Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 26.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Заведения - пушачи/непушачи  
Автор mitkos (aeronaut)
Публикувано12.01.07 15:18



Здравейте, дали някой може да ми каже коя инстанция осъществява контрол на залите за пушачи и непушачи в хранителните заведения. Искам да обърна внимание на това, че в центъра на София почти няма заведение с маси за непушачи ,на които да се обядва. Къде трябва да се обадя или да пиша?
Благодаря предварително!



Тема 'грешка, грешка, обърках вратата'нови [re: mitkos]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 17:37



Ти си за правния форум, тук 'се едно питаш баща за т'ва как да подхванеш дъщеря му, ама понеже вече съм от добрите 'ше те светна най-добронамерено. Дай малко време да се случи това в твоята глава и в други, не насилвай нещата. Успокой се, 'сичко 'ше си дойде на мястото, ти само недей да пафкаш, това е достатъчно засега.

И ми казвай Емо-добрия, даже емо може и да е с малка буква, а Добрия с голяма, ей така: емо-Добрия, за да се наблегне на по-важното. И ти така бъди миткос-Спокойния. Сигурно се питаш: 'къде попаднах, в какво се забърках?'. Спокойно, всичко ще сърши, само спокойно.



Тема Re: 'грешка, грешка, обърках вратата'нови [re: Eмo]  
Автор mitkos (aeronaut)
Публикувано12.01.07 18:57



Малко напрегнат ми звучиш, да не е защото си спрял цигарите ;)
Отиди в някоя детска градина и там си тренирай покровителствения тон, с мен няма нужда да го правиш. Задавам най-обикновен въпрос, не нападам никого! Не ми се чака нещата да стават сами. Ако не можеш да ми дадеш отговор, не е нужно да пишеш в темата ми. Благодаря ти за разбирането и успех!



Тема Re: 'грешка, грешка, обърках вратата'нови [re: mitkos]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 23:27



mitkos ,най лесно е да намериш на кого да се оплачеш.И кой да отиди на проверка.Я кажи колко заведения има в центъра на София а в София или страната.Просто ще изгориш душата на един човек собственик.Докато в България пушачите са толкова много ще е така.Така че не се оплаквай от хората дето си вадят хляба а се олачи от тия дето харчат парите отпускани по разни програми за превенции не по предназначение



Тема Re: Заведения - пушачи/непушачинови [re: mitkos]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано13.01.07 00:54



Абе Миткос...ти представяш ли си каква ще е атмосферата в една шкембеджийница например,ако от съседната маса не идва аромат от златна "Арда"...ми то шкембето няма да е същото...
А ако влезе компания едната част от която са пушачи а другата не-какво да правят-да се разделят в двете зали и да си викат "наздраве" през стъклото ли?!?
Веднъж присъствах на един "купон",където "пушенето вътре е нежелателно-по възможност на терасата".Ми след 30-та минута всички бяха на терасата.
Та...при положение,че повечето непушачи са толерантни с пушачите,заведенията да седят наполовина празни и наполовина претъпкани заради 2-3-ма Миткоси ли...!!!...и на мен не ми се вързва някак си...





Тема Я пък!!!нови [re: puvpav]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано13.01.07 14:15



Що да не се оплачем? И на мен ми е писнало докато седя на маса "непушачи" да дишам от дима на съседната маса.

Поне помещенията за пушачи да бяха отделно от непушачите. Или поне да имаше мощна вентилация.



Тема Шефе...нови [re: F(x)+C]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано13.01.07 14:19



...идеята е да има помещение във въпросната "шкембеджийница" където да можеш да отседнеш на чист въздух. И това, доколкото ми е известно е задължително, понеже все пак е обществено място.

Най-добрия вариант е на тавана да има мощни вентилатори, които да изсмукват пушека. Така няма нужда от разделение тип "пушач-непушач".



Тема Айдее още един . . .нови [re: mitkos]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 14:57



'дет не чете. 'Ше се оплаквал, че по заведенията в центъра пет пари не дават за т'ва, че бил непушач и не обичал дим, пък според наредбите били задължени да го сложат на 'чист планински въздух'. Та ходил гладен, щото нямало къде да хапне, горкия. Щял да променя, той, че не можел да чака сами да стават нещата. И как щял да променя, 'ми много просто как, 'ше загуби време да пуска теми във форум, в които хората се опитват да си решат проблемите с пафкането, 'ше влезе в конфронтация, 'ше се заяде с някого, 'се тласъци към сериозни промени, 'ше се прави на велик, щото не бил пафкал никога, 'ше тропа с крак, че искал отговор, на въпрос достоен за втори клас, пардон 'детската градина' (тая за упражнения по тон).

Ти какъв тон очакваше бе, 'ветре на промената', кой издава тези нормативни актове, кой следи за тяхното спазване бе, не знаеш ли!?! Ти или си малоумен кретен, или си тук, за да се заядеш и покажеш колко си обиден от отношението към теб, и то на главните 'виновници' (първосигнално) - пафкачите. Аз, съвсем основателно, предположих второто и ти дадох възможност елегантно да девиираш от лицемерното си отношение. Ти обаче риеш в грешната посока и това е!

п.п. Нужно ли е да пиша в темата ти решавам аз, както от друга страна ти решаваш колко тъпотии да напишеш, само щото си обиден че никой съдържател на заведение (в центъра, леле колко куул, ма 'ного урбан) не го боли фара за твоя обеден бюджет от 2-3 кинта (или по-малко), то и лелките в институците към които си се затичал да се оплакваш също им е през оная работа, 'щото . . . аре вкарай малко мисъл и ти бате.



Тема Re: Айдее още един . . .нови [re: Eмo]  
Автор mitkos (aeronaut)
Публикувано16.01.07 18:25



Емо повярвай ми, не те мразя и не се заяждам! Съчувствам ти!



Тема За какво ми съчувстваш . . .нови [re: mitkos]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 13:59



бе Мите?



Тема Re: За какво ми съчувстваш . . .нови [re: Eмo]  
Авторcaнтинa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 05:48



за пилешкия ти мозък, защото може би не знаеш какво е да си астматик и да искаш просто да изпиеш едно питие или да се нахраниш ... да не говорим, че в тези заведения има и деца или болни хора...но защо ли въобще да се повдига въпроса?



Тема И ти Гуги не четеш . . . .нови [re: caнтинa]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 09:18



пиленцето ми, то си го пише в баш първия отговор на бате ти Митаки, ама не, и ти си тръгнал(а) с рогата напред, абе вие кретени ли сте или какво, да ви раздам по един калашник и да избиете всичко живо, само щото се смятате за най-прозорливите и обществено активни, щото размахвате някакви очевидни истини уж като резултат от задълбочените ви разсъждения.

Аре да ги изгориме пафкачите, бе, да ги злееме с бензин, с нафта, кой с каквото има, а заведенията да ги взиривим в едно с пафкачите вътре. Тази мръсна и негодна паплач не заслужава друго, ше ми се троват, гнидите, паразити върху снагата на обществото, нещастна пасмина с мозъци далеч назад от 'пилешкия', с някакви ганглии, некакви случайни нервни струпвания в шепа гной, само да ми паднат тези изверги, мъчители на деца и астматици. Само се оглеждат за затворено обществено пространство и нападат най-безмислостно, не оставят живи след себе си, но ето идва техния край, ние с Митето 'ше им _беме мамата.

Т'ва като го четеш сигурно се чувстваш по-добре. Е кога почваме да заличаваме нещастниците, да ги трием от лицето на земята, кога бе . . . кукло?!?

п.п. Митето 'ше трябва да черпи и Сланина му е дружка в отстояване на позицията, че водата мокри.



Тема Re: И ти Гуги не четеш . . . .нови [re: Eмo]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 11:07



Не само те, аз също подкрепям тази позиция - ДА НЕ СЕ ПУШИ В РЕСТОРАНТИ И НА ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА!!! Така, както е в Европа, а не в Анадола!
Искам да ти кажа, че не храня лоши чувства към пушачите, никога не бих пожелала на който и да е човек или група нещата, за които говориш, макар че имам алергия към никотина и не мога да стоя в одимено помещение повече от 1 минута, без да се разкашлям. Очите ми започват да сълзят от дима и едва дишам, но въпреки вашата открита нетолерантност не тая лоши чувства към вас пушачите. Поради тази причина рядко посещавам ресторанти и подобни заведения. Но нещата вървят към промяна!
Както казах нямам нищо против пушачите, но да си практикуват вредния и гаден навик в къщи, както си е редно!
П.С. Между другото аз също съжалявам пушачите - да си роб на една цигара, на един такъв гнусен бурен като тютюна, да не можеш и час да изкараш, без да запалиш - е, това си е достойно за съжаление!
Затова се възхищавам на хора, които са имали силната воля да преодолеят тази зависимост, това робство! Евала на такива като тях!
Пожелавам и успех на всички отказващите се!





Тема Re: 'И ти Гуги не четеш' . . . .нови [re: Eйнджъл]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 15:50



важи с пълна сила и за теб, толкоз ли бързате да не забравите какво точно искате да кажете, та преставате да мислите и разбирате какво пишете, започвате да бъркате със страшна сила позиция с отношение, до комично състояние.
Айде да прочетеш 'сичко до момента в тази тема и да ми отговориш на няколко елементарни въпроса:
1. кой в тази тема казва, че иска да се пуши на обществени места и е хубу хората да се тровят?
2. защо мислиш, че пуша, къде пише, че аз съм пушач?
3. защо мислиш, че спирането на цигарите е въпрос на 'силна воля'?
4. смяташ ли, че зависимостта от тютюна е навик?
5. мислиш ли се за по-стойностен човек, защото не пафкаш цигари?

Четете бе, чететееееееее . . . абе к'во съм се разписал да се и в тъпата тиква . . . айде Геле и умната . . .



