Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 05.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема САЩ праща спец-части в клуб Споделено  
Автор Spidercho (rising ninja)
Публикувано03.09.02 15:01



Горо, ти ми рече да се не ловим на орото, ма мен ми се доигра ...

Та да начинаем!

Хере войз уф хАмерикъ, говори чичо Сам:

Мила модераторстваща, не ми триите темата, както и мнения в нея, да не стават грешки, като тея последвали Пърла-Харбърта.

Мили хора, тук в тази тема, пишете какво ви мъчи из тоя легендарен клуб.
Тук всеки конструктивно да се изкаже, за да се събере някакво знание-дознание по случая.
Ако се не случи това тук, то аз съм out и се оправяйте с бухалките.
Към деструктивните: Моля не пречете на конструктивността.


Power Player

Редактирано от Spidercho на 03.09.02 15:05.



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 15:04



О, това не са спец-части, а нинджи!
Добре дошли!

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: BИ]  
Автор Бoxeм (епикуреец)
Публикувано03.09.02 15:10



Ама тия нинджи,бият ли,щото ако бият да се крием у клуб Езотерично лечение.

Мъдрите са доволни,когато открият истината,глупавите - когато открият лъжата


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Бoxeм]  
Автор Spidercho (rising ninja)
Публикувано03.09.02 15:16




btw нинджите не бият, тях ги пращат когато има само едно решение ...
Но това не е свързано с това дето става тук. А тук става ... получавам бележки и то не от сорта КЪВ СИ ПИЧ И КОЛКО СИ ГОТИН, а едни други дето ме ангажират обществено и то с проблеми.

Power Player

Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано03.09.02 15:26



Ми ти не се връзвай на бележки Всеки просител да идва лично и да отваря вратата към теб с крак
Ако ще се променя регламента на клуба това е работа на ръководството на Дир респективно и то си носи отговорността. Ако няма да се променя мисля че по-добре е да се остави Съвета сам да се оправя. Всяка ваша намеса трябва да е много добре премерена иначе може да се окаже че утре някой може да не хареса вас че не сте му играли по гайдата и да ви иска смяната. То апетита идва с яденето

Истината не е някъде там...


Тема Саддам се отчита:нови [re: Spidercho]  
Автор ()
Публикувано03.09.02 15:33



Това, за което настоявам аз, е следното:
- Изборът на модератори да се осъществява чрез гласуване с участието на
всички пишещи в този клуб. (Досега модераторите са били на ротационен принцип, но само между 12 души. От тези 12 души са останали 6 и смятам, че не е редно изборът да модератор да зависи само от тях)
- Настоявам също Правилата на клуба да бъдат прегласувани. (Правилата на този клуб бяха погазени грубо от модераторите и то не веднъж)

С други думи предлагам правилата и отношенията в този клуб - юзъри и модератори - да се пишат и избират демократично. В подкрепа на горните си искания прилагам съдържанието на клуба - той отдавна не отговаря на замисъла си - тук не се споделя, т. нар. "приятелско общество" се е превърнало в раздаване на правосъдие от 6 души към всички останали. Проблемите на Споделено не са тайна за никого, защото това е най-роящият се клуб. Става дума за явление, а не за отделен случай, който може да бъде решен с нормален разговор между хората, които пишат тук и останалите, обявили себе си за Съвет...

Иначе и вън от темата: Ей, здрасти!

Acropolis adieu


Тема съвета и още нещонови [re: lnfinity]  
Автор Spidercho (rising ninja)
Публикувано03.09.02 15:34



Колко са членовете на съвета и кои са те?
Как се е пръкнал този клуб, кои са го пръкнали?
Сегашния модератор къде е в цялата тая история?

Power Player

Тема Re: Саддам се отчита:нови [re: yф]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 15:36



Обявили себе си за съвет са хората, които най-много настояваха клубът да бъде създаден и админите го създадоха тогава. Съвет означава Инициатори.
Навремето ти обясних няколко пъти, че правила не бяха нарушавани. Но ти просто виждаш само през собствените си очи.

Иначе написаното е хубаво :-)

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: Саддам се отчита:нови [re: BИ]  
Автор ()
Публикувано03.09.02 15:39



E, аз говоря в сегашно време, ВИ. И всичко е явно.

Acropolis adieu


Тема Re: съвета и още нещонови [re: Spidercho]  
Автор LeoS (като всички)
Публикувано03.09.02 15:41




Отговарям на втория въпрос.

:)
А копчето, от което се пръкват клубчета, го натисна на времето Джако.
Здрасти !

<... не е важно какво пишат за теб, важното е да не ти объркат името ...>

Тема Re: Саддам се отчита:нови [re: yф]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 15:41



Добре.Сега те разбрах.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Въпроси.нови [re: Spidercho]  
Автор Sin (.)
Публикувано03.09.02 15:41



Защо тук модераторите се избират от съвет, а не с общо и публично гласуване след обсъждане на кандидатурите?
Защо членовете на съвета не са обявени с публичен списък, за да е ясно и за нови потребители как стоят нещата?
Защо членството в съвета не се обсъжда никъде- изборно ли е, наследява ли се или се присвоява, или?
Защо беше заключена темата, в която беше зададен въпросът: "Кои са членовете на съвета?" Не беше ли по-естествено да се обявят имената и да се обясни- ми те бяха първи, готини са, носят на пиене или нещо такова...
Изборът на модератор единствена функция ли е на съвета или той може да упражнява контрол върху избран от него модератор? Как може да се знае това със сигурност, след като не е ясно дори кои са личностите, които стоят зад отговорността на избора?
При какви обстоятелства съветът отнема функциите на модератор?

Защо никъде не могат да се прочетат отговорите на тези въпроси, а трябва да се умилквам на някого, за да ги получа (евентуално)?!

----------------
Забележка: ххх си и клуба... двама модератори и 12 подмодератори... ако са толкова, де- знам го по слухове... това прилича на управленска философия отпреди 10-ти ноември...



Тема Re: съвета и още нещонови [re: Spidercho]  
Автор ()
Публикувано03.09.02 15:46



Членовете на този съвет са 6. Това са ЧеНе, ВИ, Джейн, Джей Джей с латиница, Безсънна, Лусид. Те не са отрекли принадлежността си към Съвета. Останалите 6 души остават загадка за пишещите тук. Модераторът е избран сред тези хора без да бъдат питани останалите дали са съгласни с този избор.
Модераторите на този клуб не заключват туми, в които има обидни квалификации и не позволяват в този клуб да се води свободна дискусия за правото на избор. Първото е нарушение на собствените им правила, а второто е грубо използване на властови ресурс, какъвто Съветът си мисли, че притежава заради допълнението "м" след ника.

Acropolis adieu


Тема Re: съвета и още нещонови [re: yф]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 15:59



Уф, какво е "грубо използване на властови ресурс"?

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: съвета и още нещонови [re: LeoS]  
Автор Spidercho (rising ninja)
Публикувано03.09.02 16:07



Здрасти Лео!

Power Player

Тема Инициаторите на клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 16:19



са: (по азбучен ред - кирилица - латиница - числа)

Безсънна
ВИ
Джейн
Кръг
Мерлин
Слънчева (Щурчо)
Anima
Byclops
jj
Lanselot de la Filibe
Well
4еНе

Това бяхме хората, които настоявахме пред Админите Иванов и Цветков да бъде създаден нов клуб. Имаше още много гласове на други клубари в темата в клуб Предложения за нови клубове, която беше изтрита.
Другото, както видях, ЛеоС е пояснил. Навремето той беше посредник между нас и админите.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано03.09.02 16:34



Здравей, не мога да проследя къде-какво от сутринта насам, а и пак бързам, но ще опитам да бъда изчерпателна. Пишехме в друг клуб, но стана война на различни мнения там. Чувствахме се зле между спорове и размирици, полемики и противоречия. Оттеглихме се на друго място, в друг, малко (почти никак) посещаван клуб, но и там бързо ни намериха желаещите да спорят за свобода и право на мнение. Ние не искахме нито да се борим с километрични теми, нито да убеждаваме някого в правото ни да говорим на спокойствие. Оттеглихме се и толкова, оставихме мястото, което беше наше място преди. Решихме, че можем да осигурим и за други хора това, което искахме и ние самите - спокоен клуб. Знаеш много добре, сигурна съм, какви са основните спорове в клуб. Виждаш настоящите. Ето точно такива. Избрахме тук да ги спестим. Така погледнато - от дир се съгласиха да имаме правото да поставим свои изисквания и да се грижим за този клуб както ние намерим за добре. Всеки е добре дошъл, но в клуба има статукво. Освен това има още колко точно клуба в дир? Достатъчно за всички. Толкова предостатъчно, че няма нужда да се караме за тях.

Разчитаме на лоялност и постоянство от админите. Имахме думата на двама души, които вече ги няма. Разгледай, разпитай, убеди се сам за какво става дума точно тук.

С уважение към заинтересоваността ти: Безсънна.

- - - -
Всичко живо е трева.


Тема Re: Инициаторите на клуб Споделенонови [re: BИ]  
Автор ()
Публикувано03.09.02 16:45



Мерлин и Слънчева не са писали тук отдавна. Уел не спазва собствените си правила държейки се грубо с ника уф. Това с Б-то, не знам как се произнася, също липсва. Анима може да мине в графата на уел. ЧеНе твърди, че й е скучно.

Всичко това показва, че Съветът не действа. Той не е на мястото си.
Съвет няма. От изброените от теб само трима или четирима пишат активно. Клубът не са тези четирима души. Модератор не се избира от четирима.

Уточнявам, че коментарът, който правя, е в тема на администратор, а не лично заяждане.

Acropolis adieu


Тема Re: Инициаторите на клуб Споделенонови [re: yф]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 16:48



Казах ИНИЦИАТОРИ. (това предполага ТОГАВА).
Пишат, когато имат време.
Биклопс беше модератор (според Лачо, Биклопс беше най-добрият), сега той пише тук, но рядко. Затова се отказа, защото нямаше време.
Инициаторите имат отделно място за кореспонденция и участват там. Как да ти се докаже, че действа?

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: Инициаторите на клуб Споделенонови [re: BИ]  
Автор ()
Публикувано03.09.02 16:52



Искам демократичност и прозрачност. Искам избор на модератори, искам премахване на Съвета. Това е.
Аргументирала съм се във всяка тема, която засяга този проблем. И в тази също.

Acropolis adieu


Тема Re: Инициаторите на клуб Споделенонови [re: yф]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 16:58



Много искаш.
Ако искаш клуб без съвет - има стотици други. Остави този намира. Нямаш резон.
Аз също съм се аргументирала.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: Инициаторите на клуб Споделенонови [re: yф]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано03.09.02 16:59



С теб не може да се разговаря без да обвиняваш в какво ли не. Изслушах те стотици пъти, продължаваш с едно и също. Не, не съм толкова нахална, че да занимавам всички наоколо да четат моето, моето, моето мнение. Казах каквото имам да казвам.

- - - -
Всичко живо е трева.


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор Лaчo Чaдъpжиятa (скрънза)
Публикувано03.09.02 17:04



Предлагам клубът да бъде освободен от модераторството на Джейн, тъй като тя многократно се показа като некадърен мод.
Останалото ти го написах на бележка, нямам нищо против да го постна и тук:

Накратко:

В клуб Споделено по времето на ЛеоС са били избрани 12 съветника, които определят кой кога да бъде модератор. От тези 12 засега се знаят само 4-5.
Вчера имаше голяма дандания, защото Джейн заключваше всякакви теми, които коментираха избори в клуба.
Избори за нов модератор, избори за смяна правилата, които са НАЛОЖЕНИ, защото не можеш да не се съгласиш с мен-ИНТЕРНЕТ е свободно място за изява и на мен ми писна някаква алкохоличка да заключва теми, да трие, а после да си измива ръцете с "ТОВА БЕШЕ ХАКЕРА, който ми хакна лога".
Хората видяха как БЕЗПРИЧИННО мода заключи нечие тема. Ей така просто!
Направих и забележка-тя била сбъркала/за кой ли път!
Нали преди това е модерирала клуб Ева и Ева!? Мисля, че трябва да има поне малко от точната преценка, за която парадира и да заключва, трие и банва само в краен случай.
Много хора са против Джейн да е модератор. Няколко души изразиха идеята да сменят мода, защото клубът съществува с този принцип, онази лудата какво мислиш направи? Изтри темата! После разправя дай ми линк към темите, които съм изтрила! Е как да и дам, след като ги НЯМА!?
Снощи ме банна! Причината беше Спам. Знам, че има право да банва хора, но знам и в КОИ случаи има банва. Аз не отправях обида към никого, пуснах за пореден път тема

.
След думите ТЪПАК и лъжец, с които тя се обърна към мен и после не се извини, тя си ме банна. И аз смених айпито.
И и казах, че няма да може да ме спре с бан. Тя ме обвини, че съм параноик, защото не е имало бан.
ЗНАМ, че вие администраторите можете да виждате дата и час на банове, айпита, които даден мод е банва, затова и предложих днес да каже и на админите, че аз съм параноик и че ЛЪЖА, както тя твърди из клубовете.
Spidercho, защо ти пиша всичко това:
Знам Джейн колко време е била мод в Ева и Ева. Знам, че клубът си е приел 3-4 души за модове и се вртят на всеки три месеца, но хората избесняха, когато отникъде им спуснаха Джейн и искат да я сменят.
Много обиди се изляха заради това дори в Психоанализа. Джейн разбра, че няма да може да се справи с искащите оставката и и започна да прехвърля скандалите от споделено там, като обяви, че сред пишещите в Анализа има злобни и болни хора, дмек аз, като обаче към това число тя причислява и всички останали.
Моля ви, вземете мерки тази да се махне.
Не я бива за модератор! Доказа го, олива се непрекъснато с правомощията, които има, а за всичкото това време като мод тя ми излиза с изтърканата реплика "Всеки греши, моля да бъда извинена, че сгреших".
Един път сгреши-добре. Никой не каза нищо. Но вече толкова грешки да допусне и всичкии да ми изтъкват колко добър модератор е-извинявай!
Хакнаха им клуба, логовете-единствено на нея и ДжейДжей, защото хората виждат, че са некадърни. Всичко, което става става ЕДИНСТВЕНО по време на мандата на ДжейДжей и Джейн.
Пуснал съм темата и във Въпроси и помощ. Там освен обиди засега няма конструктивни мнения. Аз давам такива, мога да изброя полне 5 души, които не са съгласни с условията на клуба Споделено и съм убеден, че сме прави като искаме нов протокол и нов модератор.
Много хора са съгласни клубът да не се модерира. Той и без друго е затворен за нерегнати.
Знам, че сме прави и няма да оставя въпроса така. Джейн не става за мод на който и да било клуб. Пристрастена е, позволява си да обижда, да дава унижаващи квалификации, а после твърди обратното. Тя не се вписва в нормата за модератор!

Не е ли грешката в тях?


Не подслушвай чужди разговори, за да не чуеш нещо неприятно за себе си.

Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор bono ()
Публикувано03.09.02 17:15



Няма деконструктивни, според мен. Има лично засегнати. Не искам да се повтарям. Във "въпроси и помощ" изразих мнението си.
Обвиняват ме, че говоря неистини, аз пък по-долу цитрам дословно случая.



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Лaчo Чaдъpжиятa]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 17:18



Кои са тези много хора, които искат да няма мод тук? И които са против Джейн? Колко много?
Ти предяви претенции под чисто нов ник, появявайки се за първи път. Каза, че редовно пишеш тук, но нарочно искаш оставката й под нов ник.
Това - само за протокола.
Ти също обиди Джейн.

jj не беше хакнат заради това, че е некадърен, а защото някакъв хакер пренесе лични отношения от реала тук. И го показа. И ако не си го чел, може би не пишеш толкова често.
Хакерът искаше да съсипе целия клуб, затова хакна и лога на Джейн, защото тя също е модератор тук.
Това не беше защото са некадърни, а заради отмъщение от личния реал.

И тук някои хора пренасят лични неща. Елия например - гони Джейн заради клуба на Евите. Ми квото е ставало в миналото, там си е останало. Тук не са ни интересни лични отмъщения.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: BИ]  
Автор Лaчo Чaдъpжиятa (скрънза)
Публикувано03.09.02 17:20



Отвърнах на обида с обида-тя ме нарече тъпак, аз я нарекох грозница.
Предложение за сваляне на мод не е обида, ВИ.

Не подслушвай чужди разговори, за да не чуеш нещо неприятно за себе си.


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано03.09.02 17:22



обвиненията на Лачо са неаргументирани. не съм трила теми тук. изключение прави една тема на Цветенце, която сама ме помоли да я идтрия и го написа после в отговор на лачо. боно твърди, че е обиден, защото му написах, че не разбира от литература. това не е обида. човек, който твърди, че "Янко музикантът" на Сенкевич не е добро произведение и не е хубаво да се изучава в училище, не разбира от литература. това е мое мнение като юзър, не е обидно и няма нищо общо с това, че съм модератор.
заключих темите, в които се обсъждаше избора на модератор, защото правилата на "Споделено", написани най-горе в клуба, гласят, че това не се обсъжда.
изтритите теми са дело на хакера, за който ти знаеш.
Елия ме напада, за да ми отмъсти. самата тя ми го обясни в лична бележка. заради един мой постинг в клуб Адам и Адам, в който обясних какво е направила тя в "Ева и Ева", тя ми каза, че идва да пише тук.
за бана на Лачо - имам право да банна човек, който спамва клуба и обижда. банът седя само 2-3 минути, защото той си смени айпито и видях, че няма смисъл.
Лачо е външен човек за клуба - той твърди, че от много време пише в клуба, но с друг ник. за мен той е външен човек, докато не каже истинския си ник. и самият факт, че не смее да го каже, хвърля сянка върху обективността му.
Елия също е външен човек за клуба. както самата тя призна - дойде тук, за да ми върне за писано в друг клуб. боно се е появил тук от дъжд на вятър.

и още за триенето - оставих всичката помия, които те тримата изляха върху мен, макар че можех и имах право да я изтрия.

надявам се на добронамереност, за да бъде запазен този клуб такъв, какъвто беше допреди този изкуствено раздухан скандал от външни хора - едно спокойно място, в което може да се поговори за всичко.

