Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Разочароване от Титикша :)  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 14:22



Титикша не очаквах от теб такова нещо. Прояви пълно пристрастие. В клуба има толкова много обиди, подхърляния, подмятания и ти се хвана само за едно единствено да критикуваш, това на Имаго. Нещо което в същност е съвсем нормално казано според мен. Критиката му е точна, и изразява правилно отношение.

Та първо ти се хвана за думите, а не за идеята която той казва! Нима си толкова дребнав?

Второ хора които наистина обиждат и то яко, например Дарт Вейдър срещу Оро. Ти си мълчиш, не обелваш дума! Значи си лицимер!



Това е точната дума нали?



Тема Re: Разочароване от Титикша :)нови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 14:23



Мисля че не си достоен за модератор, бях те предложил но сега си вземам думите назад. Просто не си дорасъл все още, имаш пристрастност към Пепси и това ти разваля целият духовен напредък

До толкова си идентифициран с него, че дори не го забелязваш



Тема Титикша и задкулесните игринови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 14:27



Или може би играш задкулисните игри на Хуанджи заедно с него?

Защото хуанджи пуска тук във форума своите кучета като Дарт Вейдър, да обиждат, да подстрекават, да насъскват, и в същото време той ги защитава, слага им чадър, приема ги крие ги. Позволява им да пишат с по няколко ника, и след това те изчезват. Но му вършат работа, гонят хорат, обиждат ги предизвикват ги и му вършат черната работа





Тема Re: Разочароване от Титикша :)нови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано10.01.07 14:33



Брахмане, влизаш в поговорката присмял се ...... нали....

ти самият постоянно водиш войни с Оро и обиждаш наред, кой където ти падне стига да ти скимне, че вече не заслужава уважението ти.

Така че по-добре си вземи думите против най-добрия измежду нас назад, защото вече съвсем не изглеждаш достойно дори и за махленска клюкарка. Разбери, не те наричам "махленска клюкарка", а просто сравнявам дойстойнстовото ти с това на имагинерна такава, която поне не би петняла нещо съвършено чисто. НО пък те разбирам от друга страна, човек си като всички нас и понякога просто имаш нужда да изпуснеш парата, така или инак обаче, такова нещо не може да се толерира в един морален клуб като нашия.
Прегрупирай се и внимавай в картинката, защото отдавна си набрал много негативни точки, а клубарите ни са хора със съвест, няма да те търпят вечно...


evolve if you can!



Тема Re: Титикша и задкулесните игринови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано10.01.07 14:40



Не те ли е малко срам поне?!

evolve if you can!



Тема Re: покажи минови [re: Brahman_]  
Автор Red.Buddha (непознат)
Публикувано10.01.07 15:04



къде титикша през последните 2 год е пуснал поне 1 тема за йога? - и му виж познанията!
неговото участие в клуба се изчерпва с : "Пепси пак в Софето!"

Редактирано от Red.Buddha на 10.01.07 15:06.



Тема Re: Разочароване от Титикша :)нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.07 15:17



Все повече деградираш и все повече се принизяваш. Както казах, дори не си достоен да загубиш! Камо ли да ставаш учител по йога на всички нас...

Титикша има най- високият рейтинг в клуба. Потърси поне един, който го познава на живо, да го оплюе...да видим ще намериш ли. След това говори.





Тема Re: Разочароване от Титикша :)нови [re: Brahman_]  
Автор The White Rider ()
Публикувано10.01.07 15:35



брами, относно завистта, приятелството и достойнството погледни мнението на имаго в съседната тема, ти май не пропускаш да направиш отделна тема с нужната кал вътре за всеки чието име е споменато в някаква светлина, различна от опетняването. пуска някой тема за йога, гуру, свами, че прави еди-какво си и веднага излиза отделна тема с "разобличения" от твоя страна, споменава се случайно нечие име в приятелски разговор и отново се започва, препоръчва някой интересен филм и веднага първата критикарка на клуба успява да извади вода от девет кладенеца, че не струва. остави потребителите тук да помислят сами, да отсеят и всеки да хване своя си влак. на мен лично ми приличаш като спасителите насила, които висят по западните летища и раздават цветя или проповядват края на света.

Never mind, Light happens


Тема Благодаря за честанови [re: Brahman_]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано11.01.07 00:10



да ми отделиш толкова внимание и то в специална тема.
Аз си имам много трески за дялане и не е изключено понякога да проявявам лицемерие. Но в този конкретен случай не мисля, че реакцията ми е проява на лицемерие.
Именно Imago e известната и бих казал обществена личност(Известен български издател и преводач). Точно негова е претенцията да се обръщаме към него с учтивата форама Вие. Няма лошо разбира се - изисканите и красиви отношения все повече ми харесват. Точно Имаго предложи в един предишен дебат за правилата в клуба да се критикува/оспорва идеята а не личността.
И всичко това очевадно контрастира с изцепката му:

"Дреме ми на оная работа дали неграмотници и заблудени хора ще ме уважават. Тоест хора, на които им липсват не само първите седем, но и следващите 12 години."

Изказване, което в никакъв случай не му прави чест и е в пълен разрез с претенците му и първоначлно очертаната личност. Точно този контраст ме изненада.
Но сега си мисля - добре стана, че ни показа какво се крие под повърхността и ни разкри истинската си природа.

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)


Тема Re: очарование от Титикша :)нови [re: Brahman_]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано11.01.07 01:10



Аз пък съм очарована от Титикша. И от жена му. И от децата му. Бог да ги поживи всичките.
Рядко се среща толкова сърдечен, толерантен, справедлив и истинен човек. Атмосферата около него винаги е сияйна. Евала за което.
Много път на йогин трябва да е минал човек за да разнася благост като Титикша.





Тема Re: Изцепканови [re: titiksha_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано11.01.07 01:15



Изобщо не е изцепка, а констатация, която се отнася за няколко безочливи индивида в този форум. Те си знаят кои са.



Много се заблуждават, ако си мислят, че ще бъда любезен и учтив с тях.



Тема Re: Изцепканови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.07 01:23



И какво ще направиш с тях, ще ги наобиждаш ли? Ако има проблеми, това е въпрос на модератоска намеса, а не на саморазправа. Или пък непременно всеки трябва да доказва, колко голямо говедо може да бъде... Браво!

Затова си трябва ветеринар тук.





Тема Re: Изцепканови [re: huanji]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано11.01.07 01:52



Именно, драгоценни. Вината е твоя, че не се намесваш овреме. Видиш ли лично отношение, триеш до припадък.



Тема Много много съжалявам че се подведох с теб...нови [re: titiksha_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 02:25



Титикша писа:
Благодаря за честа да ми отделиш толкова внимание и то в специална тема.

Звучи подигравателно, нали се усещаш. Говоря ти съвсем сериозно. Не очаквах от теб специално това отношение.

Титикша писа:
Именно Imago e известната и бих казал обществена личност(Известен български издател и преводач). Точно негова е претенцията да се обръщаме към него с учтивата форама Вие. Няма лошо разбира се - изисканите и красиви отношения все повече ми харесват. Точно Имаго предложи в един предишен дебат за правилата в клуба да се критикува/оспорва идеята а не личността.
И всичко това очевадно контрастира с изцепката му:


Точно тук не знам какво да ти кажа. Не ми се вярва да си толкова безчувствен и себичен. Каква е причината тогава? Нима не можеш да мислиш? Да ти обясня ли?

Имаго е положил труд, ама много много труд, за да успее да преведе да речем Йога Даршана. Ако можеш да си представиш колко труд е това. Направил е и други неща. Както и да е. Има знание, и то доста, ама наистина доста. И нещо повече това знание което има е също и ПРАКТИКА!! Запомни го това също и го имай предвид, това знание е също и практика. Много по висша практика от колкото да седнеш да се връзваш на възел, или да гледаш в запалена свещ, или да си въобразяваш че светлините пред затворените ти очи са ангели или дяволи които ти се явяват в болното ти въображение. Повечето от хората тук в този форум дори не са дорасли до разбирането че ЗНАНИЕТО е най висшата практика! Не онова което правят пандитите в Индия и учат на изуст Бхагават Гита, а това знание с което човек учи философията на Упанишадите, философията на Будизма. Не папагалското запаметяване, а разглеждането и разискването на фините принципни положения. Това е най съвършената и най последната степен на практиката на Йога.

Както и да е. Човекът има такова знание, има такава практика. Идва тук и дава в едно две изречения някаква насока в клуба. По моя молба се включва за да допринесе малко за отрезняването на хората. И има хора които са благодарни за това негово включване. Но има и завистници, има и дребни незначителни хорица, които не могат да видят по надалеч от носа си. Простаци е меко казано.

И точно тук е местото където не мога да разбера защо ТИ СПЕЦИАЛНО ГРЕШИШ? Имаго не е дошъл тук и не е обидил абсолютно никой. Просто споделя. И простаците завистници веднага гракват против него. Разбираш ли? Започват да лаят кучетата на Хунаджи, да обиждат, да се подиграват. Без самият той да е казал нито една лоша дума за тях!! И го правят не един, не два не три пъти. Правят го многократно. И въпреки това Имаго ги пренебрегва, не им обръща внимание. Провери назад и ще се убедиш.

След като е бил обиден неправилно без причина от тези дребни завистници МНОГОКРАТНО човек е трудно да издържи да не реагира в края на краищата. Който и да е той. Дори и президентът на САЩ Джордж Буш тури една псувня на арабите по микрофона!

Както и да е, думите на Имаго показват само неговото отношение към тези дребни завистници, към тези низки дребни душички, които нито са постигнали нещо, нито пък ще постигнат за в бъдеще. При това той се изказва съвсем меко, те заслужават далеч по твърдо отношение.

Помисли си ти как би се почувствал ако си на негово место. Помисли си ако ти си постигнал много, ама наистина много, превел си издали си книги и то доста, направил си много за развитието на философската мисъл в йога в България. И някакви дребни завистници се отнесат към теб с такива подигравателни и унизителни думи? Помисли си! Как би реагирал ти?

Аз ще ти кажа как би реагирал! Ти би полудял, не би издържал дори половин секунда без да се взривиш. От къде знам? Ами много просто, аз тук съм казал няколко думи за твоя Пепси, и ти пощръкляваш. Забележи не за теб, а за твоя Пепси! И на теб ти става лошо. Пък и не само на теб ами и на цялата ви компания.

Та какво би станало ако думите са към теб? Ще ти стане лошо, ще реагираш далеч по остро от Имаго.

Питам те пак ти толкова ли си безчувствен? Много съм разочарован от теб, наистина не го очаквах.

Титикша писа:
Изказване, което в никакъв случай не му прави чест и е в пълен разрез с претенците му и първоначлно очертаната личност. Точно този контраст ме изненада.
Но сега си мисля - добре стана, че ни показа какво се крие под повърхността и ни разкри истинската си природа.


Напротив, прави му голяма чест. Не прави чест на твоя Пепси. Ако твоя Пепси му стискаше, щеше да се пусне да пише тук нещо във форума. Но на Пепситата не им стиска изобщо. Предпочитат да си стоят скрити зад гърба на своите слепи поклонници. Защото знаят че ако дойдат тук, ще ги накълцат на парчета. Защото знаят че нищо не разбират от йога. Едно време Ошо е ходил и е влизал в открити дебати със всеки който е искал. Пепситата стоят заровени в миши дупки и не смеят да се обадят на форума.

На Имаго му прави чест че му стиска да се покаже на един форум. Не се страхува от дребните завистници, работи по разбиранията си, работи за просвещението на хората, работи за освобождаването на хората от предразсъдъци и суеверия които се разпространяват от Пепситата.

Нима си сляп и не може да видиш това? Нима не виждаш че хора като Имаго и Аюс са направили и продължават да правят добро със своята просветителка дейност? Нима не виждаш че дребните рибки завистници, и техните кучета лаят за да осквернят това което те самите не могат да постигнат?

Толкова ли си сляп, че не виждаш това? Единственото обяснение с което мога да те оправдая, е че си до толкова заслепен от сектансвто, че дори не можеш да оцениш кое е добро за просвещението на България и кое не, не можеш да оцениш кой е допринесъл за хората тук и кой не.

Много много съжалявам че се подведох с теб

Редактирано от Brahman_ на 11.01.07 02:45.



Тема Re: Изцепканови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 02:30



Хуанджи писа:
И какво ще направиш с тях, ще ги наобиждаш ли? Ако има проблеми, това е въпрос на модератоска намеса, а не на саморазправа. Или пък непременно всеки трябва да доказва, колко голямо говедо може да бъде... Браво!

Затова си трябва ветеринар тук.


