Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 18.05.24 
Култура и изкуство
   >> Телевизия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Да разлаем кучетата!  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано28.10.15 08:29



Конформизъм 3-3,50:

Вибрация от 3.00 до 3.50 – Душите в този диапазон са склонни към конформизъм, притежават стадно мислене, вярват във всичко, което им казват така наречените авторитети. Целият им живот е фокусиран върху оцеляването, размножаването и конкурирането за ресурси.
Оттук:



Когато лапате четива, от чието издаване някой прави пачки, като бонбони, пристрастявате се и се самонавивате, че написаното се отнася за вас, замисляте ли се по чия свирка играете?
И от къв зор?


Вие сте.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано28.10.15 09:43



Аз си казах мнението по въпроса там.







Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано28.10.15 10:06







Тема Дядо,нови [re: DyadOmraz]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.10.15 11:01



благодаря ти !

Добре се посмях.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: Lucky Eva]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано28.10.15 12:30



Какво поражда нуждата човек да се самоопределя чрез нечия чужда класация или класификация според тебе?



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано28.10.15 12:32



Е, как кво? Нуждата от качествена свирка. Скивай кво става в 40-50. Димо раздава свирки на поразия.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: DyadOmraz]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано28.10.15 13:06



питам сериозно



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано28.10.15 14:11



Че аз кво - да не би да се ебавам. Сериозно ти казвам, че в 40-50 си говорят за свирки и е много... интересно.

Ти правиш ли свирки? Всъщност то ясно, че правиш, ама добра ли си или само от ред да се мине.
Ей на - ннб-то прави свирки, обаче не ги била доизкусурила.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: DyadOmraz]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано28.10.15 15:10



Чудна живописна есен е навън, пиршество за очите!
Пък ти ме занимаваш с глупости.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано28.10.15 15:13



Есента си е есен. Вдругиден си отивам на Троян да садя дръвчета.

Но и свирките са си свирки и също носят радост на човека.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: DyadOmraz]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано28.10.15 16:19



на човека ми носят, ама ти какво хващаш от това?



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано28.10.15 18:14



Търсят себе си, понеже така е по-лесно да се класифицират къде са, защото иначе съвсем се объркват и затова използват някаква математическа скала. За собствена ориентация и прегледност, защото са свикнали да се сравняват по скала. Според мене е това.

Редактирано от Lucky Eva на 28.10.15 18:29.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: Lucky Eva]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано28.10.15 23:14



също като хороскопите. за да разбереш кой си, четеш какво някой е написал за Луна в Риби, например.



Пак по същата причина ли?



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано28.10.15 23:22



Отначало четеш, учиш, после започваш да усещаш прочетеното и да осмисляш усещанията си и да ги тълкуваш чрез разума си. След като знам какви са проявленията на луна в риби, сега вече тълкувам какво ми носи тя.

Луна в риби е много шашава, губи ти усещането за време, понякога все едно го няма и често ти дава преекспониране на текущи ситуации като сила на възприятие. Добре, че имам квадрат със слънцето, което ме прави малко по-логична, защото иначе ужас.

Имам си и асцендент в дева, който също цикли, та в комбина я вразумяват някакси.

Редактирано от Lucky Eva на 28.10.15 23:23.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: Lucky Eva]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано29.10.15 09:59



луна в риби нищо не ти носи - това е математическа точка, за която някой е съчинил трактати. пък друг някой измислил прецесията и доказал в трактати, че точката, именувана "луна в риби", всъщност е точка, именувана "луна в овен". с други характеристики на точката. отделно, всичките тези съчинения на непознати, дори умрели хора, имат толкова лично отношение към тебе, колкото амебата от локва в Салвадор. Авторите не те познават и не те припознават като такава и онакава. Просто фантазирали и писали. Ти пък търсиш себе си в хорските фантазми.

Защо?
това е акцентът в темата.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано29.10.15 17:28



Принципно, всяка теория се основава на сравнения, за да извлечем поука и да сработи нещо спрямо някаква отправна точка. Да кажем медицината - някакви данни се приемат за норма, отклоненията от тях са паталогия и следва лечение, за да се доближим отново до нормата. Математиката - търси се верния отговор на задачата, той или те са решенията, за да сработи нещо. Ако поставиш грешни - системата не работи. С нашите несъвършени мозъци непрекъснато сравняваме и си правим изводи на базата на сравнението. Не сме дорасли да видим цялото, затова ни трябват отправни точки.





Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: Lucky Eva]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано30.10.15 09:23



Не сме дорасли да видим цялото, затова ни трябват отправни точки.
Демек, не сте си направили труда да проходите и ви трябват патерици.

Гледам ти темата за напористия клиент оттатък и се дивя на радини вълнения и реакции в рутинна професионална ситуация. Ако "отправните ти точки" бяха читави, казус и тема нямаше да има. Каква полза да се оправдаваш с това:
Аз съм близнаци с луна в риби и асцендент дева, щом не си инвестирала в подготовка за справяне с малко по-нестандартни конфликти на интереси там, където си вадиш хляба? В оная тема дори не става дума за черезвичайни обстоятелства, само за възможни и доволно често срещани завръзки в работния процес.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано30.10.15 22:24



Просто е по-различно, този не е някакъв човек, с когото мога лесно да се разбера.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: Lucky Eva]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано31.10.15 09:21



този не е някакъв човек, с когото мога лесно да се разбера
Що? Като модел на поведение е често срещан и предвидим. Всеки, който е поизучил моделите, може да реши разбрано проблема.

Ти що не можеш, щом управляваш фирма?



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор Baldrian ()
Публикувано01.11.15 18:38



Не, не лапам като бонбонки...



Специално за астрологията, дълго време я отричах...Почти на шега отидох да ми направят хороскоп, записвайки си старателно...Идеята ми беше да оборя след време един човек, показвайки ми колко несъстоятелна е.
Оказа се година след това, че са се припокрили нещата- вкл. почти невероятно събитие, независещо от мен по никакъв начин...ама наистина по никакъв, за съжаление...
Тогава започнах да търся логиката...

Горе- долу така давам...

