Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:49 17.05.24 
Култура и изкуство
   >> Телевизия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано07.11.15 19:56



"Християнското понятие за "душа" и "дух" не ми е непознато, но в дира има малък брой потребители, които са добре подготвени богословски и ползват тези дефиниции уместно. "

Съзерцавай върху изречението си!
Що за приумица е Човек да си въобразява че е в състояние с дефиниции да богослови Бог!
От знанието си ли, от възвишеното си устройство ли сме в състояние да тълкуваме, с дефиниции да благословим Бог????
А ти от какво благословиш Бог?

Ако си съзерцавала то с какво си го правила, че си съзерцала, че можеш с дефиниции да благославяш Бог!

Така става то, че слепец слепеца води и двама в яма падат!
Темата се превърна в съзерцаването на безсърдечния и неговата упорита увереност в съзерцанието си.

Себе познанието е път към Знанието!

"Между другото, извън християнските клубове знаещите, ако изобщо пишат, не ги развяват за добър ден"

Истинските знаещи знаят че не знаят, и нямат нищо за размахване.
Други сте тези с големите размахвания.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано08.11.15 00:32



Много отрано си се натряскал и въртиш плочата като оня, неадекватния оро.

рязко изгубих интерес



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.11.15 11:05



Горкият Fhiipp Plein, докато открие първият си бутик в Бг., хората си износиха дрехите!



Хубаво нещо е дискусията, ала безмълвието я засенчва...ако ще и на литератур да е това мнение!

Нормално е да губиш интерес, аз не пиша за да те задоволявам.
Не се притеснявай, потърси и ще намериш мястото си.
Беше ми приятно!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Дзен поговорканови [re: PYTnik]  
Автор nbb (весела)
Публикувано08.11.15 11:23



Отначало не знаеш, че не знаеш, което представлява невежество; след това знаеш, че не знаеш, което представлява смирение; след това не знаеш, че знаеш, което означава, че си спящ; след това знаеш, че знаеш, което представлява просветление.
Къде сме ние ?





Тема Re: Дзен поговорканови [re: nbb]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.11.15 11:25



Алиса: Как може да победиш, ако си загубил всякаква надежда?
Лудият шапкар: Първо губиш всякаква надежда, а после всичко се нарежда по най-добрия начин.
Алиса: Но нали надеждата умира последна...
Лудият шапкар: Ха-ха-ха, избягай от оковите на собствените си шаблони! Мислиш, че извън пределите на надеждата има само развалини? Всъщност само ако се лишиш от последната си надежда, ще можеш да станеш истински свободна. Нищо няма да те държи повече, ще ти е все едно и най-сетне ще получиш възможност да си съсредоточиш мислите върху това, което трябва да правиш, а не върху това какво ще стане сега. Затова, когато умира надеждата знай – всичко едва сега започва и постъпи по друг начин.
Алиса: Да постъпя по друг начин по отношение на кое?
Лудият шапкар: Няма значение. По отношение на каквото и да било...към себе си например. Надеждата е следствие от навика - смъртоносна инерция да запазиш старото.
"Алиса в страната на чудесата", Луис Карол

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Благодаря !нови [re: PYTnik]  
Автор nbb (весела)
Публикувано08.11.15 11:50



Подсети ме да я погледна с нови очи.

Всеки път ми се струва, че за първи път чета книгите независимо колко пъти съм ги чела преди това.



Тема Re: Да разлаем кучетата!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано08.11.15 13:12



Нормално е да губиш интерес, аз не пиша за да те задоволявам.

Известно ми е. Всички словесни ексхибиционисти сте така.



Тема Re: Дзен поговорканови [re: nbb]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано08.11.15 13:15



Къде сме ние ?

Ти си тук:
Отначало не знаеш, че не знаеш, което представлява невежество



Тема За меннови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано08.11.15 19:26



е ясно, а ти къде си ?





Тема Re: За меннови [re: nbb]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.11.15 21:05



Тя е доста по- напред, тя знае какво ние не знаем.
Знае, че всичко което е неразбираемо за нея е писано от надрусан алкохолик или някой луд!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Редактирано от PYTnik на 08.11.15 21:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.