Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 13.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Ufo research  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.12.19 16:23



Здравейте ,

Тук в тази тема ще поствам снимки / видеа на открити неща от мен по темата за НЛО.
Имам архив , който ще кача тук.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.12.19 16:36



Добре дошъл при нас!

С нетърпение очакваме твоите снимки и видеклипове на тема НЛО.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 16:07



Благодаря много !

1. Обект , който излиза от облак. На видеото се вижда ,че е вид кълбовиден обект. Видеото съдържа оригиналният запис и забавен запис на 30%.

Снимка :



Видео :

Редактирано от zizoUFO на 21.01.20 16:08.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 16:23



Видеата е добре да се гледат на максималната възможна резолюция и качество , за да се виждат обектите по-добре. За прихващането на такива обекти използвам iSPY софтуер със вграден софтуерен датчик за движение.

2. Обект, който се движи на зиг-заг. Конкретно този обект се вижда в самото начало на клипът. Клипът е заснет с full spectrum камера със IR Pass filter 720 и със бинокъл 10 X 50.

Снимка :



Видео :



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 16:30



3. Странен неясен черен обект се вижда по време на снимане на Луната между облаците. Увеличението е x 140. Сниман е с рефрактор 100/800 и full spectrum камера.
Видеото съдържа оригиналният запис и забавен на 50% запис.

Снимка :



Видео :



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 16:45



4. Обект , който минава пред Луната , спира и прави завой.
Видеото е снимано с full spectrum DSLR и увеличение x20.
Видеото съдържа оригиналният запис и запис забавен на 50% с добавен negate color.

Снимка :



Видео :



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 16:52



5. Тук в това видео се виждат 2 обекта , но тук се фокусираме върху далечният обект.
Увеличение x 140. Сниман е с рефрактор 100/800 и full spectrum камера.
Видеото съдържа оригиналният запис и запис забавен на 30% с Negate color.

Снимка :



Видео :



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 16:53



Подобен обект наблюдавах през пролетта на 2013та със ЗРТ 457 М над София.Нещо, някакво кълбо високо в небето се движеше горе долу в общи линии на зиг-заг.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 16:59



Интересна снимка на НЛО.Гледал съм няколко видеоклипа в youtube с дисковидни НЛО които се виждат на фона на Луната.Явно това е по-често срещано явление отколкото съм предполагал досега.Подозирам, че това са НЛО на голямо височина или в ниска орбита които Слънцето не ги осветява и затова не отразяват светлина като спътници, но когато минат на фона на Луната през телескоп насочен към нея те стават видими за кратко.Обикновено особено лятно време доста птици минават на фона на Луната вечерно време затова трябва да сме предпазливи в оценките си.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 17:01



6. Пурообразен обект минава с бърза скорост пред Луната. Сниман е със старият ми Celestron 127/1000 EQ и син филтър (Никога не си купувайте такъв !).
Видеото съдържа оригиналният запис и запис забавен на 50%.

Снимка :



Видео :



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 17:24



Напълно съм съгласен.
Да , ами има обекти и се виждат лесно през телескоп насочен към Луната.
Относно преценката също съм напълно съгласен. Принципно , ако оптиката е дългофокусна, не е прецизна от към фокус и по-лесно фокусира , което значи ,че
би могло да се фокусират (леко размазани) и птици на по-близко (в случай , че сме фокусирали на далеч). Ако оптиката е с по-малко фокусно разстояние тогава е по- трудно да се фокусира хем Луната хем птица да кажем (по - прецизна е) , защото работи малко , като макро.
В конкретният случай оптиката е дългофокусна.
Иначе съм виждал 12 обекта във формация, но не ги снимах , то нямаше и как , стана за 1 секунда. Минаха, бях насочил телескопът към Луната. Нямам идея какви бяха , но бяха много бързи.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 17:43



7. Още един пурообразен обект. Тук е снимано без увеличение с full spectrum камера. Видеото съдържа оригиналният запис и забавен на 50% такъв с Negate color познат още , като Invert color.
Във видеото е поставена снимка на самолет за пример ,че обектът не е самолет.

Снимка :



Видео :



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 17:51



8. Тук съм снимал един обект известен още , като boomerang ufo.
Сниман е с Omegon 200/1000 и слънчев филтър Baader с обикновенна камера.
"Crrow777" в youtube има доста по - чист запис на такъв обект , ако някой е решил да потърси повече инфо.
Обектът има функцията да се завърта на една страна докъто лети.

Снимка :



Видео :



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 18:09



9. Странни обекти 1 част. Виждат се, защото отразяват светлината на Слънцето.
Снимани са с full spectrum DSLR. Увеличението тук е x20. Видеото съдържа оригиналният запис плюс самият запис забавен на 50% с добавен Invert color.
Нямам идея какви са - космически боклуци , спътници и НЛО. Все пак доста от тях правят завой.

Снимка :



Видео :



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 18:15



Фокусното разстояние на ЗРТ 457 М е някъде около 420 мм и навремето когато гледах Луната лятно време вечерта мисля, че птиците които минаваха на фона на лунния диск бяха фокусирани, но минаваха за част от секундата.Фокусът на ЗРТ 457 М се настройва на безкрайност на няколко стотин метра, докато тези птици по моя оценка бяха поне на километър-два.Ако ползваш телескоп на който фокусът на безкрайността се настройва така примерно на 1500 метра и наблюдаваш Луната и пред нея мине птица на 1000 метра ще я видиш размазана.

Навремето някъде през 2001ва-2002ра четох в интернет на английски език точно случай на формация от НЛО които минали на фона на Луната и били видени през телескоп от астроном.

Редактирано от FlLERO99 на 21.01.20 18:19.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 18:23



10. Доста странен обект. Лети , като спътник , обаче самата форма е доста странна.
Сниман е с full spectrum камера и със бинокъл 10 x 50.
Оставям това на професионалистите.

Снимка 1 :



Снимка 2 : със зуум.

Видео :



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 18:31



Определено няма как точно спътник да бъде видян така в детайли като конструкция на такова увеличение от само 10х.Даже Международната космическа станция която е 110 метра и лети на около 410 км в орбита не може да се види детайлна на увеличения под 30-40х.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 18:47



Явно зависи и от увеличението. Примерно на 10 X 50 също птиците излизат леко размазани , дори да са доста близко, но ако съм с телескоп на 150 - 200 увеличение и примерно е на 1500 фокусно разстояние и птицата е на 100 метра се вижда , като огромно петно , което минава за секунда , ако има и толкова. Но да , ако е на 1500 фокусно разстояние оптиката и птицата мине на 1000 метра тя би била размазана и би се видяла.

А относно обектите във формация има доста случаи. Конкретно 12 - те обекта бяха близо един до друг и статични т.е. нито един не променяше своята траектория и тази формация полетя със супер бърза скорост на някъде. Бяха черни на цвят или поне така се виждаха в окуляра , като не съм ползвал никакви филтри.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 18:55



Ами по принцип е така. В момента спътниците са 13 хиляди официално, но самият обект май е бил доста близо. На снимката със зуум се виждат горе-долу някакви много леки детайли.
Забравих да спомена ,че когато се кликне на снимката може и да се зуумва допълнително.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 19:08



11. Кълбовиден обект. Тук е снимано на повечко увеличение (вероятно на 30x-40x). Обектът се появява в кадър и след това изчезва на някъде.
Сниман е с рефрактор 60/400 и full spectrum камера.
Видеото съдържа оригиналният запис забавен на 50%.

Снимка :



Видео :



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 19:04



Не мисля, че зависи от увеличението стига птицата да мине преди зоната откъдето нататък фокусът е настроен на безкрайност.Един примерен бинокъл Telescope Service 20x80 се настройва на безкрайност някъде на 20-30 метра.Ако птица мине по-близо тя със сигурност ще се види размазана.Някои военни оптики на тях се измерва разстоянието до целта именно на този принцип на колко метра обекта е фокусиран, но те не могат да измерват разстояния до безкрайност, а примерно до 16 000 метра.

Преди години мисля, че през 2017та посред бял ден видях с просто око няколко черни обекта във формация които летяха някъде над булевардите "Гоце Делчев" и "България" малко по на изток от квартал Борово като те приличаха на ютии.Бях на работа и нямах бинокъл под ръка.Летяха ниско под облаците не мога да преценя точно на каква височина, но едва ли повече от километър.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 19:08



От пролетта на 2017та имам няколко случая на наблюдения на НЛО и по време на редовни наблюдения и по време на работа за които няма никакво обяснение.Просто съответния НЛО не прилича на абсолютно нищо.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 19:33



Това което си снимал е сферичния сребрист НЛО който наблюдавам над София още от февруари 1991ва.След последното му наблюдение в района на Кремиковци на залез Слънце на 9ти юни 2005та през ЗРТ 457 М на 59х увеличение изчислих, че диаметърът му е между 4 и 7 метра, най-вероятно 6 метра.На 15ти април 1998ма към 12.25 на обяд за период от около половин час над София имаше 4 такива сребристи точки като първата дойде от запад откъм Сърбия, а останалите 3 от източна посока.След това четирите НЛО се обикаляха един от около друг като се пазеха на известно разстояние един от друг като накрая единия се отцепи от останалата група НЛО и започна да лети в посока югозапад, а останалите три бавно и постепенно се пръснаха на източната част от небето.Явно около тези НЛО има силно електрогравитационно поле и затова тези обекти не трябва да се приближават един път друг.През пролетта на 2002ра попаднах на един доклад в базата данни на NUFORC където беше описан случай на сребристо НЛО с кълбовидна форма обикаляно от друг по-малък НЛО и после станал взрив.По време на първото ми оптическо наблюдение на НЛО на 4ти септември 1991ва наблюдавах точно сребриста точка в небето през зрителната тръба PZO L 40x64 представляваше сребриста топка и около нея се приближи втора значително по-малка сребриста точка която я обикаляше.Колкото повече време минаваше, толкова повече втория по-малък НЛО орбитираше около големия НЛО по-бавно и по-близо.