Тема ама доводи..нови [re: puvpav]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано21.01.07 18:12



Виж колко много били пушачите в България.
Ами те и в САЩ не са никак малко, обаче заведенията, в които се пуши се броят на пръсти. Едно от тези заведения, в които ходя, е собственост на сърбин. Там се върти българска музика, сръбска, гръцка.. има много балкански неща. Но е много задимено. САМО ТАМ СЕ ПУШИ.

На други места не съм виждал. Дори и колите, които се продават, вътре нямат запалка. Т.е. имат жак, но самата запалка я няма. Стимулират да не се пуши. Отделно и застраховката на пушачите е доста по-висока.

Но определено не е приятно да седнеш някъде, където за това си плащаш, и някой да ти пафка цигарките в сурата..





Тема Отговоринови [re: Eмo]  
АвторEнджъл (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 12:42



Ето ти и елементарните отговори:
1.Прочети мненията на F(x)+C и puvpav в тази тема, като и твоите иронични реплики за мнението на mitkos .
2.Мисля че си пушач, може би си се опитвал да ги откажеш под влияние на хората около теб или по финансови причини, ама не мисля, че си успял. Съдя по изказванията ти – не ми звучиш като отказал се пушач.
3.Да – отказването от какъвто и да е вреден навик – дали ще е наркомания, пиене, пушене или тъпкане с викококалорична храна е въпрос на силна воля.
4.Не, зависимостта от тютюна не е само лош навик – това е болестно състояние, което не рядко завършва със смърт, а в най-добрия с случай с неприятно хронично заболяване на белия дроб и сърцето.
5.Стойността на човек не се определя от навиците му, колкото и да са лоши те. Така че не мога да кажа дали съм по-стойностен човек, друг трябва да го каже не аз. Обаче определено живея по-качествен и здравословен живот от един пушач и давам парите си за по-стойностни неща от неприятно смърдящ продукт, върху който черно на бяло пише, че ще те убие.
Във връзка с това имам и въпрос към теб и към всички пушачи изобщо:
Бихте ли си купили хляб, мляко или нещо друго с надпис, че ще ви убие или ви вреди по някакъв начин?



Тема Re: Отговори, ама друг пътнови [re: Eнджъл]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 16:32



1. mitkos не е изказал мнение, а е поставил въпрос, пуфпаф и y=ax+b са свободни хора и могат да пишат к'вото си искат, което няма абсолютно никакво отношение към това, което аз пиша, и тук ти почват глупостите като репликираш мен докато четеш к'вото ти падне;
2. непушач съм с едно кратко прекъсване от 15 години, през което пафках, никъде не пише, че пафкам, аз не пуша, ама на теб това не ти пука, по-важното е да надращиш един тон несъстоятелни обвинения, че на всичкото отгоре имам и една красива, но тъжна история за мрачните ми и пропити със неутешима скръб опити да откажа цигарите; мислила тя, гугутка мамина златна - мисли който може;
3. таратанци, 'силната воля' можеш да си я пазиш за теб, проблемите на пафкането и пафкачите за теб са тъмна индия, паралела с 'тъпкане с висококалорична храна' е много удачен, просто лаишки глупости;
4. тръгнала си в правилната посока като си цитирала въпроса, но за жалост до там, тук ключовата дума е 'зависимост', но както и да е, ясно е, че не можем да искаме много от теб, после става ясно, че 'зависимостта' минава отвъд 'лош навик', абе каламбурите са страшни;
5. глупости на търкалета, ако в 'навиците' на някой влиза и чаша топла детска кръв всяка сутрин, той също може да бъде много 'стойностен', стига да има, кой да го оцени, така ли; ти още си във фазата, в която чуждата оценка ти е по-важна от собствената 'друг трябва да го каже не аз'; девиирала си тотално въпроса, липсва ти самооценка ли, що ли, ти 'ше кажеш.

Отговорите ти лекинко подминават определението 'елементарни'. Единственото нещо, което еднозначно става ясно е, че не си прочела въпросите ми, може би защото това е единствения начин, да се почувстваш свободна, да напишеш пак един тон глупости, 'щом те влече.

А заключителният ти въпрос, заедно с адреса му и 'във връзка с това' е покъртителна тъпотия, тази трагична глупост ме остави безмълвен. Умилих се, не от твоята безмерна глупост, сигурно ти е много трудно, но както и да е, умилих се от нещастният си опит да проведа нормален диалог, това ли заслужавам бе Ангелинке, това ли . . .



Тема Re: ама доводи..нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 09:11



-та какво разправяш за запалките и застраховките?...



Тема Отговарям тинови [re: Eмo]  
Автор mitkos (aeronaut)
Публикувано23.01.07 11:06



Случайно попаднах на други твои писания в различни форуми. Веднага те познах по стила и по точно: „Аз знам всичко останалите са кретени и що не четете внимателно какво съм написал”. Отговорът за теб е: ДЪРВЕН ФИЛОСОФ !

Редактирано от mitkos на 23.01.07 11:17.



Тема Re: Вапросваш - Отговаряш - друг пътнови [re: mitkos]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 13:04



Случайно попаднал, да те и в Поарото, разконспирирал ме, елементарно Уотсън, разпознал ме по стила, да те и в стилстина, ти къде прочете в тая тема някаква моя контратеза на убежденията си във връзка с пафкането, че толко се палиш.

Куки, Кукиии, ти съвсем сдаде багажа, бе бате, нали ти питаше къде да се оплакваш, че ти било задимено по обед в центъра, та ходиш гладен, сега пък почна да отговаряш без да са те питали. И понеже очевидно не можеш никаси да си признаеш, че тук никой не застава на противоположна на твоята теза и единственото, което може да се дебатира е дърварското ти отношение, което не ти прави чест, почваш да раздаваш епитети. Нема теза - нема аргументи - има епитети.

И сега да 'зема да те светна, точно какъв кретен си, за какъвто те смятал 'надървения философ', бори се срещу пафкането, бате, това е една светла кауза, не се бори срещу хората, които пафкат. Криво си си поставил целите, крива ракета отсекъде, батенце, това е, хубу лошо сам 'ше си го теглиш.


п.п. да те и в умника, не дървен, бате, а надървен философ.



Тема Re: ама доводи..нови [re: F(x)+C]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано23.01.07 16:49



Ами, нормално.
Пийте ни кока-колата спечелете безброй награди.
Цигарите също са стока - не го забравяй.



Та, това не можах да разбера в каква връзка ми го пишеш



Тема Re: ама доводи..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано23.01.07 17:35



Ами както сам каза в САЩ "стимулират да не се пуши".
В БГ първо приемат закон за пушенето на обществени места,а след това стимулират пушачите с наградки...та кое му е нормалното?
Защо не раздават награди на тези,които отказват цигарите например за да имат още един стимул,ами точно на пушачите...или когато стане въпрос за пари няма закони,няма държава,няма хора,няма скрупули...???





Тема каква по-голяма награда от това..нови [re: F(x)+C]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано23.01.07 18:11



да плащаш по-ниска застраховка, ако не пушиш



Виж как стои системата тук - правиш си застраховка на колата (сори че говоря за друго). Караш, караш, караш... блъскаш я.. плащат ти всичко, но накрая ти вдигат застраховката и то чувтсвително..

Караш, караш, караш.. нарушиш правилата - хоп, глоба и по-висока застраховка



Виж как те стимулират да си съвестен

Още повече ако някой ми пуши в офиса, така мога да го осъдя, че всички фасове да му излезнат през всички възможни отверстия по тялото. След като аз не преча на никой, не искам и на мен да ми се пречи.. и то с такива отвратителни навици..



Тема Re: 'грешка, грешка, обърках вратата'нови [re: mitkos]  
АвторMiss Smoke (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 22:09



Искам само да кажа, че отговорът на Емо (“Дай малко време да се случи това в твоята глава и в други, не насилвай нещата. Успокой се, 'сичко 'ше си дойде на мястото, ти само недей да пафкаш, това е достатъчно засега.”) беше много логичен, дори мъдър, макар и казан с покровителствен тон.

Замислете се само. Казвате, че искате да не се пуши в заведения, че ви е писнало от пушачите, от дима, от това да не бива зачитано правото ви на въздух без цигарен дим.

Добре..., но:
1-во: Поставянето на мощни вентилационни системи е скъпо – като продукт, скъпо да се инсталира, скъпо от гледна точка на ток, който ще консумира тази състема. И нека сме реалисти - недостижимо скъпо за собствениците на повечето заведения. Малкият процент от тях, които могат и искат да инсталират такава система, ще трябва да си избият този разход. Как? – чрез намаляване на заплатите на бармани/сервитъори, дори съкращения и чрез увеличаване на цените. И без наличието на статистически данни смятам мога да твърдя, че последното не само, че няма да доведе до увеличаване на клиентелата-непушачи, но със сигурност ще намали (и то рязко) клиентелата като цяло.

2-рото желание, което забелязах у повечето от вас (макар и неизразено открито) е тоталната забрана на пушенето на обществени места. Аз съм 100% “за”. Да си представим, че го направят. При настоящият начин на мислене на пушачите в БГ какво според вас ще стане?! Пушачите просто ще спрат да ходят по заведения (в крайна сметка защо да си дават парите като даже една цигара нямат право да си запалят), а ще се събират вкъщи или по градските паркове. Това ще доведе да затварянето на огромна част от заведенията, рязко увеличаване на безработицата (голям процент бармани/сервитъори ще останат без работа), рязко намаляване на приходите от данъци, плащани от тези заведения в държавния бюджет и т.н. и т.н.

Затова и Емо ви каза, че трябва време. И Mitkos (който каза: “Не ми се чака нещата да стават сами.”), надявам се не звуча покровителствено, но моят отговор е: “Колкото и да не ти се чака не мисля, че имаш друг избор.”