IMAGINE...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано03.09.02 17:25



Здравей, приятно ми е да те видя на нашата географска ширина в нужен момент .. Благодаря за присъствието.

От мен - клубът беше създаден именно защото искахме да имаме модератор и един не ни стигаше - справка виж клуб Психология декември 2001 - януари 2002

Модераторите винаги са подложени на особен интерес и обстрел от пишещите... Именно заради това решихме, че създателите винаги ще стоят
зад избраните модератори.

Още - от опит знаем, че при провеждане на избори - с месеци клубът заприличва на предизборен политически щаб ... нещата се политизират, хората се разделят ... размиват се с месеци и увреждат цялата клубна атмосфера... Впрочем като в момента както забелязваш.

За да се избегне това - решихме, че никога няма да се провеждат избори в клуба.

Първо и безусловно правило сме избрали изборът да става от създателите на клуба, без това да е публично обявено и да се обсъжда в клуба.

Имаме вътрешни правила, които както веднъж казах си важат за нас - от другите зависи дали им харесва да са в този клуб и ако не им харесва ... места в дира много... съжалявам.

Всичко, което сме решили е от горчив личен опит.

Клубът е в процес на създаване на традиции, които времето ни учи
затова подлежи на промени ...

Това, което наричат СЪВЕТ всъщност не е СЪВЕТ - аз съм против такива пришивки на нашивки и пагони ...

ТОВА Е ГРУПАТА ХОРА - СЪЗДАЛИ КЛУБА .

ОЩЕ със създаването на клуба имахме ИДЕЯ как да го ръководим.

Дошлите в последствие ... НЕ МОГАТ да бъдат СЪЗДАТЕЛИТЕ МУ
съжалявам ФАКТ !!! ако наричат създателите на клуба СЪВЕТ значи на техен език не могат да станат членове на СЪВЕТА

ПРОСТ ФАКТ !!!

Какво повече да им обясняваме. ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО.

Но дошлите са част от клуба и според идеята, тези които са показали съпричастност и са близки до нашите миролюбиви подходи . т.е. не са деструктивни личности, виждаме, че са полезни на останалите с нещо,
проявяват съчувствие - насреща са при трудни моменти, притежват отговорност и по този начин са показали принадлежност към клуба...
ще бъдат включвани и поканвани да модерират клуба. Така, че приказки
и нападки от рода - те сами си модерират СА НЕОСНОВАТЕЛНИ - просто не е
минало достатъчно време за някои да са членове на клуба...
ТА НИЕ ОТ 2 ГОДИНИ СЕ ЗНАЕМ старите муцуни в клуба... ТОВА Е!!!

Клубът не е ДЪРЖАВНА ИНСТИТУЦИЯ - НЕ Е ПАРТИЯ -
КЛУБАРИТЕ НЕ РАЗДАВАТ ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ

ИМА само едно правило
СЪПРИЧАСТНОСТ И ОТГОВОРНОСТ
към проблемите на членовете и на клуба !

ПРОСТО ЯСНО И КАТЕГОРИЧНО !

ОЩЕ ДА ПИША ЛИ или ДА СЕ СМЕЯ на СМЕШНИЯ ПЛАЧ НА УФ & компанията й,
долитаща само в момент на конфликт и нехаеща през останалото време..

*...the future - its coming now...*


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Лaчo Чaдъpжиятa]  
Автор Kpъr ()
Публикувано03.09.02 17:26



нито пък е задължително на твоето предложение да му се каже Да, само защото си си направил свое 'чисто минало', мистър.... ... X ?



Тема Re: Инициаторите на клуб Споделенонови [re: yф]  
Автор magnet (лято)
Публикувано03.09.02 17:26



честно казано не съм чела докрая нито една от темите,които пускаш напоследък,но ми се прииска да споделя как ми изглеждат на мен нещата отстрани.

ти влизаш някъде където има определени правила.
например в трамвай №5
в един момент започваш да ВИКАШ силно:"аааа не искам да ходя в княжево,как може такова нещо,кой е казал на този трамвай да ходи там?!?!?!
вчера се возих пак в едно такова жълто нещо с колела,ама по-малко и то ходеше накъдето аз си поискам ааааа веднага ви казвам да спрете и да завиете на-ля-во,или на-дяс-но няма значение!но искам да завие,казвам ви вед-на-га!кой ги е правил тези релси?пенсионирал се е вече?така ли?тогава трябва да ги изхвърлите.няма да се возя докато не се запозная лично,повтарям лично с хората,които са измислили трамваите,са направили трамваите,са опънали жиците,са изработили релсите,са поставили релсите,са напечатали билетите и също така трябва да знам КОЙ КАРА ВЛАКА,т.е. трамвая!!!това ли е ватмана?хм!(или уф,по избор)а другият какъв е дето сега не е на смяна?симпатичен ли е?висок,синеок,осъждан,обича ли сутрин да пие кафе на гладно?обича???не,не съм съгласна да ме вози той!на мен сутрин от кафе на гладно ми се повдига!няма ли кой да ме чуе???" и т.н. и т.н. до припадък...
и оттук нататък има точно два варианта - всички,които имат работа в княжево да слязат от този трамвай,за да не си надуват главите повече с теб или ти да си вземеш такси.имаш ли пари или да ти дам назаем?

имаш ли зелена улица не пресичай на червено


Тема За отсъстващите тогаванови [re: BИ]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано03.09.02 17:29



Има още, които по ред причини точно тогава не бяха с нас,
но си ги знаем

те са:
Куает Дарк Уолф
Сиикър
Калински
Таитата - Ви забрави го
Билбо
Психея
Легион - той пък сменяше ник след ник
Ния
Омега
...
още има - сигурно изпускам някой
и са част от нас, но не бяха активни или
онлайн когато се създаваше клуба

може да испускам още някои, които бяха неизменна част от клуб ПСИХОЛОГИЯ
и дойдоха тук в последствие като разбраха къде сме основната част.
и тогава по технически, служебни или домашни причини не бяха на линия

*...the future - its coming now...*


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Anima]  
Автор ()
Публикувано03.09.02 17:29



Анима, постингът ти е хубав без коментара за "смешния плач на уф" - само с това изречение олеква целият ти труд. Аз пиша тук всеки ден! Можеш да провериш и да сравниш със себе си, например. Аз колко - ти колко...
Съжалявам, че трябва да то напиша тук, но коментара ти за човек, който пише в този клуб е доказателство - още едно - на моите думи за високомерие от страна на т. нар. Съвет.
Думата "политизирам" не е на място също. Казвам ти го съвсем учтиво.

Acropolis adieu


Тема Аз продължавам да си питам,нови [re: BИ]  
Автор Sin (.)
Публикувано03.09.02 17:31



нищо, че никой не ми отговаря.
Защо тези имена бяха толкова дълбока тайна, да не ви е срам от нещо?!
Сега, по въпроса за това, как работи този съвет. При просто Дирене по псевдоним, аз извадих следната статистика за броя на мненията за последните 3 месеца:
byclops - 5
Lanselot - 19
Мерлин - 66
слънчева - 30.
А пък аз например, която нито съм инициатор, нито съм редовно пишеща и изобщо не съм от основната "агитка" с всекидневно участие тук... ами аз имам 77 мнения (ужас, как съм могла ).
Ясно, всеки може да чете и без да пише, по себе си знам. Но като опре работата до избори, повдига се въпроса и за реално участие в клуба на базата на писмено изразени мнения в клуба, а не в лични контакти. Така поне аз разбрах. После, какво гарантира, че съвета е работещ при тази статистика? Как да се знае в клуба, че тези хора наистина са в течение какво става тук- и не думите, предадени им от активно пишещите, а по собствени наблюдения?
Аз въобще не разбирам защо трябваше този съвет, след като е, не част, а символ на статуквото на клуба, да се държи в сянка и да взема учавстие в клубния живот някак задкулисно и едва ли не анонимно?
Какво толкова, а? Нали сте статукво, бе, нали ви е разрешено от dir.bg да сте съвет и прочие там...
Ако всичко беше прозрачно и ясно, може би нямаше да се стигне до тази тема, повдигната от админ. Не казвам, че нямаше да има недоволни- ха, това няма да го бъде никога и никъде, да няма поне един настъпен от нещо си. Обаче, като искате да има регламент, направете го както трябва. Пропуските пропускат.

А, извинявам се, ако поради неграмотност или незнаене на другите никове на тези хора (ако има такива), съм дала неточна статистика- не е умишлено и въпросът е принципен, не опира до конкретен човек



Тема Out и жив+здравнови [re: Spidercho]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 17:33



Последният път така се разтури Майонеза; повече не уча-ств-увввв-ам





Тема Re: За отсъстващите тогаванови [re: Anima]  
Автор ()
Публикувано03.09.02 17:33



Това са мъртви души. Тези не пишат тук. Първата световна война приключи в миналия век, аниме.

Acropolis adieu


Тема Re: Аз продължавам да си питам,нови [re: Sin]  
Автор Kpъr ()
Публикувано03.09.02 17:35



виж Топ 10! там имам над 8000 мнения, и съм някъде в първите петима...

как мислиш, да кандидатствам ли за модератор ?



Тема Допълнениенови [re: 4eHe]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 17:36



В т.н Съвет (да не стават разнииииии)





Тема Re: Аз продължавам да си питам,нови [re: Sin]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 17:41



Изобщо не смятам, че трябва да обяснявам точно на теб, както и на елия.

Ако беше чела темата по създаването, щеше да знаеш кои са инициаторите. Ако ги бяхме написали заковани горе всеки да ги чете, щеше да дойдеш и да кажеш че сме фукльовци и сноби. Ако не ти, то все някой щеше. Искахме да бъдем дискретни и да не се натрапваме.

Казах също, че без значение кой от инициаторите колко реално време има да пише в клуба, така нареченият "съвет" има място за кореспонденция, и то не е тук в дира. Това не е явно гласуване и участието тук няма никакво значение. Не си схванала смисъла на "съвет" на инициаторите. Така че усилията ти в Дирене са отишли напразно.
Това просто е друго. А не като преди. - така надявам се да го разбереш, просто казано.
И работата не опира в избори. Писах защо.

"Съветът" не е бил в сянка. Просто никой досега не попита човешки. Имало е подигравки и нападки. Щях да отговоря на този, който беше попитал човешки. (това казвам за мен, мога да говоря само за себе си).

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: Аз продължавам да си питам,нови [re: Kpъr]  
Автор Sin (.)
Публикувано03.09.02 17:42



ха... ако те кефи, кандидатствай където искаш.
Запазвам си правото на недоволство, когат ми кефне
И да се радвам, пак така- когат ми...



Тема Re: Инициаторите на клуб Споделенонови [re: magnet]  
Автор ()
Публикувано03.09.02 17:42



Права си за превозните средства, само че аналогията не важи за тук. Както казах на Анима, аз пиша тук всеки ден и съм част от клуба по този показател, следователно имам право да изразя мнението си. А то е каквото написах горе. Нито повече, нито по-малко... Знаеш, аз пиша и в 40-50 и там не съм правила същото, каквото става тук... Така че не става дума за уф-правила, а за избори, за прозрачност, за равнопоставеност.

Acropolis adieu


Тема Re: За отсъстващите тогаванови [re: yф]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 17:45



Ау, досега обяснявах защо няма значение кой колко точно има време да пише. Прочети. Не ми се пише пак.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: За отсъстващите тогаванови [re: BИ]  
Автор ()
Публикувано03.09.02 17:48



Има значение. Не важат мъртви аргументи. Ви, нали се разбрахме, че говорим за времето сега - три ли месеца или някъде толкова? Сега просто се гласува и се организара паметта на клуба - ми... стига, де. Ето го горе съдникът, ще се реши. Споко и без нерви. А като се върнеш по тия ширини те каня на бира. Сега споко.

Acropolis adieu


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: yф]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано03.09.02 17:51



Искам само едно да се разбере
не написахме кои са СЪЗДАТЕЛИТЕ на КЛУБА, които решават кой ще поеме ОТГОВОРНОСТТА да модерира - за да не дразним. Счетохме, че това ще дразни другите, че е нещо като биене в гърдите - вижте ни кои сме.

Затова не си сложихме имената отгоре.
Може би е грешка. Може би сме прекалено либерални и толерантни,
може би се подценихме... но благодарение на хора като теб
ще разберем в крайна сметка какви сме и кои сме...


Но избори в клуба и разбунени духове заради и около един модераторски
пост, който е една отговорност няма да допуснем.

Това, че нямам време да пиша в клуба, не значи, че не поддържам
реален контакт с хората пишещи тук. Защото нямам време за другото.

Уф - за твое сведение, не за оправдание
юли ми прекъснаха отпуската - август замествах трима колеги...
в къщи имах кандидант студент и студент, за личния живот да споменавам ли
сега имам работа... не е лесно да съм онлайн

Не е редно да изискваш да се пише постоянно от някой в клуба.
Неписането в клуба НЕ ОЗНАЧАВА бягство от ОТГОВОРНОСТ
и НЕСЪПРИЧАСТНОСТ към съдбините му и хората тук, просто
е възпрепядстваност.

При това Ланселот вече ми е сърдит окончателно защото книгата, която пишем двамата изисква изследване, съсредоточаване и много време за да я
завършим. И какво ще ме отлюспите, ако тръгна да творя, така ли?

Уфи, има причини за всичко има и по-важни неща от едно постоянно присъствие някъде...

Не искам повече да коментирам.

*...the future - its coming now...*


Тема Re: За отсъстващите тогаванови [re: yф]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 17:54



Споко съм, не се коси Забавлението от снощи е делта - както казва ЧеНе :-)))

Но уф, това наистина няма значение. Инициаторът не е по-малко инициатор само защото през последните три месеца има повече реални задължения. Разбираш ли?

А аз сега отивам на бира. Неам време да чакам до после.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: Аз продължавам да си питам,нови [re: Sin]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано03.09.02 17:54



Написах защо бяха в тайна
Не е зарди някакво си високомерие
точно обратното - защото не отдавахме значение
на това което сме направили
но явно трябва

*...the future - its coming now...*


Тема Re:най-конструктивното предложение.....нови [re: Spidercho]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано03.09.02 17:54



пуснете му един "стингър" на клубчето споделено и да се свършат мъките му..........или в краен случай го заврете на кучето в гъза из пещерите на тора-бора и дайте на последователите на осама войнствени дирски Ентелектуалци по една парола и да се свършат и наще мъки на неЕнтелектуалците като ни се отнеме възможността да се докосваме до ентелектуалноста на предпоследните.........и да се пукаме от яд че сме толкоз прости.............

незабележим


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Лaчo Чaдъpжиятa]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано03.09.02 17:56



не са избирани никакви съветници
по времето на Леос тези хора създадоха КЛУБА.

*...the future - its coming now...*


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Anima]  
Автор ()
Публикувано03.09.02 17:57



Има гласуване вече, тоест има намеса на администратор и това "няма да допуснем" ми се вижда закъсняло...
И някак грубичко звучи. Какво значи няма да допуснем. С карти за членство ли ще пускате, подпечатани?

Без връзка с темата:
Вие с Ланс сте писатели? Поздравления! И успех на книгата! Я, сподели за нея, апропо... Плийз.

Acropolis adieu


Тема Re: Аз продължавам да си питам,нови [re: BИ]  
Автор Sin (.)
Публикувано03.09.02 17:59



Какво бих или не бих написала, не виждам как ти можеш да знаеш. Твоите предположения касаят теб самата.
Аз попитах човешки- ето тук, в тази тема. Ти отговори едва след като се обърнах лично. а пък аз просто исках да се обясни ясно и в прав текст кое как е. И попитах, след като нито 4еНе ми каза (беше преди време), нито някой отговори в другата тема- заключиха я без коментар.

Това, че си кореспондирате означава само и единствено, че си кореспондирате. Че някой казва на някого какво мисли по еди-кой си въпрос. И ако другия не е бил тук- научава не какво е станало, а как е било възприето от източника на информация.

И, между другото, не полемизирам в момента статуквото ви, а анонса за избор го вмъкнах заради реплики, четени в темата на инфинити. Моето мнение е ясно и известно, но съобразявам се със ситуацията тук. Какво лошо направих, че ми скачаш в момента? Кой от въпросите ми е подигравателен и с какво? Защо да няма резон да се изяснят тези въпроси, след като нещата са се докарали до тема, пусната от админ?

Ако обичаш, не ми "скачай" и ако не ти е приятно, не ми отговаряй- аз съм аз, а не "вас с елия" или който и да е друг. Не случайно не репликирам по твои теми и не ти отговарям- ти си просто предубедена към мен.

Приятна вечер!



Тема Re: Инициаторите на клуб Споделенонови [re: magnet]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано03.09.02 18:04



Благодаря Магнет за помощта в труден момент.
Точна е и на място

Още веднъж благодаря от сърце.

сърдечно
Анимата

*...the future - its coming now...*


Тема Re: Аз продължавам да си питам,нови [re: Anima]  
Автор Sin (.)
Публикувано03.09.02 18:07



Аз и сама се сетих, че тогава е било така... но минава време, нещата се променят... влиза някой, който нищо не знае за онази ситуация и какво вижда: има модератор. Добре. Ама има и темичка горе. Добре. А в нея пише... и ето ти сега... съвет... Щеше да се стигне рано или късно до това питане за тези хора и виж какво се получава?
Като че е престъпление да се поиска информация?
И други неща има смисъл да се дискутират, ама аз имам по-приятни планове за вечерта.
И мога и с моди, и без моди. И със съвет, и без. Надживяла съм ги тези неща.
Но защо пък да не питам, а?



Тема А и аз да питамнови [re: Sin]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 18:13



Хард ?
Кога ?
20GB минимум от днес





Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: yф]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано03.09.02 18:14



Правим анализ на поколенията и въздействието им в развитието на човечеството...

Сори, но виж какво става при и по време на избори
с оглед всичко да си е мирно и тихо в клуба,
да няма нажежени страсти и хората да си
пътуват в трамвая на спокойствие, както метафорично се изказа Магнет

Наистина става боза при смяна на модератор,
съпроводена задължително с оплюване на стария.