Това е доста често срещан тип НЛО на много места по света и в СССР и над САЩ и в небето над други държави.Виждал съм няколко видеоклипа с такъв НЛО в youtube включително и един такъв тип НЛО в орбита до спътник.Периодично тези НЛО се появяват в небето над София.Имам подозрения, че сребристите сфери са непрекъснато всеки ден в небето на Земята и минават доста по-често над София отколкото ние предполагаме, но просто ние рядко ги виждаме защото не можем да покриваме 100% от времето в наблюдения.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 19:37



Значи съм объркал нещо.


Тези обекти , правиха ли завой или да кажем със скоростта горе - долу на самолети ли се движеха?



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 19:44



Не правиха никакви завои и се движеха със скорост много по-ниска от такава на самолет или даже на хеликоптер.Летяха под облаците плътно в група, бяха черни на цвят и приличаха на ютии.Ако имах силен бинокъл или телескоп в този момент щях да ги разгледам идеално защото щяха да се виждат през средно или голямо увеличение направо огромни.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 20:16



Доста , доста интересно.
Ами според някои учени става дума за собствено гравитационно поле на всяка чиния или кораб.
Гравитационното поле , ако се съгласим с тази теорията на Боб Лазар от S4, значи имат по няколко реактора във всеки кораб и използват Елемент 115.
Изолиращото гравитационно поле им позволява да използват огромна скорост без да станат на "палачинка" при спиране или маневриране.
Всъщност нямам идея дали това , което говори Боб Лазар е истина , но определено имат такова поле , което им позволява тези функционалности.
Явно типът на тези полета не им позволява да се доближат прекалено много.
С тези полета отблъскват снаряди - поне някои така твърдят след втората световна война.

Това е добър казус. По - малкото увеличение прихваща повече ъглови градуси, докъто с по - голямо увеличение по - трудно се намират обектите , а ако става дума за софтуерно снимане както е при мен шансът за заснемане намалява в пъти поради намалените ъглови градуси. Но пък повечето увеличение дава повече детайлност.
Нещата са малко на кантар.
Но винаги може да се използва просто снимане без iSPY , на ръка и да се вдигнат рязно кадрите в секунда.
Другото е намалянето на резолюцията , което не е добре.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 20:25



Запознат съм с мнението на някои учени, че някои НЛО имат собствено гравитационно поле и съм на същото мнение като тях.Само че Боб Лазар е говорил пълни глупости за Елемент-115 защото няколко години по-късно след интервюто му през 2003та Елемент-115 е синтезиран в лаборатория и той противно на това което се е говорило и мислело за него, че е стабилен елемент се е разпаднал за част от секундата.

Могат да отблъскват снаряди, но лазерен или корпусколярен лъч не могат да спрат.

Тази снимка на НЛО не е моя, а е взета от интернет.Нямам никакъв опит в заснемането, но ако се търси баланс между ъглови градуси и увеличение вероятната истина е някъде между 20х и 40х.Всъщност отдавна съм на мнение, че най-доброто увеличение за наблюдения на самолети и НЛО е някъде 30х - 40х.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 20:26



Пиша го така понеже не намерих функционалността "Цитирай"

"Не правиха никакви завои и се движеха със скорост много по-ниска от такава на самолет или даже на хеликоптер.Летяха под облаците плътно в група, бяха черни на цвят и приличаха на ютии.Ако имах силен бинокъл или телескоп в този момент щях да ги разгледам идеално защото щяха да се виждат през средно или голямо увеличение направо огромни.
"

Да това щеше да е супер , но не всеки път човек може да носи бинокъл или по - силен инструмент във себе си. А и да можеше в много от случаите нещата се случват много бързо.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 20:51



"Запознат съм с мнението на някои учени, че някои НЛО имат собствено гравитационно поле и съм на същото мнение като тях.Само че Боб Лазар е говорил пълни глупости за Елемент-115 защото няколко години по-късно след интервюто му през 2003та Елемент-115 е синтезиран в лаборатория и той противно на това което се е говорило и мислело за него, че е стабилен елемент се е разпаднал за част от секундата.

Могат да отблъскват снаряди, но лазерен или корпусколярен лъч не могат да спрат.

Тази снимка на НЛО не е моя, а е взета от интернет.Нямам никакъв опит в заснемането, но ако се търси баланс между ъглови градуси и увеличение вероятната истина е някъде между 20х и 40х.Всъщност отдавна съм на мнение, че най-доброто увеличение за наблюдения на самолети и НЛО е някъде 30х - 40х."



Значи Боб Лазар е казал , че е стабилен , но реално се е разпадал.

А , ако говорим за Корпускулярно-вълнов дуализъм, което е квантова механика от което аз много малко разбирам , значи дали може да се каже ,че такъв лъч би бил молекулярно оръжие? Тоест на атомно и субатомно ниво.
Американците имат някакви лазерни оръжия едното е на кораб , а другото е на самолет (сигурно имат и още доста неща , които не са споменати никъде). Но нямам идея дали са Корпускулярни или са само лазерни. Макар ,че (май - не съм сигурен) и в 2-та случая става дума за типове фотони.
Виждал съм и даже вече много хора експериментират с лазерите , които биват увеличени с лещи и оптични системи. За съжаление тази технология се ползва за оръжия вместо за нещо друго.

Аз междувременно ще пробвам да снимам на X 30 - X 40 в този диапазон.

Редактирано от zizoUFO на 21.01.20 20:48.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 13:00



През 1992ра разузнавателен кораб на НАТО плува в близост до размирна Югославия.Трябва да се свърже с шпионски спътник който ще прелети над Югославия.Руснаците решават да свалят този спътник с ракети.Стрелят и ракетите им са унищожени от американски химически лазери с орбитално базиране.Извод - Инициативата на стратегическа отбрана не е провален проект, американците имат лазерно оръжие на спътници, могат да унищожават ракети с него и значи могат да стрелят и по НЛО.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 13:08



Главното правило при инцидентни наблюдения на НЛО и изобщо при всички наблюдения на НЛО е най-вече човек да се възползва на момента.Голяма грешка е когато видиш НЛО да прекъснеш наблюдението за да отидеш да вземеш по-силен прибор и като се върнеш вече НЛО го няма.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано22.01.20 13:22



"Главното правило при инцидентни наблюдения на НЛО и изобщо при всички наблюдения на НЛО е най-вече човек да се възползва на момента.Голяма грешка е когато видиш НЛО да прекъснеш наблюдението за да отидеш да вземеш по-силен прибор и като се върнеш вече НЛО го няма.
"

Напълно съм съгласен , но ако човек има снимателна техника например DSLR на 90мм-150мм максутов или DSLR със хубав обектив може да се направи опит да се снима. Пак зависи от скоростта на обектът. Ако обектът е супер бърз и няма подготвена техника няма смисъл да се прекъсва наблюдението.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 16:45



За теб най-добрия вариант е да дебнеш и търсиш НЛО с широкоъгълен бинокъл нещо като 10х50 и до теб да има предварително подготвена снимачна техника.Вариантът да търсиш и дебнеш НЛО с телескоп и като го откриеш да влезеш вътре в апартамента да вадиш и включваш снимачна техника е лош и няма да доведе до успех.Още повече, че в доста случаи появите на НЛО през които те са видими продължават някакви си секунди.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано22.01.20 17:20



"За теб най-добрия вариант е да дебнеш и търсиш НЛО с широкоъгълен бинокъл нещо като 10х50 и до теб да има предварително подготвена снимачна техника.Вариантът да търсиш и дебнеш НЛО с телескоп и като го откриеш да влезеш вътре в апартамента да вадиш и включваш снимачна техника е лош и няма да доведе до успех.Още повече, че в доста случаи появите на НЛО през които те са видими продължават някакви си секунди."


Да, точно това имам предвид. Ако техниката е подготвена предварително е добре иначе няма смисъл.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 17:24



По време на наблюдението на сребристо сферично НЛО в района на Кремиковци на 9ти юни 2005та имах всичко на всичко около 6 секунди за да го уловя в обектива на ЗРТ 457 М.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано22.01.20 17:35



"По време на наблюдението на сребристо сферично НЛО в района на Кремиковци на 9ти юни 2005та имах всичко на всичко около 6 секунди за да го уловя в обектива на ЗРТ 457 М."