Ти си много нещастно момче. Една дребна душичка, която се обгражда от няколко кученца да лаят вместо него. Повечето от хората които са ти приятели, все още не са те разбрали що за манипулатор си. Но рано или късно те ще те разберат. Ти сега ги използваш за своите себични цели, имаш желание за власт, подстрекаваш задкулисно няколко заблудени от теб хора да лаят тук като кучета, да ти вършат черната работа, да обиждат другите хора, и след това ти се явяваш като омиротворител. Много си жалък.



Тема Re: Разочароване от Брахман :(нови [re: Brahman_]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано11.01.07 03:20



Аз съм си на идеята, че най-доброто огледало на човек е света около него. Така приемам и казаното от Ошо в подписа за което писахме(или по- конкретно ти писа а аз ти се чудех). Там беше за момента когато самия човек вече го няма и остава чистото отражение, но в повечето случаи около нас човека си го има и говори/спори със собствените си отражения.


Съответно видя ли някой да иска уважение и същевременно да се пени по клубовете претендирайки за духовност ми става доста весело. А някой да претендира за десетки години практикуване на йога на базата на които да иска уважение и да се пени по клубовете ми става направо смешно. Най-малкото защото явно десетките години практика с нищо не са го направили по-добър човек, само са му дали повод да се чувства повече от другите. Което не е лошо, ако го има като осъзнаване, но щом е стигнал до там, че по-голямата част от постовете му да са с цел да убеди другите, че се чувства повече от тях значи нещо някъде куца(по всяка вероятност около ЧСЗ-то и то по-скоро че не е достатъчно).

Напълно съм съгласен с titiksha. Освен това от моя гледна точка това кой колко напред е няма нищо общо с това кой колко книги е превел. Превеждането на книги има своята стойност, но ако човека който го е направил изпитва такава огромна нужда да обяснява колко много е над другите, то най-малкото по огледалния принцип явно на самия него не му е достатъчно преведените книги, та има нужда и това да си го повтаря непрекъснато. Не мисля че някой човек който е уверен в себе си и в това какво знае и може ще седне да обяснява на другите колко е над тях. Просто няма да има какво да доказва.

Съответно нищо лично, но е доста жалко за многото години практика и изписаните книги. Лично мнение, разбира се. Ти ако преценяваш хората не по това как се отнасят към света около тях(съответно към себе си), а по това какво са направили и колко то би трябвало да ги направи "добри", това си е твое право.

Мислех да не гласувам, но покрай всичките тези щуротии ми се струва по- коректно да се включа. Най-малкото ми е интересно колко точно хора ще са ти нужни за да разбереш, че това което мислиш, че е вражеската "агитка" всъщност е мнението на клуба като цяло.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Разочароване от таласъмите :)нови [re: BrandofAmber]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 03:32



BrandofAmber писа:

Съответно видя ли някой да иска уважение и същевременно да се пени по клубовете претендирайки за духовност ми става доста весело. А някой да претендира за десетки години практикуване на йога на базата на които да иска уважение и да се пени по клубовете ми става направо смешно.

Ти кажи за себе си. Ти какво си постигнал? Сигурно като си изпил две ракии с Хуанджи и ти се е замаяла главата, за теб това е голямо постижение?

Или ти кои хора уважаваш и защо ги уважаваш. Сигурно Пепси защото той умее да ти се усмихва и да ти прави мили очи. Такива хубави очички като тези на Пепси? И който го е страх да дойде на напише два реда в един форум. Или кажи кой ти е твоя учител, с какво ти е направил той впечатление. Да не би да е Сай Баба, който повръща златни яйца? Това ли е на което ти се възхищаваш? Или гледаш кой колко последователи има? Ако има 15 милиона последователи значи е ВЕЛИК. Или ги преценяваш хората по тяхното богатство, кой колко милиона има в банката. Щом е напавил еди колко си милиона значи е отличен гуру и ти му правиш евала. Изобщо дай някакъв пример? Да знаем какви са ти критериите

Редактирано от Brahman_ на 11.01.07 03:33.



Тема Re: Разочароване на таласъмите ;)нови [re: Brahman_]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано11.01.07 04:15



Доста въпроси. Значи дай да видим какви изводи може да извади човек от тях.
Броя последователи няма значение. Умението човек да се усмихва няма значение. Превръщането в златни яица(на какво?!) няма значение. Ракията няма значение. Парите нямат значение.

При това положение десет години практика, репутацията в една съвсем не голяма страна и една написана книга ми се струва смешно да има значение, така че явно за тебе основното в случая е нещо друго което не мога да видя. Кое е толкова превъзхождащо хората с милиони последователи, тонове пари, уменията да превръщат златни яица(в какво?!) и т.н. което Imago има?

По въпроса за това какво аз уважавам.

Умение да се усмихва - абсолютно.
Пари - не пряко, но може да служи като критерии, че нещото което се прави върви по потока.
Последователи - също не пряко, както казваше Актън "няма толкова порочна идея, че да не намери последователи"(по памет).
Хубавите очи на Пепси - никога не съм виждал Пепси, та не знам, но щом ги споменаваш сигурно са важни.
Умение да се превръщат златни яйца - да се превръщат в какво?
Това за ракията не го разбрах както ги описваш нещата би трябвало да започна да уважавам ракията, хуанджи какво общо има?Освен това никога не съм виждал хуанджи, още по-малко да сме пили ракия заедно.

Не отричам постиженията на Imago, просто не ми е критерии за човека това колко книги е превел. Или това колко години е практикувал някаква духовна дисциплина. Ако попиташ защо, ами защото важен ми се струва резултата, а напоследък особенно със средстава за масова информация навсякъде сме заобиколени от хора постигнали много и практикували нон-стоп. Много от тях за постигнали много повече от Imago или тебе, също много от тях са практикували много повече. Както казват китайците - винаги някой някъде е по-добър от тебе. Но основното е разликата между практиката на теория и това което виждаме тук.

При тези обстоятелства се получава все едно да уважавам някой готвач за това, че е написал десетки книги за готвене и е готвел хиляди пъти в живота си, но за сметка на това всичко което направи има вкус на кал. Ще го призная човека за отделеното време и за това че има упоритоста да продължава да го прави, но ако ще искам да се науча да готвя няма да е при него.

Така че не бях прав преди това. Не мога да кажа, че не уважавам Imago. Но определено за духовно развитие не бих го слушал, просто защото критериите ми за духовно развитие доста рязко се различава от поведението му тук. Не знам поведението му навън какво е не ме и интересува.

А какви конкретно са критериите за това - човека да е в мир със себе си. При положение че е в мир със себе си може да уважава всички останали дори и да го обиждат.
Ако уважава само тези които му ближат задника то с нищо не е по различен от всички необразовани таласъми в клубовете.

Що се отнася до това какво аз съм постигнал - струва ми се че клуб йога би трябвало да е последното място където да си мериме пишките. Постигнал съм това, че това че Imago е постигнал много нито ме дразни, нито ме впечетлява. От моя гледна точка това е достатъчно.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Изцепканови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.07 10:10



А нима не сте разбрали още, че подкрепяте човек, който се противи на такива намеси на модератора. Когато влезем в нормален ритъм в клуба няма да има задъбочаващи се конфликти, защото ще бъдат стопирани още в зародиш.
Продължавам да твърдя, че сте подведен и не знаете каква точно е идеята на Брахман. Да стане модератор и да остави клуба да си бъде все едно без, за да може да си плюе необезпокояван. Голяма програма, няма що. И вие заставате зад нея...честито!

В момента предстои да се гласува и правилника, а той е определящ за намесата на модератора.



Тема Re: Изцепканови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.07 10:24



И кои са тези кученца? Ти започна да хулиш, всички, които не са гласували за теб. Деградираш, деградираш...
Виж си мотивите, виж си обидите. На нищо не приличаш вече.

Като си тръгнал да ставш модератор, какво желание имаш? Като нападаш хората, които не те харесват, от какво го правиш. Този клуб ти е огледало и всички демони, които виждаш не са по- далече от теб самият.



Тема Re: Изцепканови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано11.01.07 10:30



Брахмане, засрами се бе, поне зарад годините си!

В една друга тема казах, че ти си обигран манипулатор, който играе мръсно.
Забележи, че само ти обиждаш, ние с Титикша не сме обидили никого, но ти непрекъснато редиш обиди се стремиш да опетниш я Хуанджи, я Титикша, я мен.
Не се ли виждаш ти какви ги вършиш, пък смееш да сравняваш действията си с тези на друг.

Ние не лаем заради Хуанджи, а знаем че само той има морал и трезв разсъдък с който да държи юздите на буйни жребци като теб, които тъпчат тревата, на която има ясна и отчетлива табелка "НЕ ТЪПЧЕТЕ ТРЕВАТА!"


Хайде без позорни речи от твоя страна вече, достатъчно се опозори и в моите очи и в тези на останалите от клуба.


evolve if you can!



Тема очарование от Титикша :)нови [re: Xaнa.]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано11.01.07 10:51



Съгласен! Само дето не познавам децата му.



evolve if you can!


Тема Никога не си бил в този клубнови [re: BrandofAmber]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 11:23



Никога не си бил в този клуб, идваш от време на време дори не четеш какво е писано, а само пишеш измислици за да се заяждаш!!

BrandofAmber писа:
Умение да се превръщат златни яйца - да се превръщат в какво?

Къде съм писал за ПРЕВРЪЩАНЕ? Дори не четеш внимателно. При това водя диалог с теб. А какво четеш когато не говори човек с теб? Въобще не четеш нищо. Няма смисъл да се води такъв диалог с човек който води монолог или сам се пита и сам си отговаря.

Както и да е, ако беше идвал тук по редовно в клуба и беше следил за какво ствава дума, щеше да разбереш какво съм писал. Питай някой от редовните членове тук и той ще ти обясни

Затова и модератора не трябва да ти дава право да гласуваш изобщо. Ти не принадлежиш на този клуб



Тема Изцепка ама на Хуанджи - ПОДМОЛНОСТнови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 11:44



Хуанджи писа:
И кои са тези кученца?

Ами погледни след себе си, и погледни пред себе си.



Ето сега например веднага след твоя постинг е твоето верно куче

Wasserbundlei*Ustenheim

Което джавка не с един а три четери ника Един господ знае колко са? Само ако стана модератор може би ще мога да разбера истинската бройка

Говорил съм и съм писал с него все едно със два различни хора. Той е знаел отлично това. По случайност разбрах че това е един и същ човек. И тогава той изпя истината и каза най нахално че ВСИЧКИ ЗНАЕЛИ че това е един и същ човек. Едва когато го хванаха. Бай Оро също го вземаше за двама различни хора. Това ти е много добре известно но ти си мълча, въпреки че беше модератор по това време. Защото така ти е по удобно на теб. Защото той ти върши мръсната работа, да ругае и обижда вместо теб. И след това се измъква подло под твоето прикритие. Дразни хората, те реагират и след това ти се намесваш и започваш да се пишеш за голям моралист и пазител на реда. Света вода ненапита.

Много си плосък и прозрачен. Пускаш виртуалните си кучате да джавкат вместо теб, да ругаят и обижда вместо теб и след това въдворяваш ред?

И разбира се си посочил въпросните личности за СЪМОДЕРАТОРИ.

В същност Титикша не е куче. Той е добро момче. Неговият проблем е че е заблуден от теб, и ти го използваш за своите цели. Аз съм сигурен че той съжалява за това че се намесва в подобен спор изобщо. Не вярвам това да е негова идея. Просто ти го ръчкаш зад завесата да се обажда и да те защитава. Караш го да ДЖАВКА когато това не му е в природата. Мислиш ли че ако не беше ТИ, Титикша би отишал да плюе против ИМАГО? Няма такова нещо. Титикша знае как да уважава. Просто е заблуден от теб. Затова пиша тези неща тук за него, за да се усети какво си направил с него.

Но положението с Wasserbundlei*Ustenheim е съвсем различно, той си е кученце което джавка, и ти върши много добра работа. Затова е от дясната ти страна. Той ще джавка с хиляда ника, а ти ще си вършиш модераторската работа

Такъв ти е плана де, дали ще стане ще видим



Тема Re: Изцепка ама на Хуанджи - ПОДМОЛНОСТнови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.07 12:00



Значи бъдещите ми колеги са ми кученца, така ли да го разбирам?
Ами да си кажат те. Коментара го оставям на тях.

Някой друг да набедиш за кученце?

В гласуването няма хора с два ника.



Тема Re: Изцепка ама на Хуанджи - ПОДМОЛНОСТнови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 12:20



Хуанджи писа:
Значи бъдещите ми колеги са ми кученца, така ли да го разбирам?
Ами да си кажат те. Коментара го оставям на тях.

Някой друг да набедиш за кученце?

В гласуването няма хора с два ника.


