Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:20 02.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема the Kingнови  
АвторDebatyor (Нерегистриран)
Публикувано18.05.01 09:35



Mejdu drugoto mi se struva dosta simptomati4no, 4e dokato krai nas se razvivat sybitia, koito sys sigyrnost shte povliyayat seriozno na razvitieto na stranata, na sobstvenia ni jivot, nie si izyasnyavame pozitziite dali i kolko e svesten tozi ili onzi prepodavatel.
Za poreden pyt mi se struva, 4e sotziolozite dopusnaha da bydem iznenadani ot zimata i vmesto da chistyat snega, da se skatavat na toplo i da 4akat proletta.



Тема Re: the Kingнови [re: Debatyor]  
Автор simulacrum (непознат )
Публикувано20.05.01 01:25



Дебатьор, мился че в дискусията изобщо не се говори за това свестен или не е даден прподавател :) Много тъжно е, ако тя се възпиема така :)

А The king... Ами май за повечето хора в клуба ситуацията е очевидна и непроблематична в прогностичен план ;)



Тема Re: the Kingнови [re: simulacrum]  
АвторDebatyor (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 12:58



Разбира се, че не се дискутира за готиността на преподавател.
И какво означава това, че ситуацията е непроблематична в прогностичен план. Знаем какво ще стане ли? Какво знаем - че ще спечели изборите, най-много. Хич не е без значение, според мен, с колко. И да не би пък да знаем какво ще стане след това? Много ще съм благодарна, ако някой "знаещ" ми каже.
Когато поставих въпроса, обаче, си мислех, че освен да кажем какво може да стане, би трябвало да се намесим в ставащото.



Тема призив!нови [re: Debatyor]  
АвторPtery (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 16:51



Благодаря на Дебатьор, че отпочна тази дискусия! /Въпреки съгласието с възражението, че не си говорим за "този или онзи преподавател", поне - важното е социологията./
Та благодаря ти, защото въпросът всъщност е много сериозен. Призовавам всички, които намират настоящата ситуация за опасна и за които социологията и гражданската активност не са взаимоизключващи се понятия:
Ако имате идея какво бихме могли да направим, моля, споделете я тук!

В очакване:
Птери



Тема RE: kakvo mozhem da napravim?нови [re: Ptery]  
Автор navlek (непознат)
Публикувано30.05.01 15:57



da si stegnem bagazha i da se omitame ASAP

ok, vtori opit - ne triabva da zabraviame, che glasopodavateliat si glasuva i tolkova :). t.k. obitavame svobodna i demokratichna strana nishto poveche ne mozhe da se napravi.

kato izkliuhim ognian minchev i oshte 1-2 pichiove (nito edin sociolog izmezhdu tiah :(, popravete me ako sam obidil niakogo :), vse pak temata ne me valnuva koi znae kolko), ne sam sreshtal konsistentna i argumentirana kritika na bezobraziyata na negovo visochestvo; a imenno tova beshe edno ot neshtata, koito mozheha da se napraviat?

vmesto da si pregovorim na kakvi polu-modernicazionni procesi mozhe da se dalzhi podoben vot na rodniya izbiratel (viarvam, za vsichki prisastvashti tuk tova ne bi bilo goliama filosofiya) vseki bi sledvalo da prodalzhi da raboti v oblastta,v koiato e dobar, vzimaiki into account promenite i da se focusira varhu zhelanite rezultati (tova, ste go razviem v temata za samoopredelenieto);

kazvaiki tova, viziram predi vsichko veche sashtestvuvashtata expertna obshtnost v darzhavnata administraciya, no ne samo; akademichnata ne e osvobodena ot otgovornost as well:); s drugi dumi - ne triabva da se podceniava facta, che politicheskite programi nai-nakraya imat niakakva, makar i dosta rehava infrastructura za izpalnenieto si i tazi infrastructura ne e chast ot tiah samite :); t.e. veche zapochnata rabota po opredeleni problemi, ne mozhe i niama da spre, samo shtoto niakoi si s navlazhnen pogled puska gluposti ot tipa "che prisaediniavaneto kam nato i EU mozhelo i da ne ni bade 1st prioritet" :(

gore-dolu mina vremeto, kogato novopoiavilata se politicheska sila razchistvashe sashtestvuvashtata administraciya i experti i gi zameniashe sas svoi; da ne govorim, che bai simo prosto ne mozhe da si pozvoli podobno neshto; da ne govorim, che "programata mu" e neizpalnima (otkam obeshtani rezultati), inache ima neloshi idei - kato naprimer tova za gavkaviya pazar na truda;
v kraina smetka niakakvi radikalni promeni vav vanshnata politika (pone), lichno za men ne sa mnogo veroyatni;

dopuskam, che ime shansove vse pak da se prikliuchi s niakakva right-alike koaliciya i tolkova, sa dosta dobri; vse pak ne sme rumania :)

s drugi dumi - ne mislia, che tova, koeto stava e chak takav problem, kato izkliuchim razbira se facta che e adski nepriatno - niakakav si dreben biznesmen cafna ot nikade s prekrasnata kombinaciya - lipsa na programa/neumelo izpolzvane na stabilen simvolen resurs/voinstvash populizam i t.n.

