Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:59 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Истината с думинови [re: vitaminko]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано06.01.07 23:01



Съзвучие, съвпадение на вибрациите, униформност, еднообразност, изоморфност. Думата, използвана от Патанджали, е сарупя. Рупа е форма, сарупа означава притежавам същата форма, сарупя - едносъщност на формата.



Тема Re: Сигурно сте правнови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.01.07 23:02



Не забравяй, че много са говорели с притчи, щото са знаели, че иначе няма ептен да ги разберат.
Обаче винаги се намират галфони като теб, които даже и притчите няма да разберат.
Така стоят нещата.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Форми на медитация в ранния будизъмнови [re: lmago]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.01.07 23:04



топло...топло...


На себе си го предаваме с озарение. На останалите галфони пробваме с думички. Ма то галфон от нищо не разбира та се тая.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Обяснение за Витамнико!нови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.01.07 23:06



Аз само рекох, че изречената истина не е истина.
А не съм рекла, че може или не може да се опише с думи.
Нещо май ногу се обърка, хем аз ви наливам на тримата в тиквите, а ти само с мен спориш.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Истината с думинови [re: lmago]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.01.07 23:08



Съзвучие, съвпадение на вибрациите

Направо си на моменти проглеждаш даже



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Редактирано от Kaily на 06.01.07 23:09.



Тема Re: Форми на медитация в ранния будизъмнови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано06.01.07 23:10



Само ми е интересно по какъв начин разбираме какво именно съзерцаваме, а ако не разбираме, тогава от какъв зор го съзерцаваме?!

Не съм абсолютно сигурен че разбирам добре въпроса. Затова отговора ми е малко като стрелба със затворени очи в тъмното

Може да улуча а може и не

Обусловеното съзнание е дуално, двойствено. Обусловеното съзнание схваща на базата на сравнение между две различни неща. В момента в който двойственоста изчезне, не е възможно сравнение, и съзнанието спира да възприема обекта. С възникването на думите обаче обусловеното съзнание може да противопостави на възприятието "думата". Така няма нужда от друг предмет с който да се противопостави едно на друго за да се образува възприятие. Самата дума е противоположният полюс, онова което е нужно за да се образува възприятие, без да има нужда от други възприятия за сравняване.

Редактирано от Brahman_ на 06.01.07 23:11.



Тема Не внимаваш в час!нови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано06.01.07 23:18



Кайли писа:
Аз само рекох, че изречената истина не е истина.

Добре де

Аз пък само казах с други думи това което ти си казала:

Изречената истина, това е едно описание на истината.

"Изречената истина" това е описание на предмета, това не е самият предмет.

"Изречената истина" това е "думата" с която означаваме даден предмет, но това не е самият предмет.

Думите са само "означение" на даден предмет или явление, но те не са предмета или явлението.



Тема Re: Форми на медитация в ранния будизъмнови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.01.07 23:19



Чао, сладурчета, бонбончета, на прощаване ви давам ...хмм..коанче да помедитирате нощес, вместо си приказвате глюпости тук.



Таралежът е птица упорита-
без да го ритнеш не излита!


Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Що е то?нови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано06.01.07 23:22



Що е то?

Таралежът е птица упорита-
без да го ритнеш не излита!


Отговор:

КАЙЛИ





Тема Re: Не внимаваш в час!нови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.01.07 23:22



Не е там смисъла, звездоброецо.
Истина няма. Както е казал Козма Прутков, който не е бил йога-Не можеш да обхванеш необхватното.
И все пак има.
Обаче се движи по принципа И-И.
А ти мислиш на принципа ИЛИ-ИЛИ.
Затова за мен истина има, за теб обаче няма.
И това е истината. Освен ако не е.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.