Е, как мислиш ще допуснем такова нещо ? Това го знаем от опит.
Така модераторите си знаят, че един ден ги сменят, благодарим им
за усилието и труда ... и всичко в клуба си пише нормално без да се
занимава с излишни неща, без да възникват спорове, без да се стига
да се броят мнения и писани постигни, без да е нужно да се отчита
някакво присъствие и други подобни в процеса на избори изисквания,
които просто отнемат времето и ТВОРЧЕСКАТА енергия на ПИШЕЩИТЕ
и творящите тук. Ми основната идея е тук да е чисто и спокойно, ведро
и приятно.

*...the future - its coming now...*


Тема Извън темата. Чатенето го научих от вас!!!нови [re: 4eHe]  
Автор Sin (.)
Публикувано03.09.02 18:17



Глей си работата!
Този, дето ти го бях нарекла, ми гръмна в ръцете, възмутен, че и двете са леви, когат не съм си доспала...
Работим по въпроса в граници между 2 и 6... 20 ще сънуваш, ако не ме хванат!

с поздрав,
М.Тотева




Тема Re: Аз продължавам да си питам,нови [re: Sin]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 18:19



Да, отговорих след като се обърна към мен лично.
Нямам задължение да отговарям на въпроси, зададени до друг. Не съм модератор тук, нито Админ.

Кой от въпросите ти е подигравателен?
Този:
"Какво толкова, а? Нали сте статукво, бе, нали ви е разрешено от dir.bg да сте съвет и прочие там... "
Или поне така аз го възприех. Ако не подигравателен, то груб и пренебрежителен.

Не съм предубедена към теб, макар че има защо. (няма нужда от доказателства). Миналото оставям назад, където е било. Затова и не ми харесва клуба когато (както сега) се превръща в поле за разчистване на лични сметки от миналото.

Миналото е довело до промяна в сегашното. Живея в сегашното без да връщам миналото с мисли, да не говорим с думи или действия. То си е там, и макар и невръщано, не е забравено. Но това, че не е забравено, няма повече никакво влияние над настоящето.

Бих искала и за други участници в клуба това да е така, а не да го връщат обратно с отмъстителни постове (не визирам теб!).

Приятна вечер!

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...

Редактирано от BИ на 03.09.02 18:28.



Тема Re: Аз продължавам да си питам,нови [re: Sin]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано03.09.02 18:22



Представяш ли си, ако създателите седнем да пишем повече от новодошлите...
ми те направо ще си отидат.

Това не е критерий, който трябва да се взима под внимание.

Може едно нещо да напишеш, но да е точно, с мярка и навреме
и да обезличи 100 постинга с коментар как си тази вечер, наздраве
какво яде и пи ...

Горещ ламаринен покрив

*...the future - its coming now...*


Тема Re: Аз продължавам да си питам,нови [re: BИ]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано03.09.02 18:27



Леле, Ви забравих любимото ми увивничко PITON
в списъка ... хъх и той е от старите муцуни
неприсъствал обаче на създаването и не взел участие в това наше мероприятие...

И трупове мъртви хвръкнаха завчаска
.....




*...the future - its coming now...*


Тема Re: А и аз да питамнови [re: 4eHe]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано03.09.02 18:37



Май е време да пуснем тема
кога и как създадохме клуба.

И всеки от нас да пише за лично преживяното и изстраданото
после за изтраданата радост и така да си пускаме линк към
темата, защото ни изтриха и затриха истинската... когато се обсъждаше
как да се казва клуба, защо го искахме, когато се борихме за него
и нямахме клубно място под дира, а пишехме във Въпроси и отговори ...
в една дълга, дълга и предълга темичка ...

Как можаха да я затрият.
Помните ли имахме предложение да се казва СТАРИТЕ МУЦУНИ,
Диспансер на края на дира, Хай Парк, Край огнището ... и подобни..
но все със светлата мисъл на всички да им е приятно и уютно тук...

Май сме прекалени оптимисти или май не успяваме в нещо.
Нека си ни изкритикуват - поне да се ориентираме къде грешим.

НИЩО ЛОШО, нали ?

Ние се учим и сме в процес на създаване на традиции в клуба.
Нали това искахме ...

Все пак чакахме да видим как ще тръгне, какво ще стане.
Ето виждаме - това не трябва да ни плаши.

ЧАО ЗА СЕГА

*...the future - its coming now...*


Тема Тотева, спешно енови [re: Sin]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 19:00



Ако не беше смешно. Имам едно чекмедже за хард, тази вечер ще го разкрасявам..търси. 10х





Тема От опит глава не болинови [re: Anima]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 19:02



Но от скука, всичко боли. А аз скучаяяяяяяяяя





Тема Re: Аз продължавам да си питам,нови [re: Sin]  
Автор Kpъr ()
Публикувано03.09.02 19:16



преченето е най-добрата възможна помощ, мерси, мерси



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор Янa (момиче)
Публикувано03.09.02 19:18



Не мога... не мога да прочета всичко изписано. Нито тук, нито по залкючените теми. Не искам да се тълкува като незаинтересованост, болна съм и нямам ресурс.

Борбата за какво е? За свобода? Клубът, такъв, какъвто беше... беше свободен. През първите месеци, когато модератори бяха Джей и Безсънна, не помня заключени и изтрити теми. Ясно е, че когато цари спокойствие, ще се намери някой, да се подразни от това. Показателно е, че винаги са били чужди на клуба хора, борещи се за правата си. Какви права? Криворазбрани, някакви. Защото няма мод в Споделено, нарушил правилата на Клуба. Аз не съм член на Съвета, но никога не съм се почувствала по някакъв начин назидавана или контролирана. За мен това са хора, които не могат да надскочат егото си, че не са самите те "управляващи". Дали си дават сметка, че модераторството е свързано с отговрности и с не много леката задача, да си винаги в час, да си изчел всички мнения и т.н. Според мен хората, които се дразнят от тези модератори, биха се дразнили и от всеки друг. Проблемът е в тях.
Друго - клубът безспорно има нужда от модератор, защото е един от най-посещаваните в дир-а. Мисля, че хакерските изпълнения през последните няколко месеца, ни го доказаха. Понякога дори модераторите са безпомощни, но е успокоително да се знае, че има човек, който се чувства отговорен.
Колкото до положението конкретно в момента - Джейн е добър модератор с опит. Лично аз наистина й съчувствам, че цялата помия отново се излива върху нея, защото външни хора не са в състояние да направят разлика между личността Джейн и модератора Джейн. Мисля, че не бива да се променя системата, която доказа, че работи.

Това е, струва ми се...

... that nothing can go wrong... when you're in love, what can go wrong...


Тема Re: Инициаторите на клуб Споделенонови [re: magnet]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано03.09.02 19:18




Страхотно, много добре си уцелил(а) идиотизма на Уф - чето :)))

Проблема е че такива хора има много. Харесва им тук и идва момент в който решават че са си у дома, а домакините кучета ги яли. Е, домакините не щат хич такива гости, ама нали сме демократи, пускаме ги, а те ни се качват на главата и правят там каквото си искат. Уж се предпазихме от това в този клуб, но ето - пак се намери начин да го разръчкват разни ... според мен повече триене му липсва на този клуб. И едно обяснение че гостите си остават гости, а за демокрация не може да се говори. То иначе на глава с такива как се излиза ?
Спайдърчо, кажи ми как ? И от тук ли ще ни изгонят, и пак да създаваме нов клуб, а после и там ще ни намерят, щото сме хубави хора и привличаме другите. И там пак ще стане същото. Докога ? Не искам повече да се местя, писна ми. Ние сме инициатори, създадохме клуба с ваша помощ, и искаме да се намираме в него - създадохме го за да има място в което да споделяме вълненията си от реалността, да се размислим, да общуваме с хора приятни, ценни за нас, с които реалността рядко ни среща. Тук е много хубаво когато няма мераклии да променят интериора на клуба. Уви, все някой ще поиска да изхвърли дивана, да премести телевизора или да гради камина ... А забравя че е гост тук. Просто един нахален гост. Дори и идиот, защото както и да му обясняваш, все неговата си знае... и лющейки семки по килима ти показва вратата. Абе... законите на джунглата. И откъдето сме се махнали какво е станало ? Мъртвило. Пълен идиотизъм.

*


Тема А ако не работи (системата) - авторнови [re: Янa]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 19:27



Хакерът бе дежурен по мизерии от ден първи; тогава чувството за хумор още не се бе изпарило крайно.





Тема Re: А ако не работи (системата) - авторнови [re: 4eHe]  
Автор Янa (момиче)
Публикувано03.09.02 19:36



Ами на мен ми се струва, че работеше. Може би тези простотии доказват, че не съм права. В момента не мога да дам смислено предложение за смяна на устава. Ще помисля до утре.

А теб те цункам.

... that nothing can go wrong... when you're in love, what can go wrong...


Тема Нова дата за пътуваненови [re: Янa]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 19:40



Ваканциите ни са между 12 и 20 октомври; днес си направих устата вкъщи. А утре носим паспорта ми в полицията, стискай палци
Как е твоята програма ?





Тема Re: Нова дата за пътуваненови [re: 4eHe]  
Автор Янa (момиче)
Публикувано03.09.02 19:41



Това ми е първата седмица училище :-)))
Ще ви вместя :-)))

... that nothing can go wrong... when you're in love, what can go wrong...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Янa]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано03.09.02 19:46



тук въобще не си права........точно в самото начало имаше теми които бяха заключвани защото или модератора не беше фанал ирационалното откъм хумористичната му част или щото се беше видял нейде в прочетеното в ролята на лошия герой или пък някой високопоставен му беше казал да изтрие нещо дето не му отива на царското величие.........та кавгите почнаха от там ама аз не те помня от тогава.........така че може и да не го знаеш.........

незабележим


Тема Вярно, че рядко пиша тук,нови [re: Spidercho]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано03.09.02 19:47



но имам предложенийце.
Нека всеки от онези, които пискат против конкретния модератор, да бъдат модератори за определено време, достатъчно да се орезилят. Понеже в 99% от случаите се получава точно това, предвиждам да настане мир и покой - всеки ще мине през състоянието на гузност, изчервяване и нежелание да държи прословутия кокал, а останалите ще гледат сеир. И всичко ще си врезе в релсите. Какво мислите?



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: silent]  
Автор Kpъr ()
Публикувано03.09.02 19:48



дребнавости... койти и гледа...

/не че си и прав, де. да си кажа, щото нали пиша в отговор



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: silent]  
Автор Янa (момиче)
Публикувано03.09.02 19:50



Бях с друг ник, с този съм от два дена, затова не ме помниш. Аз си имам мнение. И то е в подкрепа на модераторите. И на устава. Имам право на това мнение, нали така?

... that nothing can go wrong... when you're in love, what can go wrong...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Янa]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано03.09.02 19:53



да.......какъв ти беше стария ник ако не е тайна........

незабележим


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: silent]  
Автор Янa (момиче)
Публикувано03.09.02 19:57



Lucid

... that nothing can go wrong... when you're in love, what can go wrong...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Kpъr]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано03.09.02 19:59



ахъ верно са дребнавости........

/не че си и прав, де. да си кажа, щото нали пиша в отговор

незабележим


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Янa]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано03.09.02 20:01



е така е по добре.........равнопоставени сме ........по отношение на познанието за това кой кой е...........

незабележим


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: silent]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 20:17



О, ама ти вече си без бан!
Ти си хулиган, драги. Радвам се, че беше баннат по едно време.
Оттук нататък - Ignore.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: BИ]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано03.09.02 20:22



о много от отдавна съм без бан скъпа как .........инак за игнорето БеХикс........ил по разбираемо бОли ме хикса............

незабележим


Тема спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор GoDo ()
Публикувано03.09.02 20:26



Мили, Spidercho !
Нищо не ме мъчи в този легендарен клуб. Харесвам го - така създаден и работещ! Не вярвам, че промяна в Статута би довела до по-"демократични" условия на четене, писане и сране! Не съм конструктивен. Обаче съм против подмяната му!



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: silent]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 20:27



Хаха! Ма говори си както обикновено, какви са тези хиксове. Или това е нещото с най-малката дължина на света, че е чак неизвестно Х?

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Конструктивнонови [re: Spidercho]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 21:17



Радвам се, че отново мога да използвам ника си в този Клуб...
Правилата са си правила, и докато съществват - трябва да се спазват... за това аз няма да повдигам въпроса за избори на Модератор... за да спазвам правилата...

Обаче в Правилата на Споделено никъде не пише, че не може да се обсъжда промяна на Правилата на Споделено... пише, че не може да се обсъжда изборът на Модератори аз се съобразявам с това...

Предлагам на посетителите на този Клуб, да обсъдим предложения за нови правила на Клуба... след което да ги гласуваме... Не ми се струва редно... и мисля, че дори е малко обидно, тайна група от неизвестни ни хора, тайно да решава правилата на Клуба, и да се казва на всички останали, че ако не им харесва, да се махат... Не вярвам това изобщо да е политика на Дир-а относно Клубовете...

Аз предлагам от Правилата на Споделено, да отпадне правилото да не се обсъжда изборът на Модератор.... особено в частта че участват изборите само тези, които самия Модератор покани. Мисля, е лотично да се предположи, че Модераторът ще покани само тези, които ясно са индикирали, че ще го изберат него, и да игнорира противниците си и тези, които подкрепят друг кандидат. Това предрешава какъвто и да било избор, и смятам че е обидно. Предлагам, изборът на Модератор да е явен занапред и от всички юзери с повече от 50 постинга в Клуба примерно или колкото там се реши... Предлагам и правилата на Клуба да се обсъждат и приемат от всички...

Мисля, че с това си предложение не нарушавам правилата на Клубчето, в което съм в момента, и като юзер в този Портал, имам право да направя такова предложение... а ако мнозинството при гласуване го отхвърли... ще приема общото решение...

Беше ми обяснено от ВИ, че този Клуб има специален статут, и никой не може да обсъжда каквото и да било относно Клуба. Потърсих индикации за това и не намерих.

Споделено
Мнението не се проверява
Имате право да четете и пишете в този клуб.


Използвам Случая да Ви попитам, като представител на Администрацията, има ли Специален статут този Клуб... какви точно, ако има... и дали наистина никой няма право да дава предложения и да има изисквания, ако не е в списъка на хората със Специален статут...

Благодаря за вниманието

Патриция Василева - Елия



Тема Re: Конструктивнонови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 21:41



Написах членовете на така наречения "съвет". Не си го прочела.
ЛеоС написа и обясни всичко около съставянето и статута на Споделено. Не си го прочела.

Елия, не си разбрала идеята на клуба. Тук просто не е като в други клубове. Така го искахме, така се създаде. В този дир се създава клуб когато има много желаещи за едно и също нещо. Когато това се случи, имаше много хора, които ни подкрепиха.
Моля те, прочети внимателно и темите по-надолу, както и всички постове в настоящия постинг. Също прочети и темата на уф във Въпроси и помощ.

Тук просто беше замислено така, да е различно, да не е както в други клубове. Ако искаш да наблюдаваш сеир по избиране на модератор, то няма да е тук. Така беше замислен клуба.

Това, че нещо не ти се струва редно, не значи че не е за хората, които пишат тук всеки ден. Ти казваш, че четеш тук. Но не пишеш, не комуникираш с участници. Затова Не Можеш Да Имаш Изисквания и Предложения.

Направи едно търсене по автор "елия". За последните 3 месеца колко поста имаш в този клуб (преди настоящата разправия)?

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...

Редактирано от BИ на 03.09.02 21:50.



Тема Re: Конструктивнонови [re: eлия]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано03.09.02 21:42



Виж сега, Патрицийо,
Ако случайно клуба ти е харесал (а явно е така, щом се ангажираш толкова с него), не ти ли минава през ум мисълта че причината е била в досегашното му устройство ? И щом искаш да го устроиш по друг начин, защо просто не отидеш другаде, да си го устроиш както искаш и да викнеш всички тук при себе си (правил съм го) ? Защо искаш да правиш експерименти на наш гръб ? Правили сме ги много. И намерихме най-добрата засега формула. Именно затова ти е харесало тук, не разбираш ли? Независимо какво ти е харесало, то е тук заради това устройство на клуба, иначе не би го имало. Защо си мислиш че ги разбираш по-добре от нас тия неща ? Ние сме хора с доста опит в това. Патили сме. И от опита си знаем как ще завърши твоят експеримент, и на останалите мераклии. Именно затова създадохме този клуб. И не мисля че някой от вас, творци на новото клубно щастие, ще има шанс да си прави експерименти точно в този клуб. Клубове много - над двеста са. Имате възможност и нов да си направите. Дерзайте. Тук промени няма да има, защото сме го създали с тази цел - да не се променя. А щом се промени - ще умре. Не ни е за севте.

Мнението ми е до всички дисиденти в клуба

*


Тема Брей, не се стърпях и влязох и какво да видя?нови [re: Well]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано03.09.02 21:57



Една група хора се кара с друга група хора. Само дето едната от двете групи говори спокойно, а другата обижда. И понеже "другата" група се счита за собственик на нещо се смята за упълномощена да го прави.

Изключително шокиран бях днес от едно изказване на ваш "активист" в клуб "Въпроси и Помощ" с един приятел се заговорихме по темата и му бях казал, че не ме интересува какво става тук, просто защото това не е от местата, които посещавам в Дир.бг. След това, признавам си, ме загриза любопитство и сред многото неща видях няколко изказвания, които ме объркаха, като човек, който е минал като редовно четящ и пишещ в много клубове.

Позволи ми, Well, да кажа мнението си като пряк отговор на твоето, защото ти си член на така наречения "Съвет", а виждам, че ти пръв си написал постинг с обида в тази тема, чието предназначение е да бъде конструктивна.

