Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 23.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ама доводи..нови [re: F(x)+C]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано23.01.07 16:49



Ами, нормално.
Пийте ни кока-колата спечелете безброй награди.
Цигарите също са стока - не го забравяй.



Та, това не можах да разбера в каква връзка ми го пишеш



Тема Re: ама доводи..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано23.01.07 17:35



Ами както сам каза в САЩ "стимулират да не се пуши".
В БГ първо приемат закон за пушенето на обществени места,а след това стимулират пушачите с наградки...та кое му е нормалното?
Защо не раздават награди на тези,които отказват цигарите например за да имат още един стимул,ами точно на пушачите...или когато стане въпрос за пари няма закони,няма държава,няма хора,няма скрупули...???





Тема каква по-голяма награда от това..нови [re: F(x)+C]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано23.01.07 18:11



да плащаш по-ниска застраховка, ако не пушиш



Виж как стои системата тук - правиш си застраховка на колата (сори че говоря за друго). Караш, караш, караш... блъскаш я.. плащат ти всичко, но накрая ти вдигат застраховката и то чувтсвително..

Караш, караш, караш.. нарушиш правилата - хоп, глоба и по-висока застраховка



Виж как те стимулират да си съвестен

Още повече ако някой ми пуши в офиса, така мога да го осъдя, че всички фасове да му излезнат през всички възможни отверстия по тялото. След като аз не преча на никой, не искам и на мен да ми се пречи.. и то с такива отвратителни навици..



Тема Re: 'грешка, грешка, обърках вратата'нови [re: mitkos]  
АвторMiss Smoke (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 22:09



Искам само да кажа, че отговорът на Емо (“Дай малко време да се случи това в твоята глава и в други, не насилвай нещата. Успокой се, 'сичко 'ше си дойде на мястото, ти само недей да пафкаш, това е достатъчно засега.”) беше много логичен, дори мъдър, макар и казан с покровителствен тон.

Замислете се само. Казвате, че искате да не се пуши в заведения, че ви е писнало от пушачите, от дима, от това да не бива зачитано правото ви на въздух без цигарен дим.

Добре..., но:
1-во: Поставянето на мощни вентилационни системи е скъпо – като продукт, скъпо да се инсталира, скъпо от гледна точка на ток, който ще консумира тази състема. И нека сме реалисти - недостижимо скъпо за собствениците на повечето заведения. Малкият процент от тях, които могат и искат да инсталират такава система, ще трябва да си избият този разход. Как? – чрез намаляване на заплатите на бармани/сервитъори, дори съкращения и чрез увеличаване на цените. И без наличието на статистически данни смятам мога да твърдя, че последното не само, че няма да доведе до увеличаване на клиентелата-непушачи, но със сигурност ще намали (и то рязко) клиентелата като цяло.

2-рото желание, което забелязах у повечето от вас (макар и неизразено открито) е тоталната забрана на пушенето на обществени места. Аз съм 100% “за”. Да си представим, че го направят. При настоящият начин на мислене на пушачите в БГ какво според вас ще стане?! Пушачите просто ще спрат да ходят по заведения (в крайна сметка защо да си дават парите като даже една цигара нямат право да си запалят), а ще се събират вкъщи или по градските паркове. Това ще доведе да затварянето на огромна част от заведенията, рязко увеличаване на безработицата (голям процент бармани/сервитъори ще останат без работа), рязко намаляване на приходите от данъци, плащани от тези заведения в държавния бюджет и т.н. и т.н.

Затова и Емо ви каза, че трябва време. И Mitkos (който каза: “Не ми се чака нещата да стават сами.”), надявам се не звуча покровителствено, но моят отговор е: “Колкото и да не ти се чака не мисля, че имаш друг избор.”

3-то: Относно това, че нямало заведения за непушачи – само на Графа преди няколко години имаше три – един ресторант за бързо хранене с БГ ястия (из цяла София е, доколкото знам още съществува и е много евтин), една сладкарница точно след пазара Славейков (на два етажа, само на долния се пушеше, доста скъпа, но пък и качеството си струваше) и едно малко кафене в един от безистените долу-горе по средата на Графа (където се предлагаха, освен кафе, новост за онова време - прясно изцедени сокове). Вярвам заведения за непушачи има, макар и да съм съгласна са много малко. Но в крайна сметка – пазарен принцип е: малко са защото нуждата е адски малка. От вас зависи да ги намерите и да им станете редовни клиенти.

