Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 16.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Защо не харесвате или харесвате Вивател?  
Автор 2be (Бъди мобилен...)
Публикувано25.11.05 22:00



Здравейте,
интересно ни е да разберем защо харесвате или не харесвате третия GSM-оператор?
а) Не предложи конкурентни цени
б) Няма покритието, което имаха другите два оператора при старта си
в) Не са коректни към клиентите
г) Офертата с връщането на всичко изговорено-се връща е супер!
д) 3-тия оператор е по-конкурентен от останалите, защото....
е) 3-тия оператор е по- неконкурентен от останалите, защото....
Изберете или допълнете....за най изчерпателните подарък от нашата верига!

2be Бъди Мобилен....


Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: 2be]  
Автор bTk ()
Публикувано25.11.05 22:32



Готини са нали са си наши.
Но поне на мен рекламата не ми допада. Не би успяла да ме накара да си купя SIM. По-скоро трябва да е насочена към това, че и в момента е по-изгодно да се ползва ВиваТел(въпреки новите цени на Глобул и Мтел)
Щото реално в момента цената им е 37/2=18.50ст/мин.(тъй като ги изговаряш два пъти). А не някакви дълги приказки на които не можеш да им хваниш смисъла.
Но все си мисля, че това ще се промени.
Ето появи се много добра оферта за абонатите на Мобиком. Мисля че тепърва ще изгрява усмивката на ВиваТел.




Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: bTk]  
Авторwer (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 22:54



Приказките са невероятни - точно с това Вивател ме грабва
най-много - нагледал съм се на просташки реклами и
падания на "трендове" .
рекламите на Вива ме изпълват с топлина и добро настроение.



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: bTk]  
Автор 2be (Бъди мобилен...)
Публикувано25.11.05 23:00



Здравейте,
2Ве подготвя нови изненади за своите клиенти. Невероятни промоции на Globul и Vivatel.
Посетете един от следните магазини....
жк. Младост-1 Пазар,Търговски център
Магазин № 23
тел./факс: 02 9746257; 0897 94 13 19
бул. Кн. Мария Луиза 2
ЦУМ Партер
tел. 02 9260359
2Ве бул. Кн. Мария Луиза 100
тел./факс 02 8133115
ЕВРОПА Младост 1; до бл.43
тел./факс: 02 9746199
пл. П.Славейков 11
тел./факс 02 9885663;
02 9885711


2be Бъди Мобилен....


Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: wer]  
АвторГoшko (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 23:39



На фона на просташките реклами с братя Мангасарян рекламната кампания на Вивател е направо супер.



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Гoшko]  
Автор Petrakan4o (непознат)
Публикувано26.11.05 03:34



И мен ме кефят VIVATA.

1/ Кефи ме обслужването на 123 ( 2be вие трябва да поработите по въпроса при личния контакт :) /малко/ )

2/ Сравнително ниска цена особенно с промоцията ( да не говорим за международните разговори, а и бързото свързване с някои от дестинациите например Германия и Америка докато преброя до 5 и чувам сигнал свободно)

3/ Бързото наваксване (оправяне) на мрежата. :) днес няма, утре има :)

4/ Рекламната кампания ме кефи. Досега само на м-тел радиорекламите ме кефеха.

5/ Хем ми харесва хем не ми харесва, че като си сложиш картата на друг телефон автоматично ти изпраща настройки ( MMS/GPRS) като разпознава марката телефон. Лошото е, че нулира някои допълнително направени настройки през оператор.

6/ Кефи ме начина на зареждане с валчер *101# кода и пак # и готово :) а да не говорим за *102# и *103# :) на последното явно ще се трупат точки след 8.01

7/ Кефи ме, че мога да си махна пренасочването на обажданията към гласовата от самия телефон.