Значи за 6 секунди да се цъкне "Record" , да се насочи снимачното устройство и да се намери обектът в него - трудно би било за 6 секунди.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 18:12



Имай на предвид, че видях НЛО през руския далекоглед за не повече от 2 секунди през които той мина през зрителното поле и после се скри зад едно близко дърво.Всякакви следващи опити да го намеря с бинокъл 10х50 се провалиха напълно.Впрочем единствената реална причина да успея изобщо да забележа този НЛО беше, че Слънцето което залязваше се намираше точно зад мен, а НЛО точно пред мен на около 20-25 км пряко разстояние и се получи силно осветяване.За момент НЛО светеше доста силно отразявайки слънчевата светлина и ако нея я нямаше изобщо нямаше и да го видя.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано22.01.20 18:48



"Имай на предвид, че видях НЛО през руския далекоглед за не повече от 2 секунди през които той мина през зрителното поле и после се скри зад едно близко дърво.Всякакви следващи опити да го намеря с бинокъл 10х50 се провалиха напълно.Впрочем единствената реална причина да успея изобщо да забележа този НЛО беше, че Слънцето което залязваше се намираше точно зад мен, а НЛО точно пред мен на около 20-25 км пряко разстояние и се получи силно осветяване.За момент НЛО светеше доста силно отразявайки слънчевата светлина и ако нея я нямаше изобщо нямаше и да го видя."

Да , ами има такива случай доста пъти през деня се отразява всетлината в обекти , както тези , които минават пред Слънцето и не само. Уцелил си моментът това е важното.
Иначе 2 секунди са доста малко. Абсурдно е да се реагира.
Това ми напомня на 12 те обекта , които за 1 секунда и вече ги нямаше.
Абсурд беше да реагирам.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 19:20



На 9ти юни 2005та още преди 20.00 часа бях разположен на най-добрата наблюдателна площадка вероятно в цяла София която се намира в квартал Бояна и която почти не използвам от ноември 2011та.Оборудването което бях взел беше дефектна зрителна тръба ЗРТ 457 М 30-60х70 ново руско производство и разнебитен източногермански бинокъл Carl Zeiss 10x50 DEKAREM.И двете оптики макар и в не добро състояние бяха перфектни модели и едни от най-подходящите оптически прибори за наблюдение на самолети и НЛО.Особено този модел бинокъл от него просто по-добър на света едва ли има, даже и нови модели бинокли на Zeiss за по 1700-1800 лева не могат да извадят толкова добро качество на изображението.Дефектът в руската зрителна тръба се изразяваше в минимален ъгъл на призмената камера и окулярния възел спрямо оста на обектива.Това водеше до частично разфокусиране на половината от изображението.Бинокълът като цяло беше разнебитен и единият му окуляр до колкото помня десния беше законтрен на безкрайност и не се движеше.Тръбата беше разположена на собствената си метална тринога на бетонен блок, а с бинокълът оглеждах самолетите и небето.

Някъде по памет не ми се рови в протоколните тетрадки към 20.08 часа когато Слънцето залязваше на Витоша югозападно точно зад мен точно на една линия със Слънцето и моето местоположение пред мен в североизточна посока на малка височина се появи ярка бяла светлина.Веднага насочих бинокъла като я помислих за фар от завиващ пътнически самолет.През бинокъла видях само нещо кръгло което светеше силно и никакви крила, двигатели на самолет и фюлейзаж.Веднага обърнах силната руска зрителна тръба прицелвайки се с механичния й мерник и през 59х увеличение на фона на Стара планина видях едно сребристо топче което летеше в южна посока.То просто премина през зрителното поле на зрителната тръба на фона на Стара планина и се скри зад едно близко дърво.В следващите около 20 минути непрекъснато гледах и сканирах небето видимо от Студентски град към Витоша за това НЛО без да успея да го намеря.

Впоследствие въз основа на груби изчисления още повече, че въздухът между мен и НЛО имаше турбуленция която в тази зона на София се получава на разстояние над 16 км установих, че НЛО е било на около 20-25 км пряко разстояние от мен, летяло е с около 300 км/час и е било не повече от 7 метра в диаметър най-вероятно между 4 и 6 метра в диаметър по-голямо от кабината на Тир минаващ от другия край на Околовръстното.

Това беше най-големия успех на наблюденията за двехилядните години, изпълнение на задачата ми да засека и наблюдавам точно този тип НЛО през по-силна оптика от някогашното ми полско PZO L 40x64 и да установя основните му физически параметри, и като цяло заслужен успех за над 6 години и 5 месеца непрекъснати наблюдения с цел търсене точно на този тип НЛО.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано22.01.20 20:12



"На 9ти юни 2005та още преди 20.00 часа бях разположен на най-добрата наблюдателна площадка вероятно в цяла София която се намира в квартал Бояна и която почти не използвам от ноември 2011та.Оборудването което бях взел беше дефектна зрителна тръба ЗРТ 457 М 30-60х70 ново руско производство и разнебитен източногермански бинокъл Carl Zeiss 10x50 DEKAREM.И двете оптики макар и в не добро състояние бяха перфектни модели и едни от най-подходящите оптически прибори за наблюдение на самолети и НЛО.Особено този модел бинокъл от него просто по-добър на света едва ли има, даже и нови модели бинокли на Zeiss за по 1700-1800 лева не могат да извадят толкова добро качество на изображението.Дефектът в руската зрителна тръба се изразяваше в минимален ъгъл на призмената камера и окулярния възел спрямо оста на обектива.Това водеше до частично разфокусиране на половината от изображението.Бинокълът като цяло беше разнебитен и единият му окуляр до колкото помня десния беше законтрен на безкрайност и не се движеше.Тръбата беше разположена на собствената си метална тринога на бетонен блок, а с бинокълът оглеждах самолетите и небето.

Някъде по памет не ми се рови в протоколните тетрадки към 20.08 часа когато Слънцето залязваше на Витоша югозападно точно зад мен точно на една линия със Слънцето и моето местоположение пред мен в североизточна посока на малка височина се появи ярка бяла светлина.Веднага насочих бинокъла като я помислих за фар от завиващ пътнически самолет.През бинокъла видях само нещо кръгло което светеше силно и никакви крила, двигатели на самолет и фюлейзаж.Веднага обърнах силната руска зрителна тръба прицелвайки се с механичния й мерник и през 59х увеличение на фона на Стара планина видях едно сребристо топче което летеше в южна посока.То просто премина през зрителното поле на зрителната тръба на фона на Стара планина и се скри зад едно близко дърво.В следващите около 20 минути непрекъснато гледах и сканирах небето видимо от Студентски град към Витоша за това НЛО без да успея да го намеря.

Впоследствие въз основа на груби изчисления още повече, че въздухът между мен и НЛО имаше турбуленция която в тази зона на София се получава на разстояние над 16 км установих, че НЛО е било на около 20-25 км пряко разстояние от мен, летяло е с около 300 км/час и е било не повече от 7 метра в диаметър най-вероятно между 4 и 6 метра в диаметър по-голямо от кабината на Тир минаващ от другия край на Околовръстното.

Това беше най-големия успех на наблюденията за двехилядните години, изпълнение на задачата ми да засека и наблюдавам точно този тип НЛО през по-силна оптика от някогашното ми полско PZO L 40x64 и да установя основните му физически параметри, и като цяло заслужен успех за над 6 години и 5 месеца непрекъснати наблюдения с цел търсене точно на този тип НЛО.
"

Значи важното е ,че са работили и са свършили работа. Относно площадките това е супер. Един power bank със волтажът и амперажът на DSLR може да даде някакъв принос към времето (не съм го изчислявал) на работа , статив (здрав или с тежести добавени допълнително) и мак или голям добър обектив биха свършили много добра работа комбинирани с бинокъл 10 X 50, но пак зависи от наблюдавания обект. Ако е много бърз няма да има време за реакция. Едно време е имало доста качествени оптики то и сега има , но цените няма да ни харесат.

Това ми напомня на един обект подобен на батерия за часовник. И той така отразяваше светлината. Едва успях да го забележа над МОЛ Сердика беше преди около 4-5 години. Височината му беше много голяма. Забелязах го по случайност , но си заслужаваше определено.

Търсенето на определен тип обект е доста трудно и изисква много , ама много време. Този обект , който беше , като батерия на часовник до сега не съм попадал на такъв да кажем. Занимавам се от 3,5 години с такива наблюдения и съм виждал подобно нещо , но не беше такъв , като батерия. Мина на 100-150 метра (по-ниско от обектът , който е като батерия) и си продължи по посока Витоша.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 20:49



На мен стратегията ми за наблюденията още от лятото на 1998ма в казармата е да се развивам на все по-мощни и силни прибори и да гледам НЛО максимално надалеч и максимално увеличен.Твърдо съм решил да се развивам на максутови през това десетилетие.Още повече имам едно малко петно в зрителното поле на лявото ми око близо до центъра на погледа което яде част от изображението когато се гледа например самолет през зрителна тръба и за да яде по-малка част от наблюдавания обект за мен спасението е по-мощни и по-силни максутови.За мен лично максутов-касегренът и шмитд-касегренът от тези две оптични системи по-добро няма.От изключителна важност е да си запазя сегашния двор на къщата защото без него мога да изкарвам най-много някой бинокъл 25х70 извън двора и за вечерни наблюдения имам само една наблюдателна площадка отдалечена на около 3 км от нас с която трябва да ходя с градския транспорт и да се съобразявам колко вися там за да не изпусна последния автобус.Така ако дворът се запази ще раста на макове, ако ли не ще раста на бинокли но определено хоризонтът в развитието с маковете е много по-голям докато с биноклите може да се постигне най-много 25х70 на ръка.

