Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: temata trqbva da se promeniнови [re: |Bob|]  
Автор _bmd (tarikat)
Публикувано21.07.05 14:43



явлението "корупция" съществува, явлението "безработица" също! Все един от УНСС ще Ви каже, че безработица 0% няма! Есетвеното ниво й е 4-6%! Та тези проценти се дължат дори и на такива, който не искат да работят! Ролята на държавата е да сведе нормата на безработицата до естественото й ниво, а не до 0 - тоест да я няма! Аналогично е й с явлението "корупция" тя никога не може да е 0 - поради факта, че винаги има близки и роднини и неможе да се ликвидира!Следователно усилията трябва да са в насока не на изкореняване на корупцията, а в свеждането и до "естествената" й норма /ако може да се употреби това понятие/!

.....Flood for fun !


Тема Re: temata trqbva da se promeniнови [re: _bmd]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано21.07.05 16:25



Еееее стига де! Ти на ниво "роднински връзки" ли я оценяваш?
Имам доста приятели в УНСС, които са доста ограничени, но спокойно си взимат изпитите(без роднински връзки).
Работата е доста по-далече от 4-6%(макар да споменаваш тези проценти за безработицата)



Тема Re: absurdno!нови [re: cтyдeнтka]  
Автор water^spirit (неслучайно)
Публикувано21.07.05 21:57



otkyde si sigurna, che sled kato okolko sebe si ne si chula neshto podobno, znachi go nqma? moje i az po syshtata prichina da gresha, che navsqkyde ima korupciq, no koi moje da znae 100% za vsichki universiteti?
a tova, koeto iskah da kaja v nachaloto, beshe, che ima kyde po-vajni pokazateli ot stepenta na korupciqta. Ako drugiti faktori kato naprimer naglasata na studentite da uchat se podobri, korupciqta shte namalee. Bez da se lyjem - studentite sa vinovni po moe mnenie, che ima tova neshto - zashtoto ne uchat i nakraq obache si iskat diplomite, pri tova s hubavi ocenki. no nqma da se otklinqvam ot temata. mislq, che kazah, kakvoto iskah da kaja.

Wake up!!!


Тема разбира сенови [re: |Bob|]  
Автор water^spirit (неслучайно)
Публикувано21.07.05 22:08



че ще призная, че има корупция не може да няма. но така и не ми е ясно - заради какво един разумен човек с ясни цели си избира университет, в който да учи? По степен на корупция или по качество на обучението и възможност за реализация, както и лични предпочитания, разбира се?

Wake up!!!


Тема Re: разбира сенови [re: water^spirit]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано22.07.05 14:02



Защото всеки иска висше! Това е! Да, но според мен не може така! Ако знаеш колко мои съученици и приятели, които едвам избутват гимназията, се набутаха в УНСС(в глупавите специалности де)...И после според теб как минават? Мдаа и като завършат ходят с високо вдигната глава! Това са хора без "лични предпочитания", които в този момент изобщо не разсъждават за "качество на обучението и възможност за реализация". Важното за тях е, че ще вземат диплома лесно! И после ще се оплакват, че имали висше образование, а нямат работа. За съжаление(като изключим хората от 5-6 специалности) повечето мислят така! Повярвай ми
Проблема на УНСС е, че приемат много студенти в безмислени специалности(в които биха се набутали само горе споменатите хора)
Така мисля аз!



Тема Re: разбира сенови [re: |Bob|]  
Автор water^spirit (неслучайно)
Публикувано23.07.05 00:03



Razbira se, che e taka - mnooooooooogo hora iskat vis6e obrazovanie, pri tova v nai-hubavite specialnosti. I az imam takiva syuchenici, kolegi syshto - edno si znaqt - tova e nai-dobro, znachi tova shte se uchi. Ima si typi specialnosti, no povqrvai - mnogo e trudno da se promeni tova. Ima si prosto mnogo "silni" hora v UNSS, koito si nalagat interesite. Znam sys sigurnost, che ima i hora, koito se protivopostavqt na tova (ne studenti), no nishto ne stava ili pone promqnata e bavna. No ne mislq obache, che samo s UNSS e takova polojenieto. Tuk veche naistina mojem da si govorim za universiteti s typi SPECIALNOSTI. Istinata e, che vsichki iksat poveche pari...tova e polojenieto.
Kolkoto do vdignatite glavi, osven ako nqma i koi da gi uredi na rabota (koeto za syjalenie syshto se sluchva chesto) - shte si ostanat samo s diplomite i sys samochuvstvieto. A mejdu drugoto tochno tezi sa i horata, koito si plashtat za izpiti.

Wake up!!!


Тема Re: разбира сенови [re: |Bob|]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано23.07.05 00:18



Нека ги има и скапаните специалности, иначе много хора така и няма да са стъпили през живота си в София




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!


Тема Re: разбира сенови [re: Cherniq]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано23.07.05 01:14



Hubavo, no nqma da e zle i da si trugvat!



Тема Re: разбира сенови [re: water^spirit]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано23.07.05 01:20



Da! Imenno tova sa horata koito si pla6tat! I v drugite universiteti ima koripciq, no UNSS e dosta golqm,za da si pozvoli tolkova qvni propuski. Zatova i na vseki mu e v ustata.



Тема Re: разбира сенови [re: |Bob|]  
Автор water^spirit (неслучайно)
Публикувано23.07.05 10:26



ami moga da ti kaja, che imenno zashtoto e golqm universitet e trudno. V momenta otkakto noviq rektor e v mandat ima znachitelni promeni - glavno v podobrqvane na bazata, no promqna ima. Kolkoto do korupciqta - mislq, che i tova moje da se opravi syshto. Problemyt e, che dokato ima studenti, koito iskat da si plashtat za izpiti, shte ima i korumpirani prepodavateli. Vsyshtnost studentite sa tezi, koito pravqt pyrvata krachka. Ili ne sa dovolni ot ocenkata ot izpita, ili predvaritelno otivat da se dogovorqt
I tuk otnovo opirame do nivoto na studentite, koito vlizat. Mda, vseki iska nai-dobrata diploma na vsqka cena.

Wake up!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.