Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 30.04.24 
Градове
   >> Силистра
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема спасете бездомните кучета в Силистра  
АвторCEлeнa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 22:59



Колко бях изумена преди няколко дни, когато случайно минавайки по новоасфалтирания булевард еди-кой си, не му знам наименованието обаче, водещ към Митницата и успореден на р.Дунав, когато се натъкнах на изолатора на Ербауер за бездомни кучета. Действащ, пълен с животни, оставени без храна и без вода да се мъчат. Слаба ли ми е паметта или през м. март местната преса се тръбеше, че Общински съвет гласувал решение, според което бездомните кучета по принцип и като цяло се събират, обезпаразитяват, кастрират и маркират, преди да се върнат обратно, откъдето са хванати. Защотото това били хуманните мерки, които се предприемали в Европа...Да, ама не!

Това се оказа поредната лъжа на Общината, колко изненадващо...Оказа се, когато поразпитах тук-там, че се кастрират много малко животни, мъжки екземпляри, водачи на глутници, а всички други се унищожават по каналния ред. Нищо чудно, вероятно парите за обезпаразитяване на кучетата отиват за поредния банкет на Общинарите или за поредната помпозна заря по повод Празниците на Силистра. Ако г-жа Галина Даскалова, многоуважаван експерт в общината по селскостопанските въпроси има да каже нещо - моля...
А иначе - някой да знае за неправителствена организация, която да се заинтересува за спонсорирането на този проблем или за организация за защита на животните, към която един обикновен човек, който обича животните, а не ги убива и яде, може да се обърне?



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: CEлeнa]  
Авторeлeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 07:53



А бездомните и луди хора по улиците кой ще спаси и нас от тях че са много опасни някои страх ни е да подим по улиците с децата ни обърнете внимание



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: CEлeнa]  
Авторexo (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 13:14



къде отодоха онези 800.000 лв.гласувани от общ.съвет за приют за кучета ?



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: exo]  
Авторppp (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 16:58



еми да спасим и циганите тогава



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: exo]  
Авторoнчo (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 21:42



на майка ти в гъзецо отидоха бе селяндур



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: ppp]  
АвторПoндьo (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 22:25



Че тях нали ги включваме. И както попита един познат - на колко - 220 или 380 волта да ги включва?



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: CEлeнa]  
Автор onzi (непознат )
Публикувано30.08.07 17:00



а ти имаш ли куче? разхождаш ли го? като се изсере на полянката, чистиш ли след него? или му оставяш екскрементите там, та после да си играят децата с тях?

а бездомните кучета са ми през оная работа. всъщност, като се замисля, много по-добре е да ги няма. за да не могат да се събират на глутници и да ходят да ръфат хората.

като си толкова загрижена за помиярите, колко помияра си гледаш вкъщи?



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: onzi]  
АвторCEлeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 01:23



Ето заради егоцентрични консуматори като onzi или къфто и да е там Силистра ще остане на опашката на инфраструктурното развитие.
А на въпроси как си гледам помияра и дали му чистя мога да отговоря само по един-единствен начин...Хора, на които не им дреме за решаването на даден проблем, нямат право да търсят сметка за каквото и да е...



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: CEлeнa]  
АвторШapo (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 05:50



Кучетата трябва да се премахнат от градската и селска обществена среда. Мисля, че фирмата която ги събира си върши добре работата, но може би не е стимулирана окончателно да реши проблема. Например ако до сега са давани по 20 лв. за обработено куче, то за в бъдеще на фирмата трябва ежемесечно да се дава определена сума - например 1000 лв. и ако има скитащи кучета да се приспада от тия 1000 лв. по 20 за всяко намерено скитащо куче. Така тези които се занимават с дейността ще бъдат стимулирани да няма скитащи кучета, а защо не и други животни - котки, кози, кокошки и др.

Отглеждането в домашни условия най-вече на кучета за мен също е проблем, заради изпражненията, които се ръсят на всякъде. Не само по градинки, а в дворовета на детски градини, паркове, училища, улични тротоари и др. места.

Народа го е казъл: куче е за двор, котка е за мазе!



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: CEлeнa]  
Автор onzi (непознат )
Публикувано01.09.07 13:58



егоцентричният консуматор в случая си ти. аз не искам глутници гладни помияри да плашат жените и децата, които се разхождат сами. също така не искам полянките, където децата играят, да са минирани от кучешки екскременти. припомни си уроците по биология от училище - там специално се учеше за кучешката тения.

ти като толкова искаш - гледай си ги, но не ми пречи. което значи да ги разхождаш тях с каишка и намордник, а ти - с лопатка и метличка да им чистиш. вземи си 5-6-7-8-10 помияра, обезпаразити си ги и си ги гледай. нема лошо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.