Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема проблеми с вегетарианството  
Автор rainforest (пътешественичка)
Публикувано12.01.06 11:34



здравейте,аз съм на 17г. и преди около 6-7 месеца реших да премина към вегетарианство и природосъобразен начин на живот.....само че като че ли го направих много рязко и прибързано.
бих искала да питам някои по-отдовнашни вегетарианци за техния личен опит - как са се решили на това и как са го постигнали............не трябва ли все още понякога да ям месо?върно е,че има моменти,когато изпитвам нуждата от това,но в същото време нямам желание да приемам такава храна.
ще се радвам да ми дадете някои съвети
благодаря предварително

звездите са близо - само трябва да се протегнеш.....


Тема Re: проблеми с вегетарианствотонови [re: rainforest]  
Автор xaджи Дoнчo (мераклия)
Публикувано12.01.06 18:00



Ако не изпитваш желание - недей.
Хапвай понякога риба на първо време, докато не усетиш, че не ти се яде повече.

Не се притеснявай за яденето на месо, стига това да не ти е в тежест. Вегетарианството е както външно, така и вътрешно - има хора, които не ядат месо, но като видят пържола на масата започват да убеждават човека, който ще я яде, колко е гнусна тя. Но всъщност го правят защото на самите тях им се прияжда пържола и имат нужда сами себе си да се убеждават, че не трябва да ядат. Това е някакъв вид мазохизъм, а не вегетарианство.

И задължително разнообразна храна!!! Не е необходимо да е някаква извратена и нетипична, като разни тофута, кълнове от незнам си какво и т.н. Не са лоши, но са въпрос на вкус, аз не ги предпочитам. Може да се мине изцяло с традиционни български постни манджи, ти си избираш кое ти е вкусно.

Я обнимаю батарею.
Хочу тепла, хочу тепла.
Хочу чтоб эта батарея,
Меня как баба обняла.


Тема Re: проблеми с вегетарианствотонови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор rainforest (пътешественичка)
Публикувано12.01.06 22:19



благодаря ти за съвета......:)
повечето ми познати обикновено сядат и посвещават голяма част от времето си да ме убеждават колко глупаво е това,което съм намислила,а ето тук има хора,които са напълно доволни от избора си.

звездите са близо - само трябва да се протегнеш.....


Тема Re: проблеми с вегетарианствотонови [re: rainforest]  
АвторPetar (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 01:42



Veche niakolko godini ne qm meso. Parvite niakolko meseca hapnah 2-3 pati i tova beshe. Ne sam izpitval niakakva nujda. Sega po niakoga mi se priajda riba, no riadko. Qm riba vednaj na 3-4 meseca i posle vinagi mi stava mnogo tejko hehehe;)
A inache triabva prosto da sviknesh s horata koito te obejdavat kolko nezamenimo e mesoto i kak triabva da qdesh. Az li4no im kazvam emi hubavo nali ti qdesh kvo ti puka, az ne te obejdavam kolko e vredno i v tozi duh. No na pove4eto samo se smeia i nishto ne im kazvam shtoto toia razgovor e absolutno bezmislen.
V kraina smetka vseki sam si izbira kakvo da qde
uspeh s neiadeneto na meso.



Тема Re: проблеми с вегетарианствотонови [re: Petar]  
Автор xaджи Дoнчo (мераклия)
Публикувано13.01.06 11:38



Най-трудно е да свикнеш с хората, които те убеждават, колко е полезно вегетарианството. Повярвай ми, тука има повече фанатици.

Всъщност, който и да е, ако се тръгне да ме убеждава, че неговият път е по-правилен, единственото, което мога да му кажа, е да си гледа своите си работи, а не в моята паница. Всеки човек има различен път, който е добър за него. Няма смисъл никой никого да убеждава как да живее.

Я обнимаю батарею.
Хочу тепла, хочу тепла.
Хочу чтоб эта батарея,
Меня как баба обняла.


Тема Re: проблеми с вегетарианствотонови [re: rainforest]  
Автор xaджи Дoнчo (мераклия)
Публикувано13.01.06 12:03



Просто ги попитай - това ли е най-важната им задача в този живот - да се занимават с менюто ти? И не влизай в спорове, щото няма смисъл. Не дължиш обяснения на никой какво правиш с живота си.

Ама не влизай в конфликт с роднините и приятелите по този въпрос.

Я обнимаю батарею.
Хочу тепла, хочу тепла.
Хочу чтоб эта батарея,
Меня как баба обняла.