8/ Харесва ми, че са лоялни към мене и не са ме излъгали или заблудили с НЕЩО


Сега почвам с това което не ми харесва :)

1/Не ми харесва, че тръгнаха само с предплатени разговори

2/Че няма смс от интернет :)

3/Че като затворя на някого :) ми се изпраща СМС за пропуснато повикване :) и ако закъснее малко това смсче почваш да се чудиш "Тоя пак ли е званял" :).
При обаждането ми на 123 любезно момиче със стрхотен глас направи всичко възможно и отстрани това неудобство :) но усилията и бяха напразни, защото на следващия ден си смених телефона и се върнаха старите настройки :) ( не забелязах за гласовата поща)

4/ :) по някога на 123 имам чувството, че говоря не с оператор, а с машина. Вярно, имат си там задължителните реплики ама накрая като и заявих мерси за доброто обслужване и тя почна да пелтече :) ама излезе лесно от положението :) но със сравнение със заспалите кокошки на *88 дето трябва да им вадиш с ченгел думите от устата, а и като чакаш 5 минути да ти вдигнат :) е да обслужват 3.5 мил абонати :) като незнам колко са като мен с по 3-4 прими :) спечелени и раздавани по промоции :) но няма значение :)

не мога да се сетя за друго :) ама като цяло много съм доволен от появата на 3-ти GSM и борбата за клиенти ще стане още по яростна :)

Да живее конкуренцията :)



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Petrakan4o]  
Автор Nistel (член)
Публикувано26.11.05 07:59



Съгласен съм с Petrakan4o и бих добавил че все още не са достатъчно конкурентни имайки предвид че нямат тарифни планове за частни абонати и не предлагат договор и телефон на преференциални цени.

А междудругото я подшушнете за каква промоция става въпрос .. и ще се предлага ли в магазините в страната .. например Бургас



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: 2be]  
Автор btc-mobile/vivatel/ (само ЦСКА)
Публикувано26.11.05 09:03



много ми е интересно какво ще стане ако:

влиза клиент в магазин на 2be и казва
-искам да стана абонат с договор кой оператор ще ми предложите?
вие какво ще му кажете?

Posetete



Тема Харесвам и ползвам Вивател от началото им.нови [re: 2be]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано26.11.05 10:33



г) Офертата с връщането на всичко изговорено-се връща е супер!
д) 3-тия оператор е по-конкурентен от останалите

Цените са конкурентни, тъй като в сравнение с най-ниските тарифи на останалите оператори (с ДДС), тези на Вивател остават най-ниски. Не забравяйте, че ние с Вивател говорим към всички мрежи, а не само към нашата, както е при МТел и Глобул.
Имат покритие, в което лично съм се уверил в различни части на страната, вкл. и на някои планински проходи на държавата ни, по които другите оператори все още остават мълчаливи.
Коректни са към клиентите, т.е. към нас. Нямат основание да не са такива, операторите в началото бяха малко неориентирани, за което писах в друг постинг, но сега вече знаят какво правят.
Очакваме да развият още услуги, които да намираме на сайта им.
Не съжалявам изобщо, че минах към тях. Почти трета седмица съм абонат и забележки нямам.

Подразнен съм от различни драскачи в този форум, които без да са абонати на Вивател пишат ли пишат щуротии, за които изобщо не са наясно и видно защитават другите два оператора, което е некоректно и непочтено. Писах в една от темите за "Умрелтел и Глухтел" дано се спрат най-накрая.

Не смятам, че 2be имат от какво да се притесняват, ако предлагат продуктите на Вивател, още повече, че тепърва ще се развиват. Не забравяйте, че имат и основа, върху която са стъпили.

Едно допълнение: очаквам скоро да активират услугата с набирането на директните номера, например 1771 или нещо подобно, когато има тв-предавания, тв-гласувания и други, които в момента са достъпни само за абонати на БТК, глубол и мтел. Надявам се, скоро и ние от Вивател да можем да ползваме тези услуги.

Редактирано от Nikam на 26.11.05 10:47.



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: btc-mobile/vivatel/]  
Автор Nistel (член)
Публикувано26.11.05 11:19



Ами няма да е много трудно да се отговори имайки предвид че Вива не предлагат договори за частни абонати все още



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: 2be]  
Автор Petrakan4o (непознат)
Публикувано26.11.05 19:30



Bravo i za po-evtinite tseni za priemane na razgovor v ROUMING



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Petrakan4o]  
АвторLiMuBai (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 22:40



Има GPRS и rouming за пръв път при предплатените карти в БГ.
Цените на международните разговори и разговорите от БТК към Вива са доста по-ниски, нещо в което конкурентите не могат да ги стигнат никога...сетете се защо



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: 2be]  
Автор 2be (Бъди мобилен...)
Публикувано27.11.05 01:45



Благодарим на тези, които са много активни. Анкетата остава валидна още 3 седмици(до 18.12.2005) . Като нека допълним, че Вивател едва сега стартират.... изненадите предстоят.