Разбира се и Дарт Вейдър е от същата компания



Между другото ТИ си този който ги пави на кученца. И те са толкова наивни че не се усещат в какво унизително положение си ги довел Да лаят вместо теб. Едно време ти скърцаше със зъби и се изложи доста, та спря дори да пишеш цели 6 месеца Сега вече си нахитрял

Хвана за балами няколко човека да ругаят вместо теб, за да може ти да си стоиш чист и непокътнат. Те един ден ще се усетят какво си направил с тях, и ще ги е срам за това че са се оставили в ръцете ти да ги манипулираш



Тема Re: Изцепка ама на Хуанджи - ПОДМОЛНОСТнови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 12:23



Специално за Титикша, той не от кученцата ти. Той просто се заблуди момчето и се изпусна да започне да се ругае със хора които са достони за уважение в България. И хора които той сам никога не би посмял да говори по такъв начин. И затова мисля че Титикш ще си мълчи и повече няма да повдига този въпрос, защото той разбра че се изложи много.

Ти обаче не го разбра, и няма и да разбереш





Тема Re: Изцепка ама на Хуанджи - ПОДМОЛНОСТнови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано11.01.07 12:38



имам много профили в дира.
всеки от тях служи на определена моя цел, която повярвай ми няма нищо общо с теб или клуб Йога, а късае само и единствено мен.
Винаги съм гласувал честно само с Васер или Куурхаген.
СМЕНИХ Куурхаген с Васер, щото на Оро не му понасяше Мат Райзър от сигна ми, а после и Бауи.
така че моля те брамине, преди да ме обвиняваш нещо ме попитай честно в лицето, а не играй подли номера, макар че знам че ги обожаваш.

"Джавкам" срещту теб, защото си подъл престъпник на всички морални закони, които аз спазвам и искам да бъдат спазвани.
Не съм куче на Хуанджи, просто защото не съм куче. Но е вярно че съм му лоялен приятел и съратник.

И още нещо, имай доблестта да влезеш в спор или разговор с мен, защото инак изглеждаш фанатичен и необоснован - всеки може да подхвърли мръсен чорап в торбата на някого и после да вика - Я го гледайте тоя мирише! - Вонята обаче ще е заразила първо теб, защото в теб са мръсните чорапи!

Сфана ли ми метафората?!?


evolve if you can!



Тема Re: Изцепка ама на Хуанджи - ПОДМОЛНОСТнови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано11.01.07 12:45



О брамине, напук на любовта ми към теб, трябва да ти кажа, че още не си разбрал какво е да ругая и да псувам, сега се държа прилично, защото отстоявам кауза за прилично държане на форумците в клуба. Кажи ми ти защо плюваш така по всички ни и особено по тези, които не искат да мътиш своеволно водата в клуба, власт ли искаш, НА ВСЯКА ЦЕНА да си модератор лично на клуба?
Признай си го! Властта че човешко желание, няма лошо в него.


П.С. Авторитета няма никакво значение, както казах и Христос да е, ако е лош Христос, ще е просто зловреден еврейски пропагандатор.
Аз уважавам Имаго, но човека насреща ми не е ли достоен да бъде наречен човек, никакви титили дадени от човешката суета не могат да го върнат в сърцето ми.
И не мисли, че Титикша е против Имаго или таи лоши чуства към него, Титикша е хуманист и обича хората, затова безпардонното поведение от когото и да било го наранява.
ТИ обаче изглежда си равнодушен към всички прояви на лошо поведение, а самият ти го проявяваш, защо? Кажи ми защо? Наистина се чудя?
На всяка цена ли искаш да командваш тук? Толкова много ли искаш, че ни очерняш всички доедин?????
МОля отговори ми!


evolve if you can!



Тема Re: Изцепка ама на Хуанджи - ПОДМОЛНОСТнови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 12:47



Wasserbundlei*Ustenheim писа:

СМЕНИХ Куурхаген с Васер, щото на Оро не му понасяше Мат Райзър от сигна ми, а после и Бауи.
така че моля те брамине, преди да ме обвиняваш нещо ме попитай честно в лицето, а не играй подли номера, макар че знам че ги обожаваш.

"Джавкам" срещту теб, защото си подъл престъпник на всички морални закони, които аз спазвам и искам да бъдат спазвани.
Не съм куче на Хуанджи, просто защото не съм куче. Но е вярно че съм му лоялен приятел и съратник.


Хехе точно това е проблемът ти. Джавкаш против всички които не са на страната на Хуанджи. И след това си сменях никовете

Благодаря че сам потвърждаваш това което аз казвам.

Че не си куче, не си, то е ясно, но така се държи, Хуанджи така те е възпитал. Не се ли усещаш че по този начин му вършиш мръсната работа? Той преди скърцаше със зъби, биеше се, перчише се, не му издържаха нервите. Разбра че се изложи, и нали си е хитричък намере му цаката. Направи те теб да му служиш за кученце.

Ами спри се, спри да джавкаш за Хуанджи, спри да му въриш работата. Ето преди пет минути само започна да лаеш против Ред Буда, без дори да прочетеш постинга. Изложи се съвсем. Защото постинга не беше против Хуанджи и против вашата групичка изобщо. Ама съвсем се изложи



Тема Re: Изцепка ама на Хуанджи - ПОДМОЛНОСТнови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано11.01.07 12:59



ти не си прочел постинга.
Ред Буда е от онази групичка, която мътеше водата на форума . Инкогнита беше банната заради прегрешенията, Ред буда я зщитава непряко, аз изразявам крайното си недоволство от всякакви защити спрямо престъпилите законите на нормалното общуване.


Хуанджи няма нищо общо с моето недоволство от развитието (деградацията) на клуба - чистка трябва тук, истинска чистка!

evolve if you can!



Тема Не винаги съм бил откровен но...нови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 13:01



Wasserbundlei*Ustenheim писа:
О брамине, напук на любовта ми към теб, трябва да ти кажа, че още не си разбрал какво е да ругая и да псувам, сега се държа прилично, защото отстоявам кауза за прилично държане на форумците в клуба. Кажи ми ти защо плюваш така по всички ни и особено по тези, които не искат да мътиш своеволно водата в клуба, власт ли искаш, НА ВСЯКА ЦЕНА да си модератор лично на клуба?
Признай си го! Властта че човешко желание, няма лошо в него.
Този път ще бъда откровен с теб.


Миналата година тук пуснах една серия от постинги във връзка с Раджа Йога. Това ми помогна много по това време. Имах един мой превод на Сутрите за лично плозване, който беше в пълна неразбория. Все се канех да го подреда малко но не ми стигаше воля и желание да го направя. Но като почнах да пиша тук във форума, от време на време се появяваше по някой да прочете нещо. Това ми даваше мотивация да продължа да работя. Успях да го завърша накрая.

Щях да напускам клуба, тъй като мислих че ще си сменя работата. Сега се оказа че ще имам още няколко месеца по свободно време. За тези месеци мисля че ще е добре да преработя моята книга изложение на Веданта която отново е писана само за лично ползване. Нейната преработка ще ми помогне много разбира се. Искам отново да направя същото, да пусна тази работа тук във форума кактонаправих това със Сутрите. Мисля че ако някой друг човек чете тези неща, това ще ми бъде вид мотивация да продължа да работя и да свърша работа която иначе отлагам.

Но при наличието на модератор от типа Хуанджи подобно нещо не може да стане.

Ще ти кажа и друго. Готов съм за модератор да бъде избран Миро! Имаго, Аюс и Дрона ще бъдат чудесно допълнение ако решат да се включат!? Въпреки че ние имахме спор с Миро преди време, той е много коректен и не би ми попречил в никакъв случай на подобно начинание. Готов съм също да бъда съмодератор със Хуанджи но той освен неговата агитка не признава нищо друго.

Специално за теб, ако ти станеш модератор заедно с Хуанджи ще бъде все едно червен картон за мен

Това че си мушморок и си още аджамия и че си манипулиран от Хуанджи и не го осъзнаваш не е твоя вината. Вината е негова защото той ЗНАЕ какво прави



Тема Re: Изцепка ама на Хуанджи - ПОДМОЛНОСТнови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 13:02



Не се прави на три и половина Ред Буда пише до мен, не до теб или до хуанджи





Тема Re: Никога не си бил в този клубнови [re: Brahman_]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано11.01.07 15:04



Нали това е идеята. Точно поради изброените причини мисля, че имам основание да съм доста по-обективен от тебе например.

Защо пък реши че сам си питам и сам си отговарям?
Задавам конкретен въпрос(какви са твоите критерии които Imago покрива и всички изброени гурувци - не) и казвам как го виждам за момента. Очаквам ти да напишеш как ти го виждаш. Ако си забравил как го виждам докато четеш, то това си е твой проблем, въпроса си е съвсем валиден и не бих го питал ако не ми беше интересно какво ще отговориш.

Кой от редовните тук да искам да ми обясни?
Така като гледам повечето от тях са на същата позиция, но ти ги обвиняваш, че са се групирали с хуанджи. Съответно тези в клуба за тебе нямат значение защото са приятели на хуанджи, тези извън клуба нямат значение, защото не принадлежат на клуба, не знам какво точно очакваш да стане за да разбереш, че хората на твоята позиция не са мнозинство нито в клуба нито извън него. Което не е лошо, но има значение когато се избира модератор, най-малкото защото модератора трябва да преставлява клуба, а не двама човека в него.

Що се отнася до гласуването не виждам много голямо значение в това дали ще ми се зачете гласа или не. Така като гледам повечето хора в клуба вече са гласували за същото. В случая го давам като ясен пример, че хуанджи и група приятели не са определящото, защото дори и "непринадлежащите" на клуба го виждат по същия начин, а дали ще е с един глас повече или не съвсем не ми се струва важно. Странно ми е че на тебе ти се струва важно, но това е друга тема.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Майка Тереза :)нови [re: Brahman_]  
Автор Изrpeв (11)
Публикувано11.01.07 15:08



Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.



Тема Re: Не винаги съм бил откровен но...нови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано11.01.07 15:57



Опасяваш се напразно, че някой от нас би ти трил темите, които ще пишеш.
Ще се трият само и единствено обиди, провокации и всички недисциплинирани коментари.

Не съм нито аз, нито Хуанджи твои истински врагове.

аз не съм мушморок, имаш искрената ми дума, но това че не се вписвам в представите на милия ни Орко за представител на йога е вярно. Моята йога и неговата се различават, както и твоята от моята и твоята от неговата и така с всеки друг. Все пак йога може да е една, но манаси и будхи няколко милиарда по този свят.


Аз лично се радвам на философските теми, които си пускал в клуба, това обаче не ми пречи да критикувам поведението ти, когато виждам че не се държиш почтено и все пак не се изкушавам да те окачествявам като непоправим.


evolve if you can!



Тема :)))нови [re: Brahman_]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано11.01.07 18:51



К'во стана :))) 'Тук' не може да се пише, 'там' не може да пише. Модерирани времена... :)))

Мисля че идеята на Миро си е най-смисленото предложение. И това, че huandji нямал желание да работи с теб (някъв пробив в еластичността) само по себе си не е достатъчно основание тя да се отхвърля. Но така или иначе huandji-то от много много време си модерира този клуб... Така че са налице достатъчните основания предложението на Миро, в какъвто и да е вариант, да не го бъде. Какво да правим, еволюция - не революция! :)))

Виж, ако световната история не ни беше научила на тоз закон щях да гласувам за едно малко ядро. Е, за Миро примерно не бих гласувала. Не защото не го обичам, напротив много го обичам. Абе, страшно го обичам :))) Но не бих гласувала за него, защото той си джитка предимно в други клубчета, а мисля, би било хубаво клуба да се стабилизира със собствени сили. Само заради това.

Съжалявам, че обстоятелствата направиха така че vitaminko да се оттегли. На него определено бих се доверила. Жалко, но щом така е преценил, такова е положението. Респект :)))

huаndji - така и не разбрах как можа да забие ето

на лицето на клуба. Знам ли, както му казах преди време, въпрос на стил...

Тити има разкошно изкрящи очи... А жена му има най-дълбоката прегръдка... И са страхотни, даже когато се караме за теб и Пепси на по няколко черни бирички - почти се шегувам :))) Но... Тити е много добър, той понякога е страшно чист и този тандем, просто не мога да го гласувам.

Wasserbundlei*Ustenheim е ангел :))) на смъртта :))) за него гласувам - но не във фиксираната комбинация.

Та ако не се бих загубила тези дни и не идвах сега, когато вече е късно бих предложила: теб, Drona и mian. И тримата сте сериозни, обичате йога, имате собствен път и го следвате изключително отдадено. А и никога не сте били обвързани в агитка, което е яко, но в случая без значение :)))

Но както и да е, днес сервирам чай

Spirit Horse, ride for me

Тема Re: :)))нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 19:04



Щеше да бъде добре ако ти приемеш да си модератор. Тогава аз съм съгласен дори да се оттегля напълно.