1. Вашият клуб е бил създаден от определена група хора със свои виждания и близки идеи. Това е прекрасно. Въпросът е, че ако този клуб беше невидим в общия списък и достъпа до него беше ограничен само за посочвани от тясния приятелски кръг лица нещата щяха да си останат такива.
2. Един отворен клуб би трябвало да се подчинява на общите правила на функциониране на клубовете:
а) Домакин в него е Дир.бг, а не някакъв съвет или модератора, независимо дали назначен, избран или ротиращ се.
б) Всеки в него има права разни с останалите потребители. Ако не вярвате, отидете в описанието на клуба.
в) Клуба не може да бъде управляван отделно от останалите и общите правила за другите клубове важат и за него
3. Всеки човек има малко или много добро мнение за себе си. Да оценяваш себе си като привличащ вниманието на много други индивиди, също не е нито необикновено, нито нередно, поне според моите представи. Това, обаче, щеше да бъде вярно и за клуба, ако тук пишеха само хората от първоначалната група. Много клубове са били нещо като малко семейство и в доста голяма част от тях дойдоха много нови никове, хора и мнения, някои от тях се развиха и промениха, други емоционално умряха. В нито един от тези клубове досега не съм чул някой да самообявява за домакин "притежател", който се чувства едва ли не изгонен от новите, които му се "натрапват".
4. Последните ти изречения няма да коментирам, за да не се наложи да търпя подобни обиди срещу себе си.


Последна точка. Правилата на този клуб биха били валидни, подчертавам, само ако клуба беше затворен. Той не е, затова докато той е част от общото семейство на клубовете в Дир.бг, в него е редно да важат същите правила както и при другите клубове. останалото е излишен елитаризъм, надценяване, неуважение към другите и тяхното мнение /което тук доста активно се показва и изразява/ и бавно превръщане в нещо като мормонска секта с нейния Съвет на апостолите и прочее.



Тема Re: съвета и още нещонови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 21:59



Да ти запушват устата с шамар...

Ти не можеш да го разбереш...ти си от привилигерованите... не ти се случва...



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Kpъr]  
Автор Лaчo Чaдъpжиятa (скрънза)
Публикувано03.09.02 22:01



Прав си. Всеки има мнение, което би трябвало да се уважава поне.

Не подслушвай чужди разговори, за да не чуеш нещо неприятно за себе си.


Тема Не само това...нови [re: yф]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 22:07



Обърни внимание, че помежду си тези хора почти не пишат. Не им се налага - вече са си казали всичко. Пишат към и във темите на други юзери, на които обаче отричат всякакви други права освен чинно да забавляват Съвета...

Заради отношението на хората тук се наложи създаването на Клуб Приятели.
Ако Администрацията на Дир-а е склонна да поддържа клуб за всяка дузина хора, това е друг въпрос.

Хрумва ми, че щом може 12 юзера да поискат и да им се даде Клуб със специален статут без да е платен, то може би след решението ще поискам и аз такъв клуб... даже два... не ми е проблем да събера 24 желаещи...

Въпросът с този Клуб е принципен за Дир.бг и ще чакаме решение някакво, което ще ни подскаже може ли от Дир-а да се иска създаването на такъв Клуб със специален статут, който не е платен ... предполагам, че ще е интересно решението и за всички предлагащи нови Клубове



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Лaчo Чaдъpжиятa]  
Автор Kpъr ()
Публикувано03.09.02 22:08



е, добре де. извинения за името. значи за него няма да говорим. то ще е тайна, нали е важно отношението.

от някой, към точно определен човек, нали затова става дума? не те интересуваше липсата на определени теми всъщност, а те интересува да липсва модератор, и то точно този който е сега да не е.

остава да кажеш каква е визията ти за клуба, но не от типа 'да е като всички клубове'... защото Защо , да е така ???



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано03.09.02 22:09



вече обясних на Джейн на лична бележка мнението си за клуба и модерирането, но ще го споделя и тук:
по-добре клуб без модератор, отколкото клуб с лош модератор.

този клуб няма нужда от модератор. досега всички престрелки и лични дрязги са били имено заради и между модераторите и юзърите.

.......Wissen ist Macht.
Nicht wissen macht nichts.


Тема въпрос:нови [re: Джeйн]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано03.09.02 22:10



Джейн, кой изтри темата, в която подхванах въпроса за смяна на модератора и на който мой въпрос ти се впрегна "НА КОЙТО МУ ПРЕЧА ДА СИ КАЖЕ"?

.......Wissen ist Macht.
Nicht wissen macht nichts.


Тема Re: Брей, не се стърпях и влязох и какво да видя?нови [re: Meдapko]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 22:13



Той Уел така си говори... не му забелязвай много. Но си прав де. За езика на Уел си прав.
Но действително, не мисля че има сектанство. И че никой редовен участник не се е оплакал от правилата.
Клубът е отворен, но при създаването му, админите се съгласиха на условията, на които искахме да отговаря клуба. Вече знаеш какви са.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Шeдaнc]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 22:20



Тук е имало потоп от спам, и също, един ден клубът беше изтрит целия. Това не беше направено от редовен участник в Споделено.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: Брей, не се стърпях и влязох и какво да видя?нови [re: Meдapko]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано03.09.02 22:28



Успя да ме засрамиш. Гледаш от едната страна. Имай го в предвид.

*


Тема Re: Не само това...нови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 22:28



Не, не си права. :-) Извинявай че те прочетох
Говорим си помежду си и още как!
А клубът не беше основан само заради 12 гласа. Няма начин.

Клубът можеше да бъде и платен. Но не казаха цена. Не се продаваше.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...

Редактирано от BИ на 03.09.02 22:29.



Тема Re: Инициаторите на клуб Споделенонови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 22:32



Права си... щом Дир-а прави такива Клубове при описаните от Леос условия... ще си поискаме и ние Клубове със Специален Статут...
Аз вече поисках де... в Предложения за Нови Клубове... просто не знаех, че може...
Щом може да е Споделено... може и други... дир-а е създал прецедент, ако застане зад претенциите ВИ... така че голямо създаване ще пада



Тема Въпрос?нови [re: Spidercho]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 22:41



Преглеждайки постингите Ви, забелязвам, че в качеството си на Администратор не знаете за съществуването на Клубове със Специален Статут сред общите и безплатни Клубове на Дир-а, въпреки убедителните претенции на 12 човека тук, че Администрацията ги е упълномощила със Специални права...
Въпросът ми е... Вие в качеството си на Администратор, уведомен ли сте за съществуването, и правилата за създаване на безплатни Клубове със Специален Статут, и в частност за Специалния Статут на Споделено...
И не считате ли за правилно, ако има наистина такива Клубове, посетителите на Портала да бъдат по някакъв начин уведомени, че влизат в Клуб със Специален Статут, както и да се знаят Упълномощените с права от Администрацията юзери?
Има ли платени Клубове в Дир-а, и с какво техния Статут е по-специален от този на Споделено, или просто се взимат пари от който има...

Благодаря за вниманието...

Патриция Василева - Елия



Тема Re: Конструктивнонови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 22:46



Въпросът стана принципен за мен...
Времето и първите постинги, когато можех да замълча отмина... аз съм ВИ чела... вие не сте очевидно... а се ядосвам да не ме взимат насериозно...
Питам се има ли платени Клубаве в Дир-а и какво повече получават от Споделено за парите си...
Исках едно... сега всичко... въпросът стана принципен...



Тема Съвсем погрешнонови [re: Meдapko]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 22:49



1. Беше поискано; отхвърли се (и изтриха рождената тема).
2. Тези правила са о.к, когато (това е доста психо) дир инициира клуба. В конкретният случай имахме прецедент. Вкл, избрана форма на адаптиране към правилата на дир за спам и сходни в групата.
3. Е нека това да е първия . Все някога се стига до частна територия ( с умирането на йерархиите)
4. Доста дръзко за първо влизане.

Софтуерът не прави дискусиите дори в дебатиращи на кирилица общества.
Нека опитат да направят друга явка по образ и подобие (експериментът Приятели следя от известно време, сдухан повече от Майонеза е ). Може да се престраша и дам рамо, кой знае.





Тема Re: Конструктивнонови [re: Well]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 22:51



Веднага, след обръщението, спрях да Ви чета...
Щом и Вие сте един от тези, които имат Делегирани От Администрацията на Портал Дир.бг безплатни права да си правят каквото искат с един обществен Форум... това е още по-обидно за мен...
Поне възпитание мислех, че не ви липсва на Представителите на Администрацията тук...

Патриция Василева - Елия



Тема Прав си. Гледам само от едната страна -...нови [re: Well]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано03.09.02 22:52



...външната. Не знам какво точно е ставало, кой кого е предизвикал, нагрубявал, нападал. Знам едно - толерантните и интелигентни хора не се оставят да ги предизвиква някой, който те считат за неотговарящ на тяхното ниво.

Не искам да звуча поучително като някой дядка или преждевременно остарял надувко, но съм минал през подобни неща и някои от редовните посетители тук са ми свидетели, че тогава не бях толкова въздържан, колкото призовавам сега другите да бъдат. Оттогава, за съжаление минах през много житейски и още повече онлайн сътресения и конфликти и се научих да мога да приемам, поне на първо време, опонента си такъв какъвто е. Най-важното, особено при онлайн конфликтите е да не нанасяш да "лицето", което дълго си градил рани, които после ще трябва с месеци да заличаваш. Спомнямси заради какво избягахте от Психология: агресивност, грубост, елементарност, злоба. Просто недейте да ги проявявате вие, за да не загубите повече отколкото получите ако "спечелите битката". Личният ми опит показва, че спечелили такива "битки" няма.

Помисли още веднъж - правилата, които сте си зъсдали могат ли да бъдат прилагани в клуба във вида, в който е той в момента? Докато политиката на Дир-а изключва затворени клубове, били те платени или безплатни, положението ще бъде такова.



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Шeдaнc]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 22:56



Тук не става дума само за модератор... а за това... възможно ли е... и позволява ли Администрацията създаването на безплатни Клубове със Специален Статут в рамките на един обществен форум...

В дир-а вече се плаща пощата... плаща се хостинга... ако се плащаха и Клубавете, платилият си има право да определя правата... но докато е обществен Форум... то как така и на каква база е създаден клуб с такъв Статут... само при изразено желание на 12 човека???...или има и хитринка някаква????



Тема Какво не би било дръзко, според теб?нови [re: 4eHe]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано03.09.02 22:58



Или може би и аз бивам анатемосан да не мога да изкажа мнението си?
Виждам, че други могат да се замислят над чуждото становище. В теб виждам само агресия. Всъщност не е стара. Тя е още от времето, когато изведнъж и ти се включи в един хор на обиждащи, в клуб, в който не беше стъпвала от месеци - Емиграция. Така че за дързост, не приемам ти да ми говориш.

За останалото: направи си труда да прочетеш по-внимателно, не е станало това, което е било планирано. След като не е станало, е логично да се подходи по стандартния път.



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: eлия]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 22:59



Ако правят шоу като тукашното, дори се ТЪРСЯТ такива инициатори





Тема Re: Прав си. Гледам само от едната страна -...нови [re: Meдapko]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано03.09.02 23:00



Малка разлика. Предизвикват ме или ми развалят клуба ? Разликата е огромна. Прав си за предизвикването. Смешна работа. Но когато искат да съсипят място, в което съм вложил много безсънни нощи за да оцелее в този вид, и не само аз, а още десетина души, ще стоя ли отстрани ? Как да стане ? И да се владея ? Че аз да не съм робот ?! А на робота пък нищо не му е нужно.

*


Тема Re: Какво не би билонови [re: Meдapko]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 23:01



Дай ми линк към Емиграция, ако обичаш





Тема Знам какви са правилата. Просто се опитвам...нови [re: BИ]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано03.09.02 23:01



...човешки, с минимална интрузия във вашия свят да кажа, че според мен положението се е променило и правилата просто не могат да бъдат същите. Ако се продължи така ще стане сектанство.

Това обаче си е мое мнение. Не ангажирам никого с него, както и не желая да го налагам. Просто го изказвам.



Тема Ами да си платят...нови [re: зy]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 23:03



Основната тема тук е Статута на Клуба и начините на избиране на модератор и определянето на правилата на Клуба... в рамките на свободно достъпен безплатен Форум.....

Да си плати Съвета от Клубари на Дир-а един платен Клуб... и да си решава каквото иска... на който не му харесва... да си плати и той...
Но защо едни плащат, а други не... примерно...
От къде накъде, те ще имат достъп до тайни места за кореспонденция както твърдят, без да имат регламентирани права за това питам...
Докато този Клуб е безплатен, не могат да имат претенции...
Така мисля аз....



Тема Опитвам се да вляза в архивнови [re: Meдapko]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 23:06



..и нещо ме цепи от Емиграция; нямам спомени да съм писала от-дав-на там ?





Тема Или ориентировъчно, кога е времетонови [re: Meдapko]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 23:11



Не се сещам как да си извадя протоколите от Емиграция. Без ник 4еНе, мнения там е малко вероятно да са от човека зад 4еНе





Тема Пуснах тема и опитвам през неянови [re: Meдapko]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 23:14



Ей това излиза
Политика, Свят >> Резултати от диренето на: 4eHe

В момента не може да обработим заявката, опитайте отново!






Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: BИ]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано03.09.02 23:15



факт е, че всичко става заради модераторите. при тези условия, които са наложени тук на новодошлите (които не са в течение на обстоятелствата, нормите, Съвети, ротиращи модератори и т.н.), е нормално да има различия във вижданията на "стари" и "нови" юзъри, а е още по-нормално хората да недоволстват срещу модератора и "управлението" на клуба.

доколкото разбирам този клуб би трябвало да е частен и недостъпен за чужди очи, нали така?
явно сте имали основание да искате такъв клуб, но също е факт, че Споделено е в списъка на клубовете и това, което тук изисквате на мен лично ми се струва нормално да бъде толкова трудно приемливо за другите.

.......Wissen ist Macht.
Nicht wissen macht nichts.


Тема Анима...нови [re: Anima]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 23:15



Доколкото ми е известно... този клуб не е платен...
Ще изчакам отговорът на Администратора, и ако ви подкрепи, ще предложа да се даде Специален Статут на Клуб Аеробика и Фитнес, който аз и още няколко човека сме създали... Предполагам и от други Клубове ще се заинтересуват от прецедента, примерно от Приятели и така нататък, ако от Администрацията на Дир-а смятат, че това е допустимо и нормално... и оставят специалния статут на този безплатен Клуб намиращ се в Обществен Форум...

Това е все едно аз и още няколко приятелки да заградим площад Славейков... и да пускаме да мине който ни харесва... на който не му харесва...да заобиколи... след нас - всеки си загражда каквото му хареса...
Смешки...



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Шeдaнc]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 23:16



Не сме искали недостъпен клуб никога.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: eлия]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано03.09.02 23:17



въпросът за смяната на модератора беше засегнат преди около седмица. тъй като не може да се получи консенсус, клубарите започват от началото - нов статут, нови условия, нови модератори, липса на такива и т.н.

.......Wissen ist Macht.
Nicht wissen macht nichts.


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: 4eHe]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 23:18



О.... аз даже вече предложих създаването на два Клуба със Специален Статут...
Искаш ли с теб да си създадем един... все ще се споразумеем някак... Админите няма как да откажат



Тема Лазят подозрениянови [re: Meдapko]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 23:19



Какво да направя, ако не успееш да ми извадиш линк към въпросното мнение ?





Тема Малко съм заета с Медарконови [re: eлия]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 23:21



Има реплика за мое отношение в Емиграция, а нямам спомени. Чакам да открием линк..после ще правим нови клубове, задръж така





Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Шeдaнc]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 23:22



Аз исках недостъпен клуб, никой не ме е подкрепял в дебата





Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Шeдaнc]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 23:23



Бе фиксиран откъм време. После се отваряше. Защото опцията за вход на регистрирани с парола е невъзможна за програмиране със сегашния ресурс на дир. Такива съществуват на други места в портали..но това го знаеш.





Тема Re: Ами да си платят...нови [re: eлия]  
Автор Kpъr ()
Публикувано03.09.02 23:23



това ли бил въпроса ??

платено да е, може да се приеме.

обаче, който иска/претендира за (измислена) свобода, не намира свободно място от яд че друг има свобода за която не е платил ???



Тема Re: Знам какви са правилата. Просто се опитвам...нови [re: Meдapko]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 23:24



По принцип когато група хора защитават някаква идея, винаги могат да бъдат наречени сектанти.
Мен лично това не ме притеснява. Нека ми викат както желаят тези, които не пишат тук. Тези, които пишат тук, им харесва.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Уффффффффффффффффффффффффффффф....нови [re: yф]  
Автор Mepлин (фитилджия)
Публикувано03.09.02 23:25



Ако отвориш архивите от началото на съществуването на клуба, ще видиш, че там съм писал доста активно.

Зает човек съм и просто физически ми е невъзможно като се прибера от работа да седна и да изчета купищата словоблудства, че после и да им отговарям. Наистина пиша рядко, и само в темите на хора, с които ми е приятно да обменям мисли.

ПОТРЕС МЕ ХВАЩА ОТ ПРОСТОТИИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Не мога да си обясня упорството и пълната липса на възпитание у някои от пишещите тук. На мен ако веднъж само модератора ми изтрие тема или мнение, ми просто тихичко ще си изчезна и повече няма да ме видят на това място. Ама неееее, те държат да са тука! Не ги искаме, но те държат да досаждат! И реват, че не им харесва. Че имало модератори, че ги триели, че им отнемали свободата да си изразяват мнението.

Ама моля ви се! ТОВА НЕ Е ЕДИНСТВЕНИЯ КЛУБ В ДИРА! Като не ви харесва, има клуб "Попържни", има клуб "Простотии", има и клуб "Дебил"! СВОБОДНИ СТЕ ДА НАПУСНЕТЕ!

Този клуб бе създаден, за да бъде такъв, какъвто е. И ще го запазим такъв заради нас и заради всички, които го харесват точно такъв. Който не го харесва, моля - дир голям, клубове много.

Извинявам се за острия тон, но исках да го напиша точно така. Защото наистина ми писна!

/* Затвори очи, за да видиш... *\


Тема Re: въпрос:нови [re: Шeдaнc]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано03.09.02 23:25



не съм аз.
тогава се изтриха и други теми от хакера. включително и неговите нападки към Джей. не съм се впрегнала, а поисках всеки да си каже какво има против мен, защото наистина исках да знам обвиненията среу мен, а не да ги махам. не си спомням да имаше такива, докато беше темата.
въпросът за хакера беше отнесен до администраторите. те знаеха, че се трият теми, но нищо не можаха да направят.

IMAGINE...


Тема Нещо не разбрах???нови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 23:26



Админите са се съгласили с вашите условия???
Един вид... Админите искат този Клуб...вие обаче имате условия на които искате да отговаря този клуб, различни от общите условия на Портала...те мъдруват... и викат "Е какво пък...ще се съгласим с вашите условия"

Поправи ме ако греша... че съм русичка...

