Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 16.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Предплатен нет  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано22.05.11 12:15



я и дайте акъл - на Вива ли да взема или да преодолея нарастващото отвращение към МТЕЛи да си зема тяхна пишка с ония 2 ли бяха 4-месечни пакети?
Ще ми се налага да го ползвам в Западна Стара Планина лятото, както и в района на Шкорпиловци и дивите плажове южно, тъй че и мрежата би имала значение. Съвети, акъл?



Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: Предплатен нетнови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано22.05.11 12:16



П.С: Без абонаменти и без Глобул.



Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: Предплатен нетнови [re: Kиpo]  
Автор 16:28 (непознат )
Публикувано22.05.11 13:05



Ама и ти си намерил къде да ходиш. Ако е по трънско, не разчитай - там е тишина. За Шкорпиловци нямам наблюдения.



Тема Re: Предплатен нетнови [re: Kиpo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.05.11 20:43



Ми да ти кажа моя опит.
Имам моя час - ментелска предплатена. Като я взех изпълних там поредния танц със саби да спрат СМСите. Ама не помня какво баш направих - включваше посещение на техен офис, и изясняване колко баш информативни са съобщенията за цицоуголемители и пишкоудължители. Спрях и гласовата поща - на цена 3 ст, след обаджане до *88. А бе мангали (сред циганите има и читави, за това - мангали).
Въвеждаш 5 номера - и ако зареждаш редовно (на 29 дни) по 10 - 15 кинта - разговорите ти към тези 5 номера, е 3 ст на час. Съответно зареждам 10 кинта за данни - 50 мб - при редовно зареждане (на всеки 30 дни) се натрупват.
Пишките са "по ефективни". В смисъл - повече мегабайти, за по дълго време.
Вивателските имаха някаква особеност. Като заредиш кинти - веднага ги превръщат в мегабайти. Което е и плюс и минус - зависи от гледната точка де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Предплатен нетнови [re: Kиpo]  
Автор 5rov ()
Публикувано22.05.11 22:02



Моят съвет е да си вземеш само карта за 30 лева и да я ползваш пробно в смартфон, примерно. Ако те устройва, продължаваш, можеш да си купиш такава с модем, ако ли не, хвърляш я. За морето със сигурност ще има поне EDGE, което е предостатъчно да четеш форумите на dir.bg

. За планината, колкото си по-високо толкова по-добре е хващането. Аз лично съм много доволен от покритието на виваком по Рила. Считам го за най-доброто. Но планината си е планина и някъде между ридовете винаги е "сянка".

Редактирано от 5rov на 22.05.11 22:12.



Тема Re: Предплатен нетнови [re: Kиpo]  
Автор Red Wing ()
Публикувано24.05.11 20:04



Баце Киро, нема какво да го мислиш.





Тема Re: Предплатен нетнови [re: Kиpo]  
Автор Кари СолмундарссонАдминистратор ( )
Публикувано18.07.11 11:36



В крайна сметка си взех една абонаментна пишка от оператора, с едногодишен договор. Засега съм доволен от пробите на няколко места по Балкана и Севера, остава само да видим на морето как ще бъде.



Пишката е Алкател Х220, фърчи и на Линукс и за служебните администрации си е без грешка. Остава само да видим като(Ако) слезе на 128 кбпс как ще е, но едва ли ще има проблем(в крайния случай на крайния случай, това все пак ми е по-скоро резервен вариант на 99 на сто от местата, където съм или авариен план "Б" за извън офисите).
Ще споделям или псувам, ако се налага по темата.
Хубаво лято на всички.

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Редактирано от Кари Солмундарссон на 18.07.11 11:37.