Благодаря за чайчето, макар и виртуално, но е добро

Наздраве



Тема Re: :)))нови [re: Brahman_]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано11.01.07 19:21



не мога, съжалявам

наздраве :)))

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Много много съжалявам че се подведох с теб...нови [re: Brahman_]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано12.01.07 02:02



Наистина се изненадах че някой ми е отделил тема. Не смятам личноста си за чак толкова важна. Та дори да съм кандидат модератор. Все пак не ме избирате за духовен наставник на клуба, за поредния Далай Лама или Ачария на някоя Традиция.
Ти както винаги продължаваш да определяш кой какво прави и защо без първо да поразпиташ и разбереш. Може би бързаш от желание да изманипулираш отношение. Не знам а и няма значение толкова. Не отговорях до сега защото просто бях много зает. През деня е лудница с това влизане в Европейския съюз(заради промените във Информационната система на фирмамата в която съм сис-админ).

Идеята че Хуанжи има нужда от "кучета" ми се вижда смехотворна защото го познавам достатъчно добре и знам че предпочита сам да си върши работата. И наистина е много оправен във всяко отношение, за което му свалям шапка.
Ха, тука е мястото да изразя и изнендата, си която после прерастна в искрена радост от следния факт. Хуанджи волю или неволю направи така че да се обедените ти Брахмане, Оро и Миро срещу общия враг Хуанджи. Това, че почти си подадохте ръка ме накефи наистина и би било добре да продължи и след избирането на модераторите или модератора.

Дали Хуанджи ме манипулира? Ми не знам как би го правил освен чрез телепатия или чрез някакво друго тайно Хуанджево въздействие от разстояние...Казвам това защото последния път когато споменахме клуба беше преди няколко дена когато ме попита съгласен ли съм троицата да сформираме модераторски екип и аз се съгласих. От тогава не сме коментирали клубни въпроси или личности. Имаго за последен път сме го коментирали преди доста време. Питах го дали го познава и той ми каза че Имаго е голям специлаист по Санскрит.
И така за отношението Титикшево към Имаго.
Едно лирично отклонение първо. Брамане една съществена разлика между мен и теб в отношението ни към хората:
Ти постоянно търсиш лошото и слабостите у хората. Гледаш тях да извадиши да подчертаеш. Нима не знаеш че лошото не се трансформира с лошо? Аз по принцип приемам всички хора, с които контактувам и с които живота ме среща за добри, виждам доброто в тях и силните им страни , доброто търся , силнете им страни и ги намирам. За мен те са съществените.
Понякога прекалено идиализирам някои хора. Така може би се получи и с Имаго. Бях го издигнал прекалено високо. Преди доста време, може би година или повече съпругата ми превеждаше един материал за Йога Сутрите на Патандажали от английски. Попитаме за превод на български и/или за специалист за да се консултира. Веднага без да се замислям я посъветвах да използва преводите на Имаго. Тя даже доколкото си спомням се свърза с него по телефона.
Приемах го за много извисена личност след като превежда Патанджали.
И иведнъж тази извесена личност(или представата ми за него) само за няколко седмици по интензивно писане в дира ни спомена за "оная си работа". Наистина това ме стъписа...Преводач и коментатор на Патанджали ни спонменава за оная си работа.
Това е причината да реагирам точно така и точно на неговия постинг.
Сега разбарх че спросто си е обикновен човек с повече познания по санскрити други езици.
Сега за Пепси
Ох приятелю какво да ти кажа? Всеки път като пишеш за него ме развеселяваш с глупостите си(и от къде го измисли това мое пощръкляване и че ми ставало лошо - много се изхвърли тука). Ми запознай се първо с човека пък тогава го хули и преценявай дали се крие или не. Така или иначе според мен си доста обсебен от него. Ти едно си знаеш едно си баеш.... Крайно време е да дойдеш в Булгаристан и да се запознаете.
Между другото според твоята логика, твоята реакция , пощръкляване и юркане заради постинга ми към Имаго означава че ти си безкрайно обсебен от Имаго. Така ли е?



А да и накрая...Нима твоята дългогодишна практика не те е научила да си безпристрастен и да не се разочароваш. И нима ти и Имаго не сте разбрали че света окло вас е отражение на вашия вътрешен свят. Не е лошо да се замислите според вашите писания тук какъв свят виждате и какъв свят носите в себе си.

С това за мен поне темата за Титикша се изчерпва(леле що писане падна). Има ли смисъл да си хабиш енергията в опити да ме скараш и/или настроиш срещу Хуанджи. Използвай я за нещо конструктивно и положително поне доколкото можеш.
А Ти го можеш!

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Редактирано от titiksha_ на 12.01.07 02:04.



Тема Re: :)))нови [re: diwa_orhideq]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано12.01.07 02:09



Чакай чакай мила гопсожице че сме пили бирира пили сме ма не си спомням да сме се карали.



ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Тема Прочетох всичконови [re: titiksha_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано12.01.07 02:19







Тема Re: Разочароване от Титикша :)нови [re: Brahman_]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано12.01.07 10:05



Що така насериозно възприемат хората такива закачки???

Ми преди време Тити беше разочарован от теб; сега ти .....

Голямо очарование цари в клуба .....



всеки миг всичко започва и свършва

Тема Разочароване от... пенисанови [re: Drona]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано12.01.07 10:42



Обидно е, че хората си мислят за теб като за безполово същество и се разочароват, когато разберат, че притежаваш съответния полов орган.





Тема Re: Разочароване от... пенисанови [re: lmago]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано12.01.07 10:59



X10
Извинявайте!
Ох ще ме уморите от смях.Така се изхилих, че колегите ме погледнаха загрижено.

Всъщност още не съм разбрал със сигурност какво притежавате...А и не държа да разбирам...
Но разбрах, че притежавате свежо чуство за хумор, за което искрено се радвам и Ви благодаря X100.

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Тема Re: Разочароване от... пенисанови [re: lmago]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано12.01.07 11:08



"Обидно е, че хората си мислят за теб като за безполово същество и се разочароват, когато разберат, че притежаваш съответния полов орган. "

Полови органи имат и насекомите и ....всички животни....

Далеч по-трагично е, когато един човек не притежава Душа - а само Ум и Интелект..... като Ваша Милост Титлоносец - книжна изсушена дървеница.....


Вие сте "д.ф.н." т.е. Дървен Философ Номенклатурко.

Удостоявам Ви най-официално с нова титла "к.и.д." Книжна Изсушена Дървеница.


Ха-ха-хаааааааа.



Ще удостоя с тази титла и другият ви себеподобен - Юли пишман "Браман" словоблудец. Вие двамата нямате равни в този клуб!!!


--------------------------



Вижте се на какво приличате, ако обичате:



Това, което виждате тук е един животински вид преродил се за първи път в човешка форма. Атеист-материалист, анти-йога, анти-гуру и с най-примитивната възможна психика. Клуб "Йога" е окупиран от няколко броя от този тип. Доста прераждания трябва да се извършат, за да могат и те да се събудят за някаква духовност и йога и търсене на Истината.

Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: :)))нови [re: titiksha_]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано12.01.07 11:12



споко, т'ва е от бирата



Spirit Horse, ride for me

Тема Ето ОТГОВОРА..... дано да започне да ти просветва!нови [re: titiksha_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано12.01.07 13:14



Първо поздравления за чудесната реакция която си направил спрямо Имаго, извинението, промяната на отношение и т.н. ЧУДЕСНО! Започваш да ми се възвръщаш в очите от старата си форма.

Ако караш така, може пак да те предложа за модератор

Сега нещо по сериозно.

Титикша писа:
Приемах го за много извисена личност след като превежда Патанджали.
И иведнъж тази извесена личност(или представата ми за него) само за няколко седмици по интензивно писане в дира ни спомена за "оная си работа". Наистина това ме стъписа...Преводач и коментатор на Патанджали ни спонменава за оная си работа.
Това е причината да реагирам точно така и точно на неговия постинг.
Сега разбарх че спросто си е обикновен човек с повече познания по санскрити други езици.


Точно така си е, ИМАГО Е ЕДИН ОБИКНОВЕН ЧОВЕК!! Нищо необикновено няма в него. Това че ТИ си му предавал нещо необикновенно преди, въобразявал си си кой знае какви глупости, и сега си се "разочаровал"?? в същност е нещо много добро за теб. Случило ти се е нещо чудесно. Това е вид просветление! Не се шегувам. Когато човек знае истината, кулите на неговото въображение се СРУТВАТ! И това отваря безкрайните хоризонти на Истината.

Добро нещо ти се е случило! ИМАГО Е НАЙ ОБИКНОВЕН ЧОВЕК като теб и като мен!

Сега продължи нататък, по същият начин. Хващай се за ПЕПСИ! Пепси е най обикновен човвек, като теб и като мен. Забавен предполагам, умее да върти компанията, добър мохабетчия и т.н. Но е най обикновен човек. Няма нищо СВЪРХ в него.

И след това продължавай нататък, не спирай! И Ошо е най обикновен човек. И Майка Тереза е най обикновен човек. И Дънов е най обикновен човек. И Христос е най обикновен човек. И Буда е най обикновен човек. И Кришна е най обикновен човек.

Всички са най обикновени хора! Започваш ли да загряваш по малко????

Един е понаучил малко от това, друг от онова. Въпросните "светии" по горе са научили от знанието на йога, веданта, будизъм, прилагат го, живеят го до колкото могат, но са си най обикновени хора. Които правят грешки, които не се различават от теб и от мен!



Тема Re: Душанови [re: Awaken]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано12.01.07 13:48



Признавам, нямам душа. Умря преди 30 години, докато бях в казармата.



Затова пък имам чувство за хумор. Ще може ли да ми се зачете вместо душа?



Тема Re: очарование от Титикша :)нови [re: Xaнa.]  
Автор Лилa (ведра)
Публикувано12.01.07 14:02



много хубаво казано, Хана, все едно че аз съм го писала



не е по силите ми да изчета всичко написано, но видях че има много правда казана. Но май доста напразно, няма кой да я чуе, защото който трябва да я чуе е зает с говорене-защитаване-нападане. Нещо не вървят заедно тези неща тука - чуването и говоренето.

много добра е идеята за няколко модератора. А Титикша според мен заслужава поради хармоничното си присъствие, широта и коректност (наред с всичко останало казано). Нещо по-необходимо за модератор, отколкото #знанията в йога#.

Ако е въпросът да търсим трески за дялане - всеки от нас ги има



Тема Най Обикновен Човек! СПЕЦИАЛНО!!нови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано12.01.07 14:07



Да продължим малко.


Така е Имаго е най - обикновен човек. Но е научил доста, направил е доста така както и Аюс. Колко други българи са направили толкова за разпространение на йога философията, (пък и не само на йога) в България?

При това на този обикновен човек с такава известност, и с такъв а вторитет МУ СТИСКА!!! ЗАБЕЛЕЖИ!! НА ТОЗИ ЧОВЕК МУ СТИСКА да отиде във форумите и да говори, да изказва мнение, да спори, да разпространява знание.

Защо мислиш че го прави това? Защо мислиш че му стиска? Задай си въпроса?

Помисли си твоя Пепси стиска ли му да каже две думи тук във форума? Ще го направят на тюрлюгювеч за 5 минути. Ще си изгуби всичката святост, ще си изгуби всичкото обаяние. Ще бъде разсъблечен до дупка и ще му се види нищожното скелетче. Затова той предпочита да се крие. Така както предпочитат да се крият и другите Мушмороци.

Да си видял някъде Прем Рават да се покаже на форум? Не му стиска на горикят. Няма начин да видиш и Сай Баба, или Нирмала Деви.

Ще ги разпердушината веднага. Защото тяхното знание, тяхното просветление и техните постижения са кръгла нула. Крият се и мушморочат. Ако се появят дори за два дена, няма да остане нито един последовател около тях. Ще изгубят и милионите си, и хората си и всичко. Ще трябва да започват от самото начало.

А на Имаго му стиска. Но той е най обикновен човек. И като Имаго има и много други. Световно известни учени, пандити, учители, гурувци, на които им стиска въпреки своята известност, въпреки своя авторитет, да излезнат на форумите.

Точно тук ти правиш голяма грешка, и не виждаш това което е ОЧЕВИДНО. Хвалиш един мушморок и дори смееш и да обиждаш НАЙ ОБИКНОВЕНИТЕ ХОРА!

Погледни в интернет, на кой му стиска и на кой не. От там ще разбереш кой е мушморок и кой не. Ако не можеш да ти дам един списък от поне 1000 "най обикновени хора"! В него няма да намериш Пепси и пепсита!