nishto, s koeto da ne sme sviknali za poslednite 10 godini; dopuskam, smushtavasht e imenno specifichniya fact che stava kombinaciya za taka narechniya ni car + useshtaneto za alternativa. vzeti i po otdelno, i zaedno, tezi dve 'promenlivi', osobeno vtorata, sa dostatachni za big shifts; no tova ne e neshto novo, neochakvano ili nesluchvalo se predi?

ako se abstrahirame ot tezi dva komponenta i zhelanieto da modernizirame glupaviya izbiratel, ste vidim che ne e chak tolkova strashno :); ste prezhiveem G. W. Bush, ste prezhiveem i simeon :)

prisaediniavam se kam simulacrum, koito zaiavi che situaciyata e iasna - ne samo v prognostichen plan, no i otkam "proizvedenost"; no vaprosat izobshto ne opira da ostanem pri tova "kak beshe vazmozhno" a otnovo da se preoceniat zalozite i da se napraviat saotvetnite kompromisi;
ostanaloto si e bachkane i tolkova.



Тема Re: призив!нови [re: Ptery]  
Автор simulacrum (непознат )
Публикувано09.06.01 11:25



Птери, имам снайпер.
Според теб какво ми пречи да гръмна Царя?



Тема Re: призив!нови [re: simulacrum]  
Автор navlek (непознат)
Публикувано10.06.01 21:48



ami sigurno pak si pusnal shkembe, ili pak niamash kinti da go organizirash



Тема drugoto, koeto mozhem da napravim...нови [re: Debatyor]  
Автор navlek (непознат)
Публикувано12.06.01 16:45



...razbira se e da glasuvame za ODS - kolkoto i uzhasno i nepriyatno da e tova samo po sebe si



Тема Re: drugoto, koeto mozhem da napravim...нови [re: navlek]  
АвторPtery (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 10:27



Здравейте всички!

Извинявайте, че пиша чак сега, но нямам достъп до Интернет. Отговорът ми е на изсказването на Навлек за онзи мениджър. Що се отнася до предложението на Симулакрум - съветвам те да не гръмваш граф Рилски. На мен биха ми пречеле вътрешни задръжки, за теб - не знам. И виж в дискусията за самоопределянето по въпроса за отговорността пред евентуалния читател.

Многоуважауми Навлек,

Стремежът ти към self-proliferation е просто неудържим, но, все пак, недей да смесваш темите. Второто ти излияние би следвало, според мен, да е към темата за самоопределянето, където ще си получиш съответния отговор. Що се отнася до първия ти словесен поток, ще кажа следното – освен професионалист, човек е и ГРАЖДАНИН, и като такъв би могъл да прави нещо различно от това просто да си върши работата. Какво се очаква от един гражданин да прави, надявам се че там, в Европата, учите (ако допуснем, че в СУ си пропуснал съответните часове, или че не си съгласен с "назадничавите", според теб, български преподаватели).

Още нещо: Проява на наивен еволюционизъм е да се смята, че нещата просто ще си станат от само-себе си. Вярно, че въпреки че Буш младши не е мечтата на много хора (между които съм и аз) за президент, САЩ няма да пропадне поради факта, че той е на власт. Но една демокрация със сериозни традиции си сработва сама; конкретните личности нямат особено значение. Не ми приписвай тезата, че, ако граф Рилски дойде на власт, ще се върнем 12 или повече години назад. Тази теза не е моя обаче не защото вярвам, че нещата ПРОСТО си вървят напред, а защото имам ОСНОВАНИЯ да смятам, че ОПРЕДЕЛЕНИ процеси в България не са напълно обратими. От друга страна обаче, още не може да се твърди, освен с много уговорки, че имаме гражданско общество, ясна стратификация, изобщо – стабилни структури на възпроизводство на социалния живот. А значението на структурите и това на личностите са в обратна пропорционалност – колкото структурите са по-рехави, толкова по-важно е кои личности са на власт. В подобна ситуация, една личност може и да не върне времето назад, но може да отложи с някое и друго десетилетие живота, който искам да живея тук, в България (без патос – просто смятам, че съм за тук, а не за другаде), или, в най-добрия случай, да се превърнем в нещо като Италия, която има 50 и кусур правителства в следвоенната си история и няма изгледи да бъде нещо различно от това, което е.

Освен това, не знам доколко следиш нещата, но много, много близо до нас има война, в която периодично все се намира някой да се опитва да ни въвлече. Както е известно, граф Рилски не се произнася по въпроса за Македония. Не знам какво мисли за тази "исконна българска земя" (това е ирония, читателю – не ме подозирай в национализъм!), а ситуацията е толкова пипкава…

Накрая – не ми се става поданик, и туйто. Дори и нищо да не загубя от това. Може би от гордост, кой знае… А може би, поради иманентното ми свободолюбие (ха-ха!)…

Ще се видим в темата за самоопределянето –

Птери

П.п. Уважаеми Навлек, настоящата тема не е предназначена за метанарации. Моля те да удържаш жанра… и себе си.



Тема na sledva6tia denнови [re: Ptery]  
АвторDebatyor (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 09:58



Da ni e 4estit!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.