Тема Re: проблеми с вегетарианствотонови [re: rainforest]  
Автор athletics ()
Публикувано13.01.06 20:01



Ако ти се яде месо си хапвай 1-2 пъти седмично, не го спирай отведнъж защото щом ти се яде, може би тялото ти му трявбва малко време да свикне с новата храна. Може да заместваш месото и с мляко, сирене, яйца. Те съдържат всичко което го има и в месото, но са някакси по-вегетариански :)

Аз мисля че няма универсална вегетариянска диета добра за всички. Трябва да се вслушваш в това което ти казва организма. Някои храни всеки път като ги ядеш ще са ти тежки (примерно на мен така са ми орехите за разлика от други ядки) други пък няма да са ти вкусни нищо че навсякъде пище колко ужасно полезни са (разните покълнали са ми такива).

Важно е храненето да е все пак приятно. Примерно ако искаш да се храниш безсолно не спирай солта изведнъж, а да речем в продължение на 2 месеца.

И също проблеми понякога може да ти създадат смесени различни типове храна. На мен винаги ми става тежко и направо ми се доспива посред бял ден ако ям въглехидрати и белтъчини заедно (примерно хляб с сирене).

А тези които не разбират твоя начин на хранене и ти казват че трябва да ядеш като тях - ами те знаят много по-малко от теб. Ти все пак си прочела книги по този въпрос, а те просто така са научени от малки и си го смятат за правилно. Но когато аз от 10 години не съм се разболявал и от настинка дори, и не знам кой ми е лекаря, само се усмихвам на разните "съветници" (никога не се карам с тях щото те все пак с добро намерение се опитват да те вкарат обратно в "правия път").

Айде, приятно вегетарианстване



Тема Въпрос към athleticsнови [re: athletics]  
Автор MilaOtMars (тъжна)
Публикувано13.01.06 23:37



' И също проблеми понякога може да ти създадат смесени различни типове храна. На мен винаги ми става тежко и направо ми се доспива посред бял ден ако ям въглехидрати и белтъчини заедно (примерно хляб с сирене).'

Athletics, може би ще ми помогнеш тогава да проумея един парадокс: според един от принципите на разделното хранене не трябва да се смесват белтъци и въглехидрати. Да, ама като си купя жито (или царевица може би), на опаковката му пише примерно че в еди колко си грама от продукта се съдържат 52 грама въглехидрати и 12 грама белтъци, на опаковката на лещата и боба пише, че в еди колко си грама от продукта има примерно 50 грама белтъчини и 25 грама въглехидрати, в точно такива съотношения. А това са основнипродукти от основните хранителни групи!!! И в тях белтъчините и въглехидратите са смесени?!

Ако някой друг може да ми го обясни също ще съм много щастлива :)

А иначе и аз наистина се опитвам да не смесвам различните типове храни и да не пия вода по време на хранене и известно време преди и след хранене и това наистина помага.



Тема Въпрос към athleticsнови [re: athletics]  
Автор MilaOtMars (тъжна)
Публикувано13.01.06 23:38



''И също проблеми понякога може да ти създадат смесени различни типове храна. На мен винаги ми става тежко и направо ми се доспива посред бял ден ако ям въглехидрати и белтъчини заедно (примерно хляб с сирене).''

Athletics, може би ще ми помогнеш тогава да проумея един парадокс: според един от принципите на разделното хранене не трябва да се смесват белтъци и въглехидрати. Да, ама като си купя жито (или царевица може би), на опаковката му пише примерно че в еди колко си грама от продукта се съдържат 52 грама въглехидрати и 12 грама белтъци, на опаковката на лещата и боба пише, че в еди колко си грама от продукта има примерно 50 грама белтъчини и 25 грама въглехидрати, в точно такива съотношения. А това са основнипродукти от основните хранителни групи!!! И в тях белтъчините и въглехидратите са смесени?!

Ако някой друг може да ми го обясни също ще съм много щастлива :)

А иначе и аз наистина се опитвам да не смесвам различните типове храни и да не пия вода по време на хранене и известно време преди и след хранене и това наистина помага...



Тема Re: Въпрос към athleticsнови [re: MilaOtMars]  
Автор athletics ()
Публикувано14.01.06 10:14



И аз това винаги съм се чудел. Особено ядките като бадемите примерно които направо съдържат повече белтъчини и от месото сигурно, обаче няма проблеми с тях. Мистерия, ама организма си знае явно. Аз не го правя щото пишело в книгите за разделно хранене. Просто слушам каквото каже корема и изпълнявам :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.