Защото по-горе гледам как Админ няма и напредстава, че Споделено има специални статути... ама може пък от Администрацията да са пропуснали да му кажат... знам ли...



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: BИ]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано03.09.02 23:28



тогава защо искате този да се различава от другите?
видях няколко заключени теми, които дискутират модераторския пост. Джейн навсякъде обяснява, че затваря съответната тема, защото "това не се дискутира - из протокола на клуба".

за какъв протокол аджеба става въпрос? кой го е подписал? къде са тези правила да ги прочета? спомням си бегло, че с основаването на клуба имаше една закачена тема, която обясняваше, че на 2-3 месеца модераторите ще се сменят. темата я няма вече, съответно не е в сила.

може и да бъркам, но тъй като пиша в клубовете от 3 години, мога да кажа само, че при цялото си уважение към Споделено и участниците му, клубът има право да се развива.

.......Wissen ist Macht.
Nicht wissen macht nichts.


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: silent]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано03.09.02 23:31



аз не бях модератор тогава.

IMAGINE...


Тема Ти да не си собственичка на Клуба???нови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 23:34



Аз пиша в Клубовете на Дир-а и отказвам да си присвояваш правото да ме завираш в който и да било ъгъл... в Информация за Клуба пише - цитирам ти: Имате право да четете и пишете в този клуб
Очите ще ти избоде... та щом Портала на Дир-а ми е дал право да пиша и чета И тук, ДАЖЕ И ТУК...щом аз съм по-деен Клубар от поне няколко от Съвета ви, и повечето пишешти редовно тук... то не виждам как може да си присвояваш правото да ми налагаш правила различни от тези на Дир-а...
Хубава работа...
Самозабравяте се...



Тема Не мога да го направя.нови [re: 4eHe]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано03.09.02 23:40



В същата тази тема имаше повече неща, които не бяха за клуба, отколкото смислени мнения и тя беше изтрита. Това не значи, че не съм сигурен в това, което казвам. До този момент с теб съм имал само приятелски отношения и това ме учуди толкова, че го запомних добре.
Сега за втори път се учудвам, но твое право си е да се държиш с хората както намериш за добре.
Дълбоко в себе си оставам с убеждението, че хората, с които имам основателно отношение в Дир-а са по-малко от пръстите на една ръка.



Тема Да вметна мнение...нови [re: magnet]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 23:42



Има си правила на Дир-а, които са валидни за всички Клубове... дори и за този...
Та според твоят пример, не се получава, защото возенето в трамвай номер 5 е същото, каквото е определило Министерството на Градския Транспорт за всички трамваи...

Питам те... ако ватмана си измисли собствени правила, различни от тези за всички трамваи... ти не би ли се оплаквала?... Или викаш - дреме ти... ще търпиш...

Има и специални трамваи, на които има обаче табелки... примерно "Специален" - "Служебен превоз"... или друго... ако обаче е един от всички трамваи - ти се качваш... после идват монтажистите на трамвая да ти обяснат, че трябва да се возиш клекнала... щото били с делегирани права и ти се хилят... ти отваряш правилника за возене по трамваите... не намираш такива правила...да се возиш клекнала.. и се изправяш... тогава те бият...

Ми трай си... аз уважавам себе си и правата си...



Тема Re: Конструктивнонови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 23:44



Искай.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Дом за всички... или бункер за апостолите...12 майнови [re: Well]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 23:45



У дома?????
Това е вашия...на 12-те дом???
Стига си се майтапил...
Човек... дом се плаща и гради...
Това е обществено място, достъпно за всички и отговарящо на общи правила за всички клубове...
Когато си направиш платен Клуб... тогава ще ти е виртуален дом... дотогава този Клуб е и мой дом също толкова, колкото твой...



Тема Аха, изтританови [re: Meдapko]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 23:47



Тогава имаш ли ангажимент да го твърдиш, ако няма доказателство ?
Медарко,
дързост е нещо което и аз имам. Липса на такт в сериозен дебат е недостатък.
Дотук си с моето внимание.





Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Шeдaнc]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано03.09.02 23:49



ето ги правилата, Шеданс



закачени са като уводна тема и ще ги цитирам за всеки случай:

Контакти
>> Споделено Темата е видяна: 4574



Бeзcъннa
(distance)
26.02.02 12:07
213.222.48.177
Малки клубни правила... X



Здравейте!

"Споделено" е вход към едно приятелско общество. Кръстопът от мисли за живота, идеи, чувства и впечатления. Тук сме, за да разсъждаваме заедно и по абстрактни теми, и по конкретни проблеми. Този клуб бе създаден с намерението да бъдем приятели, да обсъждаме и да си опонираме, но овладявайки изкуството да спорим възпитано, да запазим добрия тон - в името на дискусията и търсенето на Истината За Нещата.

Добре дошли при нас!



-------------------------------------
В този клуб могат да пишат само регистрирани потребители.
Ако нямате регистрация в dir.bg, заповядайте ето тук.

Имаме няколко правила, които в името на добрия тон и спокойствието в клуба молим да бъдат спазвани:

- Тук не се коментира политиката на Dir.bg.
- Не се коментира изборът на модератори - те са избрани от съвета на клуба и ще продължат да се избират така. Всеки от вас може да бъде поканен да участва в следващия избор с бележка от модератор.
- Трият се: спам, лични данни, изнесени за друг член на клуба, нападки или директни обиди.
- Заключват (трият се) се: Теми, чието място не е в клуба, като теми за запознанства; теми злепоставящи посетители на клубовете на dir.bg.

Бъдете учтиви и добронамерени, за да бъде общуването ни тук приятно. Пренасянето на междуличностни търкания от други клубове тук не се толерира.

Модераторите в момента са jj и Джейн и са избрани, за да се грижат за клуба ни. При евентуално възникване на спорни ситуации, модераторите имат права и пълномощия за намеса.
-------------------------------------



Е, вратата е вече отворена...

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Редактирано от jj на 15.07.02 21:38.


---------------------------------

не си видяла темата, защото хакерът я беше изтрил и нея.

IMAGINE...

Тема Re: Ти да не си собственичка на Клуба???нови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано03.09.02 23:49



Не съм собственичка, но и не мога да говоря от името на другите. Говоря от мое име.
Че кой те спира да пишеш? Ама пишеш ли? Кога пишеш? Питах - колко написани поста имаш за последните три месеца преди 1 септември?

Един.

Ми пиши де! Някой да те е спрял?
Всеки клуб си има правила. Ако не ти харесват, знаеш.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: Прав си. Гледам само от едната страна -...нови [re: Well]  
Автор eлия ()
Публикувано03.09.02 23:50



Правилата на Портала изключват наличието на такова място... също както не можеш да си ограждаш двора с бодлива тел по която тече ток...
Не си собственик на този Клуб за да налагаш правила...



Тема Re: Инициаторите на клуб Споделенонови [re: yф]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано03.09.02 23:50



Добре де уфке. Нал' знаиш - кой не му харесва - на палатка! /нищо лично/ Какво се буниш? Освобождаваш негрите? Или някой те е нарочил и ти трие темите и мненията непрекъснато?
Аз не съм твърде редовен и нямам време да чета всичко, но имам впечатление /може и погрешно/, че напоследък само постваш протести с/у модераторите.
Борбата заради самата нея няма смисъл за мен. Ако са те настъпали по мазола, кажи си. /нали е Споделено/
Не вземам страна.

За да чуеш трябва да мълчиш!


Тема Re: въпрос:нови [re: Джeйн]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано03.09.02 23:55



Джейн, защо ли само някои теми са били върнати?

.......Wissen ist Macht.
Nicht wissen macht nichts.


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: 4eHe]  
Автор LeoS (като всички)
Публикувано03.09.02 23:56



Къси спомени, Чененце :))
Обсъждаше се такъв вариант, даже мисля, че днес го споменах във Въпроси и помощ - в темата на Уфчето. Даже имаше две предложения - а) достъп с пароли, пращани по мейл на желаещия да пише в клуба и б) обособяване на нова група (както е например Администрация), като логването в нея да става ръчно от админ, при подаване на заявка от модератора на клуба. Защо не стана - друг въпрос и не е предмет на обсъждането тук.

Към елия.
Хайде още малко инфо, нищо че не четеш всичко :)
Този клуб не е платен, но можеше да бъде. Хората тук бяха съгласни да го платят (дори ВИ лично ми е заявявала, че ако е на поносима цена, тя би платила таксата, за да съкратим процедурата и след това ще предостави правата точно на съвета). Просто не стана, защото нямаше готовност от страна на дира. Но това е и другия повод, клуба да се създаде по този начин - като тест за евентуално преминаване към платени клубове (заедно с безплатните) в дирчето. Имаше такава идея, имаше и прецедент за да се тества - искането на хората за клуб Споделено - различен като управление и вземане на решения за него - но и много удобен за тестване на възможностите за въвеждане на нов тип клубове.
Защо не стана както беше замислено ли ?
Защото хората се смениха. Тези, които го мислеха по този начин, вече нямат ангажименти към дира. А новите хора, които администрират ще си решат какво да го правят вече създадения клуб Споделено с различен статут от останалите. Още днес го казах - това си е тяхно право. Не е нито мое, нито твое елия, нито дори на съвета на този клуб. Защото над всички са точно те - админите. Те са тези, които защитават интересите на своя работодател - всички останали сме ползватели.
Много ми е смешен невероятния ти хъс за искане на нови клубове със "специален статут", извини ме, но наистина ми е смешно :) И знаеш ли защо ? Ами замисли се от колко време не е създаден нито един нов клуб (независимо с какъв статут) и ще ти стане ясно, защо ми е смешно. И за да не стават грешки ще наблегна - не си ми смешна ти, смешна ми е увереността с която поднасяш твърденията си :)))

Приятна вечер на всички !

<... не е важно какво пишат за теб, важното е да не ти объркат името ...>


Тема Re: Дом за всички... или бункер за апостолите...12 майнови [re: eлия]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано03.09.02 23:57



Ми като е твой клуба, вземай си го ! Мога да ида другаде, нема проблем, нали е твой
Какви хора има по света, а ? Един да иска, друг да дава :)))

*


Тема От шест месеца назаднови [re: LeoS]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.09.02 23:59



..знаеш ли колко ангажимент ми мина през ръцете ? Не работя в дир или за тях, онези идеи бяха безплатни и наблюдавани другаде. Да бяха питали, щях да пусна линк





Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Джeйн]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано03.09.02 23:59



никъде не пише, че не може да се оспорват правилата на клуба.
рано или късно и това щеше да стане... и стана.

.......Wissen ist Macht.
Nicht wissen macht nichts.


Тема Re: Съвсем погрешнонови [re: 4eHe]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:01



Прекалената консервираност оставя сериозна опозиция зад борда 4ене... от това идват все по-силни и по-силни сътресения... и все по-организирани и масирани.
Това ти гарантирам, че ще съсипе Клуба, такъв, какъвто го познаваш и искаш... рано или късно...сега или при следващия опит... те ще са постоянни... Я погледни и кажи какво остана от Споделено последните два дни...
Технически не може да се спре брожението... подкрепа на Администрацията ще разбуни духовете в другите Клубове, ще започне да им писва да пазят 12 в един момент... ако има платени Клубове, те ще поискат кой знае какви права за парите си в повече от вашите... атаките тук НЯМА да спрат... което само по себе си е достатъчно...
Лошото е, че няма с какво да се замени от хора като теб или ироничната ВИ, Безсънна и jj и още някои...
А хора като ... двама, които няма да цитирам... ви осмиват и свалят нивото...
Липсва мобилност и нещата са.... сещаш се...
Започнахме от Модераторката... стигнахме до Правилата... и сега сме на Статута... тъпо... и недалновидно... това е началото на краят 4ене... а с такива кадифени ръкавици тръгнах лично аз...



Тема Ставанови [re: Шeдaнc]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 00:02



Днес е за трети път; почва малко като Кенет Брана да се върти.
Освен че правилата бяха обсъждани вече два пъти сред измислилите ги. С доста (причудливи) идеи. Дарявам си бушона, не ми е притрябвал.





Тема Re: въпрос:нови [re: Шeдaнc]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано04.09.02 00:03



не знам. хакерът знае. търсих ги тогава в хидън - нямаше нито една. не знам как прави това - да ги маха, да ги крие някъде другаде и после да ги връща. Джей уведоми админите за това. междудругото и самият хакер беше написал, че той е махнал уводната тема и ще я върне, когато се махне Джей.

IMAGINE...


Тема Когато открито се лъже, както е у васнови [re: eлия]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 00:04



.. хората с остатъци на "създател" си тръгнаха.
Това, което става в момента прави т н Съвет невероятно сплотен. Малко им завиждам.





Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Шeдaнc]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано04.09.02 00:04



Става, защото някой дето цапа бил забърсан и получил диария. Затова стана. СЛободияяя, и държавицата ни на тоз хал е пак за туй. Всеки акъл дава, всеки най-добре проблемите решава. Срам ме е че пиша в тази тема, имаше молба да не се спамва, ама кой ти спазва ? Спайдърчо ще чете, щото има много важни неща да му кажете ... Много важни, да. Свръхважни.

*


Тема Не си собственичка и на Порталанови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:05



Всеки Портал си има правила... ако не ти харесват...отиди другаде или нека Портала промени правилата за ползване на Клубовете

За последните три месеца имам над 1000 постинга в различни Клубове.. пиша навсякъде както виждаш...



Тема Може би затова ти е труднонови [re: eлия]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 00:07



..да забележиш нуждата от промяна правилата на портала. Пиши в чужди портали..трябва да има и гръцки. Аз работя на три езика, вкл портал в училището ми.





Тема Re: Съвсем погрешнонови [re: eлия]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано04.09.02 00:07



Прочете ли какво ти писах ? И да си прочела не си разбрала ... по-вероятно е да не си го чела, щото беше тъй просто обяснено ... ама като гледам може и да си го чела ... или си го чела или не си, все тая. Язък че писах ... е, дано друг го прочете...

*


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Шeдaнc]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано04.09.02 00:08



не съм казала, че пише такова нещо. приписваш ми думи, които не съм казвала.

забележи, че правилата ги оспорват двама души, които са външни за клуба - виж колко постинга в клуба имат лачо и елия. десетките, които пишат в клуба и правят близо 30 активни страници досега не са изказвали недоволство от правилата. всичко започна от тези двама въшни хора.

IMAGINE...


Тема Re: Може би затова ти е труднонови [re: 4eHe]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:11



Аз навремето обсъждах промени в правилата на Портала... така или иначе до промяната са валидни тези... а и промени в Портала са тема за друг клуб...
Пиша и в Гръцки, и в Американски форуми... освен тук... пиша доста всъщност...



Тема Бреййй....нови [re: Spidercho]  
Автор abettor (мърморещ)
Публикувано04.09.02 00:12



... този спор (скандал?) достигна до ушите и на отявлени НЕчленове на клуб "Споделено".
Но понеже си направих труда да прочета всички постинги по темата (какъв труд само!) искам да взема становище по някои от повдигнатите въпроси:
1. Изборът на модератор е въпрос на решение от самите членове на клуба. Очевидно е, че при създаването на клуб "Споделено" група от няколко души (най - активно пишещи по това време) са избрали едно ново решение - модераторите да се избират от т.нар съвет. И в това не виждам нищо лошо. По този начин са се предпазили от "детската болест" на всеки по - посещаван клуб: непрекъснати искания за оставка.
2. Също така не виждам нищо лошо и в предложението за промяна на статуквото, ако... ако също така го искаха по - голяма част от пищещите тук. Броейки активно изброих само трима (елия, уф и Лачо) с епизодични включвания и на няколко други юзъри. За сметка на това въпросните трима пишат за 33-ма, с което проблемът наложи присъствието на пехотата на USA .
3. За двама от тях със сигурност може да се каже, че са лично пристрастни - от постингите на Лачо това навсякъде си личи (" Редник не може да бъде модератор никъде"), а конфликтът навремето между Джейн и елия е публична тайна.
4. За "специалния статут" на клуба. Доколкото видях, той се изразява само в правомощията на съвета за избор на модератор. Не виждам нищо толкова страшно в това (още повече като си спомните при какви условия беше създаден "Споделено"). Също така той е обяснен достатъчно ясно

. Няма никакви по - различни ограничения от всеки друг клуб, с изключение назначаването на модератор. Елия, ако искаш платен клуб с конкретни и изключителни права за теб сега е мястото да дискутираш цената с Президента на USA. Само добре помисли, защото всяко нещо си има цена - какво ще кажеш за клуб, в който автоматично се банват всички пишещи мъже (жени)?
5. Недискутирането за смяна на модератора не означава, че той не може да бъде сменен. Достатъчно е да пуснете до администрацията постинг с посочване на конкретни нарушения на модератора и "паякът - нинджа" веднага прави проверка . Преди време така "виновно - невинна" си отиде клетата "тиква". Единственото прегрешение на Джейн до момента е, че заключва и трие спама на Лачо (а той е спам, защото все за смяна на модератора става въпрос).
6. В заключение - не виждам нищо лошо клубът да си остане в този му вид. Всеки може да пише и чете в него, стига да преглътне "недемократичността", че ще трябва да търпи модератора. А ако не може - клубове без модератор бол....

Извън темата, а може би по нея: не занимавайте администраторите с глупости. Основната им работа е да стегнат малко сървъра, че напоследък често взе да пуши....
За сведение - да прочета всичките 135 мнения ми отне повече от час.




Нощта не е само за размисъл!


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Джeйн]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано04.09.02 00:13



Джейн, моля те препрочети постинга ми. аз разсъждавам и споделям мнението си, никъде не те цитирам, камо ли да извъртам думите ти.

.......Wissen ist Macht.
Nicht wissen macht nichts.


Тема Ето и ключанови [re: eлия]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 00:13



Когато аз видя нещо в чужд форум, което си заслужава вниманието - намирам сподвижници и го правим тук. За по-радикалните идеи се иска повече време и убеждение. Когато се разминем тотално, някой прави компромис и отстъпва. Е, вчера бях аз.

