Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 26.04.24 
Градове
   >> Силистра
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: CEлeнa]  
Авторшeac (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 09:39



Хубаво е,че има хора като теб.В този град е пълно с идиоти.За жалост едва ли може да се направи нещо.Фирмата Ербауер заедно с общината действат в пълен разрез с закона,понеже вече има закон за защита на животните и това което вършат е подсъдимо,но преди всичко е нечовешко.А госпожа галина даскалова е една безсърдечна арогантна женица,при това без никакви угризения на съвеста.Как заспива?За съжаление в Силистра няма неправителствена органезация в защита на бездомните кучета.Бъди щастлива Селена.



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: шeac]  
АвторAZ (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 12:30



Не знам дали тази госпожа заспива , но аз вече две седмици не мога да спя от тия помияри.Изобщо не ме интересува какво ги правят и кой се занимава с тази работа.ПИТАМ СЕ ЗА КАКВО СИ ПЛАЩАМ ДАНАЦИТЕ?!? И това всичко се случва пред и във болницата.



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: AZ]  
АвторПpokoпи Пpokoпиeв (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 08:16



"ПИТАМ СЕ ЗА КАКВО СИ ПЛАЩАМ ДАНАЦИТЕ?!?"
Интересен въпрос! То в цялата държава кой ли може да ти отговори, та в Силистра да има такъв титан на управленската мисъл!



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: CEлeнa]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 15:12



Случайно попаднах на темата и просто не се сдържах да не пиша!!!
Тези "кучкари" преди около месец пред по-малки деца от моя квартал са убили кварталното ни куче!!!Куче,което беше в този квартал повече от 8 години.Куче,което всички обичаха,грижеха се за него,дори когато се наложи го носехме на ветеринар!!!Куче,което с нищо не заплашваше хората от квартала!!!Куче,което спаси мен самата преди години,когато един ром (не казвам циганин,защото го считам за голяма обида) започна да ме дърпа към един от входовете!!!Целия ни квартал още не може да повярва,че нея (кучето ни) я няма!!!Хора от нашия и от съседен квартал ходиха до "кучкарника" да я търсят (все пак се надявахме децата от квартала да са объркали и тя да не е обита,а просто приспана докато я занесат до "кучкарника"),но...без успех...
Честно казано въпреки,че съм само на 17 ми идва да отида в тоя скапан "кучкарник" заедно с тези деца и да им тегля такива п*тки ма*ни...



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: няkoя]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано17.05.08 09:57



а кварталното ви куче обезпаразитено ли беше? беше ли регистрирано? кой му плащаше данъка? кой го разхождаше? кой почистваше след него, като се изсере на полянката?



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: onzi]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 10:23



А ти защо не помислиш преди да пишеш?!
1.Няма как да се плаща данък на куче,което живее в квартал,а не в къща или апартамент!!!
2.Да обезпаразитяваха го всеки месец!!!
3.Изказа се неподготвен с изречението "кой почистваше след него,като се изсере на полянката?" ...Ти да не си мислиш,че живееш в друга държава (или поне в София) Никой не чисти след кучето си без значение дали е регистрирано!!!Както и повечето силистренци още не плащат данък за кучетата...!!!!
4.Чети всичко,което съм писала!!!В случай,че не знаеш "кучкарите" нямат право да убиват моментално кучето и то в квартала,в който са го намерили!!!По закон кучкарите трябва да го заведат в кучкарника,където стои 7 дена (освен ако не е опасно,но тя не беше) Преди 2-3 дена разбрах,че и други хора от квартала ми са ходили да проверяват за кучето (по малко от седмица след като изчезна).Показали са и снимки на кучето,но човека,който е говорил с тях е казал,че не е водено такова куче...





Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: няkoя]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано17.05.08 16:48



1. след като кучето няма собственик, който да го регистрира, то се води помияр. потърси из нормативната база термина "квартално куче" и като го намериш, цитирай източника. успех.

2. не ти вярвам. сама си писала по-горе "когато се налага", а не "всеки месец"

3. докато собствениците на кучетата не започнат да почистват след любимците си, не искам да виждам нито едно куче по улиците и градинките, където играят деца. по-горе бях писал за кучешката тения. вече трябва да си учила за нея - нали пишеш, че си на 17

4. какво имат право кучкарите и какво не ми е през онази работа. това, което искам от тях и от общинската полиция е да не ме преследват глутници (мен, жена ми или децата ми); да не се налага да обрисвам всяка полянка, в която детето ми иска да потича, за кучешки мини; ако мерна куче по поляни/алеи/улици и то е с каишка, то освен каишка да има и намордник и стопанин с метличка и лопатка...

-------------

а ти защо не помислиш преди да пишеш?



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: onzi]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 17:06



1.Не мислиш ли,че това понякога е месец (мах 45 дена)
2.Спокойно учила съм за тенийте и т.н. Ако си с добра хигиена ще ти е малко трудно да я лепнеш
3.Сори ама май не си вярваш

Никога няма да видиш на поляна куче с каишка и наморник!!!Дори в държави,които са 10000000 пъти по-развити от мизерната БГ :)
4.И на мен ми е през п**ката за твоето мнение ама не мислиш ли,че ако твоето дете (до 8-9 годишно) види как някакви идиоти убиват по нехуманен начин някое животно (към което е превързано) това няма да остане като травма в съзнанието му?!

По тая тема мога да ти споря много :) Все пак хора всякакви :) Едни обичат животните (като мен) Други забравят,че и животните имат права и т.н. (като теб) И тоно заради хора като теб в Америка и другите по-нормални страни има закони,които наказват подобни същества като нашите "кучкари" с глоби над 500$ и затвор над 1 година...



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: няkoя]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано17.05.08 17:29



хехех

1. не, не мисля. това, което мисля е, че се мъчиш да се изсулиш от темата. ако беше всеки месец, щеше да го напишеш. ти писа "когато се налага"

2. учила си каквото се учи в училище. ако ти се губи половин ден, иди при личния си лекар и разпитай за подробности.

3. както вярно е отбелязано в една поговорка, кучето скача според тоягата. така че (пак поговорка) никога не казвай никога.

4. старая се да превързвам децата си с бинтове, марли и всякакви такива стерилни превръзки, а не с животни

. колкото до привързването (ех, език наш роден...) - да, вероятно ще запомни инцидента. чак травма - не вярвам

и тук имаме закони, задължаващи собствениците на домашни любимци на разни неща. интересно ще бъде лятото, като тръгнем на разходка из парка.

не съм убеден, че можеш да спориш кой знае колко. да повтаряш като папагал разни тези - да. но това не е спор.



Тема Re: спасете бездомните кучета в Силистранови [re: Шapo]  
Авторbesnia (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 11:48



Смърт на бездомните улични кучета ... ако някой не иска да са бездомни и уличини да си ги вземе у дома си и да се грижи за тях.
Лично аз ако имах оръжие бих застрелвал всяко такова...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.