При бърз спътник на ниска орбита или НЛО ъглова скорост от порядъка на 1,5-2 ъглови градуса в секунда максималното което може да се обърне към него е зрителна тръба с увеличение до 60х и не повече.Това да реагираш много бързо със 150/2000 максутов няма как да стане.Правил съм експериментални наблюдения с моя Ц90 МАК на 120х по ниско летящи самолети с висока ъглова скорост и наблюдението им е доста трудно.Някои хора ми говорят, че трябва да се развивам на телескопи, но аз без сериозни бинокли съм загубен.Едно заради мобилността им, второ заради бързото им неограничено движение, трето имам начини да удържа бинокъл 20х60 без нужда от статив на ръка като го хващам по специален начин.Бинокъла можеш да си го сложиш в един плик и да пренесеш до наблюдателната позиция пеша или с градския транспорт, големия максутов-кесегрен за него трябва цяла кола и става прекалено скъпо.

Най-качествените оптики май са на Такахаши оптикс Япония, но първо цените им са колкото мерцедес на старо, второ България не е за такива оптики.

За съжаление ни е писано най-добрите появи на НЛО да стават не когато сме добре подготвени по време на наблюдение.

От 31ви декември 1998ма когато възстанових наблюденията си спрени от август 1993та до наблюдението на сребристия НЛО на 9ти юни 2005та съм провел няколкостотин отделни наблюдения докато успея да засека отново точно този тип НЛО който ме интересува и то точно с приборът с който трябва да го направя.Така с много труд и постоянство успях да изпълня задачата си която си поставих през лятото на 1998ма в казармата.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано22.01.20 21:56



"На мен стратегията ми за наблюденията още от лятото на 1998ма в казармата е да се развивам на все по-мощни и силни прибори и да гледам НЛО максимално надалеч и максимално увеличен.Твърдо съм решил да се развивам на максутови през това десетилетие.Още повече имам едно малко петно в зрителното поле на лявото ми око близо до центъра на погледа което яде част от изображението когато се гледа например самолет през зрителна тръба и за да яде по-малка част от наблюдавания обект за мен спасението е по-мощни и по-силни максутови.За мен лично максутов-касегренът и шмитд-касегренът от тези две оптични системи по-добро няма.От изключителна важност е да си запазя сегашния двор на къщата защото без него мога да изкарвам най-много някой бинокъл 25х70 извън двора и за вечерни наблюдения имам само една наблюдателна площадка отдалечена на около 3 км от нас с която трябва да ходя с градския транспорт и да се съобразявам колко вися там за да не изпусна последния автобус.Така ако дворът се запази ще раста на макове, ако ли не ще раста на бинокли но определено хоризонтът в развитието с маковете е много по-голям докато с биноклите може да се постигне най-много 25х70 на ръка.

При бърз спътник на ниска орбита или НЛО ъглова скорост от порядъка на 1,5-2 ъглови градуса в секунда максималното което може да се обърне към него е зрителна тръба с увеличение до 60х и не повече.Това да реагираш много бързо със 150/2000 максутов няма как да стане.Правил съм експериментални наблюдения с моя Ц90 МАК на 120х по ниско летящи самолети с висока ъглова скорост и наблюдението им е доста трудно.Някои хора ми говорят, че трябва да се развивам на телескопи, но аз без сериозни бинокли съм загубен.Едно заради мобилността им, второ заради бързото им неограничено движение, трето имам начини да удържа бинокъл 20х60 без нужда от статив на ръка като го хващам по специален начин.Бинокъла можеш да си го сложиш в един плик и да пренесеш до наблюдателната позиция пеша или с градския транспорт, големия максутов-кесегрен за него трябва цяла кола и става прекалено скъпо.

Най-качествените оптики май са на Такахаши оптикс Япония, но първо цените им са колкото мерцедес на старо, второ България не е за такива оптики.

За съжаление ни е писано най-добрите появи на НЛО да стават не когато сме добре подготвени по време на наблюдение.

От 31ви декември 1998ма когато възстанових наблюденията си спрени от август 1993та до наблюдението на сребристия НЛО на 9ти юни 2005та съм провел няколкостотин отделни наблюдения докато успея да засека отново точно този тип НЛО който ме интересува и то точно с приборът с който трябва да го направя.Така с много труд и постоянство успях да изпълня задачата си която си поставих през лятото на 1998ма в казармата.
"


Съжалявам за което :( . Иначе макът е колимиран на 100% от производотелят. Има страшно остъра картина и за визуално и за снимане ! Въпросът е от къде се копува и да се уцели на огледало. Това с градският транспорт е ужас и аз съм напълно съгласен с това. На ръка определено е трудно , но пък иначе трябва да се мъкне статив.

Така, ами значи 150 мак е със 1800 фокусно (стандартно), което е в случая е все едно 2000. Значи този уред има доста голямо докусно разстояние. Всеки уред , който има голямо фокусно разстояние има смалени визуални градуси за сметка на уникалното изображение , което дава уредът! А да и маковете също са телескопи не знам защо хората са споменали така. Да кажем ,че по контраст Ц90 съвпада със 200/1000 е да, не по резолюция , но все пак контрастът е мега добър! Ами лошото на по- големите телескопи е ,че от размер по - големи от 150 мм. са трудни за пренасяне. Един 180 мм orion maksutov тежи 7.2 кг (Skywatcher 180мм. e 7 кг.). Обаче стативът ще е по-тежък плюс противотежестите.

Таковете са стабилни и тук няма 2 мнения мисля :) .
Да всичко все едно е нагласено , тъкмо когато човек тръгне да снима и обектът го няма. Още "воювам" с iSPY в смисъл не съм имал повече от 21 fps на видео и да, най-добрия формат е avi uncompressed. 300 MB видео 10-15 секунди vibrate rate = към 30 000 в детайли.

Това , че задачата е изпълнена е може би най - хубавата част. Да кажем , ако си поставя същата задача да заснема 12 - те обекта ехх още не съм я изпълнил , ама не е лесно! Самата идея за задача за дадени обекти (специфични) е меко казано трудна , но ти си доказал , че никак не е невъзможно!



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 22:38



Макът просто има огромни плюсове.Първо както пишеш ти е колимиран на сто процента от производителя и ако няма кома няма да се занимаваш да го юстираш.Второ на много компактен размер има голяма мощност, голяма увеличителна сила заради дългото фокусно разстояние и острото изображение с висока резолюция, пропорцията между тегло и увеличение е голяма и има само един минус темперирането ако е с апертура над 100 мм и също лятото не трябва да се излага на Слънце защото веднага изображението става мътно.Засега предпочитам да залагам на Целестрон откъм макове.Те имат огромен прогрес примерно с Ц90 МАК някъде от 2005та до 2013та.Първия Ц90 МАК с който гледах през есента на 2007ма естествено произведен години преди това можеше да се използва за наземни наблюдения максимум до 40х.А тези Ц90 МАК които купих първия през ноември 2013та и втория през ноември 2017та за наземни наблюдения могат да се използват до 110х!!!Собственика на Ц90 МАК който гледах през октомври 2007ма каза, че този прибор не става за астрономия, Ц90 МАК произведени през последните поне 7 години определено стават за астрономия до около 67х увеличение.Това означава, че са им повишили много резолюцията което се постига с по-висока степен на шлифовка на главното огледало.Вероятно първите Ц90 МАК са били шлифовани около 3 ланда, а тези от 2013та досега са поне 4 ланда шлифовка ако не и повече.



По отношение на градския транспорт не се виждам да мъкна освен голям и силен бинокъл и видеостатив с мен.А мак със статив в градски транспорт за мен е абсурден вариант отвсякъде.

Китайците водят маковете "оптически тръби", руснаците водят подобни уреди като зрителни тръби както и българите.Всъщност за мен маковете са телескопи, а примерно ЗРТ 457М си е зрителна тръба отвсякъде.Не знам как китайците са стигнали до определението оптическа тръба, но в края на 90те и началото на двехилядните аз използвах точно това определение "оптическа тръба" и по-късно минах на зрителна тръба.По отношение на качеството на изображението можеш да си представиш каква картина вади един 150/1800 мак с резолюция по-малка от 1 ъглова секунда.Значи говорим за минимум 120х увеличение на кристално ясна картина, може да прочете номер на автомобил с по-голямо увеличение от 150х на разстояние от 6000 метра!А със 150-180 мм максутов ако нямаш автомобил просто не можеш да мръднеш от вас.Без двор или тераса с добър изглед просто няма никакъв смисъл от такъв прибор.