3-то: Относно това, че нямало заведения за непушачи – само на Графа преди няколко години имаше три – един ресторант за бързо хранене с БГ ястия (из цяла София е, доколкото знам още съществува и е много евтин), една сладкарница точно след пазара Славейков (на два етажа, само на долния се пушеше, доста скъпа, но пък и качеството си струваше) и едно малко кафене в един от безистените долу-горе по средата на Графа (където се предлагаха, освен кафе, новост за онова време - прясно изцедени сокове). Вярвам заведения за непушачи има, макар и да съм съгласна са много малко. Но в крайна сметка – пазарен принцип е: малко са защото нуждата е адски малка. От вас зависи да ги намерите и да им станете редовни клиенти.

4-то: Съжалявате пушачите, добре ... но дали сте прави? Аз например ям основно салати и прясно изцедени сокове като не си отказвам месо, шоколад, пици и т.н. винаги, когато ми се прииска. Използвам колело за предвижване (два до три часа на ден го карам), бягам по 1 час почти всеки ден и плувам поне 3 пъти седмично. Пуша страшно малко, когато изобщо пуша, и вярвам съм много по-здрава от почти всички тук.

Така, че МОЛЯ НЕ МЕ СЪЖАЛЯВАЙТЕ! Погледнете себе си и света (такъв какъвто е, а не какъвто вие искате да бъде) и се опитайте да се нагодите така, че да сте щастливи.



Тема Re: Заведения - пушачи/непушачинови [re: mitkos]  
АвторMiss Smoke (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 01:10



Както вие не можете да понасяте пушачите така и аз не мога да понасям факта, че българите са свикнали да говорят без да мислят, да се карат, да се нападат взаимно с и без повод… И то на какъв език?! Нима не уважаваме собствения си език, дори когато презираме опонента си?! Не мога да понасям факта, че културата и образованието са паднали до такива ниски нива, че всъщност ги няма... Толкова се нервирам като слушам глупости от хора, които си нямат и на идея за какво става дума и в повечето случаи казани на отвратителен български. И говорим за това как пушачите (към dido_1983 това е за теб по повод предишен разговор по темата, без лоши чувства) дискриминирали непушачите с цигарения дим... Не е дискриминация, а липса на толерантност, елементарна култура и обноски, най-обикновено незачитане на останалите... които съществуват във всеки един аспект от живота в БГ.

Mitkos, моля те кажи ми коя инстанция осъществява контрол върху по-горните? Но няма такава, а дори и да имаше (както е най-вероятно в твоя случай) сигурна съм, че нямаше да функционира.

Продавачките, сервитъорите, шофъорите на автобуси, служителите в държавни институции се държат грубо, с досада, без никакво уважение към нас. Извинявай, но къде е правото ми да бъда третирана любезно и с уважение и да не ми бъде съсипан деня? И това е при условие, че в горните случаи ние клиентите, ти и аз сме тия, които им плащат заплатите... А ти очакваш пушачът от съседната маса да те зачита?!

По повод повод Европа, САЩ и т.н. в тези държави – ако сервитъор/ката само те погледне накриво, можеш да се оплачеш веднага на мениджъра плюс ако се чувстваш наистина огорчен да откажеш да платиш сметката; ако влакът ти закъснее няколко пъти в месеца имаш право на отстъпка от цената за следващия месец, ако шофъор на автобус те нагруби има лесен начин да го идентифицираш и да се оплачеш на безплатен телефон и ще ти бъде отговорено до седмица в писмен вид като ти се докладва какви мерки са взели за да не се повтори и т.н. и това е във всеки един аспект от ежедневния живот ... Да сте чували за нещо подобно в БГ?

Според мен всеки трябва да започне от собственото си поведение, давайки личен пример – отнасяйки се към околните с елементарна любезност и разбиране (второто е много важно!), а зачитането и толерантността скоро ще последват сами, дори от хора като пушачите.

Например аз не пуша никъде освен на открито в паркове, не пуша в дома си, не ходя по заведения, където се пуши, нито на гости на пушачи. Ненавиждам пушенето в затворени помещения (виждате ли? може да съм мръсен пушач, но знам много добре за какво говорите вие – непушачите). Приятелите ми непушачи ми даваха право да пуша в къщите им (“не се притеснявай, запали си!”), но аз винаги казвах "не". И сега, когато ми се пуши те си знаят и просто излизат с мен до парка или на улицата, с желание и без да ми мрънкат да се откажа от противния навик. Аз уважавам правото им къщите им да не миришат на цигарен дим, те – правото ми да пуша.



Тема не съм съгласен по т.2нови [re: Miss Smoke]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.01.07 08:34



Вярваш ли, че пушачите ще спрат да ходят по заведения? Аз не вярвам. Дори го намирам за абсурдно. Предполагам, че в началато вероятно ще има нещо като бойкот, но нещата ще се уталожат. Никога няма да забравя какво видях в един ресторант в Маранелло, Италия - специално помещение, в което пушачите влизаха и пафкаха на воля. Нека и тук направят така.

А какво става, ако летиш от Европа до САЩ в самолет и си пушач? Ами, искаш или не - стискаш поне 7 часа. Пътникът до мен стискаше зъби 10 часа. Явно се издържа. А по заведение не се седи нито 7, нито 10 часа. Съгласна?

Колоезденето не изкарва катраните от белия ти дроб - в това трябва да си сигурна. Но със сигурност спомага за добра форма. Казвам го от опит.. това с колелото.



Тема Re: каква по-голяма награда от това..нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 12:12



Много ме кефиш, Станислав!


Това за наградите на Булгартабак наистина е абсурдно, при условие, че целия цивилизован свят се опитва да не стимулира използването на тая гадост. Е, ние сме все още далеч от цивилизацията де..
На всичкото отгоре Булгарташак-пушак е без конкуренти на нашия пазар. Между другото, човек работил там, ми каза, че обработвали тютюна с евтини и нискокачествени химикали, които причинявали рак на гърлото. Питам се няма ли да се намери някой раковоболен пушач в България да осъди тоя гнусен холдинг?! Така напривиха в Щатите и спечелиха делата, макар и посмъртно...



Тема Re: Отговори, ама друг пътнови [re: Eмo]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 14:40



Добре, бе Емчо, нека разгледаме този твой пияч на детска кръв по-подробно. Макар, че от къде го извади тоя пример да ти се чуди човек, ама хайде явно си изобретателен

. Та пие си човекът сутрин по чашка детска кръв, може би да си стимулира мозъчните клетки, може би за да остане по-дълго млад или просто харесва вкуса й. Погледнеш ли го от таз страна този е изверг гаден, кръвопиец мръсен, макар че може и да не убива дечицата, ами да си набавя кръвта от кръвната банка на някоя детска болница например. Както и да е - навикът му е гнусен. Обаче представи си, че тоя твоя човек е учен, ексцентричен гений някакъв, но вземе че измисли лекарство против рак, спин или някаква нелечима болест и по този начин помогне на цялото човечество!? От друга страна вземаме Хитлер - той не е пиел, не е пушил, бил е вегетарианец, обичал е близките си, бил е особено мил към кучетат си - изобщо живеел си е здравословен живот човечеца, обаче спомни си от историята какво е допринесъл за същото това човечество. Кой от двамата е по-стойностният човек, а батка!?
Ама да оставим историята и вампиризма на страна и да се върнем на пушачите. Както споменах съм алергична към никотина и не мога да понасям цигарен дим. Заради това на мен пушачите са ми крайно неприятни Дори кагато не пушат пак усещам тежката неприятна миризма, която лъха от тях , а да не споменавам за лошия дъх... Близки приятели пушачи нямам, макар че познавам много хора, които пушат и съм в добри отношения с тях, никога не бих живяла обаче с пушач, дори и да е най-прекрасни човек на света във всяко отношение. Обаче това не означава, че мисля пушачите за второ качество хора или за такива с по-ниска стойност от непушачите. Напротив - пушачи са ми подавали ръка в трудни моменти, заради което ги уважавам тия хора, въпреки че не уважавам никотиновата им страст. Моята омраза е насочена към тютюна, а не към хората, които го пушат, а тях ги съжалявам, защото са жертви на това прокълнато разстение, макар че повечето не го осъзнават. Може да не ми вярваш, но наистина ми пука за пушачите, защото имах леля-пушачка, която почина от рак на белия дроб на 38 години.
Относно самооценката - не не ми липсва, но според мен всяка самооценка не е обективна - като всички други аз има своите добри и лоши страни, както и своите пропуски и грешки. Едни ме обичат, други не могат да ме понасят - обаче прави ли ме това по-добра или по-лоша!?
Обвиняваш ни, че не ти вникваме в писанията, обаче честно казано аз разбирам едва половин процент от това, което пишеш. Използваш някакъв особено диалектно-селяшки стил и вероятно си мислиш, че звучиш много оригинално и ефектно, ама на мен объркания ти и неорганизиран словоред ми звучи откровено казано дефектно. А и това, че почти навсякъде ни заливаш мен и другите с обидни епитети, също говори не много добре за теб. Лично аз се опитвам да комуникирам културно с теб, без да си позволявам да те окичвам с подобни етикети. Хора, с които не общувам директно и не познавам не си позволявам да обиждам, по начина по който ти го правиш. Но може би при теб това е въпрос на болно его или криворазбрана самооценка - трудно ми е да гадая. Обаче по нападателният ти тон и по крайния негативизъм, който лъха от посланията ти, съдя че не си се отказал от пушенето съвсем - да, вероятно не пушиш, както твърдиш, но адски ти се ще да си палнеш. Обикновено хората, отказали напълно лош навик, мислят доста по позитивно. Не говоря наизуст - повярвай. Ако греша, моля да ме извиниш.
И все пак вместо да ме обижадаш и да се умиляваш от глупостта ми отговори ми на въпроса, който ти зададох. Интересно ми е да вникна в психологията на пушача и да чуя мнение от човек, който твърди че е отказал цигарите.
Би ли си купил продукт, на който има предупреждение, че е опасен за здравето ти?
А, между другото сега ми идва на акъла и друг въпрос:
Ти по-стойностен човек ли се чувстваш, като си отказал цигарите?



