Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 27.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Курс за преквалификациянови  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.12.04 11:45



Проблемът е следният :
Работодателят организира и заплаща курс за повишаване на квалификацията на няколко работника. Обучението ще се извършва в продължение на месец след работно време. Според вас трябва ли на тези хора да се заплаща извънреден труд за времето, в което ще бъдат ангажирани с курса ?



Тема Re: Курс за преквалификациянови [re: nbb]  
Автор Xъни Бъни (tasty)
Публикувано15.12.04 11:59



е не мога да се развихря тук ...
но мога да кажа при нас как е
нашите служители са на ненормирано работно време (и получават по чл.156 доп. отпуск...) и като им правим такива курсове след работно време, това не им е извънреден труд и не им плащаме.

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Нямам претенциинови [re: Xъни Бъни]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.12.04 12:06



да съм юрист и не искам да се правя на такава, но няма начин - налага се и затова питам.
Но и друго си мисля - когато постъпвах на работа, от мене се изискваше да знам безброй неща, сама съм си плащала курсовете, а в случая курса се плаща от работодателя, а отделно да се плаща и извънреден труд. Хич не съм съгласна.



Тема Друго питане -нови [re: nbb]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.12.04 12:13



задължително ли трябва да бъде сключен договор за преквалификация ?



Тема ох, ти ми напомнинови [re: nbb]  
Автор Xъни Бъни (tasty)
Публикувано15.12.04 12:19



за най-болното ми място тия дни - ше пращаме служители на едногодишно обучение в чужбина, като им плащаме освен таксата за обучение и учебните материали, наема на жилището където ще живеят, плюс джобни парици (в порядъка на хилядо евро на месец), плюс парички за вътрешен транспорт плюс не нам още кво, и всичко това е прекрасно, ако бяха некви кадърни служители избрани чрез конкурс за това обучение, а не просто връзкари....

извинявам се за отклонението...

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Курс за преквалификациянови [re: nbb]  
Автор CЛЪHЦE (усмихнато)
Публикувано15.12.04 12:21



Не не мисля че трябва, във фирмата в която работя се преквалифицират и ходят на курсове в БГ и чужбина постоянно...
По тая логика фирмата освен курса и командировачните трябва да плаща и извънредни!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Няма логика. Та нали с тази преквалификация те стават по конвертируеми на пазара на труда.

Затова не мисля че трябва и договор за преквалификация.



Тема Моля,нови [re: Xъни Бъни]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.12.04 12:54



няма за какво. Темата си е моя и всеки може да пише в нея каквото си иска.



Тема Re: Курс за преквалификациянови [re: nbb]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано15.12.04 14:47



Ами лично моето мнение е, че (ако аз участвам в подобно нещо):
1. Ако курса е задължителен - то аз трябва да получа някаква компенсация за загубеното от мен извънработно време. Компенсациите могат да бъдат едно (само едно) от следните:
а) отпуска, съответстваща на загубеното време
б) повишение на заплащането след курса (все пак ще имам по-голяма квалификация)
в) заплащане на извънредния труд (в извънработно време)
2. Ако курса не е задължителен - сам мога да си преценя дали да си загубя времето или не - тогава претенции нямам...

Just a genius



Тема Re: Курс за преквалификациянови [re: Blake]  
Автор CЛЪHЦE (усмихнато)
Публикувано15.12.04 15:23



Много Българско мислене, колкото повече толкова по добре.
А факта, че от цялата работа работника получава нещо, което го продава по добре на следващия работодател?



Тема И не само това [re: CЛЪHЦE]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.12.04 15:49



Уменията, които ще придобие, ще му бъдат по-полезни в извънработно време, отколкото в работно. Може да му се наложи да използва придобитите знания веднъж или два пъти месечно, докато на частно може да заработва всеки ден, ако има желание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.