Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:50 26.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: и още...нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано29.09.09 15:17



Прочети темата и ще видиш, че има един дето реагира болезнено и обижда наред всички, които не са на неговото мнение.



Аз съм за баланса.




Тема Re: и още...нови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.09.09 15:31



Ядосах се поради наглостта на невежеството да оплюва научните постижения и практическия опит на един световно доказан учен и практик. Когато на един човек му липсват познания, не е редно да оплюва тези, чийто опит и познания превъзхождат в милиони пъти неговите.

Както и да е. Вързах се по темата, щото по принцип ме дразни упоритото тъпоумие. Ти обаче по принцип се връзваш на тема вегетарианство, просто щото изпитваш комплекси от самия себе си по въпроса - че си малодушен и не си успял да преодолееш пристрастността си към мършата.



Тема Re: и още...нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано29.09.09 18:54



Виждам, че си ядосан.



Но ако това невежество е изучавало медицина през 7-8 годино от живота си, то не си ти този, който би могъл да спори. А учени многооо и все световноизвестни. Не знам защо реши, че този е единственият.

Лично аз, не бих вярвал на никого, независимо какво изповядва, защото знам, че всичко е истина само до някъде...

Ако някога съм искал да се отказвам от нещо, то ще да е било доста отдавна.




Тема Re: и още...нови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.09.09 19:19



Не е единствен, но е уникален с изследванията си и с това, че е успял да ги свърже с начина на живот на пациентите, в т.ч. и начина им на хранене.

Затова и тази книга е уникална по рода си и затова е и бестселър. Много хора усещат, че това не е поредната теория - въздух под налягане, а това, което пише там, отразява действителното състояние на нещата - т.е. как начинът на хранене резултира в здравословното състояние.

В момента не съм ядосан въобще, но онзи ден се ядосах първоначално като видях мо-чката ква глупост е изпльокал едно към гьотюря без въобще да се е запознал за какво става дума. Не му е за пръв път да се прави на разбирач по тези въпроси. След това последваха и други несериозни постинги. За малко се ядосах, но това, че съм се ядосал, не променя в никакъв случай факта, че темата се напълни с тъпи постинги. Както и да е.

По принцип ако един човек яде месо, не е причина да се срамува разбира се. Ти обаче изпитваш известно неудобство от това.

Ти си знаеш защо.



Тема Re: и още...нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано29.09.09 19:54



Според мен, темата е добра.



А ти защо не си спомниш, че това все пак е форум и всеки може да си казва мнението. Поне от Мо не можеш да се оплачеш...

Не знам защо си решил, че изпитвам неудобство от месото. Вярно е само, че когато съм сред вегетарианци гледам да поръчвам вегетарианска храна, но то е само защото не искам да ги притеснявам. Смятам това за нормално.




Тема Re: Д-р Хироми Шиния за месото и протеиновите диет [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано30.09.09 00:51



Човекът определено има какво да каже по темата за големите и изплашени очи, когато завира телескоп в нечий задник. Сигурно е имало случи и на доволни физиономии...



Може да разбира от храносмилателни системи и главно от изхода им, обаче не е инстанцията, която бих ползвал за разрешаване на проблеми, които не са свързани с храненето. То и за самото хранене не бих го ползвал де, ама това вече е лично мнение.

Както много пъти съм ти казвал, най-хубавото е, че всеки сам избира и на своя глава пробва нещата, които харесва. Както и сам си носи последиците, което е още по-хубаво.

___________



Тема Re: Д-р Хироми Шиния за месото и протеиновите диет [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.09.09 01:09



Няма да захващам пак темата за "инстанциите".

Всеки сам да си сърба попарата.



Тема Re: Д-р Хироми Шиния за месото и протеиновите диет [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано30.09.09 08:42



Добре, а какво казва за редовният стомах. Според мен, ако човек си яде всичко умерено, но поддържа силен стомашен огън и няма запек или задържане на храна, не би трябвало да има проблеми.

Проблема с месото е, че при слаба перисталтика остава в тялото повече от необходимото. Въпреки, че храносмилателната система при човека е къса, липсата на движение, направо я "удължава".




Тема Re: Д-р Хироми Шиния за месото и протеиновите диетнови [re: huanji]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано30.09.09 09:20



Движение е един от 4те основни "стълба", които поддържат човешкия живот. Понеже не е като въздуха, храната и водата, то бива най-пренебрегвано.

Никой лекар не може да застави пациент да се движи поне в минималните граници, които поддържат тялото и в частност храносмилането в изправност, но пък с лекота може да му изпише разни медикаменти и скъпо струващи лечения, за радост на цялата здравна индустрия...

Ако към движението се прибави и успокояване на емоциите и ума... хм, току виж, то заприличало много на Йога, пък съм чувал, че дава прекрасни резултати. Бих предпочел Йога като метод за "изчистване" на тялото и съзнанието, отколкото да си замърсявам съзнанието с препоръки на хора, които не са особено здрави, въпреки, че лекуват други хора.

Просто лекарите губят задочно, защото не знаят как да поддържат себе си здрави, а аз разчитам на личния пример и опит.

Чест и почитания към японския лекар, но за мен завирането на разни неща откъм долния край, когато вече положението е сериозно, не е начин. А като гледах филмчета в интернет, той точно това е правил цял живот.. с други хора де.

___________



Тема Re: Д-р Хироми Шиния за месото и протеиновите диет [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано30.09.09 11:07



По отношение на регулиране дейността на червата, йога е перфектна. Най- добре се отразяват удияна бандха и наули. Има и една дузина асани, които повишават стомашният огън, агни. Като например от групата на главоколянната.

Също така, енергията в тялото циркулира като една система. Ако твърде много се изпозлва в някоя сфера, било тя емоционална, сексуална, физическа, ще намалее притока към коремните органи и те ще страдат.

Не случайно колита се провокира от силно физическо натоварване или емоционален стрес.

По отношение на храната, за всеки е различно. Нужен е експеримент, за да се установи кое повишава перисталтиката и кое е намалява. Като меки и сладки плодове, трици от различен произход и т.н.

Една от причините да заеба(защото това е точната дума) медицината е, че нямаше как да се съглася с ортодоксията в бранша. Пък и хората са настроени да получават лесна помощ, без сами да правят нещо.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.