ПП Покани Пепси да дойде тук във форума, нали той е многознайко, и нали мисли доброто на другите. Нека да дойде да сподели своите знания, умения с нас НАЙ ОБИКНОВЕНИТЕ ХОРА Ако не друго той дължи това от будистко състрадание към своего невежий брата Молим Пепси ела тук за една седмица само, дай ни знание на нас невежите НАЙ ОБИКНОВЕНИ ХОРА

Или той е толкова зает в момента, работи в други светове и на други планети



Тема Re: Много много съжалявам че се подведох с теб...нови [re: Brahman_]  
Автор Лилa (ведра)
Публикувано12.01.07 14:12



Брахман, дори не мога да изчета всичко, което си написал


постоянно се спъвам на простаци, дребнави душички, кучета и колко още много епитети...

ние-вие, аз-ти, знаещи-незнаещи, велики-дребнави ... това май трябваше отдавна да сме го минали, не си ли съгласен?

но, Онзи сигурно си знае работата - след цялата тази чистка на авгиевите обори, барем станем по-чисти


привет


ОМ ШАНТИ ШАНТИ ШАНТИ.......



Тема Привет :):)нови [re: Лилa]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано12.01.07 14:14



Радвам се че отсяваш с Будхи негативното и не допускаш да замърсяваш с него сърцето си





Тема Re: Титикша и задкулесните игринови [re: Brahman_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.01.07 14:55



Цитирал си ме като юзър, ползващ много никове?!

Много нагло е това безпочвено обвинение от неуравновесен амбициозен тип, който клонира никове и пуска некролози на другите юзъри!
P.S.
отговарям ти толкова късно, защото по принцип избягвам да чета глупости и многослови празни приказки, но случайно открих, че си ме споменал!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: :)))нови [re: diwa_orhideq]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано12.01.07 15:27





ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Тема Re: Разочароване от Титикша :)нови [re: Drona]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано12.01.07 17:05



В отговор на:

Голямо очарование цари в клуба .....



Kлубът си е страхотно очарователен и с разочарованите!


Който не е с мен, е против мен!

Тема Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.01.07 18:34



Хей Тити,
Предполагам, че водиш усилени преговори с негово светейшество Пепси Кола да го убедиш да дойде за месец поне тук в този сайт да просвети нас Обикновените Хора. Ние имаме голяма нужда от неговата мъдрост, знание, от неговите невероятни способности да просветлява хората, да им дава светлина в живота, да ги насочва мъдро към духовните висоти на себепознанието.



Наистина ще бъде чудесно да направим един диалог с него! Нали разбираш какво искам да кажа. Не да пуснеш тук два три цитата от него, а той самият да дойде и да отговаря на въпроси, да дава настъвления, да има ЖИВ ДИАЛОГ с публикака, с най обикновените хора. Или не му стиска май?? Абе мисля че той би трябвало да е по храбър, и да не се срамува толкова от собственото си знание и обаяние. Ще се появи тук за малко, ще каже няколко хубави думи и ще завладее сърцата и почитта на всички във форума.

Ще бъде чудесно да имаме контакт с един "просветлен майстор" от който ще научим мноооого хубави неща Чакаме с нетърпение!!


ПП Кажи направо ако не сме дорасли на нивото да му бъдем ученици, и не сме достойни все още да му целунем краката, да не си губим времето в напразни мечти, че благословението на Пепси ще ни осени в този живот. Ако според него това ще стане в други животи, да не си губим времето в напразно чакане и да се заемем мъжки за работа. Може би за нас обикновените хора е достатъчно само да гледаме снимките на Пепси от твоя сайт и да се молим за опрощение на греховете и да се надяваме че през следващият живот ще се родим с по добра карма и ще заслужим вниманието на Пепси Кола??

Редактирано от Brahman_ на 14.01.07 19:23.



Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: Brahman_]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано14.01.07 19:10



Не знам дали забелязваш, но така като гледам в момента човека който най-често споменава в клуба Пепси, Нирмала, Махариши и т.н. си ти.

Което като всяка реклама върши доста добра работа, посъбуди ми интереса към Пепси и накрая и аз ще отида да го видя. Щом може да те убеди да пишеш само за него без дори да е стъпвал тук, явно човека има доста силно въздействие, но на тебе каква всъщност ти е целта?

Ясно че не познаваш пепси, обаче защо непрекъснато го бухаш в подсъзнанието на четящите?
Аз лично никога не съм бил против рекламата в клубовете, ама в случая не разбирам с какви мотиви се прави.

П.С. Въпроса не е реторичен, наистина ми е интересно. Със сигурност има някаква причина, но никаква не ми хрумва...

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: BrandofAmber]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.01.07 19:32



Е, ти от скоро четеш това което се води като диалог тук и затова ти са нужни малко повече обяснения.



Пепси специално организира да се празнува рожденият ден на един посредствен илюзионист на име Сай Баба. Освен това се оказа че Пепси е последовател и 10 годишен ученик на световноизвестният КУЛТУРТРЕГЕР и СУПЕРСПОРТИСТ Чинмой.

Та когато човек идва от такова потекло, няма начин да не е ВЕЛИК. Та ти като отидеш там при него, помоли го от мое име, да се включи тук към форума, да направи няколко мили очички на хората, да раздуха мохабетите за своето величие и за величието на своите учители.

Нали разбираш имаме нужда от напътствия, и мъдри указания, тук ние по "простите и най обикновени хора" както се изразява Титикша в сравнение с онези които на са висините на Пепси Кола


ПП
BrandofAmber (минаващ) ПИСА:

П.С. Въпроса не е реторичен, наистина ми е интересно. Със сигурност има някаква причина, но никаква не ми хрумва...

Отговор:
Титикша писа, че се бил разочаровал от някой "обикновени хора" докато според него великите учители като Пепси, можели да вземат ума на човек само с една усмивка дори, която била вечно запечатана на физиономиите им. Та тъй като аз спадам към обикновените хора, би било добре да имам малко жив контакт с такива светли личности като Пепси. Това ще ми помогне да се издигна духовно нали така. Само дето не съм сигурен дали съм заслужил такава чест или все още не съм я заслужил

Редактирано от Brahman_ на 14.01.07 19:51.



Тема Офффф....Бармане, Бармане...:(нови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано14.01.07 20:10



Пак говориш преди да мислиш.
Ти срещал ли си на живо Пепси?!Разговарял ли си с него?!
А Титикша?!

Кво да ти кажа...Звучиш ми като радиоточка!

Говориш, говориш, говориш...Байгън, бе.
Намери Пепси, ако толкова те вълнува.Намери Титикша.УСЕТИ излъчването им и тогава говори.
Пепси наставлял, учел хората и незнам кво си...пишеш.Пепси е човек, който ще седи в ъгъла най-скромно и няма гък да ти каже, ако ти не го заговориш.Понял?това е Пепси.Камо ли да поучава.И защо мислиш, че непременно трябва да пише в форумите?!Форума тук ли е най-важното?!Глупости на търкалета.

Титикша също го знам.Това е едно същество, от което се излъчва БЛАГОСТ, най-вече.Също скромен човек.

Ма....какво да ти говоря....С радиоточки не се спори.



.............................

Тема Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.01.07 22:22



AГAPTA писа:
Ти срещал ли си на живо Пепси?!Разговарял ли си с него?!

Не не съм го срещал. Но съм срещал доста хора които си слагат портрета на Сай Баба и Чинмой. Нито един от тях не е нормален!?



AГAPTA писа:
Кво да ти кажа...Звучиш ми като радиоточка!Говориш, говориш, говориш...Байгън, бе.
Намери Пепси, ако толкова те вълнува.Намери Титикша.УСЕТИ излъчването им и тогава говори.


Абе какво да ти кажа, като теб съм. И ти си мерудия на всяка манджа ама... Като си толкова безпристрастна защо не разкритикува Титикша когато говори против Имаго? Или както си мълча подличко тогава, замълчи си и сега, не се меси там където не ти е работата. Не говоря с теб, говоря с Титикша. Къде се буташ там където не ти е работата.

Аз знам от къде започва всичко. С теб не се разбираме от самото начало защото си върла дъновистка. Аз критикувах няколкократно селският поп Дънов и на теб от тогава ти хвърчат чивиите

Както и да е. Поне малко следвай здравият разум. Имаго и Аюс са двама българи които са направили много за разпросранение на Йога в България. Всеки който се интерисува поне малко от йога има поне една книга от тях!! За теб не знам, ти си върла дъновистка и може и да нямаш. Но ти не се интерисуваш от йога така че... нищо чудно. И когато Титикаша се подиграва с тези хора, ти проявяваш пристрастие и си мълчиш и злорадстваш. Но когато някой критикува Пепси, веднага скачаш като убодена?!? Хмм...???

AГAPTA писа:
Пепси е човек, който ще седи в ъгъла най-скромно и няма гък да ти каже, ако ти не го заговориш.Понял?това е Пепси.Камо ли да поучава.И защо мислиш, че непременно трябва да пише в форумите?!Форума тук ли е най-важното?!Глупости на търкалета.

Точно така, пепси си стои в ъгъла, дори в сандъка, в избата, на скрито. Една дума не казва. Защото ако каже и ще се изложи. Той просто няма какво да каже. Говорят тези които имат какво да кажат. Пепси знае че няма какво да каже. Той не знае нищо, гола вода, това което знае, не е сигурен в него. Знае че знае някой неща, и знае че има много неща за които АБСОЛЮТНО НИЩО НЕ ЗНАЕ. Но се прави че ги знае. Това му е проблема на Пепсито. ПРАВИ СЕ ЧЕ ЗНАЕ НЕЩА КОИТО НЕ ЗНАЕ! ПРАВИ СЕ НА ЧОВЕК КАКЪВТО НЕ Е! ЛИЦИМЕРНИЧИ! От къде знам? От тук знам, от това че не идва във форума да каже две думи. Духовното знание е такова знание, което изисква да бъде споделяно, да се дава на хората, не да се крие.

Знаеш ли колко големи учители има сега в момента в света? И те имат сайтове, имат места където пишат, споделят знанията си, не ги крият, не се спотайват в ъгъла, не мушморочат. Кажи ако знаеш английски да ти посочвам, има МНОГО, МНОГО подобни места. Защото един истински учител иска да сподели, иска да предаде знанието което има на другите хора. Не да го крие. Днес интернет предлага невероятни способности за комуникация. Свами Партхасарати например изнася лекции на живо по интернет!! Безплатно! Който иска може да слуша! Дори да задава въпроси! Същото е и със Свами Даянанда. Изнасят лекции навсякъде по света, по най известите университети. Влизат в дебати, разискват. Погледни сайта на Фуерщейн, този на който има преведена от Аюс и Имаго енциклопедията по йога. Човека не се крие, излиза открито, отговаря на въпроси. Не е като Пепси стои в ъгъла като насран защото няма какво да каже.

AГAPTA писа:
Титикша също го знам.Това е едно същество, от което се излъчва БЛАГОСТ, най-вече.Също скромен човек.


С това съм съгласен. И затова ми става жал като си помисля, че този човек е така яко подведен от мошеници.



Да знам с кого приказвам де??!!

Редактирано от Brahman_ на 14.01.07 22:50.



Тема хехехехехехех....Бармане...нови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано14.01.07 23:47



Харесва ми в теб, че имаш жива мисъл.....



Много си ми написал пак...Истинско увеселение....
Какво да ти кажа...Сега пък ме обявяваш за върла дъновистка....
Верно, бармане, Беинса Дуно е една от големите звезди в пътя ми...Ама не само той....
И що пък да не се разбираме с теб?!Я, какви диалози водим!
Обвиняваш ме, че нямам здрав разум....Недей така, бре!Ще ти кажа , че съм юрист, според другите - доста добър.Недей така ....
За Имаго - тоя човечец не го знам.А пък само от писанията му не мога да имам впечатление за него.Като не съм му видяла очите. Титикша обаче, го знам.
Ще ти кажа, че въобще не съм чела какво и кой е казал тук.Става въпрос межуу Имаго и Титикша.И не ме интересува.Книга от Имаго нямам.Не ми и трябва.Имам първата на Венцислав Евтимов, отпреди сто години.
За големите учители, дето пищели по нета - по-спокойно.....Много станаха бе...На кой майка, на кой мащеха....
Ти явно много се впечатляваш от форумите в нета....Това е голяма краста, да знаеш.Дали не си се пристрастил ?!Защото е вредно.
За Пепси няма смисъл да говорим.Не щеш да чуеш.Но да знаеш, че Пепси като си отвори устата, всиички замълчават,муха не бръмва.Защо, а?!Гледат и не мърдат.Включително и аз.Защо?Как мислиш?При такова голямо количество гурувци в днешния свят, та чак да ти се повдигне, защо мислиш, че замълчавам и слушам Пепси?!
Бармане, като че ли не си разбрал едно:Изкуственото си личи и се УСЕЩА.
То сега гурувци бол - ама кой ги слуша, а?!Не казвам, че Пепси е велик гуру.Той е обикновен човек...и въпреки всичко се захласваш по него.Помисли, защо се получава така...
А това за баба Милка...хехехехе....разсмя ме сега...Верно - аз го писах.Баба ти Милка е наистина дъновистка.Щото и там има два вида хора - едни , които вървят след Беинса Дуно, и другите - дъновисти.

