Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Изцепканови [re: titiksha_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано11.01.07 01:15



Изобщо не е изцепка, а констатация, която се отнася за няколко безочливи индивида в този форум. Те си знаят кои са.



Много се заблуждават, ако си мислят, че ще бъда любезен и учтив с тях.



Тема Re: Изцепканови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.07 01:23



И какво ще направиш с тях, ще ги наобиждаш ли? Ако има проблеми, това е въпрос на модератоска намеса, а не на саморазправа. Или пък непременно всеки трябва да доказва, колко голямо говедо може да бъде... Браво!

Затова си трябва ветеринар тук.





Тема Re: Изцепканови [re: huanji]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано11.01.07 01:52



Именно, драгоценни. Вината е твоя, че не се намесваш овреме. Видиш ли лично отношение, триеш до припадък.



Тема Много много съжалявам че се подведох с теб...нови [re: titiksha_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 02:25



Титикша писа:
Благодаря за честа да ми отделиш толкова внимание и то в специална тема.

Звучи подигравателно, нали се усещаш. Говоря ти съвсем сериозно. Не очаквах от теб специално това отношение.

Титикша писа:
Именно Imago e известната и бих казал обществена личност(Известен български издател и преводач). Точно негова е претенцията да се обръщаме към него с учтивата форама Вие. Няма лошо разбира се - изисканите и красиви отношения все повече ми харесват. Точно Имаго предложи в един предишен дебат за правилата в клуба да се критикува/оспорва идеята а не личността.
И всичко това очевадно контрастира с изцепката му:


Точно тук не знам какво да ти кажа. Не ми се вярва да си толкова безчувствен и себичен. Каква е причината тогава? Нима не можеш да мислиш? Да ти обясня ли?

Имаго е положил труд, ама много много труд, за да успее да преведе да речем Йога Даршана. Ако можеш да си представиш колко труд е това. Направил е и други неща. Както и да е. Има знание, и то доста, ама наистина доста. И нещо повече това знание което има е също и ПРАКТИКА!! Запомни го това също и го имай предвид, това знание е също и практика. Много по висша практика от колкото да седнеш да се връзваш на възел, или да гледаш в запалена свещ, или да си въобразяваш че светлините пред затворените ти очи са ангели или дяволи които ти се явяват в болното ти въображение. Повечето от хората тук в този форум дори не са дорасли до разбирането че ЗНАНИЕТО е най висшата практика! Не онова което правят пандитите в Индия и учат на изуст Бхагават Гита, а това знание с което човек учи философията на Упанишадите, философията на Будизма. Не папагалското запаметяване, а разглеждането и разискването на фините принципни положения. Това е най съвършената и най последната степен на практиката на Йога.

Както и да е. Човекът има такова знание, има такава практика. Идва тук и дава в едно две изречения някаква насока в клуба. По моя молба се включва за да допринесе малко за отрезняването на хората. И има хора които са благодарни за това негово включване. Но има и завистници, има и дребни незначителни хорица, които не могат да видят по надалеч от носа си. Простаци е меко казано.

И точно тук е местото където не мога да разбера защо ТИ СПЕЦИАЛНО ГРЕШИШ? Имаго не е дошъл тук и не е обидил абсолютно никой. Просто споделя. И простаците завистници веднага гракват против него. Разбираш ли? Започват да лаят кучетата на Хунаджи, да обиждат, да се подиграват. Без самият той да е казал нито една лоша дума за тях!! И го правят не един, не два не три пъти. Правят го многократно. И въпреки това Имаго ги пренебрегва, не им обръща внимание. Провери назад и ще се убедиш.

След като е бил обиден неправилно без причина от тези дребни завистници МНОГОКРАТНО човек е трудно да издържи да не реагира в края на краищата. Който и да е той. Дори и президентът на САЩ Джордж Буш тури една псувня на арабите по микрофона!

Както и да е, думите на Имаго показват само неговото отношение към тези дребни завистници, към тези низки дребни душички, които нито са постигнали нещо, нито пък ще постигнат за в бъдеще. При това той се изказва съвсем меко, те заслужават далеч по твърдо отношение.

Помисли си ти как би се почувствал ако си на негово место. Помисли си ако ти си постигнал много, ама наистина много, превел си издали си книги и то доста, направил си много за развитието на философската мисъл в йога в България. И някакви дребни завистници се отнесат към теб с такива подигравателни и унизителни думи? Помисли си! Как би реагирал ти?

Аз ще ти кажа как би реагирал! Ти би полудял, не би издържал дори половин секунда без да се взривиш. От къде знам? Ами много просто, аз тук съм казал няколко думи за твоя Пепси, и ти пощръкляваш. Забележи не за теб, а за твоя Пепси! И на теб ти става лошо. Пък и не само на теб ами и на цялата ви компания.

Та какво би станало ако думите са към теб? Ще ти стане лошо, ще реагираш далеч по остро от Имаго.

Питам те пак ти толкова ли си безчувствен? Много съм разочарован от теб, наистина не го очаквах.