Духовното блондинство удължава физическото брюнество!
Ruja Karamfilova

Редактирано от Baldrian на 01.11.15 18:38.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: Baldrian]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано02.11.15 08:59



Няма невероятни събития. Затова пък, има манипулиране на събития чрез предварителни нагласи. Достатъчно е някой да ти подхвърли, че не е абсурдно да се омъжиш за Пенчо, да станеш танцьорка или да си счупиш крайник - и вече си програмирана да предизвикаш "невероятната" ситуация.



Тема Хм,нови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано02.11.15 15:08



по този начин ли си предизвика болестта ?





Тема Re: Хм,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано03.11.15 09:56



Докато ако си плувам по течението като че ли нещата се нареждат от самосебе си. Аз съм активна натура, но зодията зорлям ме натиска са дъм пасивна.
/цитат/



относно заболяването ми:
медицинското определение за него е: генна мутация с автоимунен отговор..

програмирано е да се прояви в определен момент, за да ми завиши духовните вибрации. онези с низшите вибрации няма как да ги схванат тези взаимовръзки в настоящото си прераждане. трябва им още учебна практика от порядъка на 10-15 живота.




Тема Продължавайнови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано03.11.15 10:37



в същия дух и ще ти се появи и друга мутация.





Тема Re: Продължавайнови [re: nbb]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано03.11.15 14:02



Късно е чадо, ДНК веригите вече са забъркани, сготвени и поднесени 88 дни преди раждането, таман преди да се всели душата.



Ний, вибриращите на 8-10, ги знаем тези неща, пък вий на 3-3,50 лапайте мухи и кълнете, в настоящия живот така ви е писано.




Тема Не ти е лесно,нови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.11.15 08:23



знам, но може и да се оправиш някой ден. Поне ти го пожелавам от сърце.





Тема Re: Не ти е лесно,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано04.11.15 08:38



Нищо не ми е разхвърляно или повредено, за да предизвиква такова пожелание.
Слава Богу, главният компютър ми е съвсем наред, антивирусните програми действат, радвам се на ефективна производителност.

От неприкрити заплахи към сърдечни пожелания... нещата при тебе никак не отиват на добре.



Тема Хе-хе,нови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.11.15 09:23



а защо тогава все си неразбрана и получаваш бан след бан ?





Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано04.11.15 10:41



Това е всичко по темата ти!
В мнението ми каквото има - всичкото го има.
Ако в мнението ми го няма-то никъде го няма.



Вадя от архива:
"В “реален” разговор духовния ми Учител направи много интересно определение за нашите клубове: че в клубовете ние често изказваме категорично собствено мнение на което много държим, а същото това мнение сме формирали от чуждите мнения, които често подминаваме с пренебрежение ??? "

"Направи ми впечатление, че времето необходимо за концентрация и медитация в Тибет е много кратко и лесно осъществима за разлика от тук. "

"Аз говоря за нещо крайно различно, което може да бъде обективно изследвано. Експериментаторът ще иска да работи по начин, който ще доведе до значителни резултати, може би не всеки път, но достатъчно често, за утвърждаване на доказателството, за негово собствено удовлетворение. "

"Все още съществува вероятност в нашето “общество”, ако вашите изследвания и интереси станат общоизвестни, то вие да си навлечете риска да бъдете обявени за смахнати, шантави или да бъдете отритнати. Вместо това винаги нещо крайно съществено ще ви липсва, ако не продължите да изследвате, проучвате и експериментирате. Ще имате силно чувство, че сте останали вън от нещата, от затваряне на източника, който е от голямо значение за живота. "

"Въпреки, че обонянието и вкусът отсъстват при мен “там”. Същото е и при другите физически сетива. Първоначално вярваш, че чуваш хора, които ти “говорят”. Прибързано е защото нямам “ухо”, което да получи сетивно познание. Казано по друг начин, получил съм бележка /мисълта/ и съзнанието ми я привежда в разбираеми думи. Най интересното е, че никои от тези способности не работят автоматично. Изглежда те могат да бъдат “включвани” и “изключвани” по желание.

По въпроса за доказателствените данни и само ориентацията, изглежда, че съзнанието действа в строга зависимост с неоформената мисловна команда ”РАЗПОЗНАЙ”, без никакви изменения или двумислия. Ето защо когато се случи непозната или очевидно невъзможна ситуация, място, личност или предмет, съзнанието по- скоро дава някакъв отговор, отколкото въобще да не отговаря.
Отговорът приема форма на осмисляне, ако така може да се нарече, или по - общо – извършва се търсене на стари спомени или преживявания, за да се предизвика точна идентификация. Мозъкът сравнява ситуацията, при която обектът или действието се възприемат, с минал личен спомен или преживяване. Ако няма нищо, което точно да съвпада с наблюдаваните данни, съзнанието неизменно съобщава най-сходния спомен и твърди: “Това е обектът или действието, което виждате” Само след критични анализи се получава някакво подобие с това, което в действително е било усетено... "

"Предположение ми от вяра, подхранвана от въображението ми и опитността която описвам, говори, че живота който тук живеем и индивидуалните ни случки - радости, страдания, е едно велико училище за създаване на наши качества необходими и подготвящи ни за второто и другите състояния на съзнанието зависещи от придобитите ни тук /на Земята/ способности? Велико и даващо обяснение на всички въпроси предположение!
Моите заключения обаче би трябвало да се сравнят с вашите и други тълкувания с различна експериментална класификация.
Цялостната картина може би ще стане по-ясна с помощта на такива допълнителни съобщения.
Всички ние сме готови за други възприятия. Можем с разбиране да приемем перспективата за това, което бихме се опитали да направим в настоящето. Не следва да се твърди, че ние сами можем да внесем в земната действителност тази переспектива. Познанието ни е една малка част от цялото, което може да се появи прибавено и подържано от много, много други малки частици, точно както и ти. Независимо от това с усилието ти в настоящия момент ти можеш да завършиш своя дял и да се върнеш у дома. И не само да се върнеш, но и да споделиш плодовете на онова, което предлагаш, когато тези плодове узреят. Да споделиш вече като наблюдател - не като участник!
Има твърде много за преоценка, което е извън обсега на съзнателното персонално преживяване. "