Айде, чакам нещо свежо пак от тебе....



.............................

Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: Brahman_]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано14.01.07 23:56





Не можеш ли да се усетиш, че като единствен представител на сектата атеисти-атависти и анти-йоги в клуба стана не само крайно досаден със словоблудствата и интригите си, но и....съвсем САМ...... не можеш да намериш дори опоненти с които да си чешеш езика и да водиш люти битки на ниво Гуру Цар Ум - необуздан, бесен и неукротим......

Аз вече удостоих твоят събрат ИмаГо-ХичГоНема с титлата "к.и.д" - Книжна Изсушена Дървеница и сега те удостоявам и тебе с тази титла.
С този DOS в биокомпа ти "Ум" не си дорасъл още, за да схванеш и да общуваш с тези които имат Windows и Multi Мedia. След няколко прераждания ще ти се отворят и на тебе очите за Светът на Духовното.

Дотогава айде по-кротко! Немой с рогите!




Това, което виждате тук е един животински вид преродил се за първи път в човешка форма. Атеист-материалист, анти-йога, анти-гуру и с най-примитивната възможна психика. Клуб "Йога" е окупиран от няколко броя от този тип. Доста прераждания трябва да се извършат, за да могат и те да се събудят за някаква духовност и йога и търсене на Истината.

В клуб "Окултизъм" се появиха доста неща, които могат да ти помогнат да си отвориш поне едното око за Истината......

Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 00:45



Така и предполагах, не си в течение на нещата и бързаш да вземеш отношение.



Ако наистина се интерисуваш от йога, вземи си купи поне "Енциклопедията по Йога" и "Бхагават Гита с коментарии от Шанкарачария". Сигурен съм че тук в клуба ще ти обяснят от къде и как.

Агарта писа:
За Пепси няма смисъл да говорим.Не щеш да чуеш.Но да знаеш, че Пепси като си отвори устата, всиички замълчават,муха не бръмва.Защо, а?!Гледат и не мърдат.Включително и аз.Защо?Как мислиш?При такова голямо количество гурувци в днешния свят, та чак да ти се повдигне, защо мислиш, че замълчавам и слушам Пепси?!

Мога само да спекулирам, не мога да ти кажа със сигурност. Най вероятното е че хора като Пепси, когато говорят, приказват някой известни историйки, кога от пураните, кога от суфите, кога от Зен, може дори и басните на Езоп и т.н. има ги безброй. Аз имам поне 10 хиляди подобни!! Та хора като Пепси обикновено разправят подобни истории, правят им анализ, вмъкват вътре някой от основните истини на духовният живот, омесват всичко това с известна доза мистицизъм, суеверие, предрасъдъци. Публиката им задължително е винаги готова да я подхранват с разни "чудесии" от рода на тези които правят Сай Баба и Чинмой. Кой материализирал някой златен часовник, кой вдигнал с една ръка 7 тона, на кой му казали да играе паневритмия и той не го направил и рода му се затрил от лошата карма - хихихииии ще ме умориш

Та публиката на Пепсиянците е точно такава. Зяпнали с отворени уста, мухите им влизат и излизат през носа, но те захласнати слушат. Ако Пепси е по умен, може и да не говори директно за чудесата, само от време на време да загатва там за нещо "свръх естествено" колкото да подържа тонуса в публиката. Така както прави Прем Рават например

Както и да е. Пак те питам, би ли казала на Пепси да дойде да сподели малко от своите знания тук на форума. Това ще бъде от ПОЛЗА независимо от това дали той знае или не знае. Нали?

Ако Пепси ни научи на нещо полезно, само ще му благодарим. Ако направи грешка, ще му я посочим. Може и да го "захапем малко" да видим как ще се държи когато го ухапят. Нали знаеш, всеки е светец, когато е във своите води, и когаго всеки го е зяпнал в устата и не смее дори да се изкиха. Но тук на форума, ще се види КАКВО Е ТОЙ В СЪЩНОСТ В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ. Тук ще го разсъблечем, ще се покаже всичко което има за показване. Ако наистина е гений, ще го признаем, защо не. Ако е обикновен човек като нас, ще му избият чивиите и ще му падне реномето, ще му падне и дохода, но поне ще спре да хвърчи из въздуха и в главите на своите последователи. Това няма да е зле нали?



Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: Brahman_]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано15.01.07 03:53



Не знам, ама това което виждам/чета е че ти пишеш за Пепси тук, а Пепси едва ли пише за тебе където и да било. Същото е за Чинмой и останалите гурувци. Съответно се получава, че ти правиш същото което и техните последователи. На практика и на тебе и на тях са ви ангажирали вниманието, или поне постовете тук.

За обикновенните хора - всички уж са обикновенни хора, ама и същите тези всички претендират и най-често на база на "необикновеност". За извисеност, за мъдрост, за уважение от другите или доверие...
Съответно разочарованието май се получава когато някой претендира, че е нещо(например че е извисен или че е стигнал духовни върхове с йога), а се държи по начин за който претендира, че е надживял.

Не е лошо, всеки има право да си е какъвто иска, но ако твърдиш, че си стигнал върха на йога или поне, че си "авторитетен" йогист(йогин or whatever, аз за знания в тази материя не претендирам), се очаква да водиш определен начин на живот, а заяжданията по клубовете за доста хора не пасват. Ако питаш какво общо имат двете(йога-та и начина на писане по клубовете), ами имат. Както видяхме много йоги трудно преглъщат някой да пише едновременно в клуб вампири и тук, въпреки че се съмнявам, че някой от тях може да даде някаква обосновка, така че нещо като емоционално равновесие пък ми се струва съвсем важно, след като такива дребни неща имат значение за това колко "добър" клубен йога си.

Ако човек няма претенции няма проблем. Обаче ако претендираш за нещо, най-вече ако претендираш другите да те признаят за нещо, то трябва да спазваш някакви изисквания определящи нещото. Иначе винаги ще има разочаровани.


Не виждам причина да моля пепси да идва тук. Като имаш толкова ентусиазъм хвани се и ти ела. Живеем във време в което от повечето точки на света можеш да стигнеш до повечето други за няколко часа, максимум ден.

Щом имаш желание да го "разконспирираш" ела и го направи лично. От форума не е интересно, тук 90% от нещата не могат да се наблюдават, защото караме само на думички и усещания. Та ела лично на някое събиране, гарантирам че ако имам възможност не бих изпуснал опита за разконспириране face to face. 'щото с думички всеки може и за мене няма много голяма стойност, защото най-силно действащите неща са орязани от фактът, че четем нещата тук, а не се виждаме реално. Съответно ако искаш да си "мерите силите" с пепси, мисля че ще трябва ти да намериш начин, защото до момента не съм видял някой да е споменавал някакъв интерес от страна на пепси към тебе. ;)

Лично мнение, разбира се, но ако решиш все пак да последваш идеята за "личното разконспириране" кажи кога, защото мисля че какъвто и да е резултата няма да е за изпускане.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 15.01.07 03:57.



Тема Беинса Дунонови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано15.01.07 11:23



Интересен диалог водим с теб и ей ме на - в кратка почивка съм тук, за да ти отговоря....


Казваш, да си купя Бхагават Гита.Имам я, от комунистическо време още.Много трудно бях се сдобила с нея.Помня, че струваше 50 лева, котио бяха тогава много пари.Аз бях почти дете, но успях да я купя.Разбрах обаче, че това не е моята книга.Спомням си, че тогава прочетох първата духовна книга, а именно - Йоганада и се чувствах като че ли , щях да полетя.....
Книги съм спряла да чета отдавна.Както казва Беинса, прекаленото много трупане на знания, може да бъде както преяждането с храна.Опасно е.А аз се чувствам пренаситена.Затова вече не чета.Сега съм се заела с по-важното - да прилагам.Там е истината.
За Беинса Дуно....Виждам, че не знаеш нищо за него.Вероятно , си правиш изводи за него от дъновистите, което е грешка.Някой път ще ти разкажа за него, неща, които не знаеш.Но само ако желаеш.Тогава, може би , ще го видиш в друга светлина, непозната за теб.
За Пепси повече не ми се говори.Аз няма да го търся, за да му предлагам да пише тук.Ако ти желаеш - направи го.

Засега толкова - че нямам време.
До скоро.



.............................

Тема Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: BrandofAmber]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 11:54



BrandofAmber писа:
Ако човек няма претенции няма проблем. Обаче ако претендираш за нещо, най-вече ако претендираш другите да те признаят за нещо, то трябва да спазваш някакви изисквания определящи нещото. Иначе винаги ще има разочаровани.

Така си е. Титикша има претенции, че Пепси е многознайко и многоможещ. Пък и не само той, гледам че и Агарта се обажда със същите претенции. Дори и ти се намесваш във въпрос за който не съм те питал и не съм те канил. Самия ти си признаваш че нямаш отношение, ама изглежда просто така от "любов" към агитката и от солидарност се намесваш в диалога.

Както и да е. Мисля че няма нищо лошо в това Пепси да сподели малко от своя богат личен опит, да даде малко знания, да не бъде егоист и да ги държи за себе си. Е вярно е че тук на форума никой няма да му плати, и никой няма да му напълни джоба за това че дава знание, но нали трябва да се проявява и малко алтруизъм. Пък и ако е вярно това което разправят тук Агарта и другите, че Пепси е такава обаятелна личност, толкова магнетичен и каризматичен

какво лошо има тогава да се появи тук за малко и да въздейства с магическите си способности върху нас "обикновените хора" да ни донесе малко от неговият вътрешен мир и ведрина

А когато дойда в България, непремено ако имам време ще гледам да се срещна с Пепси. Макар че не съм сигурен дали той ще пожелае дори да говори с мен. Ако той има повече опит в това отношение, и ако е достатъчно утвърден и известен, той в никакъв случай не би се съгласил да говори с който и да е случаен човек. Така както правят неговите "колеги по тарикатлък" в Индия. Там някой такъв гуру "чудотворец" който има невероятни способности никога не се среща с хора които "се отнасят със съмнение" към неговите "дарби" Нали може да го разобличи някой и да му подрони авторитета. Обикновено те отклоняват всякакъв въпрос от случайни хора и си позволяват да говорят само с хора които ги възхваляват. Това е много умна тактика. Така авторитета им е цял, и славата им расте. Еее... "знанието" им остава под въпрос, и техните действителни възможности никога не надхвърлят посредственоста, но кой ти гледа за подобни подробности? Нали бизнеса им върви, нали си имат публика която да им ръкопляска и да им разнася славата по света?

Не отричам че може и да греша. Възможно е да има наистина знания, въпреки че се занимава с чудотворство. Ошо например е такъв. Използвал е наивноста на хората за да ги привлича. Но е давал и знание в същото време. Който може да пресява Но Ошо не се е крил в ъгъла, в миша дупка. Напротив водил е спорове с много хора и е доказал че наистина МОЖЕ Нека да видим Пепси, поне за малко. Предполагам че няма да му се СЧУПИ ОНАЯ РАБОТА!!! ако дойде тук във форума и сподели

За най голям ужас и разочарование на Титикша употребявам отново израза:
На Пепси няма да му се счупи оная работа, ако напише няколко постинга във форума за месец два и започне един диалог с хората

Може би Титикша съвсем ще се "разочарова" от мен



Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хнови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано15.01.07 11:58



Пепси едва ли знае за твоето съществуване и съществуването на форума ни. Той май въобще не се занмава с интернет и компютри, не му е никак интересно, на това основание и ние не бихме му били, както и нашите разбирания за него.

evolve if you can!



Тема Re: Фойерщайннови [re: Brahman_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано15.01.07 12:14



Преводът на Енциклопедията е изцяло дело на Аюс.

Преди три години помогнах на Георг да направи сайта си yrec.info. Човекът търпя две години, отговаряше старателно и обосновано на всички, но накрая нервите му не издържаха и той закри целия сайт заедно с форума.

Досега не съм виждал просветлени учители да участват във форуми. Не е техният формат на комуникация. Те са свикнали да вещаят от подиум и избягват да влизат в дискусии, защото не владеят елементарната логика на аргументация, а най-често не могат и да пишат правилно на езика, на който вещаят.

Да не говорим за това, че повечето от тях имат фобия от компютрите.



Тема Re: Бхагавадгита-бхашянови [re: ***AГAPTA***]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано15.01.07 12:23



Бхагавадгита-бхашя на Шанкара е издадена през 1994 г., намира се все още по книжарниците и онлайн магазините за около 10 лв.