2be Бъди Мобилен....


Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: 2be]  
АвторVivatel (Нерегистриран)
Публикувано27.11.05 11:48



Vivatel са супер. Но мисля, че както върнаха кинти за неправилното таксуване на CSD WAP, макар че не ползвам такъв но получих СМС и се чудех за кво става въпрос, така трябва да се извинят на първите си абонати било то на договор или на предплатено за измамата с покритието и неговата липса на много места все още различно от големите обещания за 90 процента или колко там бяха. Ай чао



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: 2be]  
Автор Nistel (член)
Публикувано27.11.05 11:58



Хехе защо именно до 18-ти .. нещо ново ли може да очакваме тогава :)



Тема Мобилен интернетнови [re: 2be]  
Авторdivedi (Нерегистриран)
Публикувано27.11.05 16:47



Доволните клиенти са най-добрата реклама, която може да си представите. Поучете се от опита на компании като Google и Amazon. Те не рекламират по телевизията и останалите медии, а всичките си усилия насочват за подобряване на услугите и обслужването на клиентите.

No TV Ads for Amazon.com



Искам:
- достъпен мобилен интернет
- повече мобилни приложения и услуги

Примери:






Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: 2be]  
Автор moDem (само СЛАВИЯ)
Публикувано27.11.05 19:42



а) предложи конкурентни цени но да видим каква ще е политиката им към частните абонати.
б) покритието не го знам но да достигнат това на мобиком ще е постийение.
в) коректността им ще проличи като поработят известно време.
г) добра идея е няма спор
д) ...не може да се определи тъй като в момента не атакуват целия пазар а определени сегменти.

Живота е низ от груби събуждания.


Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: moDem]  
Автор 2be (Бъди мобилен...)
Публикувано28.11.05 00:52



Здравейте,
ще се опитам да отговоря постепенно на всички въпроси.
На 20 декември(по предварителни данни) ще стартира нова уникална по вида си промоция.

"Но мисля, че както върнаха кинти за неправилното таксуване на CSD WAP, макар че не ползвам такъв но получих СМС и се чудех за кво става въпрос, така трябва да се извинят на първите си абонати било то на договор или на предплатено за измамата с покритието и неговата липса на много места"
-Никой от Вивател или 2Ве не е казвал официално с какво покритие е 3-тия оператор през първите 2 седмици(въпреки, че доброжелатели казаха, че е с 99 процента)...безспорен факт, е че 93 процента от България вече имат възможността да общуват "цяла неделя"....

-Мился, че относно интернет мобилността Вивател е първия оператор адаптирал се толкова бързо на пазара. По- важното, е че не спира, а продължава да се развива... малка изненада за новата година ще бъде "3 Джи" технологията.
"б) покритието не го знам но да достигнат това на мобиком ще е постийение"
-Вивател използва вече част от покритието на своята дъщерна фирма "Мобиком".
Засега толкова....

2be Бъди Мобилен....


Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: 2be]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано28.11.05 09:25



Какво разбираш под използва част от покритието на мобиком?Малко НМТ и ГСМ стандартите са несъвместими.Кажи по-точно какво имаш предвид.Или просто вива са сложили БС до тези на мобиком?Което пак не се равнява на мрежата на мобиком.



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: VANDAL]  
Автор Nistel (член)
Публикувано28.11.05 09:43



2be - 3G за нова година - е това си е НОВИНА !!