"Те:
“ Вашият и нашия живот е игра. Емоцията е онова, което прави играта да изглежда толкова бурна, но тя е играта, само играта, в която всички останали игри се играят. Останалите захранват с резултат голямата игра под формата на емоционална енергия. Докато се образоваме, голямата игра контролира и усъвършенства тази емоционална енергия до нейното най - ефектно състояние, което мъгливо е наречено от нас хората любов. Колкото повече печелим в резултата, толкова повече удоволствие получаваме. Болшинството от нас тук, където сте сега, харчим енергията си, за да помагаме на други хора, както и когато можем, за да подобрим резултата, техния резултат. И по този начин се получава повече удоволствие.
Ние не сме Някой, както го наричаш, нито пък сме от Някъде, както мислиш. Също не сме и пазачите на Земната градина, нито пък градинарите. Нито събираме, нито пренасяме усъвършенстваната човешка любов /произведена от вас/ енергия където и да е, когато и да е. Ние не се вместваме в нито една част в напрегнатия човешки учебен процес. Въпреки, че наблюдаваме неговото създаване и растеж от началото му. Ние наистина взимаме участие, когато е необходимо, без да прекъсваме последователността на обучението. Нужда има когато се получи блокаж в потока. Това участие служи изключително на една нужда, жизнено нужна за нас. Някъде – това не е раят от вашата история. То бе създадено, както и всички останали системи.
Създател ли е този, който сам е бил създаден? Всеки от вас носи малко информация, както вие му казвате, за Някой, който ви е създал. Чрез вярата за Някой – създателя ви, вие носите възприятие за създателя, който е създал Някой.
Ние сме създадени точно така както и вие. Нещо повече, важно е това, което сте придобили чрез собственото си възприятие. Във вашето собствено – как му викате? – време, ще намерите причината за това.”

"“Благословени са тези, които ме търсят. Докато ме търсят, дългият период на забравата е вече към своя край. Те започват да разбират кои наистина са – жива част от мен, манифестиращи живот и излъчващи любов.
Вие бяхте забравили да ме търсите. По – слабо взиране в моето самообладание, малко доверие. Има неизброимо множество, което живее в очакване на моето появяване. Истината е, че никога не съм напускал.
Позволете на онзи, които има уши да чуе. Нека чуе сега.
Търсите ме сред своята слепота. Гледате над мен, без да ме познаете. Будни, погледнете истината за моето съществуване между вас.
Аз съм земетресението, вятърът и огънят.
Аз съм кроткия слаб глас, пронизващ оглушителната глъчка.
Аз съм светът извън всяко познание.
Аз съм светлината, която води цялото човечество към Отеца.
Не се отчайвайте, никога няма да ви напусна, да се отрека от вас, нито пък вие можете да се отречете от мен, защото ние сме едно.
Нека бъде извървян старият път. Той трябва да умре и прахът му да бъде разпръснат по четирите краища на Земята. Новото вече се появява, но вие трябва да промените перспективата си. Не ме търсете в човешки образ. Не сега е времето. Но ме търсете в живота, който ви говори във всекидневната ви дейност. Търсили сте ме погрешно.
Аз не зачитам логиката и съм извън вашите представи.
Живея и се движа и съществувам във всичко, което е наоколо. Търсили сте ме неправилно.
Изражението ми може да се види на лицето на всяко създание на моя Отец. Погледни към брата си и виж моето лице.
Наведете се над спокоен басейн. Не се заблуждавайте. Образът, чието отражение виждате е моя собствен.
Сега не виждате ли истината?
Научете за мен. Вземете в ръце едно листо, камък, капка вода и знайте, че не съществува нещо, което да не ме съдържа.
Не сте ли знаели, че аз съм вечния живот, и затова не познавате нито миналото нито бъдещето? Съществува само настоящето. Живейте сегашното заедно с мен.
Стоя в светлината, както и вие стоите в светлината. Но вие не знаете за вашата светлина. Тук съм, за да ви покажа, че вашата и моята светлина е едно и също нещо. След като прозрете, че тази божествена светлина е част от всичко, едва тогава ще разберете, че аз наистина съм по – близо, отколкото са вашите ръце и крака. В това разбиране, в това познание ние сме едно цяло.
Живейте в истината. Бъдете истина. Живейте в красота. Станете артисти в живота.
Живейте в мен и ме оставете да ви изразявам.
Аз живея в цялото пространство и извън него, през цялото време и без време.
След като се промените и станете част от моята реалност, цялата мощ се връща във вас. Това е силата, която ви прави едно цяло с останалия свят. Това е силата, която ще ви освободи.
Чада мои, живейте в мен. “ "

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Хе-хе,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано04.11.15 12:42



бъркаш. получавам бан след бан, защото съм твърде добре разбрана, а това е неизгодно за раздавача на банове.

сега вдяваш ли защо си ми толкова прозрачна, фалшива и предвидима?
на всичките ти многословни хвалби колко си била дОбра в работата с хора и грижата за колектив, да зададеш толкова повърхностен въпрос си е чиста неспособност да се прояви наблюдателност, изследване на взаимоотношения, мотиви и реакции. Демек, задължителни умения за общуване в група и особено, работа с група. ако ги притежаваше, щеше да знаеш правилния отговор.

а ако провокираш толкова елементарно единствено с цел да клъвнеш, а не от любознателност, то въпросът ти идеално разкрива немощна злобица и дребнава отмъстителност - все симптоми на недоразвит конформистки ум с ниски вибрации.





Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано04.11.15 13:39



Благодарско за включването. Не знам кой им е авторът на цитираните словесни шевици и дантелени бродерии, но не помъдрях, след като ги прочетох. Много показност, много нещо.

Вашият и нашия живот е игра. Емоцията е онова, което прави играта да изглежда толкова бурна, но тя е играта, само играта, в която всички останали игри се играят. Останалите захранват с резултат голямата игра под формата на емоционална енергия. Докато се образоваме, голямата игра контролира и усъвършенства тази емоционална енергия до нейното най - ефектно състояние, което мъгливо е наречено от нас хората любов. Колкото повече печелим в резултата, толкова повече удоволствие получаваме. Болшинството от нас тук, където сте сега, харчим енергията си, за да помагаме на други хора, както и когато можем, за да подобрим резултата, техния резултат. И по този начин се получава повече удоволствие.

Намирисва ми на Ошо с примеси.





Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: PYTnik]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано04.11.15 15:12



Путник,

Като видях колко много си написал и се сетих нещо много простичко и кратичко.

Ебе ми се нещо младичко, ама ме е страх от жената (моята) и сега хем страдам, щот ми се ебе, хем ме е срам, щото ме е страх, хем ме яд, че ме е срам.