Тема ако съм доволеннови [re: Red Wing]  
Автор Кари СолмундарссонАдминистратор ( )
Публикувано18.07.11 11:40



ще преценя догодина дали да мина на тоя вариант, все пак в момента нямам никаква представа колко трафик ще правя, а ако малкия докопа примерно компа и издуха 2-3 Гб, оставам без нет. По-добре църцорещите 128 кб, отколкото без 'ич. Поне мога да си следя метеомделите, а аз съм от 1998 г. в нет-а знам и мога и с 2 и с 200 като скорост:) Знам какво е НЯМАНЕ(на нет или 32 кбпс дайъл-ъп). Мерси за съвета.



Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: ако съм доволеннови [re: Кари Солмундарссон]  
Автор 5rov ()
Публикувано18.07.11 14:33



За крайбрежието не се притеснавай, добре са го покрили. В последните седмици се оказа, че Виваком е с най-доброто покритие, от трите оператора, според доклад на КРС, в което аз вече съм се убедил лично. Сега пиша от плажа край Обзор и индикаторът за сила на сигнала 3жи е на максимум.



Тема Re: ако съм доволеннови [re: Кари Солмундарссон]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано18.07.11 18:56



Не се излагай, ако ще вземаш на Виваком и те удовлетворява ЕДГЕ, вземи си

- 500 MБ на макс и след това неограничено, ама наистина неограничено - на ЕДГЕ, само за 5 лв. месечно. Тоест - 60 лв. годишно, което на практика е само два пъти повече, но за сметка на това, наистина неограничено.
За добро или лошо, най-късния оператор в България разви мрежата си тотално с ЕДГЕ, за разлика от Глобул, например, който няма ЕДГЕ у мойо село, дето се води 10 000-но градче общински център, а със сигурност и на още много места.
Рабира се, и тук има ташак - тази оферта се предлага само на клиенти на фиксирания нет на Виваком, та ше трябва да гепнеш некое братчедче от провинцията, и да го придумаш да вземе картата на свое име.

На Глобул минималната е на 19 лв. и 1000 МБ на макс, но с негарантирано ЕДГЕ. За сметка на това пък предлагат безплатен 3Г модем, разбира се с циганското увъртане за "разумно потребление" и некви други ала бала (типично за Глобул).

Може би най-интересен като алтернатива на предплатения нет е , предлаган от Ментел - за 5 лева неограничен интернет, но без да споменават има ли нещо на макс и след това на по-ниска скорост, а и върви само в пакет с таблет.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: ако съм доволеннови [re: Stefan Pan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.07.11 20:03



Ментел имат кофти покритие по морето. На ММЦ нямат 3Г, само ЕДГЕ.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ако съм доволеннови [re: bira_more]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано18.07.11 20:32



Ами то това на практика няма значение в конкретния случай, ако търсим като алтернатива по цена абонамент vs предплатен. Тоест - цената трябва да е около 5 кинта. На по-горните планове - 10 лв. - Виваком избиват рибата, но тогава годишната цена е 120 - доста над 30 лв.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: ако съм доволеннови [re: Stefan Pan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.07.11 22:25



Аз имах предвид скорости все пак. За 10 дни съм опукал около 350 МБ. Та - предплатената тарифа (моят час) за мен си е идеална. За 11 - 12 кинта на месец имам повече данни от колкото ми трябват + неограничено на практика количество разговори към който ми трябва.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ако съм доволеннови [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.11 11:06



Общо взето се поядосвах малко, щото загубих час и половина да инсталирам на седмицата драйверите и интерфейсчето. В крайна сметка стана( на домашните с ХП тръгна веднага, а подозирам, че и на работната ми станция за метеоданните на село, една антика с двойка също ще тръгне без проблеми).
Проблемът ми е при ЛИнукса - тръгва по някакви необясними причини веднъж от 3-4 пъти, а приложените от Виваком драйвери на сайта в пакета за Линукс са за 8.10 и 9.04 и не щат. Аз съм с 10.10

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново


Тема майната им на 5те лева отгоренови [re: Stefan Pan]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.11 11:11



въпросът е, че колкото и малковероятно да е да не ми стигнат 3те Гб от предплатения, това е като с пиенето: винаги е по-добре да остане, отколкото да не стигне. При това тук не става дума за емоция-спокойствие, а за работа :)
Алтернативата вечер да тръгна из селото за ВиФи, от което да си платя онлайн още 3 Гб НИКАК не импонира на душевния ми комфорт


А, освен това от 120те лв за година можеш да извадиш пишката за колко там...70?, дето ти я дават бадевА и пак ти се връзва, като става дума за 5 лв.