Направо се чудя на информационното затъмнение към всички предстоящи събития свързани с Вивател - МТел тръбят из всички медии как преди 6 месеца им стартирала 3G мрежата и тн а сега четен че Вива тихомълком ще ги изпревари - ЕВАЛА

А и едно въпросче - за тази промоция която споменаваш ще имам ли основание да си сменя сегашната pre-paid карта или се явява нещо странично



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Nistel]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано28.11.05 10:53



Нямам информация просто споделям мнение.
Не вярвам всички услуги да са достъпни от при пейда.Иначе няма смисал от абонамент и договори и как ще задътжат хората незнам.Ще кажеш с качествени услуги.Да ама още са далече от качествените услуги, а и качествено и много евтино не са синоними.Такаче рано или късно ще се получи едно от двете.Вива колко време мъчиха гсм мрежата,а ти сега си мислиш че за нова година ще има 3Г.Вярно по Коледа стават чудеса, но нека сме реалисти.Аз в България и на българския пазар не очаквам да се случи нещо велико каквото и да е то.Вива билинга не може да го оправи вече повече от години ти 3г.А може и самата мрежа да стане до коледа,ама ще я пуснат в експлоатация април 2007г.



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: 2be]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано28.11.05 10:54



А да питам като сте се наточили толкова защо не измислите някакво име на този при пейд?Глобул-бкънект, Мтел-прима, Вивател-????



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: 2be]  
АвторБyлдoзep (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 12:24



2би- имам и една молба- най-малко от уважение към клиентите си направете и една версия без флаш на сайта си. Има много ситуации в които човек няма как да отвори сайта заради това. Ето аз сега не мога. Хайде бъдете на висота и го направете достъпен и в по-опростен вариант



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Nistel]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.11.05 14:42



Ако под 3G разбираш UMTS, то Вива няма лиценз.
Лиценз, клас В има бТК, но не съм наясно дали може да го прехвърля на дъщерно дружество, който има повече яснота по делата на КРС да каже.



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: VANDAL]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.11.05 14:44



Предполагам има предвид използване на инфраструктурата на Мобиком - ток, вода, сгради, пътища, антенни кули



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Cтepн™]  
Автор Nistel (член)
Публикувано28.11.05 14:51



А откъде знаеш че лиценза не е прехвърлен на Вивател няма логика просто по-времето в което взеха 3G лиценз още не съществуваше Вивател като понятие.

Това че не обявяват новите неща 2 години преди да имат възможност да ги пуснат за крайни клиенти както конкурентите им не означава че не работят по това ..



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Cтepн™]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано28.11.05 19:04



Сгради на мобиком се използват така е.Ама ако сложат антени до антените на мобиком няма как да се получи същото покритие.Сещаш се защо.А човека точно това има предвид.Поне аз така го разбрах

Редактирано от VANDAL на 28.11.05 19:06.



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Cтepн™]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано28.11.05 19:04



Сгради на мобиком се използват така е.Ама ако сложат антени до антените на мобиком няма как да се получи същото покритие.Сещаш се защо.А човека точно това има предвид.Поне аз така го разбрах



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: VANDAL]  
Автор Petrakan4o (непознат)
Публикувано28.11.05 19:06



Vandal, явно с това, че Вивата не измислиха име на предплатената си програма е сигнал, че няма да се различават клиентите им на предплатена и на абонаментна програма ( освен по цени на услугите ). И сигурно евтините абонаментни планове ще са с едногодишни договори и тогава алтернативата ти е предплатената.



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Petrakan4o]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано28.11.05 19:08



Те вива да правят каквото искат тяхно право е.Ама кажи ми едно име на картите с какво променя или пречи на тези работи, който ти казваш?



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: VANDAL]  
Автор Nistel (член)
Публикувано28.11.05 20:48



Наистина това разграничаване на клиентите е доста кофти при МТел най-вече .. ако си с Прима никой не те брои за нищо ..



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Nistel]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано28.11.05 21:09



Еми нормално е.За какво да те имат като зареждаш 15-30 лева в годината.А на някой бизнес абонат толкова му е само абонамента за 1 месец без разговорите.Според мен е нормално при пейд клинетите да са с по-малко услуги и да им се обръща по-малко внимание.Не чак да са втора ръка клиенти както се изразяват някой, но не е редно да имат права и улуги като клинетите на договор плащащи абонамент и обвързващи се договори.Това че на последък мтел и глобул са съсредоточили всички сили в при пейда намаляват цени правят промоции и други подобни.За клиентите на договор няма нищо.Най-вече за старите клиенти.Глобул дават там някакви минути за тези фамилни програми мтел измислиха там някаква тарифа с 18 лева такса и 15ст в мрежата им и малоумното таксуване през 30 секунди...за да се излъжеш да подпишеш договор на този абонамент трябва да си полу идиот и нагоре....