Некъде в твойте тефтери не пише ли нещо по въпроса.

ПП Аз и ннб-ъто бих ебнал, ако беше малко по-близо и доста по-млада.



Тема Хе-хе,нови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.11.15 16:33



продължавай в същия дух и бери плодовете.





Тема Хе-хе,нови [re: DyadOmraz]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.11.15 16:36



не си познал. Ето

прочети защо няма шанс да те огрее, дори и да бях по-млада. Нищо лично, харесвам те като човек, но секс не правя с кого да е.



Тема ПЪТник,нови [re: PYTnik]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.11.15 16:39



благодаря ти за този материал. Потвърди личните ми усещания за нещата.





Тема Re: Хе-хе,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано04.11.15 18:33



пак заповядай.
възпитателното сритване по четирибуквието е безплатно.





Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано04.11.15 19:51



Не знам кой им е авторът на цитираните словесни шевици и дантелени бродерии, но не помъдрях, след като ги прочетох.
И аз не помъдрях като ги цитирах, Защото, ако не знаеш:
Информацията - това е само описание.

"Всяка дума може да носи всякакъв смисъл. Развитието на слога не води до развитие на разбирането. Сложността на разбирането е скрита в теснотата на възприятията, няма ограничения в достигането на каквото и да било, има ограничения във възприемането му.

Ползвай се от промеждутъчната информация във формите.
Твоят живот е само намек на перспектива.

Всички имат един път - развитие. Не принадлежи на света, пораждай го. Несъответствието ни убива. Всяка дума, казана в съответствие, е истина, а действието е мъдрост. Ти трябва да чувстваш, без да вземаш под внимание мислите. Опирай се само на опита на усещанията. Във всяко нещо най-трудни са дреболиите, защото те са най-уязвими. Трупай опит в дреболиите. Цялата философия на света е изразена в ежедневието. Запомни, във вечността ще ти трябва само чистотата, обаче нея ти можеш да вземеш само оттук. Предизвиквайки огън върху себе си, ти или ще си сгрееш ръцете, или ще изгориш като боклук. Хората искат да живеят от незнание, те повече нищо не умеят, даже това. "

Не е от Ошо, но и от Ошо да е това не променя смисъла на цитираната информация!

"Много показност, много нещо. "
Благодаря за мнението, бих искал да прочета същото от теб, но без тази много показност.
Сигурен съм че ще изглежда прекрасно.

Аз не го мога, до тук са силите ми!
Поздрави за темата!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано04.11.15 20:10



Благодаря за мнението, бих искал да прочета същото от теб, но без тази много показност.
Сигурен съм че ще изглежда прекрасно.


Няма как да е същото по съдържание. Аз съм почитател на изучаващия разум и практичното съзерцание.
Многословието ми пречи на творческия процес.





Тема Re: Хе-хе,нови [re: nbb]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано04.11.15 20:44



Права си с една поправка. ТЕБ няма да те огрее. Аз ти говоря за ебане, ти ми четеш цели книги. Още на първия ред ми падна. Сега трябва да карам Ружа ли беше, Хубавка ли, да ми прави свирки да се оправя.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано04.11.15 21:18



" Аз съм почитател на изучаващия разум и практичното съзерцание.
Многословието ми пречи на творческия процес. "


Не си забравила, че сме във форум?

Как ли тук би изглеждало едно мнение препълнено със съзерцание?

Иначе си права многословието пречи на съзерцанието.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано04.11.15 22:45



Как ли тук би изглеждало едно мнение препълнено със съзерцание?
Лаконично.

Старо езеро.

Жабешки скок —

пльок!






Тема Re: Хе-хе,нови [re: DyadOmraz]  
Автор Osmodeus (минаващ)
Публикувано04.11.15 23:39



Сладък деди





Тема Re: Хе-хе,нови [re: Osmodeus]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано05.11.15 07:23



Сладък я. А най-сладка му е захарната пръчица.





Тема Re: Хе-хе,нови [re: DyadOmraz]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано05.11.15 08:33



Альоуууу, ексхибиционистът-ветеран с белия шлифер!
Най-учтиво ще Ва замоля да си предлагате захарната пръчица в друга тема.
Тая е за духовно алтернативни, не за полово немощни.





Тема Re: Хе-хе,нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано05.11.15 10:28



Ми аз съм си баш за тука. Търся алтернативни мераклийки да ме обслужат духовно. Ти няма ли да се навиеш?



Тема Re: Хе-хе,нови [re: DyadOmraz]  
Автор Osmodeus (минаващ)
Публикувано05.11.15 11:22



...оооо, а тя може би е вълшебна

, не само захарна...



Тема Re: Хе-хе,нови [re: Osmodeus]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано05.11.15 11:46



Вълшебна е разбира се. Създава човечета.



Тема Re: Хе-хе,нови [re: DyadOmraz]  
Автор Osmodeus (минаващ)
Публикувано05.11.15 11:53



... мда... чувала съм, че и други имат такива, но не могат да правят вълшебства с тях...



Тема Re: Хе-хе,нови [re: DyadOmraz]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано05.11.15 12:22



Онлайн духови услуги нали знаеш коя предлага и къде да я намериш?


Аз съм материалистка - око да види, ръка да пипне. Пъ ку беше ачик загорял и неалтернативно потентен, досега да ми беше задръстил бележките от кандърми.

Къш сега, че ми плашиш рибата, ща у алтернативния сексманиак!




Тема Re: Хе-хе,нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано05.11.15 14:24



То па една риба. Цаца!



Тема Re: Хе-хе,нови [re: DyadOmraz]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано05.11.15 18:01



Цаца, ама риба!



Тема Re: Хе-хе,нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано05.11.15 20:53



Сбърках. Дори и цаца няма в темата. Аз май съм единствената медуза тук. Ако си падаш по медузи - насреща съм.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано05.11.15 21:16



Спамиш в мненията си!
Иначе съм привърженик на хумора!
Съзерцанието ни не струва пет пари, ако не сме устроили личният си живот в нормалните граници.
А "нормални граници" нищо не означава като текст!

Не е лично, принципно говоря.
За теб нищо не зная.
И е по- добре!
Дава ни свобода на мненията.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано05.11.15 23:11



Баш ти да търсиш кусур на хората за спам, е виц на годината.