4-то: Съжалявате пушачите, добре ... но дали сте прави? Аз например ям основно салати и прясно изцедени сокове като не си отказвам месо, шоколад, пици и т.н. винаги, когато ми се прииска. Използвам колело за предвижване (два до три часа на ден го карам), бягам по 1 час почти всеки ден и плувам поне 3 пъти седмично. Пуша страшно малко, когато изобщо пуша, и вярвам съм много по-здрава от почти всички тук.

Така, че МОЛЯ НЕ МЕ СЪЖАЛЯВАЙТЕ! Погледнете себе си и света (такъв какъвто е, а не какъвто вие искате да бъде) и се опитайте да се нагодите така, че да сте щастливи.



Тема Re: Заведения - пушачи/непушачинови [re: mitkos]  
АвторMiss Smoke (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 01:10



Както вие не можете да понасяте пушачите така и аз не мога да понасям факта, че българите са свикнали да говорят без да мислят, да се карат, да се нападат взаимно с и без повод… И то на какъв език?! Нима не уважаваме собствения си език, дори когато презираме опонента си?! Не мога да понасям факта, че културата и образованието са паднали до такива ниски нива, че всъщност ги няма... Толкова се нервирам като слушам глупости от хора, които си нямат и на идея за какво става дума и в повечето случаи казани на отвратителен български. И говорим за това как пушачите (към dido_1983 това е за теб по повод предишен разговор по темата, без лоши чувства) дискриминирали непушачите с цигарения дим... Не е дискриминация, а липса на толерантност, елементарна култура и обноски, най-обикновено незачитане на останалите... които съществуват във всеки един аспект от живота в БГ.

Mitkos, моля те кажи ми коя инстанция осъществява контрол върху по-горните? Но няма такава, а дори и да имаше (както е най-вероятно в твоя случай) сигурна съм, че нямаше да функционира.

Продавачките, сервитъорите, шофъорите на автобуси, служителите в държавни институции се държат грубо, с досада, без никакво уважение към нас. Извинявай, но къде е правото ми да бъда третирана любезно и с уважение и да не ми бъде съсипан деня? И това е при условие, че в горните случаи ние клиентите, ти и аз сме тия, които им плащат заплатите... А ти очакваш пушачът от съседната маса да те зачита?!

По повод повод Европа, САЩ и т.н. в тези държави – ако сервитъор/ката само те погледне накриво, можеш да се оплачеш веднага на мениджъра плюс ако се чувстваш наистина огорчен да откажеш да платиш сметката; ако влакът ти закъснее няколко пъти в месеца имаш право на отстъпка от цената за следващия месец, ако шофъор на автобус те нагруби има лесен начин да го идентифицираш и да се оплачеш на безплатен телефон и ще ти бъде отговорено до седмица в писмен вид като ти се докладва какви мерки са взели за да не се повтори и т.н. и това е във всеки един аспект от ежедневния живот ... Да сте чували за нещо подобно в БГ?

Според мен всеки трябва да започне от собственото си поведение, давайки личен пример – отнасяйки се към околните с елементарна любезност и разбиране (второто е много важно!), а зачитането и толерантността скоро ще последват сами, дори от хора като пушачите.

Например аз не пуша никъде освен на открито в паркове, не пуша в дома си, не ходя по заведения, където се пуши, нито на гости на пушачи. Ненавиждам пушенето в затворени помещения (виждате ли? може да съм мръсен пушач, но знам много добре за какво говорите вие – непушачите). Приятелите ми непушачи ми даваха право да пуша в къщите им (“не се притеснявай, запали си!”), но аз винаги казвах "не". И сега, когато ми се пуши те си знаят и просто излизат с мен до парка или на улицата, с желание и без да ми мрънкат да се откажа от противния навик. Аз уважавам правото им къщите им да не миришат на цигарен дим, те – правото ми да пуша.