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Бyлдoзep]  
Автор 2be (Бъди мобилен...)
Публикувано29.11.05 00:02



Здравейте,
наистина ми е малко трудно да отговоря на всички, както на майла така и тук.... но както и да е.
"Какво разбираш под използва част от покритието на мобиком?Малко НМТ и ГСМ"
- Вивател стартират с толкова голямо покритие, защото част от мрежата на Мобиком е модернизиранa.
"Което пак не се равнява на мрежата на мобиком."
-Това не съм го казвал....
Дали ще има основание да си смените при пайд услугата сами ще предцените, само казвам, че коледната оферта е доста добра, от Глобул също изненадата е приятна!
"А да питам като сте се наточили толкова защо не измислите някакво име на този при пейд?Глобул-бкънект, Мтел-прима, Вивател-????
- Вивател предлплатена услуга е за всички...защото за Вивател е важно клиента да се чувства клиент! Не е важно дали си на "ваучери" или на "сметка". Важното е да си усмихнат, защото си доволен от твоя мобилен оператор (колкото и невероятно да звучи това)
"направете и една версия без флаш на сайта си"
- Ами 21 век е и се предполага, че повечето потребители ще могат да разгледат сайта и със флаш версията...(рекламна стратегия)

"Предполагам има предвид използване на инфраструктурата на Мобиком - ток, вода, сгради, пътища, антенни кули"
-Благодаря явно има поне един, който ни е разбрал:)

Продължавайте да пишете, а аз и колегите ми ще се опитаме да отговорим...

НОВА ПРОМОЦИЯ САМО В 2ВЕ

SONY ERICSSON Z520i НА НЕВЕРОЯТНАТА ЦЕНА ОТ 399ЛВ.(БЕЗ ОБВЪРЗВАНЕ КЪМ НИКОЙ ОТ ОПЕРАТОРИТЕ)!
ПРЕПОРЪЧВАМЕ ВИ ДА ПОСЕТИТЕ НЯКОЙ ОТ СЛЕДНИТЕ МАГАЗИНИ:
2ВЕ МАРИЯ ЛУИЗА(бул. Кн. Мария Луиза 100
тел./факс 02 8133115)

2ВЕ МЛАДОСТ 1 ПАЗАР(жк. Младост-1 Пазар,Търговски център
Магазин № 23,Тел./факс: 02 9746257)

2ВЕ ВАРНА (Техномаркет Европа
ул."Цар Освободител" 109
052/502054)

2ВЕ ЦУМ(бул. Кн. Мария Луиза 2
ЦУМ Партер,тел. 02 9260359)

2be Бъди Мобилен....


Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: VANDAL]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано29.11.05 00:03



Според мен е нормално при пейд клинетите да са с по-малко услуги и да им се обръща по-малко внимание.......

И докога ще разсъждаваме така в България?!?!?! Не съм защитник нито на постпейд, нито на припейд АБОНАТИТЕ!!! Но щом някой оператор е обявил вид услуга, клиента си е клиент и не бива да се поделя вниманието!!!! Всеки от АБОНАТИТЕ сам си избира на каква услуга да се върже (обвърже)!!! Всеки сам си прави сметката! Нали досега говорите, че целта е да се накарат припейд абонатите да станат постпейд! Със по-малкото внимание според теб как ще се случи това? Докато имаме двоен стандарт в услугите (а и не само там) никога няма да се 'оправим'



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател? 2BEнови [re: 2be]  
АвторVivatel (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 02:44



Официално го бяха обявили лично го четох в страницата им 90%. Даже по едно време имаше и няква измамна карта. Но никой нито от вашите магазинчета нито нито от операторите на Вивател не ми отговори с дати и факти когато бях в провинцията и им звънях от стационарен телефон да ги питам кво става с мрежата защото я нямаше вече 2 дни нито в Петрич нито в Сандански нито в Кресна, а в Дупница все още я няма май. Днес бях в Банкя и там е я говориш на 1 чертичка я не. И сега да не хванете да ми разправате да си сменя телефона щото той е на 1 месец-чисто нов. Ми по скоро се хванете и си оправете мрежата и да информирате хората кво става с нея щот откакто имам Вивателска карта май нормално с нея се говори само в София. Иначе в провинцията я говориш един час я не и после цяла неделя говориш по БИЗНЕС С МТЕЛ-СКА КАРТА.