Съзерцанието ни не струва пет пари, ако не сме устроили личният си живот в нормалните граници.

Зависи как го разбираш, пустото му съзерцание.
(същ.) съзерцаване, наблюдение, бдение, разглеждане, внимание, взиране, вторачване, преглед, изучаване
(същ.) мечтание, умозрение


Избери си синоним.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано06.11.15 14:04



"Избери си синоним."
Избрал съм си отдавна, но не такова като твоето.
Прецени приликите разликите и дай мнение?

Интелигентния измежду хората вижда бездействие в действието и действие в бездействието и се намира в трансцедентална позиция, въпреки че е зает с различни дейности.
..и се намира винаги в съзерцание въпреки че е зает с различни дейности!
Не ти казвам нищо ново , което ти не знаеш, само по темата съм...

"Гласът на Безмълвието

Ако ти кажат,че можеш да достигнеш равновесие и освобождение само като възненавидиш майка си, като пренебрегнеш сина си, като се отречеш от баща си, като се откажеш от състрадание към хората и зверовете - отвърни им, че е лъжлив техния език! Ако вземат да те учат, че греха произлиза от дейността, а блаженството от бездействието отвърни им, че се заблуждават. Не вярвай, че пребиваването в тъмни лесове, в гордо уединение и далеч от хората, не вярвай, че храненето с листа и корени и утоляването на жаждата със сняг от планинските върхове - не вярвай, че това ще те доведе до окончателно Освобождение!


Ако душата, къпеща се в слънчевото сияние на твоя живот, ти се усмихва, ако тя пее вътре в своята обвивка от плът и материя; ако тя ридае в своята крепост, съградена от илюзии; ако твоята душа се сили да скъса сребърната нишка, която я свързва с Учителя" - знай, ученико, твоята душа е прах.
Ако разцъфващата твоя душа' се вслушва в тревогите на този свят; ако тя откликва на гърмящия глас на Великата Илюзия; ако уплашена от горещите сълзи на страданието или оглушена от воплите на скръбта, тя отстъпи ~ подобно плашлива костенурка - под щита на своята личност, узнай: твоята душа е за своя безмълвен Бог недостоен ковчег.

Когато, израснала, твоята душа излезе от сигурното си убежище и като се измъкне из ковчега, който я закрива, протегне своята сребърна нишка и се устреми напред; ако, съзнала своето отражение върху вълните на пространството, тя прошепне: „Това съм аз", узнай: твоята душа е уловена в паяжината на измамата.

Тази земя, ученико, е Чертог на скръбта, където по пътя на тежките изпитания са заложени примки, за да заловят твоя Аз с измами, името на които е „Велика Ерес"' Тази земя, о, ученико несведущ, е само печално преддверие, което води в сумрак, зад който се разстила долината на светлината.
Светлината, която никакви бури не угасят, която гори без фитил и без елей…"

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Редактирано от PYTnik на 06.11.15 14:05.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано06.11.15 18:59



Какво е "трансцедентална позиция", ама на български език, плз?

А това - "Гласът на Безмълвието" - е художествена литература.

Между какво трябваше да преценя прилики и разлики?



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано07.11.15 12:09



"трансцедентална позиция" според моите разбирания е каквото и да вършиш да мислиш само за Твореца.
Творецът, според мен е онова свързващо звено, което се намира във всеки и във всичко!
Да, понятията за думите трябва да ги уточним, ако искаме да се разбираме какво точно казваме!

"А това - "Гласът на Безмълвието" - е художествена литература. "
Не, не е! Блаватска не е писателка на художествена литеретура.
Животът и е много интересен и тя е била освен с талант, но и много по упорите в търсенията си от нас двамата.
Тя е от редките автори на такава литература която, е с разширено виждане, а не концентрирана върху една религия... тя е била на различни места, като започнеш от Индия Тибет, та и многобройни пустинни племена-сравнявала е религиите, 4 години е липсвала от света..и чрез нея други същества са писали информация до нас...



Аз зная как човек е нещо като клавиатура и чрез него много същества могат да гледат, и говорят..и още много неща могат...това Блаватска го е изживяла

Ако ти минава през ум, че се концентрирам върху единствена някаква религия, то правиш грешка.. използвах Блаватска, за да изразя мнение, но аз мога същото да го изразя и чрез Библията, към която и Блаватска има особенно мнение...

Накрая аз мисля, че и аз и ти имаме много по-голям шанс да възприемаме, отколкото Блаватска...имам предвид че ни се дава наготово, и че не сме пристрастени към конкретно възприемане...

За какво говорим?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано07.11.15 12:24



Щото за какви души говорим, щом не знаем какво представлява душата, къде се намира, как се усеща и какво и е предназначението, устройството и действията и??????????
Иначе за "душите" можем да си говорим до края на живота, абсолютно без никакъв смисъл??
Ако ще говорим единствено заради говоренето и това го мога!
"Моята душа е минус 10000"?????

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано07.11.15 13:54



Не, не е! Блаватска не е писателка на художествена литеретура.
Напротив. Забъркала е гювеч от източни религии и православие. и чрез нея други същества са писали информация до нас... Ахъм. В Азия и в онези времена дори в Европа, дрогирането за нищо са го нямали. Ще се изненадаш що философии, прозрения и класически произведения са продукт на наркотично въздействие.
аз мога същото да го изразя и чрез Библията, към която и Блаватска има особенно мнение...
Пък аз имам особено мнение за Блаватска. И още по-особено за всички религии, течения, разклонения, религиозно-философски учения и култове. Изброените са богат източник на информация за човешката история. Но не съм съгласна, че някой може да изрази собствено мнение, цитирайки свещени текстове или чужд авторски труд, ако не принадлежи, не практикува и не живее изцяло съгласно принципите на конкретна религия/философия. Блаватска, колкото и да ми е тюрлюгювеч, може, защото изразява метаморфозите на собственото си съзнание в резултат от лични изживявания.
Нали за това пуснах темата - заради пристрастията на определени пишещи /и в реала е много разпространен този навик/ да се самоопределят чрез чужди умотворения.

Накрая аз мисля, че и аз и ти имаме много по-голям шанс да възприемаме, отколкото Блаватска...имам предвид че ни се дава наготово
Нищо не се дава наготово, освен купища безплатна информация в нета. Но тя си остава информация за изучаване, не инструмент, който да си заплюеш за свой и да си го ползваш, гаче ли сам си го изобретил.





Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано07.11.15 14:08



Щото за какви души говорим

Аз не говоря за "души", този лош навик да душ-осват и да дух-овничат го практикуват други. Християнското понятие за "душа" и "дух" не ми е непознато, но в дира има малък брой потребители, които са добре подготвени богословски и ползват тези дефиниции уместно. Между другото, извън християнските клубове знаещите, ако изобщо пишат, не ги развяват за добър ден.





Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано07.11.15 19:56



"Християнското понятие за "душа" и "дух" не ми е непознато, но в дира има малък брой потребители, които са добре подготвени богословски и ползват тези дефиниции уместно. "

Съзерцавай върху изречението си!
Що за приумица е Човек да си въобразява че е в състояние с дефиниции да богослови Бог!
От знанието си ли, от възвишеното си устройство ли сме в състояние да тълкуваме, с дефиниции да благословим Бог????
А ти от какво благословиш Бог?

Ако си съзерцавала то с какво си го правила, че си съзерцала, че можеш с дефиниции да благославяш Бог!

Така става то, че слепец слепеца води и двама в яма падат!
Темата се превърна в съзерцаването на безсърдечния и неговата упорита увереност в съзерцанието си.

Себе познанието е път към Знанието!

"Между другото, извън християнските клубове знаещите, ако изобщо пишат, не ги развяват за добър ден"

Истинските знаещи знаят че не знаят, и нямат нищо за размахване.
Други сте тези с големите размахвания.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано08.11.15 00:32



Много отрано си се натряскал и въртиш плочата като оня, неадекватния оро.

рязко изгубих интерес



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.11.15 11:05



Горкият Fhiipp Plein, докато открие първият си бутик в Бг., хората си износиха дрехите!



Хубаво нещо е дискусията, ала безмълвието я засенчва...ако ще и на литератур да е това мнение!

Нормално е да губиш интерес, аз не пиша за да те задоволявам.
Не се притеснявай, потърси и ще намериш мястото си.
Беше ми приятно!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Дзен поговорканови [re: PYTnik]  
Автор nbb (весела)
Публикувано08.11.15 11:23



Отначало не знаеш, че не знаеш, което представлява невежество; след това знаеш, че не знаеш, което представлява смирение; след това не знаеш, че знаеш, което означава, че си спящ; след това знаеш, че знаеш, което представлява просветление.
Къде сме ние ?





Тема Re: Дзен поговорканови [re: nbb]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.11.15 11:25



Алиса: Как може да победиш, ако си загубил всякаква надежда?
Лудият шапкар: Първо губиш всякаква надежда, а после всичко се нарежда по най-добрия начин.
Алиса: Но нали надеждата умира последна...
Лудият шапкар: Ха-ха-ха, избягай от оковите на собствените си шаблони! Мислиш, че извън пределите на надеждата има само развалини? Всъщност само ако се лишиш от последната си надежда, ще можеш да станеш истински свободна. Нищо няма да те държи повече, ще ти е все едно и най-сетне ще получиш възможност да си съсредоточиш мислите върху това, което трябва да правиш, а не върху това какво ще стане сега. Затова, когато умира надеждата знай – всичко едва сега започва и постъпи по друг начин.
Алиса: Да постъпя по друг начин по отношение на кое?
Лудият шапкар: Няма значение. По отношение на каквото и да било...към себе си например. Надеждата е следствие от навика - смъртоносна инерция да запазиш старото.
"Алиса в страната на чудесата", Луис Карол

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Благодаря !нови [re: PYTnik]  
Автор nbb (весела)
Публикувано08.11.15 11:50



Подсети ме да я погледна с нови очи.

Всеки път ми се струва, че за първи път чета книгите независимо колко пъти съм ги чела преди това.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано08.11.15 13:12



Нормално е да губиш интерес, аз не пиша за да те задоволявам.

Известно ми е. Всички словесни ексхибиционисти сте така.



Тема Re: Дзен поговорканови [re: nbb]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано08.11.15 13:15



Къде сме ние ?

Ти си тук:
Отначало не знаеш, че не знаеш, което представлява невежество



Тема За меннови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано08.11.15 19:26



е ясно, а ти къде си ?





Тема Re: За меннови [re: nbb]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.11.15 21:05



Тя е доста по- напред, тя знае какво ние не знаем.
Знае, че всичко което е неразбираемо за нея е писано от надрусан алкохолик или някой луд!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Редактирано от PYTnik на 08.11.15 21:17.



Тема Re: За меннови [re: nbb]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано08.11.15 23:31



по-нагоре в класацията





Тема Re: За меннови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано08.11.15 23:37



Знае, че всичко което е неразбираемо за нея е писано от надрусан алкохолик или някой луд!

Ааааа, не всичко. Квантовите физици не са дрогирани или луди, сакън!
Останалите си плачат за лечение, разбира се.





Тема Бре, ще пукна от потрес!нови [re: alisalisa]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано09.11.15 09:29



и няма начин да не се изприкажа по повода.

Попаднах, начи, благодарение на хабибито, на следния пълен абсурд. В Дира:



Българската православна църква почита днес паметта на Свети Архангел Михаил. Църковният празник е наричан от народа Архангеловден.

Денят на Свети Архангел Михаил - военачалник на цялото небесно войнство от ангели и архангели, е вторият по значимост след Димитровден есенен празник на Българската православна църква. Светецът символизира тържеството на доброто, светлината и справедливостта. В църковната иконография е изобразен с копие в ръка, тъпчещ с краката си дявола.


Ся. Не знам кой неподписал се малоумник е сътворил тази чекия - очеизвадно бъкел не разбира, писал на час и на лев за заплата. Дори не си направил труда мааалко да попроучи материята, за която сътворил новина за стинки.

Дотук добре. Продаваме сушено кравешко лайно като мумия на извънземно, пък който се върже. Невероятно, но факт - вързват се! И парцалът се продава и рекламира.

Наистина умът ми не го побира това явление. Толкова духовен мистицизъм и окултизъм просто не съм в състояние да понеса.



Тема Хи-хи,нови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано09.11.15 14:28



значи отново успях да те разлая ?





Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано09.11.15 14:39



Аз пък викам да разлаем хуйчетата.