Тема добре де в т.2нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 16:55



може и да е малко позасилена, едва ли пафкачите ще престанат да ходят по заведения, нито ще роптаят, просто ще е много печелившо да имаш заведение в което се пафка, съдържателите на заведения ще толерират пафкачите, ще правят кинти, будните души като миткос и гелето, ще посочват с пръст на легалните рекетьори откъде могат да отцепат някой гологан, ако разбира се в бизнес плана на заведенията, в които дима е повечко, не е бил отдавна предвиден държавен рекет в посока пафкане.
Така, това, което е меко казано неудовлетворително за всички (пафкачи, непафкачи, предприемачи, търговци, нископлатени държавни чиновници и 'секва друга измет) ще продължава с пълна сила.

Увеличиха акциза на тютюневите изделия, това направи оня дрисльо Милен Велчев, че да върже бюджета с 'още 200 акцизни милиона' (това е цитат) и какво стана, контрабандата с цигарки цъфна, родното БТ се гърчи (дотам, че почна тъпи игри с предметни награди). Е реши ли това проблема с пафкането, 'ше се въздържа, въведоха забрани за пафкане на обществени места, извън предназначените за това места, 'ми то винаги ги е имало, целта е да се ограничи пафкането ли, ха! Посланието е ясно: 'ще пафкате точно толкова, колкото е изгодно в момента, 'ше пафкате оптимално'. Някой да е видял досега разумна кампания, чиято цел е да се справи с проблема 'пафкане', аз не. Лобиране за въвеждане на забрани за пафкането и механизми за следене на тяхното спазване не е особено работлива стратегия за решаване на проблемите с пафкането, така мисля аз, даааа, това е мое мнение и въобще не смятам да се сърдя на тези, които не го споделят, нито ги смятам за тъпаци или по-малко умни. Ох . . . . уморих се.

Важното е да не се пафка, останалото е ветер.



Тема Re: каква по-голяма награда от това..нови [re: Eйнджъл]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.01.07 18:05



Хората тук живеят в панически страх, че някой може да ги съди за нещо. България, разбира се, винаги е била извън всякакви норми и световни стандарти. В България всичко може да бъде хубаво, но много хора имат интерес това "хубаво" да не се случи, защото от "лошото" могат да се изкарват много пари.

А за цигарите не ми говори. Радвам се, че от такъв тип пороци съм се опазил. Радвам се, че в някои неща съм старомоден. Може да не живея с орлите, но поне ще знам, че съм направил всичко, което е трябвало.





Тема Re: добре казанонови [re: Eмo]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.01.07 18:14



Сега продължаваме напред по веригата. Вдигнаха акциза на цигарите, те станаха скъпи, следователно контрабандата процъфтява. И е напълно логично. Мисля, че не откриваме топлата вода. А какво се прави когато има контрабанда? Кой поема оттам нататък щафетата?

Значи, някой постановява този акциз.. ОК!
Друг обаче следва за изпълняването му - дали се печатат легални бандероли, дали този акциз е платим - всичко в тази връзка.
Предполагам трета инстанция е длъжна да следи какво става на пазара - дали стоката, която се продава е ок.

Нататък... когато и ние започнем да се съдим за дреболии, когато и ние започнем да донасяме на органите, само тогава ще видиш, че системата в действителност работи. Винаги ми се е струвало, че това е големият абсурд в САЩ. Не е абсурд. Това е истината. Хората в повечето случаи докладват за нередности. Видят че някой се шарка по пътя - 911, видят някой подозрителен да се навърта някъде - 911. Колкото и смешно да ти звучи, колкото и тъпо да ти се вижда - това е пътят.

Всичко може да бъде пречупено, стига да има желание за това. За съжаление България все още не е узряла. Дори никак не е узряла. 17 години не ни бяха достатъчни за преход. И вярвам, че още много години ще минат преди нещата да се канализират.

Но трябва да разбереш едно проста истина - след като аз не преча с навиците си на някого в заведението, не желая да ми се пречи и на мен. И то да пречиш по начин, по който да застрашаваш моето здраве и здравето на хората до мен, които също не споделят наркоманията тютюнопушене. Нека се уважаваме. Това е основният ми принцип в живота.

Надявам се успя да ме разбереш правилно.



Тема Отговарям ти веднага,нови [re: Eйнджъл]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 18:20



и то на книжовен Български език в строго подреден словоред. Нямам никакво намерение да крия от теб останалите 99.5% от това, което пиша, има сериозна опасност да ме обвиниш в дискриминация, а това никак няма да ми хареса. Още повече, не мога да остана глух към светлия ти порив:

Интересно ми е да вникна в психологията на пушача и да чуя мнение от човек, който твърди че е отказал цигарите.

А сега да отговоря на въпросите ти
Би ли си купил продукт, на който има предупреждение, че е опасен за здравето ти?
Правя го непрекъснато!

Ти по-стойностен човек ли се чувстваш, като си отказал цигарите?
Не, не се чувствам по-стойностен човек откакто съм спрял цигарите.

Сега ще ти покажа една част от твоя последен пост, която не ти прави чест и няма как да подмина. Искам дълбоко да осъзнаеш, че тя, тази част от твоя текст, противоречи на демонстрираното от теб в по-страри постове и показва отношение към мен, което е меко кзано обидно. Ето го и цитата, въху който ти предлагам да поразсъждаваш:

Обаче по нападателният ти тон и по крайния негативизъм, който лъха от посланията ти, съдя че не си се отказал от пушенето съвсем - да, вероятно не пушиш, както твърдиш, но адски ти се ще да си палнеш. Обикновено хората, отказали напълно лош навик, мислят доста по позитивно. Не говоря наизуст - повярвай. Ако греша, моля да ме извиниш.

Тук аз виждам единствено това, че не се колебаеш нито за миг да се позовеш на чужда слабост, каквато смяташ, че е зависимостта от тютюнопушенето, само, за да ми кажеш, че си обидена. Последното изречение няма да го коментирам, то е само за 'цвят' (б.а. тук имам предвид, че последното изречение си го написала, осъзнавайки точно какъв ефект има текста ти преди него и то е, по-скоро със значение за товоя вътрешен баланс, отколкото реално извинение към мен, затова няма да го взимам за предвид, подминавам го). Ето ти още един цитат, за да не ме обвиниш, че чета постовете ти като 'дявол евангелие', пак от същия ти пост, който дори няма да си позволя да коментирам.

Близки приятели пушачи нямам, макар че познавам много хора, които пушат и съм в добри отношения с тях, никога не бих живяла обаче с пушач, дори и да е най-прекрасни човек на света във всяко отношение. Обаче това не означава, че мисля пушачите за второ качество хора или за такива с по-ниска стойност от непушачите. Напротив - пушачи са ми подавали ръка в трудни моменти, заради което ги уважавам тия хора, въпреки че не уважавам никотиновата им страст. Моята омраза е насочена към тютюна, а не към хората, които го пушат, а тях ги съжалявам, защото са жертви на това прокълнато разстение, макар че повечето не го осъзнават.

Мисля, че си неискрена и основното, което целиш е по накакъв начин да предизвикаш, реципрочно, неприятни чувства у хора, които персонално (както и аз) нямат никакъв принос към обострянето на алергията ти, но носят според теб необходимият етикет 'пушачи', за да бъдат нападани, да им се вменява чувство за вина. Твоите постове не допринасят за това да се намали пушенето на цигари, това от което ти реално имаш нужда. Ти не помагаш на никого да реши проблема си с цигарите, ти просто обвиняваш . . . мога да продължа извън 'диалектно-селяшкия' си стил (както вече имам честта, с твое позволение, да го наричам) в посока, която никак няма да ти хареса и 'обидните епитетите' ще ти се струват като нежна поезия (б.а. ще почувстваш сериозен дискомфорт), но вместо това ще те помоля да преосмислиш дълбоко позицията си към тютюнопушенето.



Тема Силно вярвам,нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 18:38



в това, че няма как да ти преча.
За разбирането - 'сичко е ясно, само едно нещо мира не ми дава, та да те попитам:

Как точно смяташ да направиш така, 'щото съдържтелят на дадено заведение да предпочете пътя на финансовите несгоди, само защото ти смяташ, че неговото заведение много ти изнася, намираш го много подходящо и искаш вътре да дишаш 'чист планински въздух'?

Не се ебавам, питам те, съвсем серизно.



Тема Re: добре де в т.2нови [re: Eмo]  
АвторMiss Smoke (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 18:54



Станислав и Емо не ме разбрахте: говорех за "тоталната забрана на пушенето на обществени места" - т.е. никое заведение да не допуска да се пуши там, не защото собственикът не иска, а защото е забранено със закон и изпълнението на забраната осигурено чрез непосилни глоби и голям брой постоянно проверяващи. Говорех за една хипотетична ситуация - нещо, което не съществува никъде по света; без заведения, където може да се пуши или стаи или каквото и да е.
И пушачите в БГ наистина ще спрат или ще ограничат ходенето по заведения до такава степен, (поне първите 4-6 месеца) че резултатите, които описах неизбежно ще настъпят... и в огромна част от случаите ще са небратими, дори ако след 6 месеца пушачите почнат да ходят по-често по заведения. И тези, които са или някога са били пушачи могат да кажат, че един от основните стимули за един пушач да влезе в заведение е цигарата плюс пушачите посещават кафенета и заведения много по-често от непушачите. Т.е. говорим за едно рязко и в огромни проценти отдръпване на клиентела, която в никаккъв случай няма да бъде заместена достатъчно бързо и от достатъчен брой непушачи, за да бъде избегнат ефекта, за който говорих...