До "промяна" са валидни правила, които работят. Другото е усмивки





Тема Re: Когато открито се лъже, както е у васнови [re: 4eHe]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:14



Очаква се... това е естествена реакция на група, чиито привилегии са присвоени от тях и после застрашени...
Не им завиждай... страх ги е...за това се сплотяват



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Шeдaнc]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано04.09.02 00:14



оки

IMAGINE...


Тема Re: Дом за всички... или бункер за апостолите...12 майнови [re: Well]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:16



Клуба е на Дир-а...
Те са определили правилата за ползването му...
Ти и аз... сме никои тук...



Тема Сега малко Психонови [re: eлия]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 00:18



Гледай на групата като система, в която един се е запътил навън.
Шансът им за нови правила и свиване около тях никога не е бил по-добър.





Тема Re: Ето и ключанови [re: 4eHe]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:18



Улових го...



Тема Re: Сега малко Психонови [re: 4eHe]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:20



Поговорката за очите и веждите ли имаш впредвид?



Тема СЪмнявам се, че ще се отключи нещо с него тукнови [re: eлия]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 00:20



Питай други има ли клуб с проблеми в логващите пишещи за ден ? Тази седмица бием всички рекорди.





Тема Теория на системитенови [re: eлия]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 00:21



"Един от онези понеделници" - фундаментален труд в МАйонеза, в който обяснявам защо става така





Тема Re: СЪмнявам се, че ще се отключи нещо с него тукнови [re: 4eHe]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:23



И не го намираш за тъжно?
На мен всъщност не ми е все едно...
А че надали ще ми повярват, ми е все едно..



Тема Re: Теория на системитенови [re: 4eHe]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:25



Покажи



Тема Ангажира се, виждамнови [re: eлия]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 00:27



За да може да се оцени, трябваше визия. А зовът към правилата на Портала си е просто класика. Кой ти вярва в тях, ако е тъпкал в Майонеза ?!

Големите идеи променят истински, защото са заредени с вдъхновение и ентусиазъм. Всичко, дето липсва на ежедневието. А тук търсенията тия дни са толкоз злободневни, че вече си гриза ноктите





Тема Започвам да разбирам....нови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:27



И понеже не се продаваше... вие си го присвоихте...
Умноооооо......



Тема Re: Да вметна мнение...нови [re: eлия]  
Автор magnet (лято)
Публикувано04.09.02 00:28



никой не ме е карал да се навеждам
нито пък да клякам

теб също,поне не тук.нито пък уф.а и тя наистина пише тук отдавна.докато твоето присъствие в момента намирам за абсолютно тенденциозно.

чак е смешно.ватманът не е измислил свой маршрут.просто се е преместил да обслужва друга линия,тъй като бившата му жена често е използвала тази.а тя,нали разбираш,има склонност към драми...а той пък иска да продължи напред.да си построи къща.да засади цвете.такива неща.

мисля,че бъркате още със самото "дадено" така да се каже.
1.никой не е тръгнал да си прави елитарен клуб или прочие глупости.
2.клубът е създаден с голяма доза ДОБРОНАМЕРЕНОСТ.

може и да има човешки грешки тук.може и да няма.въпрос на гледна точка.
но коя си ти,че да лишаваш някое друго човешко същество от правото му да греши???????

имаш ли зелена улица не пресичай на червено


Тема Тази вечер не ми върви с архивнови [re: eлия]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 00:28



Ще е от правилата на Портала да знаеш





Тема Re: Тази вечер не ми върви с архивнови [re: 4eHe]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:31



Сладурана
На тия правила откога съм им метнала око да знаеш....



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор Alison (closed)
Публикувано04.09.02 00:31



Ок. Кратко и по същество.
Клубът ми харесва такъв, какъвто е.
Със статута и правилата, избрани от хората. Вече може да се обмисли
между нас евентуално някаква промяна в съвета.Но ми писна от всичките
тези интриги на разни случайни.
ОСТАВЕТЕ НИ НА МИРА БЕ!
Какво може да се направи от администрация?
Мамка му, оправете си софтуеъра и защитете юзърите /а модераторите
да не говорим/ от такива пробиви. Не може само на базата на някакви лични конфликти да се тероризира цял клуб.Аааааа!

Door to nowhere.Dont knock!


Тема Re: Малко съм заета с Медарконови [re: 4eHe]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:35



Чакам аз... в това поне съм перфектна



Тема Като спомена за управляващи...нови [re: Янa]  
Автор Mepлин (фитилджия)
Публикувано04.09.02 00:35



ме подсети за една стара турска приказка.

Имало в стари времена, в старата отоманска империя, в един далечен град един мъдър градоначалник (е не помня каква беше турската дума, ще прощавате). Имал си градоначалника един роднина, ама много досаден роднина. Бил ужасно прост и некадърен. Злите езици говорели, че мозъкът му е като табан. Това обаче не му пречело да се мъкне подир градоначалника и да му мрънка - на служба да го назначи в общината, ама не каква да е, а башия да е!

Е, байгънясало му на градоначалника един ден, хванал навлека за ръкава и го завел пред вратата на нужника. Посочил му долапа с ибриците и рекъл:

- Ето ти служба! Назначавам те ибрикчибашия. От днес нататък само ти ще даваш ибриците.

И захванал се роднината да си изпълнява службата, да упражнява дребничката си власт. Колчем посегнел някой за ибрик към долапа, и той се провиквал:

- Не не! Ти тоз ибрик няма да вземаш! Ей тоя е за тебе.
....



Колко много кандидати за ибрикчибашии. Господи, колко много!

/* Затвори очи, за да видиш... *\


Тема за Спайдърчонови [re: Spidercho]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано04.09.02 00:43



малко яснота относно мотивите на Елия:

ето каква бележка ми написа, когато започна скандалът й с мен:

Re: за Адам и Адам

От: eлия
Получена: 02.09.02 22:41
Благодаря ти от името на Модераторите и посетителите в Адам и Адам...
Ако беше минало без постинга ти там, обясняващ колко лоша е Елия... нямаше да го има участието ми сега


--------------------------
а ето постинга ми, заради който тя захвана този скандал:


Джeйн
(редник)
17.08.02 00:57
за Iphigenio - offtopic [re: lphigenio]



не съм съгласна с оценката ти за причината "Ева и Ев" да влоши качеството си. според теб това се дължало на модераторите. като тогавашен модератор смятам, че това се дължи на друго - на идването на Елия, което стана по същото време. тя е изключително властен човек, който има влияние върху по-слаби хора. е, та тя успя да внуши на повечето момичета, че трябва да се ограничи присъствието на мъже и на хетеросексуални, че самочувствието на хомосексуалните жени трябва да се изгражда на базата на самоизолация от обществото, на базата на конфронтация с мъжете и хетеросексуалните, тя с обиди и нападки прогони доста интелигентни и възпитани жени, както и свестните мъже и в резултат на всичко това темите в клуба станаха по-ограничени и елементарни.

--------------------
ето какво ми отговаря Елия, че ме била предупредила за нещо:

eлия
()
17.08.02 06:47
Объщане на внимание... [re: Джeйн]



Обърнах ти внимание...какво повече мога да направя за теб???


ето моя отговор:
--------------
Джeйн
(редник)
17.08.02 16:19
Re: Объщане на внимание... [re: eлия]



не е необходимо ти да правиш нещо за мен.

но не разбирам за какво си ми обърнала внимание?

апропо, разбрах, че Infinity е разочарован от клуба и мисли да напуска именно по същите причини - нетолерантност към всички, които не са лесбийки, самоизолация и поради това елементаризиране на темите.

нямам нищо против теб лично. говоря за две различни концепции за клуба, които се сблъскаха. едната (която споделях с тези, които напуснаха) е за място, където можеш да поговориш за всичко, а не само за това колко е гадно обществото, което не приема лесбийките и колко готино е да си лесбийка, клуб, където хората не се делят на лесбийки и нелесбийки, а на смислени и елементарни хора. другата концепция - за един клуб, който бди за лесбийската "чистота" на пишещите и темите, в който тече ксамо безсмислено и повърхностно бърборене, където хората са обединени и изграждат самочувствие на базата на самоизолация от обществото и конфронтация с него. точно по твоята теория агресивното малцинство (ти го наричаш организирано) надделя над толерантното и по-интелигентно мнозинство. вторите предпочетоха да си тръгнат един по един, защото не харесват подобна атмосфера и стил. оки, нямам нищо против. в живота често е така. просто исках да обясня на Ифигенио как точно стоят нещата.


ето за какво ме била предупредила:
------------------

eлия
()
18.08.02 01:27
Re: Объщане на внимание... [re: Джeйн]



"..Малцинствата се организират заради самия факт, че са малцинства. Сто души, действащи организирано, при общо разбирателство, ще триумфират над хиляда, които действат несъгласувано, справяйки се с последниете един по един."

Гаетано Моска


------------------

за мен нещата са ясни - Елия ми казва, че е организирала малцинство, което да промени клуба. освен това в бележката казв, че сагашният скандал го започва заради постинга ми, в който съм обяснявала колко лоша е тя. но от постинга ми се вижда, че изобщо не я коментирам нея, качествата на личността й, а това, което направи в Ева и Ева. и сега иска да направи същото в Споделено

и още нещо - за Лачо Чадържията, който ме упреква, че съм му заключвала темите. бележка от него:
Изтрий темата ми.

От: Лaчo Чaдъpжиятa
Получена: 01.09.02 16:49
Няма да се сърдя.
И в клуба го казах.

IMAGINE...


Тема Re: Не си собственичка и на Порталанови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 00:44



Ми виж колко поста имам аз

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема А кой е Лачо тенекиджията?нови [re: abettor]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано04.09.02 00:46



Ник, регнат само за да сваля модератор.
От тук следва че няма какво да се обсъжда с Лачо. Днес преди обед половината първа страница беше заета с лачови теми. Защо трябва да се изказва в десет теми с едно и също съдържание?

       


Тема Ми що мен ме питаш....нови [re: kakata]  
Автор abettor (мърморещ)
Публикувано04.09.02 00:48



... доколкото прочетох над теб е агент на елия. Но на мен ми се струва, че тя по скоро е негов агент.
Како, а какво е "ибрик"....че докато не го разбера няма да мога да спя спокойно??




Нощта не е само за размисъл!


Тема Re: Нещо не разбрах???нови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 00:52



ХАХА! Ти нещо чете ли тук изобщо? Хихи. Чети, няма да се повтарям.
И ако искаш разбирай. Твой проблем.

Кви условия на Портала? Има условия в клубовете. За тях говорим, а не за останалата част от портала.
Админите се съгласиха с нашите условия. Казах кои админи, и казах кога.
Толкоз. Сама се оправяй с разбирането нататък. Ако можеш.

Изобщо не си в час какво става с дира. Иначе щеше да знаеш.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: Ми що мен ме питаш....нови [re: abettor]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано04.09.02 00:53



То че е агент агент е. С този псевдоним на НС /нещатен сътрудник/.
Аз пък за разлика от теб не отделих един час, защото имам по-интересни занимания, а около пет минути. Въобще напълно те подкрепям,пък и ти си писал доста, какво да пиша повече, ние сме пестеливи хора, та пишем 33-ма колкото трима, а не обратното. та се включвам в твоето писание.
Не знам какво е ибрик.

       


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: LeoS]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 00:56



Неофициален Специален Статут???
Мислиш ли, че може да оцелее подобен експеримент, при това тихомълком направен? Но не това е въпросът...
Леос... ако е затворен или платен... не виждам кой какви претенции може да има... Затворения Клуб е ясно с какъв статут е... При платения не може да се оспорват правата на човека, който е дал парите си... Но тук нямаме нито един от двата случая... този Клуб не е нито платен, нито затворен за сега...
Обсъждането на варианти не означава осъществяване... вие не сте, или сте направили затворени или платени Клубове. Този очевидно е оставен общ, или няма как да не бъде общ... еднозначно е...
Разбирам поясненията ти откъде произлизат претенциите за сегашния Статут на Споделено.. и ги приемам (обясненията)... Тествала се е идеята вече... както виждам резултатът е ясен, щом обясняваш идеята на Администратора какъв е статута на Споделено... тестът е приключил... нормално е с приключването на теста да приключи и експеримента със специалните права на Споделено...
Или правят Админите Клуб със Специални Права, или го оставят да бъде като общите клубове и да отговаря на общите условия... каквото и да е.. но спират да експериментират... поправи ме ако греша в разсъжденията си...

Напълно съм съгласна с това, че Админите ще решат какво да правят... и собствениците... Но... пак ме поправи ако греша... Админите до днес не знаеха за този специален статут на Споделено... или поне Spidercho не знаеше и те питаше... Така че как биха могли те да носят отговорност пред работодателите си, за нещо, което е направено преди тях и те не са го знаели... сега го знаят... и чакаме решението им... предполагам и юзерите и работодателите чакат...
Искам нови Клубове със Специален Статут... и сама се смея на себе си... Въпросът не е дали ще се създадът... а да покажа че решението на Админите излиза извън Споделено, и абсурдът в момента (не по време, а след приключване на експеримента) е немислим... Нека вземат решение за Споделено... Закрит Клуб... Платен Клуб... Общ Клуб... доколкото знам... трети вариант няма... и за наличието на такива Клубаве като цяло... дотогава този Клуб е общ и отговаря на общите правила на Дир-а за ползване на Клубавете... поправи ме пак, ако греша...

От теб не очаквам грубасти...така че нямаше как смехът ти да бъде приет грешно и без уточнението...Смехът е здраве... в този смисъл се явявам твоя лечителка

Бъди здрав...



Тема Ми що разказват....нови [re: kakata]  
Автор abettor (мърморещ)
Публикувано04.09.02 00:56



...тук такива сложни истории, дето не мога да ги разбера....
"Ибрикчия"...давал нещо като влезеш в нужника... да е тоалетна хартия, не вярвам...
Кво ли друго са давали едно време в тоалетните?
Хммм - дали пък не е сапунче?




Нощта не е само за размисъл!


Тема Re: Започвам да разбирам....нови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 00:58



Не, драга. Разрешиха ни го. Това какво толкова те притеснява?

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: Ми що разказват....нови [re: abettor]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано04.09.02 01:01



не е ли нещо като кибритлия, т.е. бързо се пали?

.......Wissen ist Macht.
Nicht wissen macht nichts.


Тема Нееееее........нови [re: Шeдaнc]  
Автор abettor (мърморещ)
Публикувано04.09.02 01:02



.......давало се пред вратата на нужника (на тоалетната, де)!!!!




Нощта не е само за размисъл!


Тема Re: за Спайдърчонови [re: Джeйн]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 01:06





Значи... когато питах елия дали идва тук, за да ти отмъсти за нещо минало, съм била права (снощи беше това, тя не отговори). Нищо ново под слънцето.
Пък и Лачо...

Хеййй! Интригантски свят, защо не ни оставите намира?

... е, пък поне ти обръщат внимание.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема за Спайдърчо - ІІнови [re: Spidercho]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано04.09.02 01:09



пуснах дирене за Лачо и Елия.

той е регистриран точно преди скандала. преди това няма постинги тук.

тя има над 30 постинга от 2 септември насам, като разгаряща скандала. преди това има един постинг от 9 юли (!) диренето не ми дава други резултати, макар че си спомням добре, че преди много време имаше още няколко постинга, някъде малко след създаването на Споделено. не зная защо не излизат.

очевидно е, че тези хора не милеят за клуба и не той ги интересува.

само уф е редовно пишеща в клуба. тя е единствената, която има морално основание да иска промяна на статута.

IMAGINE...


Тема Re: Нееееее........нови [re: abettor]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано04.09.02 01:11



е, не знам. така звучи като... тоалетнохартияч :) къде го видя? в смисъл дай цитата

.......Wissen ist Macht.
Nicht wissen macht nichts.


Тема Re: Прав си. Гледам само от едната страна -...нови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 01:20



Глупости. Щом съществува, значи е възможно.

То пък, големите правила, елия. Всеки клуб има правила. Що не риташ в някой друг клуб? Щото Джейн модерира тук! Мдам... и трябва да я сриташ в кокалчето :-))) Ехххх... амбиции :-))) Виртуални! ХАХА!
Смешно. Смешно бе!

Лелееее... добре че не съм емоционална колкото Уел, иначе щях да ти кажа аз на тебе... хихих!
Че и чувството ти за хумор не виждам. хех... Бъзик и половина е с тебе. Ми идвай, пиши редовно де, кеф!

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: за Спайдърчонови [re: Джeйн]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 01:28



Ето ви я Модераторката и достойната "една от вас", която е готова да изнесе цялата си лична кореспонденция... та внмавайте какво и пишете :-)
Май преди време беше опищяла Дир-а, че аз съм изнасяла личната си кореспонденция с непознати хора... Разбира се, Джейн ви спестява текста на своята бележка, отговор към която е моята... както виждате сами RE... но аз ще бъда по-морална от нея, и няма да я постна...
Обаче да ви попитам... това ли са ви правилата...??? Налагани от Модераторката... да си вади личната кореспонденция с клубарите пред Администратора, за да запази пагончето... но... такава сте си избрали... такава ви модерира... че и претендира към другите да нямали двойни стандарти... майтап Уили :-))

Та значи... да кажа и моята версия, ако нямате против...

Предполагам нямате къса памет... да си спомните, че имаше две заключени теми по въпроса тук, преди да взема и аз отношение... толкова от мен по въпроса с това, какво съм започнала... и какво не съм започнала...


Друго...
Елия, което стана по същото време. тя е изключително властен човек, който има влияние върху по-слаби хора. е, та тя успя да внуши на повечето момичета

изобщо не я коментирам нея, качествата на личността й, а това, което направи в Ева и Ева

Ми да... как не... това изобщо не е коментар на личността ми... това е действие и постъпка на Елия Впрочем внимавайте... ако сте на едно мнение с мен случайно, според Модераторката на Споделено сте...момент да проверя... по-слаби хора

Такава сте си я избрали... силна... не съм и повлияла...не си е сложила мозъка в задния джоб като ме е видяла (това е неин израз) за разлика от някои посетители на Спаделено...

Какво е било и не е било в Ева и Ева и Адам и Адам... едва ли интересува пишещите в този Клуб, но ако Модераторката позволи (избрали сте си я) мога да ви занимая надълго и нашироко... искате ли?
Впрочем май ВИ ме упрекваше, че пренасям скандали от други клубаве тук... милата ВИ... харесвам я...