За да се засече отново същия тип НЛО реално трябват стотици наблюдения.А за да се организират стотици наблюдения трябва да имаш висока централизация на задачите си в ежедневието за да осигуриш достатъчно време за редовни и дълги наблюдения.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано23.01.20 09:11



"Макът просто има огромни плюсове.Първо както пишеш ти е колимиран на сто процента от производителя и ако няма кома няма да се занимаваш да го юстираш.Второ на много компактен размер има голяма мощност, голяма увеличителна сила заради дългото фокусно разстояние и острото изображение с висока резолюция, пропорцията между тегло и увеличение е голяма и има само един минус темперирането ако е с апертура над 100 мм и също лятото не трябва да се излага на Слънце защото веднага изображението става мътно.Засега предпочитам да залагам на Целестрон откъм макове.Те имат огромен прогрес примерно с Ц90 МАК някъде от 2005та до 2013та.Първия Ц90 МАК с който гледах през есента на 2007ма естествено произведен години преди това можеше да се използва за наземни наблюдения максимум до 40х.А тези Ц90 МАК които купих първия през ноември 2013та и втория през ноември 2017та за наземни наблюдения могат да се използват до 110х!!!Собственика на Ц90 МАК който гледах през октомври 2007ма каза, че този прибор не става за астрономия, Ц90 МАК произведени през последните поне 7 години определено стават за астрономия до около 67х увеличение.Това означава, че са им повишили много резолюцията което се постига с по-висока степен на шлифовка на главното огледало.Вероятно първите Ц90 МАК са били шлифовани около 3 ланда, а тези от 2013та досега са поне 4 ланда шлифовка ако не и повече.



По отношение на градския транспорт не се виждам да мъкна освен голям и силен бинокъл и видеостатив с мен.А мак със статив в градски транспорт за мен е абсурден вариант отвсякъде.

Китайците водят маковете "оптически тръби", руснаците водят подобни уреди като зрителни тръби както и българите.Всъщност за мен маковете са телескопи, а примерно ЗРТ 457М си е зрителна тръба отвсякъде.Не знам как китайците са стигнали до определението оптическа тръба, но в края на 90те и началото на двехилядните аз използвах точно това определение "оптическа тръба" и по-късно минах на зрителна тръба.По отношение на качеството на изображението можеш да си представиш каква картина вади един 150/1800 мак с резолюция по-малка от 1 ъглова секунда.Значи говорим за минимум 120х увеличение на кристално ясна картина, може да прочете номер на автомобил с по-голямо увеличение от 150х на разстояние от 6000 метра!А със 150-180 мм максутов ако нямаш автомобил просто не можеш да мръднеш от вас.Без двор или тераса с добър изглед просто няма никакъв смисъл от такъв прибор.

За да се засече отново същия тип НЛО реално трябват стотици наблюдения.А за да се организират стотици наблюдения трябва да имаш висока централизация на задачите си в ежедневието за да осигуриш достатъчно време за редовни и дълги наблюдения."


Макът си е супер. За Луна става и на повече увеличение понеже Луната е доста светъл обект. За астрофотография също става. Не помня дали ставаше със focal reducer x 0.5 мисля ,че да. Значи последните години доста са го подобрили , като качество Ц90 - ката.

Да в градския транспорт е доста неудобно , а и като цяло трябва човек да се съобразява кога е последният рейс.
Да без тераса или кола е тегаво. Иначе самите макове имат капаци за защита на оптиката и опаковани в умекотителна торба и сложени в раница става номерът , ама стативът вече е друго нещо там май се носи на ръка...

Да сложно е намирането на същият тип НЛО. Ами факторите са доста. Но след работа , ако човек няма никакви задачки както се казва или задължения и времето е добро и става за наблюдения супер. Но пак много е трудно и много рядко е да срещне човек същият обект.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано23.01.20 12:15



Конкретно Ц90 МАК според мен може да се използва за Луна до 90х-100х.

Проблемът с наблюдателните зони се изостря още повече през последните години заради факторът застрояване.Така само за миналата година загубих две сигурни наблюдателни позиции едната на 60-70 метра от нас, втората на километър и половина.В бъдеще явно ще става още по-лошо.

Навремето през края на 90те и двехилядните години имах погрешното убеждение, че сребристите сфери са единствения тип НЛО който може да се наблюдава над София.Явно времето ме опроверга като има доста типове НЛО за които не съм и подозирал.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано23.01.20 13:00



"Конкретно Ц90 МАК според мен може да се използва за Луна до 90х-100х.

Проблемът с наблюдателните зони се изостря още повече през последните години заради факторът застрояване.Така само за миналата година загубих две сигурни наблюдателни позиции едната на 60-70 метра от нас, втората на километър и половина.В бъдеще явно ще става още по-лошо.

Навремето през края на 90те и двехилядните години имах погрешното убеждение, че сребристите сфери са единствения тип НЛО който може да се наблюдава над София.Явно времето ме опроверга като има доста типове НЛО за които не съм и подозирал."


Аз съм пробвал и на повече увеличение , но там вече зависи от атмосверата и от това дали търсим най-добрите детайли и качество.

Ами най-добре наблюденията да се провеждат на удобно и близко място , ако има как.

Предполагам ,че може да има всякакви видове.
Общо взето толкова е голяма вселената, че не ми се мисли какво може да има още.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано23.01.20 16:28



Страшно много държа на качеството на изображението особено при бинокли!Ако със зрителна тръба или максутов мога да направя известен компромис, то с бинокъл никога не правя и няма да правя компромиси.За мен телескопа е силата на увеличението, а бинокъла качествената панорамна картина.

Относно атмосферата имам доста наблюдения особено в миналото със ЗРТ 457 М когато не е имало висока атмосферна резолюция и картината не е струвала което се усеща при мен особено при наблюдения на самолети.Моя приятел от Пловдив луд фен на бинокли даже си записва атмосферната резолюция в протокола на наблюдението като взема данните от интернет.

Всяко хубаво и добро нещо като близка перфектна наблюдателна позиция е нещо временно което рано или късно се разваля.Както и с повечето неща в живота.

Вселената е с големина между 100 и 200 милиарда светлинни години, хипер колосален размер и огромна част от нея изобщо не е видима от Земята.За мен няма съмнения, че не сме сами в космоса и че част от НЛО които наблюдаваме са извънземна космическа техника.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано24.01.20 08:48



"Страшно много държа на качеството на изображението особено при бинокли!Ако със зрителна тръба или максутов мога да направя известен компромис, то с бинокъл никога не правя и няма да правя компромиси.За мен телескопа е силата на увеличението, а бинокъла качествената панорамна картина.

Относно атмосферата имам доста наблюдения особено в миналото със ЗРТ 457 М когато не е имало висока атмосферна резолюция и картината не е струвала което се усеща при мен особено при наблюдения на самолети.Моя приятел от Пловдив луд фен на бинокли даже си записва атмосферната резолюция в протокола на наблюдението като взема данните от интернет.

Всяко хубаво и добро нещо като близка перфектна наблюдателна позиция е нещо временно което рано или късно се разваля.Както и с повечето неща в живота.

Вселената е с големина между 100 и 200 милиарда светлинни години, хипер колосален размер и огромна част от нея изобщо не е видима от Земята.За мен няма съмнения, че не сме сами в космоса и че част от НЛО които наблюдаваме са извънземна космическа техника."

Да по принцип бинокълът се използва за сканиране на небето - поне аз така правя. Без значение дали търся звезден куб , Андромеда или НЛО. След което се минава на по-силен уред за повече детайлост. Най - добре всичката техника да е качествена.

Атмосверата понякога е критична и така маже изображението ,че например Луната повече от 200X-300x увеличение просто е мътилка. Има апликации , които показват дали е добра атмосверата - макар ,че единият път пишеше , че е перфектно , а не беше.
Реално не е лошо да се тества.

Да вселената e с колосални размери. С толкова много звездни и планети плюс нещата , които сме виждали знаем ,че изобщо не сме сами. Напълно възможно е някои от НЛО - тата да са сонди изпратени от другаде. Като се има предвид ,че техните сонди със сигурност няма да са, като нашите, а на много по- високо технологично ниво.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано24.01.20 11:40



Много често след буря въздухът е кристално чист.Самолетите се виждат през оптика осветени от Слънцето като "диаманти".



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано24.01.20 17:56



"Много често след буря въздухът е кристално чист.Самолетите се виждат през оптика осветени от Слънцето като "диаманти"."

Да и това е нормално , но се различават от кръгъл или подобно кръгъл обект , а особенно , ако направи рязък завой.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано24.01.20 18:03



Обледяването на самолетите на големи височини е известно, блести заскрежени.



Тема Re: Ufo researchнови [re: agent OO6]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано24.01.20 19:32



Обледяването на самолетите изобщо не оказва влияние върху външния им вид погледнат през бинокъл или телескоп.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано24.01.20 19:49



За блясъка им говоря, НЛО са си нещо друго.