Тема Re: Силно вярвам,нови [re: Eмo]  
АвторMiss Smoke (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 18:57



А какво ще кажете за това тютюнопроизводството да се спре в цял свят още утре, всички цигари във фабрики и складове да бъдат унищожени, тези в магазините да бъдат конфискувани... Вярвам, макар и да мрънкат в началото, пушачите ще са стотици пъти по-щастливи от непушачите, за които, колкото и да се оплакват и да роптаят, тютюнопушенето е нищо повече от дребен, страничен дразнител, абсолютно незначителна частица от живота им...



Тема Емо, не четешнови [re: Eмo]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.01.07 20:11



Виж всички постинги, които съм изписал по темата.

Хайде да оставим на страна заведенията и да погледнем към кината, например. По подразбиране там е забранено да се пуши. Нали? Но ти пушач или не - отиваш и гледаш филми. Един филм е средно 100 минути. Някак издържаш без да палиш, нали?

И така, ти - Емо, седиш и гледаш филм. Аз седа точно до теб и през 5 минути си вдягам една от бузите и мощно се изрязвам. После ми звъни телефона - моя има звън точно като на баба ми телефона. Не може да не го чуят всички в салона, колкото и да е голям...

И започвам да си бърборя - това е неуважение...

Ароматът излезнал от червата също не е приятен - няма как да го отречеш....

И всички тия мои писания са лишени от смисъл, ако не разбереш фразата, която бях написал в предишно мнение - а именно, че ако се въведе пълна забрана на тютюнопушенето в заведенията, това по никакъв начин няма да се отрази на оборота на заведението.. Е, освен ако някъде няма някаква дупка в закона, където ясно да се казва, че определен тип заведения при определени условия разрешават пушенето. Малко се напрегни и ще разбереш, че съм прав.



Тема dido_1983, ето ти пример за дискриминациянови [re: Eйнджъл]  
АвторMiss Smoke (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 21:44



dido_1983 – ето един пример (като по учебник) за дискриминация. (Ейнджъл, нищо лично.)

Eйнджъл: Заради това на мен пушачите са ми крайно неприятни...
- Все едно аз да кажа – мразя черните.

Eйнджъл: Дори кoгато не пушат пак усещам тежката неприятна миризма, която лъха от тях , а да не споменавам за лошия дъх...
- Все едно аз да кажа – Мразя черните, защото ми миришат, да не говорим за дъха им. (факт е, че всички хора – черни, индийци, мексиканци, азиатци и т.н., които имат различна от нашата кухня на нас българите ни миришат, точно толкова колкото пушачите на непушачите).

Eйнджъл: Близки приятели пушачи нямам, макар че познавам много хора, които пушат и съм в добри отношения с тях, никога не бих живяла обаче с пушач, дори и да е най-прекрасни човек на света във всяко отношение.
- Все едно аз да кажа – с черни не се сприятелявам не за друго ами заради цвета им. Достатъчно е да им видя цвета и ми стига, не ме интересува колко прекрасни хора са. Иначе, когато ми се наложи да контактувам с тях се държа приемливо.

Eйнджъл: Обаче това не означава, че мисля пушачите за второ качество хора или за такива с по-ниска стойност от непушачите.
- Ейнджъл, всичко казано от теб самата по-горе доказва точно обратното.

Eйнджъл: Напротив - пушачи са ми подавали ръка в трудни моменти, заради което ги уважавам тия хора, въпреки че не уважавам никотиновата им страст.
- Все едно аз да кажа – черни са ми помагали и ги уважавам, но не цвета на кожата им просто не мога да го приема.

Eйнджъл: Моята омраза е насочена към тютюна, а не към хората, които го пушат.
- Ако наистина омразата ти е насочена към тютюна – моля обърни се към тютюнопроизводителите, а не към хората, които пушат – потребителите. Но посоченото по-горе показва, че ти просто изпитваш нетърпимост към определена група хора.

Прекрасен пример за дискримация! Покрива абсолютно всички елементи, посочени от теб dido_1983, цитирайки wiki. А именно Ейнджъл дискриминира като разграничава определена категория хора без да взема в предвид и без да се интересува даже от техните индивидуални особености.
И предвиждайки отговора ти: “пушачите вредят на здравето ми” – пак е дискриминация, защото хора, които говорят по-подобен начин за пушачите използват същата логика и относно арабите – а именно, че всички араби са терористи...
Ако Ейнджъл живее в САЩ, има дори и малка компания и откаже работа на пушач или уволни нает от нея пушач въз основа на по-горните основания или просто изказва открито подобни убеждения на работното място досега да беше осъдена да изплати умопомрачителни обезщетения/уволнена. Последното се е случвало много пъти и точно поради тази причина при интервю за работа работодателите нямат право да питат дали си пушач, така както нямат право да питат една жена дали планира да има бебе в следващите няколко години и т.н.
И не ми казвайте, че един непушач може да осъди пушач, затова, че пушел в обществено заведение – не може, дори и в Америка. Защо? – ами първият въпрос, който съдията ще зададе е какво си правил в това заведение и ако кажеш, че просто си искал да пиеш едно кафе ще отхвърли иска ти моментално. Само, ако на работното ти място се пуши (но не се е пушило, когато си приел работата) и ти си помолил това да бъде прекратено, но шефът не е уважил молбата ти и ако като директен резултат са настъпили определени трайни увреждания на организма ти, доказани с медицински изследвания... Само тогава може и да спечелите делото и то не срещу пушача, а срещу работодателя (дори ако последният е непушач), който ви е натрапил вредния въздух.

Затова и в повечето държави е абсолютно забранено пушенето на работното място, просто за да си спестят дълги и скъпи съдебни дела.
Но дори и днес в Токио, Ню Йорк и Лондон, във финансовите зони на тези градове, там където са най-могъщите компании, ще видите групички пушачи (служители на тези могъщи компании) на улицата до сградите.
И питам как, ако най-могъщите компании в света могат да ги толерират, вие не можете?! Това за мен е доказателство за липса на разбиране към всеки, който е по-различен от вас, което пък е доказателство за тесногръдие и ограниченост.

Пушачите са толкова различни един от друг колкото непушачите се различават помежду си и много от тях биха се съобразили с вас да не пушат във ваше присъствие, но само ако подходите с разбиране, а не с остри нападки и обиди.



Тема Е не . . . я да си припомнимнови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 22:05



Е не, ти започна откровено да се ебаваш, гледай какво си написал:

21.01.07 18:12
Виж колко много били пушачите в България.
Ами те и в САЩ не са никак малко, обаче заведенията, в които се пуши се броят на пръсти. Едно от тези заведения, в които ходя, е собственост на сърбин. Там се върти българска музика, сръбска, гръцка.. има много балкански неща. Но е много задимено. САМО ТАМ СЕ ПУШИ.

На други места не съм виждал. Дори и колите, които се продават, вътре нямат запалка. Т.е. имат жак, но самата запалка я няма. Стимулират да не се пуши. Отделно и застраховката на пушачите е доста по-висока.

Но определено не е приятно да седнеш някъде, където за това си плащаш, и някой да ти пафка цигарките в сурата..


23.01.07 16:49
Ами, нормално.
Пийте ни кока-колата спечелете безброй награди.
Цигарите също са стока - не го забравяй.

Та, това не можах да разбера в каква връзка ми го пишеш


23.01.07 18:11
каква по-голяма награда от това.. да плащаш по-ниска застраховка, ако не пушиш

Виж как стои системата тук - правиш си застраховка на колата (сори че говоря за друго). Караш, караш, караш... блъскаш я.. плащат ти всичко, но накрая ти вдигат застраховката и то чувтсвително..

Караш, караш, караш.. нарушиш правилата - хоп, глоба и по-висока застраховка



Виж как те стимулират да си съвестен

Още повече ако някой ми пуши в офиса, така мога да го осъдя, че всички фасове да му излезнат през всички възможни отверстия по тялото. След като аз не преча на никой, не искам и на мен да ми се пречи.. и то с такива отвратителни навици..


24.01.07 18:05
Хората тук живеят в панически страх, че някой може да ги съди за нещо. България, разбира се, винаги е била извън всякакви норми и световни стандарти. В България всичко може да бъде хубаво, но много хора имат интерес това "хубаво" да не се случи, защото от "лошото" могат да се изкарват много пари.

А за цигарите не ми говори. Радвам се, че от такъв тип пороци съм се опазил. Радвам се, че в някои неща съм старомоден. Може да не живея с орлите, но поне ще знам, че съм направил всичко, което е трябвало.


Но 'това не е всичко', накрая и ето това:

Виж всички постинги, които съм изписал по темата.

Хайде да оставим на страна заведенията и да погледнем към кината, например. По подразбиране там е забранено да се пуши. Нали? Но ти пушач или не - отиваш и гледаш филми. Един филм е средно 100 минути. Някак издържаш без да палиш, нали?

И така, ти - Емо, седиш и гледаш филм. Аз седа точно до теб и през 5 минути си вдягам една от бузите и мощно се изрязвам. После ми звъни телефона - моя има звън точно като на баба ми телефона. Не може да не го чуят всички в салона, колкото и да е голям...

И започвам да си бърборя - това е неуважение...

Ароматът излезнал от червата също не е приятен - няма как да го отречеш....

И всички тия мои писания са лишени от смисъл, ако не разбереш фразата, която бях написал в предишно мнение - а именно, че ако се въведе пълна забрана на тютюнопушенето в заведенията, това по никакъв начин няма да се отрази на оборота на заведението.. Е, освен ако някъде няма някаква дупка в закона, където ясно да се казва, че определен тип заведения при определени условия разрешават пушенето. Малко се напрегни и ще разбереш, че съм прав.