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател? 2BEнови [re: Vivatel]  
АвторДивaTeл (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 02:48



И мисля че е редно както съм се набутам 20 лева за да ви спонсорирам опитите за ставане на оператор така можехте съвсем любезно да ме уведомите С ЕДНИН СМС ОТ 20 СТИНКИ, че от 1 МЕСЕЦ ще има мрежа само ЕДНА НЕДЕЛЯ КАКТО ГО КАЗАХТЕ В РЕКЛАМАТА. Ай



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател? 2BEнови [re: ДивaTeл]  
АвторBивaтeл (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 02:58



А и за МОБИКОМ не ги намесвайте щот техните честоти са двойно по малки ако не се лжа и една клетка там пердаше двойно повече километри обхват. Първо си научете урока преди да говорите в защита на Вивата. Как ше стане тоя номер след като моя телефон е 900/1800/1900 а МОБИКОМ излъчват на 450 ???? Май трябва и клетки да се сменят не само да се модернизира.



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател? 2BEнови [re: Bивaтeл]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано29.11.05 09:02



Еми и аз разбрах нещо такова, накрая се оказа че 2BE имал предвид сгради и помощения.Еми това го знаем ама да го напише точно, не после да има неразбрали.



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: vip4o]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано29.11.05 09:31



Няма как да не е двоен стандарт, нали са различни услуги
Както е тръгнало да се стопяват разликите в цените за минута, то е логично срещу мес. такса да се предложи нещо повече, например услуги.
И всеки си избира абонат на коя услуга да е.
Ето, Вива пуска почти всичко на припейда си. ОК. Тук веднага изкача въпроса дали ще се ползват тези услуги? Всички в клуба аплодират и възпяват наличието на GPRS, роуминг, edge, но дали реално ще го ползват? Не може да се каже докато няма разрез на статуса на притежателите на техните карти. Все пак едва ли има много от досегашните поспейд абонати на МТел и Гл, които да са се прехвърлили на Вива, това са основно техни припейд абонати, за които се твърди, че са клиенти ovpy (one voucher per year). Общо взето работата намирисва на прословутия коз на Гл-абонатите ср/у МТел - наличието на ПИН2 - има го, ама кой (и за какво) го ползва.
Докато вече натрупаните абонати на МТел и Гл са диференцирани - припейд за да са мобилни и постпейд, които ползват набор от доп. услуги...уф, имам още какво да кажа в подкрепа на тезата, ама шефа ми даде 7 задачи със срок преди час



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател? 2BEнови [re: VANDAL]  
АвторVivatel (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 11:51



Tva malko mi prozvu4a kato operatorkata deto mi kaza che praili modernizaciq i za tva nqmalo mreja tolo vreme xaaxaxaxaxaxx :P



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Cтepн™]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано29.11.05 12:09



Ами нали и аз това казвам! Нека да има ограничения от към включените услуги, но не и в отношението и най-малко вниманието към абонатите! Защото от тези 3.5 милиона които рекламират че имат съм сигурен че половината (да не кажа и повече) са прима абонати! Както и да е!!! Аз не съм съгласен - клиента си е клиент и вниманието което трябва да се обръща трябва да е еднакво към всички!