Титикша писа:
Изказване, което в никакъв случай не му прави чест и е в пълен разрез с претенците му и първоначлно очертаната личност. Точно този контраст ме изненада.
Но сега си мисля - добре стана, че ни показа какво се крие под повърхността и ни разкри истинската си природа.


Напротив, прави му голяма чест. Не прави чест на твоя Пепси. Ако твоя Пепси му стискаше, щеше да се пусне да пише тук нещо във форума. Но на Пепситата не им стиска изобщо. Предпочитат да си стоят скрити зад гърба на своите слепи поклонници. Защото знаят че ако дойдат тук, ще ги накълцат на парчета. Защото знаят че нищо не разбират от йога. Едно време Ошо е ходил и е влизал в открити дебати със всеки който е искал. Пепситата стоят заровени в миши дупки и не смеят да се обадят на форума.

На Имаго му прави чест че му стиска да се покаже на един форум. Не се страхува от дребните завистници, работи по разбиранията си, работи за просвещението на хората, работи за освобождаването на хората от предразсъдъци и суеверия които се разпространяват от Пепситата.

Нима си сляп и не може да видиш това? Нима не виждаш че хора като Имаго и Аюс са направили и продължават да правят добро със своята просветителка дейност? Нима не виждаш че дребните рибки завистници, и техните кучета лаят за да осквернят това което те самите не могат да постигнат?

Толкова ли си сляп, че не виждаш това? Единственото обяснение с което мога да те оправдая, е че си до толкова заслепен от сектансвто, че дори не можеш да оцениш кое е добро за просвещението на България и кое не, не можеш да оцениш кой е допринесъл за хората тук и кой не.

Много много съжалявам че се подведох с теб

Редактирано от Brahman_ на 11.01.07 02:45.



Тема Re: Изцепканови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 02:30



Хуанджи писа:
И какво ще направиш с тях, ще ги наобиждаш ли? Ако има проблеми, това е въпрос на модератоска намеса, а не на саморазправа. Или пък непременно всеки трябва да доказва, колко голямо говедо може да бъде... Браво!

Затова си трябва ветеринар тук.


Ти си много нещастно момче. Една дребна душичка, която се обгражда от няколко кученца да лаят вместо него. Повечето от хората които са ти приятели, все още не са те разбрали що за манипулатор си. Но рано или късно те ще те разберат. Ти сега ги използваш за своите себични цели, имаш желание за власт, подстрекаваш задкулисно няколко заблудени от теб хора да лаят тук като кучета, да ти вършат черната работа, да обиждат другите хора, и след това ти се явяваш като омиротворител. Много си жалък.



Тема Re: Разочароване от Брахман :(нови [re: Brahman_]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано11.01.07 03:20



Аз съм си на идеята, че най-доброто огледало на човек е света около него. Така приемам и казаното от Ошо в подписа за което писахме(или по- конкретно ти писа а аз ти се чудех). Там беше за момента когато самия човек вече го няма и остава чистото отражение, но в повечето случаи около нас човека си го има и говори/спори със собствените си отражения.


Съответно видя ли някой да иска уважение и същевременно да се пени по клубовете претендирайки за духовност ми става доста весело. А някой да претендира за десетки години практикуване на йога на базата на които да иска уважение и да се пени по клубовете ми става направо смешно. Най-малкото защото явно десетките години практика с нищо не са го направили по-добър човек, само са му дали повод да се чувства повече от другите. Което не е лошо, ако го има като осъзнаване, но щом е стигнал до там, че по-голямата част от постовете му да са с цел да убеди другите, че се чувства повече от тях значи нещо някъде куца(по всяка вероятност около ЧСЗ-то и то по-скоро че не е достатъчно).

Напълно съм съгласен с titiksha. Освен това от моя гледна точка това кой колко напред е няма нищо общо с това кой колко книги е превел. Превеждането на книги има своята стойност, но ако човека който го е направил изпитва такава огромна нужда да обяснява колко много е над другите, то най-малкото по огледалния принцип явно на самия него не му е достатъчно преведените книги, та има нужда и това да си го повтаря непрекъснато. Не мисля че някой човек който е уверен в себе си и в това какво знае и може ще седне да обяснява на другите колко е над тях. Просто няма да има какво да доказва.

Съответно нищо лично, но е доста жалко за многото години практика и изписаните книги. Лично мнение, разбира се. Ти ако преценяваш хората не по това как се отнасят към света около тях(съответно към себе си), а по това какво са направили и колко то би трябвало да ги направи "добри", това си е твое право.

Мислех да не гласувам, но покрай всичките тези щуротии ми се струва по- коректно да се включа. Най-малкото ми е интересно колко точно хора ще са ти нужни за да разбереш, че това което мислиш, че е вражеската "агитка" всъщност е мнението на клуба като цяло.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Разочароване от таласъмите :)нови [re: BrandofAmber]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 03:32



BrandofAmber писа:

Съответно видя ли някой да иска уважение и същевременно да се пени по клубовете претендирайки за духовност ми става доста весело. А някой да претендира за десетки години практикуване на йога на базата на които да иска уважение и да се пени по клубовете ми става направо смешно.