И естествено няма нищо общо с поезията на Владимир Левчев.



Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хнови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 12:36



Wasserbundlei*Ustenheim писа:

Пепси едва ли знае за твоето съществуване и съществуването на форума ни. Той май въобще не се занмава с интернет и компютри, не му е никак интересно, на това основание и ние не бихме му били, както и нашите разбирания за него.

Аз не съм бил никога известен където и да е с каквото и да е. От къде на къде Пепси да е чувал за мен.

Но Пепси би трябвало да е в крак с времето, не трябва да изостава, не трябва да проявява закостенялост и неразбиране. Освен ако умствените му способности не му позволяват да върви в крак с времето.

Интернет и компютрите са една революция на която ставаме свидетели. Човек който не знае да работи с компютри и със интернет е все едно човек който не може да чете и пише. След 50 години най много в целият свят ще се приеме този критерий. Броят на неграмотните хора в статистиките ще се води не само за четене и писане, но и за компютри. В днешно време това е вече в пълна сила що се отнася до напредналите страни. Ако Пепси не се интерисува от компютърни игри и забавления, това го разбирам. Но той не може да каже че той е НЕГРАМОТЕН защото не го интерисуват компютрите и азбуката нали?

Интернет е най добрата медиа в днешно време. И за в бъдеще ще се разивие далеч далеч повече. Аз съм абсолютно сигурен че не в далечно бъдеще, ще има директни лекции по интернет на живо. Така, че Пепси ако не друго поне изостава в това отношение.



Пък и защо трябва да се крие в ъгъла и да се прави на скромен? Ако наистина знае нещо, трябва да го сподели, трябва да даде знанието си на другите. Такава си е древната традиция. Едно време са правили ашрами в които да се дава знанието, днес е възможно да се дава по медиите. Човек трябва да върви в крак с времето. Причината че Пепси не се пуска на форумите най вероятно е че той самият не знае много неща, и знае че не знае. И в същото време се прави че е знаещ

Ето ти тук няколко полезни линка с чудесни статии по адвайта веданта от известни учители от школата на свами Даянанда, които са напоени с традиция но са и в крак с времето!!

Статиите са съвсем кратки, но с дълбоки прозрения, даващи ключ към разбиране на най основните пложения на Адвайта Веданта. Изисква се от човек да има силно желание, интерес, способност за концентраци, здрав разум, и т.н. за да може да разбере същноста на тези статии. Но знанието което се дава в тях е СУПЕР. Те не крият нищо, дават пълно изчерпателно основни положения във Веданта. Най искренно ги препоръчвам да им се обърна внимание. Дори с удоволствие бих се съгласил да разискваме нещо което хората изберат от тези неща. Наистина ще бъде много полезно!!












Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хнови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано15.01.07 13:06



много мило от твоя страна, че ги сподели.
С удоволствие ще ги прегледам когато мога, а сега ще си ги запазя във букмаркс, навън в София сега времето е твърде хубаво и слънчево за да не се възползвам от щедростта на Сурия ;-)

Лично мое мнение е, че Пепси предпочита медитацията пред разговорите. Аз също съм ходил на негови лекции, както когато беше ученик на Шри, преди много години, така и скоро преди олко година или две на рибъртинг.
Смятам че той прави това което счита за правилно (като садхана), но не се натиска да я защитава пред никого, защото сам той не е гуру или водач. Предполагам че по-скоро се самоопределя като част от сатсанга на всички търсещи, който е медитирал доста време и може да помогне с някои съвети.

Шри Чинмой ми харесва, може да не е баш просветлен, но има чистота в него, а това в Индия е достатъчно за да те нарекат Шри.
Виж обаче Сай Баба хептен не го харесвам! Изглежа ми като мошеник, а ако не е, значи просто духовните ми сетива не са от неговата порода.



evolve if you can!


Тема Re: Фойерщайннови [re: lmago]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано15.01.07 13:10



Поздравления Имаго!



evolve if you can!


Тема образованост, азбука ...нови [re: Brahman_]  
Автор svetozar ()
Публикувано15.01.07 13:18



Брахман,
Чета темите във форума от известно време. Така и теб те чета, понеже си доста активен. Искам, без лоши чувства, да ти кажа, че е търде самонадеяно да повдигаш въпроса са образованост, азбука и прочее и в същото време да демонстрираш такова небрежно отношение към правописа в българския език. Постовете ти са пълни с неслучайни, повтарящи се, груби правописни грешки. Кажи ми как може да се имаш за образован и знаещ, а в същото време писанията ти са в такъв ужасяващ конфликт с граматиката, А?



Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хнови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 13:21



Wasserbundlei*Ustenheim писа:

Шри Чинмой ми харесва, може да не е баш просветлен, но има чистота в него, а това в Индия е достатъчно за да те нарекат Шри.

Добре е да се запиташ защо точно ти "харесва". На мен не ми харесва например когато разбрах че говори глупости като това че е вдигнал 7 тона с една ръка!?!? Или пък това че пише "музика" която никой нормален човек никога не би седнал да слуша и да се кефи. Ако на някой му липсва съзнание че не може да пее или че пее фаливо, значи такъв човек не е способен да прояви осъзнаване изобщо в която и да е област! Та поради тези причини аз няма как да съм му почитател.

А ти се питай защо ти харесва? Каква е тази ЧИСТОТА???? която ти виждаш в него? Бил ли си в пряк контакт с него? Както Карлос Сантана в продължение на 10 години!????? Просто дай пример тук, каква е тази чистота която виждаш. Да не би да е от някой фотография само?? Или си чел нещо което той е написал? Абе дай там пример за чистотата на Шри Чинмой. Хихи ШРИ... не всеки го нарича ШРИ в Индия! За много хора си е най обикновен мушморок който е изневерил на Майката, на Шри Ауробиндо, на Индийското правителство дори, излъгал ги е и ги е подвел за да си направи собствената си кариера



Приятна разходка из слънчева София, знам че това е истинска медитация



Тема Re: Бхагавадгита-бхашянови [re: lmago]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано15.01.07 13:22



Имам ги всичките от поредицата, Имаго!



Ще има ли и други, които да очаквам с нетърпение?
Периодично се връщам към Самадхи Пада, Самкхя-Йога и сборникът на Чатерджи и Датта, но Брахма Сутра е много тежка книга.... наистина е интелектуално предизвикателство! Предполагам превода е бил доста труден и за теб.

Честно да си призная Класическата Индийска философия също е голямо предизвикателство и на места не разбирам добре, поради сложността на материята.
Надявам се да има още фундаментални книги, които да ни предложиш в бъдеще, пазара за такава литература в България става все по-голям и българският читател наистина постига едно много високо културно и интелектуално ниво последните години.
Разбира се съществуват и клопките на булевардният окултизъм за нашите читатели, но тези които трябва им устояват.


evolve if you can!


Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: Brahman_]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано15.01.07 13:33





The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Тема Re: Компютърна неграмотностнови [re: Brahman_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано15.01.07 13:34



Основната пречка е не компютърната и интернет грамотност, а страхът, че винаги ще се намери някой, който да е по-голям умник от тебе.





Тема Re: Музиканови [re: Brahman_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано15.01.07 13:39



Е по това си приличате с Awaken. Той също смята, че не е достатъчно да си просветлен, за да усвоиш една или друга професия, умение, вид знание. Трябва труд, труд и труд. А и талант.





Тема На Пепси няма да му стиска никога..нови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 13:47



Имаго писа:
Основната пречка е не компютърната и интернет грамотност, а страхът, че винаги ще се намери някой, който да е по-голям умник от тебе

Може би, може би? Но Пепситата са много практични хора. За тях е важно да си вадят хляба някък си. Ако им падне реномето, ще си изгубят публиката която ги храни и пои. Точно това не им се иска.

Най вероятното има няколко причини а не само една единствена. В едно нещо съм абсолютно сигурен. ЕДИН МИЛИОН ПРОЦЕНТА!! СИГУРЕН!! Никога няма да видим Пепси на форума, да дойде и да каже две думи дори. Просто той си знае, че нищо не знае и в същото време се прави на знаещ пред публика която сляпо му вярва и никога няма да му зададе неудобни въпроси. На Пепси няма да му стиска никога да проведе един нормален разговор дори за това какви му са знанията и способностите.

Остави това да дойде тук във форума и да започнат да се съмняват в него и да му кажат някой лоша дума?!?!

Той знае отлично че това ще е краят на "гурувската" му кариера



Тема Re: образованост, азбука ...нови [re: svetozar]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 13:52



ОК имам подобна слабост, подобно незнание. Зле съм с граматиката, и с правописа. Но това не ми пречи да съм добре с други неща. Всеки е силен в своята област. Например Братята Грим са били скарани с правописа. Но въпреки това са оставили нещо в световната литература. Та ти гледай и чети не точките и запетайките, а това което искам да кажа.

И мисля, че това което искам да кажа въпреки лошият си правопис, го казвам доста по ясно от теб. Опитай се да кажеш и ти нещо, и ще видиш че съм прав





Тема Re: Компютърна неграмотностнови [re: lmago]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано15.01.07 14:06



"Основната пречка е не компютърната и интернет грамотност, а страхът, че винаги ще се намери някой, който да е по-голям умник от тебе. "

Уважаеми д.ф.н. /Дървен Философ Номенклатурко/ и к.и.д. /Книжна Изсушена Дървеница/ прав сте, че в този клуб вашият себеподобен к.и.д. Юли Тенекиджиев пишман "Брахман" влага цялата си енергия в......... словоблудства и търсене на вербални сражения с всекиго. За да доказва на своят Гуру цар Ум, че е най-големият умник.

Има 2 свята:
Светът на Тези, които движат човешкият прогрес и Еволюция - Просветлени Души с мисия.
Светът на празнодумците-словоблудци, които ги одумват и тълкуват и изопачават и какво ли не....... с думи и концепции.

Вие и двамата принадлежите на вторият свят.

Вашият живот е базиран на непрестанните словоблудства и обсъждания и тълкувания на ТОВА КОЕТО СА КАЗАЛИ ИЛИ НАПРАВИЛИ ПРОСВЕТЛЕНИТЕ ДУШИ-МЕСИИ ОТ .....ПАМТИ ВЕКА ОЩЕ. И всеки от вас макар и анти-гуру и анти-йога бидейки атеисти-атависти се смята за НАЙ-НАЙ-Най сведущ, най-просветен, най-чел, най-словоблудствал и най-разбрал. Верни и коленопреклонни роби на своят Гуру Цар Ум /но не се усещате за това...../ вие сте като някакви латерни, роботи, играчки програмирани да повтарят едни и същи глупости и вярвания и лишени от всякакво природно и здраво разумно мислене и осъзнаване на нещата.



Какво ли би станало ако в един момент ви дойде и на двамата просветлението:



Хайде стига словоблудства и борби за вербално надмощие над другите.
Я да взема ДА ПРАКТИКУВАМ СПИРАНЕ НА УМА И ИНТЕЛЕКТА И СЛИВАНЕ НА МОЕТО ИЛЮЗИОРНО ИНДИВИДУАЛНО СЪЗНАНИЕ С ТОВА НА ТВОРЕЦА.......И ДА ПОЛУЧА НА ПРАКТИКА ТОВА ПРОСВЕТЛЕНИЕ ЗА КОЕТО ГОВОРЯТ ВСИЧКИ ДРЕВНИ ПИСАНИЯ. ДА ГО ИЗПИТАМ САМ - ВМЕСТО САМО ДА ГО ОБСЪЖДАМ И ПРЕДЪВКВАМ КАТО ИЗТЪРКАНА СТАРА ДЪВКА.





Eдна древна мъдрост:

"Истината е скрита от плътната завеса на мислите. Когато умът спре да произвежда нон-стоп мисли, тази завеса се вдига и Истината блясва в цялото си Великолепие пред човека"






Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Музиканови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 14:08



Имаго писа:
Е по това си приличате с Awaken. Той също смята, че не е достатъчно да си просветлен, за да усвоиш една или друга професия, умение, вид знание. Трябва труд, труд и труд. А и талант.

Ами аз произлизам малко от музикално семейство, макар че самият аз не съм музикант

И знам че за да стане човек що годе професионалист музикант е нужно поне едно 2 часа на ден свирене на инструмента. Да не говорим за добрите музиканти които свирят и по повече от 8 часа на ден!! Ами това ако не е труд тогава кое? Бай Оро го знае това отлично, няма начин да не го знае.

Ама си мисли че само със музиката е така. В същност знанието в областа на духовното изисква не по малко труд. Само когато човек е готов да хвърли тези усилия, само тогава за него се отварят вратите на истинското знание. Без труд е невъзможно.

Талант е нужен ако човек иска да стане нещо наистина изключително в дадена област. Тогава е нужен и талант. Но отново без труд ъъ-ъъ- тц не стааа

Та приличаме си с Оро в това отношение съгласен съм.