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: vip4o]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано29.11.05 12:17



От 3.5 милиона около 2.5 са прими лично мнение.Направиха 200само то фрии примата.Почти само от нея



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: vip4o]  
Автор PeterPan^ (стар познайник)
Публикувано29.11.05 12:26



65%, според

(но те са от преди да пуснат Free Prima-та)



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: PeterPan^]  
Автор Nistel (член)
Публикувано29.11.05 13:37



5-10 000 бройки не променят уравнението



Тема Kolko ot vas tuk v forum polzvat uslugte na VIVAнови [re: 2be]  
Автор Petrakan4o (непознат)
Публикувано30.11.05 00:38



Interesno mi e neshto.
Vseki si kazva mnenieto - OK. No po-interesno mi e kolko ot vas sa im klienti na VIVATA? Az si kupih karta o6te parvata sedmitsa kogato startiraha i sam strashno dovolen!!! A sym klient na m-tel okolo 4 godini i to NA SMETKA. Ot po4ti godina smetkata mi se dviji 90-100 s DDS, pod 90 i nad 100 riadno plashtam (na starite abonametni planove). Ne sym si sprql oshte kartata zashtoto nomera mi e ot mnogo vreme i dosta vreme shte mine dokato vsi4ki koito triabva mi nau4at novia nomer! A i zashtoto rouminga na predplatenata e malyk!
S vivatel otkato e trygnal sym izrazhodil 50LV!!!! (ne sym izlizal ot BG) Govoria si normalno, daje i malko pove4e zaradi promotsiata!
Na mestata kydeto hodia ima obhvat. (na vilata po-dobyr ot m-tel)
Do sega VIVA ne sa me razo4arovali s absoliutno nishto!!! A m-tel za 4 godini vidiah dostaty4no. A i za novia im tarifen plan "bravo". Napravo strahotno 0.18 v mrejata, ako shtyt i da mi ot4itat na vsiaka minuta niakakyv problem. Ama tsena 0.48 kym drugi e ujasno da me tarifirat na vseki 30 sek. zna4i za 31 sek da platia 0.48 kato moje s vivata da platia za 31 sek 0.23 stotinki!! za 1m i 01s 0.72 pri m-tel i 0.45 pri Viva, a pove4eto mi razgovori sa pod minuta i po ravno sa v mrejata i izvyn mrejata im.
Dokato trae promotsiata "vsi4ko vi vryshtame" sym na pylna dalavera zashtoto dori razgovorite mi v m-tel familia sa 0.24 na min s DDS prez denia, a s VIVATA mi izliza 0.22, a i to ne samo kym 1 nomer ;)

Sega mi kajete, ako biahte na moeto miasto niamashe li da hvalite VIVATEL?

predlojenie: na vsi4ki negativno nastroeni vivatel da im podari po edna sim karta, za da se usmihnat i te

Редактирано от Petrakan4o на 30.11.05 00:46.



Тема Re: Kolko ot vas tuk v forum polzvat uslugte na VIVAнови [re: Petrakan4o]  
Автор 2be (Бъди мобилен...)
Публикувано30.11.05 03:51



Здравей Petrakan4o,
благодарим ти, че си така откровен и усмихнат клиент.
Подарък карта на Вивател получава всеки закупил Самсунг от нашата верига.
На въпроса ти колко от нас използват Вивател. За форума не мога да ти кажа, но ще се постарая да ти кажа приблизително колко от моите колеги ползват.
Имаме 69 магазина в цялата страна, в тях работят приблизително 400 човека, имаме и огромен офис, малко ни е трудно да засечем всички, но още от утре ще направя една онлайн справка. Със сигурност над 60 процента. Аз лично имам, а също така и семейството ми. Но както теб не съм изоставил и Глобул, а и нямам такова намерение. Скоро ще ти кажа точно...

2be Бъди Мобилен....

Редактирано от 2be на 30.11.05 03:54.



Тема За коледната изненада?нови [re: 2be]  
АвторLiMuBai (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 08:44



Хей 2be, обясни моля те, тази коледна изненада за която говориш ще важи ли за досегашните абонати на припейд на Вива - или ще бъде само за новите като промоцията на Глобул. Надявам се, няма да се наложи пак да си купувам нова карта и да си сменям номера:(



Тема Re: За коледната изненада?нови [re: LiMuBai]  
Автор Nistel (член)
Публикувано30.11.05 09:43



Да наистина това е нещо с което може да изпъкне Вива - МТел и Глобул при всяка промоция нова СИМ карта - после 10 милиона клиенти



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: 2be]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано30.11.05 10:02