Сега след като си прегледаш точно какво си изписал досега в темата, ще ти бъда много благодарен, ако ми покажеш къде точно се съдържа 'фразата', която е толкова важно да разбера.

Способностите ми са ограничени да разбирам само това, което съм прочел някъде. Оказа се, че това какво си мислиш ти, че си написал като че ли няма особена връзка с това, което наистина си написал и никакви мои напъни не могат да променят този факт.

Бих могъл да продължа да се забавлявам за твоя сметка, но в интерес на добрия тон ще се огранича само да те подсетя за моя въпрос от предишнит ми пост и да те помоля да аргументираш тази очевидно чисто нова теза, която ти нежно наричаш фразата, която бях написал в предишно мнение.

Благодаря.



Тема Re: Емо, не четешнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано24.01.07 23:53



Станиславе!За малко да стигнеш до същността на един от проблемите,ама нали не си пушил никога...на пак го подмина.
" седиш и гледаш филм. Аз седа точно до теб и през 5 минути си вдягам една от бузите и мощно се изрязвам"-точно за тази физиологична нужда на организма има създадени специални отделения наречени тоалетни,WC,кенеф,00 и т.н.Та да ти се пуши е нещо много сходно с това да ти се ходи до тоалетна...с тази разлика,че "тоалетни" за пушачите няма!
В предишната фирма в която работех пушенето е абсолютно забранено.Питаш ли ги пушачите как карат по 9 часа?Представяш ли си тебе да те напъва отвътре неистово в продължение на 9 часа и да няма тоалетна...и да нямаш право да се "изрежеш"?
И да не мислиш,че този тютюнев "пост",който карат по цял ден е стимул да откажат цигарите?Просто озверяват-вярвай ми.След работа ги "снадават" по 3 цигари една от друга.
Колкото до заведенията-бъди сигурен,че пушачите ще ги отбягват,ако в тях не се пуши,което неминуемо ще се отрази на оборота!
Не знам дали ще ме разбереш,защото ти никога не си изпитвал удоволствието да запалиш след като си се нахранил или удоволствието от първата опънка със сутрешното кафе или удоволствието да отпиеш от цигарата седнал на по бира с приятел след работа...Аз съм ги изпитал тези удоволствия...и съм се отказал от тях..и съм горд с това...
...та мисълта ми беше,че по въпроса "ако се въведе пълна забрана на тютюнопушенето в заведенията" не е добре да се изказва човек,който не е пушил,защото просто е далеч от същността на проблема!

Редактирано от F(x)+C на 25.01.07 00:58.



Тема Re: Е не . . . я да си припомнимнови [re: Eмo]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано25.01.07 01:54



24.01.2007, 08:34 - Не съм съгласен по т.2 - това някак го пропусна. Дали нарочно, дали не. Там съм го написал. Е, точно там я има тая фраза. Дори и да не я бях писал, мисля, че много ясно се вижда моето мнение по въпроса. Пак те питам, като гледаш филми у вас пушиш ли? Пушиш. А като ходиш на кино - не! Аз като ида на бар, Емо, мога и без да тръткам. Пробвай и ти да не ми разваляш въздуха. Чист планински такъв не искам в София или Пловдив. Искам просто на що годе чист въздух да хапна и пийна, защото в противен случай после 3 дена се оригам на цигарен дим.

Добро би било да се ограничиш в рамките на добрия тон, защото аз тук с никого нямам намерение да се карам. Нито с теб, нито с кого и да било другиго. Просто престани да мислиш само за теб. Всъщност, намирам вече за безкрайно излишно да споря с теб или с някой друг по този въпроси.

Продължавай да вярваш, че пушенето е безвредно. Че то по никакъв начин не засяга здравето, не влияе върху ерекцията, върху дишането и не знам върху още какво. Предполагам и ти напълно отричаш медицината. Не се учудвам. Защо ли обаче като започнете да се разболявате от рак - първи съдите компаниите производителки на цигари..

Хайде, мир да има..



Тема окнови [re: F(x)+C]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано25.01.07 01:58



Тогава какво става? Тук в темата се изказвате само пушачи и работата е ясна - пушене до дупка. Звучи ми нечестно.

На теб не ти ли се струва разумно след тежък работен зимен ден, аз да си запаля колата и да се пльосна в някой бар, където на що годе чист въздух да си изпия чайчето с 5 лъжички мед? Защото в офиса смърди колкото и да го проветрявам. На улицата само стари коли - пушек и миризми. Влизам в бара - и там дим. Ти цигарата можеш да си я изпушиш и на терасата, нали? Или в твоята кола. Нали?

Признавам, не мога да мисля като пушач, защото никога не съм бил такъв. Дори и за 1 път. Кога ще станем хора само се чудя





Тема Не е дискриминациянови [re: Miss Smoke]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 11:16



Miss Smoke, този път ти не четеш и цитираш само това, което ти изнася! Емо ме беше питал мисля ли пушачите за хора с по-ниска стойност от тези, които не пушат и аз казах, че един порок или лош навик не определение за персоналните и душевни качества на даден, както и за стойността на даден човек. Казах че нямам нищо против пушачите като хора, а само против порока им, който, ако съм в близост до тютюнджия ми вреди и на мен!
Ти би ли живяла с човек от чийто навицити се гади, боли те глава и очите ти се възпаляват до червено!? Колкото и да го обичаш и да ти е приятен като характер, би ли го издържала!?
Преди се съобразявах с пушачите, тъпчех се с алергозани, за да мога да съм в една компания с тях, а после като се върнех вкъщи повръщах! Обаче по едно време казах - стига! Защо аз трябва да се съобразявам с тия хора, когато те не се съобразяват с мен. Но както казваш в един друг пост света си е такъв и колкото и да вряскам и протестирам не мога да го променя. Затова взех да страня от хора, които пушат и от места в които се пуши, обаче да знаеш това е доста трудно в България! Дори по улиците да вървиш, всеки втори ти издухва лютивия си дим в сурата, както се изрази някъде Станислав.:) Мислиш ли, че ми е много приятно!? Но хайде това се трае... В другите страни пушачите излизат да пушат навън, докато тук димът (не визирам само заведенията) изкарва непушачите навън.
Това моето не е дискриминация към пушачите, а опит да запазя собственото си здраве, собствения си комфорт, ако искаш и така го наречи.
Ще ти дам и един друг пример - имам колежка непушачка, която има брак с пушач повече от 20 години и също страда от хронична белодробна болест като мъжа си, без да е запалила и цигара в живота си.
В друг пост казваш че ще се радваш, ако тютюнопроизводството в целия свят спре. Е, тук съм на 200 % процента съгласна с теб!

Това би спасило живота на много хора и пушачи и непушачи.



Тема Ама, че политик . . .нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 11:21



е добре, де добре, къде тук е прословутата ти фраза:

Вярваш ли, че пушачите ще спрат да ходят по заведения? Аз не вярвам. Дори го намирам за абсурдно. Предполагам, че в началато вероятно ще има нещо като бойкот, но нещата ще се уталожат. Никога няма да забравя какво видях в един ресторант в Маранелло, Италия - специално помещение, в което пушачите влизаха и пафкаха на воля. Нека и тук направят така.

А какво става, ако летиш от Европа до САЩ в самолет и си пушач? Ами, искаш или не - стискаш поне 7 часа. Пътникът до мен стискаше зъби 10 часа. Явно се издържа. А по заведение не се седи нито 7, нито 10 часа. Съгласна?

Колоезденето не изкарва катраните от белия ти дроб - в това трябва да си сигурна. Но със сигурност спомага за добра форма. Казвам го от опит.. това с колелото.


Съжалавам, че трябва да, ти го кажа, но и ти си от йезуите, бате, аз трябва да се сещам какво ти имаш предвид според това с к'во си съгласен и с к'во не, докато аз съм ти написал ясно и категорично, че не пуша, а ти до последният си пост ми натриваш да съм бил толерантен теб, тъй както ти не си изпускал стомашни газове или както имаш четта да го наричаш тръткне.

Аз вярвам едиствено в това, че няма какво повече да ти кажа. Мир да имало, великио, от него да мине.

Аре гуд бай и се научи да четеш и да рзбираш, а също така и да се иразяваш, няма да е лошо да пиеш нещо и за паметта, много рано те е изоставиля за човек, които никога не е пафкал, за тръткането, както нежно го наричаш можеш да пробваш с еспумизан, абе имаш доста работа по себе си . . .



Тема Абсолютен ОК!нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 11:28



Ходил на бар да си пие чайчето с пет лъжички мед пльоснат там, ха ха ха, хе, хе, 'ше ме убиеш копеле. С това трябваше да започнеш.

Вече всичко е ясно.



Тема Re: Отговарям ти веднага,нови [re: Eмo]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 11:44



Е, сега тонът ти ми харесва!

Явно можеш да спориш аргументирано и да се изразяваш на по-добър език!
Колкото за позицията ми относно тютюнопушенето отдавна съм я преосмислила - стоя колкото се може по-далеч от пушачите - това е! А както виждаш заради теб, мене ме обвиниха в дискриминация! :)) И искам и в България да има повече чист въздух за нас непушачите - толкова ли много ли искам!?
Не, аз не обвинявам, нито се опитвам да допринеса нещо против тютюнопушенето. Не съм аз човекът, който може да накара дори един единствен пушач да спре да пуши, четейки моите писания. Ако даден човек сам не се е мотивирал сам да спре никой не може да му помогне.
Само изразих мнение в подкрепа на Миткос и другите, срещу лошия ти тон към тях, защото смятам, че ние непушачите трябва да се поддържаме!
Това е - не съм искала да те засегна или обидя, нито теб, нито другите тук, но и не мога да мълча, когато мен ме нападат или обиждат!




