Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 17.05.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Кога изневеряменови [re: Poшko]  
Автор fauvito (непознат )
Публикувано28.07.09 14:28



А ако ти се чувстваш в ролята на дебилния идиот :)



Тема Re: Кога изневеряменови [re: Лилит]  
Автор Demon. (мистичен)
Публикувано28.07.09 14:29



В отговор на:

верността - особено откритата - е един от най-бързите и преки пътища към неверността на другия

Несигурността поддържа интереса, а сигурността го ликвидира




Ако сте заедно само (или основно) заради играта на преследване, дали си струва да сте заедно? Този вид привличане би трябвало да е несъществено в сравнение с останалото. Обратното би означавало, че можеш успешно да заместиш любимия си с всеки зализан пич, дето се прави на недостъпен.



Тема Re: Кога изневеряменови [re: Opassionata]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано28.07.09 14:35



Вече съм пояснила какво имам предвид, мисля, но може би съм се изразила неясно?

Ами просто наскоро осъзнах, че ако даваш на другия прекалено много сигурност, вредиш и на себе си, и на него, и на връзката ви - и това действа също толкова разрушително, колкото и прекалената несигурност. Говорим за баланс, не за крайности.

А пък демонстративната вярност (един вид "вечно твоя съм!) влиза в "пакета" на прекалената сигурност и води до бавна ерозия на интереса на партньора ти, понякога даже не много бавна.

Както и друг път съм казвала, човешката "вярност" е винаги резултат само от три неща: (временно) любовно заслепяване, страх и мързел - естествено, възможни са всякакви комбинации между трите.

А тези три неща, особено първите две, са най-силни и дълготрайни, когато човек се намира в известна несигурност - и обратно, сигурността бързо ги заличава.

Сега дали стана ясно?

За мен самата тези прозрения са сравнително нови, даже в момента пиша трактат по въпроса, за да го осмисля по-добре. А и да го приема по-лесно, понеже това беше тежък удар върху идеализма ми и още се съвземам.



Тема Re: Наистина ли?нови [re: Лилит]  
Автор Karea ()
Публикувано28.07.09 14:35



Кои са тия много начини да му изневериш, без да го нараниш?



Тема Re: Кога изневеряменови [re: Demon.]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано28.07.09 14:44



Е-е-е, недей така - преиначаваш ми думите и ги вадиш от контекста! Изобщо не съм казвала подобно нещо - и не става дума за преследване даже. Говоря за онзи страшно фин баланс между сигурност и несигурност, който хем ти дава онова уютно спокойствие, че "някой те чака у дома", хем не ти позволява да се държиш с партньора си като пълен гъз, защото колкото да се обичате, някъде в периферията на съзнанието ти мига малка червена лампичка, че днес той е с теб, но утре може и да не бъде.



Тема Re: Кога изневеряменови [re: dalya_night]  
Автор fauvito (непознат )
Публикувано28.07.09 14:46



Истинска дисекция на изневярата, достойна за дебелите книги :)) Благодаря ти. Притеснява ме само съждението ти, че според теб индивидът няма проблем с изневярата. Отричаш ли, че прелюбодейникът може да има, драматични или не, но все пак не малко вътрешни диалози със себе си на тема предателство, тайна, вина?



Тема Re: Кога изневеряменови [re: fauvito]  
Автор dalya_night (())
Публикувано28.07.09 14:51



не отричам
обаче защо ги има , защото му е било зле ли? не , защото е в колизия с очакванията на партньора насреща/ да има вярност/
и с приетото от обществото/ да се държи на любовта и паритетите в двойката/
и е в разрез със всички напластявания и табута и възпитание и религиозни съображения и всичко може да е

но на ниво АЗ никой който е кръшкал не е имал никакви съмнения че му се полага, че има мотив , че е предизвикан , че е очарован от нещо ново и т.н. оправдания пред вътрешния арбитраж-иначе не би го сторил....
Защо индивидът не се сети за угризенията докато беше допрял хуй в путка и не скочи и да каже-Абе аз ко правя бе , обувам си гащите и изчезвам тва не е редно баси дето съм прасе и маймуна и шебек къв съм долен и т.н.



Па и не твърдя че съм точно права или свръх прецизна-просто съм описала свое виждане за нещо си



Тема Re: Кога изневеряменови [re: Лилит]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано28.07.09 14:52



е как става така, че хем се обичате, хем се държиш с партньора като пълен гъз - двете състояния са взаимноизключващи се



Тема Re: Кога изневеряменови [re: Jolee]  
Автор fauvito (непознат )
Публикувано28.07.09 14:55



Добър съвет, ще ми се да мога да го спазвам, но честно казано, стане ли дума за изневяра, при мен винаги е свързано с емоции, да не кажа и чувства, а тогава нещата стават неконтролируеми... И последното, което мога да направя в случая, е да запазя хладнокръвие.
А иначе идеята за наръчник по изневяра, е мноого добра. Втори том - "Пет правила как да оцелеем след изневярата му/й"... Мога д ати помагам като задавам тъпи въпроси по форумите и по улиците





Тема Re: Наистина ли?нови [re: Karea]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано28.07.09 14:59



Ми например като му спестиш "тайната" и се държиш с него, както винаги досега.

Чувала съм версията, че трябвало "всичко да си казваме", защото така било "по-честно" - един вид идва той и ми прави пълни самопризнания в знак на уважение и доверие. Раздира си разкаяно ризата, а аз великодушно му прощавам.

Лично аз не я приемам тази практика и смятам, че подобно "споделяне" изобщо не е толкова хуманен акт, а е по-скоро лицемерен израз на подсъзнателна потребност на съгрешилия да успокои гузната си съвест и да подели отговорността си с другия - един вид, като си каже всичко, е по-малко виновен. Тъкмо това аз го считам за нечестно - щом не е могъл да си държи ципа затворен, а после се е почувствал виновен, това си е лично негов проблем, за който нито съм длъжна да слушам, нито пък да му успокоявам пламналата съвест. Айде нема нужда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.