Тема не съм съгласен по т.2нови [re: Miss Smoke]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.01.07 08:34



Вярваш ли, че пушачите ще спрат да ходят по заведения? Аз не вярвам. Дори го намирам за абсурдно. Предполагам, че в началато вероятно ще има нещо като бойкот, но нещата ще се уталожат. Никога няма да забравя какво видях в един ресторант в Маранелло, Италия - специално помещение, в което пушачите влизаха и пафкаха на воля. Нека и тук направят така.

А какво става, ако летиш от Европа до САЩ в самолет и си пушач? Ами, искаш или не - стискаш поне 7 часа. Пътникът до мен стискаше зъби 10 часа. Явно се издържа. А по заведение не се седи нито 7, нито 10 часа. Съгласна?

Колоезденето не изкарва катраните от белия ти дроб - в това трябва да си сигурна. Но със сигурност спомага за добра форма. Казвам го от опит.. това с колелото.



Тема Re: каква по-голяма награда от това..нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 12:12



Много ме кефиш, Станислав!


Това за наградите на Булгартабак наистина е абсурдно, при условие, че целия цивилизован свят се опитва да не стимулира използването на тая гадост. Е, ние сме все още далеч от цивилизацията де..
На всичкото отгоре Булгарташак-пушак е без конкуренти на нашия пазар. Между другото, човек работил там, ми каза, че обработвали тютюна с евтини и нискокачествени химикали, които причинявали рак на гърлото. Питам се няма ли да се намери някой раковоболен пушач в България да осъди тоя гнусен холдинг?! Така напривиха в Щатите и спечелиха делата, макар и посмъртно...



Тема Re: Отговори, ама друг пътнови [re: Eмo]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 14:40



Добре, бе Емчо, нека разгледаме този твой пияч на детска кръв по-подробно. Макар, че от къде го извади тоя пример да ти се чуди човек, ама хайде явно си изобретателен

. Та пие си човекът сутрин по чашка детска кръв, може би да си стимулира мозъчните клетки, може би за да остане по-дълго млад или просто харесва вкуса й. Погледнеш ли го от таз страна този е изверг гаден, кръвопиец мръсен, макар че може и да не убива дечицата, ами да си набавя кръвта от кръвната банка на някоя детска болница например. Както и да е - навикът му е гнусен. Обаче представи си, че тоя твоя човек е учен, ексцентричен гений някакъв, но вземе че измисли лекарство против рак, спин или някаква нелечима болест и по този начин помогне на цялото човечество!? От друга страна вземаме Хитлер - той не е пиел, не е пушил, бил е вегетарианец, обичал е близките си, бил е особено мил към кучетат си - изобщо живеел си е здравословен живот човечеца, обаче спомни си от историята какво е допринесъл за същото това човечество. Кой от двамата е по-стойностният човек, а батка!?
Ама да оставим историята и вампиризма на страна и да се върнем на пушачите. Както споменах съм алергична към никотина и не мога да понасям цигарен дим. Заради това на мен пушачите са ми крайно неприятни Дори кагато не пушат пак усещам тежката неприятна миризма, която лъха от тях , а да не споменавам за лошия дъх... Близки приятели пушачи нямам, макар че познавам много хора, които пушат и съм в добри отношения с тях, никога не бих живяла обаче с пушач, дори и да е най-прекрасни човек на света във всяко отношение. Обаче това не означава, че мисля пушачите за второ качество хора или за такива с по-ниска стойност от непушачите. Напротив - пушачи са ми подавали ръка в трудни моменти, заради което ги уважавам тия хора, въпреки че не уважавам никотиновата им страст. Моята омраза е насочена към тютюна, а не към хората, които го пушат, а тях ги съжалявам, защото са жертви на това прокълнато разстение, макар че повечето не го осъзнават. Може да не ми вярваш, но наистина ми пука за пушачите, защото имах леля-пушачка, която почина от рак на белия дроб на 38 години.
Относно самооценката - не не ми липсва, но според мен всяка самооценка не е обективна - като всички други аз има своите добри и лоши страни, както и своите пропуски и грешки. Едни ме обичат, други не могат да ме понасят - обаче прави ли ме това по-добра или по-лоша!?
Обвиняваш ни, че не ти вникваме в писанията, обаче честно казано аз разбирам едва половин процент от това, което пишеш. Използваш някакъв особено диалектно-селяшки стил и вероятно си мислиш, че звучиш много оригинално и ефектно, ама на мен объркания ти и неорганизиран словоред ми звучи откровено казано дефектно. А и това, че почти навсякъде ни заливаш мен и другите с обидни епитети, също говори не много добре за теб. Лично аз се опитвам да комуникирам културно с теб, без да си позволявам да те окичвам с подобни етикети. Хора, с които не общувам директно и не познавам не си позволявам да обиждам, по начина по който ти го правиш. Но може би при теб това е въпрос на болно его или криворазбрана самооценка - трудно ми е да гадая. Обаче по нападателният ти тон и по крайния негативизъм, който лъха от посланията ти, съдя че не си се отказал от пушенето съвсем - да, вероятно не пушиш, както твърдиш, но адски ти се ще да си палнеш. Обикновено хората, отказали напълно лош навик, мислят доста по позитивно. Не говоря наизуст - повярвай. Ако греша, моля да ме извиниш.
И все пак вместо да ме обижадаш и да се умиляваш от глупостта ми отговори ми на въпроса, който ти зададох. Интересно ми е да вникна в психологията на пушача и да чуя мнение от човек, който твърди че е отказал цигарите.
Би ли си купил продукт, на който има предупреждение, че е опасен за здравето ти?
А, между другото сега ми идва на акъла и друг въпрос:
Ти по-стойностен човек ли се чувстваш, като си отказал цигарите?