Тема Re: Дзен поговорканови [re: PYTnik]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано09.11.15 14:44



Значи аз съм МНОГО УМЕН!!!

Никога не съм чел "Алиса...". Гледал съм част от едно от филмчетата с такова заглавие, но помня единствено "OOOOOOFFF WITH HER HEAD!!!!!".

А този цитат съм го извадил преди няколко години от собствената си глава, ум, опит и просветление едно към едно.

"Всъщност само ако се лишиш от последната си надежда, ще можеш да станеш истински свободна. Нищо няма да те държи повече, ще ти е все едно и най-сетне ще получиш възможност да си съсредоточиш мислите върху това, което трябва да правиш, а не върху това какво ще стане сега."

Мой доволен"





Тема Re: Дзен поговорканови [re: DyadOmraz]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано09.11.15 20:21



"Всъщност само ако се лишиш от последната си надежда, ще можеш да станеш истински свободна."

Наистина мъдро.





Тема Re: Дзен поговорканови [re: Lucky Eva]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано09.11.15 21:10



Ето това, което бях написал аз:

Надеждата
18 август 2011
„Надеждата крепи човека”. Едва ли има някой, който сериозно или на шега, да не е изричал това клише.
„А дали е така?” – ще попитам като Васко Кеца навремето. Не мисля.
Надеждата е онази кофа ледена вода, която съживява припадналия от болка нещастник, за да продължи да усеща мъченията.
Тя е тази, която не го оставя да стане от ролетката на живота, когато всички шансове са отдавна изгубени.
Пак тя го възпира да тръгне по нова пътека, когато напълно се е изгубил в джунглата на живота.
Надеждата е плаващият пясък, който с всеки опит за измъкване ни поглъща все по-дълбоко и по-дълбоко.
Оставете Надеждата, тази Фата Моргана в житейската пустиня!
Прегърнете Примирението.
То е, което ще спре болката завинаги.
То ще ви помогне да преглътнете поражението и да потърсите нов път.
То ще ви даде търпение спокойно да дочакате края на представлението, много след като то вече е престанало да ви интересува.



Тема Re: Бре, ще пукна от потрес!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано09.11.15 21:45



Тъкмо това си мислех за теб...как голям потенциал като твоя се насочва към дребнавите неща???????

Как ти, с това което притежаваш, до сега не си разбрала, че всичко свято докоснато от Човека се превръща в лайна!
"Българската православна църква"???????

И какво? Откри топлата вода ли???????

Пък и какво знаеш ти за цялото небесно войнство от ангели и архангели, та и ги наплю заедно с "Българската православна църква....

Исках да ти кажа, че това което забелязвам е мобилизиране на целият ти интелектуален потенциал към оплюване на всичко и всеки различен от твоите ограничени представи...

Сега се чудя като каза, че си знаеща, дали си вярваш че наистина си знаеща и от това го вършиш?

Ако е така, това е голяма простотия, честно...

Да беше мъж щях да зная, ама ти жена...ибъ ли му мамата какво ти става!!!!

Може би пък въпреки интелектуалният ти потенциал, да те тормози ешерихия коли...де да знам от какво е твоето



Нарочно, това е по яко от алкохолик, надявам се да ти хареса такъв стил на диалог!!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Дзен поговорканови [re: DyadOmraz]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано09.11.15 22:08



За да си свободен не трябва нито да се примиряваш, нито да се надяваш. Просто трябва да си свободен от тези зависимости. Примирението е безволие, но то се подчинява на това, че не искаш да налагаш волята си, за да постигнеш нещо, а не че се чувстваш свободен, точно напротив, тягостно ти е от безволието, но нямаш сили или не искаш да предприемеш нещо.



Тема Re: Дзен поговорканови [re: Lucky Eva]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано09.11.15 22:17



Не съм съгласен, но това няма значение.

Преди време стигнах до извода, че в основата на всички големи злини стои алчността. Почувствах някаква гордост, че съм стигнал до това прозрение. После прочетох същото като прозрение на Лао Дзъ от преди 2500 години.

После беше това с надеждата.

А съвсем наскоро открих, че Шекспир е написал вместо мен своя сонет 66.

Тъжно е. Столетия и хилядолетия разни хора стигат до едни и същи изводи и фактът, че това се случва означава само, че човечеството за тези стотици или хиляди години не е мръднало и на стъпка в нравственото си развитие.



Тема Re: Дзен поговорканови [re: DyadOmraz]  
Автор Osmodeus (минаващ)
Публикувано09.11.15 22:33



... е, аз отдавнна знам, че след Шекспир никой не е написал нищо ново .... и... спрях да правя опити...

после се отдадох на четене, което ми доказа само, че отговорите на всички въпроси ги има в неговите писания... и така разочарована от творческата безсилна импотентност на човечеството се отдадох на просто съзерцание и екологично равновесна консумация... ако ме питаш дали съм добре, не съм... ама кво да правя като съм безсилна да променя процесът на творческа импотетност у човечеството...



Тема Re: П.С.нови [re: Osmodeus]  
Автор Osmodeus (минаващ)
Публикувано09.11.15 22:34



моя е 36- тия
О.



Тема Re: Дзен поговорканови [re: Osmodeus]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано09.11.15 22:44



Не е импотентност. Просто страдаме от заблудата, че човекът като психика и нравственост е необятен, защото нали всичките 7 милиарда сме различни. Е да, ама не е така - човекът е много ограничено и познаваемо същество. Един човешки живот е дори прекалено дълъг за опознаването на човека и на тези, които са успели, последните години са им адски скучни, а хората досадни.

Е, имало е хора с талант, които не ги е мързяло и са написали в книга това, което са научили и понеже друго какво да се научи няма, се оказва безсмислено за всеки следващ да се захваща с това. Правим го само лаиците, които не са чели когато е трябвало нито Шекспир, нито Лао Дзъ, нито "Алиса в страната на чудесата", "малкият принц" и т.н. и преоткриваме топлата вода.



Тема Re: Дзен поговорканови [re: DyadOmraz]  
Автор Osmodeus (минаващ)
Публикувано09.11.15 23:00



изключително досадни...



Тема Re: Дзен поговорканови [re: DyadOmraz]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано09.11.15 23:09



До това заключение беше стигнал и адвокатът ми. Разказа ми разни случки, свързнани с това във връзка с алчността на хората.