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема мноогонови [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.11 11:12



кефиш как държиш карез на метлечиите



Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: Stefan Pan]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.11 11:18



и по НИКОЙ начин не ми влиза в плановете, сори.
А таблет не ми трябва, няма и да ми потрябва, само по-як лапток, както казва шуренайчето, след време, ако с е наложи ;)
Нито имам нужда да тежкарея пред кифличките, нито има начин да ме удовлетвори като размери и качество това нещо. А ако ще е с размери на лаптоп... по-добре-лаптоп. Може да съм в единия промил в не-таргета на снобаро-насочените производители на такива модерни и полубезполезни джаджи, но съм твърдо там.



Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: Предплатен нетнови [re: 5rov]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.11 12:47



Благодаря за съветите, засега съм доволен от моята. На село има ЕДГЕ, макар, че направиха на единия баир с лозята доста яка станция Вива(последни от трите), но няма 3Г. Ако и на морето е поне така, а останалите мнения ми навяват оптимизъм, ще е ОК.

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново


Тема Re: ако съм доволеннови [re: Kиpo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.07.11 13:48



Проблемите с драйверите са гадна работа.
Винаги може да видиш какво връща:
dmesg
в конзола с root права. Тоест ще да е нещо от сорта на:
sudo dmesg
И гледаш - има ли разлика когато е тръгнало и когато не е тръгнало.
Друго - може да видиш дали производителя на куротресината е дал драйвери, и особено дали са като source.
А бе все е криво. При андроидските телефони има няколко екстри - имаш например тетъринг - и телефона се превръща в нещо като рутер.
ПП
Забави ъпгрейда към 11.04 - гномето са го направили твърде умно, и определено не ме кефи. Та минах на кде.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: Kиpo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.07.11 13:51



Каня им се на таблетите, ама все още няма такъв дето да ми пасне. Имат твърде голяма рамка. Иначе някои варианти много кефят, ама рамката ме отказва за сега.
А "трансформърите" са също добра идея.
А бе някой ден може би ще стигнем до варианта описан от Дворак - телефон, и докинг станция с монитор, клавиатура, мишка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ако съм доволеннови [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.11 20:47



ЗабрВИХ ГО ВЕЧЕ. След като през април ъпгрейднах и ме поздрави с напълно чист екран, без никакви ленти и икони. Теглих му една и си останах на 10.10, просто нямам нито време, нито ищах за глупости. Явно е обща болест това - да се правят на все по-интересни всички, не само чичко билиевите неща.
Явно като отпадне поддръжката ще мина като теб.

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново


Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.11 20:48



Е моя лаптоп няма само телефон. Или по-точно има, ама е твърде тромав(скъпето с некой леф у акаунта

)

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: Kиpo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.07.11 21:04



Има СИП телефони. И провайдери (много). Та - месечната такса при тях е между 0 и 3 кинта. А тарифите им са доста изгодни. Недостатък е че си трябва читав нет. В смисъл на теория с истински EDGE 128 kbits - би трябвало да няма проблеми, ама то стигне ли до EDGE - начи скоростта ще е по ниска.
Скайпа е по лаком за ресурси

Bеer? Mоre?