Тема добре де в т.2нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 16:55



може и да е малко позасилена, едва ли пафкачите ще престанат да ходят по заведения, нито ще роптаят, просто ще е много печелившо да имаш заведение в което се пафка, съдържателите на заведения ще толерират пафкачите, ще правят кинти, будните души като миткос и гелето, ще посочват с пръст на легалните рекетьори откъде могат да отцепат някой гологан, ако разбира се в бизнес плана на заведенията, в които дима е повечко, не е бил отдавна предвиден държавен рекет в посока пафкане.
Така, това, което е меко казано неудовлетворително за всички (пафкачи, непафкачи, предприемачи, търговци, нископлатени държавни чиновници и 'секва друга измет) ще продължава с пълна сила.

Увеличиха акциза на тютюневите изделия, това направи оня дрисльо Милен Велчев, че да върже бюджета с 'още 200 акцизни милиона' (това е цитат) и какво стана, контрабандата с цигарки цъфна, родното БТ се гърчи (дотам, че почна тъпи игри с предметни награди). Е реши ли това проблема с пафкането, 'ше се въздържа, въведоха забрани за пафкане на обществени места, извън предназначените за това места, 'ми то винаги ги е имало, целта е да се ограничи пафкането ли, ха! Посланието е ясно: 'ще пафкате точно толкова, колкото е изгодно в момента, 'ше пафкате оптимално'. Някой да е видял досега разумна кампания, чиято цел е да се справи с проблема 'пафкане', аз не. Лобиране за въвеждане на забрани за пафкането и механизми за следене на тяхното спазване не е особено работлива стратегия за решаване на проблемите с пафкането, така мисля аз, даааа, това е мое мнение и въобще не смятам да се сърдя на тези, които не го споделят, нито ги смятам за тъпаци или по-малко умни. Ох . . . . уморих се.

Важното е да не се пафка, останалото е ветер.



Тема Re: каква по-голяма награда от това..нови [re: Eйнджъл]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.01.07 18:05



Хората тук живеят в панически страх, че някой може да ги съди за нещо. България, разбира се, винаги е била извън всякакви норми и световни стандарти. В България всичко може да бъде хубаво, но много хора имат интерес това "хубаво" да не се случи, защото от "лошото" могат да се изкарват много пари.

А за цигарите не ми говори. Радвам се, че от такъв тип пороци съм се опазил. Радвам се, че в някои неща съм старомоден. Може да не живея с орлите, но поне ще знам, че съм направил всичко, което е трябвало.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.