Тема Дядо,нови [re: DyadOmraz]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.11.15 06:10



коя е любимата ти книга сред тези, които си изброил ?





Тема Re: Дядо,нови [re: nbb]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано10.11.15 07:32



Ти прочете ли какво съм написал?



Тема Re: Хи-хи,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано10.11.15 09:18



значи отново успях да те разлая ?

Нямаш шансове като проводник на непрогледната тъпота.
Не ти, а боклуците, които рекламираш, ме разлайват.

Смятам, че е полезно да ги маркирам с по едно-две изречения на принципа: този продукт е фрашкан с вредна химия, не го консумирайте.
Ти, между другото, си идеалният лакмус за тестване на вредни продукти. Достатъчно е само да се проследяват интересите и пристрастията ти и някоя милостива душа/човече, не фантасмагорична представа за "душата"/ да предупреждава: изборът на лакмуса енбиби е опасен за вашето здраве.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: DyadOmraz]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано10.11.15 09:22



Аз пък викам да разлаем хуйчетата.

Хуйчетата се разлайват от друго - твърдя с целия си стократно по-богат от твоя, емпиричен опит в разлайване на хуйчета.

Има само една опция да разбирам от мъжки полови органи и менталната им проекция по-малко от тебе и тя е:.....да си от левия бряг по рождение.



Тема Дядо,нови [re: DyadOmraz]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.11.15 09:32



прочетох, но не мога да нося отговорност за това, което съм разбрала.





Тема Лиске,нови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.11.15 09:33



не случайно съм завършила химия - веднага надушвам вредното.





Тема Re: Бре, ще пукна от потрес!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано10.11.15 09:39



Тъкмо това си мислех за теб...как голям потенциал като твоя се насочва към дребнавите неща???????

Умишлено. Наглед дребните неща винаги са фактор, ако бъдат подценени или изтървани от контрол.

Как ти, с това което притежаваш, до сега не си разбрала, че всичко свято докоснато от Човека се превръща в лайна!
Колко килограма лайна годишно произвеждаш лично ти?

Исках да ти кажа, че това което забелязвам е мобилизиране на целият ти интелектуален потенциал към оплюване на всичко и всеки различен от твоите ограничени представи...
Оценка от производител на лайна: виж горния цитат.

Може би пък въпреки интелектуалният ти потенциал, да те тормози ешерихия коли...де да знам от какво е твоето
Питай енбебето, тя е спец по паразитите и виртуалната им диагностика.
Ако я хванеш на кеф, ще ти предостави пълните медицински изследвания, проведени лично от нея, за всеки потребител и паразитиращите живинки, които го тормозят.





Тема Re: Дзен поговорканови [re: Lucky Eva]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано10.11.15 09:52



За да си свободен не трябва нито да се примиряваш, нито да се надяваш. Просто трябва да си свободен от тези зависимости.

Ти откъде знаеш, при положение, че последната ти реална и практична тема беше посветена изцяло на собствените ти зависимости. Оная за клиента сваляч имам предвид.



Тема Re: Лиске,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано10.11.15 09:55



Тая химия, която си учила, е първо ниво в сравнение с моето химично образование.
Ич не ми я пробутвай за оправдание.


На ниво 10 клас си и там ще си останеш.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано10.11.15 09:58



Аз изцяло на теб се надявах, защото усетих зле прикрит професионализъм. Затова и предложих мероприятието. Дерзай! Аз съм зад теб.

И мани го путника, на него само ангели, архангели и нощни пеперуди му пърхат из главата.



Тема Лиске,нови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.11.15 10:00



щом казваш.





Тема Re: Лиске,нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано10.11.15 10:07



Много е гот когато две жени си мерят пишките.



Тема Добре де,нови [re: DyadOmraz]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.11.15 10:46



как да направим Лиса щастлива освен по този начин, който тя си знае - да стъпче някого, за да изпъкне ? Ти си мъж, кажи какво да направим.





Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: DyadOmraz]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано10.11.15 11:00



професионалната дисциплина "говорим си за секс" я практикуват други дирски звезди. за мен е безсмислено на този етап.

едно време, преди да родя, ми беше мистично интересно как се отглеждат бебета, особено в сферата укротяване, хранене, смяна на пелени. после родих и станах спец в обгрижването на бебета. и сега практикувам с роднински, когато е необходимо. и съвети давам, когато е необходимо. но, лаф да става, щото някому се е приискало да си дрънкаме за смяна на памперси, например, не ме влече.

заиграването с хуйчета на приказки същото като необятната тема за бебешките дупета и отделителна система - безпричинно я отварят само пристрастените към празни думи.



Тема Re: Добре де,нови [re: nbb]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано10.11.15 11:04



Да я наибем. Това е най-сигурния начин.



Тема Re: Лиске,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано10.11.15 11:05



науката химия не борави с оценки вредно-полезно.

с едно изречение декларираш, че образованието ти не струва.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано10.11.15 11:06



Отдавна установих, че дирът не е място за пълни думи, така че се ограничавам само с празни.



Тема Re: Лиске,нови [re: DyadOmraz]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано10.11.15 11:06



Много е гот когато две жени си мерят пишките.

да ти имам сиромашките радости!





Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: DyadOmraz]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано10.11.15 11:08



няма и да питам що кибичиш празнословно в дира





Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано10.11.15 11:20



Недей.



Тема Re: Лиске,нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано10.11.15 11:21



Сиромашка, ама радост. Аз не съм алчен.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор kkrekk ()
Публикувано03.11.20 10:07



аз съм за!
музикален поздрав!



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 13:45



като за сефте - копие от клуб кино на клубарка с маниакална привързаност към паметната дата 10 арил - е, не е 2010 година, но това е по подразбиране.
цифроманията илюминатска не прощава.



ограмотете се по повод ГРУ

Спецназ ГРУ. Волкодавы. @История

а пък това е новата ми страница в профила.


подпис:






Тема Да разлаем кучетата!нови [re: kkrekk]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 13:48



като за сефте - копие от клуб кино на клубарка с маниакална привързаност към паметната дата 10 арил - е, не е 2010 година, но това е по подразбиране.
цифроманията илюминатска не прощава.



ограмотете се по повод ГРУ

Спецназ ГРУ. Волкодавы. @История

а пък това е новата ми страница в профила.


подпис:







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.