Тема Re: Ufo researchнови [re: agent OO6]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано24.01.20 21:21



Блясъка идва от отразяването на Слънцето в корпуса на самолетите и от по-чистата атмосфера.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано25.01.20 00:11



Самолетите на 5000 метра може би и повече се виждат в небето що-годе ясно, дори само с бинокъл 10 x 50. В слаб рефрактор 35 - 40 x 60мм. се идентифицират още по-лесно, като самолети. Ако сe наблюдават дори с infrared те биват разпознати , като самолети със сигурност - ZWO IR Pass 850 filter при една full spectrum камера. Трудно е да се сбърка самолет с друг обект в поне или в IR или нормалният спектър на светлината билото то пък без филтърът , което е full spectrum - цвят + инфраред.
Просто си личи и в инфречервеният спектър излизат по - контрастни и ако е нощ и не е чусвствителна самата камера се виждат неговото тяло и още повече блестят неговите светлини = 3 - 4 - 5. Да кажем ето това е снимка на самолет във full spectrum без увеличение , но самолетът лети горе-долу на ниска височина.
->

Снимка :


Само ,че на тази снимка съм добавил Negate Color/ Invert color , за по- добро виждане на детайлите.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано25.01.20 00:19



Зизо е цитирал Алексей Толстой. Заскрежаване, блести като диаманти.



Тема Re: Ufo researchнови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано25.01.20 00:32



Здравейте господине. Заскрежаване , диаманти и Толстой. Не разбирам... Аз даже не съм чел Толстой (май не съм). Какво имате предвид ?



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано25.01.20 00:46



Е, съвпадение. И аз веднъж цитирах Конфуций преди да съм го прочел.



Тема Re: Ufo researchнови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано25.01.20 00:59



Аха имате предвид , че съм копирал съобщението нa FlLERO99 и под него съм отговорил. Знам пише Re. ,но все пак, за да е по - ясно за кой отговор и текст се отнася.

Да кажем например има 2 коментара относно обекти или нещо друго. За да бъде по-ясно на кой от 2-та отговора отговарям копирам съобщението и отговарям под него.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано25.01.20 01:07



Аха, цитирал си файла, ясно. Аз не съм ги чел всичките постинги.
Е те той какво се заиграва с първия разказ на Алексей Толстой.
Тех не ги боли за династията Романови, а за рептилката на рептилската кралица Виктория и децата й, императрица Александра. Той писателя няма общо с това, но файла си играе с думите, защото отрече да е видял обледяването на самолетите.



Тема Re: Ufo researchнови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано25.01.20 01:31



Аха ясно,

ами аз малко съм скаран с историята , но това за рептилите има нещо такова.
Имам въпрос Даяна била ли е рептил според вас ?



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано25.01.20 02:03



По-добре питай за Люк и Ананкин Скайуокър, те кои ги играят. Рептилии, а?!
Джедай и джадии са едно и също.
Сити от Сита жената на Рама, т.е. от вената на англосаксонците.

Внимавай с йезуитите, не ордена, а онези с похватите им, черното било бяло и обратно. Средствата са им ясни, а целите?

Редактирано от agent OO6 на 25.01.20 02:17.



Тема Re: Ufo researchнови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано25.01.20 02:29



Доста интересно!
Ако става дума за "Рамаяна" ще трябва да метна един поглед.

Тук с йезуитите съм съгласен. Има нещо , което никак не изглежда да е както трябва.
Една от целите мисля , че е власт. Другата е покорен и по-лесно управляем народ.
За да може да става това , което става.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано25.01.20 10:37



В България има най-много още един скайуачър който е резултатен колкото теб макар че аз лично залагам на теб.Твоите резултати от наблюденията са много по-големи даже и от тези на американските наблюдателни групи.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано25.01.20 13:11



Благодаря много. Е чак толкова добър не знам дали съм. Има още много неща , които трябва да се изгладят погледнато технически и като цяло. Техника , градуси на снимане и т.н.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано25.01.20 13:48



За кратък период от време имаш огромна продукция от снимки на НЛО.Явно нещата при теб убедително работят.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано25.01.20 16:11



Ооо имал съм страшни провали. Например онзи ден около 50 гигабайта ведеа съм анализирал. Оказа се ,че филтърът се изпотил от температурната разлика - Греда , огромна греда!
Така ,че да, има върху какво да се работи.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано25.01.20 17:25



Ти имаш много по-широк научен метод за изучаване на небето отколкото повечето наблюдатели, търсачи и ловци на НЛО.



Тема Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано26.01.20 03:30



Рептилиите са изроден човешки род наречен така защото очите им са като на влечуго големи, големи ириси сив металик и широки зеници, те са от северна Норвегия, слабата светлина и хладен климат са ги изродили, страдат от разреждане на кръвта, която не може да се съсирва, порфирия.
Рода на английската кралица е от там.
Принцеса Даяна е от британците, те са от Бретан.

Редактирано от agent OO6 на 26.01.20 03:50.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано26.01.20 11:11



Възможно е. Не съм специалист. Просто тествам и пробвам , което работи най-добре това ползвам.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано26.01.20 13:48



Може не знам относно тях. Вие имате ли достъп до информационното поле.
Просто ми е интересно от къде имате информация относно рептилите.
Винаги съм смятал .че са съвсем различни от хората.
Освен това вероятно нямат 2 спирали относно генът (ДНК), като човешките същества.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано26.01.20 14:34



Видях една от тях рептилите, малко, случайна среща. Нали одат сега по Европа, смесени бракове, рога, осиновени от там деца което в случая бе последното, майката бабата бе забравила да прати щерката у Франция вместо да осиновят това нещастно изродено детенце.

А за единичната ДНК спирала на тези извънземни биороботчета синтетични организми които мутират и се израждат съм писал и преди.

Редактирано от agent OO6 на 26.01.20 15:03.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано26.01.20 22:20



Нямам идея.

Хората са с две спирали , който са свързани с естерни връзки(двойна верига).
Ако тези биороботи са с 1 спирала , значи ли ,че те са по - уязвими?
Не съм сигурен дали повече естерни връзки и повече ленти в ДНК - то значат повече информация т.е. напряко казно повече от всички качества за конкретния индивид.
Чувал съм такава теория, че колкото повече толкова уж било по-добре.
Разбира се само Бог знае (или много напреднала цивилизация).



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано27.01.20 07:06



Двойната ДНК спирала подържа взаимно ген. кода на другата, така е устойчива с/у мутации, известно е, че в природата при растенията и животните кръвосмешението не води до израждане това е щото са с двойна ДНК спирала. А при хората? Цар Едип, фараона, инката и Лот са определено висша раса, божия т.е. природна. Другите? Ромите нещо се израждат от роднински бракове например...

Редактирано от agent OO6 на 27.01.20 07:08.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано27.01.20 23:12



Аз съм чувал от човек който живее в САЩ, че на извънземните ДНК било с 8 спирали.Също, че извънземните променяли нашето ДНК на всеки 150 години.Действително ако видим на снимки хора от началото на 20ти век преди 100-120 години те са доста по-различни от нас.Според мен последната промяна е засегнала нашето поколение от набор 75-78 нагоре защото ние се оказахме физически не достатъчно развити в сравнение с предишните набори.Тази голяма промяна аз лично я забелязах по себе си и околните младежи още през 1995та, а през 2000та я коментирах с един грък в едно кафе.Тогава той каза, че това било навсякъде по света.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: FlLERO99]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано28.01.20 06:43



То българите имат опит в това отношение.
Аз предпочитам да говоря на немски с конете, Аспаруховата конница, а вие като се отрекохте от кръвта си за едни ромейски бумажки на Солунското еврейче Кирчо дето ви омаскари старата писменост се затрихте почти напълно. Така е като предпочитате да си лягате с славянската тор, обичате да си лягате и с агата, а агата като не му дарете момата ви прави чешмата и си плащате кръвния данък че не сте служили у турската войска...
Той анадолския манафин е вещ в занаята...



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: agent OO6]  
Автор Maria Antoaneta i Az ()
Публикувано28.01.20 07:45



На zizo снимкките са автентични, но клипа с изтребителите ми прилича на монтаж. Или, ако наистина е руско НЛО, може би е с двигатели на МИГ 21, това обяснява всичко.

Видях една от тях рептилите
От къде си толкова сигурен, как ще определиш кое истината и кое лъжата от това което виждаме. Може да е бил другаря Лао от "7 faces of Dr. Lao" , eдин стар филм колкото МИГ 21. Другаря Лао е на хиляди години, трудно ще го минем, той е цял един пътуващ цирк.

https://www.youtube.com/watch?v=UOvqqD8kVw0



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано28.01.20 09:26



Здравейте ,

аз не съм се отрекъл от нищо. Православен християнин съм.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: Maria Antoaneta i Az]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано28.01.20 09:31



Здравейте.

Да, не бих си играл да гледам стотици гигабайта дата, по час и половина да пиша тук , кото ги споделям на куп, за да си правя майтап !

