Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 06.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Тема А най-добре, нали знаешнови [re: Bezsynna]  
Автор Phillip (Курц)
Публикувано09.07.18 15:25



А най-добре, нали знаеш какво се прави? Сяда се на маса и всичко се изглажда. Ама по-често от веднъж на 2 месеца.



~~~
«Тати ми даде гълъб да рисува косми.»

подочуто от детенце

Тема Re: Най-мистичният съфорумецнови [re: holi_day]  
Автор tirtirlin (стар клубар)
Публикувано09.07.18 15:28



предпочитам кофти човек да не ме харесва



Кофтите са неприятни по техния си начин, обаче и готините са неприятни по техен си начин.

Удивително отвратително е да се почувстваш харесван. Тва се едно в казармата старшината та барне по гъзъ.



Дистанция и хладно презрение, твай формалинът за дезинфекция в таз септична виртуална среда, и го изпереш с един парцал с хлорна вар.



Тема Re: аларми!нови [re: Alice is here]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.07.18 18:21



Обръкано ми вече с тия аларми, преди беше календар само, сега адроидите ги омешаха с аларми и стана мазало. Слагам си през правилни периоди да ми подвикват се обадя така на разни проспекти, да не мислят че съм ги забравил, щот то знае ли се кога може ми щукне да и се обада и щвземе да се обтега че разбираш ли, чак сега се сетил да се обади когат му се домембало.



Тема Re: Най-мистичният съфорумецнови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.07.18 18:31



Слушай, не ми допада манипулативното подмятане, че зиг-заг е баннат щото Безсънна е повлияна от мен. За мен си ги приказвай каквито си ги можеш, но ми идва низко да бодеш други зарад мен.



Тема Re: Най-мистичният съфорумецнови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.07.18 18:35



Това че някой не се вижда на какво се е докарал не го прави различен от това на което се е докарал. В случая зиг-заг е нулиран и не може да изрази мнение затова няма да обяснявам защо съм го нарекъл тупан.



Тема Re: Най-мистичният съфорумецнови [re: tirtirlin]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.07.18 18:35



Некои си просат една циганска.



Тема Re: аларми!нови [re: Bezsynna]  
Автор Alice is here (нахална)
Публикувано09.07.18 18:56



Алармите ти! Ами тя е само една-единствена, телефонът!


Аз понеже съм участвала в проект за надеждна и устойчива работа на устройства и хора, както и възстановяване от катастрофи, disaster recovery и малко съм изкривена професионално. Клубар Инфини сигурно ще ме разбере какво говоря.
Значи ако телефонът ти откаже, всичките 11 аларми просто изчезват и ти си спинкаш сладко! На мен веднъж така ми е отказвал телефонът. Стара батерия уж заредена наполовина през нощта внезапно кляка и на сутринта тъмен екран, нищо! Добре че сама се събудих, щеше да стане беля. Стреснах се от неприятен сън, може би действие свише. Иначе като сънувам, гледам да са все приятни.

Аз си помислих, че параноично нагласяш различни независими аларми! Няколко от личния телефон, няколко от служебния, от лаптопа, от радиочасовник... И от хора- от домашен любимец, от съсед, който тръгва много рано за работа и минавайки ти блъска по вратата или звъни, от обожател който ти прави серенада под прозореца... Такава сцена си представих.
Не, последната аларма не ми изглежда приемлива заради съседите! Обожателят ще бъде залят с нещо или замерян с непотребни предмети, каквито се намират на всеки уважаващ себе си български балкон.
А трябва да си го пазим за всеки случай, да не се отчая, нали? И реалистично не ми се вижда. Той трябва съвсем да е хлътнал по теб, та всеки работен ден преди първи петли да ти пее в пек и студ. Не, това също не го обмислих, не може в 4ч сутринта да е пек. Но ме разбра, нали?

Но какво говоря! Изобщо не ти пука за съседите! Обаче титулярният домашен любимец може да ти отправи критика, меко казано. И едни подозрения да се явят... Какъв е тоя дето ти пее и свири всяка сутрин долу??? Иди му обяснявай на домашния любимец, че това не е нищо повече от една по-нестандартна, но сигурна аларма. Тук особено, ако е малко по-ревнив и може да се получи наистина такава аларма, която да обезсмисли останалите десет и със сигурност ще досъбуди съседите, които ще лепнат уши на стените. Това ще намали кръстосания огън от предмети върху обожателя ти долу и ще му даде възможност достойно да се оттегли с малко повреди по китарата, която я е употребил като щит.