Първоначално като нещо ново на пазара – пробуди любопитството ми. Интересно е да гледаш как една фирма се засилва от раз да заеме добър процент от пазара, при условие, че са наясно, че ще оберат нелоялните потребители. Ето го моя непрофесионален анализ:
1. Рекламите – хубави са, интересни, най-важното, че не ти набиват в канчето директно „купи, купи, купи”. В рекламата с Галя от Каризма обаче има недомислица – в началото момиченцето е сламено русо, а като тинейджър вече е с катранено-черна коса. Няма да споря за подробности като бои за коси – една реклама трябва да е изпипана, ако компанията, която я поръчва държи да се намести между големите.
2. За връщането на парите е ясно – голям жест, така се привличат клиенти. В общия случай си осигуряват клиенти за месец-два след 7-ми януари. Интересно е с какво ще ги задържат.
3. Най-доброто попадение за мен обаче е реверанса към ползващите все още Мобиком. Въпреки, че той ще съществува още около две години (по тяхна информация) направиха си човещината и предложиха безплатно включване и 10лв. за разговори, които дефакто ще станат 20лв. при обещаното връщане на парите. Ето това са клиентите, които ще останат верни на Вивател, както досега са упорствали и са били верни на Мобиком. Съветвам да ги поухажват пак след известно време.
4. Любезността на операторките на тел.123 ме очарова. В сравнение с *88 са бижу. Стискам палци да си останат такива и за в бъдеще – сега са новоназначени, подковани психически и т.н. – дано не отслабят гарда когато клиентите станат много.
5. Единната цена към всички мрежи е добър плюс. Така можеш да си направиш сметката колко точно си изговорил без да ползваш ексел ;-)
От мене – толкоз.



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Smile]  
АвторVivatel (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 18:39



Az polzvam Vivatel i si kupih karta s gotin nomer oshte v purvq den kogato beshe aktivirana mrejata. Sled 30 minuti kupih vtora otnovo s gotin nomer za edin priqtel.Na vtorata sedmica kupih treta ot Sofia za edin drug priqtel. Mi kvo da ti kaja poveche? Samo ot mene sa nabrali 3 abonata. Inache za Globul ne znam obache imah i tqhna B-tashak nekva s koqto govoreh kolkoto s dvete mi primi koito imam. Sega B-tashaka go izgubih i polzvam samo Vivatel i Free Prima Party li beshe kva beshe. Taka che moje da se kaje che za 25-30 chasa razgovora na mesec davam samo 50 leva. Smqtaite na kolko mi izliza minutata. XAxaaxaxax



Тема Re: За коледната изненада?нови [re: LiMuBai]  
Автор 2be (Бъди мобилен...)
Публикувано30.11.05 21:44



Здравей, ще има вариант, в който ще можеш да запазиш номера си!
Вивател няма за цел да прави клиентите си колекционери на карти

2be Бъди Мобилен....


Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Vivatel]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано01.12.05 08:55



Хм...интересно тези 25-30 часа какво общо имат с Вивател???



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Cпoмeниии]  
АвторVivatel (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 10:32



Mi nishto. Tva che ne sa ot vivatel. Ot tqh da ima 2-3 makar che si zarejdam vaucheri i iskam da govorq no izvun sofiq na povecheto mesta ne stava. Taka che da ne puskat reklami vsi4ki govorqt po biznes ,a vsi4ki malchat po rabota xaxaxaxaxaxa :)



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: Smile]  
Автор kkreksy77 (pakistani bro )
Публикувано30.03.15 04:55



колкото и да е тъпо не харесвам виваком също защото ми напомниха за датата на твоята регистрация на която почина татко и на която срещнах васко



Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: kkreksy77]  
Автор shokarat (непознат )
Публикувано31.08.15 13:53



От скоро време взеха и те да се подиграват с хората :)
________________





Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: shokarat]  
Автор kalikata@abv.bg (непознат )
Публикувано24.03.17 16:32



Станаха като другите оператори!





Тема Re: Защо не харесвате или харесвате Вивател?нови [re: 2be]  
Автор kkrekk (krechetalo77)
Публикувано23.08.20 10:31



ясно и кратко - защото ми одраха кожата - колекторите им бяха одврат.
впрочем някой да е чул за симпатяга колектор?



Редактирано от kkrekk на 23.08.20 10:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.