Кой е този клип с изтребителите ?
Питам понеже аз не знам как се правят монтажи.
Знам как да забавя видео и да му добвя negate/invert color.
Иначе да може и да е руско принципно не съм казал ,че 100% всичките неща са НЛО. Просто са странни и затова ги споделям тук.

Поздрави

Редактирано от zizoUFO на 28.01.20 09:32.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: Maria Antoaneta i Az]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано28.01.20 18:42



Трудно е да са цветни лещи, очичките на момиченцето бяха истински, рептилиите.

Редактирано от agent OO6 на 28.01.20 18:54.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано28.01.20 18:49



Хубаво че си признаваш, те християните си дават бузите...
То турския врач е вещ.
Като направиш кефа на мажовете като минеш отзад им отива простатата, то простотията им си остава, чешмата им по цяла нощ тече, а семе няма, то простата е възела, не простотията, то от простотията спасение няма освен ако не им отрежеш главата и сложиш друга глава на тяхно място. Простатата операция им правят после само да не сушат чершафите им сека сутрин.

Хайде да та закарам у турския хамам да са порадваш на манафите по християнски...

Редактирано от agent OO6 на 28.01.20 18:53.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано28.01.20 21:24



Добре, ще се държим невъзпито и простажки , в тази иначе интелктуална тема.

То най-вече ъкъл трябва!

Нямам общо с никакви манафи и така нататък !
Относно вас ерген006 ->
Докъто гонихте там другите споменати народи из Светът, къде отиде акълът и "уж" високите ви вибрации и разбирания по темата ?
Когато всички се съюзят ще настане световен Мир. Да миналото не беше добро , но ние сме във фаза , която е определяща за нашето бъдеще и бъдещо развитие!
Така и да, третата световна може да е започнала на финансово ниво , но не е задължително да има летални изходи.
Това зависи от Световните лидери и организации.

Гледай Тези , които имат крила наистина(, а не като теб) да не ти се порадват Te на теб ;)

Така ПЪРВО нещата не работят по този начин снимаме ги гледаме и ?? какво стана , какво се промени в нашят живот и на нашата планета. - НИЩО - Нищо ли Защо ??
Защото и аз бях там на онава стъпало , като вас ерген006 , но трябва да се започне от някъде и затова! Сори , ама това е голяма част от истината.

Така ВТОРО след , като разберем ,че не трябва да ни помагат , защото ние сами трябва да стигнем до този извод ,че всичко на готово е , като атомни ракети дадени на бебета и на деца в сравнение с Тях , които си летят през галактики и даже и в различни измерения.

Така ТРЕТО една нация , една планета би дръпнала с огромна бързина в сравнение с воюваща такава.

Така ЧЕТВЪРТО искат да правят оръжия - да си стрелят и да си играят на войни , като вас ерген006 , докъто глобалното затопляне се засилва. - примерно има и други неща , но са доста. Когато хората имат висока вибрация те променят вижданията си и похватите си. Има достатъчно информация може да прочете.

Така ,че господинчо ерген006 си опичайте акъла. Дори да няма кой знае какво да променим , не е нужно да бъдем лимитирани духовно и от към знания.

Не съм тук , за да се занимавам с такива , като вас ерген006 !!!!!!!!!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от zizoUFO на 28.01.20 21:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от zizoUFO на 28.01.20 21:31.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано28.01.20 21:54



То ти като не можеш да си задоволил жената вибратори препоръчваш, глупак, Той Наполеон знае как. Сега стига си си играл на шифри и мифри, а казвай направо.

Ти можеш ли да кажеш защо Борис lll не прилича на Фердинанд, а Симеон ll не прилича на Борис lll. Симеон ll е типичен норвежец, а Борис lll е типичен индианец аймара, само че инките изобщо не приличат на тях.

?????????

Редактирано от agent OO6 на 28.01.20 21:50.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано28.01.20 22:12



ХАХАХАХАХааа , Кога не съм успял ?
Наполеон , аа онова момченце дето клало, като изтърван индианците .. Well нямам много добро мнение за него. Даже хич.
Не съм препоръчвал вибратори изобще!

Не , не мога да кажа , защо не приличат един на друг , но е възможно нещо да е добавено я ДНК , я да не са от истинските си бащи. Ами инките = Перу. Интересен въпрос. Много хора ми се чудят , защо не чета толкова много история, ами защото съм се фокусирал в бъдещето и се надявам да не живеем в циклична система. НО мога да кажа ,че нещата , които написах по- горе не съм ги измислил сам. Тоест значи съм стигнал до този извод. Що ? Еми щото съм се срещал със МНОГО специални хора , които са ми го казали . Не няма да споделя кои са те - определено.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано28.01.20 22:22



Добре за Наполеон съм се объркал с Колумб , както казах не съм историк .

Редактирано от zizoUFO на 28.01.20 22:19.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано28.01.20 22:45



Абсолютно съгласен. Имайте предвид , че и по-възрастни хора , който са набор под 75 също някои от тях имат способности. Което значи , че най-вероятно е закодирано в нашето ДНК. Тоест дори да има надграждане от към ДНК не значи ,че хората , които са по -големи са лимитирани.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано28.01.20 22:49



Имах предвид, че по-старите набори имат повече способности от нас, по-развити са физически и психически.Явно нас ни подготвят за някаква голяма промяна в бъдеще.Бавно и постепенно.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: Maria Antoaneta i Az]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано28.01.20 22:52



На клипа с изтребителите е правена щателна експертиза и е истински.Не се вижда добре дали има реактивни двигатели, но моето лично мнение е, че има антигравитационен реактор и се движи на нов физичен принцип.Не случайно преди няколко седмици Путин спомена за оръжия на нови физични принципи.Това той не трябваше да го казва.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано28.01.20 22:55





Ето това е темата с клипът с летящата чиния и двата изтребителя СУ-35.

Няма никакво съмнение, че твоите снимки са автентични.Даже на една от тях си снимал НЛО-сребристо топче каквото аз съм наблюдавал многократно над София.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано28.01.20 23:01



"Имах предвид, че по-старите набори имат повече способности от нас, по-развити са физически и психически.Явно нас ни подготвят за някаква голяма промяна в бъдеще.Бавно и постепенно.
"

Тук вече нямам идея , но значи да - хората с които се срещнах са по-големи от мен на години.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано28.01.20 23:10



"http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=ufo&Number=1954771425&page=0&view=collapsed&sb=5&part=5#Post1954773418

Ето това е темата с клипът с летящата чиния и двата изтребителя СУ-35.

Няма никакво съмнение, че твоите снимки са автентични.Даже на една от тях си снимал НЛО-сребристо топче каквото аз съм наблюдавал многократно над София."

Добре , ами значи дължа Ви извинение на "Maria Antoaneta i Az ()" и на "FlLERO99" и мисля , че със agent OO6 сме чисти вече.

Нищо аз по принцип съм отговорен за клиповете и симките , та , ако не е нещо както трябва и т.н. аз съм на линия. В смисъл каквото намеря го качвам , ако не е съобразно нормалните неща. Идеята е, аз съм отворен за критики на темата. Да кажем може някои ден да открия нещо , което не е НЛО и нормално ще се радвам на критика в посока "Пич тва е новия стелт" примерно :)



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано28.01.20 23:43



Мисля, че просто възпитанието е било по-добро и ценностите по-изчистени.
Сега има много замърсители в ефира - като почнеш през малоумните и постоянни реклами, филмите с насилие, негативните новини и т.н.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано28.01.20 23:52



Това е вярно, но подценяваш генетиката.Тя оказва основно влияние върху поведението в по-голяма степен отколкото външната среда.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано28.01.20 23:55



Мани го Агента, психиатър и лекарства трябват за него.

Това да засечеш и заснемеш секретен самолет е много по-голям успех отколкото НЛО и отгоре на всичко е по-важен успех който отгоре на всичко може да ти донесе и някаква сума пари.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано29.01.20 00:18



Добре де , извинявам се ,че постъпих твърдо и може би грубо.

Да може би да е така , но моята идея не са парите.
Идеята ми е - примерно аз нямам телевизор - умишлено. Нямам и фейсбук - изстрих си го сам.
В този момент не съжалявам и грам , за което.
Ами за съжеление нещата се въртят около едни монети и едни хартии - цяло руло. Пари - за мен е важно да има нещо за ядене и за техника тук - там. Парите не са ценности за мен.
Единствения проблем с парите е , когато има разлика в стандарта на живот. Научих се да се приспособявам бързо към промените , но най-важното е човек да е щастлив не си струва да продаваме себе си , за многото пари.
Имал съм много и съм нямал.
Те са средство :) Това е моето мнение.

Редактирано от zizoUFO на 29.01.20 00:25.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано29.01.20 00:49



Личи си разбираш добре инономиката.
То уж по икономика всеки го учи, но делата им не го показват, без мозъци са тука в Булгаристана, нищо не разбират, едно учат, но едно си знаят...



