Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 07.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Игуананови [re: Ghostwriter]  
Автор GOMORRAH (ВАРНЕНЕЦ)
Публикувано21.04.04 20:34



Акцентите ,мился,станаха доста много и освен това започнаха да се плъзгат по едни обилно насапунисани плоскости и да се разминават с първоначалните тези.
Разбрах къде акцентираш.И съм съгласен за отговорността.

НО това ,че си отговорен сега не лишава наследника ти, в бъдеще да направи собсвения си осъзнат избор между правдивите теории на баща си и дивашките действия на дядо си!

Според мен трябва да гледаме винаги към Полярната.
Сови винаги ,където и да си -Истинският Север!

На истината краката са винаги разтворени


Тема Re: инстинктинови [re: GOMORRAH]  
Автор Eвpиka (открих!)
Публикувано21.04.04 21:28



Страхотно си го казал. Всеки, който е срещал по пътя си предизвикателството да прости на някой, който жестоко го е наранил по един или друг начин, усеща истинността на думите ти.



Тема Re: Игуананови [re: Иryaнa]  
Автор ФeниX (nikolov_k)
Публикувано22.04.04 00:11



Смятам начина по който би реагирала за абсолютно разбирам, но все пак смятам, че по важно е не да бъде отмъстено а да опитаме да предотвратим подобни случаи.
И тук вече не съм съгласен с тебе, вече го казах веднъж, но очевидно не съм успял да го обясня достатъчно ясно.
Насилниците са част от нас, всички ние имаме отговорност за това. Когато ти самата допускаш проява на насилие, за да си отмъстиш на някого, ти постъпваш като него...
Имаш си причина и проявяваш насилие...
Ами той също си има причини за да го прояви...
Е по какво се различавате?
И още нещо, което на пръв поглед е далече от темата, но е част от въпроса за общата ни отговорност. Нашето общество приема за нещо нормално, родители да използват насилие над собствените си деца, като възпитателно средство...
Е това е нещо, което по никакъв начин не мога да разбера. Значи ако посегнеш на възрастен, това е насилие и му причиняваш психически травми, а ако биеш собственото си дете, това е възпитание....
п.п. Надявам се да не приемеш написаното, като нещо насочено лично срещу теб. Просто обяснявам, позицията си по въпроса.



Тема Re: Игуананови [re: ФeниX]  
Автор 3aдoвoлявaщ (положителен)
Публикувано22.04.04 00:33



Стани родител и ще ти се изяснят много неща.



Тема Re: ФениХ,нови [re: ФeниX]  
Автор Lana_6 (...)
Публикувано22.04.04 00:44



Все едно прочетох продължението на моите мисли по темата, която ме е обсебила тези дни. Винаги съм се интересувала от проблема за насилието, съзнавам, че агресивността е част от човешката природа. Въпросът е, как да бъде овладяна тя, как да се издигнем над първичните си инстинкти. Сложна работа - винаги ще има хора, оставащи около първобитното си ниво - как да противодейства обществото на това? Само здраво законодателство не оправя нещата - в западните общества и законите са им достатъчно строги, и полицията на място - пак е пълно с насилници.
Във всеки случай, благодарна съм, че те има теб и толкова много мислещи хора в клуба. Темата показа, че сме едно малко общество.



Тема Re: Бедна ми бедна Агрррр...нови [re: AGRlpinila]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано22.04.04 01:09



А мен определено ме изкефи твоята реакция.
Но...свят шарен))) Човек никога не е засрахован да се сблъска с глупостта.
Четеш ли ми между редовете сега или превод ще трябва?)))



Тема Ако...нови [re: toranaga]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано22.04.04 01:13



я притеснява това, че е обикновена, не особено интелигентна, леко тъпичка и незабележима,значи има огромен напредък момичето. Нали се сещаш,че обикновено тези хора дори не го знаят за себе си.
Но дано си прав,че това я притеснява.)))



Тема неканови [re: zlodeika]  
Автор toranaga (risk taker)
Публикувано22.04.04 01:24



сме оптимисти все пак - мисля че съм прав, иначе нямаше да се хабя да и го пиша

чалнал съм се, не ми вярвайте


Тема Ще му се изясни,нови [re: 3aдoвoлявaщ]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано22.04.04 01:31



че е трудно да спазваш принципите си и че изкушението да си затвориш очите за момент е много голямо.

Но е прав, още повече, че той говори за бой, нанасян със злоба, а не за пляскане по дупето, при което внимаваш да не нараниш дзвера, който току-що _отново_ е съборил етажерката / размотал тоалетната хартия из цялата къща или ... сигурен съм, че можеш да дадеш не по-малко цветни примери от мен



Тема Re: ! [re: Lana_6]  
Автор GOMORRAH (ВАРНЕНЕЦ)
Публикувано22.04.04 12:02



Агресията и насилието никога няма да бъдат овладяни от общество ,което го ражда.Насилие винаги ще има под всякаква форма.Звучи грозно ,но е факт и не само в тази страна.И на мен много ми се иска децата ни да изграят на чист въздух,да ядат захарен памук,да се смеят на цветовете на дъгата,да пляскат с боси крачета във водата от детския мост на шарени реки и поточета ,и да не спират усмивките им,но УВИ,
все на някоя тъмна улица ,скрити в сянката на влажен ъгъл ще дебнат зли набъбнали помисли и ще се пръскат в кръв ,лайна и наточена сперма.
Това е грозната,жестоката истина.И не вийдам как някой ще ме спре да СЪДЯ по мой личен закон!
И на мен много симпатични ми се виждат тези алтруистични теории за правов ред и правосъдие,ама сме много много дале4е от тези неща.И после,този изрод -уж затворен до живот с идеята да му бъде порен задника за добър ве4ер ,по някаква,ама "съвсем случайна" при4ина вземе ,че излезе пак на свобода и да вземе че реши да посети семейството и го "повтори" наред със всички,че дори и с домашните любимци...........
Тогава какви идеали ще защитаваме на тъпото ни общество?ААА?
В какво ще вярваме?И кого ще оправдаваме?Ако сме живи....................

Далече съм от идеята всеки да тръгне да коли и убива,като написах тоя малко вероятен,но все пак малко....... сценарий.А и аз лично да си призная не зная как бих рагирал,но доколкото се познавам.....................
Просто малко ме подразни това,че все се намират хора на пред план да ми изтъкват доброта и смирение и да ми проповадват идеали разни и да обвиняват първобитни инстинкти,защото така е общоприето!
Ами ......ОК -симпатични сте ми!

На истината краката са винаги разтворени



Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.