Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 08.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: ако съм доволеннови [re: Stefan Pan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.07.11 20:03



Ментел имат кофти покритие по морето. На ММЦ нямат 3Г, само ЕДГЕ.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ако съм доволеннови [re: bira_more]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано18.07.11 20:32



Ами то това на практика няма значение в конкретния случай, ако търсим като алтернатива по цена абонамент vs предплатен. Тоест - цената трябва да е около 5 кинта. На по-горните планове - 10 лв. - Виваком избиват рибата, но тогава годишната цена е 120 - доста над 30 лв.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: ако съм доволеннови [re: Stefan Pan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.07.11 22:25



Аз имах предвид скорости все пак. За 10 дни съм опукал около 350 МБ. Та - предплатената тарифа (моят час) за мен си е идеална. За 11 - 12 кинта на месец имам повече данни от колкото ми трябват + неограничено на практика количество разговори към който ми трябва.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ако съм доволеннови [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.11 11:06



Общо взето се поядосвах малко, щото загубих час и половина да инсталирам на седмицата драйверите и интерфейсчето. В крайна сметка стана( на домашните с ХП тръгна веднага, а подозирам, че и на работната ми станция за метеоданните на село, една антика с двойка също ще тръгне без проблеми).
Проблемът ми е при ЛИнукса - тръгва по някакви необясними причини веднъж от 3-4 пъти, а приложените от Виваком драйвери на сайта в пакета за Линукс са за 8.10 и 9.04 и не щат. Аз съм с 10.10

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново


Тема майната им на 5те лева отгоренови [re: Stefan Pan]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.11 11:11



въпросът е, че колкото и малковероятно да е да не ми стигнат 3те Гб от предплатения, това е като с пиенето: винаги е по-добре да остане, отколкото да не стигне. При това тук не става дума за емоция-спокойствие, а за работа :)
Алтернативата вечер да тръгна из селото за ВиФи, от което да си платя онлайн още 3 Гб НИКАК не импонира на душевния ми комфорт


А, освен това от 120те лв за година можеш да извадиш пишката за колко там...70?, дето ти я дават бадевА и пак ти се връзва, като става дума за 5 лв.

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема мноогонови [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.11 11:12



кефиш как държиш карез на метлечиите



Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: Stefan Pan]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.11 11:18



и по НИКОЙ начин не ми влиза в плановете, сори.
А таблет не ми трябва, няма и да ми потрябва, само по-як лапток, както казва шуренайчето, след време, ако с е наложи ;)
Нито имам нужда да тежкарея пред кифличките, нито има начин да ме удовлетвори като размери и качество това нещо. А ако ще е с размери на лаптоп... по-добре-лаптоп. Може да съм в единия промил в не-таргета на снобаро-насочените производители на такива модерни и полубезполезни джаджи, но съм твърдо там.



Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: Предплатен нетнови [re: 5rov]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.11 12:47



Благодаря за съветите, засега съм доволен от моята. На село има ЕДГЕ, макар, че направиха на единия баир с лозята доста яка станция Вива(последни от трите), но няма 3Г. Ако и на морето е поне така, а останалите мнения ми навяват оптимизъм, ще е ОК.

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново


Тема Re: ако съм доволеннови [re: Kиpo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.07.11 13:48



Проблемите с драйверите са гадна работа.
Винаги може да видиш какво връща:
dmesg
в конзола с root права. Тоест ще да е нещо от сорта на:
sudo dmesg
И гледаш - има ли разлика когато е тръгнало и когато не е тръгнало.
Друго - може да видиш дали производителя на куротресината е дал драйвери, и особено дали са като source.
А бе все е криво. При андроидските телефони има няколко екстри - имаш например тетъринг - и телефона се превръща в нещо като рутер.
ПП
Забави ъпгрейда към 11.04 - гномето са го направили твърде умно, и определено не ме кефи. Та минах на кде.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: Kиpo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.07.11 13:51



Каня им се на таблетите, ама все още няма такъв дето да ми пасне. Имат твърде голяма рамка. Иначе някои варианти много кефят, ама рамката ме отказва за сега.
А "трансформърите" са също добра идея.
А бе някой ден може би ще стигнем до варианта описан от Дворак - телефон, и докинг станция с монитор, клавиатура, мишка.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.