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано29.01.20 00:51



Не. Не питай старило, а питай патило.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано29.01.20 01:07



Ами , като изключим ,че имам и сертификат и по това, което не значи нищо = макро и микро икономика (оперативно счетоводство) не винаги съм се представял в добър икономически модел.
Виждам да... но нека не поставяме всички под общ знаменател.
Значи те знаят дискотеки , наркотици и разни такива общи модели на подръжание.
Но пак - не всички - има и нормални хора!
Аз спрях да ходя и там , защо спрях да ходя там , нали трябваше уж да взема "едната минка".
Ами не, благодя. Оставам Old school.
Да, тук съм съгласен. Не искам да търся жената на животът си там.
То никой не иска , ама не го знаят все още!
Нищо, живи и здрави да са!
Чеда на Богът са.
Аз не искам да съм съдник.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано29.01.20 01:10



Ония много специалните ДСта нещо много измреа и мрът, те ловджии и тайна полиция има...
Ти не се репчи много, само дето не прочистват лошия човешки материал наведнъж, постепенно да е по-неусетно и безболезнено.
Само не разбирам за кво си се заял с мене, кво ви преча, е примерно вземай звездолетите и си лети, не ти пречи да строиш комуната дето мечтаете. Аз срещу соца не съм, срещу националните предатели обаче съм.
Вие като изморите половината народ от глад къде ще правите с останалата една шъпа население комунистическа революция както си мечтаете и планирате, за това държите народа гладен и в мизерия мечтата си за революция. БСП си сменихте кожата но не и нрава, що не задържахте комуната навремето ми я сринахте сами за да я почнете отново с революции от начало не се научихте да неповтаряте сите си грешки от начало.



Редактирано от agent OO6 на 29.01.20 01:26.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано29.01.20 01:23



Мисля значи съм, а че съдиш по ника си неграмотен, ти знаеш ли примерно какво е драгун.
А че си се надрусал здравата с опиума на религията на сатанистите Илюминати ми стана ясно.

Редактирано от agent OO6 на 29.01.20 03:38.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано29.01.20 01:37



Аааа не приятелю.

Ти си на наша страна просто сега се отричаш.
Аз не се перча , няма защо да го правя.
Лошият човешки материал знам къде се намира.
Но пак няма смисъл . А и защо - ооо не, не се притеснявай за мен, аз имам много ТЕЖКИ пазители от страна на мой деди!
Лош материал това да не ти е едно време. Не си ли ВИДЯЛ на скоро , какво казват тия дебили "оо то пенсионерът може да живее с 150-200 лв , а на мен ми трябват 2000-3000 лв" - Нора Недкова - ето там са ви проблемите, а не аз приятелю.
Не съм се ял с теб , не помниш ли където каза ,че съм педал или от сорта. Е сори , ама не съм.
Така де, пак казвам не съм ви аз враг !
А, ами , ако имах звездолет щях да се махна от тук истина е !
Защо ? Еми щото никой не иска "тъпите ми съвети - почти".
Аз не държа никой гладен иска ми се да има за всеки храна и вода. И не съм от БСП , нито от Герб аз съм си самостятелен изрод.
А да и не съм предател , а на против!
Комуната е мой враг , а също мой приятел! Защо - Еми защото всеки заслужава 2 шанс - стига да не си убил невинни хора или деца!
Децата са нашето бъдеще и може да се каже ,че съм техен закрилник. Ако видя някои да пребива дете (невинно), значи е загазил сериозно!
Ще ... **** ** **** *** и така.
Хах техните грешки са си техни грешки , а не наши относно БСП.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано29.01.20 01:39



Пак си помисли!



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано29.01.20 02:42



Не лъжи предателю щот познавам те.
Аборти не им правя аз, но насила да пробутваш копелета не, що си не търсиш други пастроци на копелетата. Който си е правил копеле си го гледа, разводи и това е. А която си е дала от глупост оная работа пак сама да си гледа копелето. То има домове за изоставени деца и осиновители.
Не ви е срам копелета мръсни, все за Йосиф Сталин който винаги е прав мечтаете.
Христофорчо не си прогледнал още а с бела кръв не си че манталитета ти от бананова република.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано29.01.20 02:55



Ти преди малко се издаде че Наполеон не познаваш, драгуни е имал не само Наполеон, но и Русия, казаците, Полша, Англия и др. Хвърковатата чета на Бенковски са драгуни, е лаици.
Неграмотник си дъртак с 4 отделение и рабфаковец не си дори, те са повече учили.

Редактирано от agent OO6 на 29.01.20 02:51.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано29.01.20 03:33



Предател в случая е душоподател, ок слушам те приятелю.

Кои копелета, това да не е Game of Thrones стига bull shits :D
А да има още нещо относно това. Представи си ,че си на тяхното място.
Как ще се почустваш , ако си захвърлен ей тъй. Или при някои обстоятелства да кажем си ей така захвърлен. Нима хората , които ще се погрижат за теб, ще ги мразиш? Не разбира се , приятелю.
Познавам едно такова момиче already. Не е лошо това , а напротив добро дело е.
Добре де .. и аз съм против изневерите. Принципно , както казах децата. Защо споменах децата? Защото и те са Святи , като Господа когато са родени !!! От там вече започват своята история. Да , могат да станат и тоталки. Но Всеки в този свят има своята мисия.
Йосиф Сталин ? Приятелю, този тип хора макар , че убиват хиляди хора запазват своя суверенитет. Но аз не съм съгласен и с тях(Йосиф Сталин).
Били са принудени да ги свършат тия дяволии. - не ги оправдавам.

Копелета мръсни приятелю са тези , които взимат от нашият залък. И от залъка на оправданите.
А да и още нещо не се казвам Хростофорчо , макар ,че мисля ,че те усещам на къде биеш. А не, с червена кръв съм , като стана със синя ще се похваля.
Манталитета хах , манталитета ми е най-малкия проблем от световните проблеми. Моя манталитет може да взима крайни решения , но по - добре кардинални от колкото никакви !!!
Принципно ето това е с лека доза на дискриминация. Всъщност приятелю имай в предвид ,че като онези , които си гледат "работата" по - зле няма. И нека се връзомим да направим нещо по-добро от това , което гледаме в момента. Нали и вие това искате ?
Банановите републики може и да имат нечовеци. Нито една форма на живот не бива да бъде подценявана.
Щом сме тук значи има защо приятелю!
Нека бъде светлина - Намасте :)



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано29.01.20 03:50



Абе познавам го , ама не лично.
Кви драгуни бе хахахах тва да не е star craft brood war.
Ти си явно от хвърковатите. Аф ужас , нищо пак не е без хич.
Поне можеш да летиш.
Дъртак на 30 години. Брех тва ше да е от ДНК -то.
Дреме ми на *** кой какво е учил. Приятелю тука сме подбрани акули. Идеята ни е , ако можем да разкрием нещо повече от каквото хората знаят ! ! !
Ако ше бъдем пещерняци по-добре да се откажем и да пробваме след 2000 години :) ;)

Отърси се от миналото! Миналото не е твоето бъдеще! Народе ???
Нали така , да знам със съответните компромиси.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано29.01.20 13:35



Не си играй с думите, да даде Господ да си преплетеш езика. Аз на български ти говоря, не на руско-български, от будуще отивате у Буда, то като сте будали тъпи и глупави бъдещето си затривате и бъдещето на децата и внуците си.

Редактирано от agent OO6 на 29.01.20 13:38.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано01.02.20 00:41



Ха, ти си малоумник, не си завършил и средно, зомбиран геймър си, не знае кво са драгуни. Ми има история, търсачки, справочници и др. Това е лека кавалерия която се бие и спешена. Те изиграват главна роля в разгрома на турците и татарите.

Акули тука нема, нали ги знаеш акулите, изядоха ви с парцалите, то банки български нема, всичките ги взеха. Фалираха, па уж били фараони и пирамиди, остава само да ги мумифицираме и показваме на бъдещите поколения кви некадърници са били.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: zizoUFO]  
Автор Diana Yoana i Az ()
Публикувано01.02.20 06:42



Не виждам за какво трябва да се извиняваш, иначе да беше за клипа от другата тема.
Имаше едно предаване Биг Брадър и в него имаха нает специално психопат, който пише сценария и създава долни скандали от низки страсти, като по този начин вдига гледаемостта на предаването.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: Diana Yoana i Az]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано01.02.20 11:13



Здравейте , ами понеже не бях разбрал ,че става дума за друга тема.

Абсолютно съм съглсен. И аз съм се смял на отделни тъпотии на Биг Брадър , но аз не харесвам такива предавания , понеже там правят само глупости.
Аз имам едно свое разбиране/мнение , че такива предавания държът хората далеч от същността на животът. Така хората следят такива предавания и не научават нищо освен простотии.
По - глупавият народ се управлява по - лесно.
С времето виждам , че това се променя и много хора започват да не следят такива предавания , което е супер.



Тема Re: Кои са рептилиитенови [re: agent OO6]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано01.02.20 11:21



Това е последният ми отговор насочен към теб ! Не си прави труда , започвам да те игнорирам.
За драгуните си прав - прочетох.
Имам и висше образование и сертификати и не, не съм зомбиран просто се пошегувах , но то пък се оказа ,че има драгуни.

Няма нужда да си говорим повече.

Чао , по скоро - сбогом!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.