Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 09.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема чудя сенови  
Автор coffeemate ()
Публикувано21.11.15 21:39



дали ако има една тема, свързана със секса, дали ще има пак караници в нея

дали ще се разхождат призраците на Русия и САЩ, комунисти и други твари в нея. Къде забравих и библейските мотиви, все пак и там има целувка и то КАКВА

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: чудя сенови [re: coffeemate]  
Автор rokoko544 (новак)
Публикувано21.11.15 23:20



Зачетох разни неща тая вечер и стигнах до самото начало. Имаше нещо, което ме вълнуваше от години, относно хищниците или тревопасните. Хищниците не могат да живеят без тревопасните, животът им е зависим от тях. Но и една крава, колко и по-силна да е от всичката трева на Земята, не може да оцелее без нея. Това ме подсети за една история в Архипелаг Гулаг, където отначало лагеристите се делили на социално-приемливи и други, първите били крадци и убийци, а вторите били по идейно-политически причини. Та за първите, лагерите били хубаво място, защото се ползвали с привилегии, действали останалите и всичко било наред, докато една година Сталин, в неговия неподражаем стил да накаже на всеки прегрешенията при подходящ момент, издал закон, криминалните да се отделят в единични килии, и Солженицин пише, че тогава, когато те останали сами, просто угаснали в килиите си.
Пиша всичко това, защото не искам да оставаме с погрешни впечатления един от друг. Вече не съм почтател и на тревопасните. Наскоро прочетох, че има организми, които се хранят с желязо, сяра, плутонии. Повечето от тях живеят дълбоко под земята, или в морските дълбини, на такова налягане, от което на човек му изскачат очите само при мисълта. Някои от тях живеят стотици години, нямат почти никакви нужди. А са намирани микроорганизми на хиляди, дори милиони години, които все едно са заспали и се събуждат, когато се променят условията. Всъщност пише, че ако всичките тия бактерии от дълбините ги изкарат навън, те ще покрият Земята метър и половина. Всъщност и положението в човешкия организъм е интересно. Като брой човешките клетки са една десета, всичко останало е бактерии. И ако те бяха толкова лакоми като нас по отношение на Земята, нямаше да живеем много. Замислих се за всичко, което е казано по отношение на човека, венецът на природата, религиите, които се въртят около него, как е подчинил всичко на себе си, и в същото време организъм, който спи милиони години. Той докато разбере, че е имало хора и в следващата секунда тях вече ги няма. Това са същества, които са еволюирали твърде малко, но в правилната посока, имат минимални нужди, не ги бърка нищо А това, което сме ние и около нас, това не е еволюция, а преебвация. Едни изключително крехки същества, които във всеки момент имат жизненоважна нужда от въздух, да изядат някой, да им се даде медицинска помощ, приятелска подкрепа, секс с друг организъм, поне сами не стават за нищо.



Тема Re: чудя сенови [re: rokoko544]  
Автор coffeemate ()
Публикувано22.11.15 00:08



Wtf това вече е грандоманщина.

изби всички любимци на народа...щом си стигнал до границата между "живата" и "неживата" материя, аз да отида да разпадам атома ли?

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: чудя сенови [re: rokoko544]  
Автор coffeemate ()
Публикувано22.11.15 00:24



То е много лесно да нямаш нужда от нищо, да си заспал. Така кога ще научиш смирението,м? Трудното е да си крехък, на един дъх животец и пак да не падаш духом. Да се научиш да търсиш помощ в имагинерни неща без да се чалнеш. Та така. Твоите любимци удариха в земята тези на Ивони.



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: чудя сенови [re: rokoko544]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано22.11.15 17:03



За бактериите е така, и доста неизвестни ни все още болести спят сън, някъде в земята и се разбуждат периодически, като ги изровят хората. В джунглите например при масова сеч на горите, или при земетресения и разломи. Затова много болести пламват от Африка. Не говоря за СПИН-а, пренесен от маймуни. Са Кафето с нейните теории може да не е сегласна и да мисли, че американците са го създали в лаборатории специално за нея, да я стреснат и да не прави безразборен секс, ама не е така.


Издръжливи са да - например на Антракс-а за пръв път е регистриран в мамут умрял преди 32 000 г. То затова се горят телата на заразените животни, а не се погребват, защото след години от там може да пламне ново огнище и или едно и също огнище да се активири през няколко години.



Тема Re: чудя сенови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано22.11.15 17:06



Бактериите е наложително да научат смирението.

Това трябва да им стане основната цел на живота, според мен а не да дремят....



Тема Re: чудя сенови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано22.11.15 18:29



Навремето любим предмет ми беше биологията. Дотам, че съм чела с любопитство и жажда енциклопедии за насекоми, бозайници. Ако имаше такава за бактериите, най-вероятно и нея щях да чета като приказки за лека нощ. Не помня някога да съм учила по биология. Обожавах учителката ни и тя веднъж ме даде за пример на едни ученици. Каза им "абе как може ...кафето...да ме следи с поглед дори като вляза в хранилището (за някой скелет, буркан и т.н), а други да не знаят на кой урок сме. Чак тогава разбрах, че не я изпускам от поглед. :D

Та моите теории не изключват това, което казвате, а го допълват. :)))))))

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: чудя сенови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано22.11.15 18:31



За тях не е наложително това, което казваш, но за теб Е.



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: чудя сенови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано22.11.15 18:51



Искам да кажа само, че нямам абонамент за четене на постове към мен, та който и да се наакал нощес, да не се притеснява, не е прочетен от мен. Ако не е към мен било, да се забрави горенаписаното. Човек като вкара някое питие и се случва, разбираемо.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: чудя сенови [re: coffeemate]  
Автор rokoko544 (новак)
Публикувано22.11.15 20:43



Вчера аз си изтрих един коментар, нямаше нищо лошо в него, но ми се стори, че може да се разбере погрешно и за да си спестя обясненията.
Ама къде ти тоя късмет






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.