Тема Re: Не е дискриминациянови [re: Eйнджъл]  
АвторMiss Smoke (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 23:56



Eйнджъл, не се обиждай. Това, което исках да покажа е, че много трябва да се внимава с изказването на определени мнения.
В случая с дискиминацията – не е нужно ти да кажеш “Аз дискриминирам пушачите.” Думите ти (които аз цитирах) напълно покриват законовото описание и това е достатъчно за закона, за това да бъдеш порицана в медиите и за един съдия да те осъди в случаите, които посочих. Допълвайки/доуточнявайки/вмъквайки между редовете “може да са прекрасни хора” и други от тоя род не прави никаква разлика... за закона (приятелите може и да те разберат). Повярвай ми следила съм много подобни случаи и последиците са съсипващи.... за хората, които просто не внимават какво говорят.

Чистият без цигарен дим въздух ще дойде, просто трябва време. Но с чистия въздух ще дойдат (всъщност нека сме точни - ще пристигнат първи) и много други неща и ограничения на личните свободи (поне така както ние българите ги разбираме сега). Няма да може да се говори по определен начин срещу определена група хора, няма да може шефа на работа да ти крещи, но и ти няма да можеш да се заяждаш с колеги, които не са ти приятни; нито да преминеш определени граници, ако някой те настъпи в автобуса; нито да използваш едно билетче 2 пъти и т.н. и т.н. Изобщо направиш ли и една малка грешка – 1-во почти сигурно е че ще бъдеш хванат и 2-ро последици ще има и то доста сериозни.

Както забраната на пушенето, така и дискриминацията в момента в България са само на книга, написани в закона, за който на никой не му пука. Но един ден ще станат реалност... и двете. И някой тук каза, че в САЩ всеки го е страх, че някой може да го съди за нещо... Аз ще допълня - не е само в САЩ.

Да няма пушене на обществени места – аз съм “ЗА”, но последното ще дойде В ПАКЕТ с много други неща.

И въпросът ми е: Подготвени ли сте?



Тема Re: Не е дискриминациянови [re: Miss Smoke]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 16:04



Не, Miss Smoke, не се обиждам, той батко Емо не можа да ме обиди, въпреки помията, с която ме заля, та ти ли...

Напротив, радвам се, че с теб можем да си говорим културно!
Но не си права - агресията ми е насочена към пушенето, а не към пушачите. Ако си чела внимателно - имах леля, коато лека и пръст почина млада от рак на белия дроб. Цигарите я убиха, макар че спортуваше редовно и ходеше на планина. Чети внимателно и какво пише върху кутиите - истина е, за съжаление!
Това, че не искам да имам приятели пушачи си е лично мой избор, а не дискриминация. Тук не става въпрос за расов белег или етническа принадлежност, както се опита да направиш паралел. Тук става въпрос за хора със зависимост! Ето за това форумът "Тютюнопушене" е в раздел Взаимопомощ. Тук хората в повечето случаи си дават съвети как да се освободят от тази зависимост, за си помогнат взаимно.
Може би ти не би искала да имаш приятели алкохолици или наркомани. И те може да са добри и чувствителни хора, мили с теб, но ти си решила да не поддържаш тесни връзки с тях, заради порока им. С това дискриминираш ли ги? Ето, аз стоя по-далеч от пушачите, поради същите причини, а и ги слагам в категорията "наркомани" или "никотиномани", защото никотинът си е наркотик - не се опитвай да го отречеш и не се обиждай, но вие сте зависими от него. Тъй като не мога да им помогна, колкото и да ми се иска, предпочитам да ги избягвам, особено, когато цигарата им дими в устата. И не може никой съд да ме осъди, че порицавам този порок!;)
Още нещо - живяла съм 3 години в Англия и знам какво е отношението към пушачите там. Глобата за хвърлен на улицата фас или за пушене на обществено място е 50 лири. Някъде Станислав споменаваше за полетите и за това, че не може и по летищата да се пуши. Всъщност на Хийтроу има едно малко помещение в което може да се пуши- около 2-3 квадратни метра, което много прилича на изолатор, а като минах покрай него вентилацията щеше да ме отвее.
Била съм и в Канада за месец - е там пък не можеш никъде да помиришеш цигарен дим. Само в страни като тези един непушач може да оцени какво е да си прекараш добре времето в ресторант, без да дишаш неприятната миризма и да си натоварваш организма с токсини. Имах някъде една статия, в която пишеше колко точно и какви токсични вещества вдишва пасивния пушач и намеря ли я ще я постна тук. Знаеш ли, че за работа там предпочитат непушачи поради 2 причини - първо медицинските осигуровки на пушачите са по-високи, защото те са рискова категория и много работодатели са по-склонни да плащат медицинската осигуровка на непушач, второ - пушачите ползват повече почивки, за да пушат. Между другото от братовчедка ми, която живее в Чикаго от 7 години ми каза, че можеш да осъдиш пушач, ако миризмата от съседния апартамен идва при теб и те дразни. ;))
Докато тук в България се потъпкват системно правата на непушачите. И за за си по-наясно за какви права и рискове говоря, ето посети тези сайта:
www.no-smoke.org
http://bg.help-eu.com/pages/intro-rub3intro-3-154-I_FACE_SECOND_HAND_SMOKING.html
Във втория сайт има съвети как да се откажеш от тютюнопушенето. Но не си мисли, че те принуждавам или ти го натрапвам, както обикновено реагират пушачите, когато им се заговори за отказване. Както казах и на Емо, никой не е в състояние да промени другия, ако той сам не е мотивиран в себе си за тази промяна.
Така че аз съм подготвена за промените. Обаче се съмнявам, че повечето от пушачите в България са...
Хайде приятен уикенд! И без лоши чувства!



Тема Абе гложди ме един въпрос и не мога да сенови [re: Eйнджъл]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 15:41



сдържам повече. При такава сериозна алергия, вероятно си се подложила на много подробни и задълбочени изследвания. Доколкото знам алергиите са към определено вещество и/или група вещества със сходен химичен състав структура и свойства, които в общия случай участват в състава на повече от един 'продукт'. Незначителна концентрация от тези вещества предизвикват в твоя организъм силна алергична реакция, която, това е съвсем ясно, може да доведе до смърт. Вероятно си носиш спринцовка (готова за употреба) с някакъв кортизонов препарат.

Ти казваш, че си алергична към никотина (веществото никотин), та въпросът ми е, само съм никотин ли си така силно алергична, или към цяла група вещества, и ако е така, то би ли ме ориентирала коя е тая група и какви вещества включва.



Тема Отговорям тинови [re: Eмo]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 10:58



Емо, това при мен наистина е сериозно, и не е въпрос на каприз, както си мислят някои хора. Чувствителна съм най-вече към никотин, който както знаеш е една от най-силните отрови в света. В концентриран течен вид само 5 мг. никотин, инжектиран интравенозно, може да спре сърцето за около 20-тина минути. освен това съм чувствителна към катрани, които също се съдаржат в цигарения дим. Между другото ми става кофти и от гадостите дето излизат от ауспуха на колите - там също се съдаржат катрани, както и към циановодородът, отново влизащ в съдържанието на цигарите. Имам свръхчувствителност към тези 3 съставки - никотинът, катраните и циановодородът. Между другото те вредят на всички хора, но малко са такива като мен които могат да почувстват тази вреда.
Откриха ми за пръв път тази алергия, когато бях на 14 г. - глупаво девойче, което се опита да пуши като другарчетата си, макар че съм отраснала в семейство на непушачи и баща ми, който е лекар е отявлен противник на пушенето. Но нали знаеш, че тийнеджърите избягват да слушат родителите си и от това си патят после... Както се случи и при мен - от няколкото дръпвания получих алергичен шок и едва не се споминах. Тогава ми откриха тази рядка форма на алергия.
Не, не си нося спринцовка, защото мразя иглите и инжекциите.

Но взимах алергозани и други препарати на кортизонова основа, когато ходех по заведения. Те обаче само временно ми притъпяваха чувствителността, а и от тях започнах да напълнявам, затова ги спрях, като и спрях да ходя на места, където се концентрират никотинови изпарения. Взех и да избягвам пушачите, по причините, които изброих в предишните постове и заради което Мис Смоук ме обвини в дискриминация. Но всъщност тук в България аз се чувствам дискриминирана от пушачите, защото, като казах те са навсякъде - не само в заведенията- в магазин да влезеш тук, дори и в аптека - пушат, в рейса да влезеш - шофьорът пуши, по улиците - всеки втори срещнат пуши. Да, бате Емо, гадно ми е, много ми е гадно, ама кво да правявя, освен да се примирявам и да стоя далеч от запалени цигари...
Изобщо тук в България хората живеят много вредно, не е само заради цигарите, но виж и храните, които ядем. Затова те питах четеш ли етикетите на продуктите - аз чета подробно всичко, калории, съотношение мазнини/въглехидрати, съдържание на емулатори, оцветители, срок на годност и др. В чужбина се научих, че е много важно да внимаваш какво вкарваш в организма си. Затова не мога да разбера хора, които консумират продукт, на който е написано, че ще ги убие...



Тема Ясно,нови [re: Eйнджъл]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 12:14



значи ти съвсем случайно не си пушач, въпреки опитите които си правила на 14 годишна възраст.

Това с тия 5 мг, е глупост, като 'никотина' е толкова опасен за теб, няма да е зле да имаш повече знания (можеш да прочетеш повече

, тук също има една прилична ):
Типичната доза никотин, която поема пушача, изпушвайки една цигара, е около 1 милиграм. Смъртната доза на никотина е около 30 до 50 пъти по-голяма. Смъртните случаи от свръхдоза никотин са изключително редки; това се случва най-вече на победителя в някое идиотско състезание по надпушване.


Хубаво е докато пишеш в тоя форум да имаш предвид и някои от следните факти:
Количеството никотин, което пушачите вдишват при изпушването на една цигари, е нараснало с 11 % от 1998 г. до 2005 г., наближавайки никотинова пандемия и затруднявайки пушача в намеренията му да спре да пуши.