Може и акордеон да е било.

Извод след този бегъл анализ. Горещо ти препоръчвам да не използваш обожател за аларма! Обясни му тактично, че вече нямаш нужда от такова събуждане, достатъчно е сутрин да ти пише мейл. Разумно, няма да го отблъскваме съвсем, за всеки случай.

Да обсъдим сега и домашния ти любимец в качеството му на аларма. Преди всичко не трябва да е поспалив като теб. След петата аларма ще те подбутне леко. Ако не помогне, ще ти викне с бодряшки глас. Ако не помогне, ще те ухапе леко някъде. Ако не помогне, ще те бутне нежно от леглото. Ако продължиш да спиш на пода, ще те вдигне и занесе в банята. Нататък ясно.
След като си вече почти напълно будна, домашният любимец ще си легне пак, но няма да заспива отново, понеже ходи чак от 10 а и по-късно на работа, а ще продължи отговорно да дирижира ситуацията от леглото. Съвсем точно и подробно ще ти обясни къде е забутал новото пакетче кафе, което той е купил вчера. Ти доста бързо ще го намериш. После ще следи внимателно дали всичко върви точно и по график. Много вероятно ти пак да заспиш на диванчето в кухнята, докато чакаш да изкъркори кафеварката. Той ще се провикне от спалнята и ще те събуди. Да не се увличаме в повече битовизми, стигаме до тръшването на външата врата след теб, което е сигнал за домашния любимец да въздъхне облекчено и да заспи.

Обаче навън, за щастие немного далече от вас, добиваш смътното чувство, че нещо си забравила. Ключовете и служебния телефон! Връщаш се и звъниш на вратата продължително. Той се сепва точно на най-интересното на сън, който ти твърдо не би одобрила, защото не участваш в него, дори в поддържаща роля.
Телефонът обикновено го слагаш под възглавницата, за да алармира, но сега някъде се е скрил по леглото, та се налага да се раздигат и размахат всички завивки докато изпадне. Докато това се прави, домашният стърчи с неутрална усмивка до леглото и нищо не казва, затова си ни е любимец, нали?
Накрая все пак тръгваш с всичко нужно и той се тръшва на разхвърляното легло, с отмъстителното намерение да си довърши съня от същото място.

И ти си съвсем навреме на работа. Да ти е лека!


ad infinitum ...


Тема Re: аларми!нови [re: Alice is here]  
Автор BezsynnaМодератор (Гераскова)
Публикувано09.07.18 21:22



Достатъчно параноично е, че всяка вечер включвам телефона да се зарежда. Случва се да си легна, да задрямам и внезапно да се юрна за зарядното, щот пропуснала да го включи. Събуждала съм се сама. Мислиш си - тъмно, я да поспя, но се усещаш, че нещо не е наред, и часовникът на стената го потвърждава, мобилният умрял и трае като пън, ужасен ужас. Уж умни-умни, а ток за една аларма не могат да свият в някое ъгълче. По-глупавите ми предишни телефони и тотално загинали пускаха аларма, тоя не ще!

Би било чудесно да ползвам жива аларма с домашен любимец... Все пак за събуждане от време на време ми звънят. Разкошно си го описала, ще си взема домашен любимец! Носенето към банята определено ще си заслужава някое и друго малкинко закъсненийце.



Тема Re: Най-мистичният съфорумецнови [re: Nuke Dukem]  
Автор M1l1tary M1nD (ɡoʊl&)
Публикувано10.07.18 04:28



Знам, само не бях сигурен за процента. Не съм играл никоя друга версия на цивилизацията. И на мен не ми харесват графиките на новите.

Това е от втората ми игра с Индия. Save-a е от същата дата като първия. Получи се доста интересна игра. Бях в надпревара с времето да превзема всички цивилизации една по една преди да се сдобият с ICBM. Трябваше да блокирам всички проливи с aegis cruisers за да не ме атакуват с ядрени подводини(tactical nukes), защото повечето успяха да се сдобият с такива. А и трябваше предварително да изпратя 3 бойни групи с празни самолетоносачи в стратегически точки на картата, за да им бомбандирам стратегическите ресусрси(най-вече уран), в случай че някой research-не satellites.






А това е в началото на експанзията.


...and that\'s all just fine as long as you got something to salute, huh?

Редактирано от M1l1tary M1nD на 10.07.18 04:46.



Тема Re: Най-мистичният съфорумецнови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано10.07.18 11:46



Мощно си ги разцепил, аз обикновено нямах нерви да превземам цялата карта и играех за space race.




Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.