Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:24 23.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Ясно,нови [re: Eмo]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 17:33



Ами пробвала съм да, както ти казах - тъпо хлапе! За съжаление много хлапета продължават да го правят - то затова толкоз много пушачи са се навъдили!
Е, всеки опитва да пуши от любопитство или под влияние на приятели, семейство и т.н. Според мен всеки, дори и най-заклетите непушачи си е дръпвал поне един или повече пъти през живота си - тъй за опит.

На някой им е харесвало, на други не. Преди ми беше кофти, че имам свръхчувствителност към никотина, защото това един вид ме отделяше от другите, а "другите" в България са много повече. Сега обаче се радвам, че е така - да си пушач е лошо, поражда зависимост от която трудно можеш да се освободиш, а в повечето страни пушенето вече и не е престижно, да не говорим, че наистина убива.
Статиите ти са интересни - особено втората от Аз жената, препоръчвам и Мис Смоук да я прочете
Това за 5-те милиграма го прочетох някъде и доста се впечатлих, обаче не съм го виждала "в лабораторни условия"
Да, бадемите също не ми понасят. Но от 2 или 3 бадема не би ми станало нищо. Обаче по принцип не се падам по ядки, освен по овесените и ореховите. Предпочитам обаче шоколадов мус! Ама е много калоричен проклетият!
Да, прав си не те питах за етикатите, а дали си купуваш хранителни продукти, на които има предупреждение, че са опасни. Ти отговаряш с "Да". Единствените продукти, които се продават в магазините с подобни надписи са цигарите, мака че подобни предупреждения трябва да лепнат и на други стоки по мое мнение. Нали вече не пушиш, кой е продуктът с предупреждение, който си купуваш?



Тема Много е важно да сенови [re: Eйнджъл]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 12:29



има предвид, че в общия случай никой не е особено щастлив от факта, че пафка, както и никой напъващ се да пропуши не изпитва особено удоволствие, докато сецка важно и едновремено с това се опитва да потуши кашлицата.

Също така е много важно да се има предвид и това, че ти не пафкаш сега, е случайно стечение на обстоятелтвата (хубаво- лошо, ти знаеш, но е такова), а не плод на съзнателните ти действия, които макар и в крехка въраст са били насочени в точно обратната посока.

Радвам се, че вероятно започваш да осъзнаваш точно от какво си се отървала (има много написано по въпросите свързани с пафкането, само трябва да се прочете), макар и чисто случайно, но ще бъда още по-радостен, ако започнеш да осъзнаваш, че това не ти дава абсолютно никакво право да се нахвърляш върху хора, които имат напълно осъзнати проблеми, и които проблеми ти упорито отказваш да приемеш. Сега сигурно си обясняваш сардоничното ми отношенито към теб и други хора, в чиито постове, плод уж на чисти и светли пориви прозира единствено лицемерното желание да предизвикат (напълно осъзнато и търсено) пропорционален дискомфорт в пафкачите, такъв какъвто те поради кривата си позиция или някакви обстоятелства сами си вменяват, че изпитват.

Сега относно моето пафкане, защото виждам, че този въпрос силно те занимава, като очевидно отказваш да повярваш на това, което пиша, затова ще ти го кажа още един път, но по друг начин: 'това дали пафкам или не, няма никакво отношение към позицията ми и разбирането на проблем с пафкането. Аз не пуша, но не смятам, че е удачно да скачаш на главата на някой, който се опитва да си реши проблемите, в чието естество не можеш дори на 2% да вникнеш. Това, че съм спрял да пуша без особени сътресения и съм го направил с лекота и удоволствие може да ме накара единствено да се опитам да помогна на някой, които иска да си реши проблема с пафкането, да го направи с кеф, доволсвто, хумор и здрава мисъл, а не като се изпъча и му кажа, че е глупак, дните му са преброени, че ми пречи, че трябва да се ограничава от закона, че така му се пада, че е втора ръка и недостоен за 'по-доброто' (каквото и да е то), че дробовете му ще изглеждат като на някоя картинка в интернет, че няма мярка и срам дори пред децата, че се лигави и к'во толкоз има, че е безхарактерен, че цялостното му поведение е плод на непреодолмото му желание да пуши цигари и това е състояние за цял живот от което няма никога да се отърве и неговият изказ и мнение са деформирани от това му доволно мерзко пристрастие (на което и ти кукло се позова на няколко пъти, изключително грозно, в постовете си към мен), няма да продължавам, темата е неизчерпаема, защото толкова лайна съм 'похапнал' през годините, докато пафках, че тези които някой 'земе, че постне от липса на друга работа не могат да ми се намажат и на малкия пръст.

