина по който е изглеждало на хората тогава, че промяната е за добро. Та промените си вървят, но как точно ще станат зависи от хората през които промените минават. Поне за мене.

Та съм с идеята че всичко може да се оправи за ден, ако хората осъзнаят какво и как създават. Ама не може да стане от само себе си, дори и да се появи мир, ако хората не са го намерили вътре в себе си първо, то цената му ще е скъпа. Поне исторически до момента върви така.

Always, someone,
somewhere is fighting for you.


Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Cилвия M]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано29.11.13 14:44



щом сега го разбра значи съм много зле.

не мога да обяснявам, а е тобкова просто.



Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: 9 Grass 8]  
Автор Cилвия M (:-)
Публикувано29.11.13 21:11



изобщо не е така, много добре знаеш. ти разказваше за Цветето. чела съм го с интерес действително. но просто, като приказка



харесвах Карл Йохан Калеман, прочетох доста от него, следих го. доколкото си спомням ти си беше фен на Джон Мейджър Дженкинс. а може и да греша.

харесвам и Аргуелес, Барбара Хенд Клоу, Терънс Маккена, Друнвало и т.н., много бях се "притеснила", че не откриват 13-я череп за церемониите. ама намерих чужди статии, в които пишеха, че всичко е наред, открит е на таван и така си и беше. всичко наред

докато твоето учение беше коренно различно. лесно е да се направи разлика - кой, с какво се е занимавал, та затова беше и питането ми. (даже на теб ти е много по-лесно, защото се занимаваше дисциплинирано с това, докато аз едно видео от руски на Аргуелес не преведох до край , с оправданието, че се забавлявам само)

е, разбрах, къде на картинката е Цветето, и къде Пеперудата. исках да ги свържа с другите "открития" - получи ми се (дали аз не съм зле )

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Samhain]  
Автор Силвия М (:-)
Публикувано29.11.13 22:09



От гледна точка на теченията работещи предимно и много детайлно с този канал(Друнвало го ползва за някои неща, но основно с точка над главата ни която иначе се нарича "звездата на душата" и която при нормалното развитие се спуска и вкоренява във физическото тяло) то Галактическите Нива(тоест това което галактическият логос Мелхиор въплащава) са малка стъпка от целите физически нива.

добре, а, къде остава Вселенския Логос тогава ?!
излиза, че Галактическия е на/за индивидуално ниво, а Вселенския е връзката за еволюцията, като цяло.

е тук пак се разминаха нещата -

Така 13 Цвете 8,9 се явява водач, в рамките на живота на даден човек, а Галактическата пеперуда обвързва цялата еволюция на съзнанието на най-глобално ниво.



Накрая разбрах, че не виждат...

Редактирано от Силвия М на 29.11.13 22:27.



Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Samhain]  
Автор Силвия М (:-)
Публикувано29.11.13 22:21



това за Сините училища го знам. гледах техниката преди време, макар че търсех нещо още по старо, щото онова също действаше и си беше супер. странно, къде се е изгубило. ама не, че ми трябва. то си е било за тогава.

едната от техниките е тази с обръщането пред огледалото. в будно състояние ли се прави, или в сън? защото това съм го пробвала поне три пъти в сън (да не казвам повече), нищо не се получава. четох си и стари постове. едно и също действие - като се обръщам с гръб, не се старая да си обърна и главата, а гледам през рамо да не изгубя образа сякаш.

иначе в будно състояние - тогава да, мога да се видят доста неща, даже и без да се обръща човек. както и да се влезе вътре в огледалото. все едно, че си натикваш главата и гледаш в съвсем други светове

(концентрации ?!, или халюцинации ?!... е вече съвсем отделен въпрос)

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Samhain]  
Автор Силвия М (:-)
Публикувано29.11.13 22:24



тенкс за видеото



не знам за тия плочки, после ще видя видеото и тях, че сега "датирам" едни други

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Силвия М]  
Автор Samhain (Lion Path)
Публикувано29.11.13 22:43



Всички са за индивидуално ниво, ама от различнa гледна точка, съответно действат различни принципи.

Ами те са обхващащи съзнания, поне това е идеята. Всяко от тях дава плана за всички които се вместват от него. Всяка планета си има логос, от там галактика, вселена и т.н. преплитат се едно в друго всяко следващо поема всички предишни и им дава път.

Идеята е чееее... Ако погледнем картинката от преди това в централният канал(Кухан Суум или както там е удобно на човек да го нарича) има числа от 1 до 13.

Това са лъчите, лъчите се предават от Логос на Логос като всеки следващ ги нагажда за нивото на което ги предава. Привидно има разминавка понеже изглежда че маите използват 13 лъча, докато в другите течения лъчите са 12, но ако се поразровим се намира идеята, че лъчите при маите също са 3>7>12, имат +1 след тях което представлява завъртане на статичната перфектност, но във всеки един момент от времето са 12.

Както и да е, идеята е че логосите се обхващат един друг и предават лъчите на по ниска честота към по конкретните логоси.

Целите физически нива са поети от съзнанието на Мелхиседек, от там Мелхиор, който получава своите лъчи от Мелхиседек, слънчевата система от Хелиос, който получава своите лъчи от Мелхиор, Земята преди от Санат Кумара който получава лъчите ясно от къде...

Всичко това се събира в Земният логос, който го предава на Земята(преди го предаваше на планетарната йерархия, в Шамбала, от където се разпределят лъчите по земята, в момента доколкото знам е различно, ама това е дълга тема).

Шантава тема е, но логосите се обхващат като съзнания, ние сме част от всичките и всички работят през нас. Остава въпрос на синхронизация... Писахме преди за това че има различни светлинни тела, ами въпроса е кое с какво е синхронизирано... Всичкото може да се нарече божествен план, но погледнат от Хелиос(тоест слънцето) е леко различен от същото нещо погледнато при някой от другите. Съответно логосите с които напасваме променят начина и типа светлина протичащ в светлинното ни тяло, а над всичките логоси е духа. :)

Always, someone,
somewhere is fighting for you.

Редактирано от Samhain на 29.11.13 23:15.



Тема Re: Случаят с Дийпак Чопранови [re: Силвия М]  
Автор Samhain (Lion Path)
Публикувано29.11.13 22:48



Там всичкото е в будно. :)
Ами те онези техники бяха извадено от контекст от книжка, идеята е да се развие сетиво един вид.
Иначе сините училища имат много техники, ама крайната цел(поне за мене) е да се стигне до момент на сънуване буден. Например вървим си по улицата, можем да я погледнем различно, което да оцвети пътя който е за нас в златен цвят например, останалото тъмно. И ако го направим понякога се оказва че пътя за нас няма нищо общо с това което си мислим. :)

Always, someone,
somewhere is fighting for you.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.