А цитата ми на Гаетано Моска... предполагам се е объркала... простено да и е... напрежение... случва се Ще внимавам къде какво пиша... за да не би 15 дни след това Джейн да реши, че се отнася за Споделено...

Ами това е Елита в Споделено... ще изнесе личната си кореспонденция с двама юзери... за да запази Модераторското пагонче...

Като се замисля... защо ли се занимавам с вас? Чудя си се...

Та спирам вече да искам смяна на Модератора ВИ... имайте си го - всеки клуб си заслужава Модератора... Халал да ви е Елит...

Но сега сериозно... Принципният ми въпрос за Статута на Споделено остава... и ще чакам решението на Администрация по въпроса за Клубовете и Статутите...


Леос?... тя приятелка ли ти е?



Тема Re: за Спайдърчонови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 01:35



Ауууууу... а теб бях готова да започна да те уважавам за малко...
Хубаво, че не бързам с преценките... още не съм сигурна...
Ама май сте си от един дол дренки... (добър дол с вкусни дренки)
Значи няма лошо, че си изнася личните бележки тук... няма лошо, че ми приписва неща случили се преди 15 дни... няма лошо, че спестява своята бележка, отговор към която е моята... има лошо че аз искам смяна на статута на Споделено...
Ви... май ще е добре да си задържиш Споделено... тук хора са ставали личности съм чувала...

Сполай ти



Тема Re: Ами да си платят...нови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 01:35



"От къде накъде, те ще имат достъп до тайни места за кореспонденция както твърдят, без да имат регламентирани права за това питам... "

ХАХА!

Ей, това любопитството и чувството за непълноценност е голяма движеща сила. :-)
Кви регламентирани права бе, скъпа! Лелееее
Кви тайни права за достъп! Кво студио Х? Ти нещо ... сериозно, елия, виж какво си написала :-))) Нищо не си разбрала, ох...

Дирът няма нищо общо с това, нищичко!
Глей да не вкараш някой админ в затвора :-)))

Заболя ме корема от смях!
Благодаря ти!

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: за Спайдърчонови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 01:41



Не казвам, че е хубаво или лошо. Не нося отговорност за нищо, нямам мод права, не мога да го изтрия. Най-малко пък нося отговорност за публикувана кореспонденция. Съжалявам за това, което виждам, че си писала.
Чета каквото се пише. И си правя изводи. И другите четат. Защо ме питаш кое е добро и кое лошо? Лично аз не изнасям кореспонденция. Мой си принцип. Обаче чета тук каквото се пише :-)

В никакъв случай не бързай с преценките. Ами... не ме уважавай пък :( Ще си разплета... прашките

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: за Спайдърчо - ІІнови [re: Джeйн]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 01:47



Да, това е съвсем точно. По-горе писах (ако не си прочела случайно), че преди 1ви септември, за последните три месеца, елия има само 1 пост.
И Лачо... но той претендира, че пишел тук редовно под друг ник, а не знае хронологията на клуба.
Това е класика.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Моя 5427 постинг в Дир.бгнови [re: Джeйн]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 01:50



Добър опит
Е... искам да кажа, че Споделено е част от Клубовете на Дир.бг, в които за времето на моята регистрация, която още няма една година (скоро), съм изписала тези 5427 постинга... и съм отказала три предложения за Мадераторстване - в Ева и Ева... Аеробика и Фитнес и Културизъм...
Инициирала съм създаването на СВОБОДЕН спортен клуб Аеробика и Фитнес (без специален статут) който от всички спортни клубаве е най-млад и втори по активност, на който съм направила web site за да привличам посетители в Клубовете на Дир.бг... впрочем използвам момента да ви поканя да го посетите... че това застояване пред мониторите си е нежелано :-))
Очевидно е, че аз милея за Дир-а и той ме интересува...
Споделено е само прашинка, сред клубовете на Дир-а, а аз не смогвам да огрея навсякъде... но ето че забелязвам, как Клубовете, за които милея, имат язвичка... и въпреки очевидното недоволство на привилигеровани, ще понеса упреците и негативите в името на доброто на Дир-а като портал... на Клубавете като свободен форум... и на Споделено в частност...

Така че... аз не съм мърла, появила се отнякъде отникъде и неизвестна на никого...
Аз съм Партриция Василева - Елия... посещавам тези Клубове почти от година... имам по-дейно участие от повечето пишещи в Клубовете и така нататък - да не се повтарям... който чел - чел

Пустата му Елия бееееее......



Тема Re: за Спайдърчонови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 01:52



Защото ти си една от тези, които носят отговорност за делата на Модератора, който дванадесетолично са избрали...
Носиш прашки????
Пак те зауважавах... това е важно и за мен



Тема Re: за Спайдърчо - ІІнови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 01:54



Жега е...



Тема Re: Ангажира се, виждамнови [re: 4eHe]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 01:58



Чак ти се чудя защо четеш... аз бих хлопнала темата отдавна, ако не бях учстничка...
Мечтая да спра... но ще е чак накрая... после, ако нямаш против, можем много да поговорим.. за съществените неща... не за това тук...



Тема Re: Не си собственичка и на Порталанови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 02:01



И за това мирно ли да застана... или да изприпкам при Леос и да застане той мирно пред мен, защото имам повече поста от него... и от Администраторите имам повече... и какво от това...
Просто не ме изкарвай чуждо тяло на Клубовете на Дир-а... а това че съм тук по-малко от година, пък ти се пънеш от три???
Абе ясно ми е всичко...



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор Ginger (вкусла)
Публикувано04.09.02 02:02



ах, сладките ми...за какво си говорите сега? за същото като преди три месеца...защо не взехте мерки тогава? попитах вчера още Ченето, но то ме подмина с реплика нещо за годините ми..
да си споделя и аз гледната точка, пък може и да помогне...
до преди да се създаде Споделено аз само четях клубовете...от година и повече, но нямах желание да пиша..регистрирах се за да мога да пиша точно в този клуб..и след по-малко от 2 месеца ми беше посочена вратата щото съм от лошите...и защо съм от лошите..защото надигнах глас срещу това, че ме управлява цял съвет и че нищо не става явно в този клуб...съвети, срещи, бележки....л'бимото ми Чене такава структура на управление ми описа дето и в най-дебелия учебник по управление на човешките ресурси няма да намеря...то не бяха канали, не беше избор по пол, семейно положение, години, месторабота, местоположение и какви ли не още тинтириминтири...
ако т.н. Правина на клуба и особения му статус бяха написани някъде на видно място никога нямаше да възроптая, пък не съм длъжна да знам историята на всеки клуб за да се съобразявам с мнозинството в него, нали?! все пак всеки като иска да влезе в някакво заведение оглежда дали го устройва..
но...Споделено се намира под шапката на www.clubs.dir.bg което само по себе си означава че е обществен форум, никъде не е упоменато,че се прави експеримент с него, че е на определени 12 човека ( Уелчо непрекъснато повтаря,че клуба е негов) и че новодошлите не се толерират...
ще подредя систематично проблемите, които аз виждам
1. клуба трябва да има модератор
2. модератор, който да се избира от пишещите в клуба, а не от 12 човека, от които са останали 5-6....
3.ако горните точки не могат да бъдат изпълнени то тогава да стане частен клуб с пароли и с каквото там си поискат, все пак зависи и какви пари ще си плащат
4. ако пък хората, въпросните 12 са зле с финансите да си напишат никчетата в една тема и да си я ковнат най-горе....може и всеки да си напише изискванията..
така ....толкова за правилата..друго нещо, което ме дразни е упорството да разберат тези хора, че нямат право да имат по-различни права от нас в един Обществен форум...създателите не са собственици ( да ме прощаваш Чене, но на твоята поговорка от снощи ще ти кажа една друга...Ако си намериш добра жена, ще бъдеш щастлив, ако си намериш зла, ще станеш философ....можеш да си го перефразираш ако искаш )
друго нещо, което се набива на очи и дразни...това, че когато предния път се повдигна въпроса, 12те не бяха упоменати, а сега излиза, че никой не е попитал...също и за точните правила бяхме попитали....те горките се сменяха непрекъснато и самия Съвет не беше наясно....Анимата се дразни, че го наричаме съвет..те самите така се нарекоха, а сега излиза, че не било баш така..въобще, тук нещата са на принципа, а бе така е ама не е баш така ...и почват да ти обясняват къв си бил пън, как от нищо не си разбирал, да не говорим пък че Уел редовно използва нелицеприятни думички, които обаче не биват трити...ето ви пак двойни стандарти, ако го изтрият това ще означава че са срещу един от тях и той ще трябва да напусне както се случва с други юзери, позволили си на нагрубят някого...
още едно изключение от правилата....Чене е от тези 12, а не иска да е модератор....не може така..правилата са си правила, като си се хванала на хорото..
да обобщя накратко...самите управители не са наясно с правилата и не ги спазват, което води до двойните стандарти от там и недоволсво...
и нещо лично от мен...от човека седящ зад това никче...където всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно...
хайде лека вечер и чакам развръзката



Тема Re: Нещо не разбрах???нови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 02:03



Ми просветли ме... хехе
Днес е моят 24 Май...



Тема Re: Прав си. Гледам само от едната страна -...нови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 02:05



Споко... за сега нямам намрение да спирам да Споделям
Радвам се, че те кефя... значи имало е защо...



Тема Re: за Спайдърчонови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 02:05



Мдам... прашки
Имам едни захарно розовички... лъскави, едни от матова дантела прасковен цвят (любимите ми), едни бели спортни без заврънкулки, едни от черна дантела с... ох те са много тънички отзад... с едно шнурченце само...
Ами... бельо много обичам всякакво, даже малко съм маниак.

А! Днес кво видяхххх! Боксерки за жени! Ама ти казвам... майтап! Едни от ластична дантела, полу-прозрачни, явно прилепват плътно. И честно, седях в магазина и ги гледах, и се чудех кое е по-секси, дали прашките или тези така наречени "дамски боксерки"... ама не си купих.



...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Ginger]  
Автор Ginger (вкусла)
Публикувано04.09.02 02:09



още нещо от преди...когато пишех тук..имаше нашествие от Пороци, аз казах на Клопси, който тогава беше модератор да надникне там ....и след това всичко беше разчистено...не, не го казвам за да си посиня гърдите от гордост..направих го защото ми пукаше, защото си мислех, че всички си имаме еднакви права....ако обаче сега се случи, честно ще си стоя тук в удобното кожено кресло, ще си клатя краката и ще се смея с глас...даа....и защо? защото не ми пука....а беше хубаво тук, мамка му колко беше хубаво....погледнете се бе! засрамете се!



Тема Re: Да вметна мнение...нови [re: magnet]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 02:11



Да го лишавам от правото да греши ли?....
Ти пък сега... не лишавам никого от правото да греши... аз не съм искала смяна на Джейн толкова, колкото промяна на статута и правилата... да се гласувт нови правила и това е... пък болшинството пишещи ще реши... искам гласуване вместо налагане...

А ти коя си, и каква си...че лишаваш другите човешки същества от правото им на глас и избор...??????????????

(моите въпросителни са повече)



Тема Re: Започвам да разбирам....нови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 02:13



Ами гледам администратора не знае, че са ВИ го разрешили... но ти му кажи... да не стават такива обърквания във версиите относно присвояването... и аз ще пазя тайна...



Тема Re: Ами да си платят...нови [re: Kpъr]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 02:17



Да бе... и аз това се чудя все... защо е тази човешка злоба... да ни е яд на крадеца, че е откраднал, да ни е яд на измамника, че е измамил... да ни е яд на рекетьора, че е рекетирал... да ни е яд на корумпиращия, че е корумпирал...

Ми умни хора... вместо да искаме съд... трябва всички да крадем, мамим, рекетираме, корумпираме и заграбим по клубче безплатно...

Съвсем ме кефите тук... ама ти сериозно ли си от Хайлайфа в Споделено????



Тема Re: Ами да си платят...нови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 02:20



Ами тогава си мери

, че да не ги злепоставяш...



Тема Re: Моя 5427 постинг в Дир.бгнови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 02:24



Знам те отдавна. Имаме общ познат :-)
А през март, в същия ден, в който пътувах наобратно, си взех Паралели за в самолета, и там имаше твое интервю :-)

А пък аз... навремето инициирах появата на клуб Окултизъм. Ох... това беше за в темата ми "Фук-фук"

И аз имам поне две имена. Но няма да ги напиша тук. Всеки има.

И ако Споделено е само прашинка, има ли наистина значение каква е точно? Всяка прашинка ли е изсечена от природата с еднаква на другите форма?
Има ли смисъл от всичкото изписано тук? Виртуален спор, който утре като изляза навън, няма да има значение. И ако има на света демокрация и свобода, не може ли шепа хора да имат място за среща и всеки на който му хареса мястото да се присъедини просто приятелски? Шепа хора сме в сравнение с целия виртуален свят. И ако това място им е разрешено и дадено на един Портал, защо да не го приемат? И ако им харесва, защо да се разваля?

Питам си...

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...

Редактирано от BИ на 04.09.02 02:25.



Тема Re: Бреййй....нови [re: abettor]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 02:34



В правилата, които посочваш, никъде не пише, че не може да се гласува промяна на правилата... Аз признах в тема, че Модераторката е права да заключва теми за избор на модератор, защото това е против правилата и поисках да се гласуват правилата... нещо лошо има ли?
Това обаче тук е забранено, защото не искат да го поставят на гласуване... казваш, че сме трима... ок... ще загубим... и както сама казах по постингите, тогава няма да се оплакваме, че сме нямали право на избор... въпросът се повдига именно защото се отказват неща извън правилата... извън това, което си прочел...
Както и да е... не е важно... важно е Споделено да е равен с останалите Клубове... нямам ли право да искам равенство?... Примерно защо не забраните някои Клубаве да се модерират... примерно :-)
А платен Клуб не искам... искам Безплатен със Специален Статут какъвто е Споделено... и не го искам за себе си... за сега... после за мен ще поискам... според прецедента... какво странно?
Що се отнася до Джейн, тя ми е последна грижа наистина... далеч по-сериозни предизвикателства има тук... понякога ми е даже мъчно за женицата... но ми се вре под нозете... кво да напраа сеа...



Тема Re: Ми що мен ме питаш....нови [re: abettor]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 02:37



Леле... и агентура си имам даже...
Едни ме подценяват...други ме надценяват... ама ми е кеф в поза "шпагат"



Тема Re: Не си собственичка и на Порталанови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 02:40



Ми да, от три. Този лог е вторият ми регистриран, защото първият се затри при манипулация с данни в Дира. В него имаше още сигурно към 1500 поста, може и повече да са били, не помня. Да не говорим за времето преди да дойдат регистрациите - тези постове не се броят, няма как да бъдат преброени от стария софт на клубовете. Та... всъщност са много повече, сигурно двойно...

Ех, не те изкарвам чуждо тяло, а нали си мерим.. разни неща в момента, брой на постове примерно. Но... това не е нещо, с което човек трябва да се хвали. Не е на добре. Ще гледам да поразредя.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: Ми що разказват....нови [re: abettor]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 02:40



Да ти кажа ли какво е... или викаш - от тъпи не искаш акъл...



Тема Re: за Спайдърчонови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 02:43



Добре си направила... Боксерки носят много от най-мъжествените лесбийки... адски съм против... Не знам женските боксерки какви са... ама прашка не е ли...не ми го хвали...



Тема Re: Започвам да разбирам....нови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 02:44



Ок, ще пиша пак, обаче за последен път ще се повторя. Клубът беше създаден на 26 февруари. Тогава бяха старите админи Джако и Цеки. Някои от новите може да не са били в час до днес сутринта, все пак, не забравяй, че един админ има куп други неща да върши. А именно - да администрира цял портал. Някои от новите админи трябва да са знаели, друг е въпросът дали Спайдерчо е бил един от тях. Но във всеки случай, вече е запознат.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: за Спайдърчонови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 02:51



Бе тия са само наречени "боксерки", иначе са от ластична дантела, изобщо не приличат на боксерки. Просто имат късички крачоли Стана ми смешно, че на етикета пише "дамски боксерки" като изобщо не са боксерки. Пък като си спомня баба ми кви розови гащи имаше... с дълги крачоли :-))) Сигурно са се наричали "дамски наполеонки" :-)
Не знам какво обличат лесбийките. За мен сексуалната ориентация няма значение всъщност. По-важно е как мисли човека.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: за Спайдърчонови [re: BИ]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 03:02



Ми не съм ги виждала... но аз и не се заглеждам де... гледам си прашките...
Впрочем по мое мнение, голям разбирач на жени е измислил прашките и клиновете... лошо е, че не могат да се носят от всички...
Ти кефиш ли се на дантели по бельото?



Тема За ВИнови [re: BИ]  
Автор Alison (closed)
Публикувано04.09.02 03:06



Безумно отклони темата с глупости, но от позицията на естет
си представям как би изглеждала една ВИ по /без/ прашки.
Айде да не изкушавам загорелите...
Лично моята представа беше свързана с бой с гьостерица по
непослушното ****.


А клубът го правят хора с общи мисли , идеи и настроения.Между
тях може да има и караници, и приятелски закачки, но важното е,че
нещо ценно ги свързва. Идеята им.Това е, което някои тук не разбират
и упорстват от едната спортна злоба.
Глупаво е.
Кауза пердута, Елия. Спри.

Door to nowhere.Dont knock!


Тема Re: За ВИнови [re: Alison]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 03:12



"...Започни от началото... и продължи, докато стигнеш до края. После спри."

Познато ли ти е...? Книжка от детството на всяко дете... Не ти е познато...

Спирам чак накрая... когато изгубя, или спечеля... спирам и ако пожелая...

Но не спирам, защото нямам шанс... нищо че нямам... поне ще съм опитала... и ще мога да кажа... "Аз поне опитах"... а след отговорът на един въпрос...ще реша и дали да спра да опитвам занапред... Поне няма да ми е скучно...макар, че ми губи времето...



