Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 21.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да,нови [re: Blake]  
Автор keit (непознат )
Публикувано27.12.04 17:58



Не ми се задълбава в тази тема, но определено не съм съгласна, затова ми се ще поне да изкажа мнението си.
Ако предлаганите работни места са 190, а активно търсещите работа 29000, какъв е шанса, нито един от тях да се съгласи да заеме работно място със заплащане по-малко от 300 лева?? Ако мога да направя една аналогия - всеизвестно е, че търсенето и предлагането се пресичат в една точка и колкото по-малко е предлагането на работни места спрямо броя на търсещите работа, толкова по-ниска ще е заплатата, за която ще са съгласни да работят хората.
Не можеш да очакваш от хората от едната гордост да не са съгласни да работят, защото каквото и да пише за здравословното хранене, човек може да изкара месеца и с 200 лева. И това е по-добре от нищо или от 150 лева и даже от 120 лева, защото има хора, които работят и за толкова.
"Съответните работодатели" винаги ще намират хора, защото за момента те определят пазара, за съжаление.
Чудя се въобще защо отговарям - всичко това звучи толкова абсурдно, че чак си мисля, че е на майтап ;-)
Пък и не е по темата..
Хайде със здраве и дано някой ден да се сбъдне все пак - работниците да определят заплатите във всички фирми. :-)



Тема Re: Да,нови [re: keit]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано28.12.04 09:20



абе права си,ама не съвсем - само роптаем (обобщено), че заплатите са ниски, ама се хващаме на работа за по 150 лева... така и ще си останат ниски заплатите, докато минава номера...

Just a genius



Тема Е не ти увря тикватанови [re: Blake]  
Автор Xъни Бъни (tasty)
Публикувано28.12.04 10:24



Мълчах си, мълчах си, викам си ще престане това недоразумение, ама не, та не. Обясняват ти хората за пазара, за търсене и предлагане, стандартно ценообразуване в конкретния частен случай. Никва файда.
"За Бога братя не купувайте" нали? Седете гладни...
или "Не гласувайте, да бойкотираме изборите" Нека оставим другите да определят кой ще управлява живота ни.
Аман от отрицания и бездействия - дайте да се разсърдим и да се изолираме в некоя пещера, ей така, да видят "те"
Ами пука им на тях на шапката, щото не ТЕ зависят от теб, а ТИ от тях - чат ли си?! едва ли...А уж на Коледа ставали чудеса...

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Е не ти увря тикватанови [re: Xъни Бъни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано28.12.04 11:35



Уфф... говори ви човек ама не слушате...

Въпроса въобще не опира до работодателя (поне в повечето случаи), а до самоя работник и до изискванията му...

как ще коментирате факта, че аз взимам заплата Х, а за същата работа също толкова способен и кадърен колега при същия работодател взима заплата Х/2???

каква е причината според вас? щото според мен причината е, че въпросният колега се е подценил значително (може би водейки се от логика подобна на вашата), и си е поискал 2 пъти по-малка заплата...

мислете малко преди да говорите плийз... за вас може да са недоразумение моите разсъждения, но все си мисля, че вие грешите... крайно време е да престанем с типичното българско овчедушие!

Just a genius



Тема хубаво, добре!нови [re: Blake]  
Автор Xъни Бъни (tasty)
Публикувано28.12.04 11:45



"Нека повече обичаме и по-малко да мразим през 2005 година. Даже ще е по-добре, ако омразата бъде забравена. Нека хората си вярват, а не да са пълни с отрицателна енергия. Желая успехи в личен план на всички привърженици на футбола у нас."

~ Христо Янев





It's all about asses - kicking or licking...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.