Тема Re: Бхагавадгита-бхашянови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано15.01.07 14:14



Би ли обяснил накратко каква е ролята на тази картинка:




1.Какво ти харесва в нея?
2.Защо се идентифицираш с нея?
3.Не можеш ли да дишаш без нея?
4.Защо я набиваш в гаванките на всички - какво целиш с тази пропаганда и манипулиране?
5.Каква е връзката на твоите перверзни картинки с клуб Йога и неговата същност?





Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Моят въпрос към теб е...нови [re: Awaken]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 14:23



Бай Оро не мога да повярвам че задаваш такъв въпрос. То си е от ясно по ясно всичко. Човека си пада по такива картинки. Все още се намира в стадия на малчуганите които си слага портрет на своите любими естрадни изпълнители в детската стая. Имат си кумири там и си въобрязяват с детския ум глупости. Това им е нужно за да могат да функционират правилно в "техният свят", да докажат на другите че са в тон с модата, да покажат някой глупава идея, да покажат някой привързаност, някой увлечение. Нали така се разпознават един друг?

Моят въпрос към теб е:
Ти защо се дразниш от детските истории. Те ще си ги израстат децата един ден. На теб за какво ти пука



И ми се струва че има само един единствен отговор. Ти самият не си израстнал над тези глупости. Сигурно в твоята стая все още стои портрета на някой поп звезда от 50 те години на която ти на времето си се възхищавал. И сега гледаш една друга снимка която не като твоята и това те дразни



Тема Re: образованост, азбука ...нови [re: svetozar]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано15.01.07 14:30



"Брахман,
Чета темите във форума от известно време. Така и теб те чета, понеже си доста активен. Искам, без лоши чувства, да ти кажа, че е търде самонадеяно да повдигаш въпроса са образованост, азбука и прочее и в същото време да демонстрираш такова небрежно отношение към правописа в българския език. Постовете ти са пълни с неслучайни, повтарящи се, груби правописни грешки. Кажи ми как може да се имаш за образован и знаещ, а в същото време писанията ти са в такъв ужасяващ конфликт с граматиката, А?"


Този Словоблудец №1 и Интригант №1 в клуба страда от сериозно психическо заболяване и няколко грандомании.
1.Мъчи се да убеди всички, че е живял в Индия и изучавал Веданта там - Нещо за което няма никакви доказателства!
2.Преписал и превел е сутрите на Патанджали, но като заклет първосигнален атеист-атавист НЕ Е ВНИКНАЛ В СМИСЪЛА ИМ. Цитира и проповядва морал и етика КАТО НА ВСЯКА КРАЧКА ГИ НАРУШАВА ТОЙ САМИЯТ.
3.ТОЙ НЕ Е ЙОГА А АНТИ-ЙОГА:


Цитирам го:

„Аз съм против йога!! Не четеш внимателно това което пиша.
Йога е тъпа религия както и всички останали религии.
Аз съм против тях!!”

„С каква наука се занимавам!!!! Хммм популяризиране и осъвременяване на някой стари учения като йога и веданта и будизъм например. Очистването им от предрасъдъците, и да станат годни за ползване от съвремената наука”

Юли Тенекиджиев


Неотдавна клонира ника на един друг негов опонент Jago Savera и пусна некролози на Оро в клуб "Окултизъм"






Тласкан от един необуздан болен ум да напада, да отрича, да се гаври с всички и да води люти битки за.....словесно надмощие, тоя неграмотен селянин без никакво домашно възпитание /първите 7 год/ дерибейства в този клуб и окото му не мигва..... Макар че губи всяка словесна битка и става все по-жалък и по-смешен в амбициите си на диктатор в този клуб.



Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Моят въпрос към теб е...нови [re: Brahman_]  
Автор Red.Buddha (новак)
Публикувано15.01.07 14:30



аз го разбирам така:
по същата причина, поради която ти се дразниш от Пепси
а между другото те много си приличат - играят си игрички, имитацийки
някои си играят на майки и бащи с кукли, други на старжари и апаши, а трети на гурувци да "пробуждат" другите





Тема ...нови [re: Brahman_]  
Автор svetozar ()
Публикувано15.01.07 14:32



Добре, нека да оставим точките и запетайките настрана...те наистина не са по-важни от това, което искаме да споделим.
Знаеш ли, започнах да чета темите тук преди около две години. Тогава, незнам дали само за момента, но теб те нямаше. И модератор нямаше. Нямаше и какво толкова да се модерира. По-късно се появи ти, борец за правда и за свобода, и започна да ръсиш огън и жупел върху всички знайни и незнайни гуровци на света, да критикуваш, да обиждаш, да заклеймяваш ... Ти замислял ли си се в крайна сметка кого се опитваш да спасиш? Дали Оро, дали Jago Savera или пък мен, неопитния анонимен читател? Ако е Оро и Jago си мисля, че ще ти е по лесно и ти да вдигнеш седем тона или да материализираш някое златно яйце. Ако ли пък си борбата ти е да спасиш мен, искам да ти кажа че няма, наистина няма нужда !!! Няма нужда да спасяваш никого, а и да искаш няма да успееш, ако не си спасил себе си.
Толкова много писане, толкова много мислене, толкова много врагове и войни имаш в главата си. Не ти ли е шумно? И след толкова години практика не ти ли стана все едно кой е прав и кой крив?
Мир. Нека има мир.



Тема А ти дразниш ли се от мен???нови [re: Red.Buddha]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 14:42







Тема Re: Моят въпрос към теб е...нови [re: Brahman_]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано15.01.07 14:43



Бай Оро не мога да повярвам че задаваш такъв въпрос. То си е от ясно по ясно всичко. Човека си пада по такива картинки. Все още се намира в стадия на малчуганите които си слага портрет на своите любими естрадни изпълнители в детската стая. Имат си кумири там и си въобрязяват с детския ум глупости. Това им е нужно за да могат да функционират правилно в "техният свят", да докажат на другите че са в тон с модата, да покажат някой глупава идея, да покажат някой привързаност, някой увлечение. Нали така се разпознават един друг?

Моят въпрос към теб е:
Ти защо се дразниш от детските истории. Те ще си ги израстат децата един ден. На теб за какво ти пука



Не би трябвало точно на тебе, който имаш великите претенции на сколар в областа на йога че ЕДНО ОТ НАЙ-ОСНОВНИТЕ ПОЛОЖЕНИЯ В ЙОГА Е

РАЗГРАНИЧАВАНЕТО

и

ОТКЪСВАНЕ НА ВНИМАНИЕТО И КОНЦЕНТРАЦИЯТА ОТ ВСИЧКО ВЪНШНО И ПРЕХОДНО

за да се насочи

НАВЪТРЕ В СЕБЕ СИ - В ТЪРСЕНЕТО НА ЕДИНСТВОТО И СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА.

ТОВА Е И ЕДИНСТВЕНАТА ИСТИНСКА МЕДИТАЦИЯ.


Чрез постоянното фокусиране в картинки и снимки напр. се постига не СебеРеализация а....... "фототация" - т.е. НИЩО.




Този инфантилен юзър може да си качи всякакви снимки над леглото и да им се радва......

Но в този клуб ТЕ СА НЕУМЕСТНИ, ИЗЛИШНИ И НЕЖЕЛАНИ! А тоя иска и мод да става освен това......

Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Музиканови [re: Brahman_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано15.01.07 14:56



Всеки музикант го знае. Свирил съм пет години в градския симфоничен оркестър. Майка ми е хоров диригент и помолила задкулисно колегата си да ме запише първа цигулка. Да, ама не. Първо чиракувах две години втора цигулка и едва на третата ме преместиха в първа, та ми се отели волът от "Италианката в Алжир" и "Лешникотрошачката".





Тема Re: Мирнови [re: svetozar]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано15.01.07 15:09



Брахман е от типа ангели-хранители и върховни пазители на Дхарма (дхармапала). Това са войнствени и безпощадни божества, като например Кубера или Ямантака.





Тема Re: ...нови [re: svetozar]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 15:16



svetozar писа:

Толкова много писане, толкова много мислене, толкова много врагове и войни имаш в главата си. Не ти ли е шумно? И след толкова години практика не ти ли стана все едно кой е прав и кой крив?
Мир. Нека има мир.


А на теб не ти ли е шумно в главата

При това си го държал този шум доста време и сега вече не издържаш май. Чудя се от кои мушмороци си. Не казваш нищо за себе си. Добре е да се представиш, да кажеш кое следваш, коя система, от името на кой гуру говориш, какви ти са разбиранията. Подхвъляш като ТМ ците критики, и се изгубваш в мъглата от левитация

Абе дай някъква информация за себе си, от кои си? Явно съм те настъпвал в миналото но не мога да си спомня



Тема Re: А ти дразниш ли се от мен???нови [re: Brahman_]  
Автор Red.Buddha (новак)
Публикувано15.01.07 15:34



не
не си падам по такива като теб





Тема Re: А ти дразниш ли се от мен???нови [re: Red.Buddha]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 15:45



Нито пък аз по теб или по Оро





Тема Re:нови [re: Brahman_]  
Автор svetozar ()
Публикувано15.01.07 15:47



Брахман,
От никои не съм. И понякога ми е много шумно в главата, знам че е много неприятно. Не практикувам, живея си ей така и минавам оттук понякога да прочета нещо за духовното. И те виждам почти навсякъде как плюеш и обиждаш, та затова реших да си кажа мнението. Нито те нападам, нито те осъждам. Не съм спорил преди, нито пък занапред ще споря с теб за каквото и да е.
Бъди жив и здрав!



Тема Случайно минаващ мушморок :):)нови [re: svetozar]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 15:52



Ясно ми е вече какъв си

Кой те знае с колко още ника писуваш тук из виртуала Абе щом си обикновен човек, нищо не разбираш, нищо не практикуваш, нищо не четеш как така ти направи впечатление само едната страна? Това че някой хора плюят против мен не ти направи впечатление, направи ти впечатление че аз плюя против тях Ох чадо, много си ми наивен и прозрачен. Случайно минаващ МУШМОРОК Аре сега не с тия, знам ги вече Ходи си при твоята секта пак и се спотайвай в кюшето



Тема Re:нови [re: svetozar]  
Автор The White Rider ()
Публикувано15.01.07 15:52



не може да си чак толкова обикновен, че и искрен, трябва да имаш някаква hidden agenda или да си провокатор. за зяпачи на бойното поле място няма

Never mind, Light happens


Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хнови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано15.01.07 17:16



това е просто впечатление, не заставам абсолютно зад него.

Слънчева София бе прекрасна! Сега ще се насладя на вечерната София, а след това медтиация!



evolve if you can!


Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хнови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано15.01.07 17:29



Слънчева софия - ала бала. Само нощта създава плътност



Spirit Horse, ride for me

Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хнови [re: diwa_orhideq]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано15.01.07 17:54



Господ Сурия е пръв приятел на йогите..... друг е въпроса, че потайната ми същност ликува през нощта, онази откоято бат'Оро се страхува



evolve if you can!


Тема :)))нови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано16.01.07 10:41



Нощта е реалност. Тя трансформира и умее да самоактуализира собствената си идея за пространство и обитание. Собствената си идея за усещане, възприятие и преживяване, собствената си идея за съществуване. Тя може да дари съществуване в собствената си онтологична реалност и така да разгърне съществуващото, но не би понесла да бъде приведена до елементарно отнемане на нечия тъй любима светлина.

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: :)))нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано16.01.07 10:50



уау, добре е да има светлина и несветлина, инак става еднообразно.

е, може би в един свят на смъртта, светлината на деня би била излишна.


evolve if you can!



Тема Re: :)))нови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано16.01.07 12:05



Не вечна нощ. Казвам, че ежедневието, което изключва еженощието е окастрено. Нима след като излязахме от средновековието и вече не се страхуваме да преминем нощния мост изгубихме цялата си сензитивност към мрака...

Мойте уважения към смъртта, но не говоря за нея. Всъщност няма значение :)))

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: :)))нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано16.01.07 12:25



имах предвид в един свят на немъртви... нощта е изискване, което не може да се перенбрегне.
Можем само да съжаляваме, че живеем в един твръде балансиран свят на денонощие.
всъщност зависи от нагласите, които проявяваме.


evolve if you can!



Тема Re: :)))нови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано16.01.07 12:34



Какво е немъртви?

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: :)))нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано16.01.07 12:51



зомбита, вампири, живи скелети.... и прочее...



evolve if you can!


Тема Re: :)))нови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано16.01.07 13:09



ох, много анимирано ми стана...

Както и да е, забавлявай се :)))

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: :)))нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано17.01.07 00:11



в това е главната идея, дива орхидея



evolve if you can!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.