Тема Знаеш ли къде е парадокса?нови [re: eлия]  
Автор Alison (closed)
Публикувано04.09.02 03:25



Че ти , точно ти би трябвало да ни разбираш...
Ти, която разпалено защитаваше в своя клуб модела на нашия...
Их бе, човек.
Имаш си кауза...лесбийки, права, твоя любим клуб, който толкова
обичаш. Когато някой отвън се появи да ви дава тон в живота- ти го изяждаш с парцалите, нали? Виждала съм те така хубаво да го правиш...
и съм те подкрепяла. Защото познавайки те, съм усещала болката ти и същевременно желанието ти да изградиш...как беше, Елия ... " едно наше кътче,в което да се чувстваме ние си".
И ние сме същите тук...същите...ами ние сме елии в каузата си,бе.
Нашата кауза е Споделено.
И не подбираме методите ,както и Елия не ги подбира там, в клуба си.
Парадоксално е...замисли се...Елия срещу елиите... Би било оправдано ако нашата кауза воюваше с твоята.Но ние не воюваме с каузи.
Боричкат се личности...
Елия срещу Джейн, Елия срещу ВИ, Елия...срещу Алисън...
Познавам борбеността ти.Но пък ако в името на кеча сблъскаме характерите си, какво ще се получи? Цирк...и злоба...злоба...
Не си ли уморена от злоба ,бе? Сериозно питам...Навсякъде е тоя "мач"
а на никой не му пука,че се губи хубавия разговор, доброто отношение..
Или ще надуе админът свирката, а публиката ще освирка футболиста със
счупения крак като симулант...
Размисли.

Door to nowhere.Dont knock!


Тема Не знам какво да отговоря...нови [re: Alison]  
Автор eлия ()
Публикувано04.09.02 03:49



Когато губя... губя...
Не знам какво да кажа... междувременно разбрах и човека зад този ник... и се променя смисъла малко...
Човека не е важен... ти ме съсипа с постинга си...
Не бях губила виртуална борба... а май и реална... но вярвам в периодичните поражения... те ме свалят на земята...
Поздравления...
Разплака ме...
Извинявайте... ако това ще поправи нещо...
Няма да се върна и да преча...



Тема Re: Не знам какво да отговоря...нови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 04:21



Елия... изписах сто кила пост. Но ... като го пуснах излезе в нова тема... защото май си изтрила поста си, до който отговарях. Може би ще ти го пусна в бележка.

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: за Спайдърчонови [re: eлия]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано04.09.02 04:37



Мда... на дантелки, ама и на клинове

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: Ами да си платят...нови [re: eлия]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано04.09.02 07:38



Не. Темата стана "принципна и възвишена" по-скоро от кумова срама, след като един (повтарям 1) ник се вдигна на кръстоносен поход не срещу идеята за модераторството и за свобода, а срещу конкретна личност, чийто "кокал" явно му беше заседнал на гърлото. Оттам нататък се нароиха сателити и сателитчета, които постепенно изменяха позицията си от "долу Джейн", към "искаме свободен клуб". Понеже човек каквото и перде да е, в един момент все пак усеща, че му мокрее и тръгва да облича гафа си в позлатени одежди. Лошото е, че когато има наблюдатели от самото начало, трудно ще скриеш, че това по тебе е само станиолче от шоколад и може да се изчегърта с едно пръстче.

Тъй че, за трите години, през които съм в клубовете, съм се нагледала на тази "принципност" до насита. И парфюми съм намразила. Заради това, че обикновено прикриват една друга миризма, ай да не я споменавам, че е време за закуска... Хеле пък знамената на всяка периодична революция във всеки клуб. Дрипавички са вече и не могат да скрият доста неща...

Карай, и тва ще мине... Язък само, че всичко написано остава, и след това е трудно да кажеш: "Това не съм го писал аз..."



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано04.09.02 07:58



Май ще е по-лесно да идеш да хванеш Осама!
Тука като гледам каква се е епична битка заформила ...



Тема Мерлиннннннннннннннннннннннн!нови [re: Mepлин]  
Автор ()
Публикувано04.09.02 08:56



И аз мога да говоря остро. Изтъркано стана да си мерим дължините на постингите и някакъв престой по някакви клубове.
Аз също пиша тук, аз също съм тук отдавна. И защитавам аргументирано позицията си.
Обаче яко си метате ес ем ес-и, направо действате адски организирано, когато трябва да си пазите рожбата... Бравос! Само че рожбата се оказа кекава - от много баби, само пет-шест, хилаво бебе.
Айде пак пробвай с острия тон, че ми действаш като острилка.

Acropolis adieu


Тема Re: за Спайдърчонови [re: BИ]  
Автор ()
Публикувано04.09.02 08:58



Квалификации? Изтъркано.

Acropolis adieu


Тема Лъжа!нови [re: Янa]  
Автор ()
Публикувано04.09.02 09:06



Правилата на този клуб бяха нарушавани от Джейн! Лъжеш!
Мога да дам и линк, но не мързи да търся... Но, ако държиш. Сега само споменавам как. Джейн разкри самоличността на ЧеНе - личен мейл и име. Това е ли нарушаване на правила или не?

Acropolis adieu


Тема Отново КЕЧ!нови [re: Spidercho]  
Автор Theo (besen)
Публикувано04.09.02 09:11



Благодаря за шоуто от името на простите сеирджии като мене.
Всеки знае, че демокрацията е скъпо нещо, а на избори, като на избори. Ще трябват пари за задаващата се модераторска предизборна кампания. Отваряй банкова сметка и който повече даде, това е. Няма по-добър мерител отфинансовото състояние.
Инече, и това за сфирките не е лоша идея, ама ме е страх, че това няма как да го видя по форумите. За миг да помечтаем. Главният админ със събути гащи седи и гледа добре подредената колонка от кандидат модераторки. Уууууу, настръхвам направо. Ще излезе добро филмче.

Тео



Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Джeйн]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано04.09.02 09:27



да зная........но от тогава се почна........заради едното излишно престараване на модераторите...........

незабележим


Тема Мноунови [re: eлия]  
Автор Aнreл ()
Публикувано04.09.02 10:18



съ вживяваш!



Тема Re: Омерзително!!!нови [re: Spidercho]  
Автор KAЛИ (жена)
Публикувано04.09.02 10:30



Изчетох всичко в чест на несъвършената си природа, все още изпитваща съмнително удоволствие от клюки, сплетни и всякакви махленски безобразности.

Ама вече даже не ми е забавно.

Искрено си признавам, че недоумявам как е възможно администрацията да подлага на публична дискусия собствените си решения, оставяйки впечатлението, че всеки момент ще си посипе главата с пепел и ще изпадне в самобичуващо настроение пред мъдрите прозрения на няколко гастролиращи тук юзъри, претендиращи да познават правилата, да адвокатстват и да се борят за велики човеколюбиви каузи?!

Общоизвестно е, че когато всички, вече съгласувани и очевидно работещи правила започнат да се анализират и ревизират, поради личните прищевки на някого, настъпва анархия.

Няма да цитирам клубове, минали през това, ама в тази папка има един такъв, който се гърчи вече в напразни напъни да се самоочисти от безумията на свободни от модериране потребители.

Що за липса на позиция?

И какво прави админ тука, коментиращ модератор, а не се занимава с разни същества, които по всички правила подлежат на отговорност поради системно неадекватно поведение, обида на юзъри, което в нормално уредените законодателства подлежи дори на наказателна отговорност?

Започвам да си мисля, че политиката на Дир-а изпада в колабс, ако я карате така, скоро ще последва екзитус!
Правилата не са лошо нещо, моля, стига с този посттоталитарен рефлекс!!!

Аман от сърдити, недоразбрани, недоосвободени, недооценени, недо.......някакви си потребители, дето не четат етикетчето за експлоатация, преди да ползват продукта, а гледкат само рекламата, пък после се чудят защо като се намажат с DOVE краката им не стават метър и двайсет като на мадамата от екрана и се тюхкат, че не могат да ги линчуват гадните производители, ама поне могат да ги оплюят на някоя седянка като тази тука, дето излиза от всякакви норми на нормалност, поради неадекватно повтарящия се рефрен -"Чети правилата" -"Четох, ама не ми се нравят вече", "Няма как"-"Има, има".

Е, аз пък не'ам нерви да зациклям върху един измислен и абсолютно шизофренно предрешен казус.

Без мене!!!


Тема Re: Да вметна мнение...нови [re: eлия]  
Автор magnet (лято)
Публикувано04.09.02 10:43



искам да ми покажеш мястото,където аз съм те лишила от правото ти на глас)))))))))))
искам да ми покажеш и тези други човешки същества,защото си употребила множествено число,които също съм и т.н.......
не виждаш ли,че пишещите тук не желаят избори на нови правила,защото моето виждане е,че тези за сега работят.и моят избор е да не ги сменяме.

п.п. ако си променя мнението,ще пусна тема - за смяна на правилата.

имаш ли зелена улица не пресичай на червено


Тема Малцинството ме лиши от право на гласнови [re: magnet]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано04.09.02 10:48



В създалата се какафония никой не ме чува.

Препоръчнам преразглеждане на статута, но в спокойна и нормална обстановка, а не сред крясъци.

       


Тема Уел!нови [re: Well]  
Автор ()
Публикувано04.09.02 12:02



Не знаех, че дир е твой. Ти си гост в този портал, също както и аз. Можеш да ми бъдеш "домакин" само у вас си, у дома ти с купеното от теб диванче и възглавничка. Тук ти си обикновен потребител като мен. Вие, онзи съвет, който и да е от него, сте смешни, когато се опитвате да пробутате емоционалност за логичен аргумент или позиция.

И тъй като си позволяваш да коментираш тук ника уф. Ето ти моят отговор - мама ми е казвала да се пазя от истерични мъже.

Acropolis adieu

Редактирано от yф на 04.09.02 12:04.



Тема Re: Сега много Психонови [re: 4eHe]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано04.09.02 12:03



Ако има форум за някакви си там 12, 15 или де да знам колко човека ... в който си пишат само те ... ох какви глупости говоря - никой няма да пише там. Системата тук е обградена с храната си.
Здрасти, бая каша сте (са) сготвили напоследък :))



Тема Re: Сега много Психонови [re: Vrooom]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 12:12



Shto taka mislish
Tova, 4e az njama da pisha pove4e ne pravi foryma po-malko zabaven.
Na system j trjabva angajimenyt, ne nevrastni arogantni nedorasli "prijateli"..

Just for the record,
majoneza e nishto v sravnenie !!!





Тема Re: Малцинството ме лиши от право на гласнови [re: kakata]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 12:15



Ve4e ima promjana. V sastava; daj vreme, de.
Sven 4e vavfilosofski smisal vinagi reshava malcinstvo





Тема Re: Сега много Психонови [re: 4eHe]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано04.09.02 12:16



А .. мисля .. ти пък ме надценяваш :) Нищо не мисля.
Само огледах дали покривите на къщите са си на мястото след бурята (поредна?)
Как я карате там по хладното. Не ми казвай, че има комари...



Тема Кажи ми за промяната в състава, моля!нови [re: 4eHe]  
Автор ()
Публикувано04.09.02 12:21



Би ли ми казала какво имаш предвид, казвайки промяна в състава?

Acropolis adieu


Тема Re: Малцинството ме лиши от право на гласнови [re: 4eHe]  
Автор Ginger (вкусла)
Публикувано04.09.02 12:29



и на мен ми е интересно за какво става въпрос....толкова ли ви е тромава организацията, че промяната в състава става след месеци закъснение?!



Тема broj down s edinнови [re: yф]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 12:39



Idejata da se dovede tyk Spaider4o me xvana v losh moment. Protestiram s izlizane





Тема Бегай в кухнята да подредиш продуктите!нови [re: KAЛИ]  
Автор Theo (besen)
Публикувано04.09.02 12:57



Кво ти разбира главата на теб от шизофрения, че го употребяваш безразборно. Айде бегай да раздаваш правилата на моркови, картофи, лук и грах, че довечера какво ще поднесеш на масата?

Тео



Тема Otivame na palatkiнови [re: Vrooom]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.09.02 13:37



Tri dni. Do more i mobile sa zabraneni. Trjabva da si nosja party clothes. Sypryg mi zavijda yjasno, zashtoto vremeto e prekrasno..tzjala sedmica.

Grypi4ka e namerila na4in za predpremierno Lord of the Ring 2;poznaj dali shte y4astvam





Тема Re: Лъжа!нови [re: yф]  
Автор Янa (момиче)
Публикувано04.09.02 14:04



Това беше недоглеждане. И Джейн се извини. И всекиму се случва, а не би трябвало да бъде проблем сред хора, които се водят близки. Или приятели.
Между другото, добре си помисли, преди пак да ми кажеш, че лъжа.
Много, ама много съм чувствителна на тази тема

... that nothing can go wrong... when you're in love, what can go wrong...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Лaчo Чaдъpжиятa]  
Автор Янa (момиче)
Публикувано04.09.02 14:11



Повръща ми, четейки това.
Ти не си редовен член на този клуб и се чудя, каква е тази болна слабост към скандала и интригата, която ви довлича тук, колчем изникне проблем. В момента съм бясна и нямам какво да кажа. Отвращавам се.

... that nothing can go wrong... when you're in love, what can go wrong...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Янa]  
Автор bono ()
Публикувано04.09.02 14:26



Колко поетично!!!!
Само за истински ценители.
Удоволствие е дате слушам



Тема Малка поправка:нови [re: Meдapko]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано04.09.02 14:28



Дълбоко в себе си оставам с убеждението, че хората, с които имам основателно отношение в Дир-а са по-малко от пръстите на една ръка.

да се чете:


Дълбоко в себе си оставам с убеждението, че хората, с които имам с основание отрицателно отношение в Дир-а са по-малко от пръстите на една ръка.




Тема Re: Конструктивнонови [re: eлия]  
Автор Янa (момиче)
Публикувано04.09.02 14:29



Елия... сега лично към теб...
Ти имаш претенции да си жена с принципи. Тези принципи включват ли разчистването на лични сметка за сметка на огромна група хора, на която ще навредиш по този начин. И какъв е принципът - "Око за око, зъб за зъб"?
Елия, я имаш 10-20 постинга тук, я не. Последният път също се появи, когато клубът беше изтрит от хакер. А беше изтрит не, защото Жожик е некадърен, а защото хакерът също като теб не умее да дели личното си отношение към даден човек от ролята, която играе този човек. В този смисъл между теб и хакерa разлика няма. Само че той беше радикален, а ти плетеш интриги. И това не ти прави чест.
Аз съм от редовно пишещите в този клуб. Много се зарадвах, когато Джейн стана модератор, но още тогава знаех, че това ще й съсипе нервите. А тя не го заслужава.
Мотивите ти, да се бориш за свобода в клуб, който не пишеш, са подли. Пишещите нямахме проблем с "устава". И ако не си в състояние да се радваш на мястото, където се събират приятели, то поне не го разрушавай. Мястото ти не е тук. Имаш за какво да се бориш.

... that nothing can go wrong... when you're in love, what can go wrong...


Тема Re: Лъжа!нови [re: Янa]  
Автор ()
Публикувано04.09.02 14:31



Значи в твоя чувствителен свят ти наричаш "недоглеждане" неспазването на неписаните правила в нет-общуването - дискретността? И то наричаш недоглеждане грешката на един Модератор? Който неволно е нарушил правото на анонимност на свой приятел? Тази тема трябваше да бъде изтрита. Пак по правилата на този т. нар. клуб със Съвет начело...
Аз, Яна, не разбирам такава чувствителност. Ако не лъжа, но това, което си написала е премълчаване на истината. Джейн е нарушила основно правило и не изтри онази тема. Не го направи и вторият модератор.
Кой упражнява контрол над тези 12? Когато тези 12 грешат те си прощават, защото са приятели? Защото всичко им е позволено в малкия им микросскопичен кръжец?!
Да, твърдя, че лъжеш. Твърдя, че преиначаваш истината. Твърдя, че изкривяваш понятията. А твоят чувствителен, ах, свят няма отношение към дискутирания проблем. Можеш да споделяш чувствителността си с гадже, с приятели, с кръжока от 12, но кво ми дреме на мен за това? А аз имам лунички. Моля да се впише в тази тема и когато се вземе решение за СТАТУТА на кръжока да бъда уведомена какво да правя с тях.

Acropolis adieu


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Ginger]  
Автор Янa (момиче)
Публикувано04.09.02 14:43



Ти нали не пишеш тук? Защо изникна?
Мамка му, засрамете се... Всеки може да налива малсо в огъня! А пожарогасител кой ще бъде?

... that nothing can go wrong... when you're in love, what can go wrong...


Тема Re: Лъжа!нови [re: yф]  
Автор Янa (момиче)
Публикувано04.09.02 14:51



Това е моето мнение. Съгласувано със съвестта ми. Аз не виждам нарушени права. Това не беше дело на модератора Джейн, а на юзъра Джейн. Тя се извини, беше грешка. Грешки се случват всекиму. А ти правиш от мухата слон. Това е.

... that nothing can go wrong... when you're in love, what can go wrong...


Тема Re: САЩ праща спец-части в клуб Споделенонови [re: Spidercho]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано04.09.02 15:12



още едно мнение на редовно пишещ в клуба, което обаче той е постнал в отделна тема. позволявам си да го кпейстна тук, защото мисля, че на Спайдърчо няма да му остане време да открие и изчете всички теми по въпроса и затова е направил тази тема:

lnfinity
(Shadowchaser)
04.09.02 12:45
200.203.159.2
Преди малко получих бележка X



В която ме упрекват във фурнаджийско поведение. Бил съм хем тъй хем инак. Дори представете си съм имал амбиции да бъда началник член на Съвета или модератор! Хем съм ги защитавал хем съм се правел на демократ. Много интересна гледна точка.
Бих искал да отговоря тук на пишещия. Ако до момента все още съм имал съмнения в това че клуба трябва да запази сегашната си форма вече ги нямам. Тук определено има нужда от хора независещи от мнението на Сульо и Пульо. Ако тук се настани слободията и мераците всеки да си решава личните проблеми оплювайки другите аз просто ще си ходя. Толкоз.
Моля въпросното лице да не ми пише повече. Изтрил съм му бележката защото се опасявах че в личен отговор ще го натоваря с един камион каруцарски псувни
Неприятно е да контактуваш с хора за които явно интригата е като въздуха. Ако лицето е толкова глупаво да го направи втори път ще я постна тук да му се порадвате.

IMAGINE...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.