Тема Re: майната им на 5те лева отгоренови [re: Kиpo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано20.07.11 00:28



А, че безплатна пишка дават не разбрах, никъде не го пише.
Браво. Доутрепаха рибата тотално.
Да обърна внимание на ползвателите на допълнителни пакети към основен план - сега вече и неограничен нет за 5 лв. Вярно, че на практика на 128 кб, ама пък 5 лева.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: Kиpo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано20.07.11 00:32



А, таблети, които могат да се носят във вътрешния джоб на сакото, вършат идеална работа, мисля си. Но явно и това мнение е от стотните промил не-таргет.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Скайп са крадци на трафикнови [re: Kиpo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано20.07.11 00:34



Никога не бих им пуснал аванта на мобилен нет. То де го няма като скорост (там, дето наистина ше ми е нужен), де да го деля с тия нагли кокошкари.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: bira_more]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано20.07.11 00:39



Абе не е така за ЕДГЕ-то.
Нещо не мога да си го обясня, но на телефона постигам скорост до 54 кБ, което, както искаш го смятай, си е едно 400 кб. Не винаги, разбира се и не много трайно, но все пак. Трайното е 25 - 26 кБ.

На един от обектите ни, дето сожих лично модем, не може да вдигне над 60-70 кб. И не ще, и не ще.

А ЕДГЕ си има. Гарантирано.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: Stefan Pan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.07.11 01:10



Е аз кат не нося сако? А и в тая жега - какво излиза, таблета само зиме?



Bеer? Mоre?



Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.07.11 09:00



Абе аз не вменявам никому, говоря само за себе си. Т. са малки, не-до-функционални и неудобни в много отношения поради първото им качество. Мен не ме кефят, но ако някой иска да гъзарее пред курвета, трябва му в работата или иска тая наистина моментна мобилност(мен ме устройва и такава за след 2-3 минути, затова и не съм преритал) - моля. Свободна държава, ако някому е кеф, нека се разхожда и с метла, забучена в аналното отверстие, ако това е "модерно", аз съм извън таргета при всички случаи.



Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: bira_more]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано20.07.11 22:28



И ти си прав.


Така или иначе, предполагаемото удобство на таблата без капак, когато си на крак, има своята практична насоченост.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: Kиpo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано20.07.11 22:33



Абе нали точно това казвам - не става дума само за мода и гъзареене.
Да ти кажа, и аз бих махал гащи из нивите с едно такова под мишница при по-сериозна необходимост. Там пред гаргите ли ще гъзарея?



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: Stefan Pan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.07.11 23:42



Не знам - липсата на капак за таблета малко е стряскаща. Все пак знам как подмятам един HTC - а той е само 3.7 инча.
Мисля си за нещо което има лек капак, който да се превърне в гръб например, или пък за отваряем ала книга таблет - та като го затвориш хем по малък, хем да си пази повръхностите.
Има някви такива, ама още са далеч от това което бих харесал.
А и трансформърите - носиш го затворен като лаптоп, вадиш само таблета и джиткаш, или го вдяваш за по сложни дейности.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: Stefan Pan]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.07.11 11:28



Добре бе, човек! Това си е твой избор. Аз само предпочитам таблетът да е с някаква минимална(над нея) големина и с капак. Че на нивата много прах.



Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: Kиpo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано21.07.11 21:41



Аааа, то си има разни кожени калъфчета, ала бала.
Впрочем, работата ми доскоро беше свързана с интензивно използване на ръчен мини комютър, ако може да се нарече компютър, с тъч скрийн, по 8 часа на ден и само на крак, крачейки. Та затова интуицията ми сочи, че такава една табла, удобна за гушкане с ена ръка и писане по нея с другата, би била идеална при определени ситуации. Като посочената от мен.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: ГЛОБУЛ е прекалено мангалска фирманови [re: bira_more]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано21.07.11 21:45



Това да - в интерес на истината и аз си го представям с калъф като един голям тефтер без страници, само кориците. Пък ако ти кефне - вадиш го от калъфа и къпеш на голо.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема za protokolaнови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано26.07.11 15:57



3Г няма реално никъде извън градовете, но ЕДГЕ си има навсякъде, вкл. на мястото, отгдето пиша това в момента. Демек - преценката бе вярна, няма бърз, но има вършещ криво-ляво работа нет.



Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.