Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:51 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема проблем: пада ми косата  
Автормaлak (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 18:48



от около 2-3 години не ям месо. Иначе не се ограничавам от нищо друго. Но от няколко месеца забелязах че косата започна да ми пада доста.

Въпросът ми: На каква храна да наблегна за да си я оправя?

мерси



Тема Re: проблем: пада ми косатанови [re: мaлak]  
Автор Люб ()
Публикувано02.11.05 19:46



Xрана богата на белтъчини (протеини), каквaто обичаш:
варива, млечни продукти, яйца, хайвер, покълнали зърна, ядки, (микро)водорасли.
Aма това може да има общо и с много други неща: минерали, витамини; психически причини (много мислиш сигурно :))), а и с чистотата на организма ти (нали нещата се усвояват, ако не е чист, то се усвояват през по-малко "входни места" - визирам храносмилателната система, фигуративно)...

Ама ако пробваш с първите продукти, при това по възможност натурални, мисля че ще си я оправиш.

Поздрави.:-)



Тема Re: проблем: пада ми косатанови [re: мaлak]  
Автор - TOШE - (развързан)
Публикувано02.11.05 20:34



Получава се при недостига на някои минерали калций и магнезий, микроелементи като цинк и желязо и на определени витамини от групата В, най-вече биотин, както и при недостига на някои аминокиселини.
Тоест трябва да се наблегне на няколко неща
1. белтъчни храни с високо съдържание на желязо и цинк - леща и соя, съответно със 7 до 10 9 и 5-7 пъти повече желязо отколкото в месото. И двете са добри източници и на витамини от група В и биотин
2. пшеничен зародиш, също много богат на желязо и най богатия източник на цинк и всякакви минерали и витамини от груа В.
3. Косопада се получава от разни проблеми в цялостната обмяна на веществата. Основните за обмяната на веществата участват витамините от група В, а най-богатите източници на тях са кълновете. При самото покълване витамините от група В се увеличават няколко пъти. Същото важи и за ензимите, както и целия енргетичен потенциал в семената. Затова кълновете могат много добре да повлиаят на обмяната на веществата.
Най добри за косата са кълновете от леща.
4. Качествени витамини и минерали макар и изкуствени - Центрум. Да се пият само заедно с най-питателната хранаядена през деня. Изпити на гладно или с ябълки, много от нещата вътре не се усвояват добре. Комбинацията от витамини плюс храни е почти винаги по-добра от тази само с храни или витамини.
5. Зеленяши - коприва, спанак, лапад, марули и всякакви зелени подправки в по-голямо количество към салатата, също лук и чесън,....водорасли.
6. Всякакви сурови ядки, че и печени които ти харесват, всички имат много важни мазнини и минерали.
7. Ако можеш яж риба известно време.
8. Извара, кашкавал, сирене и кисело мляко заради протеините и определени мазнини. Манини във мазните риби лененото и рибено масло са всъщност много по благотворно действащи.
Последните две и рибата ги казвам заради белтъчините, понеже те са най-леките, нискокалорични и лесносмилаеми храни, а косата е изградена почти изцяло от аминокиселини. Ако мислиш, че наистина може да не си доставяш дотатъчно с храната или това те затруднява, то може да си купиш и допълнително суроватъчен, млечен или соев протеинов изолат.
- - - - - - - - - - - - - - - - -
Външно: Себорал Форте(български), чисто билков воден извлек за лев и нещо, който често спира косопада дори от 2-3 мазания. Има го във всяка аптека.



Тема Re: проблем: пада ми косатанови [re: мaлak]  
Автор Epoussette (метличка)
Публикувано03.11.05 09:44



Здравей !

Само да добавя към подробния предишен отговор :

Освен себорал, можеш да ползваш и катранен шампоан (сапунът доста неприятно мирише), при мен това за 1-2 месеца спира косопада.

Другото е стимулант за коса, комплекс от различни масла (розмарин,
бадеми и др.). Използва се за растеж на косата и за придаване на
блясък, гъвкавост.

Epoussette un peu les recoins
De ton coeur, y'en a grand besoin !


Тема Re: проблем: пада ми косатанови [re: - TOШE -]  
Автормaлak (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 13:07



МНого ви благодаря на всички за подробните и ясни отговори:) Спец на теб Тоше :D Ще се възползвам от съветите:)

Само незнам от къде да си купя: пшеничен зародиш и кълнове. В момента живея в София. Знаете ли къде мога да намеря магазин за такива неща, или може би на някой пазар?

А като казвате водорасли, имате предвид онези от езерото кламат - или както и да му беше името... а бе май ще мина и без водорасли, хехе.



Тема Re: проблем: пада ми косатанови [re: мaлak]  
Автор Люб ()
Публикувано03.11.05 14:35



"А като казвате водорасли, имате предвид онези от езерото кламат - или както и да му беше името... а бе май ще мина и без водорасли, хехе"

да; има и български, от Рупите. ама не бих каzал 4е са 3адължителни



Тема Re: проблем: пада ми косатанови [re: мaлak]  
АвторArlina (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 15:07



Znachi, kulnovete moejhs i da si gi napravish sam..az samata skoro se nauchih i stavat mnogo vkusni :)

Vuv vseki edin magazin za dietichni hrani se prodvat semena za pokulvane,struvat okolo 1 lv edin paket. Mojesh da si kupish ot pseheniza, ot oves i vs drugo lucerna i t.n., leshta - ot magazina:)
Slagash kolkoto iskahs ot semenata v sud i gi nakisvash za 1 nosht , na sutrinta izlizavsh vodata i slagash edna vlaja marlia ili kurpa vurhu povurhnostta na suda ,za da poddurash temperaturata. Te si pokulvat sami,samo ne zabraviai vseki den da gi zipakvash,za da ne muhliazast;) Posle moejsh da gi slosjish v hladilnik ako jelaesh da ne rastat mnogo mnogo. MOjesh da si paravish salti sus susamov tahan i zelenchuzi -sele morkovi,zveklo ...Uspeh!



Тема Re: проблем: пада ми косатанови [re: Epoussette]  
Авторokeй (Нерегистриран)
Публикувано13.11.05 22:40



Не се бях сещала, че от липсата на протеини може да ми капе косата. Но проблемът ми е от доста време - може би наистина, откакто спрях месото. Не обичам много варивата и не си доставям достатъчно белтъчини - сигурна съм, но налитам на ядки като луда. В същия този период започнах да ям много слънчоглед - мислите ли че компенсирам нещо.....



Тема Re: проблем: пада ми косатанови [re: Epoussette]  
Авторokeй (Нерегистриран)
Публикувано13.11.05 23:21



Всъщност, като говорите за зародиш, какво ще кажете за този, който се продава в кутии. Струва ми се доста трудно да си направиш сам. Не винаги се получава.



Тема Re: проблем: пада ми косатанови [re: okeй]  
АвторArlina (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 14:59



Ami stavat..ama po-dobre e kogato si gi napravish sama da ti kaja..iala sum i tezo ot kutii..ne znam moite vinagi stavat?!:) Az im govoria..;)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.