Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:06 21.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки,нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.10.07 20:36



Този път уцели в десетката - точно защото не разбирам, задавам простичкия въпрос "Защо повикване, терминирано от МТел и Гл минава нормално, а от Вивател - не?"
И досега само чета извъртания, но не и простичък отговор.
Което само по себе си е отговор, предвид кой се впуска да ми отговаря.



btw ти разграничи ли комоютрите от компотите?

ПП: Имаш право на джокер - преди време попитах пак простичко защо терминирането на немски ВоИП оператор в Англия, САЩ и Холандия е перфектно, а в бТК - от "ужасно", до "бива"...ти даде отговор...а на същия въпрос сега не успяваш да дадеш.

Редактирано от Cтepн™ на 28.10.07 20:42.



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки,нови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано28.10.07 20:41



Не ми се търси.

Давам първия срешнат

.

Enjoy!



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки,нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.10.07 20:48



Написах ти едно ПП в предния пост, ама закъснях.
Преди време попитах пак простичко защо терминирането на немски ВоИП оператор в Англия, САЩ и Холандия е перфектно, а в бТК - от "ужасно", до "бива"...ти даде отговор...а на същия въпрос сега не успяваш да дадеш.

Това, което си ми посочил...не отговаря на въпроса ми защо само при един се губи. Вероятно отговора е същия като на онзи разговор



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки,нови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано28.10.07 20:54



Не си спомням какво съм ти казвал преди.

Това, което всички ти казват, а ти не чуваш е: Вивател няма нищо общо с качеството на връзката в случая.

Погледни картинката в PDF-а: Вивател има отношение към качеството по "тръбата" означена като "International Carrier".

Качеството на връзката между поредицата от VoIP gateways - VoIP - SIM box не се контролира от Вивател и тези апаратури не са на Вивател.

По-ясно не мога да то напиша, ама някой друг сигурно ще ме допълни.





Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки,нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.10.07 21:04



Да не гледаш ТВ в момента? Една я питаха преди малко защо се е осрала на изборите, а тя почна да обяснява за Полша и Унгария


Че и ти така.

Айде пак - тези апаратури не са и на МТел, и на Глобул, но при тях тези апаратури не сриват връзката.
Още нещо, мисля че го написах още в началото - аз получавам звънене от Вивателски номер и в момента на "вдигане" се прекъсва. В същото време Т-мобайлската карта в Холандия чува свободно и в момента на "вдигане" й прекъсва. Това май, май означава, че 0877837917 е приело ВоИП-а и се мъчи да го терминира в Бг. И явно не успява.

Ами преди, за терминирането в бТК ми каза съвсем верни неща, но го направи на ЛБ и няма да го цитирам тука



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки,нови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано28.10.07 21:12



И сега ти пиша съвсем верни неща.

Просто не искаш или не можеш да ме разбереш.

От мене - толкова. Ако някой иска да ти обяснява по-подробно - нека да продължи.

Лека вечер.





Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки,нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.10.07 21:16



Че са верни, верни са.
Но не отговарят на въпроса защо от едните става, а от третия - не.



Лека и на теб



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки,нови [re: мoбимeн]  
Автор LSASS (новак)
Публикувано28.10.07 22:23



брей хора ма това е техника то понякога се случва от глобул на глобул да не стане връзка та камо ли от европа спорите за глупости





Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки,нови [re: Cтepн™]  
АвторJorko (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 22:37



Абе човека го е обяснил много ясно по-нагоре.
Едното е сигнализация, а другото аудио (трафик). Не е задължително двете да върват по един път. Даже и да вървят, сигнализациятя е гарантирана. За това звъни. Но след като дигнеш, трябва да се осогури тряфичн канал от край до край. Но ако нямя достъчно bandwith, няма да стане. А защо няма - защото този с 877 припейд картите е сложил някоя заредена с хиляда безплатни минути към Вивател. И се провикнал на целия свят - аз терминирам трафик за 0.1 евроцента, а не 2 ежроцента като другите - кой иска? И всички воипаджии от запада почват да му пращат трафика, но целия няма как да се побере в тръбата. И нормално е да прекъсне като вдигнеш, и на този който те е избрал.
По принцип за проблеми с терминирането на трафика трябва да се оплачиш на изходящата страна, а не на входящата. Кажи колко пъти ако си имал проблеми с международното избиране си се оплавал в чужбина - едва ли знаеш телефоните за оплаване там - оплаквал си се на отдел за работа с клиенти тук.
Така че кажи на твоите познати, като не могат да се чуят с теб от чужбина, да се оплачат на място и да попитат защо терминират трафик през скапани воип-аджии.



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки,нови [re: Jorko]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.10.07 22:44



Така че кажи на твоите познати, като не могат да се чуят с теб от чужбина, да се оплачат на място и да попитат защо терминират трафик през скапани воип-аджии.
Да повторя и за теб - оттам ми звънят вече месеци на ред и около 50% от обажданията минават през скапаните воип-аджии. Но досега винаги се терминираха през 088 или 089 и проблеми нямаше. За какво да се оплаквам? Че съм си получил връзката ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.