Алергична си към 'никотин', 'катран' и 'циановодород' това са корено различни вещества. Към това последното, 'циановодород', едва ли има човек, който да не е 'алергичен' и то с фатален край. Циановодородът не влиза в съдържанието на цигарите (както разбираме от твоя пост), той се получава в процеса на горене на цигарите.
Ами да те попитам тогава:
1. бадеми ядеш ли;
2. катранов сапун ползваш ли;
Защото според теб един бадемов мус и си 'гуд бай'.

п.п. Дали чета етикетите не си ме питала.



Тема Re: Ясно,нови [re: Eмo]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 17:33



Ами пробвала съм да, както ти казах - тъпо хлапе! За съжаление много хлапета продължават да го правят - то затова толкоз много пушачи са се навъдили!
Е, всеки опитва да пуши от любопитство или под влияние на приятели, семейство и т.н. Според мен всеки, дори и най-заклетите непушачи си е дръпвал поне един или повече пъти през живота си - тъй за опит.

На някой им е харесвало, на други не. Преди ми беше кофти, че имам свръхчувствителност към никотина, защото това един вид ме отделяше от другите, а "другите" в България са много повече. Сега обаче се радвам, че е така - да си пушач е лошо, поражда зависимост от която трудно можеш да се освободиш, а в повечето страни пушенето вече и не е престижно, да не говорим, че наистина убива.
Статиите ти са интересни - особено втората от Аз жената, препоръчвам и Мис Смоук да я прочете
Това за 5-те милиграма го прочетох някъде и доста се впечатлих, обаче не съм го виждала "в лабораторни условия"
Да, бадемите също не ми понасят. Но от 2 или 3 бадема не би ми станало нищо. Обаче по принцип не се падам по ядки, освен по овесените и ореховите. Предпочитам обаче шоколадов мус! Ама е много калоричен проклетият!
Да, прав си не те питах за етикатите, а дали си купуваш хранителни продукти, на които има предупреждение, че са опасни. Ти отговаряш с "Да". Единствените продукти, които се продават в магазините с подобни надписи са цигарите, мака че подобни предупреждения трябва да лепнат и на други стоки по мое мнение. Нали вече не пушиш, кой е продуктът с предупреждение, който си купуваш?



Тема Много е важно да сенови [re: Eйнджъл]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 12:29



има предвид, че в общия случай никой не е особено щастлив от факта, че пафка, както и никой напъващ се да пропуши не изпитва особено удоволствие, докато сецка важно и едновремено с това се опитва да потуши кашлицата.

Също така е много важно да се има предвид и това, че ти не пафкаш сега, е случайно стечение на обстоятелтвата (хубаво- лошо, ти знаеш, но е такова), а не плод на съзнателните ти действия, които макар и в крехка въраст са били насочени в точно обратната посока.

Радвам се, че вероятно започваш да осъзнаваш точно от какво си се отървала (има много написано по въпросите свързани с пафкането, само трябва да се прочете), макар и чисто случайно, но ще бъда още по-радостен, ако започнеш да осъзнаваш, че това не ти дава абсолютно никакво право да се нахвърляш върху хора, които имат напълно осъзнати проблеми, и които проблеми ти упорито отказваш да приемеш. Сега сигурно си обясняваш сардоничното ми отношенито към теб и други хора, в чиито постове, плод уж на чисти и светли пориви прозира единствено лицемерното желание да предизвикат (напълно осъзнато и търсено) пропорционален дискомфорт в пафкачите, такъв какъвто те поради кривата си позиция или някакви обстоятелства сами си вменяват, че изпитват.

Сега относно моето пафкане, защото виждам, че този въпрос силно те занимава, като очевидно отказваш да повярваш на това, което пиша, затова ще ти го кажа още един път, но по друг начин: 'това дали пафкам или не, няма никакво отношение към позицията ми и разбирането на проблем с пафкането. Аз не пуша, но не смятам, че е удачно да скачаш на главата на някой, който се опитва да си реши проблемите, в чието естество не можеш дори на 2% да вникнеш. Това, че съм спрял да пуша без особени сътресения и съм го направил с лекота и удоволствие може да ме накара единствено да се опитам да помогна на някой, които иска да си реши проблема с пафкането, да го направи с кеф, доволсвто, хумор и здрава мисъл, а не като се изпъча и му кажа, че е глупак, дните му са преброени, че ми пречи, че трябва да се ограничава от закона, че така му се пада, че е втора ръка и недостоен за 'по-доброто' (каквото и да е то), че дробовете му ще изглеждат като на някоя картинка в интернет, че няма мярка и срам дори пред децата, че се лигави и к'во толкоз има, че е безхарактерен, че цялостното му поведение е плод на непреодолмото му желание да пуши цигари и това е състояние за цял живот от което няма никога да се отърве и неговият изказ и мнение са деформирани от това му доволно мерзко пристрастие (на което и ти кукло се позова на няколко пъти, изключително грозно, в постовете си към мен), няма да продължавам, темата е неизчерпаема, защото толкова лайна съм 'похапнал' през годините, докато пафках, че тези които някой 'земе, че постне от липса на друга работа не могат да ми се намажат и на малкия пръст.

Защо си губя времето ли, защото имам позиция, която считам за правилна и се опитвам да те накарам да я приемеш, защото си един от всички, които е важно да имат правилното и разумно отношение към ОБЩИЯТ си проблем с пафкането, защото пафкането е обществен проблем, който лесно разни хора девиират в междуличностен, моята воля срещу твоята, моите права срещу твоите. Пак дълга тема . . . . също така, през цялото това време, ми е и доста забавно. Това е!



п.п. Въпросът ти за хранителните продукти с надпис, че са опасни за здравето и живота, е абсолютно несъстоятелен, затова ще ти отговоря така: 'пушенето на цигари е оправдано само в случаите, в които е жизнено необходимо'.



Тема А бе тука сме отказали се бе ей...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 12:40



Ей, Станиславчо, откъде ти хрумна тая мъдра мисъл, че тука пишели пушачи.
Ти не четеш ли.. или кво.
Повечето пишещи сме ОТКАЗАЛИ Се пушачи, изключая Мис Смоке- ама тя пуши само на улицата така че е половин пушач.





Тема Мани го тоя пън бе!нови [re: novavkluba]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 12:44



'Ше земе утре да поиска да си пие чайчето на тихо в суинга или в червило и ше почне да ръси едни простотии, мамата си трака.

То е ясно, че тъпаците няма да свършат, важното е да не се пафка.



Тема Нямам нищо против теб, нитонови [re: Eмo]  
АвторEйнжъл (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 16:53



против хората, които пишат в клуба!

Напротив, харесват ми някои неща, които си постнал тук, оценявам статиите, които предложи на вниманието ми и поддържам думите ти - "важно е да не се пафка, останалото е ветер". Отначало ме дразнеше стилът ти и макар че на моменти все още не ми харесват някои твои необосновано ядни намеци, се радвам че от няколко поста вече си говорм по-културно и дори бих казала почти в рамките на добрия тон. И макар че не ти пука, ще ти кажа, че вече определено ти вярвам, че си отказал цигарите! Радвам се, че си ги отказал безпроблемно и лесно, както твърдиш.
Зная, че повечето от хората дето пишат тук (с малки изключения) са си поставили за цел или са отказали цигарите, което им прави чест. Не се нахвърлям върху тях и нямам такива намерения - някои по-остри определения и думи са си лично твои и не се опитвай да ги припишеш на мен. Аз не съм се опитвала да напускам рамките на културния тон, нито да се присмивам на някого или да се държа саркастично с него. Напотив сарказмът и епитетите от сорта на "кукло", "гугтке" и т.н. са си лично твоя територия. Така и не разбрах защо се присмиваш на чайчето на Станислав. И аз пия всяка вечер чайче - предпочитам зелен чай само че с 2 лъжички мед и ябълков оцет. Освен, че релаксира, подобрява и метаболзима. Не виждам нищо смешно...
Като казах преди, че знам какво означава човек да се пребори с някой свой, хайде да го наречем "лош навик" или недостатък. Преди години аз самата се преборих с наднорменото си тегло - свалих повече от 20 кг., но не мога да кажа, че е било с лекота, както при случая с твоето отказване от пушенето, но въпреки това успешно поддържам вече едно оптимално тегло от 55 кг. вече 3 години. И знаеш ли какво ме накара - ами казах ми в очите че съм "дебела крава" и "като си тръгнала тъй да се тъпчеш до 100 кила ще стигнеш" и т.н. Това ме амбицира - захванах се с фитнес, минах на балансирана диета и се оправих. Така че виждаш ли - понякога една директна обида може да ти помогне да се вземеш в ръце! Тогава мразех, човекът който ме обиди, ама сега съм му благодарна.
Колкото на предположението дали бих пропушила, ако нямах така да го нарека естествена спирачка. Мисля, че не или може би не задълго, защото въпреки, че Мис Смоук пак би ме обвинила в дискриминация, ще кажа, че наистина не ми е приятна остатъчната тютюнджийска миризма. Виж това си е вече чист каприз!
А въпросът ми за хранителните продукти не е несъстоятелен - ако се замислиш, ще разбереш че съм права.



Тема Re: Заведения - пушачи/непушачинови [re: mitkos]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.02.07 15:32



ХЕИ е това, което ти трябва. Можеш да пишеш и до тази организация, тя провежда подобен проект, засега без особен усхех :(((

Ако пратиш на мейла адреса на заведението, името и кратко описание на ситуацията, сигналите ти ще бъдат препратени където трябва а ХЕИ проконтролирано, доколко си върши работата.





Тема Re: Заведения - пушачи/непушачинови [re: mizrahi]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.02.07 15:35








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.