Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 21.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Авторzo (Нерегистриран)
Публикувано27.10.07 00:28



сега се сещам, че виждах некви странности в Канада като получавах смси, но си спомням подробно, а там бех с Глобулската си карта.



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки,нови [re: Cтepн™]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано27.10.07 01:08



А бре вие нямате ли си друга работа та обсъждате входните точки на Вивател?!
Какво мислите, че ще се промени с вашите приказки/ писаници?



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки,нови [re: Cтepн™]  
Автор O!Sag (Dr. House)
Публикувано27.10.07 22:52



нещо твърде често споменаваш входни точки и не си даваш сметка че ако са някакви точки, то в твоя случай те се явяват изходни ...

--



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки, [re: O!Sag]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.10.07 11:54



Бре, как не се сетих...там, къде сигнала ВЛИЗА в страната било ИЗХОДНА точка за мен. Аз пък все си мисля, че във Варна съм ВЪТРЕ в страната, не съм чул да сме станали автономни още...първо да направим Бургас южно предградие



Редактирано от Cтepн™ на 28.10.07 11:55.



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки, [re: Cтepн™]  
Автор O!Sag (Dr. House)
Публикувано28.10.07 13:08



Ти и за много други неща не се сещаш, като например че повикването което си получил, е през карта забутана в някое мазе, и вивател едва ли знае за нея.

--



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки, [re: O!Sag]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.10.07 13:14



Тя и МТелската е такава, ама върши работа...явно проблема не е в "мазето".
Иначе си прав, че Вивател не се интересува много много от карти, почващи с 087





Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки, [re: Cтepн™]  
Автор O!Sag (Dr. House)
Публикувано28.10.07 13:15



Прав съм и за това, че в главата ти е бъркотия, но не я подреждаш, само ломотиш тъпотии.

--



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки, [re: O!Sag]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.10.07 13:58



Прав съм и за това, че в главата ти е бъркотия, но не я подреждаш, само ломотиш тъпотии.
Срещу такъв "довод" просто дискусията се прекратява, явно нямаш нищо разумно за казване.

Отговори ми само, ако обичаш и ако говориш умнотии, защо от месеци получавам обаждания и около половината са през Воип и досега винаги на дисплея излизаше за клип 088 или 089 (случаите с +44795... не засягам) и проблеми е нямало, а с 087...туайс...връзка нъц?

Чакам...и вероятно ще дочакам нещо от рода на предните ти умнотии и факти



Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки, [re: Cтepн™]  
Автор O!Sag (Dr. House)
Публикувано28.10.07 14:34



Защото при воип-а нямаш гаранции, че аудиото ще върви и в двете посоки.
Което зависи от реализацията на мрежата, и как са вързани конверторите.
Може ти да си чувал, теб да не те чуват, може и обратното.

Най-вероятно, тия които са сетъпвали трънка с 087, не са го доизпробвали, предполагам че трафика към 087 е доста малко, сравнено с 088 и 089.
Възможно е и там, където е сложен гейта, да има промяна в мрежата. Най-често ако се ползва СИП протокол, зат НАТ (или друг метод) рутер, минава само сигнализацията, а аудиото при опити, раздалечени на повече от 15-20 секунди един от друг не се получават (това е само предположение, възможни са и други причини).

Или да резюмирам -- воипа е отворен протокол и подлежи на най-различни реализации, освен това върху воип има няколко различни популярни протокола, което допълнително "усложнява" диагностиката на проблема ти.
И да ти дообясня -- тебе са те набирали от вивателски карти, за които вивател не знае, че се ползват за местно терминиране. Бъди сигурен в това



--


Тема Re: Ей, Вивател, оправете си входните VoIP-точки, [re: O!Sag]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.10.07 14:51



Всъщност мен не ми пука кой какво знае и не знае.
Аз съм клиент, който получава обаждания от чужбина...от цяла Европа и то регулярно...и когато тези обаждания минават през ВоИП, който не търкаля номера на иницииращия и за такъв ми се представя номер 088...или 089..., то имам само недоумение кой ме търси...до момента в който "вдигна". Когато обаче иницииращия се представи с 087..., то връзката не стана, двукратно.
Ей това е важно за мен, иначе с каквито и термини и обяснения да заливаш, то факта си остава...клиента иска връзката си и не е нужно да има телекомуникационни и инженерни познания...а връзката през 087...не се получава...което си е нормално за оператор за местна употреба, де






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.