Ти кажи за себе си. Ти какво си постигнал? Сигурно като си изпил две ракии с Хуанджи и ти се е замаяла главата, за теб това е голямо постижение?

Или ти кои хора уважаваш и защо ги уважаваш. Сигурно Пепси защото той умее да ти се усмихва и да ти прави мили очи. Такива хубави очички като тези на Пепси? И който го е страх да дойде на напише два реда в един форум. Или кажи кой ти е твоя учител, с какво ти е направил той впечатление. Да не би да е Сай Баба, който повръща златни яйца? Това ли е на което ти се възхищаваш? Или гледаш кой колко последователи има? Ако има 15 милиона последователи значи е ВЕЛИК. Или ги преценяваш хората по тяхното богатство, кой колко милиона има в банката. Щом е напавил еди колко си милиона значи е отличен гуру и ти му правиш евала. Изобщо дай някакъв пример? Да знаем какви са ти критериите

Редактирано от Brahman_ на 11.01.07 03:33.



Тема Re: Разочароване на таласъмите ;)нови [re: Brahman_]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано11.01.07 04:15



Доста въпроси. Значи дай да видим какви изводи може да извади човек от тях.
Броя последователи няма значение. Умението човек да се усмихва няма значение. Превръщането в златни яица(на какво?!) няма значение. Ракията няма значение. Парите нямат значение.

При това положение десет години практика, репутацията в една съвсем не голяма страна и една написана книга ми се струва смешно да има значение, така че явно за тебе основното в случая е нещо друго което не мога да видя. Кое е толкова превъзхождащо хората с милиони последователи, тонове пари, уменията да превръщат златни яица(в какво?!) и т.н. което Imago има?

По въпроса за това какво аз уважавам.

Умение да се усмихва - абсолютно.
Пари - не пряко, но може да служи като критерии, че нещото което се прави върви по потока.
Последователи - също не пряко, както казваше Актън "няма толкова порочна идея, че да не намери последователи"(по памет).
Хубавите очи на Пепси - никога не съм виждал Пепси, та не знам, но щом ги споменаваш сигурно са важни.
Умение да се превръщат златни яйца - да се превръщат в какво?
Това за ракията не го разбрах както ги описваш нещата би трябвало да започна да уважавам ракията, хуанджи какво общо има?Освен това никога не съм виждал хуанджи, още по-малко да сме пили ракия заедно.

Не отричам постиженията на Imago, просто не ми е критерии за човека това колко книги е превел. Или това колко години е практикувал някаква духовна дисциплина. Ако попиташ защо, ами защото важен ми се струва резултата, а напоследък особенно със средстава за масова информация навсякъде сме заобиколени от хора постигнали много и практикували нон-стоп. Много от тях за постигнали много повече от Imago или тебе, също много от тях са практикували много повече. Както казват китайците - винаги някой някъде е по-добър от тебе. Но основното е разликата между практиката на теория и това което виждаме тук.

При тези обстоятелства се получава все едно да уважавам някой готвач за това, че е написал десетки книги за готвене и е готвел хиляди пъти в живота си, но за сметка на това всичко което направи има вкус на кал. Ще го призная човека за отделеното време и за това че има упоритоста да продължава да го прави, но ако ще искам да се науча да готвя няма да е при него.

Така че не бях прав преди това. Не мога да кажа, че не уважавам Imago. Но определено за духовно развитие не бих го слушал, просто защото критериите ми за духовно развитие доста рязко се различава от поведението му тук. Не знам поведението му навън какво е не ме и интересува.

А какви конкретно са критериите за това - човека да е в мир със себе си. При положение че е в мир със себе си може да уважава всички останали дори и да го обиждат.
Ако уважава само тези които му ближат задника то с нищо не е по различен от всички необразовани таласъми в клубовете.

Що се отнася до това какво аз съм постигнал - струва ми се че клуб йога би трябвало да е последното място където да си мериме пишките. Постигнал съм това, че това че Imago е постигнал много нито ме дразни, нито ме впечетлява. От моя гледна точка това е достатъчно.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Изцепканови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.07 10:10



А нима не сте разбрали още, че подкрепяте човек, който се противи на такива намеси на модератора. Когато влезем в нормален ритъм в клуба няма да има задъбочаващи се конфликти, защото ще бъдат стопирани още в зародиш.
Продължавам да твърдя, че сте подведен и не знаете каква точно е идеята на Брахман. Да стане модератор и да остави клуба да си бъде все едно без, за да може да си плюе необезпокояван. Голяма програма, няма що. И вие заставате зад нея...честито!

В момента предстои да се гласува и правилника, а той е определящ за намесата на модератора.



Тема Re: Изцепканови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.07 10:24



И кои са тези кученца? Ти започна да хулиш, всички, които не са гласували за теб. Деградираш, деградираш...
Виж си мотивите, виж си обидите. На нищо не приличаш вече.

Като си тръгнал да ставш модератор, какво желание имаш? Като нападаш хората, които не те харесват, от какво го правиш. Този клуб ти е огледало и всички демони, които виждаш не са по- далече от теб самият.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.