Защо си губя времето ли, защото имам позиция, която считам за правилна и се опитвам да те накарам да я приемеш, защото си един от всички, които е важно да имат правилното и разумно отношение към ОБЩИЯТ си проблем с пафкането, защото пафкането е обществен проблем, който лесно разни хора девиират в междуличностен, моята воля срещу твоята, моите права срещу твоите. Пак дълга тема . . . . също така, през цялото това време, ми е и доста забавно. Това е!



п.п. Въпросът ти за хранителните продукти с надпис, че са опасни за здравето и живота, е абсолютно несъстоятелен, затова ще ти отговоря така: 'пушенето на цигари е оправдано само в случаите, в които е жизнено необходимо'.



Тема А бе тука сме отказали се бе ей...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 12:40



Ей, Станиславчо, откъде ти хрумна тая мъдра мисъл, че тука пишели пушачи.
Ти не четеш ли.. или кво.
Повечето пишещи сме ОТКАЗАЛИ Се пушачи, изключая Мис Смоке- ама тя пуши само на улицата така че е половин пушач.





Тема Мани го тоя пън бе!нови [re: novavkluba]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 12:44



'Ше земе утре да поиска да си пие чайчето на тихо в суинга или в червило и ше почне да ръси едни простотии, мамата си трака.

То е ясно, че тъпаците няма да свършат, важното е да не се пафка.



Тема Нямам нищо против теб, нитонови [re: Eмo]  
АвторEйнжъл (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 16:53



против хората, които пишат в клуба!

Напротив, харесват ми някои неща, които си постнал тук, оценявам статиите, които предложи на вниманието ми и поддържам думите ти - "важно е да не се пафка, останалото е ветер". Отначало ме дразнеше стилът ти и макар че на моменти все още не ми харесват някои твои необосновано ядни намеци, се радвам че от няколко поста вече си говорм по-културно и дори бих казала почти в рамките на добрия тон. И макар че не ти пука, ще ти кажа, че вече определено ти вярвам, че си отказал цигарите! Радвам се, че си ги отказал безпроблемно и лесно, както твърдиш.
Зная, че повечето от хората дето пишат тук (с малки изключения) са си поставили за цел или са отказали цигарите, което им прави чест. Не се нахвърлям върху тях и нямам такива намерения - някои по-остри определения и думи са си лично твои и не се опитвай да ги припишеш на мен. Аз не съм се опитвала да напускам рамките на културния тон, нито да се присмивам на някого или да се държа саркастично с него. Напотив сарказмът и епитетите от сорта на "кукло", "гугтке" и т.н. са си лично твоя територия. Така и не разбрах защо се присмиваш на чайчето на Станислав. И аз пия всяка вечер чайче - предпочитам зелен чай само че с 2 лъжички мед и ябълков оцет. Освен, че релаксира, подобрява и метаболзима. Не виждам нищо смешно...
Като казах преди, че знам какво означава човек да се пребори с някой свой, хайде да го наречем "лош навик" или недостатък. Преди години аз самата се преборих с наднорменото си тегло - свалих повече от 20 кг., но не мога да кажа, че е било с лекота, както при случая с твоето отказване от пушенето, но въпреки това успешно поддържам вече едно оптимално тегло от 55 кг. вече 3 години. И знаеш ли какво ме накара - ами казах ми в очите че съм "дебела крава" и "като си тръгнала тъй да се тъпчеш до 100 кила ще стигнеш" и т.н. Това ме амбицира - захванах се с фитнес, минах на балансирана диета и се оправих. Така че виждаш ли - понякога една директна обида може да ти помогне да се вземеш в ръце! Тогава мразех, човекът който ме обиди, ама сега съм му благодарна.
Колкото на предположението дали бих пропушила, ако нямах така да го нарека естествена спирачка. Мисля, че не или може би не задълго, защото въпреки, че Мис Смоук пак би ме обвинила в дискриминация, ще кажа, че наистина не ми е приятна остатъчната тютюнджийска миризма. Виж това си е вече чист каприз!
А въпросът ми за хранителните продукти не е несъстоятелен - ако се замислиш, ще разбереш че съм права.



Тема Re: Заведения - пушачи/непушачинови [re: mitkos]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.02.07 15:32



ХЕИ е това, което ти трябва. Можеш да пишеш и до тази организация, тя провежда подобен проект, засега без особен усхех :(((

Ако пратиш на мейла адреса на заведението, името и кратко описание на ситуацията, сигналите ти ще бъдат препратени където трябва а ХЕИ проконтролирано, доколко си върши работата.





Тема Re: Заведения - пушачи/непушачинови [re: mizrahi]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.02.07 15:35








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.